Fruitteelt verdwijnt niet uit Nederland Wat biedt de BEELDBUIS ARAM EN DE GULDEN STEEN Jaarvergadering Chr. Plattelandsvrouwenbond afd. Sch.-Duiveland De C.P.B, hield de jaarvergade ring in het Ger. Jeugdgebouw in de St. Domusstraat onder leiding van de picsidente mevr. C. M. Boot-Die- leman. Deze opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en -riep een hartelijk welkom toe aan de aanwezigen, zich verheugende in een goede opkomst. Een bijzonder woord van welkom werd gericht aan ds. Westerink, Chr. Ger. predikant te Kerkwerve, die sprak over het on- werp: „Het christelijk gezin in een veranderende maatschappij". Spieker stond stil bij, wat er zoal veranderd is, waarbij met name de vooruitgang in de techniek een voor name faktor is. Gebeurtenissen, wel ke men een tiental jaren geleden voor onmogelijk hield, worden nu verwezenlijkt, zoals b.v. de landin gen op de maan, de harttransplan taties enz. De mens op reis naar een staat van onafhankelijkheid en vol maaktheid, waarbij men denkt dat men alles zelfs kan en waar men eigen baas wilt spelen en alles zelfs in de hand wil nemen, zoals we dat b.v. zien bij de abortuspro blemen. Ondanks al de grote ont wikkelingen op velerlei gebied, biedt het leven echter maar weinig vrede en levensvreugde en voelt men zich zelf dikwijls opgejaagd. Gevolg is, veel overspannen mensen, waardoor velen, vooral jongeren, hun toe vlucht nemen tot het gebruik van drugs en zelfs komen tot zelfmoord. Hoe staat het nu met het christelijk gezin in deze maatschappij? Ook hierin is veel veranderd. Was het ge zin vroeger veel meer in zijn totaal heid verenigd, thans zijn veel jon geren uithuizig, ook omdat ze voor hun verdere ontwikkeling en studie meer van huis zijn. Meestal leeft ie der thans zijn eigen leventje apart, waarbij de ouders maar weinig aan bod komen, omdat deze meestal ook minder ontwikkeld zijn dan de kin deren. Toch hebben deze kinderen hun moeilijkheden en is het zaak dat zij dan thuis een plaats vinden waar zij liefdevol opgevangen worden en waar zij bescherming vinden. Vele ontsporingen ontstaan, doordat de kinderen thuis geen bescherming meer vinden, omdat de ouders uit huizig zijn of omdat moeder werkt. Het huis dient een opvangcentrum te zijn, waarin de ouders een voor beeld en steun zijn voor de kinde ren, door in hun levenswandel te la ten uitkomen dat zij de Here vrezen en ook hun kinderen daarin onder wijzen. Maar ook in een christelijk gezin is en blijft de opvoeding een moeilijke taak, waarbij men niets kan zonder de hulp van Hem, die al le macht heeft in hemel en op aar de. Prentbriefkaarten- collectie braclit 25.000,- op AMSTERDAM, 18-2. De collectie prentbriefkaarten van wijlen de oud gemeente-archivaris mr. W. F. H. Oldewelt van Amsterdam heeft don derdagavond op de veiling in het gebouw De Zon in Amsterdam een bedrag van 25.000 opgebracht. De 160 albums zijn stuk voor stuk ver kocht. Sommige brachten 400 op. Grootste koper was het rijksar chief in Haarlem, dat tientallen al bums aankocht. Ook de meeste an dere albums gingen naar instellin gen. De veiling trok honderden bezoe kers. Na de pauze werden de jaarver slagen gelezen door de secretaresse en de penningmeesteresse. De afde ling telt thans 91 leden terwijl er in de kas een klein batig saldo is. Hier na werden nog enkele vragen door ds. Westerink beantwoord. Tenslotte dankte de presidente de spreker har telijk voor zijn boeiend en leerzaam betoog. SPORT VOETBAL Zierikzee I-R.C.S. I De zondagen, op welke Zierikzee I vrij is van competitiewedstrijden, worden benut om vriendschappelijk te spelen en zodoende het wedstrijd element op peil te kunnen houden. Zo komt a.s. zondagmiddag de derde klasser RCS I uit Souburg naar Zie rikzee. Een aantrekkelijke wedstrijd staat voor de deur, RCS neemt een hoge positie op de ranglijst in en de kans is zeker aanwezig, dat dit elf tal in één competitieseizoen in de 3e klasse oprukt naar de 2e klasse. MICROKORFBAL All-Ready I speelt te Gouda tegen Jodan-Boys Opnieuw speelt All-Ready I in de landelijke microkorf balcompetitie een verre uitwedstrijd want na de wedstrijd van gisteravond te Pa- pendrecht, spelen de rood-zwarten zaterdagavond in de sporthal te Gouda tegen het plaatselijke Jodan Boys Het zal opnieuw een zware opgave worden voor Kloet en de zijnen en meer dan een gelijk spel zal er zeker niet inzitten. Een week later, zaterdag 27 februari a.s. speelt All-Ready I in de sporthal te Oude Tonge tegen TOP I haar laatste wedstrijd en dan zal na het optrek ken van de kruitdamp wel blijken of de Zierikzeese korfballers volgend jaar opnieuw in de 3e klasse zullen uitkomen. De wedstrijd in Gouda begint zaterdag om 6.00 uur. Zierikzeesche Schaakvereniging Hieronder volgen enkele uitslagen van de onderlinge clubcompetitie van de Schaakvereniging Zierikzee. Groep A. P. F. Trompert-H. Uil Vz-ViM. Krijger- J. Hoogstrate 0-1; A. de Spirt-M. Krijger V-z-VzK. Steketee-P. F. Trompert 1-0; J. Hoogstrate-A. M. v. d. Westen 0-1. Groep B: J. J. v. d. Ende-J. Over- beke 1-0. Voor de beker: A. de Spirt-J. M. Bevelander 1-0; A. J. Scheele-J. J. v. d. Ende 0-1. Voor de halve finales hebben zich nu geplaatst: j. J. v. d. Ende, Dé Spirt, Overbeke en Nolet. A.s. maandag speelt Zierikzee II eén uitwedstrijd tegen Vlissingen III. De samenstelling van het achttal luidt: J. Hoogstrate, W. Vis, P. F. Trompert, A. J. L. Blom, J. Overbeke K. Steketee, J. Vasseur en D. Schiet- tekatte. Zaterdag 27 februari speelt Zie rikzee I uit tegen Sluiskil I. LAND- EN TUINBOUW UTRECHT, 18-2. Dc fruitcrisis zal niet eindigen met het verdwenen van de Nederlandse fruitteelt, maar wel met een zeer ingrijpende, gezegd mag zelfs worden, tragische, sane ring. Tot deze uitspraak kwam de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, tijdens een leven dige discussie aan het slot van zijn voordracht over dc verantwoorde lijkheden van overheid en bedrijfs leven, gehouden voor dc C.B.T.B.- Tuinbouwconfcrentie, te Utrecht. De bewindsman vond, dat de mo gelijkheden van de fruitteelt een aantal jaren geleden bepaald wer den overschat. Desondanks heeft on ze fruitteelt nog bepaalde troeven in handen. Hij acht het trouwens bijzonder gewenst, dat de fruitteelt in ons land behouden blijft. Hij hoopt dat het rapport over de toe komst van fruitteelt, waartoe op dracht aan een Amerikaans marke ting bureau is gegeven, aanwijzingen zal verstrekken over de relatieve sterkte van de fruitteelt in dit deel van Europa. Misschien kunnen aan de hand van het rapport zekere nieuwe beleidslijnen worden ont wikkeld. Een en ander neemt niet weg dat uitbreiding van de E.E.G. waarschijnlijk tot herverdeling van de produktie tussen het Noord-Wes ten (Benelux en Frankrijk) en het zuiden zal leiden, zoals dit in de fruitteelt al sterk aan de gang is. Geen bijzonder lidmaatschap Herv. Kerk DRIEBEKGEN, 17-2. Dc Hervorm- de Synode heeft in Driebergen be raadslaagd over de vraag, of aan le den van andere kerken een bijzon der lidmaatschap kan worden aan geboden. De laatste jaren komt deze kwes tie steeds vaker naar voren, vooral door toeneming van het aantal ker kelijk gemengde huwelijken. Ook zijn er jongeren met name in de studentenwereld, die de huidige ver scheidenheid van kerken niet meer wensen te aanvaarden. Een groep Utrechtse studenten bijvoorbeeld heeft te kennen gegeven tegelijker tijd lid te willen worden van zeven kerken, die samenwerken in het studentenpastoraat. De synode be sloot de figuur van het bijzondere lidmaatschap niet in te voeren. Pastoor die huwelijk voltrok, veroordeeld ROERMOND, 18-2. De rechtbank te Roermond heeft donderdagmiddag de 58-jarige pastoor P. J. H. Slots uit Wanssum in hoger beroep ver oordeeld tot een boete van 100 gul den of vijf dagen hechtenis. De kan tonrechter had de pastoor veroor deeld tot 200 gulden of 20 dagen. Op 9 januari vorig jaar heeft de pastoor in de parochiekerk van Wanssum een huwelijk ingezegend, •zonder dat daaraan een burgerlijk huwelijk was vooraf gegaan. Dit is in strijd met artikel 499 van het Wetboek van Strafrecht. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het besluit tot vol tooiing van de E-8, de rijksweg die aansluiting op het Duitse wegennet moet gaan geven, is nog afhankelijk van de uitslag van een verkeerson- derzoek in Twente. DEN HAAG. Tot op heden heeft geen enkel land van de E.E.G. zich aan de aanbeveling van de Europese Commissie gehouden, douane-slag bomen aan de grenzen weg te halen 'en systematisch oponthoud te ver mijden, ongeacht de aard van de uit tè voeren controle. LEIDERDORP. Op verzoek vart de „Actie Dom Helder Camara" te Lei derdorp hebben twee-en-dertig Ka merleden van verschillende politie ke partijen in Nederland de aarts bisschop van Recife (Brazilië) voor gedragen voor de Nobelvredesprijs 1971. DEN HAAG. Een missie, bestaan de uit vertegenwoordigers van onge veer 20 grote Japanse verzekerings maatschappijen en trustbanken zal van 17 april tot 7 mei een bezoek brengen aan de Verenigde Staten, Engeland, West-Duitsland en Neder land. AMSTERDAM. De Stichting voor het ongeboren kind heeft bij het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zendtijd voor radio en televisie aangevraagd. ROTTERDAM. De 53-jarige H. v. d. J. uit Rotterdam, rayonleider van een schoonmaakbedrijf in de Maas stad, die begin deze maapd werd aan gehouden wegens diefstal van radio's en televisietoestellen uit gebouwen die werden schoongemaakt, heeft be kend f 35.000 te hebben verduisterd ten nadele van zijn werkgever. WATERINGEN. Op de Ambachts- weg in Wateringen is de 19-jarige mej. C. E. Holwoerff uit Den Haag om het leven gekomen. Zij reed tij dens regenval met haar bromfiets tegen een onverlichte maar in het licht van een lantaax-npaal gepar keerde vrachtauto. DEN HAAG. De Haagse politie heeft in het huis van de 60-jarige zakenman A. W. Ch. V. in de Von delstraat in Den Haag zeven pisto len, twee geweren, twee revolvers en ruim 2000 patronen gevonden. DEN HAAG. De minister van bui tenlandse zaken van Finland Vainlö Olavi Leskinen, zal op uitnodiging van dc Nederlandse minister van buitenlandse zaken mr. J. M. A. H. Luns van 22 tot 24 maart een offi cieel bezoek brengen aan Nederland. DRONTEN. De rijksdienst voor de IJsselmeerpolders zal dit jaar in samenwerking met de dienst der Zuiderzeewerken in dc randmeren een zo volledig mogelijk bacteriolo gisch chemisch en biologisch onder zoek verrichten. INGEZONDEN STUKKEN Direkte Informatie Ast mabest Tijding DIA '71 (Direkte Informatie Ast- mabestrijding) is de titel van een reeks van vier informatiemarkten, die het Nederlands Astma Fonds or ganiseert voor iedereen, die iets (meer) wil weten over de groep van ziekten, die wordt gekenmerkt door benauwdheid, kortademigheid en chronische hoest. En dat zullen on getwijfeld velen willen, aangezien ongeveer een miljoen Nederlanders in de een of andere vorm last on dervindt van astmatische aandoenin gen. DIA '71 gaat op 27 februari van start in Bussum (theater *t Sant), en gaat vervolgens naar Groningen (6 maart in de Korenbeurs), Breda (13 maart in de Kleiberg) en Nijmegen (20 maart in het Kolpingshuis). Voor al deze vier zaterdagen geldt hetzelfde: DIA '71 staat voor ieder een tussen 10 en 3 uur open om er op elk gewenst ogenblik binnen te wandelen. Crèches maken het moge lijk dat ook voor ouders en hun jon ge kinderen DIA '71 een plezierig evenement zal zijn. ZATERDAG 20 FEBRUARI. NED. I. In het zaterdagmiddagpro gramma de voorlaatste ronde van Klassewerk. In Dronten zullen de leerlingen uit Friesland, Terschelling en Drente hun best doen in de finale te komen. Oebele zit hierna helemaal in de sfeer van carnaval. Na het journaal en meneer de Uil: Voor een briefkaart op de eerste rang, een programma waarin kijkers verzoe ken kunnen indienen om bepaalde fragmenten uit door hen gewaar deerde films nogeens te zien. Dit maal fragmenten uit Bleke Bet en De kanonnen van Navarone. Na het journaal van acht uur gaat Marcus Welby voor wat. romantiek zorgen. In deze aflevering, getiteld Luitenant detektive Jackson, krijgt Marcus te maken met het werk van de politie. Hij roept deze ter assistentie bij een patiënt die het met de waarheid niet zo nauw neemt. Een pas gepromo veerde luitenant detektive wordt er bij gehaald maar deze blijkt zijn taak niet helemaal aan te kunnen, zodat hij bijna patiënt van de dokter wordt en niet de helper. Na Brandpunt een half uur voor Frans Halsema die met gasten uit het binnen- en bui tenland de kijkers weer probeert te amuseren. Het komplete orkest van James Last is aanwezig en het Duit se zangeresje Bibi, the Brotherhood of men, Rita Reys en Ko van Dijk. Tot slot van de avond een program ma van de KRO en de RKK, getiteld Lente in steen. NED. II. Na de Fabeltjeskrant en het journaal komt de Evangelische Omroep met het verzoekprogramma Waarin zieke mensen een muziekje aan kunnen vragen. In Nader beke ken het vijfde deel van Gespiegeld in kerkglas. Na het tweede journaal een nieuw avontuur van Carol Bur nett, die in haar show als speciale gaste begroet Carol Cahnning. Si mon van Coltem heeft in zijn Avros- coop de akteur Charlton Heston, alias Ben Hur en de hoofdrolspeler in de Tien Geboden. Om kwart voor tien op de carnavalstoer met Sjakie Schram, die zijn nieuwste liedjes zingt en veel gasten van zijn soort ontvangt. Tot slot van de avond aan dacht voor de Braziliaanse voetbal competitie en dan rest ons alleen nog maar het laatste journaal. ZONDAG 21 FEBRUARI. NED. I. Een heel bijzondere uit zending deze middag. Ter gelegen heid van de Euro Hart-week bren gen tien Europese landen een pro gramma over hartinfarkten, de gesel van de 20ste eeuw. Ook de Russische televisie verleent haar medewerking. In het middagprogramma voorts een aflevering van The Borderers en Openbaar Kunstbezit. In het avond programma de Fabeltjeskrant en Woord voor woord, gevolgd door de bijbelvertelling en een programma van het Konvent van Kerken. De tweede aflevering van de serie Wer ken op zondag. Om half acht een heel simpel verhaaltje over een kas teel waaraan de Bee Gees hun mu ziek kunnen ophangen. Andere me dewerkenden zijn Lulu Blind Faith, en Vincent Prince. Aansluitend aan het journaal Vic Singel. Het verhaal van deze avond is gebaseerd op de machteloze maffia. Vic ontmoet een oude schoolvriendin die hem vreem- 22. Enkele ogenblikken later kwam dc bootsman, een grote kerel met een afsto tend uiterlijk, met getrokken zwaard het trapje op. „Wij varen niet verder", kon digde hij aan. „Er gebeuren hier dingen die niet pluis zijn en daar wensen wij niet het slachtoffer van te worden. Gij staat voor de keuze: omkeren of ons het bevel in handen geven!" Aram haalde zijn schouders op. „Ge weet niet wat ge zegt man! Dit lijkt verdacht veel op muiterij. Ik 7.ou u aanraden uw toon te maligen. anders zal ik mij genood zaakt zien een voorhield te slcllcn!" Hij wierp oen vragende blik op Scewart, die intussen een heftige tweestrijd voerde. Hij voelde ongetwijfeld het meest ervoor, aan het bevel van de muiters gevolg te geven, doch aan de andere kant had de begeerte hem in haar greep. Hij dacht aan het goud dat hij op het beeldje gezien had en waar van ongetwijfeld nog veel meer Ic vinden zou zijn. Plotseling sloeg zijn stem uit: ..Terug!" donderde hij, doch dit bevel had een averechtse uitwerking. Als één man dromde dc bemanning naar het voordek. enkele gewapend met zwaarden, anderen met dolken, staken of houten knuppels. Onmiddellijk flitse Aram's zwaard uit dc schede en dc eerste muiters maakten er op een onzachte wijze mee kennis. Doch ai spoedig besefte hij. dat zij niet tegen de overmacht waren opgewassen. Terwijl hij zichzelf met dc grootste moeite de aanval lers van hel lijf wist te houden, zag hij plotseling dat Scewart, die zich eveneens met de moed der wanhoop verdedigde, in gevaar verkeerde. NED. I. Zaterdag 20 februari, 21.45 uur: Frans Halsema. Te gast in deze show is: Bibi Johns. de verhalen vertelt. Ze is manne quin en zou gechanteerd worden door een bende, zoals trouwens meer van haar collega's. Vic gelooft hel verhaal niet maar als op zekere dag de vriendin van de aardbodem ver dwenen blijkt te zijn, gaat hij toch dieper graven. Nadat Simon Carmig- gelt een van zijn verhaaltjes heeft voorgelezende rubriek Signalement, waarin aandacht wordt gevraagd voor de bedreigde binnenstad van veel steden. Auto's en kantoren be dreigen het stedenschoon. NED. II. Na de Fabeltjeskrant- op nieuw een aflevering uit de span nende serie De Vrijbuiters. De op stand in Spartica is nog niet neerge slagen. Kolonel Buchan voert een eenzame strijd want Fiona is in han den van de vijand gevallen. De vij and lijkt dicht bij zijn succes te ko men. Studio Sport hoopt beelden uit te zenden van de wereldkampioen schappen schaatsen vorige week verreden. Panoramiek wordt volge stopt met de problematiek van de volkstelling en dan gaan we ont spannen verder met de Dubbeldek kers. Stan probeert thuis het bank stel wat op te knappen en heeft nog een paar stukjes bekleding uit de bussen over. Hij loopt natuurlijk tegen de lamp en Blackie kan weer mopperen. Na het tweede deel van Studio Sport een extra lange uitzen ding vdn Kort Geding. De stelling voor deze avond is: de volkstelling is nuttig voor de gemeenschap en houdt geen risico in voor de deelne mers. Voor- en tegenstanders zullen elkaar betwisten. MAANDAG 22 FEBRUARI. NED. I. Na het journaal en de Fa beltjeskrant brengt Tanja Koen op nieuw de populaire serie Dier en vriend. Ditmaal wordt het dier en de kunst besproken. Tot het journaal van acht uur: Zo moeder, zo dochter, waarbij vanavond Dick Passchier gast is in het panel. Aansluitend op het journaal aktualiteiien met Hier en nu, dal gevolgd wordt door de Regels van het spel. Een bende heeft het voorzien op een liedjeszanger, wiens vader voor een aardige duit in het krijt staat bij de misdaad. Zo proberen de zanger te chanteren door zijn zusje te ontvoeren, maar ze maken een vergissing die hen bij na noodlottig schijnt te worden. Ze nemen namelijk het verkeerde meis je mee, ril. Oeggy Murxwell. Geen wonder dat Glenn zich er ogenblik kelijk mee bemoeit. Hierna een heel nieuw programma, getiteld: Ik en de ander. Het behandelt een aantal menselijke konflikten. De vorm be staat uit een rollenspel waarin tien doodgewone mensen in meespelen. In het voorbijgaan en hel laatste journaal sluiten de avond af. NED. II. Na de Fabeltjeskrant en het journaal Kijken naar kinderen. Het gaat ditmaal over een tweeling die wel eens naar een peuterklasje mag. Om half acht gaan we verder met Coronationstreet. Annie Walker probeert een collier terug te vinden. Ze denkt dat het gestolen is. Na het journaal voor de tweede maal Kla tergoud. De zoon van de slager moet tot ster gepromoveerd worden, maar deze ivil het niet. Gilles hulpje, een mooie juf, zal wel eens even helpen. Ze past alle oorbare middelen toe, zelfs een bedsermoen. Maar de ar tiest neemt ook de benen tot grote schrik van Gilles en de vader. Iets ernstiger is het volgende program ma-onderdeel. Niemand wil vrede. Het programma is rijkelijk versierd met beelden uit de oorlog. Uit de Amerikaanse filmserie Theatre of Stars, de film Belastingaftrek. Om dat de belasting voor vrijgezellen erg hoog is in Amerika besluiten een heleboel mensen maar met elkaar te trouwen, alleen om de inkomsten wat op te vijzelen zonder dal ze van el- •kaar houden. Ze hebben dan meestal alle twee een minnaar en toch valt het dan dikwijls moeilijk te doen of ze van elkaar houden. Achter het nieuws besluit de avond. NED. 11. Vjjf vrolijke jongemc in Kort en Klein'': een verzn makelijke situaties.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4