fKnxkcBo £ji Verton's a Schoenen AGENDA Inbraken in sportartikelenzaak en benzinestation Kooiweg Neclerjand is de grpptste fritesexporteur Stinkend, giftig afvalwater te Weesp 'jeugdschoenen Strijd tegen racisme Noorse tanlier vergaan - zeven doden Diefstal van varkenshaar voor j 400.000,- Unieke demonstratie van de Belgische middenstand: Alle winkels waren dicht Arrestaties in Zuid-Afrika Volgende week geen kamerdebat huren Ged. Staten en N.S. gaan Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg overnemen Nederland en Zjuid-Afrika Miljoenenschade in Eindhoven Flitsen uit het buitenland KNERPERIG Roerig Zierikzees avondje Frites, ellips eu puree Buil in eerste zaak: 2.000,- Z1ERIKZEE, 19-2. Donderdag avond tussen 9 uur en half elf is in gebroken in de zaak van sportarti kelen van de fa. Koevoets aan het Havenpark. De inbreker wist zich door insluiping toegang te verschaf fen tot dc kassa, waaruit een bedrag van f 2.000 in contanten en enkele betaalcheques werden gestolen. Wat betreft de inbreker is het de „succesvolle" bekroning van reeds herhaaldelijke pogingen, die echter altijd op niets uitliepen. De dief had het voorzien op geld, maar na zaak sluiting werd dit altijd onmiddellijk uit de kassa verwijderd. De inbreker is binnengekomen door het kapot- trekken van een grendel van een. achterdeur, na over een platje zijn weg naar het pand te hebben ge zocht. Vroeger kon worden vastge steld dat al eerder op deze wijze on gewenst bezoek zich heeft aange meld. De hoofdfirmant de heer J. Koe voets werd even opgehouden door andere zaken en had het geld niet onmiddellijk na sluiting uit de kassa getild, zoals zijn gewoonte was. Toen hij dit om half elf wilde doen, was het geld verdwenen. Het kleingeld had men laten liggen. Men weet daarom nauwkeurig dat de inbraak plaats vond tussen negen uur en half elf. De politie stelde nog gisteravond een onderzoek in met een speur hond. Maar het dier werd gehinderd door het feit, dat dc regen allerlei sporen had uitgewist. Heden (vrij- Advertentie dagmorgen werd het onderzoek nog voortgezet. Inbraak in tankstation Een dief of dieven heeft (hebben) zich na sluiting van het Chevron tankstation gisteravond of vannacht toegang verschaft tot het interieur, door verbrijzeling van een voor- deurruit. Vermist werden door de zaakvoerder de heer K. v. d. Goot, toen hij heden (vrijdag)morgen de zaak inspecteerde, een transistorra dio en een gereedschapskist. Vooral dit laatste is wel een storend verlies, omdat men dergelijke materialen al tijd onmiddellijk nodig heeft. Ook naar deze inbraak wordt een onder zoek ingesteld. Recentelijk is te Zie- rikzee ook sprake geweest van jeugddiefstallen uit allerlei winkels. De politie zamelde bij verschillende jongelui allerlei gepikte goederen in. We hebben alles in het werk gesteld hierover meer te weten le komen, maar dat mocht niet gelukken. In ieder geval zijn verschillende jonge lui en hun ouders gehoord en wordt het onderzoek nog voortgezet, waar bij ook de gedupeerde winkeliers worden (werden) ingeschakeld. Te Serooskerke werd ingebroken in het B.P.-station. Hierover een apart bericht onder Serooskerke. de vriend van kindervoetenl Havenplein 13 Zierikzee Telefoon 2488 DEN HAAG, 18-2. Omdat het jaar 1971 is uitgeroepen als internatio naal jaar voor de strijd tegen het ra cisme en de rassendiscriminatie zal de Nederlandse regering dit jaar aandacht aan deze strijd besteden. Aldus heeft minister P. J. S. de Jong geantwoord op schriftelijke vragen van de Kamerleden drs. J. J. Voogd en P. Dankert (beiden P.v.d.A.), wel ke vragen op 27 januari werden ge steld. SOEST, 19-2. Het chemisch afval water, dat de laatste tüd in grote hoeveelheden in de haven van Weesp is geloosd, zoals de Rijkspo litie constateerde, (de clandestiene lozer werd betrapt) blijkt afkomstig te zijn van de chemische industrie „Randstad" te Soest. Dit bedrijf is kort geleden nog in het nieuws geweest, toen bleek, dat zonder bouw- en hinderwetvergun ningen een aantal uitbreidingen tot stand was gebracht. De buurtbewo ners, die veelsoortige hinder van het bedrijf ondervinden, hebben de laatste jaren herhaaldelijk aange drongen op overplaatsing van de in dustrie van de woonwijk, waar hij nu gevestigd is, naar het industrie terrein in Soest. Hoe giftig het afvalwater van de chemische industrie is, heeft de ge meente Soest enkele jaren geleden ervaren. Het afvalwater werd toen geloosd op de gemeentelijke riole ring. Het gevolg was, dat korte tijd later in de rioolwaterzuiveringsin stallatie te Soest alle daar voor de biologische reiniging aanwezige bac teriën waren dood gegaan. Tóen de oorzaak daarvan was opgespoord, werd het bedrijf verplicht, zelf voor de zuivering zorg te dragen, maar zonder al te veel resultaat. Momen teel verdwijnt een deel van het af valwater ook in de grond, waardoor bij omwonenden herhaaldelijk plan ten en bomen dood gaan. Ook loopt 't afvalwater veelal over 't fabrieks terrein de straat op en komt dan toch weer in de gemeentelijke riole ring terecht, zij het in minder grote hoeveelheden dan vroeger, niettemin hebben de buurtbewoners verschil- Dode meerkoeten te Gennep GENNEP. 17-2. In en nabij de „Paesplas" te Gennep waar de ha ven uitmondt in de Maas zijn woens dag een honderdtal dode meerkoeten aangetroffen, terwijl enkele honder den nog levende vogels in zulk een toestand verkeren, dat ook voor hen geen redding meer is. Oorzaak van de vogelsterfte is, dat de haven be smet is met een olielaag. De rijkspolitie te water uit Nijme gen, heeft in de haven een drum met dieselolie gevonden, die waarschijn lijk door een der schippers daar is geloosd. De plaatselijke afdeling van de dierenbescherming te Gennep is woensdag bijna de gehele dag bezig geweest om de vogels nog te redden, doch stond voor éen hopeloze zaak. OSLO, 18-2. Zeven zeelieden zqn omgekomen bij dc ontploffing woensdagavond, op de Noorse tank boot Ferncastle, zo is door de rederij meegedeeld. Het schip bevond zich ruim 500 mijl ten w.z.w. van Lissabon. Het was in ballast op weg van Wilhelms haven naar Nigeria. Vijfendertig overlevenden zijn door een Spaanse vrachtboot opge pikt. Door de ontploffing brak de tanker, die pas vier jaar oud was, in tweeën. Beide delen zijn gezonken. Een van de omgekomen zeelieden zou zijn de 62-jarige Nederlander G. van Haaften. BREDA, 18-2. Voor dc rechtbank in Breda stonden donderdag de 53- jarige C. II., de 43-jarige T. H. en de 40-jarige J. M., allen uit Sint- Willebrord, terecht die in de jaren 1960 tot 1970 bij dc borstelfabrick Vermunt in Roosendaal voor 400.000 gulden aan Chinees varkenshaar hebben gestolen. Het varkenshaar was deels ver kocht aan de 58-jarige borstelfabri kant C. V. uit Breda, die wegens he ling terecht moest staan. C. H. die sinds 1943 al 19 jaar in dc gevangenis heeft gezeten, en J. M. zijn bcroepsinbrekers. Tegen hen is donderdag drie jaar gevangenisstraf met aftrek geëist, tegen T. H„ die ook een strafblad heeft, twee jaar met aftrek. De he ler V. hoorde een eis van 5000 gul den boete en vier maanden gevan genisstraf voorwaardelijk eisen. Hij had voor 30.000 gulden aan varkens haar gekocht. Dc rest was in Rotter dam aan de man gebracht. DEN HAAG, 18-2. Nederland is in 1970 het grootste exportland gewor den van consumptieaardappelpro- duktcn als frites, chips en puree. In tien jaar tijds liep de uitvoer waarde van deze produklen op van enkele miljoenen tot ongeveer 50 miljoen gulden. De grootste expor teur van consumptie- en pootaard- appelen, aardappelmeel en derivaten daarvan waren we al. De voorzitter van het Produktschap voor aardap pelen, dr C. H. J. van Beukering, vertelde dit donderdag in de eerste bestuursvergadering van het schap in 1971. De produktiewaarde van de Ne derlandse aardappelen, zo deelde hij mee, is voor 1970 op 650 miljoen gul den begroot. De op.brengstwaarde na be- en verwerking bedroeg voor binnelandse afzet en export tezamen 1,1 miljard gulden. Voor de export alleen was het 500 miljoen guldén, driemaal zo veel als in 1960. Van het Nederlandse areaal bouw land van bijna 700.000 hectare was vorig jaar 158.000 hectare of 23 pro cent beteeld met aardappelen. lende malen geklaagd over het feit, dat de stank, die het afvalwater ver spreidt, ook via hun gootstenen de woningen binnendringt. Geen maatregelen legen uitzending Candyelub AMSTERDAM, 18-2. De Amster- damse officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, heeft donderdagochtend medegedeeld dat, na bestudering van het rapport van de Hilversumse po litie over een K.R.O. t.v.-uitzending van 10 februari, er voor hem voors hands geen termen aanwezig, zijn om verdere stappen te ondernemen. Mr. Hartsuiker had ambtshalve de Hilversumse politie een informatief onderzoek laten instellen naar een onderdeel van het t.v.-programma „Verslag op woensdag". Dit betrof het daarin uitgezonden interview met de uitgever-hoofdredacteur van het sexblad „Candy", Peter Muller. Daar in kwamen ook beelden' voor van het dansen van spaarzaam geklede da mes en heren in de Candyelub in Amsterdam. JOHANNESBURG. 19-2. In Zuid- Afrika zijn onlangs twintig niet- blanken gearresteerd op grond van de wet op de „ondei'drukking van het terrorisme". De arrestaties zijn donderdagavond bekendgemaakt door het hoofd van de Zuidafrikaanse politie. Hij heeft evenwel niet meegedeeld wat de aan klacht precies inhoudt. Hij zei wel, dat de verdachten zo spoedig moge lijk na voltooiing van het thans lo pende onderzoek terecht zullen staan. Tot de verdachten behoren advo caten, hoogleraren en zakenlieden, die lid zijn van twee legale organi saties voor niet-blanken: de „Een heidsbeweging" en „De Democrati sche Unie van het Afrikaanse Volk". Om wettelijk pensioensplicht DEN HAAG, 19-2. Hoe zal de door de pensioencommissie van de Stich ting van de Arbeid voorgestane wet telijke pensioenplicht moeten wor den gefinancierd? Welke uitvoerings organen moeten bij die pensioen plicht betrokken zijn? Hoe zal de so lidariteit, noodzakelijk geacht voor het invoeren van de pensioenplicht, gestalte moeten krijgen? Dit zijn drie van de kernvragen die de pensioencommissie van de Stichting in haar vrijdagavond open baar te maken interimrapport over 't pensioenvraagstuk ter beantwoor ding zal voorleggen aan de achter ban bij de centrale organisaties van werkgevers en werknemers die bij de Stichting van de Arbeid zijn aan gesloten. De meest gelezen boeken AMSTERDAM, 18-2. „Van dichtbij gezien" van Godfried Bomans is in de maand januari het bést verkochte boek geweest, zo blijkt uit het maan delijks overzicht, opgesteld door het bureau C.P.N.B. op basis van gege vens van een vijftigtal boekverko pers. Hierna volgde als nummer 2 van Jan Mens „De kleine waarheid"; 3. Kluwets Belastinggids 1971; 4. C. Hulsonbeck, Jan Louman, Anton Os kamp „Het rode boekje voor scho lieren"; 5. Het aanzien van 1970; 6. Samsons B.T.W. tabellen; 7. Herman Musaph, „Sex in wording"; 8. God fried Boman, „Beminde gelovigen"; 9. Dr. Jan Hulsker „Dagboek" van Van Gogh (boek van de maand de cember) en 10. Leon Uris VII. BRUSSEL, 18-2. De Belgische mid denstand is verbaasd over zichzelf. Met een discipline die nog nooit eer der in België vertoond is, hebben ruim 300.000 winkels in grote steden, maar ook in de kleinste plaatsen in België, donderdag bun deuren ge sloten gehouden. Bovendien hebben 's middags in de hoofdstad Brussel vele tiendui zenden (de organisatoren spreken van bijna 200.000, de politie schat het aantal betogers tussen de 50.000 en 70.000) een massabetoging gehouden. Een en ander is slechts ontsierd door een aantal kleine incidenten. Op Tweede Kamer DEN HAAG, 18-2. Volgende week komt in de Kamer niet in behande ling het wetsontwerp tot wijziging Het roken op scholen AMSTERDAM, 18-2. Dr. L. Meins- ma, leider van de actie niet roken, heeft in een telegram aan de bestu ren van de drie bonden van onder wijzend personeel met klem ver zocht de leden tot niet roken te ma nen tijdens de leuren, dr. Meinsma doet dit omdat volgens het „uit het antwoord van minister Veringa op desbetreffende vragen van een lid van de Tweede Kamer blijkt dat hij geen bevoegdheid bezit om een rook verbod op te leggen aan leerkrach ten bij het gemeentelijk en bijzonder, onderwijs". DUUR GEDICHT FRANKFURT, 17-2. Een En gelse handelaar heeft dinsdag in Marburg in de Duitse deel staat Hessen op een autogra fen-tentoonstelling 48.000 gul den betaald voor een met de hand geschreven gedicht van Goethe. De waarde van het gedicht was slechts op 25.000 gulden geschat. Gevallen Bintje DEN HAAG, 18-2. Bintje, het ras dat driekwart van de Nederlandse consumptieaardappelproduktie uit maakt, haalt op het ogenblik groot- handelsprijzen, die ver beneden dc kostprijs liggen. Dat was al zo op 8 februari, zo blijkt uit mededelingen van het Produktschap voor Aardap pelen. In de donderdag gehouden be stuursvergadering van het schap moest als laatste nieuws verteld worden, dat de prijzen voor de ver schillende sorteringen Bintjes op de Rotterdamse aardappelbeurs tussen 8 en 15 februari verder zijn gedaald met 50 a 70 cent per 100 kilo. Voor dc sortering van 35 tot 55 milimeter kwam de prijs op f 7,75 per 100 kilo; op 23 november vorig jaar was dat nog f 10,50. AXEL, W-'2. Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben aan Provin ciale Staten voorgesteld om samen met de Ncdcrlandschc Spoorwegen N.V. een bod te doen op de aande len van de Zceuwsoh Vlaamschc Tramweg Maatschappij N.V. Commissarissen en directie heb ben dit, in afwachting van verschil lende goedkeuringen, reeds nu be kendgemaakt om geruchtvorming en daarmee ongewenste speculatie tc voorkomen. Naar het bestuur van de Z.V.T.M. aanneemt zal de overne- mingsprijs ongeveer f 550 per aan deel bedragen, zo is medegedeeld. Dc aandelen van dc Z.V.T.M. wor den op dc incourante markt verhan deld on dc laatste koers van de aan delen van f 75 bedroeg 325 bieden. Het bekendgemaakte bod komt der halve neer op 733 pet cn bij ccn aan tal geplaatste aandelen van 180.750 kan do prijs berekend worden op bijna f lo min. De leiding van de Z.V.T.M. heeft naar wegen gezocht om dc continuï teit van liet openbaar vervoer in het Z.V.T.M.-gebicd cn dc werkgelegen heid voor het personeel (100) zo goed mogelijk te waarborgen. Vakbeurs veredel ingslamlboiiw UTRECHT. 19-2. Er blükl nu al veel internationale belangstelling tc bestaan voor dc eerste vakbeurs veer dc vcredclingslandbouw, Orni- thephilla-Varuva, die van 22 tot cn mei 25 .september in dc Irene- en Bernhardhal van dc Jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden. Behalve door internationaal ope rerende bedrijven die een Neder landse vestiging hebben, zijn ook optic-aanvragcn voor expositieruim te ingediend voor rechtstreekse deelneming uit België, dc Bondsre publiek, Frankrijk, Italië, Noorwe gen en Spanje. Aangezien ook dc binnenlandse belangstelling groot is, houden de organisatoren er rekening mee dat dc geplande 10.000 vierkan te meter netto expositieruimte on voldoende zal blijken. Er wordt dan ook extra mimic in reserve gehou den. DEN HAAG, 18-2. Dc Ncderlands- Zuidafrikaansc Werkgemeenschap (N.Z.A.W.) „betreurt in hoge mate" dat dc adviseurs van koningin Ju liana haar dc raad hebben gegeven een gift tc doen aan dc stichting „Betaald Antwoord", die bestrijding van racisme beoogt. De werkgemeenschap, die „een te genwicht wil bieden aan de subjec tieve voorlichting over Zuid-Afri ka". gaat er althans van uit dat de koningin op dit punt is geadviseerd, zo verklaarde de Rotterdamse predi kant ds. Gijmink, oprichter en be stuurslid van de N.Z.A.W., donder dagmiddag op een persconferentie in Den Haag. Ds. Gijmink, die overweegt de ko ningin een persoonlijke brief over deze kwestie te schrijven, cn graag dc dia's die hij in Zuid-Afrika heeft gemaakt op paleis Soestdijk zou wil len vertonen, hechtte weinig geloof aan dc verklaring van de Wereld raad dat het geld slechts voor vreed zame doeleinden zal worden aange wend. De wereld kan geen controle uit oefenen op de wijze waarop dc or ganisaties het geld aanwenden, aldus ds. Gijmink. Zoals bekend heeft dc R.V.D. verklaard dat dc koningin de gift heeft gedaan als lidmaat van haar kerk, nadat van dc zijde van de Wereldraad van Kerken was ver zekerd dat het programma tot be strijding van het racisme niet het geweld steunt dat aan verzet tegen onderdrukking is verbonden. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 20 en zondag 21 februari Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110)2280, neemt waar voor dokter v. d. Waarden en dok ter Van Hoorn. Dokter H. J. Simons, Rcncsse, tel. (01116)280, neemt waar voor dokter Stenger en dokter Terp stra. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114)-1280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. Zuster IV. Stcutcl, Haamstede, tel (01115)-226. neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bcrgsma, Zierikzee, tel (01110)2180 heeft dienst. Dc weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien, voor Haamstcdc-Renesse-Brouwers- haven: aanvang zaterdagochtend om negen uur. Vrijdag 19 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, jaarverga dering H.S.V. Oosterschelde. Rurgh Hotel Bakker, 7.30 uur, varkenshou dersvereniging „De Opgaande Zon". uur, vergadering en rond het Brusselse Brouckerplein en het Beursplein, het hart van de stad waar de betoging eindigde, sneuvelden de ruiten van wat win kels, waarvan de lichtreclames nog brandden. Dat was ook het geval bij het Philips-gebouw, waar vier grote winkelramen het moesten ontgelden. Tot hun grote verwondering heb ben de middenstandsorganisaties niet alleen de 800.000 Belgische midden standers en zelfstandigen voor deze massale demonstratie mee kunnen krijgen, maar ook de grote waren huizen, bankkantoren en andere in stellingen. van de huurwet, de woningwet en de wet jaarlijkse huurverhogingen, zo als aanvankelijk de bedoeling was. Het wetsontwerp, dat onder meer over de huurharmonsatie gaat, is tot nader order van de Kameragenda afgevoerd. Het eindverslag, waarin de desbe treffende Kamercommissie verklaart dat de schriftelijke voorbereiding van de openbare behandeling is af gesloten, kan namelijk niet tijdig ge reed zijn, aldus is aan de Kamer meegedeeld. JERUZALEM/CAIRO. Israël heeft het jongste Egyptische vredesvoor stel afgewezen. Minister van buiten landse zaken Abba Eban herhaalde bij zijn eerste reactie de eis van zjjn regering tot rechtstreekse onderhan delingen met Cairo. Eban verklaarde in het parlement, dat er nooit een in ternationaal akkoord tot stand is ge komen door indirecte onderhande lingen. Voor leprabestrijding 450.000 gulden DEN HAAG, 18-2. De Aktie We- reldlepradag 1971 onder het motto „Als nou 'ns iedere Nederlanders.." heeft tot nu toe op zijn gironummer 343600 f 418.813.38 binnengekregen. De totale opbrengst wordt door de Stichting Wereldlepradag Nederland op plm. f 450.000 geschat. Ongeveer een derde van de kosten van de pro jecten in Afrika en Zuid-Amerika kan hiermee worden gedekt. LAATSTE NIEUWS EINDHOVEN, 19-2. De bedreigde „Beltman Bouw" is geheel in huur van de streekapotheek van de Eind- hovense ziekenhuizen, waaraan reeds grote schade werd toegebracht Het is nog niet zeker of dit gebouw behouden kan blijven, ondanks de zware branddeuren waardoor het gebouw van de rest van het bran dende complex is afgesloten. De brand is rond twee uur ont staan in de plasticafdeling van de handelmaatschappij „Tracina" uit Eindhoven. Ruwe schattingen komen tot een totaal schadebedrag van der tig miljoen gulden. Paamstedc Wijkgebouw, 8 GroeneKruis. Oosterland Hervormd Verenigingsgebouw, 7.30 uur, ouderavond Chr. basisschool. Conferentiekamer, 8 uur, Ver. voor Openbaar Onderwijs. Zaterdag 20 februari Bruinisse Kamp Stoofpolder, „Taptoe '71", ge zellige avond met verloting, m.m.v. „de LeJo's". Maandag 22 februari Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 8.00 uur, Ver. van Vrijz. Hervormden. Oosterland Café-rest. „Even Buiten", 7.30 uur, Coöp. Weegbrugvereniging. Dinsdag 23 februari Zierikzee Stadhuis, 8 uur, vergadering ge meenteraad. Wijkgebouw, 7.00 uur, oriënterend gesprek N-V.S. R.K. Centrum, Mosselstraat, contact avond U.V.V. Dreisehor „De Drie Schorren", 7.00 uur alge mene vergadering Coöp. Landbouw- vereniging Dreisehor. Woensdag 24 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.B.V. Donderdag 25 februari Zierikzee tyfondragon, 2 uur, Coöp. Centrum Zuidwestelijk Nederland. OSLO. Zps opvarenden van de Noorse tanker „Ferncastle", die wosendagnacht na een explosie voor de Spaanse kust is gezonken zijn verdronken. Een bemanningslid wordt nog vermist. Een Spaanse vrachtschip heeft 35 opvarenden op gepikt .Na de explosie is het schip in tweeën gebroken. WASHINGTON. De betalingsba lans (op basis van officiële betalin gen) van de Verenigde Staten over 1970 sluit met een recordtekort van 9,82 miljard dollar, zo blijkt uit voorlopige gegevens van het Ameri kaanse ministerie van economische zaken. Over 1969 was er een over schot van 2,7 miljard dollar. Mei die automatische wasmachines is het toch ook weer een toestand. Soms komt de was er wel schoon uit, maar ook wat „knerperig", zoals me vrouw ontdekte. En laten we eerlijk zijnwat is nu een „knerperige" was. Mevrouw wist het niet en meneer ook niet, want als er helemaal geen uitsluitsel is te bekomen, worden de mannen er wel eens bijgehaald, zij het dat ze ondeskundig zijn op het punt van wassen. Een ander - schijn baar op zichzelf staan - feit was ove rigens wel, dat meneer er gemum- melmond bijliep, want hij was zijn kunstgebit kwijtEnfin, wat nog om de hete (was)-brei heendraaien? Er schijnt een overhemd te zijn geweest of een soort katoenen jasje, met een borstzakje en daar had meneer zijn kunstbijtertjes ingestopt en zo is het in de wasmachine terecht gekomen. De was werd daardoor „knerperig"; ivoren kunstkristalletjes hebben zich door het witgoed verspreid: zo gaat dat met een volautomatisch vergrut- zeld gebit. De ramp (van toen) was een heel droeve zaak, maar - zo lang nadien - toch nog een Zierikzees' grapje opge vangen uit die tijd. Een koebeest uit een ondergelopen stndsboerderij ontsnapt en gaat op stap. Hij komt in een droog gedeelte en stapt (wat had het arme beest al niet meegemaakt?) een openstaande deur binnen. Geroezemoes in dc gang. Ma opent de keukendeur en ziet een bevleesde melkgeefster op zich af komen. Zij gilt en het man- volk komt toesnellen, om het dier zo snel mogelijk weer naar buiten te werken. Dat lukte wel, maar de koe excuseerde zich met de omstan digheden en legde nog wel snel en kele langspeelplaten op dc leien van de gang neer. Door het geschreeuw en het du wen, maakte de koe een peristalti sche beweging en nam een mantel van de kapstok mee. terwijl het rode hoedje van tante Mien precies op een hoorn bleef hangen. Zo, in da meskleding, kwam het beest weer op straat terecht. Zelfs op dat moment, is er om die koe geweldig gelachen. Even maar overigens, want de bewoners werden toen geroepen om dc gang weer te kuisen. t Was achteraf bezien niet nodig geweest, want de volgende morgen stroomde ook dit huis vol. Het hoedje had het dus toch niet kunnen reddden. Men wist het niet; er zijn torn zoveel gekke dingen ge beurd. Zelfs nu hoort men nog wel eens ren vers verhaal; maar 't is ook (nog) februari! SCHIER EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2