Begroting 1971 (gewone dienst) sluit met post van plm. 8.500 Nieuw hoofdkantoor R.T.M. te Zierikzee kan begin 1972 klaar zijn STREEKNÏEUWS Het Nederlands in Frankrijk z.v.u. Twee doden bij mislukte vliegtuigkaping ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 januari 1971 Nr. 20811 Gemeenteraa tl Wes terschou w en WESTEUSCHOUWEN. 23-1. De gemeente Westersehouwen behandelt a.s. donderdag 28 januari in een openbare raadsvergadering de be groting 1971. die zoals reeds bekend, sluit met een post onvoorzien van f 8.614,55. De kapitaalsdienst resul teert in een financieringstekort van f 1.564.822,44. Door vaste financie ringsmiddelen aan te trekken en het krediet in rekening-courant voor 1971 by de Bank van Ned. Gemeen ten op f 750.000,te brengen zal ge tracht worden de financiering by te kpnncn houden. In ontvangsten .en uitgaven geeft de begroting een bedrag aan van f 5.364.132,52. Indien aan alle verlangens voldaan zou moeten worden, zou de begro ting niet sluitend zijn geweest. Deze verlangens zijn te splitsen in twee groepen, n.l. voorzieningen der eigen bevolking en die voor de toeristische accomodatie. In vogelvlucht zullen we de di verse posten even nalopen. In de financiële verhouding tus sen Rijk en Gemeenten zijn enkele wijzigingen gekomen, die in de be groting zijn verwerkt. Een verdubbe ling der hectare-uitkering en een verlaging in de uitkering per inwo ner. Gemeenteclassificatie. De salaris sen van de burgemeester en de se cretaris zijn in een hogere klasse ge plaatst, n.i. klasse 5 - 6000 inwoners. Verwacht wordt een optrekking der wethouderssalarissen. Personeel secretarie. De voorzie ning van personeel in ontstane va catures is een bijzonder moeilijke zaak gewórden. Er moet nog voorzien worden in de vakature van adj.-com mies le klas. De snelle ontwikkeling der gemeente vraagt echter een ver dere uitbreiding van het administra tief medewerkerskorps. De midde len hiertoe zullen via belastingver hogingen gevonden moeten worden. Het gemeentehuis In 1970 werd gedacht aan een 'nieuw prefab gemeentehuis naar het voorbeeld van de gemeente Bovssele doch het nieuwe college kwam hier nog niet uit. In de eerste maanden van 1971 volgt een definitief voorstel. Archief. Destijds werd besloten het archief van Burgh, Haamstede, Re- nesse, Noordwelle en Serooskerke te ordenen. Het archief van Noordwelle is inmiddels gereed en bevindt zich op het Rijksarchief te Middelburg. Bestemmingsplannen. Er wordt hard gewerkt aan de voorbereiding van nieuwe c.q. wijziging van be staande bestemmingsplannen. Een onderzoek, als bedoeld in artikel 7 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening, opgedragen aan het In stituut Stad en Landschap te Rotter dam is in volle gang en zodra dit rapport gereed is zal de toekomstige ontwikkeling en de beleidsvorming van de gemeente hiervan afgeleid kunnen worden. Een snellere proce- ,,'t Zal je auto maar wezen" NIJMEGEN, 23-1. Een Wij me- genaar, die in de nieuwbouw wijk Dukenburg zijn slecht startende auto aanduwde, keek verrast op, toen de motor aan sloeg en er zonder bestuurder vandoor ging. In een poging de auto tot stilstand te brengen, greep hij de achterbumper, maar vergeefs. Hij werd voort getrokken tot de wagen 150 m. verder tegen een paaltje botste en daarbij zwaar gehavend werd. De Nijmegenaar moest naar het ziekenhuis worden gebracht om zijn opgelopen verwondingen te laten verzor gen. BURGII, 2-1. De zangvereniging „Nu met Hope" heeft de jaarlijkse uitvoering er weer opzitten. Vrydag avond hebben de talryke bezoekers (zü vulden praktisch de gehele zaal), zich kunnen overtuigen van de gang van zaken in. het koor en daaruit kon de gevolgtrekking getrokken worden dat het goed gaat. Er is yverig gere peteerd doch enkele nummers uit het programma waren te hoog gegrepen. De ondersteuning door de te wei nig in aantal zijnde mannen, was daar, tegenover de overmacht van vrouwelijke stemmen, te gering voor. We doelen hierbij op „Open Uw hart" en Drang naar schoonheid". Doch dit tekort werd weer ruim schoots goed gemaakt door een juiste vertolking van enkele reprises met „Waarom toch?" cn „Wer einc tan- rige Hoscn haf'. Iiets wat maar zel den bij een uitvoering voorkomt ge beurde in de laatste nummers: de pi ano, zoals gewoonlijk voortreffelijk bespeeld door mevrouw Vos-Simons gaf enkele valse, geheel uit de toon vallende noten ten beste cn staakte dc strijd. In zijn welkomstwoord betrok dc voorzitter, de heer M. C. Visser daar in speciaal burgemeester cn me vrouw Evcrwijn-v. d. Bout, het co mité Koorzang Schouwen-Duivcland en vertegenwoordigers van dc Kon. Harmonie „Witte van Haemstode", hel Kinderkoor „Westelijk Schou wen" cn het Hervormd Kerkkoor uit Haamstede. De voorzitter betreurde het dat het koor in aantal wat is achteruitge gaan, deels doordat enkele leden ver trokken en deels door verminderde animo. Nadat de heer Visser de aun- dure voor de bestemmingsplannen voor de fruitteeltgebieden zullen wij nastreven. Gewacht wordt nog op hel definitieve ontwerp herziening Streekplan Schouwen-Duiveland en indien het mogelijk zou zijn dat de procedure voor het definitief maken van dit ontwerp-plan gelijk zou lo pen met het ontwerp van bestem mingsplannen, dan zou dat zeer van pas komen omdat, nu enkele grote bedrijven zich interesseren voor de Westhoek en bereid zijn daarin gro te investeringen te doen. De brandweer De vrijwillige brandweer draait goed en het materiaal verkeert in een goede staat. De poederbluswa- gen wordt nog voor het einde van het jaar verwacht. Deze is voor ge heel Schouwen-Duiveland bestemd, doch wordt gestationneerd te Haam stede. Dit jaar zal voorgesteld wor den de brandweergarage te verbou wen of eventueel te vernieuwen. Ook de beloning brandweerlieden zal op getrokken worden. Bescherming Bevolking. Van de B.B. werd de volle medewerking ver kregen bij de strandbeveiligings- dienst o.a. door beschikbaarstelling van boten met buitenboordmotoren, portofoons enz. In 1971 mag ook hier weer op gehoopt worden. De B.B. zal verder een enquête houden in ver band met beveiliging tegen een fail- out. Reddingswezen. Gehoopt wordt op een strandreddingsbrigade in 1971. De oprichting geschiedde reeds in 1970 en de opleiding van vrywilli- gers is in gang. Het publiek zal deze brigade financieel moeten steunen. De onvolprezen hulp der Outward Bound School zal in Renesse weer gaarna aanvaard worden. Straatverlichting. Deze zal naar behoefte in de in aanbouw zijnde bouwterreinen worden aangebracht, SEOEL, 24-1. Twee Zuidkoreaanse ministers hebben zondag hun ont slag aangeboden na de overigens mislukte kaping van een Fokker Friendship van de Koreaanse lucht vaartmaatschappij Kal, die zaterdag op een strand by Kansong, ruim dertig kilometer ten zuiden van de grens met Noord-Korea, een nood landing maakte. Bij het incident kwamen de kaper, de 22-jarige Zuid-Koreaan Sang-Tai Kim, en de 40-jarige tweede-piloot Mjoeng-se Sjoen, om het leven en werden vijftien inzittenden van het vliegtuig gewond. Het hoofd van de politie in Soksjo, vanwaar het vliegtuig was opgeste gen, is ontslagen en drie leden van het corps zijn gearresteerd omdat zij het toestel niet nauwgezet genoeg gecontroleerd zouden hebben. Vier maanden geëist voor verkeersongeluk met 3 doden MIDDELBURG. De officier van justitie van de rechtbank te Middel burg heeft tegen de 30-jarige E. W. M. uit Roermond vier maanden ge vangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid geëist. De man zou op 13 september jl. met zijn sportauto zo hard en roekeloos hebben gereden, dat hij te Schudde- beurs uit de bocht vloog. De auto schoot over een afstand van 182 me ter door de lucht. De drie inzittende zwagers van M. kwamen om het le ven. De rechtbank zal op 5 februari uitspraak doen. dacht had gevraagd voor dit inter nationaal getint programma zong het koor een tiental nummers. Direct daarna beklom de voorzit ter opnieuw het podium en dankte de dirigent, de heer M. Hogenstein onder het aanbieden van een ge- schenkt Mevrouw Vos-Simons werd voor haar begeleiding op de piano in de bloemetjes gezet. „Goede zang" Burgemeester H. P. Everwijn con stateerde dat de groei van het koor, enige jaren geleden, toen iedereen aan een liquidatie dacht, pas goed begonnen, geen ééndagsvlieg is ge weest. „In uw optreden heb ik goede zang beluisterd, doch er waren ook minder goede bij. Ik wens U succes verder en hoop op een nog sterker en groter „Nu met Hope" op dc vol gende uitvoering", aldus de burge meester. Dc verloting, wederom op poten gezet door mevrouw V. de Wccl- Schoonaard, die voor haar inzet in de bloemetjes werd gezet, had 278 prijzen, waaronder zes taarten cn nog veel fraaie prijzen. Het toneel werd na do verloting door de groep „Platogo" uit Goes waarin o.a. Simon Berrevoets (vroe ger in de inlagen wonend) een hoofd rol vertolkt. Dc dolle klucht „Wie wint dc pol?" geeft dc situatie weer van de. nabestaanden die van dc no taris horen dat hun overleden tante haar vele geld heeft vermaakt aan de poes cn dc kanarie. Gelukkig komt alles terecht. Na afloop werd er lustig gedanst op de klanken van de „Nova's". terwijl in de oudere woongebieden verbetering op handen is. Verkeersveiligheid. De oplossing voor diverse knelpunten is niet een voudig. Advies is gevraagd aan de A.N.W.B. aan het gemeentelijk Ste debouwkundig Bureau en aan de Dienst Gemeentewerken. In 1971 zal verder worden gegaan1- met de oe- bording. Volksgezondheid. Gehoopt wordt op verhoogde verpleeghuizen voor het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, zodat de gemeente daarvoor geen gelden behoeft te voteren. De schaal vergroting Groene Kruis is tot stand gekomen en de nieuwe vereniging zal op dezelfde wijze gesubsidieerd worden als de oude verenigingen. De rattenbestrijding stemt tot voldoe ning. Riolcringsplan De voorbereidingen voor de uit voering van het grote rioleringsplan gaan gestaag voort, daarbij wordt rekening gehouden met' eventuele nieuwe ontwikkelingen. De milieu hygiënische situatie in de gemeente, alsmede een verdere ontwikkeling van bouw- en recreatieterreinen ma ken het noodzakelijk dat nog dit jaar met de realisering van het plan kan worden begonnen. Volkshuisvesting. Er bestaat nog steeds een wachtlijst voor woning zoekenden. Gehoopt wordt dat „Be ter Wonen" in 1971 met de bouw van een aantal woningen kan beginnen. Bouwrijpe grond is hiervoor voorra dig. Particulier initiatief zal leiden tot de bouw van 10 premiewoningen. Voor uitbreiding van de bejaarden woningen in Haamstede is het nood zakelijk met grondeigenaren over een te komen. Voor volkswoning bouw beschikt de gemeente in Haamstede (na goedkeuring G.S.) over voldoende maagdelijke grond. In Renesse is aankoop maagdelijke grond dringend gewenst. Later boden minister van binnen landse zaken Kjoeng-Won Pak en minister van vervoer Soen-Joep Paik hun ontslag aan omdat, zij zich voor het gebeurde verantwoordelijk achten. De kaper, die de gezagvoerder wilde dwingen naar Noord-Korëa te vliegen - het toestel was op weg naar de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel - drong de cockpit binnen met in elke hand een op scherp gestelde handgranaat. Aanbesteding Op woensdag 17 februari a.s. zal door de Rijkswaterstaat, in Zeeland te Middelburg worden aanbesteed het onderhouden van de rijkszeewe ring in de polders Oosteren- en Wes- terenban op Schouwen-Duiveland, alsemede van de Grevelingendam en de schutsluis met werkhaven te Bruinisse. De aanbesteding vindt 's morgens om 11.00 uur plaats in het n gebouw van de R.W.S. aan het Koor kerkhof 2 te Middelburg. Zeeuws kamerkandidaat C.H.U. In een te Goes gehouden vergade ring van de C.H.U.-kamerkring Zee land werd de heer H. Eversdijk uit Heinkenszand gekozen als Zeeuwse kandidaat voor de Tweede Kamer verkiezingen. De heer Eversdijk (37) is leraar aardrijkskunde aan de Rijkspaeda- gogische academie te Middelburg. Hij studeert echter nog aan de V.U. Hij is woonachtig in de gemeente Borssele (Heinkenszand) en is in die gemeenteraad fractievoorzitter van zijn partij. Het huidige Zeeuwse Tweede Ka merlid, de heer C. F. van der Peijl, die ruim 15 jaar kamerlid is ge weest, treedt om gezondheidsrede nen af. Op de groslijst van de C.H.U. staat de heer Eversdijk op een niet direct verkiesbare plaats, maar de definitieve lijst zal volgende week zaterdag worden samengesteld. Te Breda vergaderen dan de kamer kringen van Zeeland, Noord- Brabant en Limburg. ZIERIKZEE Excursie Fok- en Controlevereniging De Fok- en Controlevereniging „Schouwen-Duiveland" organiseert op woensdag 3 februari a.s. een ex cursie. Er zal o.a. een bezoek worden gebracht aan een K.I.-station te Ha- zerswoude cn aan een fokbedrijf - tevens open loopstal - te Her wijnen. Ledenvergadering Lawntennisclub „Zierikiee" De Lawn Tennis Club „Zierikzee" houdt op maandag 1 februari a.s. in restaurant „Mondragon" een algeme ne ledenvergadering. Naast diverse uit te brengen verslagen zal be stuursverkiezing plaats vinden. Af tredend cn herkiesbaar zijn dc heren H. Y. £chaap en J. dc Vlieger. Te vens zal de competitie ter sprake ko men en een derde baan. Het bestuur heeft inmiddels dc tennisleraar, de heer J. W. Visser weer bereid gevon den de leden van „Zierikzee" te trainen. Hervormde kerkeraadscursussen In zes plaatsen van Zeeland zal dc Ncd. Hervormde Kerk zogenaamde kerkeraadskursussen gaan houden. Op maandag 25 januari a.s., 1, 8 cn 15 februari d.a.v. zullen deze gehou den worden in het Hervormd Vere nigingsgebouw aan het Vrije te Zie rikzee. Op maandag 22 februari a.s. komt men bijeen in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Gespreksleider is Ds. II. M. Slrating uit Goes. Schoonheidscauseiie voor N.C.V.B.-afdeling Vorige week pield de afdeling Zie rikzee van de N.C.V.B. haar jaarver gadering in het Hcrv. Veren. Ge bouw onder leiding van de presiden te mevr. Verheule-IIartemink die al le aanwezigen hartelyk welkom heette in het byzonder mevr. Pic- ters-Swaak, schoonheidsspecialiste. Na het zingen van Ps. 56 5 ging zij voor in gebed, las enkele verzen uit Numeri 14 en hield aansluitend hierop een korte meditatie waarna gezongen werd Ps. 56 6. Het huis houdelijk gedeelte hierop volgend hield o.a. in een bestuursverkiezing waarbij als nieuwe presidente werd gekozen mej. E. C. de Ruijter, terwijl als nieuwe vice-presidente zal op treden mevr. Kouwer-Gagestein die reeds bestuurslid was en als nieuw bestuurslid werd gekozen mevr. De Leeuw-Moerman. Hiermee is het he- stuur weer voltallig. Na de pauze, die hierop gehouden werd, kreeg mevr. Pieters het woord over schoonheidsbehandeling. Zij wees er op dat schoonheidszorg geen nieu werwetse mode is, maar al in de oudheid uitgeoefend werd maar wel met minder gemakkelijke middelen. In een boeiend praatje vertelde ze een en ander over de werking van crème's, maskers, lotions enz. AI de ze middelen zijn uitwendig, doch ook het inwendige moet meewerken wat in de hand gewerkt kan worden door gezond te leven met verantwoord eten en drinken. Aan het slot van haar lezing schonk mevr. Pieters vier schoonheidssets weg om onder de aanwezigen te verloten. Mevr. Kouwer las een gedicht voor wat afgestemd was op hét afscheid van mevr. Verheule-Hartemlnk en mej. Viergever als resp. presidente en vice-presidente wat gepaard ging met het aanbieden van een mooi aandenken en een plant. Nadat bei den een dankwoord hadden gespro ken werd gezamenlijk gezongen het Bondslied van de N.C.V.B. Mej. Vier gever sloot de vergadering met ge bed. Botsing op rotonde Zaterdag omstreeks 12.45 stond H. P. de N. (Maasdijk gem. Naaldwijk) met zijn personenwagen te wachten bij de rotonde. J. N. O. (Zierikzee) bemerkte dit te laat en een botsing volgde. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor, er ontstond lichte blikschade. Inbraak bij Shell-station In de nacht van vrijdag op zater dag passeerde een vorbijganger het Shellstaation „De Val" en zag dat een ruit vernield was. Hij waar schuwde de politie en de eigenaar. Er bleék voor een waarde van onge veer 750 gulden aan auto-accessoires en radio's gestolen te zijn. De rijks politie heeft de zaak in onderzoek. Het is de vierde maal in twee jaar tijds dat in het Shell statioh is in gebroken. Bijeenkomst N.V.V. De Bestuurdersbond van het N.V.V. Schouwen-Duiveland organi seert op donderdagavond 28 januari a.s. in het Huis van Nassau alhier een bijeenkomst die zal staan in het teken van het concept-aktie-pro- gramma van de drie vakcentrales. Een korte inleiding zal worden ge houden door districtsbestuurder W. Pel. Ventielen uit fietsbanden De laatste tijd is het regelmatig voorgekomen dat jongens in de leef tijd van 10 tot 12 jaar de ventielen uit fietsbanden haalden van fietsen van kinderen die zich in de sport zaal bij de Raamstraat bevonden. De politie heeft vijf jongens gevonden die hier verantwoordelijk voor wa ren. De schade is door hen vergoed. RENESSE Uitvoering „Nu met Hope" De muziekvereniging Nu met Hope té Bruinisse geeft vrijdagavond 29 januari een uitvoering in het recrea tiekamp Stoofpolder, met medewer king van de drumband. Ook voor zanglicfhebbers valt er die avond te genieten. De Burghsc zangvereniging van dezelfde naam als het Bruse korps, zal een tiental zangnummers ten gehore brengen. Dirigent van de muziekvereniging is de heer Jac. Capelle; directeur van de zangver eniging is de heer M. Hogenstein, met aan het orgel mevrouw E. Vos- Simons. Na afloop is er een gezellig samenzijn met medewerking van The Medley's. DREISCHOR Bouw bejaardenwoningen De bouw van een 24-tal bejaar denwoningen aan de Renkumstraat te Dreischor vordert goed. Verder bestaan plannen dat „Beter Wonen" uit Zierikzee de bouw ter hand gaat nemen van nog eens twaalf bejaar denwoningen in Dreischor, terwijl de zestien duplex-bejaardenwoningen aan de Goemansstraat binnen afzien bare tijd zullen worden omgebouwd lot acht simplexwoningen. NOORDGOUWE Succesvolle kinderclub Dat dc wocnsdagmiddagclub voor lagere schoolkinderen voorziet in een behoefte is een duidelijke zaak als men constateert dat dc opkomst ie dere week weer ligt tussen dc twin tig cn dertig kinderen. Dc opbrengst van de poppenkast- middag bedroeg f 25,waarvoor diverse materialen gekocht werden. Ook ontving mevr. Stigter vele bruik bare materialen waar dc kinderen dankbaar gebruik van maken. De aktiviteiten op de club zijn zeer veelzijdig. Niet alleen tekenen, schil deren en handenarbeid, maar in de toekomst wordt er ook nog toneel- gespeeld. met klei gewerkt, er wor den poppenklercn gemaakt met dc meisjes cn getimmerd met dc jon gens, terwijl er ook nog een keer tc- ZIERIKZEE, 22-1. Dc aanbeste ding heeft plaats gehad van het nieuwe hoofdkantoor voor R.T.M. te Zierikzee. De laagste inschryvcr was Stegink N.V. te Vlisingcn aan welk bedrijf de bouw inmiddels gegund is. Het nieuwei hoofdkantoor komt te staan aan de Oostzijde van het R.T.M.-emplacement in deze plaats. KERKNIEUWS Vraaggesprek kardinaal Alfrink VATICAANSTAD, 23-1. Kardi- naai Alfrink heeft zaterdag een vraaggesprek met het blad „La Stampa" (Turyn) gezegd dat de kerlf ondanks interne spanningen en con flicten in vrede moet Ieren leven. „Het zou onjuist zijn de tekenen van ongenoegen die in Holland na de benoeming van dr. Simonis tot bisschop van Rotterdam tot uiting kwamen als rebellie te beschouwen". De kardinaal zei goede gronden te hebben voor de hoop dat het me ningsverschil over de benoeming van dr. Simonis door een geest van eenheid zal worden overwonnen.' Zijn besprekingen in Rome van de ze week waren „zeer nuttig - in fei te onmisbaar - geweest voor het recht zetten van de communicatie stoornissen in de kerk". Wettelijke regeling verkoopmethoden DEN HAAG. De regering is van oordeel, dat bestryding van het euvel van de agressieve verkoopme thoden buiten de normale verkoop ruimten door middel van een wette lijke regeling noodzakelijk is. PARIJS, 24-1. De minister van on- derwys en wetenschappen dr. G. H. Veringa, heeft zaterdag te Parijs een byeenkomst geleid van hoogleraren, lectoren en docenten in de Neder landse taal aan Franse universitei ten en middelbare scholen. De bij eenkomst, waaraan dertien hoogle raren, docenten cn lectoren-deelna men, werd gehouden in het „Institut Nccrlandais", op uitnodiging van de Nederlandse ambassadeur In Parijs, jhr. mr. Jt A. de Ranitz. Zij werd ook bijgewoond dooi* de- heer Sadi de Gorther, Raad voor Culturele aangelegenheden aan de ambassade te Parijs en directeur van het „Institut Neerlandais", en door enkele hoofdambtenaren van het ministerie van onderwijs en weten schappen. De bijeenkomst was belegd met het doel, na te gaan welke de con sequenties zijn van het besluit van de Franse minister van nationale opvoeding, de heer Olivier Guichard, genomen op 14 september 1970, op grond waarvan voortaan het Neder lands geplaatst is op de lijst van verplichte keuzevakken voor het eindexamen middelbare onderwijs, „Baccalaureat". kenfilms worden gedraaid. Dit zal van tevoren bekend gemaakt wor den. De in de Hervormde kerk al hier gehouden zgn. oude jaarscollecte bracht op f 540,51. BRUINISSE Kaaspraatje voor N.C.V.B.-afdeling Vorige week vergaderde de afde ling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond, onder leiding van me vrouw M. van der Spek-de Waal. Nadat gezongen was Psalm 89 8 en gebed, las de presidente enkele verzen uit Filipenzen 4, waarover zij een korte inleiding hield.Een ver tegenwoordiger van de Kaas Unie kreeg hierna het woord. Volgens oude overleveringen moet kaas in lang vervlogen tijden voor het eerst zijn gemaakt in Perzië. Van dit land uit verspreidde het maken van kaas zich snel over de toenmaals bekende wereld. Kaas wordt gemaakt van melk van schaap, koe, buffel of geit. De mens v/ist in de loop der eeuwen de kaas op vele manieren smaak en reuk te geven, zodat het aantal kaas soorten nu in de duizenden loopt. Een film waarin het kaasmaken was te zien werd als slot van de causerie vertoond. Daar wijn en kaas uitnemend bij elkaar passen, werd door een verte genwoordiger van een wijnfirma, nog 't een en ander verteld over wijn het combineren van kaas en wijn blijft, hoe populair het ook mag zijn, altijd een avontuur. Hoe steviger de wijn, des te nadrukkelijker zal dc de daarbij geserveerde kaas mogen zijn. De talrijke aanwezigen mochten daarna verschillende soorten kaas proeven met een bijpassend glas wijn. Zes flessen wijn, die werden verloot kregen grage bezitters. Er gaven zich twee nieuwe leden op. Met het zingen van het Bondslied werd de vergadering gesloten. Collecteopbrengsten hervormde gemeente In dc maand december werd in de Hervormde Kerk te Bruinisse ge collecteerd voor de Kerkvoogdij f 1406,20. voor de diakonie f 418. voor het industrie en strandpasto- raat f 302.—. In het gebouw zijn tevens opgeno men het autobusstation en een res tauratie welke laatste van hetzelfde type is als de in de twee voorgaande jaren* geopende restauraties te Ou- de-Tonge en te Heinenoord. Het nieuwe kantoor bestaal uit een centrale hal met aan beide zij den daarvan een vleugel. In de ene benedenvleugel is het plaatskaarten- kantoor en de restauratie onderge bracht, in de andere zijn kantoor ruimten. De eerste verdieping is in haar ge heel geresveerd voor kantoorruim ten. De tweede verdieping ligt vrij wel uitsluitend boven de hal met enige uitbreiding over beide vleugels en beslaat uit een zaal welke voor allerlei doeleinden gebruikt kan worden. Zij is voorzien van een pan try welke door middel van een dienstlift in verbinding staat met de restauratie beneden, terwijl er te vens een kleine bar is aangebracht. De zaal heeft een oppervlakte van bijna 100 m-. Van deze zaal uit heeft men een schitterend uitzicht op hel oude Zierikzee. Het gebouw is tevens voorzien van een personenlift. De tien jaar geleden gebouwde ga rage op het emplacement wordt verbouwd. De westzijde blijft garage; in het overige gedeelte wordt een aantal werkruimten gemaakt en een fietsenstalling. De bouw van het nieuwe hoofd kantoor vergt ongeveer een jaar, zo dat verwacht bag worden, dat in begin 1972 het nieuwe hoofdkantoor en autobusstation in gebruik kan worden genomen. Daardoor komen dan ook de autobushalten dichter bij de voornaamste toegang tot de stad te liggen. AFKONDIGING STRAFVERORDENING Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat gedu rende drie maanden ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd, en tegen be taling der kosten verkrijgbaar is ge steld, de Verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening voor de gemeente Zierikzee, vastge steld bij raadsbesluit van 24 novem ber 1970, nummer 6. Deze wijziging betreft het ophalen van huisvuil en andere droge afval stoffen. Deze wijziging van de Algemene Po litieverordening is in werking getre den met ingang van 1 januari 1971. Zierikzee, 18 januari 1971. Burgemeester en wethouders Voornoemd, De loco-burgemeester; C. BIJ DE VAATE. De secretaris: R. VAN OMMEREN. Kinderen vallen naar boven „Eindelijk eens een avond van puur ontspanning zonder proble men", moeten de bezoekende Z.V.U.- leden vrijdagavond hebben gedacht in het hervormd verenigingsgebouw over de planken waarvan Horst Fitz- thum's blijspel: „Kinderen vallen naar boven", heenwervelde, een kos telijk brok twee-manstoneel, goed voor een gave lach en rollend ap plaus. „Kinderen vallen naar boven" is specimen van mini-toneel, een ge slaagd probeersel om te ontkomen aan de verstarring van het vader lands toneel. Gewoon een pretentie loos blijspel, dat de (twee) spelenden een kans geeft, „lekker" bezig te zijn cn het publiek indringend, maar on gekunsteld te amuseren, zo reikend tot misschien wel de oerfunktie van de „Bühne". Waarom vallen de kinderen in Horst Fitzhtum's stuk naar boven? Het is snel verteld, evenals de hele plot. Een journalist heeft in Algerije een oorlogservaring als vlieger op gedaan. Aangeschoten en denkend te tuimelen, „viel" hij omhoog toen zijn staartroer het plotseling weer ging doen. Het omhoog vallen blijft hem bij, zelfs in liefdeszaken, waarom hel allemaal draait in dit kostelijk stuk. De vliegenier-journalist moge al de stoffelijke herinneringen van zijn amoureuze avontuurtjes aan de wand hebben, hij ontdekt het grote geluk, als een kunstschildercs hem - door bijzondere omstandigheden - langdurig gezelschap komt houden. Er ontslaat een uiterst komisch, maar soms ook wat geladener spel van aantrekken en afstoten. Opge teld bij de soms turbulente hande lingen en de spitse dialogen was het ruim voldoende voor een kostelijke, ontspannende toneelavond. Het blijspel werd gebracht door Wlm Zomer, een „kind van deze tijd", nonchalant, \val rauw, maar toch gevoelig, zonder gehinderd te zijn voor conventies cn- - gezet in het toncelkader - behept met het brui send esprit, dat zo'n stuk vergt, Netlic Blanken, een lieve toneel- persoonlijkheid met een zeer expres sief gezicht, gaf hem adequaat tegen spel; een duidelijk voorbeeld van jong talent, dat in karakterrollen nog stellig zich frekwent zal manifeste ren. De regie van het stuk - gespeeld tegen een eenvoudig décor - was in handen van Hans Ticmcyor, kenne lijk zelf wat verkikkerd op dit stuk. dat maandenlang furore maakte in het „Kleines Theater im Konzcrt- haus" tc Wenen. Het lijkt cr op dat het publiek hier en het Weensc een der hebben gereageerd op dit stuk. geknipt voor een „avondje uit". BdV Goed geslaagde uitvoering zangvereniging „Nu met Hope", Burgh L

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3