Ver keer sovertreders voor het Kantongerecht te Zierikzee 601ste Staatsloterij Druggebruik in jeugdcentrum Rotterdam Deltasport-turnster Cora Hoogstrate werd opnieuw kampioene ZIERIKZEE, 27-1. In de gisteren (woensdag)morgen gehouden strafzitting van het Kantongerecht Zierikzee werd S. N. uit Rotterdam veroordeeld tot een geldboete van f 40,of 3 dagen hechtenis. Kantonrechter mr. A. Veen- hoven bracht deze verdachte onder dc aandacht dat hy als automobilist en deelnemer aan het verkeer zoveel mogelyk „incidenten" dient te ver mijden. N. was namclyk nogal onheus opgetreden tegen een andere auto mobilist, de Zicrikzeese arts V-S„ toen deze de Rotterdammer op 18 oktober beduidde wat ruimte te maken om gelegenheid te hebben een aantal meters achteruit te ryden, om de goede richting te kunnen inslaan. Een en ander speelde zich af by de kruising Zuidweg-Stapelsweg-Kruisweg tussen Drei- schor en Brouwershaven. Later werd de arts op de Delings- dijk door N. met grote snelheid ge passeerd en abrupt tot stoppen ge dwongen. De officier van justitie, mr. Th. Lebret achtte het onbegrij pelijk dat N. weigerde een eindje achteruit te rijden. „Op de weg die nen we ons beleefd te gedragen', al dus mr. Lebret. De officier wilde aanvankelijk overgaan tot invorde ring van het rijbewijs van de Rot terdammer, maar liet dit voornemen varen en vorderde een boete van f 80,of 8 dagen. Kantonrechter mr. Veenhoven halveerde dit bedrag. N. S. K. uit Zonnemaire werd ver oordeeld tot f 15,of één dag om dat hij op 21 november gereden had met een auto waarvan de verlichting niet geheel in orde was. K. trof het niet: hij was juist op weg naar een garage voor een nieuwe lamp toen hij door de politie werd aangehou den. De eis was f 20,of 2 dagen. Op 22 juli reed D. J. van YV. te "Vlaardingen op onverklaarbare wij ze op de Stolp weg te Nieüwerkerk teveel naar links en vervolgens te gen een boom. De inzittenden van de auto werden vrij ernstig gewond. „Het was een hele ziekenlijst', aldus de officier, die een boete vorderde van f 100,of 10 dagen. De kantonrechter nam echter in overweging dat W. niet te hard ge reden had en bepaalde de uitspraak op f 50 of 5 dagen. „We zullen de schuldvraag in deze zaak iets in het midden moeten houden", aldus mr. Veenhoven. Zonder in het bezit te zijn van de vereiste jachtvergunning had C. K. te Zierikzee op 12 oktober in zijn bomgaard met een jachtgeweer op patrijzen geschoten. Dit gebeurde op een zondag. K. had wel een vergun ning voor jacht op schadelijk ge dierte, maar mocht van deze vergun ning op zondagen geen gebruik ma ken. De officier eiste twee maal een boete van f 200 en verbeurdverkla ring van het wapen. K. gaf zijn schuld aan het gebeurde toe. „Al heb ik wel veel schade van wild, ik had geen enkele noodzaak op patrijzen te schieten. Ik ben ook niet van plan om dit nog eens te doen, want eigen lijk ben ik in 't geheel geen jager". De raadsman, mr. J. Ligthart vond de eis veel te hoog. Bovendien vroeg de raadsman teruggave van het ge weer, dat door K. geleend was, en voor de betrokken eigenaar als oud familiestuk van grote waarde. De uitspraak was: tweemaal een boete van f 150 of 10 dagen en teruggave van het geweer. Aangehouden werd de zaak tegen L. E. IJ. te Bruinisse, die op 23 ok tober op de kruising Kapteinsweg- Langeweg te Dreischor geen voor rang zou hebben verleend aan een personenwagen, met personeel op weg naar de caissonbouw te Zonne maire, die in de berm en tegen een boom terecht kwam, waarbij de auto behoorlijk werd beschadigd. In deze zaak kwam niet duidelijk vast te staan of IJ. wel de chauffeur van de betrokken vrachtwagen was ge weest, omdat een vijftal vrachtwa gens met bieten geladen de betref fende kruising regelmatig passeer den. Er zal een nader onderzoek in gesteld worden, aldus besloot de kantonrechter. P. R. uit Rotterdam werd een boe te van f 10 of één dag in rekening gebracht omdat hij op 6 juli bij het verlaten van een camping aan de Jongejan Boeijesweg te Haamstede met een bestelwagen geen voorrang had verleend aan een bromfiets. De eis was f 20 of 2 dagen. H. J. J. uit Nispen-Roosendaal verleende op 7 augustus geen voor rang aan een bromfiets op de krui sing Laone-Scholderlaan te Renesse en dat kwam hem te staan op f 30 of 2 dagen. De eis was f 60 of 6 da gen. Op 27 juli werd op de Prov. weg te Zierikzee, ter hoogte van de Laan van St. Hilaire een auto bestuurd door M. uit Nieüwerkerk, die voor gesorteerd reed om linksaf te slaan, van achteren aangereden door W. H. uit Budel. H. was niet verschenen, in zijn plaats was vertegenwoordigd de raadsman mr. P. Wessing uit Nij megen. Uit de getuigenverklaringen in deze zaak bleek dat H. een voor ganger op de weg, die M. gepasseerd was, wilde volgen maar te laat be merkte dat M. linksaf wilde slaan. De raadsman concludeerde tot ont slag van rechtsvervolging of vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. De kantonrechter nam echter in overweging dat M. op de normale manier richting had aangegeven en had voorgesorteerd, hetgeen door H. niet was opgemerkt. H. had dan ook volgens mr. Veenhoven niet voorzichtig genoeg gereden. Uit spraak: f 60 of 4 dagen. De eis was f 80 of 8 dagen. Advertentie Tweede klasse 27 januari 1971 Prijzen van 15,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 100,- Prijzen van f 200,- Prijzen van f 400,- Prijzen van f 1.000,- zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 5 49 86 896 746 589 177 3926 Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: 099191 Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: 046972 Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: 030767 Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: 051908 Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: 069740 De prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: 086171 De prijs van 50.000,- is gevallen op het nummer: 072973 De extra-prijs van 100.000,— is gevallen in serie N op nummer: 072898 en de troostprijs van 2.000,— op nummer 072898 van elk van de andere series. ROTTERDAM, 27-1. Berichten over een intensieve druggebruik door zowel leiding als bezoekers van het Rotterdamse jeugdcentrum „Kraekreijm" zyn volgens burge- burgemeestcr en wethouders van de Maasstad sterk overdreven. Het college antwoordt dit op vra gen van het S.G.P.-raadslid ir. C. N. van Dis. Volgens b. en w. van Rotterdam is het onjuist, dat de raad voor jeugd en jongeren in Rotterdam in het algemeen geen bezwaren zou hebben tegen het gebruik van drugs in het jeugdcentrum. „Het is duide lijk dat in Nederland in verschillen de centra drugs worden gebruikt. Ook wanneer men van mening is dat het gebruik van bepaalde drugs niet principieel verschilt van bij voorbeeld het gebruik van alcohol, menen wij dat dat zowel dit drugge- Afdcling Schouwen Plattclandsvrouwenbond Causerie: „Kom uit dat hoekje van de desperado's' ZIERIKZEE, 26-1. Op de dinsdag middag gehouden eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen in dc foyer van „Mondragon" ver welkomde 'de presidente mevrouw D. Gast-van Dijk altc aanwezigen en wenste een ieder een gezond cn gelukkig 1971. Als spreekster voor deze middag was uitgenodigd me vrouw Batte Hcrtstein uit Eindhoven die een causerie hield over het on derwerp: „Kom uit dat hoekje van dc desperado's". De overgangsjaren staan bij veel vrouwen in 'n kwade reuk, cn velen koesteren reeds lang voor deze pe riode een heimelijke angst. Dc tegen woordige medische begeleiding kan in veel gevallen de helpende hand bieden aan dc problemen die zich voordoen. Op een bepaalde leeftijd, (deze varieert sterk) gaat een vrouw zich eenzaam voelen. Haar kinderen zijn het huis uit en ze blijft alleen thuis. Door ccn zich overbodig en oud voelen trekt dc vrouw zich te rug uit het maatschappelijke leven en vereenzaamt langzaam. Om deze jaren zo goed en gemak kelijk mogelijk door te komen is het van allergrootst belang dat de vrouw zich niet terugtrekt maar mee blijft doen. Het direkte gevolg van terugtrekking cn vereenzaming van de vr;ou\v is dat zij steeds min der aandacht aan haar uiterlijk be steedt met dc gedachte „wie let er nu op mij". Door. veel aandacht aan haar iij- tcrlyk te. besteden kan ccn groot deel van dit overbodig en oud voelen worden opgeheven. De vrouw moet er echter wel op letten niet met gesloten ogen achter de heersende modegrillen aan te lo pen maar vooral haar persoonlijke kwaliteiten uit te buiten. Dit hoeft echt niet door dure jurken te kopen want met een zeer goedkope en een voudige garnering kan zij haar kle ding smaakvol maken. Eenzaam en overbodig Het zijn echter niet alleen de vrou wen voor en in de overgangsjaren bij wie een gevoel van eenzaamheid kan optreden. Bij zeer jonge mensen treft men ook dikwijls eenzaamheid en een zich overbodig voelen aan. Deze gevoelens gaan dan schuil achter een grote bos haar cn cxentrieke kleding Op beatavonden komen zij niet in gelegenheid dieper kontakt met an deren te zoeken. Het volume van de muziek belet hen een gesprek tc voe ren. Ouders schampen dikwijls op het uiterlijk van hun kinderen maar vragen zich maar zelden af waarom hun kinderen er zo uitzien. Zo zijn het dus niet alleen dc wat oudere mensen die zich eenzaam kunnen voelen maar pok zeer jonge mensen, aldus mevrouw Batte Hcrt stein. In dc pauze werden de dames in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen en na de pauze liet mevrouw Batte Hertstein een heel eenvoudig blauw mouwloos jurkje 7.icn dat op verschillende manieren bijzonder goedkoop „apart" gemaakt kan wor den. Tot slot van deze zeer leerzame en interessante middag die op een hu moristische en vlotte manier werd verzorgd door mevrouw Hertstein, gaf zij een demonstratie van make up voor dc wal oudere dames. Bij een van de dames gebruikte zij voor oog make-up uitsluitend de kleur blauw. Texel krijgt toeristenbelasting DEN BURG, 27-1. De gemeente raad van Texel wordt voorgesteld een toeristenbelasting in te voeren, in de vorm van een heffing van 25 cent per overnachting. Texel rekent op oen opbrengst van 3 Vz ton, welk bedrag uitsluitend bestemd is voor toeristische en recreatieve voorzie ningen. Texel zal de eerste Neder landse gemeente zijn, die deze vorm van belasting hanteert. Het geld wordt via de exploitanten geïnd. Burgemeester Sprengér verwacht dat meerdere gemeenten tot deze stap zullen besluiten. Uitreiking Marliiiiis Nijlioff- vertaalprijzen DEN HAAG, 27-1. De voorzitter van het Prins Bernhardfonds, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, heeft dinsdag in de raadszaal van de ge meente Den Haag de Martinus Nij- hoff-prijzen van elk f 3000 voor ver talingen uitgereikt aan mevr. Else Hoog, voor haar vertaaloeuvre uit de Angelsaksische literatuur in het Nederlands en aan de Belgische ver taler L. Roelandt, in het bijzonder voor diens vertaling in het Frans van Multatuli's Max Havelaar. Oeganda voelt zich door Tanzania bedreigd NAIROBI, 27-1. De nieuwe macht hebber in Oeganda, generaal-majoor Idi Anmin, voelt zich bedreigd door het buurland Tanzania. Naar hij woensdag verklaarde heeft zijn ge heime dienst berichten over de voor bereiding van een aanval door troe pen uit Tanzania. In dit land bevindt zich de afgezette president van Oeganda, Milton Obote. Ouderavond R.K. scholen te Zierikzee ZIERIKZEE, 26-1. Voor een geheel gevulde zaal in hotel Van Oppen werd door de nieuw gekozen voor zitter de heer J. Tuinman de ouder avond van de Zierikzcese R.K. scho len geopend niet kort gebed. De voorzitter heette alle ouders en leer krachten van harte welkom. De notulen, voorgelezen door de secretaresse mevrouw M. Sluyrer- Schimmel werden ongewijzigd goed gekeurd. Hierna werd het woord verleend aan de heer drs. Verbeek van het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland. Hij besprak de werk wijze van dit centrum, dat voorna melijk ten doel heeft de begeleiding van schoolhoofden bij de vernieu wingen in het basis-onderwijs, zoals het tegengaan van zittenblijven, hei- loslaten van het klassensysteem, meer aandacht voor het individuele kind en de voorbereiding op het maatschappelijk leven. Hij wees erop dat dit allemaal niet ineens verwezenlijkt kan worden, maar dat dit stap voor stap zal moe ten gebeuren. Daar dit voor de leer krachten een zware taak zal worden, is de hulp van de ouders onontbeer lijk. De voorzitter dankte na afloop de heer Verbeek voor zijn interessante causerie en bood hem een boekebon aan. Namens het schoolbestuur nam de heer Vorwerk afscheid van mej. Buyse, die in verband met haar hu welijk per 1 februari a.s. de school gaat verlaten. Zij kreeg een gesloten enveloppe aangeboden, waarna' de voorzitter de scheidende leerkracht ook namens het oudercomité harte lijk dank bracht en een geschenken bon overhandigde. Oosterlandse St. Joostdijk wordt rechtgetrokken OOSTERLAND, 27-1. Nu het woonhuis Sint Joostdijk 3 alhier door de gemeente Duiveland werd aangekocht van de heer Joh. de Bruine Mz., is men weer een stap nader gekomen tot dc sinds enige jaren voorgenomen sanering van het Marktplein alhier. Het ligt n.l. in dc bedoeling, met verloop van tijd, de Sint Joostdijk recht door te trekken in één lijn, vanaf de bergplaats van Bouwbedryf Boogert tot aan de hoek van het woonhuis van mevr. Boot-Jonker aan het Groenendaal. Enige jaren geleden werd reeds een tekening van dit werk gemaakt. Om tot dit doel te geraken werd eerst door de gemeente het jpand Markt 1 aangekocht, eigenaar de Ambachtsheer van Ooslerland, C. baron Schimmelpenninck van der Oye, en destijds bewoond door wij len de heer P. Kesteloo. Het pand hieraan grenzend is nu ook eigen dom geworden van de gemeente: Sint Joostdijk 3. Het wachten is nu nog verder op het tijdstip dat de baron de grond waarop het voorma lige Dorpshuis op was gebouwd aan de gemeente zal willen verkopen en ook het woonhuis van de heer Van Leeuwen zal kunnen worden aange kocht. Door deze gang van zaken zal er ook meer parkeergelegenheid voor auto's worden geschapen in de ze buurt van het dorp. JERUZALEM. De Israëlische rege ring heeft dinsdag haar antwoord op de aan de V.N.-bemiddelaar dr. Gunnar Jarring gedane vredesvoor stellen van Egypte voorgelegd aan de Israëlische ambasadeur in New York, Yosef Tekoah. Wedstrijden te Yerseke bruik als alcoholgebruik in die cen tra niet mag worden bevorderd. Ook de raad voor jeugd en jongeren is die mening toegedaan", aldus bur gemeester en wethouders van Rot terdam. DODELIJKE ONGELUKKEN DONGEN. De vierjarige Elly van der Zwet uit Dongen, die woensdag middag bij het oversteken van de St. Jozefstraat in Dongen door een auto werd aangereden en daarbij ernstig gewond werd, is in het „St. Elisabeth ziekenhuis" in Tilburg aan haar ver wondingen overleden. LEKKERKERK. Op de provinciale weg 30 van Schoonhoven naar Rot terdam is de 19-jarige J. C. de Jong uit Stolwijk bij een frontale botsing om het levèn gekomen. VLIJMEN. Op een kruising in de gemeente Vlijmen in Noord-Brabant zijn een bestelauto en een personen auto met elkaar in botsing gekomen. De 54-jarige J. Olijslager uit Vught, aannemer van beroep, die de bestel auto bestuurde werd hierbij op slag gedood. VEGHEL. De 23-jarige J. van As- seldonk uit Veghel in Noord-Bra bant is in een cel van de champig nonkwekerij van zijn vader in zijn woonplaats door verstikking om het leven gekomen. RIJSWIJK. De 31-jarige heer H. van Osch uit Rijswijk is in de nacht van woensdag op donderdag in de Ursula-kliniek in Wassenaar overle den aan de gevolgen van een ver keersongeluk. De auto waarin hij meereed, botste woensdagochtend op de Lange Kleiweg in Rijswijk tijdens een inhaalmnoeuvrc op een zware betonnen plaat, die in de takels hing van een links van de weg rijdende heftruck. VENLO. In het ziekenhuis Ic Vcn- lo is de 22-jarige mej. M. de Wit uit Helden overleden. Het meisje werd in haar woonplaats ernstig gewond toen de bromfiets waarop zij met haar verloofde meereed, zij het over steken van de provinciale weg van achteren werd aangereden door een personenauto. 'T HARDE. Dc 66-jarige mevrouw N. van Hcerde-Zoombell uit Oldc- brock is bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Zij reed in 'i Harde (gemeente Oldcbrock) op haar fiets links op dc weg. Toen haar ccn auto tegemoet kwam. wil de zij weer rechts gaan rijden. Zij werd aangereden cn was op slag dood. DEN HAAG. Staatssecretaris mr. ff. .F van de Poel (CRM.) heeft in Den Haag hel dagverblijf voor gees telijk gehandicapte kinderen „Dr Joppe" geopend. liet verblijf lelt vijf dagruimicn voor acht kinderen elk. Op het ereschavotje: 1. Cora Hoogstrate (32.4); Joke Aartsen (Volharding) 30.2; 3. Anke Hoogstrate (29.8). ZIERIKZEE, 23-1. Dc twaalfjarige Cora Hoogstrate van Delta-Sport heeft afgelopen zaterdag in Yerseke alle aanvallen op haar vorig jaar be haalde kampioenschap, glansryk af geslagen. Zy turnde een byzondcr goede wedstryd, die zeer streng werd beoordeeld, door een jury van buiten de Zebra, welke naar inter nationale normen jureerde. Ondanks deze zware beoordeling kreeg Cora voor haar balkoefening 9.1 terwijl zij in totaal 32.4 behaalde, 7.odat van een uitzonderlijk goede prestatie kan worden gesproken. In de top van de Zebra jeugdturn- sters is dit jaar niet veel verande ring gekomen, hetgeen al te zien was in de wedstrijd welke op 19 dec. jl. tc Zierikzee werd gehouden. Hope lijk treedt dit jaar weer wat nieuw talent aan. want elke vereniging heeft ze in haar gelederen rondlo pen. terwijl Dellasport zich geluk kig mag prijzen in Ria Kosters ccn trainster van formaat te hebben. Anke Hoogstrate. eveneens van Deltasport, vorig jaar tweede achter haar zus moest nu deze plaats af staan aan Joke Aartsen van Volhar ding uit Goes. Ondanks dat het pechduiveltje op de balk haar parten speelde, wist zij door een bijzonder goede paard- sprong zich op de derde plaats te handhaven. Zij verkreeg voor haar sprong de hoogste honorering, nl. een 8. Op verrassende wijze plaatste zich de 11-jarige Anja Lagrouw, die voor de eerste maal aan een dergelijke wedstrijd deelnam, als achtste. Zij verkreeg voor haar balkoefening ccn 7. hetgeen in deze wedstrijd bijzon der goed te noemen was. Al met al was het voor de gym- nastie kaf deling van Deltasport weer een ware feestdag. Britse Philips sluit LONDEN, 27-1. Pye of Cambridge, de Britse dochteronderneming van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken, heeft dinsdag plannen bekend gemaakt voor de sluiting van haar fabriek voor vliegtuigapparatuur in Southend, oost-Engeland. Halverwe ge de komende zomer zal 500 man personeel overbodig worden. Voor honderd man (boven genoemde vijf honderd) zal er werk zijn in andere Pye-bedrijven. Wraakzuchtige man kreeg bijlslag op hoof tl UTRECHT, 27-1. Een 33-jarige Arnhemse caféhouder, maandag avond naar Utrecht gekomen om zijn vrouw te wreken die in een dancing aan het Vredenburg in Utrecht moei lijkheden had gehad met een man, heeft dat moeien bekopen met een bijlslag op zijn hoofd. Zwaar gewond ligt hij nu in het academisch zie kenhuis te Utrecht. De vrouw en nog een 20-jarige vriend van de man zijn door de politie ingesloten. Jongen had opium op zak GRONINGEN, 26-1. De Groninger politie heeft een 16-jarige jongen uit Nijmegen aangehouden en ingesloten op verdenking van het inbezit heb ben van opium. De scholier werd door de surveillance opgemerkt op het Zuiderdiep. Hij liep daar met een tas onder de arm, waarin bij controle een kleine hoeveelheid vermoedelijk opium en een spuit en naald bleken te zitten. De politie constateerde dat de jongen zich meermalen in de arm had gespoten. U kunt niet alles tvelen! AUTOMOBILISTEN, weesl voor- zichtig met het openen van portie ren. Het bruusk opengooien kan zowel voor hei rijverkeer als voor voetgangers ernstige gevolgen heb ben. LAKSCHOENEN moet u in de win ter eerst verwarmen, het lak barst dan niet. INKTVLEKKEN OP LEER worden met lauwe melk gebet, totdat ze verdivenen zijn. Jodiumvlekken verdwijnen vanzelf BIJ WONINGRUIL kunt u het beste eerst een contract opmaken, waar in datum en tijd van ontruiming precies worden vastgelegd. Dan voorkomt u rechteloosheid bij ge leden schade als de andere partij onverwachts van de ruil afziet of niet op tyd verhuist. KNIP MET UW SCHAAR in schuur papier en hij is weer heel wat scherper. CITROENVLEKKEN dodelijk uit wassen in koud water. Is de kleur reeds verbleekt, dan proberen de kleur iccer op te halendoor met ammonia tc betten. VERSE EIEREN hebben doorgaans een ruwe oppervlakte, zinken in zout water en zijn doorzichtig, wanneer u ze tegen het licht houdt. BLANK HOUTEN KEUKENGE REEDSCHAP mag niet met soda- water gewassen worden, want dan wordt het hout grauw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4