Aankoop huis in kader sanering van de markt te Oosterland NED. 1: zaterdag 23 januari, 21.40: Frans Halsema. Met als speciale gaste: Esther Ofarim. Gemeenteraad Duiveland liUIVliLAND, 20-1. üc raad dezer gemeente kwam in een openbare vergadering by een in het gemeente huis te Nicuwerkcrk onder voor zitterschap van burgemeester J. D. de Kam. Op deze vergadering, die door de voorzitter met een wel komstwoord en het ambtsgebed werd geopend waren alle leden te genwoordig. De voorzitter beant woordde vragen, gesteld door leden op de vorige vergadering, o.m. dat er op 2 februari a.s. een rondgang door de gemeente zal plaats vindén door het de raadsleden met b. en. w. teneinde zich van verschillende si tuaties op de hoogte te stellen. De verlichting; van het „Schildersslop" te Nieuwerkerk zal worden herzien en verbetering van het wegdek in de Vaft den Abeelestraat te Oosterland wordt reeds uitgevoerd. Bij de ingekomen stukken waren verschillende goedkeuringen door Ged. Staten van Zeeland, betreffen de genomen raadsbesluiten. Verder was van Ged. Staten een schrijven ontvangen inhoudende een voorstel tot het verlenen van een uitkering aan de nabestaanden bij. overlijden van een wethouder, die nog in funk- tie is. Tot nu toe was deze voorzie ning alleen aanwezig bij overlijden van een gewezen wethouder. Dit houdt in dal de weduwe een bedrag ontvangt gelijk aan de jaarwedde die de overleden wethouder laatste lijk genoot, over een tijdvak van drie maanden. Dokter Van der Zan- de te Nieuwerkerk is sedert korte tijd eigenaar van het pand Kerkring 6i aldaar, voorheen bewoond door de heer J. Lemsom. Hij heeft het voornemen om van de hierbij beho rende schuur een garage te maken, doch van de straat af is deze schuur niet te bereiken, fnet een auto, door afsluiting van een schutting. De heer Van der Zande wil deze schut ting verwijderen en de aldaar vrij komende grond aan de gemeente overdragen, waardoor de gemeente deze grond kan gebruiken om het trottoir door te U'ekken. Als tegen prestatie hiervoor vraagt de heer Van der Zande het aanbrengen van eén uitrit aan het door de gemeente te betegelen stukje grond. De kos ten voor deze uitrit met betegeling van het over te dragen perceeltje grond worden geraamd op f 225,-. Besloten werd hieraan gevolg te ge ven. Van de heer De Bruine te Oos terland werd aangekocht het per ceel: Sint Jcostdijk 3, een woonhuis roet erf, voor de prijs van f 7.000,-, zulks in het kader van sanering van de Markt te Oosterland; Afbraak Op een vraag wat men met dit huisje gaat doen antwoordde de wethouder van Openbare Werken de heer Kuijper: ,,Op den duur afbre ken net als de oude smederij die ernaast stond, en als het huis Markt 1. Voorlopig echter nog niet omdat er dan voorzieningen zouden moeten getroffen worden voor de woning ZIERIKZEE, 21-1. Dc Zicrikzccsc ontwerper Co dc Vos en dc kunste nares jvr. Cora van Citters hebben in samenwerking met het steenhou- dersbedrijf fa. Chr. C. Timmerman, gestalte gegeven aan een geheel nieuw soort grafsteen-modellen, die enerzijds opvallen door een sobere vormgeving, anderzijds getuigen van een individualiteit in dc ontwerpen, die waard zyn er de aandacht op te vestigen. Dc heer De Vos - dc ontwerper - cn de eigenaar van het steenhou- wersbedrijf, zijn op dc gedachte ge komen door ccn zakelijk contact met de gemeente Rotterdam, die begeer de een proefveld aan te leggen met nieuwe grafstcenmodcllen. Daarna is men aan het werk gegaan en het re sultant is- een serie nieuwe modelen. die duidelijk er op gericht zijn oude, van de fam. Van Leeuwen, die er tegenaan staat". Aan de heer A. C. de 'Ronde te Sirjansland werd on langs een perceel grond verkocht aan de Van den Abeelestraat te Oosterland voor de bouw van een woning. Hier mogen echter geen al leenstaande woningen worden ge bouwd, hoogstens een blokje van twee aan één. De heer C. Deurloo te Bruinisse, die de woning voor De Ronde zal bouwen, verzocht het per ceel ernaast aan te kopen van de ge meente zodat hij dan op beide per celen een blokje van twee woningen bouwen kan. De heer De Ronde be taalde voor zijn perceel nog f 15,- per ca, doch Ged. Staten maken nu bezwaar tegen deze uitgifteprijs. In de nieuwe bestemmingsplannen hgb- ben we thans de navolgende uitgif te prijzen: Nieuwerkerk IA f 29,05 per ca, Nieuwérkerk II f 32,31 per ca, Ouwerkerk Noord f 26,52 per ca en Oosterland (Stouten) f 36,58 per ca. Besloten werd aan C. Deurloo, met selaar te Bruinisse, het perceel grond aan de Van den Abeelestraat te verkopen voor de prijs van f 25,- per ca, of in totaal f 5.625,-, de grootte van het perceel is 225 ca. Een krediet, groot f 4.600,- werd vervolgens beschikbaar gesteld voor vervanging van een z.g. „heater" dienende voor verwarming van het gymnastieklokaal van de openbare basis school te Nieuwerkerk. Het oude apparaat is 15 jaar meegegaan en thans nodig aan vervanging toe. De kosten van het apparaat bedra gen f 3.500,- en de bouwkundige voorzieningen ongeveer f 500,-, no dig voor het aanbrengen van het ap paraat, waarbij nog bijkomt de BTW. Voor de gedeeltelijke ontslui ting van het bestemmingsplan Ouwerkerk (noord) is nodig dé be schikking te hebben over f 10.146,-. Het gaat hier om de straataanleg van een deel van de Burg. Romeyn- straat, welk gedeelte nodig is voor de in aanbouw zijnde zes woningen van de Chr. Woningbouwvereniging. Hierbij behoren: aanbrengen straatkolken, trottoiraanleg etc. met inbegrip van omzetbelasting enz. Ook dit crediet werd beschikbaar gesteld. Vastgesteld werd vervolgens het bestemmingsplan Ouwerkerk (Oostweg). Er is overleg gepleegd met het Waterschapsbestuur, het Landbouwschap, de Genie, het Staatsbosbeheer en de PPD (Pro vinciale Planologische Dienst van Zeeland) en ook dit heeft geen aan leiding gegeven om tot jiet aanbren gen van wijzigingen over te gaan. Het plan ligt voor belangstellenden nog een maand ter bezichtiging op het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Van de heer Oostwoud Wij denes te Sir jansland is een verzoek ontvangen tot 't verkrijgen van een tijdelijke kampeerexploitatievergunning voor zijn terrein ten zuiden van de Zand weg te Sirjansland. Het rapport van de recreatiecommissie met betrek king tot dit verzoek was ter kennis name hierbij. Het verlenen van een traditionele vormen op verantwoor de wijze te doorbreken. Wc geloven dat de ontwerpers hierin zijr. geslaagd, zij het dat ie ders keus Uiteraard een persoonlijke is. Daarop zijn dc vormen trouwens ook afgestemd, maar vooral - en wellicht is dit toch meer dan ccn slogan - op behoud van de identi teit ook van de gestorvene. In een begeleidende tekst bij een druk werkje over deze nieuwe steenmo dellen staat o.m.: „geef aan dc laat ste rustplaat van een dierbare ccn duidelijke identiteit. Persoonlijkheid temidden van de massa, sober cn stijlvol uitgevoerd. Talrijke steen soorten kunnen voor deze modellen worden gebruikt als: zwart Zweeds graniet, donker labrador, geel en wit graniet. Do foto bij dit artikeltje toont één der modellen. desbetreffende vergunning ligt op de weg van b. en w. Toch wil men de raad vragen ook zijn definitief standpunt ter zake te bepalen t.a.v. de bestemming van de gronden ten zuiden van de Zandweg. In principe werd besloten dal dit gebied bestem mingsplan de bestemming van kam- peergebied zal verkrijgen. Wat de aangevraagde kampeervergunning betreft, in beginsel kan de raad déze wel verstrekken, doch afgewacht dient te worden hoede Pr. Planolo gische Dienst Zld hierop reageert. Hierha kwam van de gemeentebe groting voor 1971 ter sprake. Advertentie KOUWENBERG voor uw gasverwarming 5 s Poststraat 48 5; tegenover het postkantoor S Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. Noodkreet van Barneveld BARNEVELD21-1. Het gemeente bestuur van Barneveld heeft zich donderdagmiddag opnieuw telegra fisch tot de minister van landbouw en visserij gewend over de moeilijke situatie in de Nederlandse pluimvee houderij. In het telegram wordt het sluiten van de Franse en Oostenrijkse grens voor Nederlandse eieren een ver slechtering genoemd van de toch al kritieke situatie. Ten gevolge van het wegvallen van de exportmoge lijkheden' zakte de prijs van de eie ren donderdagmorgen op de Barne- veldse eiermarkt met 15 pet. ten op zichte van vorige week. De prijs ligt nu ruim 20 pet. beneden de kostprijs. Het gemeentebestuur van Barne veld voorspelt dat het voortduren van deze situatie een economische nekslag voor vele pluimveehouders zal betekenen. DODELIJKE ONGELUKKEN HEI JEN. Op de rijksweg Venlo-Nij- megen onder Heijen is de 69-jarige mevrouw van Doorn-Vancjelon ^ïit Treebeek op slag gedood, toen de personenauto, waarin ze zat, bij een inhaalmanoeuvre tegen een boom botste. De bëstuurder, haar 30-jarige zoon, werd ernstig gewond. VLIJMEN. Op de splitsing Wol- dert-Abdijlaan in Vlijmen is een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de 34-jarige A. H. Agri uit Marokko, wonend in Elshout (gem. Druilen) het leven heeft gekost. DOKKUM. Op de rondweg-Noord in Dokkum is de vijfjarige C. P. Boomsma uit die plaats achter een auto langs de rijweg opgelopen. Zij werd door een van de andere kant komende auto overreden en zo ern stig gewond, dat zij ter plaatse ls overleden. KERKNIEUWS Dr. Simonis vraagt medewerkers te blijven ROTTERDAM, 21-1. Ter afsluiting van hun lange beraad met de nieuw benoemde bisschop van Rotterdam hebben de drie leden van het dioce saan bestuurscollege opening van zaken gegeven. Zij doen dit in een brief aan mgr. Simonis, die in ant woord daarop zijn vertrouwen uit spreekt in het diocesaan bestuurs college en de leden ervan vraagt om verder onder zijn voorzitterschap voort te werken. De brief van het bestuurscollege aan mgr. Simonis is ondertekend door dr. C. G. F. Braun M.S.C., door drs. W. M. I. van den Endc cn door drs. H. M. G. J. van der Ven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdagochtend dc 60-jarige Marinus V. uit Dordrecht wegens het mcdeplcgcn van moord veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek van voor lopige hechtenis. V. heeft samen met zijn vriend en chef, de 46-jarige echtgenote Nceltje om het leven ge bracht. SITTARD. De politie in Susteren heeft drie mannen cn een vrouw uit I'crzic ingesloten. Twee mannen van dit gezelschap worden ervan ver dacht door een wisseltruc f 1.900, te hebben ontvreemd uit het post kantoor te Susteren. DEN HAAG. De besprekingen, die van 18 tot 21 januari 1971 in Den Hag tussen een Nederlandse delega tie en een Sowjetdelegatie zijn ge voerd, hebben tot overeenstemming geleid over de ontwerptekst van een oevreenkomst lussen het koninkrijk der Nederlanden en de Unie van Sowjet Socialistische Republieken inzake satnenwerking op econo misch, industrieel en technisch ge bied. ROTTERDAM. Dc 83-jarige L. den Boer uit Rotterdam is om het leven gekomen bij een verkeerson geluk in de Maasstad. Bij het over steken van de Iependaal werd de heer Dep Boer aangereden door een bestelauto en daarbij dodelijk ge wond. DEN HAAG. Volgens de centrale Kamer van handélsbevordering is te evrwachten, dat de Nederlandse handel de Oosteuropese landen in de komende jaren een uitbreiding te zien zal geven. DEN HAAG. Tijdens de huidge kabinetsperiode zal geen wijziging meer worden gebracht in de finan ciële betrekkingen tussen de. over heid en de kerken. Minister-presi dent P. J. S. de Jong en de minis ters Beernink (binnenlandse zaken) en Witteveen (financiën) hebben dit donderdag de Tweede Kamer mee gedeeld. uit het buitenland Flitsen CAIRO. De staatshoofden van Egypte, Soedan, Libië en Syrië heb ben donderdag tweemaal langdurig vergaderd over de situatie in het Midden-Oosten. STRAATSBURG. Op voorstel van het Nederlandse Tweede Kamerlid mr. M. van der Stoel (P.v.d.A.) zal tegen hét einde van het jaar een parlementaire conferentie over de réchten van de méns worden gehou den om de bestaande Europese con ventie over bésoherming van de rechten van de mens en de funda mentele vrijheden aan te vullen. LONDEN. Een dertigtal studenten, afkomstig uit de west-Afrikaanse staat Sierra Leone, heeft donder dagochtend het hoge commissariaat van dat land in Londen bezet en een nieuwe hoge commissaris benoemd. Dit is de 26-jarige student in de joui-- nalistiek Henry John. SAIGON. In Saigon is donderdag bekend gemaakt dat er de vorige week bij gevechten in Zuid-Vietnam 37 Amerikanen gesneuveld en 211 gewond zijn. Bij de Zuid Vietnamese regeringstroepen vielen in déze week 232 doden en 764 gewonden. REGGIO. In de Zuid-Italiaanse stad Reggio di Calabria is donder dag een 24-uurs staking gehouden om pog eens kracht bij te zetten aan de eis, dat de 160.000 inwoners tèl- lende stad de hoofdplaats wordt van het nieuwe gewest Calaria. AOSTA. Luis Lopez Solanes (SPA) is donderdagmorgen door een onge luk tijdens de training voor hét we reldkampioenschap tweemans bob om het leven gekomen. PARIJS. Een klein deel van de 350.000 Franse PTT-ambtenaren heb ben donderdag het werk neergelegd. Het zijn alleen hógere ambtenaren en inspecteurs, die van oordeel zijn dat er met hen te weinig rekening wordt gehouden. WASHINGTON. Richard Russell, een van de invloedrijkste leden van de Amerikaanse senaat, is op 73-ja rige leeftijd in eeri ziekenhuis over leden. MOSKOU. De Sowjet-Unie en de Verenigde Staten zijn overeengeko men monsters maansteèn, die zijn meegebracht door de Loena-16 en de Apollo-11 en -12, uit te wisselen. ZUINIGE DOOP EVERETT (Washington), 21-1. De doopplechtigheid van K.L. (l M.'s eerste reuzenvliegtuig 747b is op het Boeing vlieg- veld in Amerika met gepaste Nederlandse zuinigheid ge- vierd. Er is geen fles cham- pagne met kracht tegen het vliegtuig geslingerd. Het edele J, vocht werd gespaard, in gla- zen geschonken en gepresen teerd aan -dé ondertekenaars van het overdrachtscontract en de genodigden. De „Missis- 11 sippizoals de eerste van de zeven door de K.L.M. bestelde jumbojets heet', wordt op 31 januari naar Nederland gevlo gen. Het toestel zal begin maart worden ingeschakeld op de vaste lijndienst Amsterdam' I New York. Wat biedt de BEELDBUIS Y ZATERDAG 23 JANUARI. NED. I. Na hel journaal in het kort eerst een programma voor kin deren, waariix de Wedstrijd klasse- werk. In deze derde ronde komen Limburg, Overijssel en de Noord- Oostpolder tegen elkaar uit. Oebefc rif weer vol verrassingen. Nadat meneer de Ui! zyn verhaal weer ver teld heeft de rubriek „Voor cru briefkaart op de eerste rang", waar- bi; de kijkers verzoeken voor films in kunnen dienen. Ditmaal fragmen ten uit de Bcatlefllm „Let it be" en jiif „Bleke Bet" en „Casablanca". Aansluitend op het tweede journaal dokter Marcus Welby. Wclby's vrien din neemt een ongehuwde moeder in huis en dat geeft grote moeilijk- heden. Marcus waarschuwt haar het geval niet te emotineel op te vatten, maar zij slaat zijn raad in de wind en Mar,cus mag later de brokken op ruimen. Twintig minuten voor Brandpunt en dan the „late late show" van Frans Halsema. Johnny Kraaikamp verleent zijn medewer king, evenals Syvia de Leur en The Buffoons. Verder The Brotherhood of man en als eregast Ester Ofarim. Tot besluit van deze avond epiloog van W. de Graaf en het laatste jour naal. NED. II. Van twaalf tot kwart voor vier beelden uit Heerenveen waar de Europese schaatskampioenschappen verrèden worden. Na de Fabeltjes krant, Sportpanorama, waarin nage kaart wordt'over de behaalde resul taten van de wedstrijden 's middags in Heerenveen gereden. Na het jour naal lachen met The Carol Burnett show. Deze maal ontvangt zij twee bijzondere gasten, nl. Perry Como en Tim Conway. Simon van Collem brengt Avroscoop en schenkt aan dacht aan de cowboyfilms. Het vol gende half uur komt weer uit de Amerikaanse showwereld. Het is een programma rond de Amerikaanse zanger Mark Murphy, een wat rau we klant uit de Jazzwereld die de laatste tijd in Engeland woont. De avond wordt besloten met het pro gramma waarmee werd begonnen, nl. Sportpanorama. Veertig minuten om naar de Braziliaanse voetbal competitie te kijken. ZATERDAG 23 JANUARI. NED. I: 16.00 Journaal; 16.02 Klas- sewerk; 16.50 Oebele; 1S.45 Fabel tjeskrant; 18.55 Journaal; 19.04 Voor een briefkaart op de eerste rang; 20.00 Journaal; 20.20 Marcus Welby; 21.10 Brandpunt; 21.40 Frans Halse ma show; 22.30 Epiloog; 22.35 Jour naal. NED. II: 11.55 Schaatsen; 18.15 Einde; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Sportpanorama; 20.00 Journaal; 20.20 Carol Burnettshow 21.10 Avroscoop; 21.45 Jump for joy; 22.15 Braziliaans voetbal; 23.05 Jour naal. ZONDAG 24 JANUARI. NED. 1. In het kader van de inter nationale gebedsweek een kerkdienst 's morgens uit de Kloosterkerk te Den Haag. Tegen twaalven is het tijd voor de schaatskampioenschappen. Dit duurt de hele middag en in de pauzes worden de gebruikelijke zon dagmiddagprogramma's getoond, zo als nieuws, weeknieuws, verkeersin formatie, The Borderers en Open baar Kunstbezit. In het avondpro gramma Meneer de Uil, Woord voor woord, en „Ik kan Palestina niet ver geten", een programma over de Pa lestijnse vluchtelingen in het mid den-oosten. Om half acht neemt de Vara de dienst over met „Touwlad der naar de maai}", een muzikaal portret van Jack Bruce, die vooral bekendheid kreeg als lid van The Cream. Na het journaal van twintig over acht de Franse serie De laatste vijf minuten. De goedmoedige in specteur Bourrel beleeft veel avon turen deze maal onder de titel De mazen van hel net. Hij gaat regel matig naar een vissersplaatsje aan de kust van Bretagne een korte va kantie houden. Daar wordt een moord gepleegd en de inspecteur zit direkt in de zorgen. Het slachtoffer is de eigenaar van een bar. Hij had veel vrienden en was nogal gesteld op amoureuze avonturen. Meepuzzelen maar wie de dader is. Simon Car- miggelt komt hierna weer een ver haaltje voorlezen alvorens het tijd is voor het programma van Rob Tou- ber en Ton de Leeuw: Lilanu of our time. Het is een programma dat ge wijd is aan de moderne stromingen in de muziek. Muziek, zang en toneel alles komt aan de orde. Tot slot van de avond een programma van de NVSH-en hel laatste journaal. NED. II. Na de Fabeltjeskrant een aflevering van de Vrijbuiters. In het land Spartika schijnen de namaak- leden van de toneelgroep hun plan nen te willen realiseren. De kolonel en zijn vrienden zijn nu helemaal paraat om de bende op te rollen. Na het journaal, Studio Sport en Pano- ramiek een nieuwe aflevering van de Dubbedekkers. In de krant komt een artikel waarin staat dat het beroep van buschauffeur gevaarlijk is. Het zittende leven maakt chauffeurs snel oud. De twee betrokkenen schijnen zich er niet veel van aan te trekken, maar als de omstandigheden zich voordoen die de knapen met hun slechte lichamelijke konditie kon- fronteren en de liefde er aan te pas komt, komen ze tot andere gedach ten. Na het tweede deel van Studio Sport tot slot een aflevering van Video. ZONDAG 24 JANUARI. NED. I: 10.30 Kerkdienst: 12.00 Schaatsen; 13.20 Journaal en week- journaal; 13.40-16.30 Schaatsen; 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Woord voor woord; 19.05 lk kan Palestina niet vergeten; 19.30 Touwladder naar de maan; 20.20 Journaal; 20.25 De laat ste vijf minuten; 22.10 Simon Car- miggeU: 22.15 Litany o four time; 22.55 Sextant; 23.15 Journaal. NED. 11: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Journaal; 19.05 De Vrijbuiters; 19.30 Studio Sport; 20.20 Panoramiek 20.45 Dubbeldekkers; 21.10 Studio Sport: 21.35 Video; 22.15 Journaal. Ontwerpers en regionaal bedrijf lanceren on-traditionele grafsteenmodellen Sobere combinatie van rechte en gebogen lijnen, vlakken en ronde vormen. Vervaardigd uit Italiaanse marmer, toit met blauwgrijze dooradering. De tekst wordt ingehakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4