VISUM JEUGDSCHOENEN BLIK DOOR HET WERELD De olie van nu en de fouten van vroege Om liet voortbestaan van kleine gemeenten Het militaire vestigingsplan bij Ter Apel Werkgevers en werknemers VENSTER T^ïpuioccfuo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrpag 12 februari 1971 Nr. 20825 TERHEIJDEN, 11-2. De raadsle den van de Brabantse gemeente Tcr- hcijdcn hebben in een gezamenlijk schrijven aan de besturen van vrij wel alle in de Tweede Kamer zitting hebbende politieke partijen een aan tal concrete vragen voorgelegd over hun oordeel ten aanzien van hel voortbestaan van kleine gemeenten. Tientallen kleine gemeenten, aldus de raadsleden, in Nederland worden door het basiswerk van planologi sche diensten met opheffing be dreigd, terwijl zij niet de zekerheid hebben, dat de planologieten deze voldoende gecontroleerd en gecorri geerd wordt door de dragers van be stuurlijke en politieke verantwoor delijkheid. Bovendien hebben vele gemeenten een onvoldoende duidelij ke voorstelling van de principiële KOUWENBERG kriteria, die voor de politieke partij en op dit gebied gelden. DEN HAAG, 11-2. „Voor de vesti ging van een oefenterrein bij Ter Apel zullen waarschijnlijk hoogstens 2000 personen behoeven te verhuizen en niet zoals in de regio werd ge vreesd 3000. Minister Schut (volks huisvesting) en staatssecretaris Haex (defensie) hebben dit meege deeld tijdens overleg in Groningen met de Groningse en Drentse gede puteerde staten. Daarbij is er van uitgegaan, dat door enige verandering in het oor spronkelijke geschetste profiel van het oefenterrein, het dorp Mussel buiten het plan wordt gelaten, waar door deze dorpskern en een aantal bedrijven in stand kunnen blijven. Tevens is het niet de bedoeling om de rond het oefengebied gedachte groen- en recreatiestrook van 2000 ha tot een onbewoond gebied te ma ken. Deze groenstrook kan zeker zo worden opgezet en ingericht, dat de huidige bewoners er kunnen blijven wonen, aldus de minister en de staats-secretaris. gasverwarmmg Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. DEN HAAG, 11-2. Diegenen in sommige vakbondskringen, die met een nieuwe loonexplosie in de twee de helft van dit jaar dreigen, doen alles wat zij kunnen om hun voor spelling te laten uitkomen. Op deze wijze brengen zij de uit voering van een op legale- wijze ge- Het opmerkelijke in de oliestrijd van Teheran is dat de olieproduce rende landen voor het eerst een eens gezind front hebben gevormd. Tot dusver was het hun nimmer gelukt, ondanks aanmoediging, om bij voor beeld van de vakbonden af te kijken hoe men door eendracht de macht kan maken om goede kollektieve overeenkomsten uit het vuur te ste ken, eventueel met de dreiging van een staking op de achtergrond. Maar de OPEC landen hebben dit snel ge leerd. Over een prijsverhoging gaat het daarom al niet meer in de eerste plaats - die kom t, dat is zeker. Wel willen de oliemaatschappijen dat een akkoord dan ook voor een paar jaar moet gelden en daar zijn de oliepro ducerende landen met Perzië's sjah als woordvoerder vierkant tegen. Vroeger hebben ze elk op hun beurt van een prijsstijging elders gebruik gemaakt om ook die prijsstijging in de wacht te slepen. Gaat dit na de forse verhoging die nu onvermijde lijk is ook zo - en dit „leapfrogging" wordt al direkt van Libië verwacht - dan wordt de prijsstijging niet al leen nog veel grotere maar voor ja ren kan niemand meer enige redelij ke begroting opmaken als er olieprij zen in voorkomen. En bijna niets in de westerse landen ondervindt geen invloed van de olieprijs. Vandaar dat hard onderhandeld wordt en sommi ge landen als een oliedistributie ge organiseerd hebben voor het geval dat de OPEC-landen hun dreiging waar maken om de leiwring te sta ken. Economisch afhankelijk In 1951 - de crisis van Abadan - en in 1956 - Suez - had vooral west- Europa te lijden onder het afsluiten van de oliekraan. Echter, door aan voer uit de Ver. Staten en Venezuela was de toestand niet precair. Vene zuela is ditmaal echter een van de mogelijke stakers en de V.S. impor teren al olie uit het nabije oosten, zo dat die hulp niet meer te verwach ten is. Bovendien heeft met name de E.E.G. drastisch mijnen gesloten zo dat veel koolverbruikende bedrijven, vooral energiecentrales, nu ook van olie afhankelijk zijn. Reken daarbij dat het wegverkeer in die twintig jaar zeer geïntensiveerd is, dan ko men we tot de niet overdreven slot som dat het sluiten van de oliekra nen in Libië (Europa's grootste leve rancier nu), de Perzische Golf en Ve nezuela voor Europa een ramp zou zijn. In ieder geval op de korte ter mijn - men begint bijvoorbeeld in Afrika niet een, twee, drie een nieuw winningsgebied. De beperking in de macht om prijs afspraken naar hun zin af te divin- gen ligt voor de OPEC-landen in de behoefte die ze hebben aan de olie- royalties om hun landen aan de gang te houden - waarbij slechts Koeweit en in zekere zin ook Libië de uit zonderingen zijn. Hoge belasting Als de olielanden eigenlijk nu doen Jongen door zaagmachine verpletterd UTRECHT, 11-2. De tienjarige Aart Aalbers uit Breukelen is om het leven gekomen toen een 500 kilo zware zaagmachine op zijn borstkas viel. De machine, die stond opgesteld in de houtloods van de meubelfa briek van de ouders van de jongen, was nieuw en nog niet aangesloten. Hoe alles precies is gebeurd is de Rijkspolitie, die eerst donderdag morgen bij gerucht van dit ongeluk vernam, niet geheel duidelijk. De jongen wilde welicht op de machine klimmen, waarbij hij deze heeft om getrokken. Vuilnisman voor binnenschippers DEN IIAAG, 11-2. Om verontrei- niging van het water te voorkomen zal Rijkswaterstaat het de binnen vaartschippers mogelijk maken om bü sluizen hun huisvuil achter te la ten, zodat zjj dit niet meer overboord behoeven te zetten. Als eerste plaats zyn de Volkeraksluizen daarvoor aangewezen. Sinds januari kunnen de schippers tijdens het schutten hun vuilnis en afval op de sluismuren zetten, waar na het personeel van de sluis er zorg voor draagt, dat dit vuil in grote containers komt, die daar zijn ge plaatst. Aan de schippers werd deze me thode tijdig bekendgemaakt door lang van tevoren stencils uit te rei ken hoe het systeem bij de Volke raksluizen zou gaan werken. De me thode zal nu ook bij ander sluizen worden toegepast. De veiligheidsinspecties van auto's UTRECHT, 11-2. liet aantal vei- lighcidsinspecties, dat In 1970 onder auspiciën van Veilig Verkeer Ne- detland (toen nog Verbond voor Vei lig Verkeer) werd uitgevoerd in daartoe speciaal geselecteerde Bo- vag-garagcbedrüven. bedroeg 413.420 Dit is een forse stijging vergeleken met het jaar daarvoor, toen 325.000 Inspecties werden verricht (in 1968: 156.390). Het totaal aantal afkeurin gen bedroeg het vorig jaar 43.928. Uit dc grote toename van het aan tal keuringen blijkt volgens Veilig Verkeer Nederland dat bij het auto rijdend publiek steeds meer de be reidheid aanwezig is om veiligheids inspecties te laten koppelen aan de onderhoudsbeurten. wat iedere vakbond in ieder vrij land ook doet - zo voordelig mogelijke kontrakten voor leden afsluiten - kunnen we zo moreel weinig verwij ten. Dat kunnen we ook niet als we zien wat de klant aan de pomp be taalt - en aan wie. Doorsnee in Euro pa is dat de eigen regering 45 pet. opstrijkt; de distributie kost 22\ pet., transport 9 pet., de belasting in het producerende land of de royal ties 12Vi pet. De rest is 2Yi produk- liekosten en 4 pet. winst voor de maatschappij. Zeker als we het be- lastingaandeel van de verbruikerlan- den vergelijken met dat van de pro ducerende landen kunnen we niet staande houden dat ze al te erg over vragen. De 12Vi pet. van nu is echter al aanzienlijk meer dan nog maar vrij kort geleden; het lijkt niet overdre ven om te stellen dat de oliemaat schappijen toen ze de sterkste onder handelingspartner waren menig olie land het vel over de oren hebben gehaald. De zure sfeer van de onder handelingen nu mag men gerust zien als een boete die betaald wordt voor fouten van zwoeger. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Op initiatief van de centrale commissie voor de trom- bosedienst van het Nederlandse Rode Kruis is opgericht de Federatie van Trombosediensten. Bij de oprich tingsvergadering waren 31 trombo sediensten vertegenwoordigd, drie andere hadden schriftelijk hun in stemming met het te nemen besluit betuigd. HARDERWIJK. De officier van justitie bij het kantongerecht in Harderwijk, mr. P. R. van Heins- bergen, heeft tegen twee jeugdige krakers, van het zwembad „De Hokseberg" in 't Harde, de 22-jarige H. L. en de 18-jarig'e G. B. een sym bolisch^ en voorwaardelijke boete van f 11,geëist. DEN HAAG. De crisis, die in de Amerikaanse electronische industrie is ontstaan als gevolg van de plot selinge besnoeiing van de NASA- gramma's door de Amerikaanse re gering, heeft een, in sommige geval len zelf szeer ernstige, weerslag op' de electronische industrieën van Europa. DEN HAAG. Minister mr. J. M. A. H. Luns van buitenlandse zaken zal eind volgende week van 18 tot 21 fe bruari, een officieel bezoek brengen aan Malta. Hij is voor dit bezoek uit genodigd door de regering van Mal ta. Aldus heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken meegedeeld. UTRECHT. De Stichting Voorlopig Beheer Pensioengelden Huisartsen heeft over de jaren 1967 en 1968 van de ziekenfondsen in totaal ruim f 46 miljoen ontvangen als reservering voor de oudedagsvoorziening voor voor huisartsen. In 1969 bedroeg het reserveringsbedrag ruim f 27 mil joen. DEN HAAG. De nota Volksge- zondehid van staatssecretaris Krui- singa heeft op de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunde een voortref felijke indruk gemaakt. Dit zei de voorzitter van het hoofdbestuur, prof. dr. Th. Vossenaar, op de open bare hoorzitting van de vaste com missie voor de volksgezondheid uit de Tweede Kamer. ROTTERDAM. „Wij zouden het bijzonder betreuren, indien uw raad gen definitieve uitspraak zou doen ten aanzien van het staalproject voordat voldeonde gegevens ter be schikking staan om zulks op ver antwoorde wijze te doen', zo zegt Hoogovens in een brief aan de Rot terdamse gemeenteraad en de Rijn- mondraad. ROTTERDAM. De 61-jarige hulp arbeider P. Grevel uit Rotterdam, die op 28 januari jongstleden een schok kreeg van 10.000 volt, heeft dit niet overleefd. Hij overleed in het Zuiderziekenhuis aan de ernstige brandwonden, die hij daarbij had opgelopen. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft het stoffelijk overschot van de 36-jarige A. van Egmond uit de Maasstad uit het water van de Nieuwe Maas gedregd. De man was sinds vijf januari jongstleden zoek. Op die datum verliet hij zijn woning en keerde daar niet meer terug. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft vier mannen aange houden, die ervan worden verdacht 44 inbraken in de Maasstad te heb ben gepleegd. GRONINGEN. De Groninger po litie heeft de 29-jarige student A. H. in Groningen op verdenking van diefstal ingesloten. De student zou gedurende twee jaar ruim tweedui zend boeken hebben gestolen uit di verse boekhandels in Amsterdam en Groningen met een waarde van mi nimaal tienduizend gulden. EIBERGEN. In de stoel- en meu belfabriek „Landeweer" is de vijf miljoenste stoel geproduceerd sinds de oprichting in 1931. Het bedrijf telt thans 240 personeelsleden en de omzet bedroeg in 1970 f 14 miljoen Bij de oprichting werkte bij het be drijf vier man en was de omzet f 2100. aldus een bekendmaking van het bedrijf. AMSTERDAM. Het al enige tijd in betalingsmoeilijkheden verkerende Amsterdamse eethuis „De Vijf Vlie- ghen" van de heer Nicolaas Kroeso zal niet behoeven te worden geslo ten, nu de Krasnapolskygrocp alle rechten en plichten heeft overgeno men. „Flitsen" uil het buitenhuid WASHINGTON. Senator George McGovern, de eerste die zich als ge gadigde heeft gemeld voor de demo cratische kandidatuur voor het pre sidentschap in 1972, heeft zich uitge sproken voor een aftreden van J. Edgar Hoover als hool'd van do fe derale recherche (FBI). CAIRO. De voormalige opperbe velhebber van de Arabische strijd krachten generaal Aly Amer is in Alexandrië aan een hartaanval over leden, zo bericht het gezaghebbende Egyptische blad „Al Aehram". Amer was 64 jaar. SAN DIEGO. Een oorlogsvaartuig van Ecuador heeft weer een Ameri kaanse tonijnboot aangehouden. Dit maal werd de 650 ton metende „John Kennedy" opgebracht, die zich vol gens zijn kapitein op 200 mijl uit de kust van Ecuador bevond. PRAAG. Dc Tsjechische Unie van Journalisten is opnieuw begonnen met de zuivering van leden die sym pathiseren met de vroegere partij leider Dubcek. BRUSSEL. In het afgelopen jaar zijn in totaal iets meer dan 37 mil joen dollar als -"bijdragen uit het Europees Sociaal Fonds aan de lid staten toegekend. TEHERAN. Bij zijn aankomst op het vliegveld van Teheran heeft de Iraanse minister van financiën, dr. Jamshid Amouzegar, gezegd dat de internationale oliemaatschappijen vermoedelijk ingaan op de eisen van de produktielanden aan de Perzische Golf inzake de prijsstructuur van ruwe olie. WASHINGTON. De gezaghebben de republikeinse senator George Aiken heeft voorgesteld dat de Azia tische landen met Australië en Nieuw Zeeland een internationale conferen tie beleggen over een gezamenlijke actie ter bevordering van de vrede in Indo-China. BONN. - Bondskanselier Willy Brandt en de Russische ambassadeur in Bonn, Semjon Zarapkin, hebben gezamenlijk vastgesteld dat de hou ding van de Russische en de West- Duitse regeringen tegenover het in augustus gesloten verdrag sindsdien niet veranderd is. TUSCANIA. Het aantal doden als gevolg van de aardbeving, die in het afgelopen weekeinde de Italiaanse plaats Tuscania heeft getroffen, is tot 22 gestegen. BELFAST. In het havengebied van de Noordierse stad Belfast woedt een zware brand in een houtopslagplaats. Tot dusver wordt de schade op an derhalf miljoen pond (ongev. 13 mil joen gulden) geschat. Over persoon lijke ongelukken is niets gemeld. Volgens de politie is er reden om aan brandstichting te denken. MADRID. Door een reeks massale ontslagen, schorsingen, uitsluiting en inhouding van lonen, waartoe ver scheidene ondernemingen of afgelo pen weken zijn overgegaan, is de ar- bedisonrust in Spanje sterk gestegen. NEW YORK. Uit de voorraad edele metalen van één der belang rijkste Amei-ikaanse munters, de firma Handy en Harman te New York, blijkt voor een bedrag van 1,8 miljoen aan gouden dollars te zijn verdwenen. GOTHENBURG. Twee Kroatische nationalisten, die sinds woensdag ochtend het Zuidslavische consulaat in Gothenburg bezet hielden, hebben zich aan de Zweedse politie overge geven. MOSKOU. Vertegenwoordigers van 39 landen hebben donderdag in Mos kou het verdrag getekend dat het plaatsen van kernwapens op de zee bodem verbiedt. BEIROET. Het vliegveld van Am man is gesloten na vuurgevechten die woensdagavond in de buurt er van zijn begonnen, zo is van Pales tijnse zijde in Beiroet vernomen. Aangenomen wordt dat de gevechten gingen tussen Palestijnse comman do's en Jordaanse militairen. PHNOM PENH. De premier van Cambodja, generaal Lon Nol, heeft in het begin van de week een lichte hartaanval gehad. Hij wordt behan deld door Amerikaanst artsen die uit Saigon zijn overgekomen. Van wel ingelichte zijde wordt zijn toestand niet ernstig genoemd. Lon Nol lijdt ook aan een milde vorm van suiker ziekte. GENEVE. 11-2. De Amerikaan Christian Herter heeft op een bijeen komst in Geneve van de commisie die de eerste wereldconferentie ter bescherming van het milieu moet voorbereiden, verklaard dat de VS in de komende vijf jaar ruim 13 mil joen dollar ter beschikking willen stellen voor de bestrijding van de vervuiling van rivieren, zeeën en kustwateren. (Advertentie) de vriend van kindervoeten VERTON'S SCHOENEN Havenplein 13, Zierikzee Telefoon 2488 FEUILLETON „Hoe is het met je vader?" „Hij is mijn vader niet," verzekert de vrouw óp harde toon. „Mijn va der stierf al, toen ik drie jaar was. Moeder hertrouwde een jaar later. Maar ik zal hem goed verzorgen. Hij zal niets tekort komen. Als hij maar goed begrijpt, dat de boerderij van mij is en niet van hem. Hij bracht indertijd geen cent mee." „De man zal anders niet krom en oud geworden zijn van het niets doen, mevrouw." zegt Evert zacht. „Natuurlijk niet. Moeder zal altijd achter hem aan te jagen. Dat was haar wel toevertrouwd. Hij kreeg het niet cadeau, net zo min als ik." Terugfietsend naar huis weet Evert: die zal mijn hulp niet nodig hebben. Ze heeft het een en ander van haar moeder weg. Het is te ho pen. dat ze op latere leeftijd nicl wordt als do oude. Hoofdstuk 25 Evert ontdekt de vader. In aprjl wordt er in huize Vcs- wijk een dochter geboren. Evert is dolgelukkig met de baby. En het dorp brengt geschenken. De belang stelling, vooral van vele ouders, is zo overweldigend, dat Evert en Di- nie er soms stil-van zijn. Nu weten ze beiden, dat ze populair zijn in Dalewoud. Dat geeft een blij en dankbaar gevoel. Jopie Vcswijk. de schoonzus van Evert, komt enkele dagen assisteren in het mcestershuis. Dc familieleden zijn op bezoek geweest en hebben de boreling bewonderd. Maar na drie weken is Din ie alweer op de been, Jopie keert terug naar dc stad en het leventje van alledag gaat op nieuw zijn gang. Veercn heeft een paar avontuur tjes gehad met vrouwen uit de om- geving. Er is wat uitgelekt. Hij heeft de vrouw van de boswachter ge schilderd en daarover is de man in woede ontstoken. Nee, geen naakt foto, gewoon zoals ze dagelijks is. Boze tongen beweren, dal het schil deren voor Veeren maar een voor wendsel was, waardoor er voor de schilder dikwijls gelegenheid was naar het boshuis tp gaan. Maar op de een of andere manier is de man achter de bezoeken gekomen, kwam onverwacht op een middag thuis en heeft de schilder met zijn hele heb ben en houden het huis uit gegooid. Voor de rest mag men deze fliere fluiter. Tenminste, als men geen al te knappe, jonge dochters heeft. Want zijn faam is in dit opzicht zeer twijfelachtig. Als Evert op een zaterdagmiddag wat rondfietst en in de buurt van dc boerderij komt, ziet hij de wagen van de schilder op het erf. Het man keert er nog maar aan, dat hij aan papt met de moeder van Greetje. Maar ze zal toch zeker zo stom niet zijn om zich door die gladjanus te laten inpalmen? Gehoor gevende aan een ingeving, wendt hij het stuur en rijdt het erf op. Vlakbij de boerderij hoort hij, dat er in huis een woordenwisseling plaats vindt. Ergens voelt hij zich nog steeds een beetje verantwoorde lijk voor de eertijds zo schuchtere vrouw. Al veronderstelt hij, dat ze nu wel maar eigen boontjes zal kun nen doppen. Toch voor alle zeker heid maar even poolshoogte nemen. De boerderij betredend, verstom men plotseling de sternen. In het vertrek zit Greetje aan tafel te hui len. Achter haar staat de moeder, met een gezicht, rood van veront waardiging. Een eind verder staat de schilder, onverschillig leunend tegen de ouderwetse, hoge schouw. In een andere hoek zit de oude boer. ATTRANG (Beieren). Door het spoor wegongeluk in Beieren kwamen 36 reizigers o mhet leven en werden ef 34 gewond, waarvan 20 ernstig. De „Beieren"-expresirein, die van Miin- chen naar Ziirich rijdt, ontspoorde in een scherpe bocht. Eén van de wa gons sloeg in een pendeltrein, die van de andere kant kwam. De e.v- prestrein raakte van de spoordijk. nomen regeringsmaatregel in gevaar. Wij in het bedrijfsleven stellen een krachtige vakbeweging als pleitbe zorgster van de belangen der werk nemers op prijs. Wij verwachten, dal de vakbeweging tegen ons speelt, maar ook dal zij hetzelfde spel speelt en op hfetzelfde niveau als wij. Aldus een van de opmerkingen, die de voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemers don derdag maakte in een toespraak over de betrekkingen tussen werkgevers en werknemers, gehouden tijdens een lunchbijeenkomst van de Ame rikaanse Kamt* van Koophandel in Nederland. MARKTBERICHTEN Coöp. Veluwse eiervciling Aanvoer 10.91.696 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stukS) eieren van 51/52 gram 9,80- 9,90; van 56/57 gram 10,50-10,70; van 61/62 gram 11,45-11,75; van 66'67 gram 11,65-11,95. Eierveiling' Barneveld Aanvoer 923.450 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks) eieren van 51/52 gram 9,93- 10,26; van 56/57 gram 10,55-10,82; van 61/62 gram 11,21-11,60. van 66/67 gram 11,49-11,85. Eiermakrt Barneveld Aanvoer ca. 1.750.000 stuks, handel kalm. Eieren van 50/58 gram f 9,70- 11,50 per 100 stuks, kg-prijs f 1,94- 1,98; eieren van 59/64 gram 1' 11,65- 12,00 per 100 stuks, kg-prijs f 1,97- 1,87; eieren van 65/69 gram f 12,10- 12,50 per 100 stuks, kg-prijs f 1.86- 1,81. Witte eieren 25 tot 50 cent per 100 stuks lager. 63 DOOR GERRIT FRANSSEN Blijkbaar ontgaat hem het hele twistgesprek, want hij trekt aan zijn pijp en tuurt door het raam. Veeren is de eerste, die zijn woor den terugvindt. „De meester," con stateert hij knikkend. „De boven meester himself. De bemoeial. Of denk je soms, dat ik niet weet, waarom Greet niet meer thuis is?" Evert kijkt van de een naar de ander. Op de wangen van de schil der komen nu een paar branderige plekken. En met een schok weel hij ineens, waarom dat gezicht hem zo bekend voorkwam. Nu is de puzzel opgelost. Greetje en Veeren hebben dezelfde gelaatstrekken. Als je die twee zo ziet. hoef je niet te vragen, wie de vader is van het meisje. Veeren is een intelligente man. al is hij misschien een intelligente schooi er. Van hem heeft Greet ongetwij feld die begaafdheid geërfd. Zeker niet van haar moeder. Evert negeert de man volkomen. Hij kijkt naar de jonge boerin. „Als ik ongelegen kom. mevrouw, zegt u het maar, dan zal ik wel gaan. Maar dan neem ik uw dochtertje mee. Zo lang deze man, die dus dc vader van Greet is. hier vertoeft, lijkt het me voor het meisje beter, dat ze met me meegaat." De vrouw slikt enkele keren en omlegt als beschermend haar arm om Greetje. „Mij wil.Hij wil. Maar ik doe het niet Twaalf jaar heeft hij niet naar ons omgekeken, omdat hij als de dood zo bang was voor moeder.En nu.nu ik alleen ben. nu durft hij. de held. Smeer jij' 'm maar weer naar dat verre land... Misschien zijn de vrouwen daar meer gediend van je attenties, maar jij hebt voor mij af gedaan." (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7