EL-MIOR 2.o.. f25.- morgen gepaneerde varkenslappen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Komende P.T.T.-staking in Engeland krachtmeting met regering Steden geschrokken van komende administratieve rompslomp Varkensvlees is nu goedkoop! Bulgaars passagiersvliegtuig stortte neer in Zwitserland en vloog in brand Doden bij trein botsing te Zürich Nog een olieraffinaderij in Zeeland? Wereldraad van Kerken vraagt meer geld ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 januari 1971 127ste jaargang Nr. 20811 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur; M. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar 41,—. Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag ,dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. WAARIN OPGENOMEN 1797 -1889 In dit nummer: Slechte financiële positie Brouwershaven Overhemden 8 kleuren Om dn sociale politiek van liet land LONDEN. 18-1. Het conflict tussen de Britse regering en de vakbond van P.T.T.-personeel heeft maandag het karakter van een krachtmeting aangenomen. Van de uitslag zal mo gelijk de toekomst van de sociale po litiek in Engeland afhangen.. De minister van P.T.T.. Christo pher Chatawav. heeft in het Lager huis meegedeeld dat de regering de directie van de P.T.T. heeft gemach tigd van particuliere diensten ge bruik te maken tijdens de staking, die woensdagochtend zal beginnen. Hel postale monopolie /al dus niet meer gelden. Dit is in overeenstemming de tac tiek van de conservatieve regering van Edward Heath, die de overheid van zoveel mogelijk industriële, com merciële en zelfs sociale activiteit wil ontdoen. De regering heeft niet geantwoord op de verzoeken van de vakbond lol een gesprek. Voor haar is het zuiver een zaak tussen werkgever en werk nemers. Ondernemende lieden maken zich al op^ om de brievenbestellers Ie gaan vervangen. Een kleiner geïm proviseerde organisatie wil in Lon den de brieven gaan bezorgen tegen een tarief van gemiddeld twee shil ling (85 cent) per stuk. Het officiële tarief voor een brief is 5 pence (18 cent). Een andere onderneming wil tegen een zekere beloning de voor het buitenland bestemde stukken in België of Frankrijk gaan posten. De banken willen zorg dragen voor het briefverkeer met hun cliënten. De volkstelling Dit nummer beslaat uit 10 pagina's Alle goede beginselen zijn l in de wereld voorhanden: men jt behoeft ze slechts toe te pas- J sen. J Voor Oe Thanl geen nieuwe ambtstermijn NEW VORK. De secretaris gene raal van de V.N. Oc Thant heeft kenbaar gemaakt geen nieuwe ambtsperiode meer te begeren. Zijn ambtstermijn loopt op 31 december 1071 af. Thanl wordt deze week 82 jaar. ROTTERDAM. 18-1. De beslis sing van minister Nelissen dat de votksteilers na iedere teldag de en veloppen met kaarten op het stad huis van hun gemeente moeten in- leveicn, heeft volgens het hoofd van het bureau voor de Statistiek in Rotterdam, drs. Chr. Fransen, de grote gemeenten plotseling voor aanzienlijke organisatorische proble- geptaatst. Tijdens een maandag in Rotterdam gehouden bijeenkomst van vijftig plaatselijke leiders van de volkstelling in Zuid-Holland, zei drs. Fransen het onbegrijpelijk te vinden dat deze vergaande beslis sing zo kort voor het begin van de volkstelling is genomen en bekend gemaakt. „Vooral de grote gemeenten zien zich nu plotseling voor gigantische organisatorische problemen ge plaatst". aldus drs. Fransen. In Rot terdam waren wij juist klaar met de organisatie van de volkstelling, maar door de recente beslissingen van de minister is de zaak nu plotseling niet meer te overzien. Op het ogenblik maak ik me, vooral wat de grote .steden betreft, ongerust over het sla gen van de volkstelling", zo zei drs. Fransen. Pi'oltlcmcn Hij voegde daaraan toe dat Rot terdam zijn best zal doen de nieu we organisatorische problemen op tijd in het schema in te passen. „Maar het kan best zijn", aldus het hoofd van het Bureau voor de Sta tistiek in Rotterdam, „dat wij het C.B.S. moeten laten weten dat wij daarin niet zijn geslaagd." Dis. Fransen zei dat hjj afgelopen zaterdag uit krantenberichten had gelezen dat minister Nelissen had besloten, dat tellers met het telwerk bij groene of witte kool of iof ongelooflijk lekker! Publicatie van de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven All een (Ie piloot en een kind gered ZÜRICH, 18-1. Een Bulgaars |,as- sagiersvliegluig van het type Iljoc- sjin-18 met 37 passagiers aan boord is maandagmiddag kert voor de tan ding bij het vliegveld van Zurich neergestort. Drie mensen konden uit dc wrakstukken van het brandende vliegtuig worden gered, maar een van hen cverleed later in het zieken huis. Alleen dc Bulgaarse piloot en oen Israëlisch kind, die hrandnon- DAVOS. - De Nederlandse schaats ploeg in Da vos heeft alle reden om tevreden Ie zijn. Onze landgenoten lieten nog al wat records sneuvelen. Hier poseren Stien Kaiser en Ard Schenk met de bloemetjes voor hel 'scorebord, waarop hun recordtijden voor de 1300 meter dames en 3001) meter herenstaan „geklokt". den en breuken hebben opgelopen, overleefden de ramp. Het toestel moet zijn verongelukt toen het in dichte mist op 700 me ter hoogte de landingsbaan van het vliegveld van Zürich naderde. De Iljoesjin maakte een vlucht van Pa rijs via Zürich naar Sofia. Kort voor het ongeluk werden de radarver- tindingen en het radiocontact ver broken. Het toestel kwam in een on bewoond, heuvelachtig gebied bij Bachenbuelach terecht. Daardoor, en door de kist zijn de reddingswerk zaamheden bemoeilijkt. Direct na het neerstorten vloog het vliegtuig in brand. Het Zwitserse leger heeft de plaats van het ongeluk afgezet. De Iljoesjin-18 is eigendom van de luchtvaartmaatschappij „Balkan Bulgarian Airlines". Vliegtuigen van dit type hebben een capaciteit van 122 passagiers. De eerste „11-18" werd in april 1969 door de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot in gebruik genomen. Sinds dien zijn er 450 Ujoesjin-18's ge bouwd, waarvan 100 voor de export. Verwachting tot woensdagavond: Vrij zacht Vrij zacht met af en toe regen; ma tige tot krachtige, aan de kust tijde lijk harde wind uit zuid tot zuid—- west; minimum-temperaturen om streeks 4 graden, maxima ongeveer 7 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot Min.-temperaturen: 0 to.t 5 graden boven normaal. Max.-temperaturen: 0 tot 5 graden boven normaal. Kans dp een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 20 jan. Zon op 8.37. onder 17.05. Maan op 2.13, onder 11.13. 21 jan.Zon op 8.36. onder"17.07 Maan op 3.30, onder 11.33. Laatste kwartier: 19 jan. (19.08). HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 20 jan. 8.17 v.m. 20.54 n.m. 21 jan. 9.09 v.m. 21.59 n.m. BROUWERSHAVEN 20 jan. 8.18 v.m. 20.46 n.m. 21 jan. 9.11 v.m. 21.53 n.m. Doodtij: 22 jan. v HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Zachte oceaanlucht blijft ook het komende etmaal naar onze om geving stromen. De aanvoer wordt in stand gehouden door een depres sie, die van Schotland naar Noorwe gen trekt. Door de grote vochtigheid van de lucht zal er in ons land veel bewolking zijn. Daarbij zullen rand- storingen van deze depressies plaat selijk wat regen of een bui veroor zaken. De voorste begrenzing van de zachte lucht is in de nacht van maandag op dinsdag met enige regen ons land gepasseerd. Samenhangend hiermee heeft het in ons land vrij wel nergens meer gevroren. In mid den- en oost-Europa bleef het licht tot matig vriezen. In München werd zelfs nog 14 graden vorst geregis treerd. Het ziel er evenwel naar uit. dat in de komende vierentwintig uur de vorst geleidelijk verder naar het oosten wordt teruggedrongen. naar het stadhuis moeten komen om hun enveloppen in te leveren. Deze berichten werden hem maandagoch tend door het C.B.S. bevestigd. Volgens drs. Fransen leidt de be slissing van de minister ertoe, dut in een stad als Rotterdam iedere teldag na tien uur 's avonds ongeveer 3.000 tellers naar het stadhuis moeten ko men, die dan in totaal zo'n 6U.00Ü a 70.000 enveloppen met kaarten inle veren. „Hoe kunnen wij de tellers- verplichten na tien uur 's avonds de reis naar dè CooJsingel te maken en waar halen we plotseling de ambte naren vandaan, die al die envelop pen daarna nog moeten verwerken," zo vroeg drs. Fransen zich af. Weerstanden Hij zei weerstanden te verwachten bij de tellers, die nu als uitvloeisel van een ministeriebeslissing 's avonds hun enveloppen nog van ver af gelegen woongebieden - in Rot terdam b.v. de wijken Ommoord. Pernis en Hoogvliet - naar het stad huis moeten brengen. Bij het Rot terdamse Bureau voor de Statistiek 9 zijn overigens al telefoontjes bin nengekomen van tellers, 'die weige ren op basis van de nieuwe beslui ten mee te doen. Het hoofd van het Bureau voor de Statistiek zei maandag ook bijzon der onaangenaam verrast te zijn door het besluit dat de gemeenten loonkaarten voor de volkstellers moeten aanleggen in verband met de op het honorarium van de tellers in te houden belasting. Rompslomp Volgens drs. Fransen brengt ook deze beslissing voor de gemeente plotseling wat hij noemde, enorme administratieve rompslomp". Vol gens hem is dit besluit tegen alle eerder gemaakte afspraken in. Hij zei, dat hem eind november van het vorig jaar door het CBS nog was verzekerd dat de (loon) administratie van de volksteliers niet zodanig zou behoeven te zijn, dat deze een zware extra belasting van het gemeentelijk ambtelijk apparaat zou gaan bete kenen. ZÜRICH, 19-1. Bij de botsing die zich maandagavond bij Zürich tus sen twee personentreinen voordeed zijn v^jf mensen om het leven geko men. Dit is later door de spoorwe gen bekendgemaakt. Het ongeluk is te wijlen aan een misverstand tussen twee stations chefs, dat ontstond toenjiet automa tisch seinsysteem defect was en alle seinen op onveilig stonden. Zowel van het station Feldmeilen-Herrli- berg als van Meilen, aan een enkel spoorbaan gelegen, vertrok toch een trein in tegengestelde richting. Door dat ter plaatse een dichte mist hing merkten de machinisten elkaar le laat en volgde een zware botsing. Behalve de vier dodelijke slacht offers zijn er zeven zwaargewonden. Heden dinsdagviert prinses Margriet haar 28sle jaardag. (Foto: Max Koot). DEN HAAG, 18-1. Of er behalve de Total inderdaad nog twee maat schappijen een olieraffinaderij in het Sloegebied zullen vestigen, is niet zeker, zo verneemt het A.N.P. bij na vraag bij het Havenschap Vlissin gen. Er waren twee maatschappijen, die belangstelling hadden getoond voor vestiging in Vlissingen, de Union Rheinkohlen Krafstoff A.G. te Wes- seling en de Amoco, maar de Amoco wordt niet als ,eèn serieuze kandi daat beschouwd. Er zijn zoveel maatschappijen, die zich eens komen oriënteren en dan weer elders gaan neuzen en tot deze categorie be hoort de Amoco, aldus het haven schap. Een min of meer serieuze ge gadigde voor vestiging in Vlissingen is d^Duitse maatschappij, maar ook met deze maatschappij is het nog niet tot concrete afspraken gekomen. Zij heeft belangstelling voor 120 ha in het Sloegebied. Advertentie ADDIS ABEBA, 18-1. Het Cen traal Comité van de Wereldraad van Kerken heeft de aangesloten kerken gevraagd meer geld te storten in het fonds van de Wereldraad voor de bestrijding van het racisme. Het fonds is vorig jaar met een begin-kapitaal van 500.000 dollar in gesteld. Van dat geld is nu 200.000 dollar toegekend aan antiracistische organisaties, onder meer aan de be vrijdingsbeweging in Zuidelijk Afri ka. Alle organisaties die tol dusver hulp hebben gevraagd, hebben toe gezegd dat zij het geld niet voor mi litaire doeleinden zouden gebrui ken. Volgens de directeur van het anti racistische programma van dc We reldraad moet naast de toekenning van geldbedragen tegelijkertijd aktie worden gevoerd door de blanke ker ken an het westen om te voorko men dat hun landen het racisme la ten voortbestaan. Door het onder zoeken an de militairen, politieke, industriële en financiële systemen ir. eigen land moeten de blanke ker ken orderkennncn hoe deze syste men hel racisme bevorderen. Dc kerken zouden daarna moeten stre ven naar herziening van deze syste men.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1