PALESTIJNEN DE DUPE „Pomona" buigt zich over probleem-caravans in boomgaarden STREEKNIEUWS Bejaardenhuis te Bruinisse rijst Sioog hoven de omgeving uit BLIK DOOR HET WERELD VENSTER HAAMSTEDE. 11-1. De V.O.L. „Pomona" vergadert a.s. dinsdag 19 januari in hotel Bom. De avond wordt geheel gewyd aan het recrea- tievc-nevenbedrijt van de fruitteler en wel in de vorm van caravans. Op deze vergadering zal het lid van Ged. Staten van Zeeland, de heer A. L. van Geesbeigen over dit onderwerp een inleiding houden. In een uitgebreid schrijven aan de leden wijst het bestuur van Pomona er op dat de inkomsten uit de cara van-plaatsing in de boomgaarden bijzonder welkom zijn. Doch als on derdeel van het bedrijf is een zekere vakkennis nodig, evenals die op de andere pure recreatiebedrijven aan wezig moet zijn. Er wordt vooral ge doeld op de behandeling van de zo mergasten tijdens hun verblijf in de caravans en door verschillende ge dragsregels tussen gasten en gasthe ren moet getracht worden een zo goed mogelijk rendement van dit nevenbedrijf te krijgen. ZIERIKZEE Met ingang van 1 april is de heer T. C. Hekman, werkzaam ter ge meentesecretarie, benoemd tot hoofd commies A, ohef van de afdeling Huisvesting der gemeente Rheden. Administrateur Chr. Scholen Tot administrateur van de Chr. Scholen te Zierikzee is benoemd de heer J. C. van Beveren, tot 1 januari werkzaam ter gemeentesecretarie. De heer Van Beveren heeft een kan toor betrokken in het pand hoek Poststraat-Paternosterstraat. Afdeling „Philatelica" Cp maandag 18 januari houdt de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philatelica een vergadering in Mon- dragon. Als spreker treedt op prof. dr. W. J. Bruins Slot te Dreischor over het onderwerp: „De geschiede nis van Malawi (Nyasaland) op post zegels." Voor het Staatspraktijkdiploma Bedrijfsadministratie (S.P.D.) slaag de voor deel I, de heer D. W. N. van Dam. Momenteel kampt elke fruitteler met zijn bestaansmogelijkheden. Er gaat geen raadsvergadering voorbij of er wordt over dit nevenbedrijf ge praat. Natuurlijk moeten er eisen ge steld worden aan de outillage voor de toerist en het is logisch dat de ge meente, (die uiteindelijk verantwoor delijk is door het uitgeven der ver gunningen) voorwaarden stelt en een zekere norm in toegestane aantallen voorhoudt. De fruitteler zal zich aan moeten passen en zorgen voor goede toilet ten cn al wat daar bij komt. De heer Van Gcesbergen is goed op de hoogte met de ontwikkeling van openlucht recreatie en het toerisme. Daarom hoopt het bestuur dat de opkomst zeer groot zul zijn. Ontslag notaris Bij Koninklijk Besluit is aan de heer J. J. v. d. Ende op zijn verzoek, met ingang van 1 maart a.s. eervol ontslag verleend uit zijn ambt van notaris. Vissersvereniging „Helpt Elkander" Op vrijdag 22 januari wordt in het Huis van Nassau de jaarvergadering gehouden van de vissersvereniging „Helpt Elkander". WESTHOEK Een vale gier was hier Vorige week schonk zowel de vi suele- als de geschreven pers veel aandacht aan een vale gier die in de buurt van Dongen wex-d waargeno men. Er werd toen gezegd dat het 15 jaar geleden was dat een dergelijk exemplaar in Nederland gezien was. De voorzitter van de Vogelwacht „Schouwen-Duiveland". de heer J. P. C. Boot, zeide hierover dat dit on juist is, want van 1 tot en met 6 mei 1965 verbleef een vale gier op Schouwen. De uit Zuid-Europa af komstige zwijgzame vogel werd toen boven en in de Domeinen gezien, doch buspassagiers zagen de vogel ook in de buurt van het graanbedvijf van de heren Krijger aan de Hoo- genboomlaan te Renesse en zelfs op de kerk van Brouwershaven. BURGïT Inbraak Onbekenden hebben zich een de zer dagen toegang verschaft tot het zomerhuis „Cologne", staande aan de Adr. v. d. Weijdeweg en bewoond door de familie v. Verflimmen uit Rotterdam. Een draagbaar televisie toestel ter waarde van ca. f 500, wordt vermist. Er is kennelijk een deur open blijven staan waardoor het de inbrekers bijzonder gemakke lijk is gemaakt. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. WESTERSCHOUWEN Prestatieloop door de Domeinen Op zaterdag 16 januari a.s. vindt te Westenschouwen een wedstrijd plaats voor de Zeeuwse crosscompe titie welke alleen voor KNAU-leden is bestemd en een prestatieloop van 8 km. Na de zo geslaagde „Mosselloop" van november vorig jaar is er nu de „Appelloop". Aan deze prestatie loop kan een ieder deelnemen. Het zijn niet alleen sportmensen die hier hun konditie op peil kunnen houden maar ook voor iedereen die het be vorderen van de gezondheid wil kombineren met het genoegen van een wandeling door de prachtige Do meinen. Allen die de tocht volbren gen krijgen een herinnering aange boden en een appel terwijl iedere 20e deelnemer die binnenkomt een zakje appels in ontvangst kan ne men. Gestart wordt er van camping „Duinrand" waar na afloop van de tocht gelegenheid is uit te rusten en iets te drinken in de gezellige kan tine. NIEUWERKERK Leerzame bejaardenbijeenkomst De ontspanningsavond die de af deling Nieuwerkerk van de Alge mene Bond van Bejaarden ox-gani- seerde in het Dorpshuis is goed ge slaagd. Een zeventigtal bezoekers zagen dia's over Israël, door de heer Van Veen uit Goes getoond, die er een eenvoudige toelichting bij gaf. De belangstelling ging voox-al uit naar het Isx-aël van heden alsmede Modernste snufjes werden toegepast Lij de inrichting BRUINISSE, 13-9, Hoog rijst het boven de omgeving uit, gelegen in de nieuwe wijk Plan West II in Brui nisse het door architect Wentink uit Baarn ontworpen en door de aanne mers Gebrs. Geleijnse te Zevenber gen gebouwde bejaardenverzorgings tehuis. Kosten als het geheel gereed is: enge veer 3 Vi miljoen gulden. Het huis telt 83 verpleegbedden. Met 5 één en 2 twee persoonsbedden voor het interne personeel, met zes zie kenkamers cn 4 logeerbedden, totaal 102 bedden. Het grote hoofdgebouw heeft vier woonlagen. Het naastge legen zusterhuis twee woonlagen. Door de voordeur komt men in een ruime hal en men vindt dan di rect de administratie, de toko, de ruimte voor de schakelkasten, de toiletten, de magazijnen, de linnen kamer, de bestuurskamer en verder de keukens (voor brood en voor war me maaltijden). Eveneens gelijk- vloei's vindt men de ziekenafdeling met vier ziekenkamex-s, een dokters kamer en de zusterpost. De aula met het morluax-ium zijn uiteraax-d ook in de benedenvex-die- ping ondergebracht. In de aula is plaats voor plm. 50 pex-sonen; hierbij is dan nog een wachtruimte en een spreekkamer. Het gehele gebouw is cenlx-aal ver warmd. Ook de z.g. lelevisiekamex-, is gelijkvloers gelegen. Recreatiezaal Wie per trap of met de lift op de eex'ste verdieping komt, heeft meteen een inblik in de grote recreatiezaal met podium, waar de tafeltjes en de stoeltjes noden tot een gezellig zitje. Zowel de hei'en als de dames moe ten van tijd tot tijd naar de kapper. Ook daaraan is gedacht; de kappers ruimte bevindt zich achter de recrea tiezaal op de eerste vex-diëping, waar verder 20 verzox-gingskamers zijn ge legen. De twee persoonskamers heb ben naast de zitkamer nog een slaapkamer, maar de gewone één pevsoonskamex-s zijn zit-slaapkamex-s Iedere bewoner heeft de beschikking over een keukentje, waarin een koelkastje, enkele kasten, een toilet enz. Ook de derde vei'dieping heeft ui teraard voor het gx-ootste deel ver zorgingskamers, maar ook hier re- creetiezaaltjes, voor de bewoner-s en voor het pex-soneel een aparte perso- neelskeuken en zeven pex-soneelska- mex-s. Verder een bescheiden logeer- kamer. Helema 1 boven is de ruimte voor de centr-ale vei'warming en voor het warme water. Op iedere vex-dieping dan vex-der ook nog de douches, met het zitbad en het lig bad. Zeven jaar Zeven jaar geleden kwamen dia kenen van de verschillende kerken te Bruinisse bijeen, de hex-vox-mde kerk, de gex-eformeerde kerk, de ge reformeerde gemeente en de oud-ge reformeerde kerk, met de her-vormde diakonieën van Oostex-land, Sir- jansland, Nieuwerkex'k en Ouwer- kerk. Men voxmde een bestuui\ De heer J. H. Stoutjesdijk te Oosterland werd een enex-giek voorzitter, de heer J. van den Bei-ge, Bruinisse een kundig secretaris, ter-wijl de heer D. Bal te Bruinisse, penningmeester werd. Maandag 7 juli 1969 heide voor zitter Stoutjcsdjjk de eerste paal in de grond, maandag 11 janari 1971 arriveerden de eerste bewoners. Het zullen er in totaal 83 worden te weten 42 uit Bruinisse, 21 uit Ccsterland, 3 uit Six-jansland, 2 uit Nieuwerkerk en 6 uit Ouwerkex-k, in totaal 74 uit de regio, aangevuld met negen personen, die vroeger wel op één der gexrieenten Bruinisse of Dui- veland hebben gewoond, maar die naar elders waren vertrokken. In elk* kamertje is radio en televi sie aansluting. Men heeft er keuze uit diverse stations, maar men kan ook dx-ie verschillende kerkdiensten beluistex-en via de kei'ktelefoon en men heeft er vele diverse gemakken, want er is naar gestreefd van de modei*ste technische snufjes gebruik te maken, zowel op de kamex-s voor de verpleegden, als voor de dienst ruimten. Verdere voorbeelden zijn daarvan de keukens en de linnen kamers. De recreatiezalen zijn voorzien van een z.g. ringleiding. Hax-dhorenden zullen daardoor toch alle sprekers goed kunnen volgen. Het bejaardenvex-zox'gingstehuis van Bruinisse vx'ucht van samenwer king, tussen kerken en gemeenten is een sierraad voor de gemeente ge worden. Alleen wie er een bezoek brengt, kan een goede indx'uk krijgen van wat hier tot stand is gebracht. De levex-anciei-s van vlees, melk, brood, groenten en fx-uit worden ver zorgd door de plaatselijke midden- standex-s (na inschx-ijving). Tot admi nistrateur is benoemd de heer S. de Koning, tot tijdelijk adjunct-direc trice mejuffx-ouw J. C. de Giex\ Een fx-aaie tuin zal sti-aks het gebouw omzomen, maar daarvan is nu nog niets te zien. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode). de leefgewoonten o.a., in de kibboets en de industrie. Tevens werden er beelden getoond van het vroegere Israël en de in de bijbel besproken plaatsen. Volgens de heer Van Veen zullen de Israëliërs ex-voor blijven vechten een eigen plaats in de we reld te veroveren. Voorzitter Sloot- maker die de aanwezigen alsmede de heer Van Veen aan het begin van de middag verwelkomde, kon medede len dat er vijf nieuwe leden waren ingeschreven. De heer Van Veen werd een enveloppe met een attentie aangeboden en hartelijk bedankt voor hetgeen hij vei-teld en getoond had. OOSTERLAND Collecte „Kinderzorg" In het laatste kwartaal van 1970 wei-d ten bate van de Stichting „Kin- dex-zox-g" te Middelburg hier .ter plaatse gekollekteerd door de jonge dames: Abex'dien Beije, Jannie Boo- gert. Nellie Dooge en Max-lies van der Werf, onder leiding van rnevx-. L. van 't Hoff-van der Maas, waar van de opbx-engst f 158,50 bedroeg. Het totale bedrag ovex1- 1970 bedroeg dex-halve de mooie som van niet minder dan f 783,09, waai-voor een dankwoox-d aan allen die steeds dit werk met een gift willen gedenken, en niet minder aan de leiding en de jongedames, die steeds maar weer iedere week er met de busjes op uit tx-ekken, zeker niet misplaatst is. Mutaties in de woningvoorraad Doordat verschillende personen uit ons dox-p hun intrek namen in het bejaarden verzorgingstehuis te Bruinisse en ook enigen in de bejaax-denwoningen aan de Van den Abeelestraat, zijn vex-scihl- lende woningen van eigenaar veran derd. Het woonhuis Lange Dreef 3, eigenaar de ,heer Nic. Bouwman, werd vei'kocht aan de heer A. de Bilde, en het woonhuis Lange Dreef 14, eigenaar de heer L. Stoutjes dijk, wex-d aangekocht door de heer J. Bolle Lz. Het woonhuis met schuur en erf Molenweg 10, eigenares mevr. C. Vijvex*bex"g-Hendrikse, veranderde van eigenaar door aankoop van de heer Fierens uit Schuddebeurs. Het woonhuis Oud Heilige weg, eigenaar de heer Joh. van der Reëst, werd vex-kocht aan de heer J. Bolle Mz., en dat van de heer C. van der Maas, Oud Heilige weg 1 aan de heer Jac. Hendrikse Kz. De beide panden aan de Nieuwe Weg (Nieuwstraat) 20 en 22, voorheen bewoond door de gebr. M. en Anth. Kloote, werden gekocht door de heer Joh. de Bruine Lz. Het woonhuis Lage Rampertseweg 1 werd aangekocht door de heer L. A. Capelle, in opdracht van de Am bachtsheer van Oostex-land, F. A, L. C. baron Sohimmelpenninck van der Oye te Wassenaar. Bij het laatste was inbegx-epen ongeveer 80 are bouwland. Verkoop huis niet gegund In het café-i-estaurant „De Blauwe Keet' 'alhier vond de openbare ver koping plaats door notaris D. Kai-s- ten te Ziex-ikzee van het woonhuis met schuur en tuin gx*oot 19,79 ai-e aan de Rijksweg 5 (Bosweg) te Oos tex-land. Zulks ten vex-zoeke van mevr. Bex-gman te Bruinisse. Hoogste bieder was de heer C. Bei-revoets te Zierikzee, voor de prijs van f 37.000. De koop werd echter voor deze prijs niet gegund. Koliekten Herv. gemeente In december van het vorige jaar wex-d in de Ned. Herv. Kex*k alhier gecollecteex-d: voor de kerkvoogdij f 839,03; Kerk en Wereld f 354,20; oudejaax-scollecte f 202,56; en voor de centx-ale verwarming f 144,99. Vooi'ts brachteh de zendingsbussen in het laatste kwax-taal van 1970 op de som van f 317,46. De busjes voor de kerktelefoon f 403,95 in het laat ste halfjaar van 1970, terwijl voorde zondagsschool via de lijsten binnen kwam f 454,20 en de collecte voor het kerstfeest van de zondagsschool f 100,40 bedroeg. DUIVELAND Verkeerscursussen De twee vei-keerscux-sussen, die in de gemeente Duiveland in de ko mende weken zullen worden gehou den onder auspiciën van de afdeling Duiveland van de Ver. voor Veilig Verkeer, nemen een aanvang: te Ou- werkei-k op maandagavond 18 janua ri a.s. 8 uur, docent oppeiwacht- meester Fluyt der Rijkspolitie te Nieuwerkerk en te Sirjansland don derdagavond 21 januari a.s. 8 uur met als docent de heer J. P. Boogert te Oostex-land. LANDBOUW EN VEETEELT De koe behoeft niet zo,n mooi figuur ZWOLLE, 12-1. Een koe op haar uiterlijk beoordelen is niet verwer- pelijk, want de buitenkant geeft al een indruk van een stuk of wat eco nomisch belangrijke eigenschappen: mclkbaarhcid, karakter, geschikt heid voor vocdcrvcrwerking bijvoor beeld. Maar de koeien- en stierenkeu- ders doen er wel goed aan zich ook geheel tot die economisch gewichtige uitexiijkheden te beperken, zich voox-ts te hoeden voor verstarx-ing, en adel en fraaie lijnen niet hoog aan te slaan, want die zijn economisch gezien slechts van ondergeschikt be lang. Een advies in deze zin gaf ir. E. F. Geessink, directeur veehouderij en zuivel bij het ministerie van land bouw, dinsdag in Zwolle, waar hij de veehouderij conferentie van de Ne derlandse Christelijke Boeren- en Tuindex-sbond toesprak. De rundveehouderij zal er naar zijn oordeel rekening mee moeten houden, dat in Nederland en eldex-s de vraag naar melkvet afneemt. Hier in Nederland bijvoorbeeld slaat de Casco in industriehaven In de industriehaven te Bx-uinisse arx-iveerde het bij scheepswerf G. Hakvoox-t te Monnikkendam ge bouwde casco van de mosselkotter Cecilia, YE. 19 van de heer J. Bax-- bee te Yex-seke. Dit schip wox-dt met zijn afmetingen van 29 x 6 x 3 me ter, de grootste mosselkotter van Zeeland. In dit schip moet door ma chinefabriek L. Padmos te Bruinisse een 365 pk Carter Pillar motor wor den gebouwd. Schaakvereniging T.O.G. Vrijdagavond 15 januari speelt de Bruinisser schaakvereniging T.O.G. een thuiswedstrijd tegen D.Z.D. te Kx-ujningen. Dit is een wedstrijd voor de Zeeuwse competitie. Zaterdag 16 januari zal een jeugd- ploeg uit Ziex-ikzee de sti-ijd aanbin den tegen een jeugdploeg uit Bx*ui- nisse. Aanvang 2 uur in café Cen trum. De uitslag van de onderlinge com petitie T.O.G. was vorige week: ds. D. Bremmer-M.Haeck 1-0; M. Hou- kamp-Th. Muller 1-0; A. van den Berge-L. Houkamp 1-0; M. Haeck- H. van deh Bex-ge Vz-Vz', W. Vlam- A. van den Berge 0-1; ds. D. Bx-em- mer-M. Houkamp 0-1; A. J. Deurloo -Th. Muller 0-1; A. van Wezel-A. P. C. Verton 1-0. Bejaardensociëteit Huize Gezelligheid Voor de eex-ste keer dit jaar kwa men woensdag de bejaarden bijeen, in hun club „Huize Gezelligheid". De middag stond onder leiding van me vrouw Van de Linde-Bezemex\ Ex- was een aantal nieuwe leden, die met de oudere leden samen hartelijk worden togespx-oken. De middag werd gevuld met zang, orgelspel en deklamtie. Naast diverse andere spellen wex-d er druk gebx-uik ge maakt van het nieuwe biljart dat in de zaal stond opgesteld. Iedereen amuseei-de zich weer uitstekend. De middag werd met gebed gesloten magere drinkmelk aan en de ten dens naar het gebruik van magere pi-odukten zal zich nog wel doorzet ten. Daarom lijkt het nu bereikte gemiddelde vetgehalte van de melk van de Nederlandse koe van 3,85 pet. wel voldoende. Bij de selectie zal men zich voortaan beter op de melk- hoeveelheid en op het eiwitgehalte kunnen richten. Nieuwe scheepsramp in Het Kanaal ROTTERDAM, 13-1. In het Kanaal ten zuiden van Folkestone, heeft zich dinsdagmorgen opnieuw een scheepsramp voltrokken. Zeven op varenden van het Westduitse vrachtschip „Brandenburg" zjjn ver dronken toen het schip in aanvaring kwam met het wrak van de maan dag gezonken „Texaco Carribean". Veertien mensen worden nog ver mist, 11 konden worden gered. Bemanningsleden van het vissers schip „Viking Wax-rior" zagen hoe de ramp zich voltrok in enkele minuten De 32 opvarenden van de „Branden burg" verschenen plotseling aan dek en sprongen overboord. Twee minuten later verdween de West duitse vrachtvaarder in de golven. De „Brandenburg", die op weg was van Hamburg naar de havens aan de Amex-ikaanse oostkust, is evenals de „Texaco Carribean" ge zonken in de zeer dx-uk bevaren ka- naalx-oute ten zuiden van Folkestone in scheepvaartkxingen ook wel „Pic cadilly Circus" genoemd. Flitsen uit het buitenland SAIGON. Zuidvietnamese en Cambodjaanse troepen zijn woens dagochtend een grootscheeps offen sief begonnen tegen Noordvietna- mesestrijdkrachten en Cambodjaanse opstandelingen, die al verscheidene maanden de belangrijke weg num mer 4 tussen de hoofdstad van Cam bodja en de havenstad Kompong Som, vroeger Sihanoekstad geheten, in hun macht hebben. DJAKARTA. In Indonesië worden sinds enige tijd Cambodjanase mili tairen opgeleid, aldus heeft de mi nister van buitenlandse zaken, Adam Malik, meegedeeld. Het betreft hier ondex-officiex-en, die een opleiding ontvangen die ongeveer gelijk is aan die welke Laotiaanse militairen en kele jai-en geleden in Bandoeng kx*e- gen. DEN HAAG. De centrale comxnis- sie voor de filmkeuring heeft woens dag de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer voor wijziging van de filmkeuring op een hoorzitting vooi-gehouden, niet te weten waar ze over praat. Dit werd door de heer A. van Emden namens de filmkeu- ringscommissie opgemerkt. Conflicten kunnen gezondheid bedreigen LEEUWARDEN, 14-1. In zijn donderdag op dc jaarlijkse gezins dag van de Friese Christelijke Boeren- en Tuindersbond te Leeuwarden gehouden rede over „geestelijke volgsgezondheid in deze tijd" heeft staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga van Volks gezondheid gezegd, dat niet alleen de welvaart, maar ook de con flicten, die thans in dc samenleving in bedrijven, aan universiteiten en in de gezinnen aan de dag treden, de geestelijke volksgezondheid kunnen bedreigen. Alhoewel volgens dr. Kruisinga conflicten een normaal en gezond verschijnsel zijn, wees hij er op, dat er kanten aan conflicten zijn, die erg schadelijk kunnen zyn voor de ontplooiing van mensen of groepen cn voor de tussenmenselijke relaties. Bedenkelijk is, aldus de staatssecretaris, als mensen of groepen een conflict ver oorzaken om het conflict. Een onaangenaam aspect van conflicten bestaat uit het isoleren van bepaalde groepen, het discrimineren. Veel conflicten, zo zei dr. Kruisinga, kunnen worden voorkomen indien niet vanuit een veilige, geaccepteerde positie kunstmatige scheidingen worden aangebracht, die anderen isoleren en die eigen lijk betekenen dat anderen zich maar moeten aanpassen. Dc Jordaanse regering rust niet voor alle Palestijnse commando's of het land uit zijn of onschadelijk zijn gemaakt Vorig jaar begon de aktie die na enig Arabisch protest werd gestaakt, nadat koning Hoesseins troepen gro tendeels in hun opzet waren ge slaagd. De tweede aktie begint nu terwijl de konnig in Londen dokters bezoekt maar het is ondenkbaar dat het zon der zijn instemming gebeurt. Waar schijnlijk voelden hij en zijn Bedoe- ïncn zich sterk genoeg om geen kri tieke situatie te vrezen, die slechts door persoonlijk ingrijpen van de koning te doorstaan is. Het tijdstip is goed gekozen. Zo wel Syrië als Egypte roepen wel foei, maar van hun kant is geen ingrij pen te verwachten. De Syriërs deinsden vorige keer snel terug toen Israël te kennen gaf niet werkloos toe te zien als vreemde troepen in Jordanië gingen opereren - zij zullen intussen niet moediger zijn gewor den. Rust President Sadat van Egypte is mis schien wel blij dat de Jordaanse vechterij hem een excuus geeft om zonder veel gezichtsverlies terug te komen op zijn dreigement de strijd tegen Israël ie hervatten als op 5 februari het bestand afloopt: hoe kan hij oorlog voeren als het oostelijk front van dc Arabieren er lussen ligt? En de Jordanicrs d.w.z. Hoes- seins Bcdoeïnen hebben er genoeg van om door de Palestijnen verwik keld te worden in telkens weer een oorlog waarvan zij tot dusver alleen maar slechter zijn geworden. Als zij rust kunnen krijgen door de Pales- fijnen machteloos te maken zullen zij vrjj zfjn. Een rust waarvoor ieder kan voelen, ook Israël. Alleen de Palestijnendie zich nu ook door hun eigen mensen bedreigd cn in de steek gelaten moeten voelen, zullen er nog verbitterder door wor den. SIRJANSLAND Afscheid van bejaardensociëteit Tijdens een geanimeei'dc en druk bezochte bijeenkomst hebben de le den van de bejaax-densociëteit, be stuur en serveex-sters dinsdagmiddag afscheid genomen van de dames v. d. Maas. Bolle en van Elteren, die in het nieuwe tehuis op Bruinisse gaan wonen. Tevens werd afscheid geno men van de presidente, mevrouw de Ronde-Bolijn, die zich met echtge noot eveneens elders heeft geves tigd. Onder dankzegging voor het vele werk dat zij voor dc bejaarden heeft verricht, hetgeen tot uiting kwam in het gedicht dat mevrouw Dc Ronde-Bolle voorlas, werden haar enkele geschenken aangeboden. Ook do scheidende leden werden hartelijk toegesproken. Staande werd hun tenslotte een zegenwens toege zongen. BRUINISSE Geslipt met auto Dc gebroeders F. cn I. Deurloo uit Bruinisse zijn ten gevolge van dc gladheid met hun auto dinsdagavond 12 januari in dc buurt van Veghel (N B.) geslipt cn tegen ccn boom ge reden. Dc auto werd zwaar bescha digd. de heer I. Deurloo moest met een knieblessure in het ziekenhuis worden opgenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4