AGENDA Problemen bij zomerverhuur op VVV-kantoor Burgh-Haamstede Windhoos treft zuidoost-Londen Onrust op de Philippijnen Gerestaureerde St. Joris Doelen te Middelburg door min. Roolvink geopend Nieuwe vestigingen in het Sloegebied Arrestatie na caféruzie met gevolgen De poststaking in Engeland DEIJRL00 STICKER (S)" umoAU) vlucht Verhuurkaarteu worden niet teruggestuurd BURGH-HAAMSTEDE, 25-1. De V.V.V.-leden, op een paar uitzonde- ringen na, zijn in gebreke gebleven om regelmatig, wanneer er iets ver huurd is, hun verbuur-kaart naar het V.V.V.-kantoor op te sturen, waardoor de administrateur, de heer VV.' J. Flohil in grote verlegenheid is komen te zitten. Wat is n.l. het geval Dagelijks gaan tientallen lijsten met namen van verhuurobjecten (keurig gesten cild) de deur uit naar toekomstige zomergasten. Wanneer de heer Flo hil weet dat reeds een zekere periode bij iemand is verhuurd dan wordt dat op de door de adspirant-huurder te ontvangen lijsten duidelijk ge maakt. Doet hij dat niet, dan belt een stedeling een adres op dat soms het gehele seizoen al heeft verhuurd. Veer niets. De klachten komen dan op het V.V.V.-kantoor, terwijl de schuld bij de verhuurder ligt. Dus wanneer een verhuurder een periode verhuurt, dan -moet hij dit snel ken baar maken aan het V.V.V.-kantoor. Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy. LONDEN, 25-1. Een windhoos heeft maandag in het zuidoosten van Lon den aanzienlijke schade aangericht. In totaal liepen zestig woningen schade op. Van personolijke onge lukken is tot dusver geen melding gemaakt. MANILLA, 25-1. Tegen de achter grond van een zwellende golf brand stichtingen en gewelddadigheden met politieke bedoelingen op de Phi lippijnen heeft president Ferdinat Marcos maandag in Manilla gezegd dal hij „persoonlijk een democrati sche revolutie" op stapel zal zetten om. de zijns inziens al lang noodza kelijke sociale hervormingen tot stand te brengen. Terwijl de president voor de beide kamers van het Philippijnse parle ment over de nationale situatie sprak betoogden op straat tienduizenden studenten, die de verdwijning van het .corrpupte en onbekwame esta blishment" eisten. Slachtoffers door in Indonesië overstromingen DJAKARTA, 25-1. Door stortregens van de afgelopen dagen in Indonesië is een veertigtal mensen om het le ven gekomen. 35 scholieren, die in een bus zaten, zijn donderdag in het water van een rivier, die door de plaats Sampang, op het eiland Madoera, stroomt, ver dwenen. Volgens het Indonesische persbu reau Antara zijn ongeveer 12.000 mensen getroffen door overstromin gen in Middcn-Java. Enige mensen in het district Kedoengredo zijn ver dronken. In het gebied van Garoet in West- Java y.ijn bij een grondverschuiving twee mensen om het leven gekomen. De daarvoor benodigde kaarten zijn reeds aan elk V.V.V.-lid rondge stuurd. Grote vraag De vraag naar logiesruimte is plotseling na de vorstperiode losge broken. Dagelijks rinkelen overal in de Westhoek de telefoons met de vraag of er nog iets vrij is. In vele gevallen kan dit nog, doch het wordt wel duidelijk dat de meeste aanvra-. gen gericht zijn op de maand juli. Zeer veel ruimtezoekers komen per auto naar de Westhoek, om di rect te kunnen zien wat zij willen huren. Vooral tijdens de weekends is dat het geval en niet alleen op het V.V.V.-kantoor, waar de eerste in lichtingen en „de weg" wordt ge vraagd, is het dan druk, doch ook voor de pensions en de zomerhuis jes staan auto's en open de toekom stige gasten in en rond het zomer verblijf. Er wordt grif verhuurd dat is wel zeker, doch de manier kon wel anders. Dinsdag 26 januari AHTUiUN SURINAME 2Qc N80«»UH0 - ttlMKAKS - NSO. ANWty R SURINAME 25c MIDDELBURG, 25-1. Minister Roolvink heeft maandagmiddag te Middelburg de officiële opening ver richt van het gerestaureerde ryks- kantorenpand St. Joris Doelen, waarin gevestigd zijn het districts bureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, het gewestelijk arbeids bureau te Middelburg, de genees kundige inspectie van de Volksge zondheid voor Zeeland en de inspec tie voor de hygiëne van het milieu voor Zeeland. liet gebouw stamt uit 1582. Het was een tijd lang het ei gendom van het schuttersgilde van St. Joris. Het recht op arbeid en recht op gezondheidszorg behoren tot de meest waardevolle grondrechten, zei minister Roolvink. Gezondheid en arbeid kunnen en moeten elkander daarenboven positief beinvloeden. Bij vliegtuigongeluk 32 doden CARACAS, 25-1. Bij de plaats Merida in Venezuela is maandag een Venezolaans vliegtuig neergestort. Bij het ongeluk dat op 800 km. ten zuidwesten van Caracas gebeurde, blijken 32 van de 43 inzittenden de dood te hebben gevonden. Het toe stel, een Viscount, verongelukte door onbekende oorzaak kort nadat het van Merida was opgestegen in de richting, van Maiquetia. Een van de elf overlevenden wist, hoewel ge wond, een dorp nabij de plaats van het ongeluk te bereiken en alarm te sldan. Zuidviëtnauiese trein op mijn gereden SAIGON, 26-1. Tussen de Zuid- vietnamese steden Danang en Hue is maandagmiddag een trein op een myn gereden. Bij de explosie kwa men zeker tien Vietnamezen om het leven en werden er dertien gewond. De slachtoffers waren voor het merendeel burgers, Enkele wagons liepen uit de rails. Het was het ern stigste incident op'die lijn sinds de dienst op 15 januari 1969 na een on derbreking van vijf jaar werd her vat. Later op de dag werden bij een bomaanslag in Hue tien burgers ge wond. Man die Hitier bevelen gaf overleden NEURENBERG, 25-1. Een man die destijds korporaal Adolf Hitler in de Eerste Wereldoorlog bevelen heeft gegeven, is.maandag in de leeftijd van 78 jaar overleden. Het is Karl Frobenius, die Hitiers compagniecommandant geweest is. Hij werd in de jaren twintig predi kant. Frobenius was een uitgesproken tegenstander varl het nationaal so cialisme en een actief lid van de z.g. „bekenntniskirche" die tegen Hitier gekant was. Hond schiet op man BRUSSEL. 25-1. Tijdens een jacht partij te Hevillers in België, waaraan hij met enige vrienden deelnam, heeft een 45-jarige Belg eep lading lood in het gezicht gekregen uit zijn eigen jachtgeweer dat afgevuurd werd door zijn hond. De man had zijn geweer even te gen een boom gezet om een fret in een konijnenhol te plaatsen. Juist toen hij weer overeind kwam en zijn geweer Wilde pakken, raakte de hond het geweer aan zodat er een schot afging. De man moest worden behandeld in een ziekenhuis in Ot- tignies. De vier diensten, die in dit gebouw zijn gevestigd, hebben het voorrecht te werken in een gebied, dat een be langrijke ontwikkeling doormaakt. Nadat geïsoleerdheid van het land eeuwenlang een belemmering heeft gevormd voor een duidelijke groei is in het kader van het deltaplan een basis gelegd voor een stevige expansie..De rijksdiensten hebben hierop in te spelen, aldus de heer Roolvink in Middelburg. Verwoestende wervel storm over Madagascar TANANARIVE, 25-1. Een wervel- storm, die over Madagascar is ge trokken heeft zes „mensenlevens ge- eist. Talrijke gebouwen en bruggen in het noord-oosten van het eiland zijn beschadigd. Ter herdenking van het feit dat vijf-en-twintig jaar geleden een permanente lijndienst tussen Nederland, Suriname en de Ned. Antillen werd geopend, zal de postadministratie van Suriname van 14 februari 1971 tot en met 13 februari 1972 eèn serie van drie bijzondere postzegels zonder toeslag uitge ven. Waarden en voorstelling: 15 ct., reiger; 20 ct., flamingo en 25 ct., pape gaai. Bijzondere tekst „14 februari 1946", „le speciale vlucht" en „Neder land-Suriname-Ned. Antillen". De prijs per serie is in Ned. munt 1,20. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 25-1. Omdat de „Union Rheinische Braunkohlen Kraftstoff' belangstelling heeft getoond voor eventuele vestiging van een olieraf finaderij in het Zeeuwse Sloegebied, werden momenteel oriënterende be sprekingen gevoerd met de hoofdin specteur van de volksgezondheid, be last met het toezicht op de milieu hygiëne. Aldus hebben maandag minister mr. R. J. Nelissen van economische zaken en staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga van volksgezondheid ge antwoord op schriftelijke vragen van het kamerlid dr. B. J. van der Lek. Voorts wordt meegedeeld, dat le rekenen valt - „te eniger tijd" - op uitbreiding van Hoechst in het Sloe gebied. Voorts is bekend dat „Amoco" zich in West-Europa, o.a. in het Sloege bied, oriënteert over de mogelijkhe den tot vestiging van een bedrijf, waarschijnlijk van een raffinaderij. Hierover - aldus de minister en de staatssecretaris - staan geen gege vens ter beschikking. Overleg Brandt-Pompidou De oliebrij in de Brabantse Biesbosch PARIJS, 25-1. De Westduitse bondskanselier Willy Brandt en de Franse president Georges Pompidou hebben maandag besloten, „pragma tisch" voort te schrijden naar een economische en monetaire unie in West-Europa. Brandt kwam maandag per trein in Parijs aan voor overleg geduren de twee dagen in het kader van het in 1963 overeengekomen halfjaar lijkse Frans-Westduitse topberaad. Teruggang verwacht verkoop van personenauto's AMSTERDAM, 25-1. Door de ver zwaring van de belanstingdruk op de auto en het autorijden en de prijs verhogingen door de kostenstijgin gen bij de auto-industrie is het waar schijnlijk, dat in 1971 de verkoop van personenauto's onder die van 1970 (een record met 432.231 eenhe den) zal blijven. Dit zei de heer A. Meijer, voorzitter van de afdeling fabrikanten in importeurs van de RAI op een maandag in Amsterdam ter gelegenheid van de komende ten toonstelling van personenauto's ge houden persconferentie. Nieuwe aankoop door Staatsbosbeheer DEN HAAG, 25-1, In de laatste weken van 1970 heeft Staatsbosbe heer met de eigenaren overeenstem ming bereikt over de aankoop van een gedeelte van het landgoed „Huis Ruurlo". Met deze aankoop is een bedrag van 1,6 miljoen gulden ge moeid. Hierdoor is de instandhou ding verzekerd van een 250 ha groot .bos- en landbouwgebied (190 ha bos en 60 ha cultuurgrond), dat één ge heel vormt met het reeds in 1967 door Staatsbosbeheer aangekochte landgoed „De Veldhoek" van 200 ha. Zodoende is een aaneengesloten ge heel gevormd dat in landschappelijk opzicht van nationale betekenis kan worden geacht. Belgen eten graag een eitje BRUSSEL, 25-1. De Belgen eten graag een eitje. Nog dit afgelopen jaar hebben zij de consumptie per hoofd van de bevolking van dit produkt op gevoerd met vijf stuks en ge bracht op 263 per inwoner per jaar. Met dit getal staan zij in Europa aan de top. DEN HAAG, 24-1. De Haagse po litie heeft een vierde jongeman aan gehouden, de 18-jarige opperman A. V. uit Den Haag, die tijdens een ru zie in een café in een Raamstraat met een revolver had gedreigd. B(j hem thuis werden behalve de revol ver ook pistoolonderdelen en patro nen gevonden. Eerder waren drie jongemannen aangehouden wegens bedreiging van de 36-jarige caféhouder en diens vrouw. Dat waren de 18-jarige los- werkman R. K., de even oude koop man F. B. en de 22-jarige koopman J. L., allen uit Den Haag. De laatste had zich bij zijn aan houding uigegeven voor een jongere broer. Bij nader onderzoek bleek om welke reden hij dit had gedaan. Hij was namelijk in augustus uit Veen- huizen ontvlucht waar hij nog zeven van de twaalf maanden, die hij had gekregen voor een poging tot dood slag, moest uitzitten. De ruzie was ontstaan doordat de caféhouder wegens een openstaan de rekening weigerde drank te ver kopen aan de hoofddader J. L., die daarop met een bandenlichter de ca féhouder en diens vrouw bedreigde. De eigenaar van het café kon weg vluchten. en zich verstoppen. Zijn vrouw vluchtte aanvankelijk de straat op, werd daarna door L. be praat weer naar het café tc komen, waar hij de 24-jarige vrouw op de tweede etage verkrachtte. Inmiddels was de politie gewaarschuwd, die hem op heterdaad betrapte. GEERTRUIDENBERG, 26-1. Ruim honderd militairen van Genie en Marine zullen vandaag (dinsdag) op nieuw proberen een deel van de oliebrij .weg te scheppen langs de oevers van de Amer en de kreken van de Brabantse Biesbosch. Hun eerste slechts enkele uren durende optreden op maandag leverde slechts weinig resultaat op. Met stormboten werden de olie- ruimers, gekleed in speciale oliewe- rende pakken, naar de oevers ge bracht. Het water was door de dooi en de harde zuidwesten wind zo ge stegen dat zij er tot hun middel in moesten om bij de olie te komen. Het resultaat van de eerste dag was niet erg bemoedigend. In totaal wer den 48 drums olie weggesleept.' Voor Russische ambassade Den Haag wordt 24-uurs- demonstratie gehouden DEN HAAG, 25-1. Voor de Russi- sche ambassade in Den Haag is maandagavond om acht uur een 25- tal Joodse studenten begonnen aan een 24-uurs demonstratie „tegen de onderdrukking van de Joden in de Sowjet-Unie". Bij toerbeurt hebben tien van hen de nachtelijke uren staande tegenover het ambasadege- bouw doorgebracht. Bij het begin van hun actie werden zij vergezeld van rond tachtig Joodse jongeren uit alle delen van het land. Zij stonden met fakkels in rijen tegenover de ambassade. De dertig op de eerste rij waren met een lange ketting symbolisch geketend. LONDEN, 25-1. De fronten in de Britse poststaking zijn op het ogen blik, op de zesde dag van de staking starrer dan ooit. De voorzitter van het vakverbond van werknemers bij de Britse poste rijen, Tom Jackson, heeft een voor stel tot het doen van een beroep op e enscheidsgerecht van de hand ge wezen. Een dergelijke procedure zou naar zijn mening slechts dan zin hebben, als de werkgevers zich be reid zouden verklaren, boven hun aanbod van een loonsverhoging van acht procent uit te gaan. Maar deze eis is wederom door de Britse pos terijen afgewezen en het vakverbond staat op een loonsverhoging van 15 a 20 procent. Opperwacht meest er rijkspolitie verongelukt PUTTEN, 25-1. Zondagavond is in het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht overleden de 55-jarige opperwachtmeester der Rijkspolitie J. D. van der Sloot, die 's middags zware verwondingen had opgelopen bij een verkeersongeluk. Door onbe kende oorzaak was de heer Van dei- Sloot met zijn auto in Putten in de wegberm terecht gekomen, waarna hij en zijn echtgenote uit de wagen werden geslingerd. Mevrouw Van der Sloot werd ernstig, doch niet le vensgevaarlijk gewond en is opge nomen in het ziekenhuis Salem te Ermelo. LA ROCHELLE. Een wervelstorm met windsnelheden tot 120 km per uur heeft maandagochtend de indu strieplaats Chef-de Baie bij La Ro ebelle, getroffen en daar zware schade aangericht. De P.N.E.M. en de militairen ho pen dat het water dinsdag weer zakt, zodat ook kan worden door gegaan met het verbranden van dan droogvallende olieplakken. Ook wordt nog gedacht aan een bestrij ding van de stookolie met chemische middelen. Dagelijks komen fabri kanten en verkopers zich aanmelden bij de P.N.E.M. Alle middelen wor den door het Rizo onderzocht op na delige invloed op fauna en flora. De leiding van de militaire actie heeft de indruk dat het nog weken kan duren voor alle olie uit het water is verwijderd. Vrouw met fiets onder truck geraakt DEN HAAG, 25-.1. Op het Lorentz- plein in Den Haag is maandagmid dag een vrouw met haar fiets onder een van de wielen van een naast haar rijdende truck met oplegger geraakt. De vrouw, de 37-jarige Cath. E. van Hamond-van Es uit Den Haag, werd zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse is overleden. 150 „klokjes" ZONNEMA1RE, 23-1. Vorige week was er een melding van een eenzaam sneeuwklokje in het Duivelandse, maar Zonne- maire spant waarschijnlijk de kroon met wel 150 sneeuw klokjes, die in een lange rij staeaan te bloeien in de tuin van zuster E. v. d. Velde, Riet dijk 23. Nog „even", dan wordt het echt al een beetje voor jaar. Anton Kersjes dirigeerde in Rusland SCHIPHOL, 25-1. Overladen met souvenirs, waaronder een door 76 leden van het Philharmonisch orkest van Leningrad gesigneerde groeps foto, is maandag de dirigent van het Amsterdams Philharmonisch Orkest. Anton Kersjes, met zyn vrouw op Schiphol teruggekeerd van een gast- tournee deor dc Sovjet-Unie. Hij heeft daarbij één onvergetelij ke ervarig opgedaan: de vier repeti ties (ieder van 4 uur) met het Phil harmonisch Grkest van Leningrad en dc twee concerten in deze stad. waarbij hij dit orkest voor uitver kochte zalen dirigeerde. Volgens Kersjes behoort het orkest tot de 6 of 7 tóp-orkesten van de gehele we reld. GEEN FABELTJES maar. echte HOGE KORTING op alle meubelen model 1970. Oók op intermeubel-modcllen! Bovendien 5 jaar garantie! „De mcubclshowroom van Zicrikzec": Meclstraat 31 Mondragon, 14.15 uur, afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen Bond Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, jaarvergadering Plattelandsvrouwen. Kerkwerve 2.30 uur, bejaardensociëteit. Woensdag 27 januari Zierik zee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Zonnemaire 7.30 uur, afd. Nooidgouwe e.o. Plat telandsvrouwen Bond. Noordgouwe 2 uur, kinderclub. Donderdag 28 januari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, N.V.V.-Be- stuurdersbond Schouwen-Duiveland. Herv. Ver.-gebouw, 7.30 uur, familie avond Chr. Plattelandsorganisaties. 7.30 uur, vergadering raad Wester- schouwen. Vrijdag 29 januari Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Hervormd Verenigingsgebouw, 8 uur „In de ban van het gebeuren". Bruinissc Recreatiekamp, uitvoering „Nu met Hope". Maandag 1 februari Mondragon, vergadering Lawnten- nisclub Zierikzee. Hotel Van Oppen, 8 uur, lezing over Vrijmetselarij. Dinsdag 2 februari Zierikzee De Vagerstraat 28, 7.30 uur, be stuursvergadering K.V. All Ready. Advertentie Dagelijks geopend van 9-4 uur. Donderdagavond van 7-8 uur. NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Havenpark 16 BRUSSEL. Maandagmiddag heeft een bankovervaller in het Belgische plaatsje Merchtem, even ten noord westen van Brussel, een bankbedien de gedood en een tweede gewond. In een cursief kan men gelukkig gemakkelijk „praten", zonder dat pro of contra aan de orde behoeven te komen. Wat ik zeggen wil: U weet dat de tegenstanders van de Ooster- schelde-afsluiting papierenhebben laten drukken met leuzen. Anti-leu zen, gelijk in de aard der dingen ligt opgesloten. Zulke papieren stroken luisteren in Nederland, wellicht on der invloed van de Anglofielen, naar de uitheemse naam: „stickers". Een vreselijk woord, maar een woord. De stickerstreft men hier en daar in opgeplakte toestand aan. Soms heel imposant, zoals op dat ge bouwtje te Yerseke, soms slechts hier en daar. Medegedeeld zij, dat ook „stickers" naar Den Haag zijn verhuisd. Een lid van het „sticker"- comité stuurde ze aan een geestver want in de residentie en die gaf een partijtje door aan zijn kinderen om op school uit te delen. Nu even ra den, welke kinderen er ook op die school waren? Hei waren de kinde ren van onze minister van verkeer en ivaterstaat. Ik zie dat toch ivel voor me: komt de minister moe van zij if departe ment. Er is al opgediend, want de bewindsman heeft straks nog een commissievergadering en daar komt Jantje Bakker. Hij moet zijn handen nog wassen en legt zijn kleurig vrachtje even op de kamertafel. De minister ruikt de biefstuk al, maar ziet dan een levensgroot woord in blauw, een soort „Rhapsodie in blue". Hij buigt zich voorover, grijpt een Schouwse „sticker" en zit midden in het Deltaprobleem. Nu moet men niet gaan roepen: „hé, wat flauw: een minister moet het ook altijd ontgelden". Welnee, het leven in het algemeen en van een „sticker" in het bi/zonder is raadsel achtiger dan u en ik kunnen ver moeden. Hei is als met een artikel, een brokje gestold journalist enzweet. Soms komt het ongelezen in de goot terecht. Wonderlijk als het daar dan ligt, besmeurd, not en vies, vergeten, zinloos misschien wel. Soms echter .prikt" het en gaan als reactie de briefjes door dc bus ritselen: „het bevreemdt m\j in hoge mate enz."; „het spijt me te moeten constateren enz.", „mede namens vele ande ren. moet het mij van het hart... enz., enz.'. Wist ik maar wal de bewindsman heeft gezegd toen hij .het" zag en toen zijn Jantje terugkwam. „Zeg, knaapje, hoe kom jij aan die din gen?" Nu, dat is gauw verteld. „Van school vader". O, van school en de minister zucht als hy eep uur later de hoed van de kapstokhaak tilt. Minister zijn is ook niet alles! SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2