00K VOOR HOGE SPAARRENTE Allerlei zaken aan de orde ineen begeleidingsnota begroting Maatregelen tegen te kleine maat mosselen Aftellen begonnen op Kaap Kennedy Polen naar de Bondsrepubliek BLIK DOOR HET WERELD Steeds hardere lijn in Polen Nixon lanceert binnenlands plan Spoedhulp voor Columbia ga meluw tgdmee-ga naardenmb Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 23-1. In de begekidingsiiota by de gemeentebe groting 1971, wordt verder opge merkt. dat in de kern Burgh enkele goede plannen 0111 te komen tot uit breiding van de woongelegenheid in oorbcreiding zyn. Wat betreft openbare werken, Nijkt dat de Dienst Gemeentewei- .:en nog enige uitbreiding behoeft. De middelen ontbreken echter. Voorzien is op de begroting de be noeming van een nieuwe havenmees ter, omdat de huidige half 1971 met pensioen gaat. Voorts wordt voor zien in de benoeming van een eigen straatmaker. In 1970 leed het perso neel buitendienst veel aan ziekte Dit had zijn invloed op het aanzien van de gemeente. De Unimog truck, kraantje, aanhanger, cirkelmaaier en kolkenzuiger bewijzen bijzondei goede diensten. De gemeentewerk- plaatsen zijn 'onmisbare elementen geworden. Gok de kweektuin voldoet uitstekend. De zuidelijke Cntsluitingsweg zal voor het seizoen opgeleverd worden. Op het purt waar deze uitmondt in de Hogeweg worden verkeersmoei lijkheden verwacht. In de begroting zijn gelden ge raamd voor herstel straten en wegen in verband met aanleg buizennet. In 1971 wordt een begin gemaakt" te Serooskerke. Verbetering haven Burghsluis. Wegens gebrek aan mid delen kan een verbetering der acco modate niet gerealiseerd worden. Wel zal een crediet gevraagd wor den voor vernieuwing weeghuisje en dc bouw van een toiletruimte. Keerplaatsen duinovergangen. Door CjTi.M. is 75 °/o subsidie toege zegd in dit werk. Parkeerterrein A. v, d. Weijdeweg Ook hier een C.R.M.-subsidie van 75 ü'i>. De datum van aanbesteding kon nog niet worden vastgesteld. Ook de Bad- en Strandweg krijgt voor de verbetering 75 procent evenals voor verbetering trap Laone te Renesse en het voetpad Oude Moolweg-Hoogenboomlaan. Het onderwys Het ontwerpplan nieuwe gecombi neerde school is reeds getoond en gehoopt wordt op een begin van bouw in het nieuwe begrotingsjaar. De studie met betrekking tot de bouw van een eigen zwembad zal spoedig kunnen worden beëindigd. Realisatie van dit plan is hoogst ge wenst. Er is hiervoor reeds een re serve van f 112.897,38. Restauratie slot Haamstede. Deze vordert gestaag. De kerkvoogdij van Renesse's Ned. Herv. Kerk is subsi die toegezegd voor de herbouw van het oude koor tegen de kerk. Maatschappeijke zorg. Evenals el ders in ons land ook hier een toena me van het aantal bijstandsgenieten den. Jeugdzaken. De voormalige tuin bouwschool te Haamstedè en de o.I. school te Renesse bieden onderdak aan jeugdsociëteiten. In het voor jaar zullen besprekingen gevoerd worden om te komen tot een jeugd raad. Niet roken te Maassluis MAASSLUIS, 24-1. De raads- fractie van „Welzijn Maassluis 1980" wil, dat burgemeester en wethouders geen sigaretten meer aanbieden bij bestuurlij ke contacten. Tevens zou moe ten worden afgezien van ro ken tijdens raadvergaderingen. Bovendien wil de fractie, dat de leerlingen van de hoogste klassen van de basisscholen en van de scholen voor voort gezet onderwijs moeten ivor- den voorgelicht over de me dische gevaren (hart- en vaat ziekten, longkanker, bronchi- tais enz.) die het roken van si garetten met zich brengt. Toerisme. Voor investeringen in het vreemdelingenverkeer draagt de gemeente zorg en het betekent een grote verantwoordelijkheid. De scho ne lucht die de gemeente te bieden heeft trekt zeer velen, doch de recre ant mag riet verwachten dat aan al zijn verlangens kan worden voldaan. 1970 had een rustig recreatieverloop. Veel waardering heeft het college voor het optreden van de Rijkspoli tie. Fruitteeltproblcmen Met groot begrip voor de moeilijk heden in de fruitteelt stelt het colle ge uitdrukkelijk dat niet verwacht mag worden dat middels het bepaal de in art. 14a der Alg. Politieveror dening, hun inkomsten- problemen opgelost kunnen worden. Het zou van geen juist beleid getuigen indien door het college onder de huidige omstandigheden op grotere schaal carevanvergunningen zouden worden verstrekt. Uit volksgezondheids- en milieu - hygiënische overwegingen. is dit ontoelaatbaar, doch ook ten opzichte van de gevestigde camping houders. Ook deze exploitanten moe ten in een betrekkelijk korte tijd zorgen voor een rendabele bedrijfs voering. In planologische zin zijn eveneens tegen een te uitgebreide hantering van dit vergunningenstel sel grote bezwaren aan te voeren. Dit beleid mag n.l. nimmer leiden tot het op uitgebreide schaal ontstaan van kampeerbedrijven. De stede- bcuwkundige ontwikkeling van de gemeente mag niet afhankelijk zijn van betrekkelijk tijdelijke omstan digheden. Grevelingen-vissers in moeilijkheden ZIERIKZEE BRUINISSE, 25-1. Zonder enige voorafgaande waar schuwing heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten maatrege len genomen, tegen de aanvoer van kleine mosselen, c.q. tegen mosselen die niet voldoen aan de door het Produktschap gestelde kwaliteits eisen. Daar er zo goed als geen grote mosselen meer zijn, worden zo wel van de Grevelingen, maar ook van de Waddenzee aangevoerd die in vo rige jaren beslist als „klein" zouden worden gekenmerkt, maar nood breekt wet. De kwaliteitseisen wer den verruimd en de aflevering kon worden gehandhaafd. Met een kleine emmer werden de monsters van een partij getrokken en wanneer een monster voldeed aan verschillende eisen als visgewicht, stukstal, schelp grootte enz, werden de aangevoerde partijen goedge keurd. Maar in de afgelopen week ver scheen een soort dragline op de ha ven te Yerseke om de mosselen om te woelen en te zien of ook de onder geladen mosselen, van dezelfde kwa liteit waren als de bovenste lagen. In de meeste gevallen bleek dat wel het geval. Intussen blijft het toch een probleem, waar men met de kleine mosselen heen moet. Veel zaad De natuur is in 1970 wat de mos- selzaadval betreft buitengewoon gul geweest. Er was veel mosselzaad, zodat alle percelen werden bezaaid. Gebeurde het vorige jaren nogal eens dat de mosselen op een perceel door een of ander natuurgebeuren sterk uitdunden, soms was op een geheel perceel zo goed als geen mos sel meer te vinden, maar dit jaar werd daarvan weinig schade onder vonden. Daarbij komt dat de export dit jaar, beslist geen record zal bereiken of het zou een laagterecord moeten zijn. Op de Waddenzee wil men dan zijn percelen, die men normaal ook leeg heeft, met het begin van het nieu we seizoen, ook nu weer leeg hebben. Op de Grevelingen moet men weg omdat over enkele maanden de af sluiting een feit zal zijn. Advertentie Vooral de kwekers op de Greve lingen voelen zich door de betrokken visserij autoriteiten verlaten. Op een gedeelte van de Grevelin gen kwamen de mosselen nog juist aan de maat die door de kwaliteits eisen werd gesteld, op andere delen van deze straks in een meer veran derende stroom haalden de uitge zaaide mosselen, de maat net niet. Nu zal niemand kunnen ontkennen dat er in Zeeland nog plaatsen zijn, onder meer op het Volkerak maar cok elders waar men deze mosselen zou kunnen kwijt raken. Ze zouden dan daar kunnen worden uitgezaaid om het volgend seizoen weer te wor den opgevist en gegroeid en wel aan de markt kunnen worden gebracht. Eén pennestreek is slechts nodig om op diverse plaatsen in Zeeland, nieu we percelen aan te leggen als uit wijk mogelijkheid voor de Grevelin gen mosselen. Gewoon doorgaan Het zou toch wel absurd genoemd mogen worden, als de mosselen die als gevolg van de afsluiting van de Grevelingen, niet meer kunnen wor den afgeleverd in het in april ein digende seizoen, gewoon dood te la ten gaan, door het snel verzoetende water, een verzoeting die men door verlaging van het peil, hoopt te ver snellen. De positie van de mossel kwekers, met Grevelingenpercelen is toch al zo beroerd als het maar kan. Zij zien een deel van hun produk- tiemogelijkheid verloren gaan, maar zij weten nog niet waar zij aan toe zijn. Een schadeloosstellingsregeling is nog niet bekend. De Deltawet ex art. 8 is nog niet aangenomen. Voor sanering voelt dus nog niemand. Zal men nu deze mensen, opnieuw in de •steek laten, door hun ook hun mo gelijkheid met in voorraad zijnde mosselen, nog te ontnemen Carnaval voor doven ROERMOND, 24-1. Meer dan 300, al dan niet sprekende dove mensen, hebben zaterdag in Roermond „het carnaval der doven" gevierd. Zij kwamen met bussen en treinen uit Amsterdam, Rotterdam, Groningen, Nijmegen, 's Hertogenbosch, Eind hoven, het Kennemerland, Limburg, België en Duitsland. De heer P. De mand! uit Stein (L.) werd tot prins carnaval 1971 uitgeroepen. Flitsen uit het buitenland SAIGON. Zuidvietnamese troepen hebben na de verovering van de Pich Nil-pas de hoofdweg tussen Phnom Penh en de haven Kompong Som vrijgemaakt, zo heeft een Zuidviet namese militaire woordvoerder mee gedeeld. Bij de verovering van de pas zijn 145 guerrillastrijders gedood en twee gevangen genomen. Aan Zuidvietnamese zijde werden vijftig militairen gedood of gewond. MILAAN. In Milaan hebben zeven vluchtelingen uit Oost-Europa poli tiek asiel gevraagd. Het zijn twee Polen, di'ie Hongaren en twee Bul garen, die verklaarden afzonderlijk via Zuidslavië naar Italië te zijn ge komen. PALM SPRINGS. In Californië heeft de Amerikaanse geheime •dienst valse 100-dollarbiljetten met een nominale waarde van twee mil joen dollar in beslag genomen en drie mannen aangehouden. Dit ge beurde in Palm Springs, toen het drietal bezig was de biljetten in een auto te laden om ze in het midden westen uit te geven. BONN. Bondskanselier Brandt is per trein naar Parijs vertrokken voor periodiek overleg met de Fran se leiders, zoals voorzien in het Frans-Duitse vriendschapsverdrag dat in 1963 door president De Gaulle en bondskanselier Adenauer werd getekend. WARSCHAU. De Poolse regering zal de eigendomsrechten betreffende de R.K. kerkgebouwen in de voor malige Duitse gebieden die na de tweede wereldoorlog bij Polen zijn gekomen, aan de R.K. Kerk in Polen overdragen. WARSCHAU. De leider van de Poolse communistische partij, Ed ward Gierek, is onverwacht naar Szczecin vertrokken om te trachten de arbeiders te kalmeren, die vrijdag in de haven het werk neerlcgde/f. KAAPSTAD. Het Zuidafrikaanse jacht „Arion" heeft na zeven dagen dc leiding.in de zeilrace van Kaap stad naar Rio dc Janeiro. BELFAST. Een menigte van onge veer vierhonderd mensen heeft in Shankill Road, de protestantse wijk van Belfast, stenen naar bussen en auto's gegooid en ruiten van wonin gen en winkels vernield. LONDEN. Dc leiders van dc bon den van P.T.T.-ambtenaren in Enge land hebben eenstemmig besloten de staking voort te zetten. MOSKUO. Een correspondent van ..Washinton Post", Anthony Astra- chan, is in Moskou door Russische militairen lastig gevallen. Zijn auto werd beschadigd. LONDEN. Drie weken na de ramp van Glasgow hebben zich op Britse velden weer twee nieuwe ongeluk ken vooi-gedaan, die gelukkig een veel minder ernstig gevolg hadden. In Oxford en Harlisle werden 32 per sonen niet ernstig gewond. LONDEN. Bij een overval op een entrepot van Air Canada op het vliegveld van Londen hebben vier bewapende mannen twee kistjes met goud en platina ter waarde van 350.000 gulden buitgemaakt. De over vallers bonden een waker en drie employe's van de luchtvaartmaat schappij vast. STRAATSBURG.Hoewel de hui dige toestand in Tsjechoslowakije niet kan worden vergeleken met de tyrannie die de rechtbanken in de jaren vijftig uitoefenden, is de eco nomisch^, politieke en ideologisch vrijheid kleiner dan onder de laatste jaren van Novotny. WARSCHAU. Volgens de directie van dc „Warski"-werf in Szczecin waar 12.000 mensen in dienst zijn, is het werk hervat. Zondag was gemeld dat de arbeiders de werf bezet had den. Zij hadden spandoenken opge hangen, waarop zij lieten weten, dat het werk was neergelegd. FORT LAMY. Een zoon van de be velhebber van de Franse troepen in Tsjaad, de 24-jarige Bertrand Corta- dellas, is bij een gevecht met een „sterke bende opstandelingen" zeer ernstig gewond. Drie Fransen wer den licht gewond. KAAP KENNEDY, 25-1. Op Kaap Kennedy begon maandagmiddag 15 uur Ned. tijd het aftellen voor de lancering van de Apollo-14, die zon dag 31 januari een reis naar de maan begint. Het aftellen duurt 102 uren en behelst een hele serie handelin gen en controlemaatregelen. De af telperiode wordt vijf maal voor eni ge uren onderbroken. Deze uren kunnen de technici gebruiken om zich eventueel voordoende manke menten te herstellen. BONN, 25-1. De komende weken zullen ongeveer 3000 Polen in de Bondsrepubliek aankomen, zo heeft de Westduitse staatssecretaris Karl Moersch vrijdag bekend gemaakt. Het is de eerste groep, die in het ka der van het Pools-Westduits verdrag naar de Bondsrepubliek emigreert. Bijzonderheden over de samenstel ling van de groep en de toekomstige plaats van vestiging zijn niet bekend gemaakt. Antieke beeldjes gestolen VLAARDINGEN, 25-1. Drie, vol- gens de Viaardingse politie hip ge klede jongelieden hebben uit de zaak van een binnenhuisarchitekt antie ke beeldjes met een waarde van 60 duizend gulden gestolen. Bovendien raakte de architekt nog 800 gulden aan contanten kwijt. De daders, die in winkels pente keningen te koop aanbieden, leiden door brutaal optreden de aandacht van het winkelpersoneel af en ma ken dan daarvan gebruik om hun slag te slaan. Een ander slachtoffer was een fotozaak in Vlaai-dingen, waar een kostbare filmcamera werd gestolen. Voorlopig is het drietal nog spoor loos. De aanleiding lot de protestaklies in de Poolse kuststeden was in de cember de prijsverhoging van alle eerste levensbehoeften die de rege ring had gelast. Dat betekende een teruggang in de levensstandaard die toch al niet zo erg hoog was. En dat in een land waar de partijleuzen al tijd verzekeren dat men op weg was naar een veel betere socialistische maatschappij. Nadat de rellen op de vertrouwde manier waren gedempt door hardhandig optredende militai ren en politiemannen poogde de partij de boosheid weer een beetje WASHINGTON, 25-1 President Nixon heeft vrijdagavond het Ame rikaanse congresgevraagd hem te helpen bij het lanceren van een nieuwe Amerikaanse revolutie met verbeterde gezondheidsdiensten ten behoeve van de armen en meer fi nanciële hulp aan in moeilijkheden verkerende steden en Staten. In zijn boodschap aan het congres, de „State of the Union", stelde de president voorts een extra toewij zing voor van honderd miljoen dol lar voor kankeronderzoek als onder deel van een algehele nationale strijd tegen deze ziekte. Nixon vroeg voorts grotere uitga ven om het vervuilde leefklimaat te reinigen en voor een gegarandeerd minimum-inkomen voor financiëel minder draagkrachtige Amerikanen. DEN HAAG, 25-1. In antwoord op een verzoek van de president van Columbia aan Nederland, na de re cente overstromingen van de Mag- dalenarivier aldaar, heeft de Neder landse regering zich bereid ver klaard met deskundigen en materi aal spoedhulp te verlenen. o De regering zal 415.000 gulden aan ontwikkelingsgelden voor dit doel beschikbaar stellen. Op dit ogenblik wordt de uitzending van twee ri vierdeskundigen van het waterloop kundig laboratorium Noord-Oostpol der voorbereid. Zij zullen begin vol gende maand in Columbia een eer ste verkenning uitvoeren naar de mogelijkheden voor de Magdalenari- vier een waterbeheersingsproject op te stellen. Op grond va nhun rapport zullen de aard en omvang van ver der Nederlands onderzoek worden gepreciseerd. De minister van ontwikkelingssa menwerking heeft zich nu reeds be- réid verklaard voor dat verdere on derzoek èen groep van vijf topdes kundigen naar Columbia te sturen, die het benodigde hydrologische ma teriaal zullen meenemen. DEN HAAG. - De Nederlandse Aardolie Haatschappij N.V. heeft in Appelscha aardgas aangeboord. De boring in deze plaats, die de firma Deutag voor de N.A.M. verrichtte, is op 8 januari jl. beëindigd. Ie luien bedaren door Gomulka naar ,huis le sturen. Zijn opvolger Gierek zegde toe dat 'er ook nog wat gedaan zou worden om de teruggang in wel vaart voor de arbeidersgezinnen gro tendeels weer ongedaan te maken en daarna had iedereen eensgezind weer om de partij moeten gaan staan - eventuele fouten konden dan Gomul ka wel in de schoenen worden ge schoven. Wat niet alleen partijchef Gierek in Warschau, maar evenzeer zijn collega's in de andere communisti sche landen onaangenaam treffen moet is dat hiermee de kous niet af blijkt. Er zijn iveer stakingen ge weest in Gdansk - officieel heette hel dat hel personeel verguderde, maar hoe dan ook: de tram bijvoor beeld reed niet.Het protest nu gaal niet eens tegen de geringe compen satie die Gierek biedt voor de ver hoogde levensmiddelenprijzen. Men beseft w&arschijnlijk ook dat deze man geen ijzer met handen kan bre ken: de economie van Polen is er slecht aan toe en als er niet rap ge ïnvesteerd wordt in fabrieken dan redt het land het niet. Medezeggenschap Dat geld moet ergens vandaan ko men en Gierek kan zomin als Go mulka veel anders doen dan de sub sidies op de levensmiddelen dan maar wat terugschroeven. Waarover de stakers en protester enden het wel hebben is dat ze in een socialistisch land leven wat behoort te betekenen -dat het volk iets te zeggen heeft. Bijvoorbeeld over het de laan uit sturen van partijfunktionarissen en over het bestraffen van ambtsmis drijven plegende politiemannen - al schijnt dat werf arbeiders en haven werkers van Gdansk zelf zo succes sievelijk de ergste politiemannen al hebben laten verdwijnen. De brood- rel is een politieke aklie geworden: nota bene eist men een humaner communisme alsof er geen drama- Dubeek in buurland Tsjecho-Slawa- kije was geweest. Gierek weet dat hij niets in die richting kan doen - Moskou staat het hem niet toe. Hij is gematigd man, maar dat was Gomulka ook in dën beginne tot hij zichzelf zo klem manoeuvreerde dat hij zich ook nog maar alleen met de harde lijn kon handhaven. De Polen houden er al rekening mee dat Gierek ook al spoe dig vervangen zal worden. Generaal Moczar, een man naar Moskous hart, staat er al klaar voor. En toch is er eens ook zoiets als een Poolse libe rale sfeer geweest. Advertentie Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nededandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. tgen. Binden me FEUILLETON Coops besloot de discussie: „We zullen ons er verder over beraden. Dus op jouw kunnen we niet reke nen, Bertus?" „Kom nou, mensen.ik ben eni ge tijd waarnemend hoofd en ik kan me voorstellen, dat Van Bragen er onderdoor is gegaan. Willen jullie me op m'n oude dag ook in een rusthuis hebben?" Coops glimlachte. „Nu moet je niet overdrijven, Bertus. Maar goed, we «uilen met je wensen rekening houden". Drie dagen later kwamen Coops en Topper aan de deur bij Evert Ves- wijk. Hij zag ze door het raam al aankomen. „Nou, nou, de voorzitter en de sekretaris in pontifikaal", zei hij tot Dinie, terwijl hij opstond en naar de gang liep. „Wat zou er nu aan de hand zijn?" In de gang verwelkomde hij de heren en ging ze voor naar de ka mer. „Gaat u zitten. Daar staan si garetten en ergens moet ik ook nog sigaren hebben. Coops wuifde met zijn hand. „Doe geen moeite, Veswijk. Met een siga ret zijn we al tevreden". „Koffie?" „Dat slaan wc natuurlijk niet af". „Dinie, wil je even koffie maken?'' „Ik ben al bezig Nadat Dinie de heren begroet had en de koffie voor hen had neergezet, zei Coops: „Blijft u ook maar even. mevrouw, want wat we aan uw man te vragen heben, is ook voor u van belang". Wat ongerust zakte dc vrouw neer en kijkt vragend van-de een naar dc ander. Het tweetal begon echter rus tig aan de koffie. Topper betoogde intussen, dat hel elke dag toch maar mooi weer was cn dat in het najaar. De late vakantiegangers troffen het wel zeer bijzonder. Waarna Coops toevoegde, dat er nodig regen moest komen, want van de schippers, die hij dagelijks in de sluis schutte, had hij gehoord, dat het water in de ri vieren zo laag was en dat men de schepen al niet eens meer helemaal kon beladen. Vooral de Rijn had veel ondiepe gedeelten als gevolg van de waterstand. Evert knikte een paar maal, met éénlettergrepige woorden reagerend. Inwendig brandend nieuwsgierig, wat beide bestuursleden aan hem te vragen hadden. Eindelijk, nadat de koffie op was, schraapte Cops zijn keel en begon: „Je weet, Veswijk, dat Van Bragen ontslag heeft gevraagd. Dat krijgt hij deze week. Op de meest eervolle wijze natuurlijk. Die man heeft veel voor onze school gedaan en wij- la ten hem node gaan. Doch zijn ge zondheid is nu belangrijker. „Hij trok een paar keer aan zijn sigaret. „Volgens de traditie in deze streek komt Steenbeek in aanmerking als opvolger. Hij is het momenteel al zo'n beetje, want sedert Van Bra- gen's Ziekte was hij terstond bereid dc teugels in handen te nemen. Voor ons was het eigenlijk geen probleem, deze opvolging. Wij hebben hem de leiding van de school aangeboden, maar Steenbeek heeft geweigerd." Evert knikte. „Ik veronderstelde al. dat hij niet zou willen. Hij heeft op school er al op gezinspeeld, dat hij er zich te oud voor voelt. Vol gens mij onzin natuurlijk, maar ja, het is zijn goed recht om te bedan ken." „Nu zitten wij, als bestuur, cr oen beetje mee. Want cr zijn nog maar drie mogelijkheden voor ons. We kunnen een advertentie plaatsen voor hoofd. Dat is écn. Wc kunnen ook uw nieuwe collega, meneer Drecmsma vragen het roer in han den te nemen; hij heeft in elk geval enige ervaring. Dat is twee. Maar het bestuur vond onder de gegeven omstandigheden oplossing nummer DOOR GERRIT FRANSSEN drie het beste. Vandaar, dal we van avond hier zijn, Veswijk. Namens het bestuur van onze christelijke school vragen wij u, of u hoofd van onze school wilt worden." Dinie en Evert zetten grote ogen op. Dat moeten beiden even verwer ken. Het is Evert, die als eerste zijn spraakvermogen terugkrijgt. „U vraagt het mij? Terwijl ik de jongste van de onderwijzers ben en nauwe lijks twee jaar hier in Dalewoud?" Coops knikt rustig, inwendig ge nietend van de reaktie, die gekomen is op zijn vraag. Het is duidelijk: al les, wat deze man gedacht heeft, maar dat men hem zou vragen hoofd te worden, dat is waarschijnlijk nooit in hem opgekomen. „Ja, Ves wijk. Het feit, dat je jong bent, is geen bezwaar, integendeel. De ou ders hebben op de laatste ledenver gadering duidelijk laten blijken, dal ze nu eens een jong bestuur willen hebben. Aan dc hand daarvan meen ik te mogen veronderstellen, dat ze een jong schoolhoofd eveneens zul len accepteren. En wal je korte ambtsperiode in Dalewoud aan gaat.... Mag ik je eraan herinne ren, dat ik hier nog korter woon cn desondanks al met heel wat stem men gekozen ben als bestuurslid cn met de grootst mogelijke meerder heid als voorzitter? Mij dunkt, dit bezwaar telt evenmin." „Maar u was in uw vorige woon plaats ook schoolbestuurder." Coops lacht fijntjes. „En jij was in je vorige woonplaaats ook onderwij zer. Nou jij weer." Topper lacht of dc grap. Maar hij is weer ernstig, als hij er aan toe voegt „Het is niet wegens gebrek aan beter. Evert. Het bestuur is een parig van mening, dat jij op dit ogenblik de meest geschikte persoon bent." (Wordt vervolgd! nederlandsche middenstandsbank de bank waar ook u zich thuis voelt! Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8%% NMS-Rentespaarbrieven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5