VERMOUTH karbonaden in sherrysaus DE ZIERIKZEESCHE COURANT Maandag 1 februari wordt een aantal posttarieven verhoogd deze week bij Aansla» in Zuiri-Vietnam Slecht weer in de V.S. en in Canada Kardinaal Alfrink over de geloofscrisis Minister Luns sprak met Jarring Opening nieuwe Eendrachtbrug bij Tholen De situatie in bejaardentehuizen Varkensvlees is nu goedkoop! ISRAËLISCH ANTWOORD OP EGYPTISCHE VOORSTELLEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 januari 1971 127ste jaargang Nr. 20810 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. I. 8ij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij- v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand J 3,45; per jaar 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag .dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Duiveland heeft een gemeenteblad DEN 1IAAG, 27-1. Drukwerk tot 20 gram gaat met ingang van aan staande maandag - 1 februari - 15 cent kosten. Sinds 1 februari 1967 was dit 12 cent. De rechten voor aangetekende en expressestukken, die betaald moeten worden boven het normale port, worden verhoogd van f 1,tot f 1,25. rood of wit 0.75 liter 5*95" 05 SAIGON, 28-1. In de buurt van de Zuidvietnamese stad An Nhon zijn woensdagavond drie handgranaten een vol theater binnengewrpen waar een toneelvoorstelling werd gege ven. Tien bezoekers kwamen om het leven, negentien werden er gewond, zo is in Saigon bekendgemaakt. NEW YORK, 27-1. Hevige sneeuw val, mist en stormen met windsto ten van meer dan 130 km. per uur hebben woensdag in het oosten van de V.S. het verkeer gestremd. Tal rijke automobilisten konden niet ver der. In Chicago daalde de temperatuur tot 40 graden onder nul. Zelfs in het zuiden van, de V.S. heerste een tem peratuur van om het nulpunt. In de nacht van dinsdag op woens dag werden de Canadese provincies Ontario en Quebec door hevige sneeuwstormen geteisterd. Hetzelfde bedrag moet voortaan ook worden betaald voor een post wissel bestemd voor het binnenland, de Nederlandse Antillen Suriname of België. Verder worden duurder: het be stellen van stukken die te groot zijn voor woningbrievenbussen en het bezorgen van postpakketten; dit zijn allemaal zendingen waarvoor de be steller bij de geaddresseerden moet aanbellen. Niet duurder worden binnenlandse brieven tot 250 gram, binnenlandse briefkaarten en internationale brie ven tot 20 gram. Een aantal tarieven in het inter nationale verkeer zal met ingang van 1 juli a.s. xvorden gewijzigd. Op grond van de besluiten van het wereldpostcongres in Tokio (1969) wordt een gewijzigde tarievenstruc tuur ingevoerd voor het internatio nale verkeer, anders dan Suriname, de Ned. Antillen en de E.E.G.-lan den. De tarief opbouw zal worden aangepast aan dezelfde gewichtinde lingen als in het Nederlandse bin nenlandse verkeer. Het tarief voor dagbladen en daar mee gelijk te stellen nieuwsbladen blijft ongewijzigd. Bij grote partijen post komen net to-tarieven in de plaats, van de hui dige kortingsregelingen. Met deze tariefwijzigingen, die een ingrijpende verandering in de struc tuur van de posttarieven betekenen, zullen vooral particulieren het meest te maken hebben. De verhogingen betreffen vrijwel uitsluitend tarie ven die de laatste vier jaar onveran- dex-d zijn gebleven. De verhoging van de posttarieven wordt door de centrale directie der P.T.T. nodig geacht ter afremming van de stijgende verliezen bij de postdienst. Zonder deze verhogingen zouden dë posterijen dit jaar een verlies van naar schatting 110 mil joen gulden lijden (in 1970 ruim 120 miljoen en in 1969 38 miljoen gul den) en op wat langere termijn zelfs meer dan 200 miljoen gulden per jaar. Drukwerken Zowel in het binnenlandse als in het buitenlandse verkeer is het ta rief voor drukwerken als volgt vast gesteld: tot 20 gram 15 cent; 20-50 gram 20 cent; 50-100 gram 30 cent en 100-250 gram 50 cent. Voor mon sters blijven de binnenlandse tarie ven onveranderd. Voor de Neder landse Antillen en Suriname worden 'deze: tot 20 gram 15 cent en van 20-50 gram 20 cent. Voor andere bui tenlandse bestemmingen: 20-50 gram '20 cent, voor de zwaardere monsters wordt voortaan gerekend: 50-100 gram 30 cent; 100-250 gram 50 cent en 250-500 gram 100 cent. Brieven Voor de zwaardere brieven naai de Nederlandse Antillen, Suriname, België en Luxemburg wordt bet ta rief: 250-500 gram 100 cent; 500-1000 gram 150 cent; 1000-2000 gram 200 cent. Pakjes Brieven, drukwerken en monsters in het binnenlandse verkeer boven '250 gram worden met ingang van 1 februari gerekend tot de pakjes. Voordien gold boven 500 gram het pakjestarief. Het tarief wordt: 250- 500 gram 100 cent; 500-10000 gram 150 cent," 1000-2000 gram 200 cent en 2000-3000 gram 250 cent. Voor pakjes bestemd voor de Ne derlandse Antillen, Suriname, Bel gië en Luxemburg wordt voortaan berekend: 250-500 gram 100 cent; en '500-1000 gram 150 cent. Pakketposl De tarieven voor de pakketposl in het binnenlandse verkeer zijn aldus vastgesteld: tot 1 kg 175 cent; 1-2 kg 225 cent; 2-3 kg 275 cent;3-5 kg 375 cent; 5-7 kg 475 cent en 7-10 kg 650 cent. Hiermede zijn de tarieven tot 7 kg met 25 cent verhoogd; de zwaarste categorie (7-10 kg) wordt 50 cent duurder. Het recht voor ongefrankeerde postpakketten blijft 35 cent. De rechten voor aangetekende stukken en spoedbestelling worden zowel in het binnenlandse als het buitenlandse verkeer verhoogd tot 125 cent. Deze rechten moeten wor den voldaan boven het normaal ver schuldigde port. Nieuwe postwaarrlcn In verband met de verhoging van de x-echten voor aangetekende en ex pressestukken tot f 1,25 zal een nieu we fi-ankeei-zegel van f 1,50 (geel groen) in het (grote) type „Juliana Regina" van S. L. Hartz in omloop wox-den gebracht. De 3 cent (roodbruin) in het cijfer- type van Krimpen en de 30 cent (ox-anje) Juliana van Hai-tz worden weer verkrijgbaar gesteld (de 3 cent tijdelijk). De verkoop van de zegels van 2, 8, 12 en 75 cent zal t.z.t. woi-den be ëindigd. Er komt eèn nieuw postzegelboek je inhoudende zes postzegels van 15 cent en twee van 5 cent. De verkoop van de postzegelboekjes met acht zegels van 12 cent en vier van 1 cent wordt gestaakt. De boekjes met vier zegels van 25 cent zullen verkrijg baar blijven. BUSSUM, 26-1. „De geloofscrisis die Nederland op het ogenblik mee maakt is in andere landen voor een deel al voorbij. Daar is deze crisis in die zin opgelost dat een groot deel van de gelovigen de kerk al uilge trokken is. Het aantal mensen dat praktisch met de kerk meeleeft, praktisch de kerk bezoekt enz. ligt in andere landen dikwijls veel en veel lager dan in Nederland. Die hebben die crisi.s al doorgemaakt en waai'schijnlijk al opgelost in nega tieve zin". Dit zei dinsdagavond kaï'dinaal Alfrink tijdens een interview in Avxo's Televizier. SCHIPHOL, 27-1. Terug van be sprekingen met V.N.-bemiddelaar Jarring heeft mininster Luns (bui tenlandse zaken) woensdagochtend op Schiphol verklaard, dat hij met de heer Jarring „voorzichtig opti mistisch" gesteld is over een ver- lenging van het bestand in het mid den-oosten. Er zijn rapporten van Israël en van Egypte, waarvan Jar ring nu een synthese maakt. Hij hoopt dat op basis van zijn bevin dingen het mogelijk zal zijn de wa penstilstand langer te doen duren. DEN HAAG, 27-1. Tijdens een eenvoudige plechtigheid zal vrijdag middag ten noorden van Tholen de nieuwe brug ever de Eendracht wor den geopend. De oude brug, die uit 1928 dateert, wordt diezelfde dag buiten gebruik gesteld. De nieuwe brug met de bouw waarvan door Rijkswaterstaat eind 1968 een begin gemaakt werd heeft een doorvaartwijdte van 130 m en een vrije doorvaax-thoogte van 9.10 m en bestaat uit een hoofdrijbaan (ruim tien m bi'eed) en een zuidelijk van c-eze baan gelegen parallelweg met een breedte van ruim vijf m. De oude oeververbinding kon niet lan ger dienst doen omdat de bocht in de ï'ivier de Eendracht bij Tholen af gesneden wordt in vex-band met het werk aan de Rijn-Schelde-verbin ding. In het kader van deze nieuwe scheepvaartweg van Antwex-pen via de Oosterschelde en de Eendracht naar het Volkerak moet de Een dracht geschikt gemaakt worden voor de binnenscheepvaart tussen Rotterdam en Antwex-pen.' Het zal volgens kijkswaterstaat nog wel even duren voordat de oude oeververbinding opgeruimd kan worden. Eerst zal het eilandje in de Eendracht, dat door de bochtafsnjj- ding ontstaat met een dam moeten worden verbonden aan het eiland Tholen. TWEEDE KAMER DEN HAAG, >28-1. In ruim 290 te huizen waar bejaarden wonen heer sen toestanden die voor verbetering vatbaar zijn. Hiervan worden er on geveer 1.90 geëxploiteerd op commer ciële basis en circa 100 op niet-com- merciële basis. Het gaat hierom ongeveer 11.000 bedden in totaal, waarvan een kleine 3.000 in coir.merciële tehuizen en ruim 8.000 in niet-commei'ciële te huizen. Dit betekent dat voor onge veer tien procent van de bejaarden Advertentie Karbonaden met peper en zout bestrooien. Bruinen in de pan. Eruit nemen. Daarna in pan plakjes spek (totaal 100 gram) even bakken. Ook eruit nemen. Bloem en kruiden in de jus en dikke saus maken. Hierin vlees, spek en gesneden champignons 5 minuten sudderen. Van het vuur nemen, draperen in vleesschaal met een flinke scheut sherry erover. Serveren bijvoorbeeld met rijst en sla. Publicatie van de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees. Vleeswaren en Vleesconserven De West herlijn se chirurg dr. Eb erhard Zohlen. heeft een nieuwe roei„skiff" ontworpen, waarmee roeiers verbazingswekkende tijden weten te halen. Het is een soort drijvende sigaar, smaller en korter dan hef gebruikelijke type NEW YORK. 27-1. De Israëlische ambassadeur bij de Verenigde Na ties, Josef Tckoah, heeft woensdag het antwoord van zijn regering op de Egyptische voorstellen inzake een vredesregeling voor het Midden- Oosten aan de V.N.-bemiddelaar dr. Gunnar Jarring overhandigd. Volgens goedingelichte kringen in New York zou hot antwoord gedeel telijk in schriftelijke vorm, gedeelte lijk mondeling zijn overgebracht. Het antwoord zou bestaan uit een reeks van vragen aan de Egyptische rege ring. Israël zou Egypte onder meer heb ben gevraagd bepaalde voorstellen van het zes punten bestaande vre desplan nauwkeuriger te omschrij ven. Ook zou de Israëlische regering een nadere uitwerking wensen van concessies met betrekking tot een overeenkomst inzake het openstellen van de „internationale waterwegen" in het Midden-Oosten en het erken nen van de souvereiniteit en onaf hankelijkheid van alle staten in dit LOS ANGELES. Patricia Krenwin- kel, Susan Atkins en Leslie van Hou ten (v.l.n.r.) verlaten hier de rechts zaal, nadat een jury hen schuldig be vonden had aan moord in eerste graad op de filmster Sharon Tate en zes anderen in augustus I960. Van daag (donderdag) wordt utigemaakt of zij de doodstraf of levenslang krij gen. - Dit hummer bestaat uit 12 pagina's Een vette keuken geeft een f mager testament. in bejaardenoorden de situatie voor verbetei'ing vatbaar is. Anders ge steld: voor ongeveer 28 procent van de bejaaiden is de commerciële be jaardenoorden en voor ongeveer ne gen procent van de bewoners van niet-commerciële tehuizen kan de situatie worden verbeterd. Staatssecretaris mr, H. J. van de Poel (CIR.M.) schrijft dit aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich daarbij op x-apporten van de elf pro- vlncale besturen en de gemeentebe- stiu'en van de drie grootste gemeen ten. Verwachting tot vrijdagavond: Plaatselijk buien Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien; zwakke tot matige, in hoofdzaak zuidwestelijke wind; mi nimumtemperaturen omstreeks twee gx-aden, maxima ongeveer zes gx'aden. Voor zaterdag: Aantal ux-en zon 0 tot 4. Min.-tempex-aturen: van ongeveer noi-maal tot 4 gx-aden boven normaal. Max.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 4 graden boven nox-maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: .90 procent. Kans op een geheel di-oog etmaal: 60 procent, ZON- EN MAANSTANDEN 29 jan. Zon op 8.26, onder 17.21. Maan op 9.29, onder 21.13. Eerste kwartier: 2 febr. (15.31). HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 29 jan. gebied. Het antwoox-d van Israël zou verder de kwestie van de Israëlische terugtrekking uit de in 1967 bezette Arabische gebieden aangeroerd heb ben. Zowel Egypte als Jordanië willen een terugtrekking door Israël achter de linies die voor de zesdaagse oor log van juni 1967, bestonden. Israël heeft tot dusver alleen gesproken over een terugtrekking tot achter „veilig en erkende grenzen' in ruil voor een bindend vredesverdrag. j„... 4.57 v.m. 17.23 n.m. BROUWERSHAVEN 29 jan. 4.44 v.m. 16.59 n.m. Springtij: 30 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 28-1. Het K.N.M.l. deelt mede: In een gi'oot deel van Europa was het woensdag zacht maar som ber weer met op vele plaatsen regen. Dit weex-type werd veroorzaakt door een depi'essie boven de Britse eilan den en de Noordzee. Van dit druk- systeem trok een kern over het noor den van ons land naar Denemarken, terwijl een ander centrum zich in de omgeving van Ierland handhaafde. Dondcxdagmorgen was de zachte lucht tot in west-Rusland doorge drongen. Alleen boven noord- en midden-Scandinavië was het koud met, ook ovexdag. matige tot strenge vorst. Intussen vult hel lagedrukge bied geleidelijk op. terwijl een gor del van hogednikgebied. die zich van Gx-oenland tot over de Atlantische oceaan uitstrekt, zich in tie richting van Scandinavië uitbreidt. Voor vrij dag wordt voor onze omgeving een wind uit uiteenlopende richtingen verwacht, met dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1