ADEMPAUZE IN POLEN BLIK DOOR HET WERELD INGEZONDEN STUKKEN VENSTER STREEKNIEUWS Drukbezochte jaarvergadering hengelsportver. „Oostersclielde" In de Poolse winkels wordt de plotselinge prijsstijging van de le vensmiddelen kort voor kerstmis per 1 maar weer teniet gedaan en gaan :e weer naar hun oude peil. En de toen als compensatie goedkoper ge maakte industriegoederen - als t.v.- apparatengaan niet in prijs om hoog. Zo pogen regering en partij leiding de onrust onder de bevolking te bedaren die leidde tot groot scheepse stakingen betogingen in de Oostzeehavens, in Lodz en elders. Officieel heet het dat dit mogelijk is geworden doordat de Sowjet-Unie langlopende kredieten ter beschik king heeft gesteld. Daaruit kunnen we opmaken dat de doorgaans nooit :o scheutige Russen er wel wat roe bels tegenaan willen gooien om de rust in Polen te herstellen. Een grote grief die tot de iiitbar- stingen leidde is hiermee weggeno men. Maar in Gdynia, Gdansk en Sopot, alsook in Scezzin, bleek dat' de stakende en demonstrerende werfarbeiders ook politiek hun eisen stelden. Daaraan is tegemoet geko men doordat de afgezette Gomoelka nu van meer en meer zaken de schuld krijgt en beloften van Gie- rek, de nieuwe partijchef, dat het voortaan beter zal gaan. Maar of dit genoeg is? Misschien nemen de op standige arbeiders er genoegen mee, Do muziektent te Zierikzee Het stormt rondom de muziektent. Goed zo, laat het maar stormen in de goede richting: „Blijven"!'..Misschien wel aardig een stukje geschiedenis op te halen. De vorige muziektent stond in 't Slingerbos tegenover „Parklust". Op zomeravonden gaf „Kunst en Eer" daar vaak uitvoerin gen. En één dag per jaar was er groot feest, jaarfeest van de sociëteit „Ons Genoegen". Dan was 't Slinger- bos gedeeltelijk afgesloten; er lag een dansvloer-, tegen de oude iepen stonden staanders in de vorm van sparren en 's avonds waren tent en omgeving verlicht met de echte ou derwetse vetpitjes, 's Avonds 10 uur groot vuurwerk vanaf de Grachtweg. De muziek werd verzorgd door de kapel van 't 3e reg. infanterie uit Bergen op Zoom, kapelmeester Al- fons Barbe. Later door de staf van 6 R.I. uit Breda, kapelmeester Stenz. In de namiddag een tocht door de stad en verder dienst op de tent. Toen kwam het grote nieuws: de koningin komt op bezoek in septem ber 1907. Buurtverenigingen begon nen te werken, een hele week trok een deel van „Kunst en Eer" op een platte sleperswagen van Mallander door de stad, om de feeststemming er in te brengen, maar die was er toch al. Toen H.M. de koningin en Z.K.H. prins Hendrik in september onze stad bezochten, moesten ze door heel wat erepoorten. De trappen van de Grote Kerk werden bezet door de schoolkinderen om een welkomst lied aan de hoge gasten toe te zin gen. De dichter, ds. Helder en de componist, de heer Klimmerboom werden door H.M. bedankt. In die tijd was ook de gedachte aan een nieuwe muziektent opgeko men. Ter herdenking aan de kroning van prinses Wilhelmina tot koningin in Amsterdam op 7 september 1898 is toen de Wilhelminalinde geplant, dus in 1898 en niet in 1907. Het not- werp voor de tent, die een herinne ring aan 't koninklijk bezoek moest zijn, werd geleverd en uitgevoerd door de stadsbouwmeester, kapitein Swartbol, genie van het K.N.I.L. Het jaartal werd vei-werkt in het hekwei'k rondom de muziektent. Dit is in 't kort de geschiedenis. Laat Zierikzee oppassen dat het niet alles wat oud is gaat opruimen. Daarvoor komen de vreemdelingen niet. We hopen dat de tent blijft en voortaan geregeld zal worden onder houden. Arnhem, W. P. L. Bakker HENGELO (O.). De heer D. Lande- meer (36) kocht zes jaar geleden bij een handelaar in tweedehands arti kelen, in de Australische stad Syd ney, dit schilderij voor 2000 gulden. Volgens deskundigen stamt het schil derij uit de 15e eeuw en is het ver moedelijk van de hand van de be roemde Spaanse schilder El Greco. maar dan meer omdat zij beseffen dat ze door al te veel op hun stuk te gaan staan alleen maar de Rus sische opperbaas tot ingrijpen aan leiding geven. Russische harde hand Een geheel andere zaak is dat in dertijd economische motieven ertoe leidden de levensmiddelenprijzen te verhogen. En in dit opzicht is niet binnen een paar weken door wat be sluiten in Warschau alles veranderd. Zo blijft het een feit dat de produk- tiviteit per werknemer in Polen la ger is dan waar ook in oost-Europa, een feit waarvan het officiële pers bureau P.A.P. de bevolking onver bloemd in kennis stelt. De oorzaken hiervoor zijn vele, met als voornaam ste dat door gebrek aan tijdige in vesteringen de fabrieksuitrustingen vaak verouderd zijn en dat de orga nisatie van de industrieën menig maal amateuristisch slecht is zodat vooral wie op stukloon werkt in zijn loonzakje voelt dat hij soms uren moet wachten voor het materiaal komt dat hij nodig heeft om tot zijn produktie te komen. In dit opzicht is de keus van Gie- rek als partijleider niet slecht ge-, weest. In Silzezie heeft hij zich een kundig organisator van de industrie getoond, waarbij het hem niet is ont gaan dat de beloning ook in een so cialistische maatschappij de sterkste prikkel is tot arbeidsprestaties: hij is meer een praktikus dan een ideo loog. De Russen, die kennelijk offi cieel de Polen al een beetje uit hun be7iardheid hebben gehaald, zien dus wel iets in hem. Hoewel ze natuur lijk wel met enige zorg moeten kij ken naar dit geval ivaarin een com munistische staatsoverheid, partij inkluis, toegeeft aan eisen van de monstranten. Mocht dit voorbeeld school maken in oost-Europa, dan hoeft Gierek niet te hopen dat hij de tijd krijgt Polen, weer op de been te helpen. Dan zal Moskou wel gelasten dat de harde hand een eind moet maken aan zulke in wezen „kontra- revolutionaire aktiviteiten"zoals dit in het partijjargon heet. ZIERIKZEE Vragen raadslid mr. K. A. Keuning aan college b. en w. Het raadslid mr. K. A. Keuning (DS '70) heeft, overeenkomstig het reglement van orde, aan het college van b. en w. van Zierikzee de vol gende schriftelijke vragen gesteld, met verzoek hem daarop schriftelijk te willen antwoorden: 1) Is het college van b. en w. be kend met het verslag van de jaar vergadering van de afdeling Zierik zee van de Vereniging voor openbaar onderwijs, zoals dat is gepubliceerd in de Zierikzeesche Nieuwsbode van dinsdag 16 februari jl.? 2) Indien uw college de vorige vraag bevestigend beantwoord, kan het college dan mededelen of de mededelingen van het lid van uw college, de wethouder Linders, zoals die in het voormelde verslag voor komen: „hij (i.e. wethouder Linders) deelde namelijk mee dat Gedepu teerde Staten plannen hebben ge projecteerd, die al „op tekening staan", voor de aanleg van een auto weg dwars door de nieuwe wijk West. Deze nieuw gedachte „uitvals weg" zou komen vanaf de Zeeland- brug via een verbinding over het havenkanaal bij de keersluis, dwars door plan-West naar de nieuwe zg. eilandweg", juist zijn? 3) Indien bedoelde mededelingen van de wethouder omtrent de plan nen van Gedeputeerde Staten juist zijn, kan het college dan mededelen waarom niet in een eerder stadium de gemeenteraad omtrent deze plan nen is ingelicht? 4) Indien bedoelde mededelingen van de wethouder omtrent de plan nen van Gedeputeerde Staten juist zijn, welke stappen denkt uw college te ondernemen bij het college van Gedeputeerde Staten om deze plan nen ongedaan te maken, zulks mede met het oog op de door de mede delingen van de wethouder ontstane ernstige ongerustheid? 5) Indien bedoelde mededelingen van de wethouder niet juist zijn, kan het college dan mededelen hoe de voormelde wethouder tot het doen van deze mededelingen, die quali- tate qua en dus namens uw college zijn gedaan, is gekomen? 6) Is het college van b. en w. be reid om, in geval de bedoelde mede delingen van de wethouder niet juist zijn, in het openbaar rectificatie van deze mededelingen te geven, teneinde de ontstane ongerustheid zoveel mo gelijk weg te nemen? Vergadering Sportraad Op dinsdag 9 maart a.s. wordt in het Huis van Nassau een vergadering gehouden van de Sportraad. Op de agenda komt een voorstel voor tot benoeming van een lid van de sportraad tot lid van de nieuwe stichting Sportcentrum Schouwen- Duiveland. Aan de orde komen ver der adviezen met betrekking tot de uitreiking van de „Kortbeker". Veel afvoer van oud ijzer De laatste weken arriveren in de Zierikzeese haven ter hoogte van het oude aanbrengkantoor van de N.V. Koophandel verrassend veel schepen voor het afvoeren van oud ijzer van de firma Groenleer alhier. Maandag heeft het m.s. „Iris" uit Rotterdam met schipper D. Broer Dz. weer 234 ton oud ijzer geladen en vanuit Zie rikzee verscheept. Inentingen DKTP/pokken In verband met de volkstelling worden de inentingen in het wijk- gebouw verschoven naar 10 maart 1971. Praktijkdiploma machineschrijven Bij de op 6 februari 1.971 gehouden examens te Bergen op Zoom, slaag den voor hun praktijkdiploma ma chineschrijven de dames D. C. Berg mans en C. A. Broer uit Zierikzee. Beide dames werden opgeleid door de heer Koetsdijk, leraar machine- schrijven. Ver. Technische School voor Schouwen-Duiveland Op dinsdag 2 maart a.s. wordt in de kantine van het schoolgebouw, de algemene ledenvergadering gehou den van de Vereniging Technische School voor Schouwen-Duiveland. Op deze vergadering komen de jaar stukken aan de or-de. Verkiezing van bestuursleden is noodzakelijk i.v.m. periodieke aftreding van de heren J. C. Steutel, ir. W. M. Burck en L. Tie- leman. De aftredenden zijn herkies baar. Opening „boetiek" Op donderdag 26 februari opent Modehuis Kohschulte zijn nieuwe afdeling „boetiek". Subsidie bibliotheken Op de heden (dinsdag) te houden vergadering van de gemeenteraad komt de subsidie aan de Nutsbiblio- theek aan de orde. B. en w. schrijven in dit verband aan de raad, dat aan de hier gevestigde bibliotheken al sedert 1953 de gemeente een subsidie van vijf cent verstrekt als bijdrage. In 1969 werd besloten de subsidie af te schaffen, maar in december 1970 werd dit besluit weer ingetrokken. Door het bestuur wordt 10 cent ge vraagd, hetgeen zou betekenen voor de Nutsbibliotheek een subsidie van f 500 en voor de C.J.V.-bibliotheek f 250. Gelet op becijferingen van de Stichting Federatieve Provinciale Bi bliotheken Centrale Zeeland, kan inwilliging van het verzoek geen aderlating voor de gemeente worden genoemd. Voorgesteld wordt derhal ve de subsidie te verhogen tot f 0,10 per boek. Verder staat op de agenda een voorstel tot vaststelling Reglement Instelling Burger Weeshuis, waarin het voortbestaan van het weeshuis principieel wordt gesteld. WESTERSCHOUWEN Raadsvergadering Op maandag 1 maart des avonds 19.30 uur vergadert de gemeenteraad van Westerschouwen ten gemeente huize. In de afdeling gemeente-per soneel stelt het college voor om eer vol ontslag te verlenen aan de heer C. Groenleer, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bij grondzaken een voorstel tot verkoop van een 450 m2 groot zijnd perceel bouwgrond, gelegen aan de Platboslaan, aan de heer A. A. v. d. Stoep te Klaaswaal. De voormalige o.l. school te Renesse zal voor f 1, de massa, overgedragen worden aan de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk te Renesse. Deze school is des tijds gebouwd op de plaats van het vroegere koor der kerk en daar de kerkvoogdij vergevorderde plannen- heeft tot herbouw van het koor, wil het gaarne over de oude school be schikken. Vastgesteld zal worden een voor- bereidingsbesluit voor het gebied Kloosterweg-J. J. Boeijesweg en voor een perceel tussen Strandweg en Torenweg. Een verordening voor opslag gas-, huishoud- en stookolie zal tevens vastgesteld worden. Het college wil verder gelden voteren voor de aanleg van een urnenveld op een gedeelte der begraafplaats van Renesse. Diverse verkeersmaat regelen zullen voorgesteld worden. Bij Onderwijs wordt de exploitatie vergoeding bijz. 1. o. art. 103, lid 2 van de 1. o.-wet 1920 vastgesteld voor 1970 tot een bedrag, groot f 134,41. Het voorschot vergoeding bijz. 1. o. art. 103 lid 5 voor het dienstjaar 1971 zal vastgesteld wor den op f 17.371,68. Tenslotte het voorschot vergoeding vakonderwijs voor het dienstjaar 1971, dat voorge steld wordt in een bedrag, groot f 3800,—. MIDDENSCIIOUWEN Burgerlijke stand over de maand februari Geboren: 5. Richard Abraham, z. van A. Bevelander en M. P. A. van Splunter (Scharendijfee); 6. Jakob Willem Albertus, z. van M. Bezuijen en W. G. J. J. de Weijer (Scharen- dijke). SCIIARENDIJKE Zuigelingencursus Maandagavond 1 maart begint al hier een zuigelingencursus voor a.s. moeders en moeders met babies. Ieder is van harte welkom op deze cursus, die uit vijf lessen bestaat. Drie lessen worden gegeven door zr. de Vries, één door de diëetiste en één door de verloskundige. Gegadigden hiervoor kunnen zich opgeven bij de wijkzuster, zuster M. Kunst-Visser, tel. no. 01117-280 te Scharendijke. Bij inbraak ruim 5.000,— gestolen Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd zaterdagavond ingebroken in de woning van de heer V., exploi tant van het café-restaurant „De Lelie", alhier. Bij onderzoek bleek een bedrag van ruim f 5000 te zijn ontvreemd. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Eind vorige week werd aan de Putmeetweg 75 m telefoonkabel ontvreemd van een daar i.v.m. werk zaamheden van de P.T.T. liggende haspel. KERKWERVE Klein brandje in schuurtje Zatei-dagmiddag omstreeks 1 uur werd door middel van de sirene de brandweer van Kerkwerve gealar meerd voor een klein binnenbrandje in een schuurtje aan de Beatrix- straat te Kerkwerve. Hoewel er veel rook was, brandde er niet veel. En kele jute zakken en enig ander ver pakkingsmateriaal had vlam gevat door een tot nu toe onbekende oor zaak. Gelet op de rookontwikkeling kan worden aangenomen dat het ma teriaal al enige tijd had liggen smeu len alvorens de brand werd ontdekt. Omdat toevalligerwijs op het mo ment van de melding een proefrit met de manschappenwagen werd ge maakt, rukten de brandweerlieden ZIERIKZEE, 22-2. In het Huis van Nassau vond de jaarvergadring plaats van de Zierikzeese hengcl- sportvereniging „Oosterschelde". Er bestond een buitengewoon goede be langstelling voor deze vergadering, die werd bijgewoond door bestuurs leden van de zusterverenigingen H.S.V. „De Krabbe", H.S.V. „Drci- schor", V.V.V, Duivcland, de dis trictbestuurder van de A.H.B. de heer J. Warnink en meer dan tach tig leden. De voorzitter, de heer A. P. Kort, maakte in zijn openingswoord mel ding van een druk verenigingsjaar voor het bestuur. Een speciaal wel komstwoord werd gericht tot de ge nodigden. In de toekomst zal zeker meer onderling begrip en samen werking nodig zijn. Mede hiermee in verband stond de uitnodiging aan V.V.V. Duiveland, welke een groot belang heeft bij een goed beheer van dc kreken van Ouwerkerk, gelet op de recreatie. Een woord van dank richtte de voorzitter tot dc heren A. Bakker, W. Bolijn, P. Vijverberg en G. Wilbrink voor het uitreiken van de vergunningen en het inschrijven van nieuwe leden. Een speciaal dankwoord werd ver der gericht tot de wedstrijdleider voor het vele verrichte werk, écn van de moeilijkste taken van het verenigingswerk. Vergunning beroepsvisser De voorzitter deelde mee dat het bestuur in samenwerking met staatsbosbeheer, de visserij-inspectie en dc beroepsvisser dc heer W. K. Schot een vergunning voor dc be roepsvisser heeft opgesteld, waarbij rekening wordt gehouden met sport en beroep. Dc beroepsvisser zal van 15 juni tot 15 augustus in do kreken van Ouwerkerk geen fuiken plaatsen terwijl in het kreekje ten noorden van de Stelweg geen fuiken geplaatst zullen worden. Tevens zal de be roepsvisser door het jaarlijks inzet ten van 500 kg elders gevangen aal. aan een goede visbezetting meewer ken. Eventuele klachten over stroperij dienen schriftelijk bij het bestuur tc worden ingediend. In dit verband lopend of fietsend uit met enig oud materiaal, dat in de garage aanwezig was. Met een poederblusser werden de vlammen gesmoord en kon met water de zaak verder afgeblust wor den. Dat de brand geen grote om vang heeft aangenomen is te danken aan de betimmering aan de binnen zijde van de houten wanden, nl. as- bestplaten, Het opruimen van een en ander duurde langer dan het blussen. OUWERKERK Uitvoering „Nieuw Leven" De traditionele muziekuitvoering van het harmoniegezelscl^ap „Nieuw Leven" te Ouwerkerk, zal dit jaar plaats vinden op vrijdagavond 26 februari a.s. in het Dorpshuis. De grote repetitie, welke toegankelijk is voor kinderen en hun geleiders, gaat één dag tevoren. De uitvoering be gint precies op tijd in verband waar mede ieder wordt verzocht dit wel te willen in acht nemen. Wie iets voor de te houden verloting beschik baar wil stellen, wordt vriendelijk verzocht, dit te bezorgen bij de heer D. L. Sies. Het programma vermeldt voor de afdeling muziek enkele „grote stukken" en vier „swing nummers". Hierna volgt een blijspel in drie bedrijven: „Betje regeert". Een bal-na zal voorts de avond be sluiten. BRUINISSE Gezellige avond „Taptoe 71" Zaterdagavond 20 februari had in het recreatiekamp „Stoofpolder" te Bruinisse een gezellige avond plaats, georganiseerd door de V.V.V. afd. Bruinisse, de voetbalvereniging Bru- se Boys en de muziekvereniging „Nu met Hope", met als doel gelden bij een le brengen voor de grote muzi kale show Taptoe '71, die deze zomer zal worden gehouden. Deze muzikale manifestatie, die werkelijk specta culair belooft te worden, kost naast veel voorbereiding natuurlijk ook geld. De Lejo's zorgden zaterdag avond voor een gezellige sfeer, dat wel, maar de belangstelling had gro ter kunnen en moeten zijn. Na de Lejo's geven ook de Nova's en de Medleys nog een dergelijke avond. Bejaarden bijeenkomst Vorige week vergaderden de be jaarden van de vereniging „Ons Ge noegen" onder leiding van mevrouw IJzelenberg-Olree. Nadat was be gonnen met het zingen van Psalm 89 1 en 7 stond weer een goed pro gramma van muziek, zang, declama tie enz. gereed, dat vlot werd afge werkt. In het middelpunt stond deze middag de grote verloting, mogelijk gemaakt door de plaatselijke mid denstand. Verschillende leden gingen met prachtige prijzen naar huis, taarten, fruitmanden, sigaren enz. Nadat ook nóg verschillende spelen waren gedaan (biljart, domino, enz.) werd op verzoek van een der leden die haar 40-jarig huwelijksfeest had gevierd geëindigd met metzingen van Psalm 150 1. De volgende bijeenkomst zal wor den gehouden dinsdag 2 maart. Reclame voor de mosselen In het volgende mosselseizoen (be ginnend augustus 1971), zal men re clame gaan maken voor uitbreiding van de consumptie van mosselen in het binnenland. Voor f 60.000 uit de mosselsector, zullen in de reclame spots voor de televisie, van het Be- werd gesteld dat het bestuur geen behoefte heeft aan roddelpraatjes. Dükvcrvuiling De voorzitter had verder kritiek op een uitlating die was gedaan tijdens een vergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland, waarin de schuld aan de sportvissers werd ge geven van het veroorzaken van plas tic rommel langs de dijken. De voor zitter vond dit een ondoordachte uit lating, daar sportvissers zich niet naar de dijken begeven met plastic teilen, was manden en spuitbussen. Dit afval komt, volgens de voorzit ter, op rekening van de scheepvaart. Wel had de voorzitter een ernstige vermaning voor de sportvissers die afrasteringen en heksluitingen ver nielen. Hieraan moet een einde ko men en de voorzitter vroeg hiervoor de medewerking van alle leden. De geldende rechten kunnen anders im mers wel eens verloren gaan. In dit verband hoopte dc voorzitter op streng toezicht van politic on be voegden. Kaaskcnswatcr Zeer verheugd toonde de lieer Kort zich over dc huur van het Kaaskcnswatcr en hij vroeg de leden begrip te hebben voor het verlangen van het bestuur om voor Kaaskcns watcr vergunningen uit tc reiken aan hen die beslist niet naar een an dere visplaals kunnen en dezè ver gunningen tc voorzien van een spe ciaal stempel. Ook zullen er enkele vergunningen in het ziekenhuis ge geven worden, zodat eventueel lo pende patiënten hiervan gebruik kunnen maken. Het is wenselijk dat dc uitgezette vis nog kan groeien. Grote leden-aanwas Uit het jaarverslag van dc secre taris. dc heer C. H. van Schelven bleek een grote toeloop van nieuwe leden. Het ledental steeg van 75 in 1967 tot thans 804. Het bestuur meent dat dit aantal dc wens recht vaardigt om in de nabije toekomst aan een administrateur te denken. De financiële situatie van dc vereni ging is gezond, hetgeen bleek uit de financiële rekening van pening- i drijfschap voor Vis en Visprodukten ook de mosselen op de korrel wor den genomen. SINT PHILIPSLAND Gecomb. ledenvergadering C.B.T.B. en Z.L.M. Onder presidium van dc heer H. Timmers kwamen dc afdelingen St. Philipsland van de Z.L.M. en dc C.B.T.B. in algemene vergadering bijeen in „Ons Dorpshuis". In zijn openingswoord memoreer- de de voorzitter dat er een verande- rende tijd voor de landbouw is aan gebroken. Hierna sprak de voorzit ter van de Suiker-Unie, de heer K. C. van Kempen. Hij behandelde het onderwerp: „Akkerbouw, verwer king en afzet". Door economische en technische ontwikkelingen is de ak kerbouw in een stroom'versnelling gekomen. Vroeger was b.v. de sui kerverwerking specialistenwerk. Nu niet meer. De administratie ver schafte aan veek mensen werk. Nu heeft de computer dit overgenomen. De economische ontwikkeling in de akkerbouw kwam vooral na de oor log op gang. Wanneer zijn er over levingskansen? Alleen bij nationaal economische groei. In onze samen leving zit de welvaart op de troon. Hoe staat het met onze groeimoge lijkheden? Dc hele akkerbouw is in de verloedering gekomen. Onze ver wachting is op Brussel gevestigd. Spreker gelooft in goed politiek vaarwater te zitten. Mansholt echter heeft het vertrouwen in zijn land bouwbeleid verspeeld. Hij pleitte er voor met beide benen op de grond te blijven staan. De boer moet zijn kg. opbrengst maximaal maken. Door samenwerking is bedrijfsuitbreiding mogelijk. Wie kan vandaag dc dag bedrijfsverbreding financieren? Pachtbedrijven De pachtbedrijven hebben de meeste overlevingskansen. Zijn er geen overlevingskansen dan kan men er beter mee stoppen. Bij de afzet moeten de boeren de krachten bundelen. Contracttelen is 'tegen woordig het modewoord. Ook de contracttelersverenigingen zitten in een overgangsfase. Deze verenigin gen wilden intregeren, dat wil zeg gen een vinger in de pap hebben in de fabrieken. Dit ging echter niet door. Voor goede afzetmogelijkheden moet men niet individueel opereren maar is samenwerking noodzakelijk. Inspraak van de boer is duidelijk aanwezig. Nederland is specialist op aardappejexportgebied. Spreker- waarschuwde voor grootse betogin gen; hierbij is niet veel te leren. Wc moeten ons toespitsen willen we overlevingskansen hebben. De boer met perspectief zal veel van zichzelf prijs moeten geven. Bij inspraak moet inzicht zijn. Hierna volgde een leerzame discussie. TERNEUZEN. Op de weg tussen Terhole en Terneuzen is de 22-jarige A. Smet uit Terneuzen, tijdens een inhaalmanoeuvre frontaal tegen de auto van J. v. d. W. uit Clinge ge botst. De heer Smet stierf enkele uren later aan zijn verwondingen in het St. Liduirtaziekenhuis te Hulst. V. d. W. kwam met zijn auto over een dijk in een geploegd stuk land terecht. Hij werd slechts licht ge wond. meester de heer A. Bakker. Contri butie-verhoging is nog niet noodza kelijk. Uitreiking kampioensprijzen De wedstrijdleider reikte hierna dc kampioensprijzen uit aan de heer G. Steehouder uil Vleuten, die hierme de zijn titel wist te prolongeren en aan Marco van Schelven als junior kampioen. Verder was er voor de eerste tien van het eindklassement een beker beschikbaar, terwijl dc wedstrijdleider voorts nog bekers en wisselbekers uitreikte voor dc zwaarste vis buiten en tijdens dc wedstrijden, de meest gevangen vis in een wedstrijd en de beker van de gulwedstrijd. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing waren de heren A. Bakker. L. Vcrloo cn C. H. van Schelven aftredend cn her kiesbaar. Nieuwe kandidaten hadden zich niet aangemeld cn allen werden herkozen. Dc heer H. Slagboom werd benoemd als plaatsvervangend lid van de kascommissic. Voor het a.s. seizoen heeft dc wed strijdleider een negental competitie wedstrijden, een guhvcdstrijd en wedstrijden in federatief verband op het programma staan. Een bestuursvoorstel om ccn ge sloten tijd in tc stellen voor bet Kaaskcnswatcr cn de kreken van Ouwerkerk. vond bij de leden alge mene instemming, alleen dc tijds duur werd gewijzigd, zodat er in het vervolg van 1 november tot 1 maart in deze wateren niet gevist mag wor den. Verder zal het bestuur in over leg treden met dc A.H.B., daar dc vereniging geen profijt ondervindt van deze bond. Een ingekomen stuk van Camping Wijnen spreekt van moeilijkheden voor dc sportvissers, betreffende fui ken. Dc voorzitter vertrouwde er op dat alles nu zo geregeld is dat deze moeilijkheden zijn opgelost. Na de rondvraag sloot dc voorzit ter de vergadering, waarna dc hen gelaars hun visserslatijn nog even konden uitwisselen. Ledental gestegen tot 804 „Afval aan dijken komt niet op rekening van de sportvissers"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4