Eén-derde van uw leven VERVUILING AGENDA „De Meubelshowroom van Zierikzee" Riolering, rioolgemaal en persleiding Noordgouwe-Zonnemaire Autogordel-aktie TOEN „Samenwerking met P.v.d.A. is de vraag" Staatssecretaris acht wantrouwen over volkstelling spijtig en onbegrijpelijk Begroting Brouwershaven aangenomen De beelden en het commentaar bij de t.v.-reportage van Jan van Hillo „We stinken er in", zijn zo onthutsend, dat inderdaad op alle fronten niet slechts alarm dient te worden geslagen, maar de keihar de noodzaak zich opdringt maat regelen te nemen, niet straks, maar nu. De grote vervuiling intussen is een zaak, die op hoog niveau dient te worden aangepakt, al kan ook hierbij de hulp van het publiek niet gemist, maar er zou al veel gewonnen zijn, als iedereen mee hielp de kleine vervuiling (samen ook een grote vormend) te bestrij den. Er is volop aanleiding ook voor deze streek de waarschuwende vinger op te steken. Er is sprake van uitlopende belten, van vervui ling langs de zeedijken (plastic), van vieze stranden in de zomer, van stinksloten door ontoereikende zuivering van afvalwater, van fre- kwent gebruik van insecticiden en men moet eens opletten hoe ge makkelijk het hier en daar tot klei ne vaaltvorming komt. Sommigen gooien maar neer en doen maar raak. Er verdwijnt - een voorbeeld - meer vuil in de Zierikzeese ha vens, om het kwartje voor een plastic zak te sparen. Men vraagt zich wel af. De nieuwbouw te Zie- rikzee gaat ook gepaard met ver vuiling. Zandauto's rijden af en aan over de haven en drukke stra ten. Ze verliezen zand en het wordt een blubbertroep bij slecht weer en een woestijn in de zomer. Het zand verstopt de rioolputten en piasvorming ontstaat, met be geleidende vieze verschijnselen. Het publiek, ook het uitgaand publiek, is slecht opgevoed. Men moet in Zürich of in Monaco eens proberen een chocoladewikkel of een peuk neer te gooien. Men heeft zo politie achter zich aan. Veel hangt samen met de boete bepalingen. In het buitenland wor den vaak heel hoge boetes gege ven bij overtredingen van de net- heidsbepalingen. Het is een niet zo sympathieke maatregel, maar wel een nuttige. Ook hier: een mooi plekje in het bos en de afvalrommel van de be zoekers er naast. Ook hier: kuiltje in het strand en men stuit op de vuiligheid van een ander. Ook hier ontstellende verarming van de flo ra en vogelsterfte, soms zelfs op, grote schaal (1969). Ook hier: drij vende rommel in water dat zee- schoon zou moeten en kunnen zijn. Automobilisten: raampje open, af val er uit op de weg of in de berm. Aan boord van sommige schepen (nog afgelopen zomer gezien), af val in emmertje; inhoud overboord. Ook hier: zakje patat, zakje op straat, of een wikkel of een pa piertje en zo wordt het een gore troep. Vervuiling, elders en hier en het kan en mag niet langer meer, want eens wordt de afschuwelijke hoge rekening gepresenteerd, ook van de geluidsverontreiniging en van de sluipende chemische infil tratie (hoeveel kwik zit er in de moedermelk en hoeveel in onze vis?). „Het is opletten geblazen", staat in het verslag van de algemene be stuursvergadering van het Groene Kruis Schouwen-Duiveland. Ge loof maar dat het waar is! Uitspraak van Bcrnadette Devlin BOSTON. Bernadette Devlin, de strijdlustigste vertegenwoordigster van Noord-Ierland in het Britse La gerhuis, meent dat Engeland een mi litaire en imperialistische oplossing oplegt voor een sociaal en econo misch probleem. Zij zei dat aan het begin van een tournee langs Ameri kaanse universiteiten. BROUWERSHAVEN, 8-2. Maan dagavond vergaderde de raad der gemeente Brouwershaven onder voorzitterschap van loco-burge meester de heer L. M. Moerraond. N.a.v. het overlijden van het P.v.d.A. raadslid de heer L. C. Braber, ver zocht de voorzitter staande een in memoriam aan te horen. De raad nam na het uitspreken der rede een minuut stilte in acht. De heer J. J. Klaasse informeerde of er al iets bereikt is bij de R.T.M. inzake de busverbindingen met Zie- rikzee. De heer Moermond deelde mede dat hij bij de oud-burgemees ter zal informeren of anders zelf contact zal openemen. Meegedeeld werd, dat aan de fir ma de Ruiter en Zn te Noordgouwe werd gegund de riolering te Noord- gouwe voor f 230.000,en het ri oolgemaal Noordgouwe (bouwkun dig) en persleiding Noordgouwe- Zonnemaire voor f 86.000,-; de rio lering Zonnemaire aan het aanne mersbedrijf „Schouwen-Duiveland' te Zierikzee voor de som van f 314.700,- en het maken van een persleiding van Zonnemaire naar Brouwershaven met reconstructie Zuidwal te Brouwershaven aan het aannemersbedrijf H. Stouten te Brouwershaven voor de som van f 209.000,-, alle bedragen exclusief B.T.W. De heer A. Dalebout zei ver heugd te zijn met de riolering maar zijn fractie (P.C.G.) had toch nog enkele bezwaren. Bij de stukken ontbraken de tekeningen en begro ting. Ook prefereerde hij een beter toezicht, omdat men voorheen veel onnodige klachten hoorde. De voor zitter bestreed dit en zei dat het col lege steeds had geprobeerd de raad zoveel mogelijk in te lichten. De raad ging akkoord met de garantie geldlening aan de heer F. C. Ak- kersdijk te Rotterdam voor de bouw van een woning aan de Voorburg laan te Brouwershaven. Eervol ontslag werd verleend aan de heer mr. J. P. Boersma als amb tenaar van de burgerlijke stand. Op voorstel van het college werd in de ze funktie benoemd mevr. J. Boke- laar-v. d. Velde. G emeentebegroti ng Hierna kwam de behandeling der gemeentebegroting aan de orde waarbij als eerste spreker bij de al gemene beschouwing de heer M. Matthijsse namens de P.v.d.A. fractie het woord voerde. Hij merkte op dat deze begroting misschien maar be ter als hamerstuk zondermeer kon worden afgedaan. Hij dankte de sa menstellers, de gemeentesecretaris en zijn personeel voor het lijvige boek werk. Ondanks deze mineur begroting kan toch nog toegejuicht dat diverse werken, zoals de riolering, aanpas sing havenwerken en aanleg ijsbaan gerealiseerd kunnen worden. Hier voor is wel een pluimpje op de hoed van het college op zijn plaats. Het inwonertal zal misschien in de toe komst kunnen stijgen, wanneer de zomerwoningen permanent bewoond kunnen worden. „Wat de financiële verhoudingen betreft geloven wij, dat ze ons in Den Haag als „kleine mannetjes" toch niet horen. Niette genstaande is het zaak van het col lege om uitkeringen vast te krijgen, wanneer straks het Grevelingenbek- ken zal moeten worden ingericht. Gelukkig zijn de vooruitzichten voor 1972 en '73 hoopvoller, maar niet al les moet aan de recreatie worden opgehangen, maar ook eigen kernen dienen leefbaar gehouden. Bij ge ruchten werd vernomen, dat de overheid de kernen Zonnemaire en Noordgouwe wil bevriezen. De heer Matthijsse stelde voor om in deze kernen grond te kopen, zo nodig te onteigenen, opdat het hier geen bejaardenoorden gaan worden. Tot de voorzitter: „Onze fractie zal u steeds tegemoetkomen en u in de ze "vakaturetijd steunen waar moge lijk is". De heer Moermond was spreker daar zeer erkentelijk voor. De tweede spreker was de heer Ph. van Ast namens de fractie VVD en als derde voerde de heer J. A. v. d. Bijl (PCG) het woord. Veertig woningen De voorzitter beantwoordde de sprekers, waarin hij meedeelde dat zeker getracht zal worden de kernen leefbaar te houden. Voor wat het woningplan te Noordgouwe betreft: het gaat hier om 40 woningen. Eerst zal de grond moeten worden verwor ven. De behoefte is niet zo groot, maar de huizen zullen zeker betrok ken worden. Wat de sirene te Brouwershaven betreft, zal contact worden opgeno men met de aannemer van het stad huis, om deze in de klokketoren te plaatsen. De inrichting van het Gre- velingenbekken heeft ook de aan dacht. Allerwege wordt druk uitge oefend om dit van de grond te krij gen. Wat de woningbouw betreft te Sehuddebeurs: de planologen dulden hier geen woningbouw. Inzake dc bouw van woningen te Brouwershaven door de L.T.R., kon de voorzitter meedelen dat de bouw vergunningen zyn verstrekt. De grond is uitgezet en men is van plan om binnenkort te beginnen. De an dere grond is nog niet overgedragen. De heer Matthijsse zei dat er veel geruchten over deze materie rond gaan en vond het antwoord van de voorzitter maar een vaag verhaal. „Is het wel zo?" vroeg hij. „Het be angstigt me dat het werk stagneert, omdat de architect van het stadhuis, de heer ir. K. I. Ruige (lid van de welstandscommissie) zich overal mee bemoeit. Deze persoon zit overal op te kappen", aldus de heer Matthijsse. „Het ware beter dat hij zich alleen bij de restauratie van het stadhuis hield". De heer Ph. van Ast was het hier roerend mee eens. „Steeds komen we de bewuste heer Ruige tegen in de gemeente. Hij bepaalt wat goed en niet goed is. Het is geen faire zaak om dit te doen stagneren. Ook hij vond dat betrokkene zich bij het stadhuis moest houden. We moeten daar maar eens paal en perk aan stellen", aldus de heer Van Ast. De heer J. A. van der Bijl merkte op dat de beantwoording van# de voorzitter de geruchten nog niet heeft weerlegd. Spreker was van oordeel dat dit niet alleen aan de heer Ruige ligt. Hij had gehoord dat de gemeente de grond weer wilde terugkopen. Wat de woningbouw te Sehuddebeurs betreft, zijn in de her ziening van het streekplan wel dege lijk de mogelijkheden van woning bouw aanwezig. De voorzitter be streed dit en zei dat in de volgende vergadering een plan ter tal'el zal komen, waarin de bouw te Sehudde beurs is afgewezen. Gift prinses Beatrix voor kinderboerderij SOEST, 8-2. Prinses Beatrix heeft het bedrag, dat zij ter gelegenheid van haar verjaardag per cheque on langs heeft gekregen van de Stich ting Miniatuurstad Madurodam (waarvan de prinses burgemeester is) overgemaakt aan de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teügel" te Soest. Prinses Beatrix en prins Claus hebben al eerder, geld voor deze stichting beschikbaar gesteld, zo deelt de R.V.D. medé. Prinses Beatrix maakt ook deel uit van het comité van aanbeveling. De eerste besprekingen, die uit eindelijk geleid hebben tot. de op richting van de stichting, hebben verleden jaar op kasteel Draken- steijn plaatsgevonden. Maansverduistering ROTTERDAM, 9-2. Morgen - woensdagnacht - vroeg zal een totale maansverduistering te zien zijn. Om acht minuten voor zeven begin de schaduw van de aarde langs de maan- schijf heen te schuiven. In on- geveer een uur en een kwar- i tier zal de maan volledig door de aardschaduw zijn verduis- terd. Om drie minuten voor acht is de volle maan van de i aarde af zichtbaar als een don- kergrijze bol. Om veertien mi- nuten over acht verdwijnt de (i nog gedeeltelijk verduisterde i maan achter de horizon. i Mogelijkheden voor uitbreiding Amsterdam in Zuid-Flevoland? HAARLEM, 8-2. De provincie Noord-Holland wil met de gemeente Amsterdam nagaan of er uitbrei dingsmogelijkheden zijn voor de be volking van de hoofdstad in Zuid- Flevoland. In de periode 1970 tot 1980 zou Amsterdam 23.000 extra woningen nodig moeten hebben om de sane ringsplannen te kunnen uitvoeren. Voorstellen van Nixon tegen de luchtvervuiling WASHINGTON, 8-2. President Nixon heeft maandag in het Congres voorstellen ingediend om de milieu vervuiling tegen te gaan. Vele van deze voorstellen zijn het vorig jaar ook reeds aan de orde geweest, jnaar niet aangenomen. Tot de nieuwe voorstellen behoren heffingen op het spuien van zwavel- oxide in de atmosfeer. Een van de oude voorstellen is be lasting op het loodgehalte in benzine. Man valt dood op rails UTRECHT, 8-2. De 45-jarige N.S.- ploegbaas R. Oostebrink uit Tinaarlo is maandagmiddag omstreeks kwart over vier door een hartaanval ge troffen en overleden toen hij langs de spoorbaan tussen Assen en Vries- Zuid-Larcn fietste. Hij viel op het spoor. De machinist van een nade rende trein die de man zag vallen, wist zijn trein tijdig tot stilstand te brengen. In zijn haast brak de ma chinist zijn pols toen hij uit de cabi ne sprong om naar de op de rails liggende man te gaan kijken. Hierna kwam de behandeling dei- begroting aan de orde. Deze werd met enkele kleine opmerkingen ovev bestratings-, verlichtings- en glad- heidsbestrijdingsproblemen zondei hoofdelijke stemming aangenomen met de volgende cijfers: Gewone dienst: inkomsten en uit gaven 1' 2.110.285,71 en de kapitaal- dienst: uitgaven f 8.773.307,81, in komsten f 6.505.366,66; nadelig slot van f 2.267.941,15. Met de Bank voor Ned. Gemeenten werd een vaste geldlening aangegaan van f 500.000, Broertjes reden auto total loss DEN HAAG, 8-2. Twee broertjes van twaalf tot veertien jaar uit Den Haag hebben zondagmiddag in Den Haag een auto weggenomen van een man die naar een voetbalwedstrijd stond te kijken, en de wagen total loss gereden. Zij zagen de niet afgesloten atuo op de Erasmusweg staan en stapten in. Ze slaagden erin de wagenweg te rijden, maar op het eerste kruis punt brachten zij een automobilist in moeilijkheden door niet op de voorgeschreven manier voorrang te verlenen. Een botsing werd ternau wernood voorkomen, maar even ver der vloog de wagen met de jeugdige inzittenden uit de bocht en botste tegen een lantaarnpaal. De auto was total loss, de twee jongens kropen er ongedeerd uit, en werden meegeno men door de kinderpolitie. UTRECHT, 9-2. Naar aanleiding van het feit dat sinds 1 januari j.l. autogordels in nieuwe auto's ver plicht zqn geworden start Veilig Verkeer Nederland (V.V.N.) in april een grote actie die tot doel heeft het dragen van autogordels te sti muleren. V.V.N. laat tevens momenteel door een enquetebureau een onderzoek instellen naar het verschijnsel dat veel automobilisten wel gordels in hun wagen hebben maarte niet ge bruiken. Dit onderzoek zal over en kele weken zijn voltooid. Gedurende de eerste maanden van dit jaar wordt weer onder het motto „gladde weg, pompend remmen" de actie „banden en slippen" gehouden in samenwerking met de Centrale Politie Verkeerscommissie (CPVC). De actie wordt ondersteund door folders, affiches en tv-spots. W eggelopen jongelui aangehouden NEDERWEERT, 8-2. Vier minder jarige ambonezen, die weggelopen waren uit Valkenheide te Maarsber- gen, zijn maandagmiddag te Neder- weert aangehouden. Zij reden in een auto, die na onderzoek gestolen bleek te zijn in Kerkrade. Het ver moeden bestaat aldus de politie, dat het viertal reeds eerder een auto wegnam en deze in Ke.rkrade ach terliet. De jongelui zijn aan de gemeente politie van Kerkrade overgegeven. Voor 7 miljoen schade door brand in Brussel BRUSSEL, 9-2. Een felle brand in het universiteitsgebouw in Brussel heeft maandag voor naar schatting 7 miljoen gulden schade aangericht. De brand ontstond na een explosie in de scheikundigelaboratoria, ver moedelijk nadat enkele proeven wa ren uitgevoerd. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Een brandweerman raakte be dwelmd tijdens het bluswerk dat vele uren in beslag nam. Honderd man van vier brandweerkorpsen moesten in actie komen. DALFSEN, 8-2. Mr. B. Biesheuvel, fractievoorzitter van de A.R.P. in de Tweede Kamer, acht het zeer de vraag of de „opening op papier naar de confessionele partyen" van het jongste P.v.d.A.-congres in de prak- tijk tot samenwerking zal kunnen leiden. Hij zei dit maandagavond tijdens een A.R.-verkiezingsbijeenkomst in het Overijsselse Dalfsen, waar hij dieper inging op de ontwikkelingen binnen de Partij van de Arbeid, na vorige week met een eerste reactie te hebben volstaan. Hij zag proble men voor het totstandkomen van DEN HAAG, 8-2. Staatssecretaris mr. C. van Veen (binnenlandse za ken) vindt het „spytig en onbegrü- pelijk dat er kenneiyk zoveel wan trouwen ten opzichte van het gedrag van de overheid en het ambtelijk apparaat bestaat met betrekking tot een ro belangrijke aangelegenheid als de volkstelling". De staatssecretaris zei dit in een interview in dc radio-overheidsuit- zending „Den Haag aan de lijn". Mr. Van Veen wees erop dat de Bomaanslagen in Griekse hoofdstad ATHENE, 8-2. Zondagnacht zijn or in Athene drie bomaanslagen ge pleegd. De daders zijn niet bekend. Twee bommen ontploften onder au to's van de Amerikaanse militaire missie en een onder een vrachtwa gen van een Grieks overheidsbedrijf. De drie auto's werden vernield. Er zijn geen doden of gewonden geval len. Oproep tot demonstraties in de Ver. Staten WASHINGTON, 8-2. Een nieuwe coalitie van vredesgroepen heeft maandag opgeroepen tot massale straatdemonstraties in heel Amerika, komende woensdag, uit protest tegen de Zuidvietnamese inval met Ameri kaanse steun in Laos. Doden bij gevechten in Laos SAIGON, 9-2. Zuidvietnamese troepen hebben dinsdag, voor het eerst sinds ze de Laotiaanse grens overschreden, slag geleverd met Noordvietnamese troepen. Aan Zuid vietnamese zqde vielen drie doden en 20 gewonden, aldus een rege ringswoordvoerder in Saigon. Hij zei dat 14 Noordvietnamezen waren ge dood. Israël en het Suezkanaal JERUZALEM, 8-2. Verwacht wordt dat Israël zal instemmen met een zo spoedig mogelijke heropening van het Suezkanaal voor alle 'sche pen, maar zonder dat het zich ver plicht tot gedeeltelijke terugtrekking van de oostelijke kanaaloever. Dit wordt in Jeruzalem van gewoonlijk welingelichte zijnde vernomen. Aardbeving in Tuscania eist 20 mensenlevens en 140 gewonden ROME, 8-2. De zware aardbeving, die zaterdag de 2500 jaar oude mid den-Italiaanse stad Tuscania heeft getroffen, heeft twintig doden en on geveer honderdveertig gewonden ge- eist. Maandagochtend zijn twee lijken geborgen. Het aantal daklozen be draagt meer dan vierduizend. De meeste gewonden liggen in zie kenhuizen van de provinciale hoofd stad Viterbo, waaraan de Italiaanse president Saragat en premier Co lombo maandag een bezoek gebracht hebben. Canada vraagt spoedbijeenkomst van controlecommissie Laos OTTAWA, 8-2. Canada wenst een spoedbijeenkomst van de internatio nale controle commissie voor Laos ter bespreking van de toestand in dat land zo heeft de Canadese minister van buitenlandse zaken Mitchell Sharp, in het perlement meege deeld. Canada heeft met Polen en India zitting in de controlecommissie Het wil dat een inderzoek wordt in gesteld naar de klachten over schen ding van de Laotiaanse neutraliteit „door welke buitenlandse troepen ook". Bejaarde man dood na val van zolder HOOGEVEEN, 8-2. Bij de verbou wing van de woning van zijn buur man in de buurtschap Kerkenveld is de 74-jarige A. Zomer van de zol der gevallen. Hij kwam met zijn hoofd terecht op een betonnen vloer van een vier meter diepe kelder. Hij overleed vrijwel ter plaatse aan de verwondingen. een stembusakkoord tussen P.v.d.A., D'66 en P.P.R. „Binnen D'66 heerst nog geen eensgezindheid en ik wens de heer Van Mierlo op het komende congres van zijn partij dan ook sterkte toe. Mei de liberale vleugel zal het wel tot moeilijkheden ko men". zo voorspelde de A.R.-fractie leider. Hij vond de zeer korte perio de, die de drie confessionele partijen- is gelaten om zich over een geza menlijk program van P.v.d.A., D'66 en P.P.R. - gesteld dat dit tot stand komt - aan de krappe kant. De tijd is zo kort doordat dc Partij van de Arbeid zelf in tijdnood is geraakt. volkstelling van I960, „die prac- tisch dezelfde reikwijte had", geen enkel probleem heeft opgeleverd. De staatssecretaris zei het onver standig te vinden dat op oen zo emotionele wijze wordt gereageerd vanuit verschillende achtergronden tegen een zo nuttig instituut. De heer Van Veen zette voorts uit een van welk belang de basisgege vens. verkregen bij een volkstelling, zijn voor een verantwoorde beleids planning. Woensdag 10 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Huis van Nassau, 8 uur, Vrouwen contact P.v.d.A. Oosterland „Even Buiten", 7.30 uur, Kontract- telersvereniging Schouwen-Duive land. Donderdag 11 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 10.30 en 14.00 uur jeugdvoorstellingen lager onderwijs, 8 uur, avondvoorstelling, (Z.V.U.), Frank Koomans Poppen Theater. Kerkgebouw Ger. Gem. St. Domus- straat, 7.30 uur, Tijdrede S.G.P. (ds. J. van Prooijen). Scharendijke Jeugdgebouw, 7.45 uur, forumavond C.N.V. Vrijdag 12 februari Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Huis van Nassau, 7.30 uur, vergade ring C.B.T.B. Ouwerkerk Dorpshuis, Culturele Vereniging. Zaterdag 13 februari Zierikzee Paternosterstraat 1, 14 uur, samen komst Jeugdvogelwacht Schouwen- Duiveland. Concordia, 8 uur, P.J.Z. Schouwen- Duiveland. Dreischor De Drie Schorren, 8 uur feestavond voetbalvereniging „Dreischor'. Haamstede Openbare lagere school, 10.00 uur, Jeugdvogelwacht Schouwen-Duive land. Maandag IS februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur Ver. Open baar Onderwijs. Dinsdag 16 februari Zierikzee Geref. Kerk, 7.45 uur, forumavond C.N.V. WASHINGTON. Volgens militaire kringen in Washington zal de ope ratie in Laos waarschijnlijk onge veer twee maanden duren, d.w.z. tot omstreeks half april. Nixon zou te gen die tijd nieuwe troepenterug trekkingen - mogelijk 100.000 man betreffend - willen aankondigen. Toch weer even (cursief) gevlucht in de „Nieuwe Amsterdamsche Cou rant" van woensdag 20 juli 1870, al lemaal mogelijk geworden door „die" uitgeslapen uitgever, die oude kran ten in herdruk laat verschijnen. Had ik in die tijd een pijntje ge voeld, xoas dan heel sneUde apotheek van Snabilié aan de Grote Markt te Rotterdam ingedoken, om gauw wat „ijzerhoudende kinawijn" te kopen en - op voorhand - natuurlijk een flesje tandpijndruppelen van Cam- bresy; ook wat valeriaanzure ammo nia en vleeschextract - chocolaad en anti - herpetique Blot, als er eens jeuk zou komen opzetten. En hoe het toen moest met mensen die aan een kunstgebit toe waren? Zij gingen - alles volgens de krant van 1870 - naar Dokter J. A. Hes aan de Kloveniersburgwal te Amsterdam. Die Hes was niet zo maar een dokter, maar „een gebreveteerd, chirurgisch dentiste van Z.M. den Koning. Schrijver van onderscheidene tand- heelkundiige werken, lid van ver schillende Geleerde Genootschappen, Ridder der Orde van de Eikenkroon". De man had dan ook „de eer het ge distingeerd (sic) publiek te verwitti gen, dat door nieuwe machinerieën en eerste Engelsche en Fransche mé- caniciëns, zijne opnieuw uitgevonden geëmailleerde kunsttanden en gebit ten, alle tot dusverre gebezigde over treffen, aan de eischen van kleur, spraak en spijsvermaling beantwoor den en gedurende eenen leeftijd ge garandeerd worden, verricht alle verdere operatiën de tandheelkunst betreffende, neemt familiën in abon nement en is dagelijks te consulteren aan zijn Domicilium". Wie wat onthand zat en toch nog een centje over had, kon voor f 200 (zegge en schrijve twee honderd gul den) kopen: Eene Tapperij, welke ook door een vrouw kan worden waargenomen, in de nabijheid van fabrieken (ja, ja), terstond te aan vaarden. Huurprijs f 2,50 per week, en bestaat er nog gelegenheid tot het houden van commensaals". Weer maar even terug naar de ge neeskunde. Men kon wel eens wat „hebben" en trok zich dan op aan de geruststellende mededeling: „Het nontal zuiverende middelen is zeer groot, maar aan de Rob Boyveau Laffccteur. kwam altijd de eerste rang daaronder toe, zotvel om hare sedert meer dan drie vierden eener eeuw erkende radicale werking, als om hare plantaardige samenstelling. Zij geneest volledig, zonder kwikzil ver, de aandoeningen der huid, den huiduitslag, de kliergezwellen en de „scherpe vochten". Vooral aanbeve lenswaardig tegen de recente, be smettelijke. verouderende of hard nekkige ziekten, waartegen de copa- hu. het kwik en het iodium potassii niets vermogen". Die middeltjes de den er toen wat toe. Het zal wel niet rnn gezondheidsweelde geweest zijn. SCH1ERE1LANDMAN. Advertentie brengt U op Uw bed door Vele verstandige mensen liggen gelukkig op een anli-hernia spiraal van Deurloo. O Buigt nooit door tevenslang garantie Voorkomt veel rugklachten Piept en kraakt niet 9 U rust beter uit Vraagt het uw kennissen en vrienden of vraagt vrijblijvend inlichtingen bij j Deurloo - Meelstraat 31 X A.R.P.-fracticvoorzitter Biesheuvel:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2