CHIPS zuurkool apart met spek en rookworst DE ZIERIKZEESCHE COURANT Acht mensen vermist bij scheepsbrand op werf in Rotterdam deze week bij GOLDEN WONDER Voorlichting over volkstelling De strijd in Laos Hoog dodental bij treinongeluk in Beieren Varkensvlees is nu voordelig! AARDSCHOKKEN TEISTEREN CEBIED VAN LOS ANGELES WAT 2EQT Dl y wpéi i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. I. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. Donderdag 11 februari 1971 127stc jaargang Nr. 20824 WAARIN OPGENOMEN 1797- 1889 ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. In dii nummer; Verdwijnt muziektent te Zierikzee? Logeuieutsvaartuig voor burgerpersoneel van de marine totaal uitgebrand nOTTEKDAM, 11-2. Op de werf van de Rotterdamse Droogdok Maat schappij heeft de afgelopen nacht een hevige brand gewoed aan boord van het logementsvaartuig „Jan Elshout". Van de vyftig opvarenden werden er donderdagochtend om streeks zes uur acht vermist. Gevreesd wordt dat zij geen tijd meer hebben gehad om het fel bran dende schip tc verlaten en in de vlammen zijn omgekomen. t/iaverienne) (Advertentie) familiezak potato W-ET paprika V25 75 DEN HAAG, 10-2. Een documenta tiemap met uitvoerige toelichting op het waarom en hoe van de volkstel ling en op de beveiliging van de ge gevens is in een oplage van 13.000 exemplaren verspreid onder de ge meentebesturen. diverse politieke, maatschappelijke en onderwijs-in- stellingen. Een duizendtal mappen werd op verzoek toegezonden aan particulieren en aan actiegroepen. Desgevraagd heeft de R.V.D. dit aan het A.N.P. meegedeeld. SAIGON. 11-2. Zuidvietnamese troepen, dit maandag Laos zijn bin nengerukt. hebben de Ho Tsji Minh- route bereikt maar zijn daar op ster ke tegenstand gestuit. Woensdag werden hevige gevechten met auto matische wapens en mortieren ge meld. Volgens de Zuidvietnamezen zijn hierbij tot dusver 22 Noordviet- namese en zes Zuidvietnamese mili tairen gesneuveld. SAN FERNANDO (Californië). Een gewonde patiënt wordt met bedekt gezicht weggevoerd uit de puinhopen van de gebouwen van een vetera nen-hospitaal, dat door een aardbe ving vernield werd. Ambulances van de G.G.D. hebben een nog onbekend aantal gewonden naar ziekenhuizen in Rotterdam overgebracht. Aan boord van de „Jan Elshout" was 43 man burgerpersoneel van de marine geregistreerd. Dit personeel was in verband met reparatiewerk aan marinevaartuigen op de werf gedetacheerd. Voorts bevonden zich acht vrouwen en meisjes van de ver zorgende staf aan boord. Voor de brand bij de Iï.D.M. werd groot alarm gegeven. Het vuur werd bestreden door de bedrijfsbrandweer van de werf, de Rotterdamse brand weer een een aantal blusboten van de havendienst. Toen rond half zes het sein „brand meester" werd ge geven, was de „Jan Elshout" totaal uitgebrand. Over het ontstaan van de brand is nog niets met zekerheid te zeggen. Toen de eerste brandweerwagens van de R.D.M. bij het brandende schip aankwamen, stond de „Jan Elshout' 'al van voor tot achter in lichtelaaie. Bezittingen verloren Een deel van de opvarenden kon nog op tijd via de loopplank het vaartuig verlaten, maar een aantal - onder wie enige vrouwen en meis jes van het verzorgend personeel - kon alleen via de meerkabels 'de wal bereiken. Geen van de mensen die zich in veiligheid konden stellen, waren in staat iets van hun bezit tingen mee te nemen. De mannen en vrouwen die het brandende schip op tijd hadden we ten te verlaten, werden opgenomen aan boord van de kruiser „De Zeven Provinciën" en het marinevaartuig ..Hertog Hendrik", die beide bij de R.D.M. lagen gemeerd. Toen er aan boord van deze twee schepen appel werd gehouden onder de opvarenden van de „Jan Elshout" bleken dat acht personen - geen vrouwen - werden vermist. De marinevoorlichtigsdienst heelt donderdagochtend meegedeeld dat na de brand in het logementsschip „Jan Elshout" acht mensen worden vermist. l*- BONN, 10-2. Het aantal doden als gevolg van het treinongeluk van dinsdagavond bij Aitrang in Beieren was woensdag 29. Er zijn 35 gewon den. Van 20 gewonden is de toestand ernstig. yast staat dat de T.E.E.-trein, de Bavaria-Express, 130 km per uur heeft gereden in een bocht waar maximaal 80 mocht worden gereden, maar het is nog niet bekend, of dit de enige oorzaak van de ontsporing is. De Bavaria-Express bestond uit vier wagons. Op de laatste reed een lokaaltreintje in, dat gelukkig leeg was. Op het lijk van de treinbestuur der, de 57-jarige Heinrich Rahn uit Lindau, zal sectie worden verricht. Men wil onderzoeken of hij niet kort voor het ongeluk door een hartin farct is getroffen. Rahn bereed het Eerste Kamer wil op het Binnenhof blijven DEN HAAG, 10-2. Uit overwegin gen van sociaalpsychologische, maatschappelijke en historische aard staat de Eerste Kamer voorshands terughoudend tegenover de stichting van een geheel nieuw gebouw voor het parlement. De senaat geeft de voorkeur aan huisvesting van de beide kamers op en rond het Binnenhol'. In de be schouwingen over de huisvesting van het parlement moet het gehele Binnenhof word°n betrokken, ook de uiteindelijke stemming van de ge bouwen van het departement van Verkeer en Waterstaat en van de Raad van State. De voorzitter van de Commissie voor de werkwijze van de Kamer mr. W. de Gaay Fortman, zei dil dinsdagmiddag tijdens de behande ling van de begroting van de hoge colleges van Staat. traject al meer dan 20 jaar en stond als uiterst betrouwbaar -^bekend. Er bestond geen aanleiding harder te rijden dan normaal, want er was geen achterstand in te halen. AAN BOORD U.S.S. NEW OR LEANS. Apollo-14 astronauten Mit chell, Roosa en Shepard (v.l.n.r.) in de rubberboot, vlak na het verlaten van de capsule, na de geslaagde landing van de Apollo-14 in de Stille Oceaan. Een kikvorsman is be zig met hel luik te sluiten. AdoLilêniie Zuidslaviërs in Zweden houden gijzelaars vast GOTENBURG, 12-2. Twee gewa pende Zuidslaviërs hebben woens dag het Zuidslavische consulaat in Gotenburg bezet en gedreigd vijf gijzelaars te zullen doden als de re gering in Belgrado hun kameraad Miljenco Hkrac. die ter dood is ver oordeeld niet voor donderdag 09.00 plaatselijke tijd vrij laat. Zij eisen voorts dat Hkrac friet 100.000 dollür op zak op een vlieg tuig naar Spanje wordt gezet. De politie heeft het consulaat omsingeld Eur L-opese Laat de rookworst wellen en kook het magere, verse spek ruim een uur in water. Maak zuurkool en aardappelpuree klaar. Neem een grote, platte schaal, leg in het midden de worst en het in plakken gesneden spek. Aan weerszijden daarvan zuurkool en puree. Apart du«! Publicatie van de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven Twee en vcerlij' doden - Tienduizenden daklozen Schade bedraagt vele miljoenen dollars WASHINGTON, LOS ANGELES, 10-2. De aardbeving die dinsdag het gebied van Los Angeles heeft getei sterd, heeft tot dusver bekend, 42 mensenlevens en ruim 1000 gewonden geëist. B|j de 42 men sen die om het leven kwamen, zij» er die stierven aan een hartaan val. 25 mensen worden nog vermist. Van hen ligt. naar men aanneemt het grootste deel bedolven onder het puin van een hospitaal voor oud- strijders in de San Fernando-vallei. Men heeft maar weinig hoop nog overlevenden te zullen vinden. Tienduizenden mensen zijn dak loos. De schade bedraagt vele mil joenen dollars. Bij dc instorting van het hospitaal voor oudstrijders in de San Fernando-vallei ten noorden van Los Angeles vielen de meeste slachtoffers. Ruim 20 mensen kwa men daarbij om het leven. Ook een pas gebouwd sanatorium op enkele kilometers ten westen van dit hos pitaal stortte in. Drie patiënteri wer den onder het puin bedolven. In de ze omgeving begaven ook de müren het van een strafinrichting voor jon geren. Ruim 100 van hen wisten zich tc redden. Evacuatie In de San Fernando-vallei. die het zwaarst door de aarbeving is getrof fen. wonen veel mensen die in Los Angeles werken. Rond 250.000 bezit ten daar bungalows die. daar zij geen verdiepingen hebben bestand zijn tegen een aardbeving die nog geen zeven graden aanwijst op de schaal van Richter. t)e grote Van- Norman-stuwdam, waarover men zich veel zorgen maakt, is nog niet bezweken, maar wel zwaar bescha digd. Er zitten scheuren in van zes meter lengte en 45 cm breedte. Dins dag al is men begonnen met de eva cuatie van 100.000 mensen die bij een breuk direct gevaar zouden lo pen. Dc evacuatie is niet verplicht, maar dc autoriteiten hebben dc bc- vissersdorp Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Menigeen vertrok te paard en keerde te voet terug. landbouw 1970 BRUSSEL, 10-2. De economische toestand van de landbouw is. veel meer nog dan vroeger zorgelijk. Als de Europese Gemeenschap er niet in slaagt om op zeer korte termyn aanzienlijke vooruitgang tc boeken in 't gemeenschappelijk landbouwbe leid - cn dat geldt speciaal op so ciaal-structureel gebied - dreigt al- las wat tot nu toe is bereikt in ge vaar te komen. Dit "schrijft de Europese Commis sie. in het woensdag in Brussel ver schenen jaarverslag over 1970 van de gemeenschappen. BILT woners van dc streek gewaarschuwd dat zij die niet geëvacueerd willen worden, niet hoeven tc rekening op de hulp die later verstrekt kan wor den. Men is begonnen het stuwmeer leeg tc pompen. In dit gebied zijn dinsdagnacht zeven mensen gearresteerd die leeg staande huizen wilden plunderen. President Nixon heeft bel zuiden van Californië tot rampgebied ver- klaard. Vice-president Spiro Agnew vloog woensdag naar Californië om de schade te inspecteren. Los Angelos zelf heeft niet erg ge leden van de aardbeving. Het cen trum van de stad heeft maar weinig schade opgelopen. Intussen hebben Amerikaanse geologen verklaard dat de 15 miljoen mensen die aan de kust van Californië wonen, rekening moeten houden met nieuwe aard schokken. Hysterie in Malagasisch TANANARIVE. 10-2. In ccn Mala- gasisch vissersdorp zijn 70 mensen door een collectieve hysterie getrof fen. zo meldt het persbureau van Malagasië. Een groep van 50 jonge vrouwen en 20 leerlingen danste in trance door de straten, ging gezamenlijk zwemmen in dc zee en bracht dc nacht vastende en wakende door om hulp van de geesten in tc roepen. De politie, gewaarschuwd door de ge zondheidsdienst. kwam tussenbeide om de mensen te kalmeren. Aange nomen wordt dat de collectieve hys terie. ..Tromba" in hel Malagasisch. wordt veroorzaakt door hot eten van bepaalde planten. Dc hysterie mondt meestal uit in hel brengen van een offer om de geesten gunstig te stem men en de slachtoffers van de gces- len le genezen. Verwachting tot vrijdagavond: Wolkenvelden In de nacht en ochtend hier en daar mist. morgen wolkenvelden, maar op de meeste plaatsen droog weer; voor al in het zuidoosten ook zonnige pe rioden; zwakke tot matige wind uil zuidelijke richtingen; minimum-tem peraturen aan de kust omstreeks 2 graden, elders om het vriespunt, ma ximum-temperaturen vrijdag onge veer 8 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: 2 tot 6 graden boven normaal. Max.-temperaturen: 1 tot 5 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens ,12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 12 febr. Zon op 8.02. onder 17.47. Maan op 20.26. onder 8.35. Laatste kwartier: 18 febr. (13.14). HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 12 febr. 4.44 v.m. 17.07' n.m. BROUWERSHAVEN 12 febr. 4.32 v.m. 16.42 n.m. Springtij; 13 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-2. Het K.N.M.I. dcell mede; Een groot hogedrukgebied. waarvan het centrum donderdag ochtend boven zuid-Polen-lag. zorgt in midden- en west-Europa voor rus tig weer. Boven het vasteland van wes 1-Europa komt daarbij in hel al gemeen weinig bewolking voor. maal ais gevolg van de nachtelijke afkoe ling ontstaat plaatselijk mist bij tem peraturen even onder het vriespunt. Op dc oceaan heerst grote depressie- activiteit. de depressies trekken ten zuiden van IJsland naar het noord oosten. Fronten van deze depressie zullen dc komende 24 uur tot west- Europa doordringen. Ze zijn niet erg aklief en /uilen in hoofdzaak alleen voor meer bewolking zorgen. UTRECHT. De 34-jarige bewaker M. -I. Eggink uit Utrecht is in de nacht door een pistoolschot aan de voet gewond toen hij in een bedrijf op het Utrechtse industrieterrein La ge Weide twee indringers betrapte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1