Werkzaamheden houw politiebureau te Haamstede gestart Loco-burgenicester herdacht omgekomen raadslid L. C. Brahcr STREEKNIEUWS Laos wil vreemde troepen kwijt Verontrusting over toeristenbelasting OP ÉÉN BEEN Straiidreddingsbrigade te Haamstede werd officieel opgericht Inbraak in kleuterschool te Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 februari 1971 Nr. 20823 Heiwerk in volle gang Gemeenteraad Brouwershaven HAAMSTEDE, 8-2. Vorige weck heeft Bykerk N.V. uil Burgh de eer ste werkzaamheden aangevat voor de bouw'van een nieuw politiebu- Tien gevorderden en vier beginners zijn al druk aan het oefenen HAAMSTEDE, 8-2. In de raads- •zaal van het gemeentehuis te Haam stede is maandagavond een strand- reddingsbrigadc opgericht met een voorlopig ledental van 16, en een 5- tal donateurs. In het bestuur namen zitting mevrouw C. v. d. Haven-Ei kelenboom, Haamstede en de heren N. A. Krijnsc Lokker, H. den Boer, R. van Zeventer, allen Haamstede, en dc heer C. Schot te Burgli. Voor lopig zal onmisbare steun gegeven worden door de heer J. Gordijn uit Zierikzee. Burgemeester H. P. Ever-wijn sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, waaronder een aantal Hoofdbestuursleden van de Kon. Ned. Bond tot het redden van Dren kelingen, en een drietal technici van deze bond. De burgemeester zei dal er vorig jaar op 10 april werd ver gaderd en op 29 mei, doch toen kon nog geen definitieve oprichting gere aliseerd worden. Gelukkig is er deze winter regelmatig geoefend, o.l.v. mevrouw v. d. Haven-Eikelenboom. Eerste diploma's Mevrouw v. d. Haven deelde des gevraagd mede dat momenteel tien gevorderden en vier beginners oefe nen en zij hoopte dat deze zomer de eerste diploma's behaald kunnen worden. Dc burgemeester hoopte dat veel donateurs zich zullen aanmelden, doch dat ook de gemeente een finan cieel steentje bij zal dragen. Namens het hoofdbestuur dankte de heer H. Vos voor de „opzet" van de burgemeester en dankte voor de practische medewerking die reeds werd gegeven door dhr. Janboers uit Rockanje. Ik hoop dat uw deelne ming een schakel zal worden in de lange lijn van strandreddingsbriga- Eerste lentezang t BURGH, 8-2. Nou maar 8 fe- 4 11 bruart geeft de kalender aan, i (l doch het voorjaar steekt in 11 plant en dier de kop op. Wa- 4 i' ren het al legio crocusjes die 4 11 uil de knop kwamen cn talloze 4 1 sneeuwklokjes die hun ranke 4 1 stengels omhoog stuwden, als- 4 of er geen vorst of sneeuw 4 1 meer te wachten staal, nu-zijn 4 i het ook de vogels die hel voor- 4 I jaar in hun lijfje krijgen. 4 1 Maandag 8 februari was een 4 grote lijster te horen en vele 4 gewone zanglijsters (omgeving if 1 W. G. Bootlaan cn het bos langs f de Mootweg) die dc eerste ten- 4 i tetonen uitjubelden. Een da- 4 (i turn die zeer vroeg genoemd 4 i kan worden. Er was reden toe f i leunt de aanloop tot deze klan- f i ken was de temperatuur die f nu al ren dag of :rs boven de f i graden ligt en vandaag zelfs f ,1 0 bereikte. Bij het aanhoren f i van deze geluiden kan de ka- f chel een standje minder warm 4 gezet worden, doch er kan nog 4 i veel gebeuren, 't Is misschien 4 i maar een uitschieter, maar wie 4 weet. 4 (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). reau met daarnaast twee woningen en garages. Het complex komt aan de Weststraat tegenover „de Brou werij" op een perceel grond dat ge- des en de opleiding en training ge noeg is om het strand veilig te ma ken. Niemand had hierop bezwaar te gen de oprichting. De secretaresse van het hoofdbestuur, mejuffrouw Klaus, dankte het college van b. en w. voor de medewerking en bood de burgemeester en klos reddingSlijn aan voor medenemen in de auto. De burgemeester gaf daarna de ZIERIKZEE Vondst bij restauratie Bij restauratie van het interieur van een Oude Haven-pand kwam een velletje papier te voorschijn, date rend uit 1859. Op het papier staat een nauwkeurige dienstregeling ver meld van de Stoombootdienst Zie- rikzee-Rotterdam. Vrouwencontact P.v.d.A. Het Vrouwencontact van de P.v.d.A. houdt de maandelijkse bij eenkomst op woensdag 10 februari a.s. in het Huis van Nassau. Het hoofd van de Beatrixschool, de heer W. van Leeuwen houdt een causerie over de opleidingsmogelijkheden voor kinderen, die een school voor buitengewoon lager onderwijs be zoeken. Ook niet-leden zijn welkom. HAAMSTEDE Vogelvereniging in oprichting Er zijn definitieve plannen in de Westhoek om te komen tot oprich ting van een vogelvereniging. De eigenaars van kanaries, parkieten en andere volgelsoorten, waaronder ook tropische worden ondergebracht, die wel iets voor een vereniging voelen, worden verzocht zich in verbinding te stellen met de heer W. van Sluijs, Hogezoom te Haamstede die alle verdere inlichtingen en plannen zal verschaffen. In die plannen zit o.a. ook een tentoonstelling in de herfst van dit jaar. BROUWERSHAVEN Nieuwe gereformeerde predikant Op zondag 14 februari aanstaande hoopt dc nieuwe gereformeerde pre dikant van de gereformeerde kerk te Brouwershaven, ds. P. A. de Bres, als zodanig intrede te doen. Dc nieuwe predikant wordt bevestigd door ds. Wouters uit Dordrecht. Zowel de be vestiging als de intrede van ds. Dc Bres zal plaats vinden in een geza menlijke middagdienst met de ger. kerk van Zonnemarie; aanvang des middags 2.30 uur, in de gcrcf. kerk te Brouwershaven. Zondagavond om 7 uur hoopt dc nieuwe predikant voor te gaan in ccn gezamenlijke dienst voor Brouwershaven en Zon- nemairc, die gehouden wordt in de hervormde kerk te Zonncmaire. DREISCHOR Rcklifikatic Helaas is ccn spijtige fout gemaakt in het maandag geplaatste „in mc- moriam" inzake het overlijden van dc heer P. S. van Donge alhier. Door ons werd namelijk abusievelijk de naam van de overledene gespeld als Van Dongen. De naam luidt echter, zoals in Dreischor en omgeving alge- ruime tijd als volkstuin heeft ge diend en een onderdeel was van hel z.g. „Dominees bosje". Na egalisatie van het terrein ver scheen een heimachine van de fa. Oudenallen uit Wilnis die 103 beton nen palen van ca. 4 meter in de grond dreef. De ondergrond is daar tamelijk nat. De heimachine op rupsbanden is van het modernste type. Zelfs de hef- of glijmast is vast aan de machine verbonden, terwijl ook van het gebruik van stoom is afgeweken. Nu wordt gebruik ge maakt van een verticale dieselmotor die elke paal binnen 5 minuten op dc gewenste diepte brengt. Zit een paal goed dan wordt alles hydrau lisch van de grond getild en rijdt de rupsinstallalie naar de volgende plek. De doffe knallen die de machi nerie ten gehore brengt, trekken ve len naar de Weststraat om eens een kijkje te nemen. Modern bureau De Rijkspolitie' te Haamslede krijgs een hypermodern bureau met alle hedendaagse snufjes. Voor dc oorlog verrichtte de gemeenteveld wachter zijn schrijfwerk aan de keu kentafel en mochten er gewichtige zaken te bespreken zijn dan verhuis de men naar de mooie kamer. Toch was deze gemeenteveldwachter vroeger wei een persoon in de dor pen, want iedereen en vooral de jeugd zag zeer tegen hem op en bij het tegenkomen nam vooral de jeugd diep zijn pet voor hem af. De Rijks politie kreeg later na de oorlog in diverse woningen onderdak o.a. hoek Weststraat-Julianastraat, het huis op de hoek Noordstraat-Serooskerkse- weg, geruime tijd de woning naast het gemeentehuis en tenslotte de woning aan de Zuidstraat waar nu nog opprwachtmeester Poortman woont en de beschikking heeft over een bescheiden kantoortje. Door deze nieuwbouw komt een einde aan deze geïmproviseerde toestand en in de cember zal de Rijkspolitie Groep Burgh-Haamstede kunnen beschik ken over een comfortabel kantoor. leiding over aan het bestuur. Hij hoopte dat de geboorte der brigade goed zal mogen zijn en dat het kind op mag groeien tot een volwaardige telg van de bond. „Ik hoop dat door uw inzet het aantal verdrinkingsge- vallen tot nul beperkt zal blijven", aldus de burgemeester. In samenzijn met het hoofdbe stuur werden de interne zaken ver der op deze avond doorgenomen. meen bekend mag worden veronder steld. Van Donge, dus zonder „n" op het eind. Voor de gemaakte fout bie den wij gaarne onze excuses aan. - (Red.). Vergadering Landbouwvereniging uitgesteld De vergadering van de landbouw vereniging alhier, welke heden (dinsdag)-avond zou plaatsvinden, is uitgesteld tot nader datum. NIEUWERKERK Verschillende bouwaktivifeiten In Nieuwerkerk wordt hard ge werkt aan de voltooiing van diverse bouwprojekten. In de Muyeweg zijn nu reeds twee van de drie gereed gekomen partikuliere woningen be trokken. Ook de Nederlands Her vormde pastorie is bijna klaar. De bedrijfspanden van architect P. C. Tieleman aan dc Ooststraat naderen eveneens hun voltooiing. Aan de Deltastraat schieten de woningen, die gebouwd worden door Fa. A. den Hartogh te 's-Gravendeel, ook al hard op, terwijl de huizen achter de Stationsstraat in bestemmingsplan 1- A voor de helft onder de pannen zijn, en hard wordt ook gewerkt om ook de andere zo spoedig mogelijk klaar te hebben. OOSTERLAND Kontrakttelersvereniging Schouwen-Duiveland Morgen, woensdag lo februari, vergadert de Kontrakttelersvereni ging Schouwen-Duiveland in café „Even Buiten" te Oosterland. Dc heer W. de Wit zal. een inleiding met diavertoning houden over het onder werp „Bloemzaadteelt". Sehaile aangericht en geld meegenomen HAAMSTEDE, 8-2. In tic kleuter- school „Het Klcutcrbosjc" tc Haam stede is in cén van dc wcckcnddagcn of -nachten ingebroken. Het onder wijzend personeel ontdekte maan dagmorgen de inbraak. In bet direc trice-kamertje van mejuffrouw Ro- m(jn was een lessenaartje openge broken cn daaruit wordt f 28,ver mist, dc klcuicrbijdragen aan ccn schoolfondsjc. De dieven zijn binnengekomen aan de zijkant van de school waar een paar openslaande deuren zijn. Deze fleuren overlappen elkaar voor BROUWERSHAVEN, 8-2. Btf dc aanvang van de maandagavond ge houden raadsvergadering, heeft lo co-burgemeester L. M. Moermond op piëteitsvolle wijze het plotseling ver scheiden herdacht van het raadslid, de heer L. C. Braber te Zonncmaire. De heer Braber was raadslid voor de fraktie van de P.v.d.A. van de voormalige gemeente Zonnemaire van 1949 tot de samenvoeging op 1 januari 1961. In september 1966 werd hij lid van de raad der gemeente Brouwershaven. In de tussenliggende jaren was de heer Braber aktief als lid van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg. Vanaf 1 juli 1961 was hij lid van de commissie van bijstand voor de recreatie. De loco- „Bij C..H.U. geen begrip voor uitnodiging van de P.v.d.A." ROTTERDAM, 8-2. De P.v.d.A. moet volgens minister drs. B. J. Udink niet vreemd opkijken, als er bij dc CHU geen begrip is voor de dopr het P.v.d.A.-congres gestelde voorwaarde dat de christelijke par tijen, als zij met de P.v.d.A. willen praten, het tot nu toe gevoerde re geringsbeleid principieel moeten af zweren. Op een maandagavond in Rotterdam-Ommoord gehouden ver gadering zei minister Udink, in zijn kwaliteit van lijsttrekker van de CHU, dat naar zijn vaste overtui ging in de vier jaren van het kabi net-De Jong een groot aantal zaken goed gegaan is. „Het kabinet-De Jong is voor het Nederlandse volk een periode geweest van groeiende welvaart cn betere levensomstan digheden, in een klimaat van be trekkelijke stabiliteit". Geen geslacht pluimvee naai' Italië ROME, 8-2. De grenzen van Italië zijn met ingang van maandag ook gesloten voor geslacht pluimvee. Voor levend pluimvee en èjeren van uit Nederland gold in Italië al eerder een invoerverbod. De Italiaanse minister van volks gezondheid heeft meegedeeld, dat deze maatregel genomen is in ver band met de in Nederland heersen de pseudo-vogelpest. BRUINISSE Sloop van oude huizen Te Bruinisse vindt de sloop van oude panden regelmatig doorgang. Aan de beurt kwam nu weer schuur „De Koekoek" in de Deestraat. Thans zal gesloopt worden de hui zenrij achter de gesloopte schuur. Deze huizen werden gebouwd door A. Capelle met materiaal van het in 1931 gesloopte Gasthuis. Bejaardenclub „Ons Genoegen" De bejaardenmiddag onder leiding van mevrouw P. IJzelenberg-Olree vergaderde vorige week weer, de be jaardenclub „Ons Genoegen". Na de gebruikelijke opening konden twee nieuwe bestuursleden verwelkomd worden, namelijk de heer J. van de Velde en mevrouw P. Zwijnenburg. Het bestuur bestaat nu uit vijf per sonen. Zang, declamatie en diverse spelen volgden elkaar op, waarbij ook het nieuwe biljart in gebruik werd genomen. Zo was men weer gezellig bijeen. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor GIRO met dagafschriften en betaalcheques BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. de sluiting. Deze „lap", of houtstrip is geheel weggebeiteld, waardoor men binnen kon treden. Het was toen een klein kunstje om dc leid sterskamer binnen te treden. Dc Rijkspolitic heeft de zaak in onder zoek en schakelde'daarbij de Tech nische Recherche uit Den Haag in. De dieven zijn zeer ruw tc werk gegaan en de schade die zij aan richtten ligt boven dc f 100,Het is opmerkelijk dat geregeld deze school het moet ontgelden. Het is niet bekend of het kwajongens werk is of een serieuze poging doch er is al een paar maal geprobeerd de school in brand tc steken. Daartoe zijn proppen papier met haken via de vulbuis van de pelroleumtanks voor de verwarming in de olie ge dompeld en tegen de voordeur aan in brand gestoken. Gelukkig is dc schade beperkt gebleven tot wat verkoolde planken burgemeester wilde hem kwalifice ren als één der beste raadsleden; een man die van zijn hart geen moord kuil maakte en er zijn dan ook wei nig agendapunten van enig belang geweest, waarover hij zijn mening niet kenbaar maakte. Hij was zeer kritisch ingesteld en spuide deze kritiek vaak heftig. Door zijn werk was de heer Braber steeds goed op de hoogte van hetgeen er in de ge meente omging. V1 eugelbr ancard EYGELSHOVEN, 9-2. Voor hel vervoer van patiënten per am bulance is op wetenschappelij ke basis een nieuwe draagcon structie ontworpen, de vleugel- brahcard, die patiënten tijdens het vervoer beschermt tegen trillingen en schokken, veroor zaakt door oneffenheden in de weg. De vleugelbrancard is ontwikkeld door een research groep van het laboratorium voor voertuigtechniek van de Technische Hogeschool Delft onder leiding van prof. xr. G. J. van der Burgt. VIENTIANE, 8-2. De regering van het koninkrijk Laos heeft in een maandag te Vientiane uitgegeven communiqué geëist dat alle buiten landse strijdkrachten het land on middellijk verlaten. De regei'ing verzoekt de landen die verantwoordelijk zijn voor de na leving van het akkoord van Genève over Laos alle maatregelen te nemen die nodig zijn om letter en geest van het akkoord door alle ondertekenaars te doen eerbiedigen. Engeland en de Sow jet-Unie be kleden samen het voorzitterschap van de Genefese conferentie waarop de akkoorden over Indi-China tot stand zijn gekomen. DEN HAAG, 9-2. De Stichting Re creatie is ernstig ongerust over het besluit van de gemeenteraad van Texel om met ingang van dit jaar toeristenbelasting van een kwartje per persoon per overnachting te hef fen. Ook betreurt zij de uitspraak in die richting van de burgemeester van Oostburg en de plannen van an dere gemeenten, w.o. Amsterdam om hetzelfde te doen. 'De stichting verwijst naar haar rapport „Toeristenbelasting en Re tributies", dat in 1969 werd uitge bracht. Hierin komt men tot de con- cluisie dat de invoering van toeris tenbelasting bij de goedkopere va- kantieaccomodaties tot relatief hoge prijsstijgingen aanleiding kan geven, waardoor juist de economische zwakkeren worden getroffen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Sleeuwijk Joh. Richter, Zoelen (nadere beslissing). Bedankt voor Nagele-Tollebeek M. de Jong, Metslawier en Nijawier. Beroepbaar: G. S. A. de Knegt, kandidaat, Spoorsingel 67, Delft. Gereformeerde Kerken Beroepen te Molenaarsgraaf/ Brandwijk J. Verseveld, Noordeloos en Oltoland, die dit beroep heeft aangenomen; te Schooncbeek H. J. Zwarts, Beekbergen. Praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar gesteld: H. van Heyst, kand., Hofstraat 4 te Kampen en S. W. J. Zoutman, kand. Diezerplein 37 A, Zwolle. Niet beroepbaar maar wel bereid s zondags de kerken te dienen: C. J. den Heyer, kand., Erfgcnamenstraat 20, IJsselmuiden en M. G. Veenstra, kand., Lelystraat 56, Kampen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Kantens W. Bruinius, kand. te Groningen. Chr. Ger. Kerken Geslaagd voor het kandidaatsexa men in de theologie aan de Rijksuni versiteit te Groningen J. L. C. Boer- tjens, Thesinge. Ncd. Herv. Kerk Beroepen te SchoonrewoerdH. Visser, kandidaat te Epe; te Oss: J. J. van Lienden, kand. te Bennebroek. Beroepbaar: J. Wolswinkel, kand. te Woudenberg, Strubbelenburg 9 en F. v. d. Sluis, kandidaat tc Utrecht, Stadhouderslaan 86. Geref. Kerken Beroepen te Eist: M. A. A. Nawijn kand. tc Swifterbant, die dit beroep heeft aangenomen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Den Hulst: W. Brui nius, kand. te Groningen, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Gcrcf. Kerken Vrijgemaakt (Buiten Verband) Beroepen tc Gorinchcm: G. van Alten, Zwijndrccht-Groote Lindt. Evang. Luth. Kerk K. v. d. Horst, kand. te Amsterdam Donarstraat 6 is niet beroepbaar (verb, bericht). Doopsgez. Broederschap Beroepbaar: H. Th. Amcnt, prop. Dorpssiraat 109 te Vlieland. De heer Braber wist zich altijd fair cn sportief op te stellen cn was een persoonlijkheid, waarmede re kening diende te worden gehouden; een man ook bij wie ijver en plichts betrachting voorop stonden. De raad verloor in hem een goed lid, aan wie steeds met waardering zal worden teruggedacht. Ook voor de P.v.d.A.-fraktie betekent zijn heengaan een groot verlies. Tot slot sprak de heer Moermond troost woorden aan het adres van de echt genote van hel omgekomen raadslid en de familie. Bende viel Belgen aan BRUSSEL, 8-2. Drie inwoners van Brugge zijn in de nacht ,toen zij een café verlieten, aangevallen door een veertiental Noord-Afrikanen. Een van de drie werd zo toegetakeld, dat hij is een ziekenhuis moest worden opgenomen. Hij ligt in een coma. De bende van veertien.die zich op brom fietsen verplaatste, is verdwenen in de richting van de kust. Volgens de politie was er geen enkele aanlei ding voor de plotselinge aanval van de veertien. Treiler vergaan VANDENBERG, 8-2. Op de Stille oceaan, ter hoogte van de lucht machtbasis Vandenberg in Califor- nië is zaterdagavond de Amerikaan se treiler „Rogue" met drieenntwin- tig opvarenden vergaan. Snelle hulp van de luchtmachtba sis redde vijftien vissers het leven, doch acht andere opvarenden wor den nog vermist. Naar hen wordt ge zocht door schepen van de Ameri kaanse kustwacht. De oorzaak van het vergaan van de „Rogue" is nog niet opgehelderd. Voor 40 jaar.... KERKWERVE. Tien minuten bui ten het dorp op de weg naar Zierik zee raakte een negotie-autootje te water, waarschijnlijk omdat hel stuur defekt was. Omwonenden kon den het voertuig op het droge krij gen. Wat gehavend maar toch op eigen kracht kon de reis voortgezet worden. NOORDGOUWE. Door hel inzame len van geschenken wil men hier een bazaar organiseren om de onkosten die de aanleg van elektrich licht in de kerk alhier met zich mee brengen te bestrijden. ZIERIKZEE (Advertentie). Te koop gevraagd: een in goede staat verke rende drièlingwagen en een snijma chine (handkracht). OOSTERLAND. Alhier werd een afdeling van de Nederlandse Land- arbeidersbond opgericht waartoe 32 personen toetraden. STILLE OCEAAN. Tussen het eiland Taumatu en het vaste land van Nieuw Zeeland is een stuk land boven de zeebodem verrezen. Dit verschijnsel staat in verband met de aardbeving van Napier. De bodem van de zee is verschillende meters naar boven gekomen. SIRJANSLAND. Alhier sloeg ecu span paarden van een landbouwer uit Ouwerkerk mei kar op hol en raakte in een leiding verzeild. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, wel moest een van de paarden het met de dood bekopen. ELKERZEE. In de deze week ge houden gemeenteraadsvergadering is besloten zich telegrafisch Ie wenden tot de regering teneinde de financi ële steun ten behoeve van de vlas industrie in deze gemeente in te roepen. (Advertentie) kunt U niet lopen. Dat kunnen de meeste 1 naaimachines ook niet. Zulke wondermachines hebben wij nu ontvangen. We noemen ze de machi ne met de „derde hand". Ze is niet de goedkoopste, maar wel iets heel bijzon ders, wat U nergens ter weield vindt. Moet U eens laten demonstreren W. RIKKEN N.V. Korte Meestraat 17 BERGEN OP ZOOM Telefoon (01640)3 58 78 BON Voor gratis folders zenden aan: Pfaff, Antwoordnummer 102, Bergen op Zoom Naam Adres Plaats

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3