Nieuwerkerks klokkestoel wordt flink onderhanden genomen Venkelstraat-erf verwordt na afbraak van woning lol vuilnisbelt STREEKNIEUWS Om een tweede luchthaven in Nederland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag IB ftbruari 1971 Nr. 20827 Komt er noi» wel een toren? Woonwcc in saiieringsdrielioek (Advertentie) NIEUWERKERK, 15-2. Dezer da gen wordt de Nieuwerkerkse klok kestoel goed onderhanden genomen. Timmerlieden van het aannemers bedrijf L. Tieleman alhier zijn druk bezig de grotendeels vergane voet- stukbalken door nieuwe te vervan gen en zo, dat de uit 1645 daterende torenklok, niet naar beneden gehaald behoeft te worden. Het houten ge vaarte, met de daarin hangende 800 kg zware bronzen klok, wordt dan ook nog deels met noodbalken ge stut. Allereerst heeft men voor het nieuwe voetstuk betonnen funde- rinkjes gelegd zodat al het houtwerk boven de grond blijft, in tegenstel ling tot het voorgaande, dat tot in de grond toe verrot was. Vóór het week-end was men al een heel eind zodat deze week slechts de afwer king rest. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De klokkestoel, de jongere genera ties weten van niets anders, is in de plaats gekomen voor de zeskantige toren, die in de Tweede Wereldoor log in 1945 door de Duitsers werd opgeblazen. Aanvankelijk leek het erop dat de klokkestoel slechts van tijdelijke aard zou zijn, daar er di- rekt na de evakuatie een torenfonds in het leven werd geroepen, zodra eenmaal de toren weer in oude lui ster zou zijn hersteld, de klok weer onder te brengen in de (zij het dan nieuwe) zeskanter. Optimisten in Nieuwerkerk hopen nog steeds op een toren, want wat is nu eigenlijk een dorp zonder toren? Doch bij het zien van deze (hoognodige) reparatie aan de klokkestoel (die zelfs de wa tersnoodramp van 1953 weerstond), moet men wel veel moed blijven houden om in de wederopbouw van een toren te blijven geloven. Sluiting Oosterscheldedam Blijkens persberichten -,het A.D. van heden (dinsdag) maakt er mel ding van - zou het plan zijn gerezen het sluitgat in de toekomstige Delta- dam te dichten met helikopters. Hiervoor zouden zware Sikorsky- helikopters worden gebruikt en de K.L.M. is om een kostprijs voor deze operatie gevraagd. De hele affaire is overigens nog slechts in het idee enstadium. Het zou best kunnen dat - als bij Grevelingen en Haringvliet - gebruik wordt gemaakt van een kabelbaan, als het inderdaad tot sluiting zou komen. ZIERIKZEE/BRUINISSL Het Mosselfonds In de maandag 15 februari te Ber gen op Zoom gehouden vergadering van de Mosseladviescommissie is be sloten dat met ingang van 8 maart niet meer zal kunnen worden gelost in het zogenaamde Mosselfonds. Met ingang van maandag 22 februari zul len nog wel mosselen voor het fonds worden aangenomen doch de te hef fen retributie wordt verviervoudigd. Het Mosselfonds is in het leven geroepen om mosselen die in de vrije handel niet kunnen worden verkocht# op te vangen, maar de laatste weken werd door enkele kwekers hiervan misbruik gemaakt. ZIERIKZEE Poppenaktie Vrouwenbond Leger des Heils (Ingezonden) Dit is een vraag naar popen.... Oude poppen (ze mogen ook minder oud zijn), lappenpoppen, kortom, alle soorten poppen. Wat onze vrouwenbond met deze poppen gaat doen? Opknappen, aankleden, om daarna de mooiste er uit te kiezen en de rest te verloten. De opbrengst is voor het clubhuis ,,De Lichtboei". En nu we toch aan het vragen zijn: restjes wol ontvangen we ook gaar ne van u. Wol om dekens te breien voor de zending. Ons adres: Leger des Heils, „De Lichtboei", Poststraat 37, tel. 2075, Zierikzee. SCHIPHOL, 16-2. Ir. C. A. F. Fal- kenhagen. voorzitter van de gelijk namige commissie, die het probleem bestudeert van dc aanleg dat binnen veertien dagen het rapport kan wor den verwacht, van dc werkgroep Fonteyn. Dit rapport zal eerst door de com missie Falkenhagen worden bestu deerd waarna vervolgens een advies over het vraagstuk zal worden uit gebracht aan de regering. De werkgroep Fonteijn brengt hel advies uit mede in overleg met de K.L.M. Van de zijde van de K.L.M. wordt meegedeeld dat er nog geen definitieve beslissingen over de plaats van een tweede luchthaven wordt genomen. De K.L.M. be schouwt de Markerwaard weliswaar als een goede mogelijkheid hiervoor maar is er nog niet zeker van dat alle praktische bezwaren kunnen worden overwonnen. Dit wordt nog bestudeerd. Feestelijke bejaaidenhijeenkomst le Oosterland OOSTERLAND. 15-2. Aangemoe digd door het grandioos succes van vorig jaar, op de middag en avond van Koninginnedag '70. heeft het be stuur van dc plaatselijke Oranjever eniging alhier besloten ook dit jaar weer een bcjaardcnbyccnkomst te organiseren in de „Confcrcnticka- mcr", waar bejaarden van 55 jaar en ouder worden verwacht. Onder het motto: „Breng eens een zonnetje" zoals dit wel op het tclc- visie-schcrm wordt gezien, zullen ook ditmaal weer ongeveer dezelfde personen een programma verzorgen met zang. muziek, dcklamatic, ter wijl ook hot voornemen bestaat een toneelstukje op te voeren, alles ui teraard vergezeld van de nodige Iractatics van gebak, en verschillen de soorten dranken en ccn rokertje. En wel op zaterdagmiddag en -avond 27 februari a.s. Men vond het beter deze bijéénkomst in het ver volg wat vroeger in het jaar te hou den. Diegenen die deze bijéénkomst willen bijwonen, en dat zullen er waarschijnlijk dit jaar wel weer ve len zijn. kunnen zich opgeven bij de onderstaande bestuursleden van dc Granjevorcnigig alhier, t.w. de heren .1. A. Bcije, Van den Abeelestraat, ■I. P. Boogcrt, Lange Dreef, Mach. Dalebout, Groenendaal en C. J. de Later, Sint .Toostdijk. Het ligt in de bedoeling dat ook de Oostcrlandsc bejaarden, die onlangs het bejaar dentehuis le Bruinissc betrokken hebben dit festijn mee te laten ma ken. Zij zullen clan voorzover zij dit willen per auto gehaald worden. Overigens zullen ook die bejaarden uit Oosterland die slecht ter been zijn of om andere reden dc zaal niet kunnen bereiken, afgehaald en weer thuis gebracht worden. Alle dcelne- mcrs(sters) worden verzocht zich op te geven voor deelname aan boven genoemde adressen vóór of op 20 fe bruari a.s. De aanvang der bijeen komst is om twee uur aan de ge noemde zaal aan het Torenplein. NUTSSPAABBANK Uw ideale gezinsbunk V bent welkom by uw Nulsspaarbank Jeugdpreiiiiesparen 10 premie KEKKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. Transfusiedienst heef! bloed nodig De Bloedtransfusiedienst van dc afdeling van het Rode Kruis op Schouwen-Duivcland, verzocht ons te willen mededelen, dat men weer hard om bloed verlegen zit, hetgeen impliciet inhoudt dat zich nieuwe donors zouden moeten melden. Laat men - daar komt het ver zoek van de Bloedtransfusiedienst op neer - zich melden, zodat bloed groep en z.g.n. rhesusfaktor kunnen worden vastgesteld en de dienst weer over nieuw bloed kan beschik ken. Voor militairen en oud-mili tairen is deze procedure al heel een voudig omdat de betreffende gege vens in het militair zakboekje staan. Voor anderen rrioet dat even wor den uitgezocht. Het is trouwens voor ieder dringend noodzakelijk eigen bloedgroep te kennen. In bepaalde gevallen kan dit nuttig en levens reddend zijn. Ieder gezond mens moet zich eens beraden of hij of zij niet wat bloed wil afstaan, dat an deren het leven kan redden. Voor Zierikzee is het contactadres: D. v. d. Doel, Visstraat, Zierikzee; voor Bruinisse: Secretariaat Rode Kruis- afdeling( de heer De Oude) en voor Westerschouwen: Secretaresse Rode Kruis-afdeling mej. J. Houtman. Voor telefonische inlichtingen: Te lefoon (01110)-2300. Ledenvergadering „Rust Roest" Op donderdag 18 februari wordt in het Huis van Nassau de algemene le denvergadering gehouden van de vereniging voor lichamelijke ont wikkeling „Rust Roest". Op deze vergadering is ge-agendeerd de ver kiezing van een nieuwe voorzitter, in verband met het vertrek van de heer T. C. Hekman. Verder aftre dend, maar wel herkiesbaar zijn, de dames mej. J. N. v. d. Schelde en mevr. A. E. van Urk-Schot. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. komt morgen, woensdag avond 17 februari, bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw. Het onderwerp „Het leven van de vrouw in het Midden-Oosten' zal deze avond behandeld worden door me vrouw Van Noordennen uit Krab- bendijke. OOSTERLAND Bouw woonhuis en garage Het woonhuis met garage dat mo menteel in de Burgem. van der Ha- vestraat door het metselbedrijf Ca- pelle-Stouten en het timmerbedrijf L. M. Meerman, is zover gevorderd, dat er begonnen kan worden om de zaak waterdicht te maken. Deze bouw geschiedt voor rekening van de heer M. de Bruine Jacs.z., en zal wel vermoedelijk de laatste bouw zijn, die in deze straat kan worden gerealiseerd. Alleen bij .de Oud Ger. Kerk is nog een stukje grond be schikbaar, waar eventueel nog een woonhuis zou kunnen worden ge plaatst. Overigens is deze straat, die pas na de oorlog werd aangelegd, zo goed als volgebouwd. Predikant moet rust houden Wegens ongesteldheid van de plaatselijke Ned. Herv. predikant ds. H. Ommering zal op volgende zon dagen een andere predikant in zijn plaats optreden in den Dienst des Woords in dc Ned. Herv. Kerk alhier Hel ziet er naar uit dat de predikant nog wel enige tijd rust zal moeten houden. Dertiende inbraak in benzinestation UTRECHT, 15-2. „Drie keer is scheepsrecht" gaat al lang niet meer op voor het benzinestation van Van Rhijn in Vleuten, waar het afgelopen weckend voor dc dertiende keer ccn inbraak is gepleegd. Dc buit is steeds vrij gering, maar het totaal begint door dc hoge „inbraakfrequentie" in middels toch aardig op te lopen. Het benzinestation, dat nogal afgelegen ligt, bestaat grotendeels uit glas waardoor het voor inbrekers niet zo moeilijk is om er binnen te komen, 's Nachts wordt in het kantoortje nooit geld achtergelaten en de die ven moeten zich dan ook tevreden stellen met gereedschappen en ac cessoires. Dc laatste jaren verdween één keer voor f 700 uit het benzine station, de andere twaalf inbraken leverden minder op. ZIERIKZEE, 16-2. Het is ccn beet je pynlijk zich tc verplaatsen in de gedachtcngang van dc heer J. 1'. Vcrwest en diens echtgenote, bewo ners van het pand Vcnkelstraat 13, die de volle hoorn des overvloeds van het sancringswee over zich kre gen uitgestort door afbraak van liet belendende perceel Vcnkelstraat 13. Ze zitten een beetje in de put, want in de Havcndrichoek is men na de ramp van 1953 wel wat gewend, maar dit is gewoon te gek. De afbraak vond zo'n acht weken geleden plaats en sindsdien is de toestand mooi chaotisch geworden. Prompt werd de vrijgekomen ruimte opslagplaats van allerlei afvallen en oude spullen, die hel toch al trieste aanzien er natuurlijk niet beter op maken. Achter rechts ontstond dooi de afbraak een opening langs de vroegere scheidingslijn, met als ge volg dat de kippen van de heer Ver west thans vrije toegang hebben tot de stad, via het rommelerf en via de Venkelstraat. Onnodig verder te zeg gen dat de bende op de vrijgekomen grond, ongedierte aantrekt. Heel mismoedig stemt ook het feit dat de bloot gekomen zijmuur van het door de familie bewoonde pand (vroeger stonden de huisjes dicht opeen gepakt zo lek als een zeef is geworden, maar daar schijnt nie mand zich iets van aan te trekken. Trieste zaak De sanering van deze buurt zul er wel- van komen. Er bestaan duide lijke(r) plannen voor de Huvendrie- hoek, maar het is allemaal nog niet zover. Zoals het thans gaat - in die moeilijke interim-periode - is het voor de bewoners van deze buurten een trieste zaak. Men breekt maar af, men gooit maar neer en de huur lieden zitten er mee. We vertrouwen wel,dat ook hier weer een schutting zal worden geplaatst, maar in die tussentijd zitten de mensen toch maar in een onnodige bende. Men waant zich in de slums van Londen. Zierikzee is vaak een verdraaid mooie vrouw, maar soms wel wat aan de slordige kant. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) i t- Stichting Recreatie bezorgd over rooien boomgaarden Voor 45 jaar DEN HAAG, 16-2. Dc Stichting Recreatie, die ongeveer 70 organisa ties op dit gebied overkoepelt, is zeer bezorgd over de snelle vermin dering van het areaal aan boom gaarden in ons land. Zij zal dan ook met spoed een onderzoek gaan in stellen naar de omvang van het rooien van de boomgaarden en naar de mogelijkheden om op plaatsen, waar dit uit landschapclijke overwe gingen gewenst is te komen tot het behoud hiervan. Een en dertig koeien verbrand FERWERADEEL, 16-2. Dinsdag- morgen zijn bij een felle boerderij- brand in Blija - gemeente Ferwera- deel - 31 stuks vee -omgekomen. Het vuur verraste de bewoners van de boerderij in hun slaap. De veehou der, 27-jarige T. Slager werd wak ker door het rhmmelen van de ket tingen waaraan koeien stonden. Hij, zijn vrouw en twee kinderen konden in veiligheid komen, doch de dieren konden onmogelijk meer uit het vuur worden gered. De brandweer van Ferwerd heeft het vuur bestreden. Van de schuur kon echter weinig gered worden. Het woonhuis bleef behouden. De oorzaak van de brand, die zeker voor twee ton schade aangericht heeft, is niet bekend. De veehouder is verzekerd. Speurtocht naar verdwenen kind BREDA, 15-2. Tweehonderd mili tairen en dertig man van de Bre dase poltiie hebben maandagmiddag in het Mastbos enkele uren gezocht ntaar een 13-jarig meisje, dat om- strteeks half één was weggelopen uit de kinderpsychiatrische afdeling van „De Klokkenberg" te Breda. Dit ge bouw ligt aan de rand van het bos. Het kind werd omstreeks half zes gevonden door een personeelslid van De Klokkenberg op een zolder in het gebouw. Gebleken is, dat het meisje inderdaad enkele uren in het bos is geweest, maar daarna kans heeft ge zien ongemerktt het gebouw weer binnen te komen. De Stichting, die dit in een pers bericht heeft meegedeeld, heeft zich o.a. tot de minister van Landbouw en Visserij gewend met het verzoek bij de stichting Beheer Landbouw gronden de nodige stappen te on dernemen, opdat de bij de S.B.L. in beheer zijn de boomgaarden - waar voor een rooipremie is aangevraagd - niet worden gerooid, voordat een regeling in het leven is geroepen, waardoor het mogelijk zal worden landschappelijk waardevolle boom gaarden te kunnen sparen. De Stichting Recreatie zal de mi nister van Landbouw en Visserij en de staatssecretaris van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk hierover binnen afzienbare tijd sug gesties deen. ANKARA. De Amerikaanse ser geant Jimmy Finlcy, die maandag ochtend door onbekenden op een Amerikaanse luchtmachtbasis bij Ankara werd ontvoerd, is ongedeerd maar uitgeput by zijn onderdeel te- rugggekeerd. Hij wilde geen verkla ring afleggen. Hy zei slechts dat hij gced behandeld was. ZIERIKZEE. In het door het wa terschapsbestuur gehouden vergade ring werden de besluiten genomen wat betreft het heffen van gebouwd eigendom. ZIERIKZEE. Advertentie. - Ter overname aangeboden een goed be klante waterstokerij annex kruide nierswaren en galanterieën. WESTENSCHOUWEN. Evenals vo rige jaren worden op het domaniale terrein weder enge ha. duingrond be werkt om met dennen le worden be plant en zullen weer kale zandvlak ten met helm worden bepoot. NOORDGOUWE. Alhier gaf de meisjeszangvereniging een zeer ge slaagde uitvoering voor een talrijk opgekomen publiek. De uilvoering werd afgewisseld door toneel. SCHOUW EN-DUIVEL AND. - Het bestuur van de bond van Zeeuwse veehandelaren is in onderhandeling met een der grootste stoombootmaat schappijen om, door het vee uit Zee land per boot te doen vervoeren, tot een goedkoper vrachttarief te komen. BURGH. Sedert 1924 heeft de oude torenklok niets meer van zich laten horen, doch deze week was het aan genaam om het geluid van de nieu we klok te kunnen beluisleren. Vrolijk toneel op uitvoering S.V. „Brouwershaven' BROUWERSHAVEN, 15-2. Dc al gemene sportvereniging „Brouwers haven" kan weer terugzien op een zeer geslaagde toneelavond in haar clubhuis hotel „Graaf Floris V". De stampvolle zaal heeft weer enkele uren naar hartelust kunnen lachen om de komisch-dwaze grollen en voorvallen en niet te vergeten de verwikkelingen, welke zich voorde den. Op voortreffelijke wijze brachten dc tonelisten de klucht in 3 bedrij ven „Gévaarlijk Snoepgoed" door Max Andrea voor het voetlicht, ge regisseerd door de heer Ph. v. Ast. Mede door de fraaie costuums (men kwam juist terug van een bal-mas- qé) zagen we Napoleon, een zeerover Sint Nicolaas, een gevangenisboef en enige harem-dames. Bij de aanvang verwelkomde de voorzitter, de heer P. de Moos de vele aanwezigen, in het bijzonder loco-burgemeester L. M. Moermond en echtgenote. Dc heer De Moor vond het fijn, dat de burge meester, ondanks- vele zeer drukke werkzaamheden nog tijd had gevon den om de sportavond mee te maken. Aan het slot sprak hij een alge meen dankwoord tot de tonelisten, die weer grandioos hadden gespeeld, waardoor deze feestavond tot een groot succes kon uitgroeien. Dc da mes ontvingen een fraaie ruiker en dc heren een zakflacon. Met een ge zellig samenzijn werd deze avond be sloten. Het spel werd gespeeld door dc dames mevr. T. v. Snippenburg- Bakker, J. Slager-Stouten, B. Quist- Duinhouwer en mej. I. Beeke en de heren R. v. Snippenburg, Ph. v. Ast A. Lievense en L. v. Beveren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). i l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3