Zout-zoet-water- Provincie: Geen panklare oplossing gespletenheid Alle boomgaarden in de verblijisred'realie brengen kan niet AGENDA D E U R L 0 0 601ste Staatsloterij „Fallout"-enquête in provincie Zeeland Poging Haringvlietbrug tolvrij te maken Samenstelling aardhevingskaart De laatste tijd bereiken ons tal rijke ingezonden stukken over het Deltaplan, met - wat de inhoud betreft - alle dezelfde in mineur toon: levend water wordt dood water,'de veiligheid had evengoed - en zelfs goedkoper - bereikt kun nen worden door het brengen van alle dijken in het Oosterschelde- bekken op Deltahoogte, angst voor toekomstige vervuiling van het grote meer dat eenmaal zal ont staan; samengevat het complete verhaal van de „anti's" met voorop uiteraard de grote bezorgdheid om de mossel- en oestercultuur, die om zeep wordt geholpen. Een mil joenenbedrijf dat levensechte cel len en economische stabiliserende faktoren in de maatschappij brengt en houdt. Heel wat aangepaster, markanter en waardevoller dan de rookbrakende fabrieken in het Sloe, die straks notabene met hulp van buitenlandse werkkrachten draaiende gehouden moeten wor den. We zullen op deze plaats nooit een letter terug nemen van het geen in het verleden werd ge schreven over de afsluiting van de Oosterschelde. Wij blijven dit plan zo ingrijpend, zo veelomvattend, zo vol toekomstige risiko's en eigen. Zeeuwse karakteristiek aantastend vinden, dat onzerzijds de waarde ring voor-het technisch kunnen er niet tegenop kan. Men moet echter ook nuchter zijn en enkele feiten constateren: het Deltaplan rust op en in de wet en we staan niet aan het begin van de uitvoering, maar zitten er mid den in. Er komt nog iets bij. Er zijn talrijke bevolkingsgroepen voor wie het allemaal helemaal niet „speelt". Op de talrijke land bouw- en waterschapsvergaderin gen, valt nimmer n woord van kri tiek - of zelfs maar verontrusting - te beluisteren over de afsluitingen. Men Is er mee ingenomen, onder streept de noodzaak en b.v. een waterschap wil eindelijk wel eens af van de kolossale kosten, die aan de oeververdediging eeuwenlang (en nog) ten koste zijn gelegd en worden gelegd. Men ziet de pluriformiteit- van meningen, opvattingen, gevoelens. De genisten zeggen dat de „be duchten" het zich allemaal veel te ernstig voorstellen. De „beduch ten" houden vol dat het uiteinde lijk een gore troep wordt. De wa terleidingmensen (weer een andere groep) zien al fraaie zoetwater spaarbekkens in de duinen. Zoet water is in de toekomst een heel belangrijke zaak, want er is te wei nig in het Nederland van straks. Rond het plan dus een veelheid van meningen en de mensen die er achter staan, kunnen of willen niet eensgezind aantreden om een diepingrijpende wet - al te simpel en ongenuanceerd behandeld des tijds onder invloed van de storm ramp - en een duidelijk harde mi nister te attaqueren. Het schept bij elkaar een soort zout-zoet-water- gespletenheid in de provinciale en regionale samenleving; niet zo prettig, maar wel feit en voelbaar ook hier en daar. De gespletenheid deelt zich ook mede aan degenen, die pogen zin-, nige dingen over de ondenverpe- lijke affaire te zeggen. Men komt thans aandragen met argumenten, die broodnodig waren toen de vis sers hun harde meetings en con gressen hadden. De woestijn was toen echter vol roependen en de „probleemlozen" en de voorstan ders haasten zich nu te zeggen, dat het te laat is op de Deltaklok. Het moge waar zijn (zeker is men er nooit van), maar kantteke ningen en niet emotionele, maar rustige, weloverwogen en op han teerbare prognoses berustende toe lichtingen, kunnen ook in dit sta dium niet fout zijn. Er kan voordeel mee worden ge daan, op het punt van maatregelen tegen de kwalijke effekten, op het punt van vergoedingen en last not. least wat betreft de Waddenzee, die zich ooit aan Zeeland zal kun nen spiegelen. Advertentie Gedupeerde kwekers zien toch caravan-mogelijkheden GEEN FABELTJES maar cchlc HOGE KORTING op alle meubelen model 1970. Oók op intermeubcl-modellen! Bovendien 5 juar garantie! „De meubelshowroom van Zierik7.cc": Mcclstraal 31 HAAMSTEDE, 19-1. Er bestond dinsdagavond buitengewoon grote belangstelling voor de „Pomona"- vergadering in hotel Bom, waarop het lid van Ged. Staten, de heer A. L. van Gecsbergen uit Zlerikzee een inleiding gaf over het caravan-pro bleem in de fruitteelt. Er is enorm veel gesproken op deze avond, doch aan het einde van de vergadering was men nog even ver als aan het begin. Ook de heer Van Geesbergen wist geen juiste oplossing te vinden om de fruittelers te helpen. De heer Van Geesbergen besprak eerst de eisen die gesteld worden aan een volwaardig kampeerterrein, waarbij geconstateerd kon worden dat de bedrijfstak recreatie uit de amateuristische staat is gestapt in de professionele kinderschoenen. Een moeilijk bedrijf door het seizoenma- tig karakter, waarbij het personeel meestal een schaap met vijf poten moet zijn. De belangrijkste aspecten van een camping zijn de dienstver lening en de begeleiding. Het laatste komt schoorvoetend van de grond en er staat in Zeeland een recreatie- onderzoek op stapel, hoofdzakelijk over de begeleiding. Spreker advi seerde om de tarieven niet onnodig op te voeren, de recreanten te bie den wat hun beloofd is, een goede voorziening met cantine, sanitair enz., een goede gastenservice en ont- spanningsmogelij kheden. Voor het nevenbedrijf, dus wat' de fruittelers betreft, moet voor een groot deel aan een volwaardig kam peerterrein gedacht worden. De be zoekers vormen een categorie men sen die rust zoekt. Het bedrijf moet aan de eisen der wet hygiëne kam peerterreinen voldoen en bodem verontreiniging moet zoveel mogelijk voorkomen worden. Spreker vroeg zich af, of bij een vergunning van enkele caravans per hectare, de aan leg van al deze voorzieningen wel economisch verantwoord is en noem de het geen eenvoudige zaak om naast de fruitteelt deze recreatie-ne- venverdienste goed uit te voeren. Op een vraag van de heer A. Prie- mis hoeveel caravans per hectare rendabel kunnen zijn moest spreker het antwoord schuldig blijven. Wel zal in de toekomst op een riool ge loosd moeten worden. Bodemveront reiniging en het niet aanwezig zijn van een riolering waren problemen voor de heer L. Leeuwe. Spreker was van mening dat de recreatie-riole ring er vrij snel zou komen. Burge meester Everwijn zei, dat indien de huidige tegenstroom er niet geweest was, er misschien al begonnen was. De burgemeester meende dat, wan neer dit jaar kan worden begonnen, de rio.lpring" in 1974 zijn beslag zal krijgen. Óp een vraag van de heer J. C. de Feiter antwoordde spreker dat de wet op de kampeerhygiëne dit jaar in werking treedt. De vrijetijdsbeste ding wordt primair een taak voor de gastheer, die hiervoor gebruik kan maken van z.g. recreatie-teams. De heer N. A. Dambruin keek in de toekomst en zag er weinig in. De fruitteler stopt en de landbouwer wikt. Zeer veel recreanten zoeken de boomgaarden en waar moet die groep dan heen? Spreker zei dat hiervoor z.g. paspoortbedrijven be staan. Bovendien zal de fruitteler die overschakelt naar kampeerterrein een investering van 5 a 6 ton moe ten doen. De rioleerbelasting zal ook een grote rol mee gaan spelen zei de heer B. J. Kloosterman, die het ook niet eens was met het Streekplan. De provincie geeft zo weinig lijn aan de gedachte die in de bevolking leeft. Alle onrendabele gebieden zijn nog „agrarisch bestemmingsgebied" ge bleven. Waarom laat de provincie zo weinig van de ernst van de toestand zien? Het Streekplan moet nog ter visie komen. Men kan geen planologie be drijven omdat er een bedrijfstak in moeilijkheden zit en alle boomgaar den in de verblijfsrecreatic brengen kan niet. De provincie heeft hierin een zeer geringe taak, het is meer een landzaak, aldus de heer Van Geesbergen. De heer Kloosterman: „Dus de provincie hoort noden met een pret tig oor aan doch stelt er niets tegen over. Het zal veel agrariërs plezier doen als er wat hoop in het streek plan zit. Indien de provincie niets doet dan worden alle boomgaarden gerooid. Ik mis echt de provinciale daadkracht om de fruittelers te hel pen. Het rooien van boomgaarden is een enorm verlies aan landschaps- schoon, doch budgetair J^eeft de provincie hierin geen mogelijkheden" antwoordde spreker. Op een vraag van de heer De Fei ter zei spreker dat het streekplan binnenkort ter visie komt te liggen en mogelijk al in het najaar vastge steld kan worden. De heer De Feiter was het niet eens met spreker over de rentabiliteit van enkele caravans in boomgaarden. Toiletten „Met wat zomerhuisjes en cara vans is wel degelijk een netto over schot te halen. Bovendien valt het me erg van u tegen dat u zo licht over het rooien van boomgaarden heen stapt'. Spreker meende dat er een misverstand is opgetreden en dat er bijna nog niets geïnvesteerd is. De heer De Feiter 7.ei dat de re creanten in de boomgaarden nu reeds de beschikking over veel meer toiletten hebben dan op de campings. De fruitteler is zich volkomen be wust van de noodzaak mede te wer ken aan de volksgezondheid. „We zoeken naar een oplossing die geen twee of drie jaren meer duren moet anders is alles gerooid. De heer A. Doelcmnn. kringvoor- zilter dei Z.L.M. zou toch graag wat landbouw op Schouwcn-Duivcland overhouden. Hij vroeg zich af of er geen mogelijkheid is, door bijvoor beeld gezamenlijk een kolkenzuiger te kopen, om de drie juar die nog van de riolering verwijderd liggen, te overbruggen. „Wat u daar voorstelde, deden wij' vorig jaar via het Landbouwschap, dat een lijst met recreatie-fruittelers naar G.S. stuurde, doch het ant woord was negatief. Neen, over drie jaar is elke boomgaard verdwenen", zei de heer De Feiter. De heer Kloosterman stelde nog eens uitdrukkelijk dat hij over die agrarische bedrijven sprak, die op' slechte grond zitten. Want ook de landbouwprodukten die op gerooide boomgaard-grond geteeld worden brengen het zout in de pap niet op. Stuifgcvaar De voorzitter der N.F.O. afdeling Schouwen-Duiveland, de heer J. v. d. Berge waarschuwde dat, indien ook de windsingels gerooid worden, de duinen stuiven tot aan de De- lingsdijk. „Geef deze mensen een "be paald inkomen doch laat hun bopm- gaarden ongerooid. En als deze boomgaarden zo mooi zijn dan moet er geld ingestoken worden om ze te behouden. De heer Van Geesbergen kon geen nadere uitleg geven dan verwijzen naar de Bijstand. Ook wethouder Steur vond het een buitengewoon trieste zaak. „Ergens moet een over brugging komen en ik zou me nooit kunnen vergeven dat dit zo blijven moet. Doch een directe oplossing zie ik ook niet". Als de overheid toegeeft om meer caravans in de boomgaarden te plaatsen, is de oplossing er, zei de heer De Feiter. Dc heer Doeleman betreurde het ten zeerste dat grote maatschappijen, zoals Kavero, doorgadn met de in nood verkerende boomgaarden op te kopen, terwijl de eigen mensen niet verder kunnen. De heren De Feiter en Leeuwe wa ren van mening dat, waqneer een voldoend aantal caravans per hec tare wordt verkregen, er toch een behoorlijk inkomen in zit, geen bij stand nodig is en ieder zelfstandig blijft. De heer C. J. Boot waarschuwde wel dat, indien men tevens fruitteler blijft, men de tekorten uit de fruit teelt zal moeten dekken met de in komsten uit de caravans en men de zelfde blijft. De voorzitter van Pomona, de heer J. C. de Feiter, sprak daarna een rede uit, waarin de bar slechte toe stand in de fruitteelt de aandacht kreeg. Spreker sprak hierin reeds van een crematie van diverse be drijven. Hij sprak van plannen die gisteren al gereed moesten zijn, ter wijl door onze zwakte, de aandacht van anderen op onze gronden wordt gericht. Modern regeren vraagt hier voor kosten te maken en een op dracht om te zorgen dat hier een prachtig leefgebied blijft, waarin de fruitteler niet sociaal en economisch weg hoeft te zakken (verkort). Gesprek De heren Leeuwe en Kloosterman achten het nodig om nogmaals een gesprek aan te vragen bij b. en w. I)e heer v. d. Berge stelde als voorbeeld enkele gemeenten in de Betuwe waar deze de rooipremie be talen aan de eigenaars en dan laten zy hun boomgaarden staan. Momenteel is er nog 240 hectare appels en 79 hectare peren op Schouwen- Duiveland, waarvan voor het overgrootste deel een rooiver- gunning is aangevraagd. De laatste vraag stelde de heer N. Dambruin: „Als planologie en socia le omstandigheden niet kunnen sa mengaan, dan kunnen we wel naai de Bijstand. De heer Van Geesbergen: „We zijn enorm begaan met uw moeilijkhe den, doch een panklare oplossing heeft de provincie ook niet". De voorzitter dankte hierop de heer Van Geesbergen en bood hem een doos fruit aan. Advertentie Eerste klasse 20 januari 1971 Prijzen van 10,— zijn gevallen op nummers eindigende op: Prijzen van 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: Prijzen van 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: Prijzen van 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: Prijzen van 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: Prijzen van 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: Prijzen van 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: Prijzen van 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: Prijzen van 2.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van, 2.000,- is gevallen op het nummer: Een prijs van 2.000,— is gevallen pp het nummer: Een prijs van 2.000,- is gevallen op het nummer: De prijs van f 5.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 25.000,— is gevallen op het nummer: 6 40 47 843 576*) 326*) 565 9148 021563 059250 001239 055776*) 021156*) 019974 021111 De extra-prijs van 50.000,- is gevallen in serie K op nummer: 071548 en de troostprijs van 1.000,- op nummer 071548 van elk van de andere series. Let' wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ZIERIKZEE, 20-1. In Zeeland zal op 25 januari a.s. worden gestart met de z.g. „fallout" enquete. De enquete vormt onderdeel van een landelijk onderzoek naar de schuilmogelyk- heden voor de Nederlandse bevol king tegen „fallout", de radio-actieve neerslag na een kernexplosie. Hiertoe moeten van praktisch alle huizen, openbare gebouwen, fa brieksgebouwen enz. gegevens wor den opgenomen, zoals muurdikte, aanwezigheid van een kelder, dakbe- Initiatief Statenleden DEN HAAG, 20-1. Zes statenleden uit Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland hebben woensdagmiddag publiciteit gegeven aan een door hen te ondernemen actie om dc Haring vlietbrug tussen dc Zuidholtandsc eilanden Goerec-Ovcrflakkcc en Hoekse Waard tolvry te maken. Dit kan geschieden, aldus dc ini tiatiefnemers, als het rijk niet per 1 juli 1975 zoals de bedoeling is, maar reeds per 1 juli aanstaande de brug in eigendom overneemt van dc N.V. Brugverbinding „Haringvliet", in welke N.V. alle gemeenten van Goerec-Ovcrflakkec cn Schouwen- Duiveland deelnomen. Dc zes statenleden, te welen C F. van der Peijl (CHU) cn dr. E. J. Prins (P.v.d.AJ uit Zeeland. D. J. Boot (P.v.d.A.) en mr. H. A. Meijer (K.V.P.) uit Noord-Brabant cn me vrouw drs. M. Epcma-Brugman Concorde had iets anders LONDEN, 20-1. „Concorde" of de postduif die tijdens de Britse post staking inoest dienen als koerier voor een grote onderneming in Lon den, heeft althans wal de hem op gedragen taak betreft het bijltje er bij neergelegd. Nog geen twee kilo meter na zijn vertrek maakte hij door gevoelens overmand rechtsom keer en vloog pijlsnel naar zijn hok terug. Voor duiven is hel momenteel het seizoen van de liefde" en deskun digen hadden reeds voorspeld dat „Concorde" niet op Buckinghamshire zou aankomen waar hij voor zijn baas een microfilmpje moest afle veren. Dat was woensdagochtend, de limiet die voor hem was gesteld, in derdaad nog niet het geval en zijn baas sprak al van een aanval door een of andere roofzuchtige groep posters. Nog geen drie uur later ech ter kwam een 14-jarige knaap triom fantelijk vertellen dat hij „Concor de" gevonden had in hei duivenhok, zacht kirrend de ware liefde bedrij vend. Vliegtuigkaper in Rusland veroordeeld MOSKOU, 20-1. In Wilna, de hoofdstad van de Sowjetrepubliefc Litouwen is een man ter dood ver oordeeld omdat hij heeft geprobeerd een vliegtuig te kapen, aldus ge woonlijke betrouwbare kringen in Moskou. Er, is geen officiële bevesti ging van dit bericht. De man zou in november samen met zijn vrouw een vliegtuig hebben willen dwingen naar Zweden te vliegen. Zijn vrouw, die in verwachting is, is volgens de ze berichten tot drie jaar dwangar beid veroordeeld. Pastoor leverde te goedkoop BRUSSEL, 20-1. Op last van het parket in Tongeren is maandag de pastoor van het Belgische plaatsje Beverst (Emile Ketelslagers) aange houden omdat hij, ver beneden de waarde, aan een Nederlandse kunst handelaar een altaarversiering be staande uit vijf luiken heeft ver kocht. Deze altaarversiering stamt uit de vijftiende eeuw. De pastoor heeft het kunstwerk verkocht voor bijna 12.000 gulden. Enkele jaren geleden toen het voor een tentoonstelling werd afgestaan was het verzekerd voor een som van ruim 70.000 gulden. De staking in Rusland veroordeeld? NEW YORK, 20-1. Afgevaardigden van de 26.000 stakende Newyorkse agenten van politie hebben voor werkhervatting gestemd in afwach ting van een gerechtelijke uitspraak over de geldigheid van hun eis tot salarisverhoging. Hoofdcommissaris Patrick Purphy heeft gedreigd hen te schorsen en de hulp van de nationale garde in te roepen. De straatdienst wordt door oudere agenten en rechercheurs ver richt. Zij maken lange dagen en zeg gen het niet vol te kunnen houden. Drie verdachten in arrest voor inkraakzaak VENLO, 20-1. Verdacht van een inbraak in het kantoor van de club meubelfabriek Leolux te Blerick, waarbij een kluis werd gekraakt en ruim 18.000 gulden werd gestolen, zijn drie verdachten aangehouden. De derde werd op verzoek van de Venlose politie ten huize van zijn verloofde in Reuver aangehouden. De aangehoudenen zijn de 30-jarige kassenbouwer W. van M, de 24-jari- ge chauffeur T. L. en de 26-jarige vertegenwoordiger J. K., allen uit Venlo. Bij het gestolen geld bevon den zich dertien bankbiljetten van duizend gulden, waarvan de num mers bekend waren. dekking, grootte van een aantal ra men. Speciaal opgeleide enqueteurs en enquetrices zullen, te beginnen op 25 januari a.s. in de Zeeuwse B.B.- kring boven de Westerschelde, 6 tot 8 maanden nodig hebben om de hele provincie af te werken. Bewoners van het gebied boven de Wester schelde worden door middel van een folder geruime tijd van tevoren van de komst van een enqueteur op dc hoogte gesteld. (P.v.d.A.) en J. J. C. la Fleur (A.R.P.) uit Zuid-Holland, hebben de provin ciale staten van de drie provincies gevraagd bij de réggring aan te drin gen op de overname cn het tolvrij- maken. Minister drs. J. A. Bakker van verkeer en waterstaat en dc beide kamercommissies voor verkeer cn waterstaat zijn van dc actie op dc hoogte gebracht. De A.N.W.B. heeft inmiddels laten weten, dat deze bond het initiatief tot tolvrijmaking ondersteunt. GENNEP. De 73-jarige mevrouw A. M. van de Hcijdcn-dc Groot uit is in een Nijmeegs ziekenhuis ovcr- ledéfl aan dc gevolgen van ccn ver keersongeluk. Zij werd maandag avond bij het oversteken van ccn weg in Gennep aangereden door een personenauto. Duurste stoel voor administrateur DEN HAAG. 20-1. Slaatssecre- taris Grosheide onderwijs heeft woensdag bevestigd dal voor scholen voor voortgezet onderwijs zeer uitvoerige in ventarislijsten met normprij- zen voor meubilair zijn opge steld. Daarin is onder meer bepaald dat stoelen voor de amanuenses, de verpleegsters- kamer, de dokterskamer, de adminislratiehulpen en de ad ministrateur resjwctievelijk f 50,75, f 51 f 81 en f 127 mo gen kosten. De bewindsman deed dit in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede Kamer-lid Laban (P.v.d.A.), die voorts wilde weten of op dit punt nog onderscheid ge maakt wordt voor scholen voor lager-, middelbaar- en hoger voortgezet onderwijs. Scheepvaartberichten Abida, 20-1 te Durban verwacht. Acmaca, 1R-1 te Gothenburg. Camitia, 18-1 tc Guayaquil. Gccslstar, 19-1 150 m. ZO St. Maria. Ganymedes, 20-1 vertrek Kingston naar Porto Barrios. Donderdag 21 januari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 10.30 en 13.30 uur, jeugdconcerten voortgezet onderwijs. Huis van Nassau, 8 uur, Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Vrijdag 22 januari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, theatergezelschap Wim Zomer, „Kin deren vallen naar boven", (Z.V.U.). Huis van Nassau, 8 uur, vergadering Vissersvereniging „Helpt Elkander". Burgh Hotel Het Wapen van Burgh, 7.30 uur, uitvoering zangvereniging „Nu met Hope". Zaterdag 23 januari Zierikzee Hotel „Concordia", 2 uur, vergade ring Ver. tot Bevordering der Bijen teelt. Maandag 25 januari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, cursus maatschappijleer, (ZjtV.U., Platte landsvrouwen, Ver. van Huisvr.). Hotel van Oppen, 8 uur, ouderavond van de R.K.-scholen. Scharendijke Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Middenschouwen. Dinsdag 26 januari Zierikzee Mondragon, 14.15 uur, afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen Bond Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, jaarvergadering Plattelandsvrouwen. Kerkwerve 2.30 uur, bejaardensociëteit. Woensdag 27 januari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Donderdag 28 januari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, N.V.V.-Be- stuurdersbond Schouwen-Duiveland. Herv. Ver.-gebouw, 7.30 uur, familie avond Chr. Plattelandsorganisaties. Haamstede 7.30 uur, vergadering raad Wester- schouwen. Vrijdag 29 januari Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Hervormd Verenigingsgebouw, 8 uur „In de ban van het gebeuren". Advertentie Eerste hypothecaire geldleningen op courante woon- en winkelhuizen, alsmede landerijen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Cliroestjov's memoires een vervalsing? LONDEN, 21-1. De deskundige in communistische aangelegenheden Victor Zorza heeft woensdag in dc „Guardian" de memoires van Chroestjov een vervalsing genoemd waarin zowel de Sowjetrussische „KBG" als de Amerikaanse „CIA" een rol gespeeld hebben. Er zijn tal van aanwijzingen dat de publikatje van deze memoires niet de grootste sensatie maar dc grootste canard van deze eeuw is, schrijft hij. De memoires zijn door spekt met „letterlijk honderden fou ten". die Chroestsjov zelf nooit zou hebben kunnen maken, „hoe slecht zijn geheugen ook misschien is". Zorza heeft er een maand over ge daan om zijn bewijzen te verzamelen Hij heeft daarvoor ook gesproken met Stalins dochter Svetlana, met c'r voormalige Zuidslavische leider Milovan Djilus en met dc Russische pianist Wladimir Askenaze. PARIJS, 21-1. Afgevaardigden van vyf Europese landen hebben woens dag in Parijs ccn akkoord getekend voor samenwerking bij het samen stellen van een atlas van dc Balkan waarin wordt aangegeven in welke gebieden zich aardbevingen kunnen voordoen. Het bijna 15 miljoen gulden kos tende project wordt gesteund door de Verenigde Naties. In de betrok ken gebieden zullen observatoria en seismografische stations worden ge bouwd of gemoderniseerd. De atlas zal in de kosten bijdragen, doch de vatten. liet ontwikkelingsfonds der V N. zal in de kosten bijdragen, doch dc deelnemende landen - Bulgarije. Griekenland, Roemenie cn Turkije - ptir.cn hel grootste deel voor hun rekening.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2