de Stad Parijs PRIJZEN OMLAAG midden in de poststraat-zierikzee SUCCESJES bas en mar de jager OPRUIMING OPRUIMING VLOERENBEDRIJF „DE SPIRT", Zierikzee FIRMA K0EV0ETS SEIZOEN OPRUIMING HEREN- EN JONGENSKLEDING BEDDEN DEKENS Gebr. Tliien ATLETIEK Schouiven-Duivelandse Sportspiegel In de 4e klas II gaat Zierikzee met een goede kans op overwinning naar Koewacht D.F.S. is niet kansloos tegen Philippine Renes- se zal het zwaar krijgen tegen Aardenburg. VOETBAL K.N.V.B. Naar het zich laat aanzien bij het schrijven van deze regels, bestaat er een redelijk goede kans dat er dit weekeind weer gevoetbald kan wordenIn de 4e klas H gaat Zierikzee, dat uit de nog resterende negen wedstrijden 13 puntjes nodig heeft om kampioen te worden op bezoek bij Koewacht. Hoe wel Koewacht altijd nog een tegen stander is die niet onderschat moet worden geven wij Zierikzee toch een goede kans om op beide puntjes be slag te leggen. Voor Noormannen zal de thuiswedstrijd tegen Oostburg wel niet veel problemen opleveren. Te Middelburg geven wij Zeelandia een goede kans op de inzet tegen Hansioeertse Boys. Walcheren, nog steeds ernstig in de verdrukking, gaat het bij Sluiskil niet gemakke lijk krijgen. Clinge kan wellicht het terreinvoordeel uitbuiten in de ont moeting tegen Corn. Boys, terwijl Steen xvel alles op alles zal zetten om op Biervliet twee voor hen kost bare puntjes te bemachtigen. In de reserve 3e klas D gaan de reserves van Zierikzee het thuis opnemen te gen hekkesluiter HVV '24 II. Te Hulst moest Zierikzee met 1-0 de eer aan de thuisclub laten, de enige over winning welke HVV 24 II tot nu toe heeft weten te behalen. De rood zwarten zullen nu alles in het werk moeten stellen om de puntjes thuis te houden, waarmee zijn hun positie op de ranglijst ook meteen praktisch veilig kunnen stellen. Vlissingen III is favoriet in het plaatselijke treffen met Zeeland Sport II. Te Souburg krijgt RCS II een hele kluif aan Breskens II, terwijl Goes II bij het bezoek aan Middelburg III wel een kans maakt op ten minste de helft van de inzet. BILJARTEN AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas krijgt DFS bezoek van Philippine, in welke ont moeting de oranjehemden zeker nit by voorbaat kansloos zijn. Voor Re- nesse ziet de uitwedstrijd tegen Aar denburg er heel wat minder aantrek kelijk uit. Domburg moet in staat zijn om in het treffen met Schoon- dijke baas in eigen huis te blijven. Hoofdplaat en RIA-W zullen elkaar op het terrein van eerstgenoemde wel niet veel ontlopen, terwijl Lewe- dorpse Boys het terreinvoordeel moet kunnen uitbuiten in de ont moeting tegen Hulsterloo. Ook bij het treffen tussen Luctor en IJzen- dijke zou het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. In de 2e klas B heeft Dreischor bij het bezoek aan Renesse II de beste pa pieren in handen. Zonnemaire gaat te Middelburg op bezoek by Zeelan dia 111, waar de rood-gelen nog lang niet zeker van de inzet zijn. Robur heeft goede winstkansen bij Middel burg IV. Patrijzen zal zich thuis door Domburg II wel niet laten verras sen, terwijl Cortgene de uitwedstrijd tegen Volharding '32 tot een goed einde moet kunnen brengen. Kwa- dendamme kan haar positie weer wat verbeteren als het voor eigen publiek Luctor II van het Wf weet te houden. In de 3e klas D zou bij het treffen tussen Dreischor II en Zonnemaire II het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. Op het sportpark Bannink heeft Zie rikzee III in het treffen met SVO- WK de beste troeven in handen. Koploper Patrijzen II gaat thuis van Kwadendamme II winnen, terwijl Robur 11 de puntjes thuis kan hou den tegen Volharding '32 II. R. Lems (Bruinisse) kampioen le klasse libre district OUWERKERK. 12-1. In hotel Vij verberg te Ouwerkerk is Rinus Lems uit Bruinisse, lid van de Nieu- vverkerkse biljartvereniging O.K.K., erin geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap le klasse libre van het district Schouwen-Duiveland der KNBB. De titel kwam hiermee terecht bij de speler die hierop tvel de meeste aanspraak mocht maken. Heeds voor Prijzen de aanvang van de finale partij te gen J. den Haan, die hij overigens verloor, was hij met vier punten voorsprong reeds zeker van de kam pioenstitel. Verder bracht Lems de in dit toernooi hoogst gescoorde serie 66 caramboles en het hoogste partij gemiddelde 10.00 op zijn naam. Zoals uit het algemeen partijgemiddelde van de deelnemers reeds blijkt, zijn er geen daverende prestaties gele verd en werd het le klasse peil (4.50) maar goed en wel gehaald. Gebrek aan voldoende training zal hiervan wel de belangrijkste oorzaak zijn. M. Lems, O.K.K., Nieuwerkerk J. den Haan, Haamstede A. M. Geelhoed, De Carambole, Dreischor Het viel zeker te betreuren dat op de deelnemerslijst nog een aantal namen ontbraken van spelers die hadden kunnen deelnemen. Om het nu met drie spelers nog een klein beetje aantrekkelijk te maken was de kampioen van de 2e klasse A. M. Geelhoed, die het overigens lang niet onaardig deed, uitgenodigd. Aan het slot overhandigde de dis trictsbestuurder de heer Der Wedu wen aan de deelnemers de prijzen. De voorzitter van de organiserende vereniging DOS, de heer L. van Raamsdonk, sprak woorden van dank tot de deelnemers voor de sportieve wijze waarop zij elkaar partij hadde gegeven, waarna de heer J. den Haan namens de deelne mers de organisatoren, tellers en schrijvers, hartelijk dankte voor de moeite welke, zij zich hadden ge troost. 8 1099 234 66 4.69 6 1125 242 46 4.65 4 910 210 28 4.49 Viertallencompetitie district Sch.-Duivelanil In de viertallen competitie van het district Schouwen-Duiveland der K. N.B.B. werden de volgende wedstrij den gespeeld: C 3e klasse afdeling A: De drie Schapen-Entre Nous 0-9: A. J. Dorst -A. Krijnsc Lokker 0-2; H. G. der Weduwen-M. v. d. Schee 0-2; W. J. Doeleman-J. de Regt 0-2; J. Nelisse- P. v. d. Schee 0-2. - K.V.L.-De drie Schapen 5-4: C. Stouton-W. J. Doe- leman 2-0; M. de Rijke-J. Nelisse 2-0; J. Koopman-H. G. der Weduwen 0-2; L. de Munnik-M. Mol 0-2. C 3e klasse, afdeling B: V.O.G.- O.K.K. 7-2: W. Kramcr-M. Lems 2-0; C. v. d. Bos-A. Heijboer 2-0; C. Krcllo-J. Goudswaard 2-0; Th. Kra- mer-L. van Klinken 0-2. - O.K.K.- K.V.L. II 5-4; M. Lems-J. v. d. Weij- dc 0-2; J. Goudswaard-M. Wagema- kcr 2-0; A. Heijboer-A. Braber 0-2; L. van Klinkcn-M. Voshol 2-0. C 4e klasse, afdeling A: O.K.K. II- Rcnessc 4-5: A. R. Heijboer-J. A. Vasscur 0-2; W. Stoutjesdijk-A. W. Braai 2-0; C. Jongmans-St. v. d. Hoek 0-2; M. Matthijsse-Jac. Verse- put 2-0. - De Carambolc-D.O.S. 7-2: K.. Dorst-M. Snoek 2-0; J. A. Dorst- D. Sies 2-0; J. P. de Jongc-A. v. d. Zande 2-0; B. de Rijke-P. W. Bod bijl 0-2. - Renesse-De Carambole 7-2: Jac. Vcrseput-B. de Rijke 0-2; St. v. d. Hoek-J. P. de Jonge 2-0; A. W. Braal-J. A. Dorst 2-0; J. C. Everaers-K. Dorst 2-0. - D.O.S.-O. K.K. TI 9-0: J. Bom-A R. Heijboer 2-0; D. Sies-H. van Heek 2-0: A. v. d. Zande-C. Jongmans 2-0; P. W. Bodbijl-M. Matthijsse 2-0. C 4c klasse, afdeling B: De Ca rambole II-O.K.K. III 7-2: C. M. Dooge-M. Quist 2-0; A. A. Rchouwe- nnnr-J. C. van Fclius 2-0; J. Steen- land-Joh. Lemsom 2-0; J. J. de Waay C. Padmos 0-2. - K.V.L. III-De Ca rambole- II 7-2: M. J. der Weduwen -C. M. Dooge 2-0; C. Stouten-A. A. Schouwenaar 2-0; L. J. Klompe-J. Steenland 2-0; J. den Hollander-A. M. Geelhoed 0-2. Kampioenschap hoofdklasse extra Zaterdag cn zondag 16 en 17 ja nuari a.s. zal in hotel Vijverberg te Ouwerkerk door het district Schou wen-Duiveland der KNBB het per soonlijk kampioenschap Hoofd-Ex- tra klasse worden georganiseerd. Hieraan zal worden deelgenomen door P. D. Vijverberg en W. Kramer die hiervoor zesmaal tegen elkaar zullen uitkomen. P. D. Vijverberg moet hierbij 250 en W. Kramer 300 carambol's spelen. Mol de eerste partij zal zaterdagmiddag te 14.00 uur ccn aanvang worden gemaakt. WIELRENNEN Data voor Burgh/Haam- stcde en Renesse Voor dc op zondag 17 januari a.s. door de K.N.W.U. in hotel „Des Pays Bas" te Tcrneuzen voor Zeeland tc houden kalcndervergadcring zijn door de comitc's van Burgh-Haam- stede en Renesse in principe dc vol gende data voor dc tc houden wed strijden vastgesteld: Burgh-Haam- stede vrijdag 16 juli. 3 uur nieuwe lingen. afstand 65 km., hierna een wedstrijd voor scholieren over ccn nog nader vast tc stellen afstand cn daarna een avondcritcrium voor amateurs over 100 km. Renesse woensdag 7 juli een avondcritcrum over 100 km. Delta Sport (lerile plaats in crosscompetitie Voor de crosscompetitie is verle den week de eerste wedstrijd ge houden aan het strand van het Veer- se meer. De B. en C. jongens van Delta Sport staan na deze wedstrijd voorlopig op de derde plaats met 106 punten na Hulst en Goes met res pectievelijk 131 en 130 punten. Op de vierde plaats staat Terneuzen met 59, vijfde plaats Middelburg met 58, 6e plaats Vlisingen met 40 punten. Voor de 106 behaalde punten voor Delta Sport zorgden L. de Pee (29); A. Rozeboom (27), H. Pols (26) en A. Fluit (24 pnt.). Voor de clubcompetitie senioren heeft Delta Sport te weinig leden. In deze zware wedstrijd waaraan door o.a. de Hulstenaar C. Mulder, de Goesenaar K. van Dam meededen behaalde Martin Moermond 18 en Wim Schot 7 punten. Voor de meisjes is er alleen een persoonlijke competitie. Bij de B. meisjes staat Isolien Hagè het hoogst genoteerd op de le plaats. Bij de C. meisjes werd Anita Horst uit Renesse 5e, Marja Kouijzer 6e. Bij de D. meisjes werd Marjan No- let 4e, Anita Kouijzer 5e en Petra Krello 6e. Bij de jongenspupillen werd Mar tin Nolet le en bij de pupillen meis- je3 Henny de Boer 4e. Daling advertentie bestedingen in de pers DEN HAAG, 13-1. De „investerin gen" in persreclame zijn volgens een overzicht, dat hét bureau voor bud getten-controle te Amsterdam heeft samengesteld van de reclamebeste dingen in pers, radio en t.v. van merkartikelen en -diensten, in de eerste helft van 1970 met 10 miljoen gulden gedaald. Zij bedroegen in dat tijdvak 163,5 miljoen gulden tegen 173,5 miljoen gulden in de eerste helft van 1969. Aan etherreclame werd echter meer gespendeei'd, na melijk 54,9 miljoen tegen 45,9 min. gulden. Tomaten en eieren voor hotelgasten DÜSSELDORF, 14-1. Uit protest tegen „de ellende in Brazilië" heb ben enkele honderden betogers woensdagavond in het Hiltonhotel te Düsseldorf de deelnemers aan een „Copacabana"-bal met tomaten en eieren bekogeld. Het bal was door het hotel samen met de Braziliaanse luchtvaartmaatschappij Varig en de Westduitse Lufthansa georganiseerd. Volgens de hoteldirectie vernielden de betogers de kleding van sommige genodigden. Er iberden ook sieraden afgerukt. Denk aan Brazilië, waar 560.000. kinderen aan ondervoeding sterven, zo schreeuwden de demon stranten. De polifie beperkte zich er toe, hen van cle toegangen tot de zaal .te verwijderen. Omboden waterka nonnen en een gemotoriseerde bri gade kwamen niet in actie. WASHINGTON. Het Pentagon heeft de benoeming bekendgemaakt van generaal Frank Mildren tot be velhebber van de geallieerde grond strijdkrachten in Zuidoost-Europa. Hij volgt generaal Ben Harrll op, die met pensioen gaat. Sterrenstelsels ontdekt BERKELEY13-1. Twee grote sterrenstelsels, die verrassend dicht bij onze eigen Melkweg blijken te staan, zijn onlangs ontdekt door een groep ster renkundigen in Californië, zo blijkt uit een artikel in het deze week verschenen „Astro- physical Journal". De nieuwe melkwegstelsels hebben de na men Ma ff ei een en twee ge kregen, naar de Italiaanse sterrenkundige Paolo Ma ff ei, die ze in 1968 voor het eerst heeft waargenomen, maar niet wist wat ze waren. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 12 jan. Adriaan Willem Mattheus, z. van Arie van de Zande en Maria Piclernclla Wcssels (Wes- terschouwen). Overleden. 4 jan. Liang An Tan, 71 jr. (Zierikzee), echtg. van Nel Ly Thio; 7 jan. Tona Barensde, 81 jr. (Westerschouwen), echtg. van Jo- hannis Stoel; 11 jan. Mina Slager, 74 jr. (Westerschouwen). echtg. van Cornelis Marinus Evertsc; 11 jan. Leonardos van Rooijcn, 67 jr. (Zie rikzee). echtg. van Wilhelmina Jo hanna Scholl, eerder goh. gew. met Anna Catharinn Metz. Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje JOHANNA JOZINA ADRIANA (Ilona) A. H. HANSON M. E. HANSON- v. d. LINDE Nieuwerkerk, 13 januari 1971 Ooststraat 21 Burgh - Haamstede Zaterdagmorgen a. s. haalt „de muziek" weer OUD PA PIER op. Wilt u het gebun deld aan de weg zetten? Bij voorbaat dank! Huivelijks- k kaarten en circulaires k 8 Wij drukken ze graag x voor U 0 Drukkerij L Ojj Janncwekken 11 k S en Zierikzee. Tel. 01110-2604 Te koop Slagerij Leen Simmers, Sint Domusstr. 26, Zierikzee, tel. (01110) 2588. Nu 5 kilo rib- lappen voor f 40, Algehele, totale opruiming! De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland houdt een werkelijk racftkale, algehele opruiming van dui zenden korte en lange bont mantels. Ze gaan weg' met ongelooflijke kortingen van 20 t/m 50 desgewenst zeer soepele kredietservice. Bont kopen is een zaak van ver trouwen, 'n 3-jarig garantie bewijs is dat vertrouwen waard. Zie etalages voor de honderden guldens voordeel- weggeef-kolderprijzen. Da mes haast u, nu of nooit! Dit kan alléén „De Bontkoning", Hoogstraat 97, Rotterdam- Centrum, telef. (010) 117.117. Vrijdags tot 9 uur 's avonds geopend. Komt U van buiten de stad, bij koop krijgt u ook met de opruiming, algehele reiskostenvergoeding 504 Peugeot 1969; 404 Peu geot 1968; 2 Volkswagens 1968. Alle wagens als nieuw. J. v. d. Vreugde, Hogezoom 50 te Haamstede. Telef. (01115) 1490. Bruidsjapon met hoed en sleep. Te bevragen 's avonds na 5 uur: Lange Blokweg 10, Zierikzee. Kever 1300, model '70, 10.000 km. gelopen, licht blauw en zwarte bekleding. De Brauw- straat 24, Zierikzee. „Étna" 4-pits gasfornuis. Te bcvr. C. W. van Haveren, „Zorgvlied", Schuddebeurs. Tel. (01110)-3004. 2 i.p.s.z. oliekacheds Boeker en Fobru.w Dorpsstraat 62, Gapinge. Tel. (01189)-1560. Radiotafei, kapstok met kleed ganglamp, waterketel, ver chroomd en pluche overgor dijnen. Nuordstraat 8. Brui nisse. Ford Anglia 1963 i.p.s. Te bcvr. F. v. d. Waart, Noord- hogeweg 4. Sirjansland. Tel. (01113)-570. I.g.st.z. Renault Estafette be stelwagen 1961. Wil ook rui len voor oude Mercedes die sel of iets dergelijks. A. v. d. Wekken. Wilhelmina weg 12, Renesse. Sterke, ronde cc f kamer-kcu- kentafels: blank beuken f 25, teak f 45. Meubelshowroom van Zierikzee. Mcclstraat 31. het is eigenlijk niet te geloven! u kunt bij ons in de week van 15 januari tot 22 januari bezitter of bezitster worden van bijv. een expositiestoel, een model bank, een bijzondere tafel, een originele lamp of een progressief woonding tegen zeer gereduceerde prijzen! wie wil dat niet, horen wij u al zeggen, als u bovendien nog weet dat al deze modellen het ,goed wonen' predikaat hebben, u mag het gerust weten wij moeten ruimte maken voor nieuwe ideeën en ruimte is ons veel waard, van daar wij nodigen u graag uit tot kijken leden goed wonen kerkplein 57 kapelle RESTANTEN: SPECIALE AANBIEDING: KAMERBREEDTAPIJT LINOLEUM FIESTA SLAAPKAMERTAPIJT enz. TAPIJTTEGELS, 1,25 per stuk Zelfklevende Vinyltegels 5,- per doos Kamerbceedtapijt uit onze voorraad nog voor oude prijs, bovendien 10 PROCENT KORTING. Nog veel meer koopjes met kortingen van 10 lol 60 procent. Kromme Elleboog 3 Telefoon (01110] 2134 Speciale aanbieding „Mosa' serviesgoed, alle delen los verkrijgbaar legen bijna hal ve prijzen. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zie rikzee. Z.g.a.n. grijs stalen slaapka mer ameublement, best. uit: t.weepers. ledikant, 2 nachtk., 2 stoelen en tafel. Evertsen- straat 8. Zierikzee. - Telef. (011101-2042. Gloednieuwe moderne lange bruine lederen jas. maat 52- 54, kalfsleer met binnenkant ztoare mok. Tegen elk aan nemelijk bod. Saman, SI. Do- musstraat 88, Zierikzee. Tel. (01110) 2004. Te koop gevraagd: Sloophuizcn, -schuren cn an dere objecten. Saman, St. Do- musstraat 88, Zierikzee. Tel. (01110) 2004. Gehele of gedeeltelijke in boedels, oud ijzer, oude zak ken en oude metalen. G. Heij boer, Bogerdweg 47, Drei schor. Tel. (01112)471. Nog steeds plavuizen, gang en stoeptegels. Oók 1c ruilen in overleg tegen nieuwe bc- tontegels. Saman. St. Domus- straat 88, Zierikzee. Telefoon (01110) 2004. Veel geld geven wij voor uw oude kachel! Over op aard gas of centrale verwarming? Wij kopen uw olie- of kolen- kachel tegen de hoogste prijs ïn komen ze overal ophalen. 5aman. St. Domusstraat 88. Zierikzee. Tel. (01110) 2004. Tegen dc hoogste prijs: Oud ijzer cn andere metalen. Oók i grote machines enz. K. Sa- j man. St. Domusstraat 88. Zie- j rikzcc. Personeel gevraagd: Bijverdiensten! - Thuiswerk, o.a. vouwen, plakken, schrij ven, sorteren, enz. Werk wordt ook zelf door ons ge leverd! Inlichtingen (postze gel insluiten): Firma Meta- lon, postbus 511, 's-Hertogen- bosch. Personeel aangeboden Gehuwde vrouw met jaren lange kantoorervaring, v.g.g. v. zoekt werk voor halve da gen, ook voor tijdelijk. Brie ven onder no. 3445 a.h. bu reau van dit blad. Diversen Een prima panty, 1,75 per paar, 2 paar voor 3,25. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en West straat, Haamstede. Denkt u aan dc nieuwe cur sus machineschrijven? le les: 16 januari 's middags half twee in het „Huis van Nas sau". Zierikzee. Stichting Handelsonderwijs. Sa man's vis- cn palinghandel, Visstraat. Zierikzee, is don derdag 21 januari a.s. weer geopend! Ziet advertentie a.s. donderdag 19 januari. Weg met gladde stoepen, ga rage-inritten enz.! Haal bij ons de ideale oplossing: Glad weg zout! Sluijs Zn., Hoo- gezoom 44. Haamstede. Telef. (01115) 1437. Landbouwplastic in diverse dikten en breedtes, bij elke lengte. Tuinbouwhuis Sluijs en Zn. Tel. (0I115)-1437, tc Haamstede. Roestvrij stalen pedaalem mers. kiekeboes. enz. J. F. v. d. Ven. Schuithaven 6, Zie rikzee. Tel. 3407. Ter leen gevraagd Voor groot huis f 45.000 te gen hoge rente. Borg aanwe zig. Aflossing nader overeen te komen. Brieven onder no. 3426 a.h. bureau van dit blad Huisdieren: Iedere hond een penning van de Sophia Ver. tot Bescher ming van Dieren! Esdoorn straat 33. tel. 1583. Nieu werkerk. Sophia Vereniging tot Be scherming van Dieren zoekt goed tehuis voor mooi bast. hondje (reu) 3 mnd. oud en 5 hamsters. Inl.: Esdoorn straat 33, Nieuwerkerk. Tel. 1583. Werkdagen Lonneker dragen ook WERKTRUIEN worden nog verkocht bij ZIERIKZEE I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5