2dagen Amsterdam f37.- Van den Abeelestraat herinnert aan een oud adelijk geslacht ONZE PUZZELRUBRIEK voordelig uit met NS x Uit Oosterland's historie OOSTERLAND, februari - Een drietal straten in hiet nieuwe gedeel te van Oosterland hebben histori sche namen gekregen, die de ge dachte tot in verre geslachten leven dig houdt aan edellieden, die in lang vervlogen tijden Heer of Vrouwe van Oosterland c.a. zjjn geweest, en er het hunne toe hebben bijgedragen tot de totstandkoming van deze Heerlijkheid. De hoofdstraat in het nieuwe plan is de „Van den Abeele straat", genoemd naar Heer Hendrik van den Abeele, die in de 14e eeuw leefde, en in de geschiedenis van de Heerlijkheid van Oostersteijn, een niet onbelangrijk gedeelte van Oos terland, de hoofdrol heeft gespeeld, en als stichter hiervan staat geboek staafd. Er zijn slechts weinig inwoners die iets afweten van de persoon van deze edelman, waar de genoemde straat is naar vernoemd. Dit is niet te ver wonderen, want in tegenstelling met de latere Ambachtsvrouwe van Oos terland c.a., Vrouwe Suzanna Maria Loncque, naar wie eveneens een straat werd vernoemd, en wier naam men dagelijks kan lezen op haar grafmonument in de hervorm de kerk, op het door haar gestichte „Gasthuis" en op de korenmolen, zijn er weinig bronnen te vinden die opheldering geven omtrent het le ven van Hendrik van den Abeele, die hekend staat als indijker, of zo als men dit in de vroegste tijden placht te zeggen „gronddekkex-" van de Heerlijkheid van Oostersteijn, een deel van het Hooge Rechtsge bied van Oosterland en daarom veel al het „Kleijne Ambacht" werd ge noemd. Heer Hendrik wordt be schreven als de stamvader van de Abeele's, en alleen enige oudere bronnen laten iets los, zij het sum mier, zoals de bekende Cronyck van Smallegange (1696) en het bekende werk van de schrijver Te Water, ge titeld: „Het Hoog Adelijk Zeeland", over het leven van deze edelman. Hij wordt getekend als één der oud ste Heren van Duiveland, oorspron kelijk afkomstig uit Hameyde in He negouwen, hetgeen duidelijk te zien is aan de wapens van het geslacht. De naam Van den Abeele heeft de familie verkregen naar het adelyk •landgoed: „De Abeele" gelegen eer tijds tussen Middelburg en Vlissin- gen, het tegenwoordige Souburg. Heer Hendrik is driemaal ge trouwd geweest. Eerst met Vrouwe Catharina van Haemstede, daarna met Vrouwe Heilwich van Weldam- me, en tenslotte met Vrouwe Heil wich van Cats, allen afstammelin gen van rijke en aanzienlijke adelij- ke families. Ridders Ook hieruit blijkt onomstotelijk, vast dat de Van den Abeele's rijke en zeer aanzienlijke edellieden wa ren, waarin verschillende ridders voorkwamen. We vonden als rid ders: Floris van den Abeele, Ao. 1340, Hendrik Ao. 1353, Floris (de tweede Ao. 1404, (deze is voor Go- rinchem dood gebleven), Anthonie Ao.1448 en Thomas van den Abeele Ao. 1498. Dit ridderschap betekende in de Middeleeuwen dat men als krijgsman te paard dienst deed en zelf zijn uitrusting bekostigde. Men werd door de „ridderslag" in dé rid derstand opgenomen, na beloofd te hebben op plechtige wijze, zwakken, weduwen en wezen altijd te zullen beschermen. De adelijke titel „Rid- Ook ditmaal hebben weer velen de week puzzelend doorgebracht, want er kwam een flinke stapel binnen pp de opgave van vorige week. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: De heer F. M. Schouten Lorentzstraat 3c Helmond De tweede prijs gaat naar: Mevr. M. v. d. Velde-van Splunter 't Vrye 1 Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. stiekem; 6. abelmos 12. kern; 13. eten; 14. hg; 16. dood; 18. pens; 19. Kr; 20. U.L.O.; 22. pri mula; 24. tot; 25. coda; 27. sire; 28. hoest; 29. elf; 30. otter; 31. trui; 34. raai; 35. registerton; 40. lens; 41. lire 42. L.S.; 43. me; 45. nabij; 47. sado; 50. vogelvriend; 53. krab; 55. doge; 57. kader; 58. dra; 59. gevel; 60. edel; 63. rede; 64. lam; 65. satinet: 69. ruw; 70. Ir.; 71. lust; 72. ster; 74. W.A.; 75. bies; 76. reep; 78. goedzak; 79. manuaal. Verticaal: 1. schuchter; 2. ik; 3. eed; 4. krop; 5. enorm; 7. beeld; 8. Etna; 9. les; 10. m.n.; 11. sortering; 15. gloor; 17. d.i.; 18. pu; 19. Korea; 21. odeur; 23. mulat; 24. titan; 26. asiel; 27. Stroe; 32. pinsbek; 33. pri mair; 36. gelag; 37. s.s.; 38. el; 39. trede; 44. takkeling: 45. nobel; 46. ijl; 47. Sr.; 48. onder; 49. wielewaal; 50. vadem; 51. Verdi; 52. Dover; 54. radar; 56. geduw; 61. massa; 62. tetra 65. Suez; 66. t.t.; 67. N.S.; 68. teen;. 71. lid; 73. reu; 75. be; 77. p.a. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt4: Horizontaal: 1. bewijs van een met goed gevolg afgelegd examen; 7. dik ste been in de benedenarm; 13. hars soort; 14. riviervis; 15. let wel (afk. Latijn); 17. inhoudsmaat; 19. lichte stof; 20. Ned. Spoorwegen (afk.); 21. halsdoek; 23. fijne stof; 26. insekt; 27, bezieldheid, vuur; 29. zangstem; 30. stad in Italië; 31. verhaal van aanzienlijke omvang; 33. mengsel van hars en vernis met hoge glans; 34. voorstelling ener hoeveelheid door cijfers; 35. voor (Latijn); 36. landbouwwerktuig; 38. oude lengte maat; 39. lofdicht; 40. noot die een halve toon hoger is dan a (muziek); 41. bergplaats in zeker meubelstuk; 44. koor in de toneelstukken der 17e eeuw; 45. 0.1 gram (afk.); 46. hoofd figuur in^zeker drama van Shakes peare; 47. smekend verzoek; 49. de onbekende (afk Latijn); 50. eenheid van elektrische spanning; 51. stelsel van betaling; 52. de heren (afk.); 54. boordsel van gevlochten goud- of zilverdraad: 56. heining van struik gewassen; 57. persoonlijk voornaam woord; 59. lokspijs; 61. dikhuidig slurfdier; 63. slaapplaats; 64. knaag dier; 65. trekdier; 66. tegenover (afk.) 67. plaats aan de spoorweg Utrecht- Arnhem; 68. drietal; 70. enigszins luxueus ingericht café; 72. lijn waar op geschreven wordt; 74. zeevis; 75. geestelijke v.e. katholieke orde; 77. zacht, week: 78. proper; 79. deel van Tsjechoslowakije; 81. afgemat, ver moeid; 82. vóór de middag (afk. La tijn); 83. grappenmaker; 84. hoofd plaats van Ameland; 86. muzieknoot; 87. vrouwelijk roofdier; 89. aaneen sluitende reeks; 91. achterbaks, hei melijk; 92. op of aan een stok hard gedroogde kabeljauw. Verticaal: 1. kikkervisje; 2. maat voor het arbeidsvermogen van ma chines (afk.); 3. zeevis; 4. als een ge heel beschouwd, door een nummer aangeduid- werk v.e. componist;5. toebereide opium om te roken (Ind.); 6. ofschoon, hoewel; 7. laagtij; 8.'na verloop van zekere tijd; 9. vergevor derd in tijd; 10. bij een boerderij ge legen grond; 11. naschrift (afk. La tijn); 12. groente; 16. onwillig, weer spannig; 18. eindstrijd; 20. volken wier levenswijze voortdurende ver andering van woonplaats met zich brengt; 22. Grieks eiland in de Ege- ische zee; 24. korte tijdsduur; 25. bo venhoek v.e. zeil; 26. drijvende, stu wende kracht (figuurlijk); 28. voor zetsel; 30. muzieknoot; 32. brandend jeukende huiduitslag; 34. zwaard vechter; 37. priem om gaten te prik ken in leerwerk; 38. sierlijk; 42. franco (afk.); 43. loco-burgemeester (afk.);; 46. loterijbriefje; 48. vreselijk 52. kaart v.h. kaartspel; 53. plaats in Noord-Holland; 55. muzieknoot; 56. uitroep; 57. nogmaals; 58. Alpen bloempje; 60. potloodstaafje voor een vulpotlood; 62. domme fout; 63. vreemde titel; 69. geheel de uwe' (afk. Latijn); 70. uitroep; 71. deel v.e. voertuig; 73. eminentie (afk.); 75. uiterst fijne huidopening; 76. appel soort; 79. type van koopvaardijschip; 80. wreedaard (figuurlijk); 83. uit drukking van ontkenning; 85. spits kinbaardje; 87. bouwkundig ingeni eur (afk.); 88. deel van de dag (afk.); 89. stoomschip (afk);; 90. eerstvol gende (agk). der" was de hoogste op die van „Ba ron? na. Het geslacht Van den Abeele bezat zeer vele goederen en ambachten, behalve het reeds ge noemd landgoed „De Abeele" op Walcheren, een prachtig slot, dat door Hendrik en zijn gemalin werd bewoond. Het scheen echter dat Hendrik's tweede vrouw, Vrouwe Heilwich van Weldamme, wier wieg eertijds stond in het nu vergane land, zuidelijk van Borrendamme, als dochter van He^r Rengher Wil lemszone van Weldamme, het niet erg naar haar zin had in het slot te Souburg, en terug verlangde naar het eiland van haar afkomst Schou wen. Toen in 1357 Graaf Willem de Vijfde - de Verbeider - aan haar echtgenoot, Heer Hendrik „een zand en slick met aenwerp en baeten, die daer af komen mogen en vallen, ge heten „Duvenoirde" en gelegen ten westen van het drie jaargeleden in gedijkte Oosternieuwland (Ooster land) afstond, werd dit na indijking de woonstede van het echtpaar Van den Abeele, nadat er een prachtig slot op was gebouwd, dat genoemd werd met de naam: „Oostersteijn". Misleidende tekeningen Er bestaan van dit slot, dat reeds in de eerste jaren van 1700 een ruïne was, nog verschillende .afbeeldingen, die men aanvankelijk als betrouw baar erkende. Nadat echter de fun damenten van het slot enige jaren geleden bij de herverkaveling in het jaar 1958 werden blootgelegd, op verzoek van de tegenwoordige Am bachtsheer van Oosterland, Sir Jans- land en Oostersteijn, C. baron Schimmelpenninck van der Oye te Wassenaar, bleek dat de situatie weinig overeenkQmst vertoonde met hetgeen tekenaars uit die tijd ervan hadden gemaakt. Hoe het ook zij, Oostersteijn was een groots kasteel, gelegen aan de Mairvliet, de tegen woordige Geule, en was een aange naam woonoord. Er schijnen na Hendrik van den Abeele nog een viertal geslachten van den Abeele het „Heerlijke Huijs tot Ooster steijn" te hebben bewoond, tot om streeks 1513, toen Claês Hendriksz. als eigenaar van de Heerlijkheid van Oostex*steijn wordt vernoemd. In 1535 ging het goed over in handen van Jean Micault, evenals de van den Abeele's behorende tot de rid- deirnatige geslachten. Deze geschie denis, hoe beknopt ook van het le ven van de edelman Hendxlk Wil lemszoon van den Abeele moge er toe bijdragen dat zijn naam meer bekendheid krijgt, want ofschoon zijn naam niet wordt vernoemd bij het vijftal edellieden die in juli 1353 van Graaf Willem V octxxxoi ver kregen om de slikken van Ooster land te bedijken, kan worden aange nomen dat de van den Abeel's in de latere Hooge Heerlijkheid van Oos terland, Sir Jansland en Oostersteijn' een zeer belangrijke rol hebben ge speeld. En zoals gezegd is zijn naam, door het vernoemen van een sti'aat in Oosterland voor het nageslacht bewaard. Oostexland L. A. Capelle Ratten in Gent BRUSSEL, 4-2. Rattengif is de laatste weken een zeer gewild artikel in Gent en ook ratten vallen zijn bijna niet meer te krijgen. Dat komt omdat het centrum van deze Belgische stad de laatste tijd een ware rattenplaag beleeft. In de Veldstraat, een van de drukste winkelstraten heeft men de meeste overlast. De „haard" van de rattenplaag schijnt op het onmiddellijk op deze straat aansluitende Koophandelsplein te liggen. Daar is enkele we ken geleden een restaurant ge sloten en men denkt dat de ratten zijn aangelokt door de achtergebleven voedselresten in dit restaurant. In de maga zijnen van verscheidene win kels krioelt het van het onge dierte, maar ook de particu liere woningen hebben ratten, 's Avonds wagen de ratten zich zelfs in grote aantallen buiten. Tegenover het paleis van jus titie, op het Koophandelsplein, zijn ze al verscheidene keren aangetroffen. MIDDELBURG. De politiei'echter te Middelburg heelt dondex-dagmor- gen een getuige a décharge, de 18- jarige C. V. uit Vlissingen in hech tenis genomen op verdenking mein eed te hebben gepleegd. Advertentie Ontdek de gezelligste stad van Nederland! Volledig verzorgd, dus incl. hotel, mauttHden. reis en traniahoiinement station Ver!rek dagelijks. Alle informatie in de NS-reiskrant op do stations. ..JUtscir' uit het buitenland SAIGON. Omvangrijke Zuidviet- namese strijdkrachten, gesteund door Amerikaanse jachtbommen werpers en gevechtshelikopters, zijn op verscheidene plaatsen de oost- en noordoostgrens van Cambodja ovei- gekomen om hei-stelde schuilplaat sen en gevechtsbases van de Nooi'd- vietnamezen en de Vietcong te ver nielen, zo is dondei'dag van militaire zijde in Saigon vex-nomen. ABIDJAN. President Sekoe Toere van Guinea, heeft alle Afrikaanse staatshoofden voorgesteld gezamen lijk pogingen in het werk te stellen om „het wettige x-epublikeinse ge zag in Oeagdna te herstellen. WOOBINE, GEORGIA. Zeker 31 mensen hebben het leven verlox*en en tientallen hebben verwondingen opgelopen dooi een geweldige ont ploffing, die woensdag een fabriek van magnesium-lichtkogels in Wood bine in de Amerikaanse staat Gcox-- gia volledig verwoeste. NEW YORK. De Fedex-ale Rechex*- che heeft in New Yox-k 270 kilogx-api hasjiesj in beslag genomen ter waai'de van meer dan andei'half miljoen dollar. WARSCHAU. Bij de werven in Gdansk eh Gdynia in Polen zijn eni ge partijfunctionarissen vervangen, zo blijkt uit een bericht in het in Gdansk verschijnende blad „Glos". SAIGON. Sterke Zuidvietnamese en Amei-ikaanse eenheden, gesteund door bommenwerpers en helikopters zijn langs de gx~ens van Laos een gx'oot offensief begonnen en hebben de voormalige basis Khe Sanh op enkele kilometex-s van Laos bezet, zo heeft het Amerikaanse opperbevel in Saigon donderdag bekendgemaakt. BANGKOK. De regering van Thailand heeft besloten haar kleine troepencontingent - ter sterkte van een compagnie - dat in V.N.-ver- band in Zuid-Koi'ea is gestation- neei'd, terug t<? trekken. Dit heeft de Thailandse premier, maarschalk Thanon Kittikachox-n, in het parle ment meegedeeld. NORDHORN. Negen lichtgewon den en een schade van ongeyeer één miljoen gulden warén het gevolg van een botsing tussen èen: personentrein en een vrachtwagen op een ónbe- waakte ovei'gang bij Nordhoni in de Westduitse deelstaat Neder-Saksen. - LONDEN. De Britse regering heeft bij de Sowjet-Unie opnxéuw gepro testeerd tegen het belemmeren van het verkeer naar Bei-lijn vorige week. Een hoge functionaris van het Britse ministeriè van buitenlandse zaken heeft dit protest mohdeling ovèrgebx*acht aan de Russische ge zant in Londén. LOS ANGELES. De Australische tennisster Laver zal dit jaar weer re delijk in zijn onderhoud kunnen voorzien. Door zijn overwinning van woensdag op de Engelsman Roger Taylor die hem 10.000 dollar ople verde in de „classic"-wedstrijden- x-eeks bracht hij zijn verdiensten van de afgelopen vijf weken op 80.000 dollar (290.000 gulden). VIENTIANE. Prins Soevanna Phoema, de premier van Laos, heeft donderdag op een persconferentie in Vientiane meegedeeld dat Noord- vietnamese troepen en eenheden van de Pathet Lao twee dagen geleden eexr groot offensief in het noorden van Laos zyn begonnen. WASHINGTON. „In Frankrijk worden ruim honderd Amerikanen vastgehouden wegens handel in of gebruik van vex*dovende middelen. Voor het mex-endeel zijn het „naieve jongelui die zich er geen rekenschap van geven, dat de Franse autorltei- ,ten een voox-beeld willen stellen". RIO DE JANEIRO. De uitbarstin gen van het voetbalpubliek in Bi-a- zilië hebben een absoluut hoogte punt, of liever een absoluut diepte punt, bereikt. Voetbaltrainer Mario Pereira is op het speelveld ver moord. LONDEN. West-Duitsland en En geland hebben donderdag in grote mate oyei'eenstemming bereikt over de kwestie van Blitse associatie bij de vooi-gestelde Eui-opese Navo-in- frastructuux-, aldus welingelichte Britse kringen. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 6 FEBRUARI. NED. I. In de middaguren waar schijnlijk een verslag van de maan- wandeling. Verder in het familiepro gramma van de AVRO na het jour naal voor de kleintjes Rikkie en Singertje, voor de groteren Techniek van morgen en voor allemaal Stuif- es-in van Ria Bremer. Daarna op nieuw verbinding met de maan en voor de sportliefhebbers beelden van de Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats voor heren. De Fabeltjeskrant en het journaal leiden het avondprogramma in. Poets zorgt vervolgens voor ivat ontspan nend kijkgenot, evenals trouwens De gouverneur en JJ, dat de tijd tot acht uur vol maakt. Aansluitend aan het 2e journaal jolijt met de Mounties, die als gasten ontvangen Peter Gor- deno. Helen Shepherd en het won dermooie Duitse zangeresje Manuela dat bij on:e oosterburen zeer popu lair is. Vijftig minuten zijn vervol gens voor de Engelse zangeres Shir ley Bassy, die we toch vrij regel matig in Hilversum mogen begroe ten. Het AVRO-programma vindt zijn afsluiting ook op deze avond weer in een weekendfilm. Het is de Monnik, gebaseerd op een rerhonl van Blake Edwards. zNED. II. Na de Fabeltjeskrant en het journaal de Evangelische Om roep met de familie-serie. In deze 2c aflevering de familie Majoor Sta vast xtit Hoogkerk, bestaande uit va der, moeder en 4 kinderen. Zingend Zaterdag 6 februari, 21.35 uur: Shirley Bassey tijdens haar shoir. getuigen ze van hun geloof. De E.O. brengt voorts de rubriek Nader be keken en een Amerikaanse film ge titeld God der Schepping. De KRO neemt na het journaal van acht uur de dienst over en doet dat met de bekende persoonlijkheid Marcus Welby. De 20 minuten van Brand punt worden gevolgd door de klein- kunstkalender van Wim lbo en Fred Rombouts. Alvorens mgr. Zwart kruis, de bisschop van Haarlerri, de epiloog verzorgt kunnen we nog kij ken naar een aflevering van Tol de dood ons scheidt. ZATERDAG 6 FEBRUARI. NED. 1: 10.00 Teleac; 10.30 En Francais; -11.00 Bouweh en Wonen; 11.40 einde; 15.30 Apollo-14: 16.00 nieuws in het kort; 16.02 Rikkie en Slingert je; -16.25 techniek van mor gen; 16.45 Stuif-es-in; 17.30 A]Jollo- 14; 18.00 kunstrijden; 18.45 Fabel tjeskrant; 18.50 recdame; 18.55 nieuws in het kort; 19.00 reclame; 19.05 poets; 19.30 de gouverneur en J.J.; 19.55 reclame; 20.00 journaal; 20.15 neclame; 20.21 Mountiesshow; 21.15 dit is Shirley Bassey; 22.05 weekendflim; 23.15 journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.50 reclame; 18.55 nieuws in het kort; 19.00 reclame; 19.05 familie-se rie 2; 19.20 nader bekeken; 19-30 God der Schepping; 19.55 reclame; 20-00 journaal; 20.15 reclame; 20.21 Mar cus Welby; 21.11 Brandpunt; 21.41 Cabaretaria; 22.31 Tot de dood ons scheidt; 23.01 Epiloog; 23.06 journaal ZONDAG 7 FERUARI. NED. I. Het middagprogramma is er een zonder verrassingen. Na het nieuws, het weekjournaal en de ver keersinformatie een aflevering van The Borderers, getiteld de Kioak- zalver. In Openbaar Kunstbezit deel 3. van Doen en Zien kijken weer amateurs bij een kunstenaar hóe hij werkt. De sport komt uit Zurich, waar de dames hun kür rijden voor het Europese kampioenschap kunst rijden op de schaats. Na meneer de Uil de bi/belvertelling en van de ge zamenlijke kerken de première van een nieuwe serie, nl. Werken op zondag. Het is een puur Nederlandse serie, gebaseerd op het leven vaneen jong predikantenpaar. De NCRV zet het programma om acht uur voort met een documentaire van de BBC over het leven onder water in de Stille Oceaan voor de kust van Ke nia. Afrikaanse Zeefari werd dit programma genoemd. Aansluitend aan het journaal volgt dan de 6e aflvering van de nu toch wel erg succesvol gebleken serie de Kleine Waarheid met Willeke Alberti. Nieu- ive kandidaten Herkent u deze melo die, de muzikale quiz met Kick Stokhuysen. Ds. A. C. D. v. d. Bosch koos voor de dagsluiting als onder werp Zeventig jaar ellende. NED II. Het gewone menu voor de zondagavond. D.w.z. we beginnen met de Fabeltjeskrant en het jour- vaal en dan naar de Vrijbuiters. Twee afleveringen van Studio Sport worden geschedien door de rubriek Panoramiek en de Dubbeldekkers. Na Studio Sport twee Netty Rosen- feld en Henk Teeuw met hun Video en dan nog Tussen Thialf en Ullevi: Schenk ten voeten uit, een profiel van Ard Schenk. ZONDAG 7 FERUARI. NED. I: 14.30 Teleac; 15.00 nieuws in het kort; 15.02 weekjournaal; 15.22 verkeersinformatie; 15.25 de Borde rers; 16.15 openbaar kunstbezit; 16.30 kunstrijden; 16.55 toto-uitsla gen; 17.00 einde; 18.20 Teleac (E.H. B.O.); 19.00 Woord voor Woord; 19.05 Werken op zondag; 19.30 Afrikaanse Zeefari20.20 journaal; 20.25 De Kleine Waarheid; 21.20 Herkent u deze melodie?; 22.20 Dagsluiting; 22.25 journaal. NED. II; 1S.45 Fabeltjeskrant; 19.00 journaal; 19.05 de Vrijbuiters; 19.30 Studio Sport; 20.20 Panoma- riek; 20.45 Dubbeldekkers; 21.10 Stxi- dio Sport; 21.35 Video; 22.15 Tussen Thialf en Ullevi; 22.40 journaal. MAANDAG S FEBRUARI. NED. 1. De fabel van de dag en het nieuws gaan vooraf aan een pro gramma van de NCRV. Dier en vriend opent dat. Tanja Koen be steedt aandacht aan de verhouding tussen dieren en kinderen. Hoe komt dat? Tweede deel van het voorpro gramma: Zo moeder., zo dochter Na hel 2e journaal volgt de 2e afleve ring van We stinken erin, een do cumentaire van Jan van Hillo over de milieuhygiëne. In het Uur van de Waarheid wordt nog eens een balans opgemaakt van allerlei factoren van milieuvervuiling. Na deze ernstige zaken wat luchtiger onderwerpen in Memorandum van een dokter. Hier en Nu en In hel voorbijgaan beslui ten het NCRV programma. NED. II. De NOS voegt aan de Fa beltjeskrant en het eerste journaal nog een aflevering van de serie Kij ken naar kinderen. De VARA gaat van start met Coronation street. Aansluitend aan het 2e journaal Ge sprek met.... de koningin van het levenslied. Berend Boudewijn zocht de zangeres zonder naam thuis op. Achter het Nieuws gaat vooraf aan een film in de serie Theatre of stars. Veertig minuten vervolgens nog voor een probleem en wel dat van de volkstelling 1971, waar allerlei men sen op tegen zijn. Op 28 februari ko men de tellers langs de deuren: Pier Tania zal de Nederlanders voordien uit de doeken doen wat de bedoe ling is.'Na het laatste nieuws is er voor de liefhebbers nog de 2e les in de Teleaccursus EHBO. HILVERSUM. - Onder de titel Werken op zondag zal de lkor- CVK'televisie zondagavond 7 febru ari, via Nederland 1 de eerste afle vering uitzenden van een achtdelige

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4