IJsclub „Renesse" heeft goede verwachtingen over nieuwe baan Verlichte wegwijzer op kruispunt aan Laan van St. Hilaire obligatieverkoop wordt Nieuwjaarsrede loco-burgemeester van Zierikzee Bevolking van Zeeland nam in 1970 toe met 4521 zielen TELEURGESTELD... RUIL ZE IN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag, 14 januari 1971 Nr. 20808 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 12-1. Op het kruispunt Laan van St, Ililaire-ProvinciaJe weg komt voor rekening van de provincie een verlichte wegwijzer, met aanvul lend een viertal lichtpunten. Het geheel komt in exploitatie bij de gemeente. De lichtwijzer maakt geen einde aan alle verlangens, maar ik toch iets ten aanzien van een kwestie, die al zeer lange tijd in de raad „speelt". Met name de heer Doeleman heeft zich voor een goede verlichting hier ingespannen en hjj sprak dan ook zijn voldoening uit over het thans bereikte. Op zjjn vraag antwoordde de voorzitter, loco-burgemeester C. Bij de Vaate, op de dinsdag gehouden raadsvergadering, dat gepoogd zal worden de verlichting gereed te hebben voor de aanvang van het seizoen. De heer Sprengelmeijer wilde op dit punt het college durend diligend zien, want ook een uit- en inrijstrook hier zijn noodzakelijk. Zover is het echter nog niet. „Het blijft bij G.S. een beetje in de lucht hangen", aldus de voorzitter. Van de P.Z.E.M. was een schrijven ingekomen, waarin werd medege deeld dat het ministerie geen bezwa ren heeft tegen de administratieve faits et gestes v»n de maatschappij en ook niet tegen de boetebepaling. Deze kwestie heeft - gelijk bekend - in het verleden - tot vrij bittere op merkingen in de raad geleid. De heer Doeleman vond het allemaal niets en hij noemde een voorbeeld van een pakhuiseigenaar, die f 2,50 moest betalen; het „papiertje" onder de pakhuisdeur te laat vond en zijn f 15 boete mocht betalen. Inzake de begroting Zweedse Rode Kruisziekenhuis informeerde de heer Sprengelmeijer naar het gebruik van de eigen ziekenhuisambulance, na in gebruikneming' van de ambulance in de Westhoek. In een persbericht werd gesuggereerd, dat de zieken huisambulance geen dienst meer zou doen. De voorzitter kon dit weer leggen. Gepoogd zal alleen worden de eigen ziekenhuisambulance zo weinig mogelijk verre ritten (dus van Schouwen-Duiveland) te laten maken. (Na het recente misleidende bericht over de Haringvlietbrug, thans dus de ambulance, die er fout uitkomt. We hebben er behoefte aan te vermelden dat beide berichten juist in dit blad hebben gestaan. Red.). Parkeerruimte De heer Sprengelmeijer vroeg bij herhaling naar uitbreidingsmogelijk heden van de parkeerruimte bij het ziekenhuis. Ook wilde hij ter plaatse een betere verlichting. Wethouder Linders wilde onderstrepen dat de situatie - in afhankelijkheid van de bezoekuren - zich maar twee keer per dag voordoet. Hij wees ook op de mogelijkheden, die er nog zijn aan de achterzijde van het ziekenhuis. Intussen is het geen gemeentelijke, maar een ziekenhuiszaak. De heer Sprengelmeijer wilde de durende aandacht van het bestuur hiervoor. Het pand St. Anthoniesdam 4 werd onbewoonbaar verklaard. De heer Den Boer wees er op dat er hier al vijf a zes woningen leeg staan. Hij waarschuwde tegen de tendens er garages van te maken. De wethouder merkte op dat hieraan aandacht wordt besteed. Op het punt van eventuele herbouw, wacht een en ander op gereedkoming van het komplan. De heer Simmers vond dat bij onbewoonbaarverklaring de eige naar vaak de dupe is. De voorzitter deelde mede dat - na onbewoonbaar verklaring - de eigenaar verant woordelijk is voor restauratie als er nog mensen in het huis wonen. Blijft hij in gebreke dan worden voorzieningen getroffen door de ge meente, op kosten van de eigenaar. De heer Sprengelmeijer vond dat de eigenaren maar weinig bescherming genieten. De heer Den Boer wilde geen "hele straat met kanteldeuren". De heer De Moor zeg het niet zo moeilijk. Na onbewoonbaarverkla ring is een woning geen woning meer Ook het pand Rodedorp 54 werd on bewoonbaar verklaard. Restauratie financiering der woningbouw De raad besloot 30 °/o van de sub sidiabele kosten - geraamd op f 7400 - te verstrekken voor restauratie van het pand Havenplein 42, eigenaar de heer D. C. Viergever. Idem 30 °/o voor het pand Verrenieuwstraat 7- hoek Beddeweeg, eigenaar de heer J. Rentier. De gemeente geeft een ga rantie voor rente en aflossing van 'n door „Beter Wonen" aan te gane geldlening ad. f 2.100.000 voor de fi nanciering van de bouw van 42 pre miewoningen. De heer Den Boér wees er op dat er toch sprake is van een klasse-indeling van woningen, t.a.v. bouwkosten premieëring. Een voorbeeld is Goes. De gemeente zal de jaarlijkse bij drage van het rijk aanvragen, aan vaarden en doorbetalen aan „Beter Wonen" voor de bouw van 28 pre- miewoningen, die onderdeel uitma ken van het complex van 42. De ge bruikelijke procedure zal worden ge volgd voor de bouw van een com plex van 12 woningwetwoningen, eveneens door „Beter Wonen". Een gewijzigde verordening rioolrecht ging onder de hamer door, evenals een herziening van de kilometerver goeding voor t.b.v. de gemeente gebruikte auto's. De herziening houdt een verhoging in van een cent per km. Geen bezwaar ontmoette de wijziging van de verplaatsingskos- tenvergoedig. Aan de heer D. W. Kastelein werd, in verband met zijn vertrek naar Loosdrecht, eervol ontslag verleend als ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Bouw Chr. Kleuterschool Medewerking wordt verleend voor de bouw van een nieuwe school in plan-West voor de Chr. Kleuter schoolvereniging „Rehoboth", met dien verstande dat in de toekomst zonodig inwoning zal worden ver leend aan een klas van de openbaz'e kleuterschool. Krijgt deze behoefte aan een nieuwe school, dan zal op dezelfde medewerking worden ge vraagd c.q. verleend. Een en ander speelt ook wat de nieuwe chr. school betreft nog in een wat ver verwijderde toekomst. Het ging ditmaal om een principeverkla ring. Wethouder Linders zag in de toe komst toch wel moeilijkheden voor de bevolking van deze scholen, gelet op het feit dat in 1970 - in verge lijking met 1969 - vijftig kinderen minder zijn geboren. Tot leden van de museumadvies commissie werden gekozen de hei en J. Coumou, A. S. M. Braat, mr, H. P. Martens, C. O. J. Hendrikse, J. M. J. Lokker en J. Schot Bwzn. Tenslotte ging een aantal begro tingswijzigingen onder de hamei- door.overbrenging kapitaalslasten '70, aanpassing verschillende posten '70, verstrekking geldleningen aan ambtenaren '70, overbrenging kapi taalslasten '71, aanpassing verschil lende posten '71 en krediet regionale rattenbestrijding. De rondvraag' Bij de rondvraag pleitte de heer Kessels ook voor gladheidsbestrij- ding in de kleinere straten, die door gaans gevaarlijk waren in de jongste sneeuw- en ijsperiode. Hij lanceerde verder de Cirero- iaanse variant: „en voorts ben ik van mening dat mr. Keuning ten onrechte zitting heeft in de raad." Mej, Beije wees op gladheid van het Havenplein. De heer Doeleman vroeg' naar de nieuwe openbare ba sisschool in West. De voorzitter deelde mede dat de school behoort tot het eerste vrij te geven contin gent, zodra „Middelburg" geld heeft. De heer Sprengelmeijer zag grote moeilijkheden voor het komend zo merseizoen, als er nog geen tweede havenmeester is. Alle aandacht zal hieraan worden besteed. Dezelfde spreker dacht ook dat de toiletten aan het Luitje door uitbrei ding van de jachthaven onvoldoende zijn, maar voorlopig blijkt dat nog toereikend te zijn. Hij wilde verder weten of de gemeente de vestiging van een wasserette wil stimuleren. De gemeente wil dat wel doen, maar het biijft een zaak van partikulier initiatief. Vlinderkenner sprak voor afdeling Westerschouvven Ned. Vereniging van Huisvrouwen weer op gang gebracht UENESSE, 13-1. In de deze week gehouden vergadering van de „IJs club Rencsse' waren vry optimisti sche geluiden te beluisteren inzake de nieuwe ijsbaan. Tijdens de laatste vorstperiode was de baan nog niet geheel bereidbaar maar bij een nieu we vorstperiode zal de baan, zij het nog niet offieieel, geopend kunnen worden. De obligatieverkoop loten was minder gunstig. Toch wordt dit jaar nog een verdere stukjes verkoop ver wacht. Binnenkort wordt een ver kooppoging ondernomen. Voorzitter de heer S. v. d. Hoek sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst. De heer Joh. v. d. Vaate gaf het fi nancieel ovei-zicht. Van de f 10.000, aan obligaties is voor ruim f 3.000, verkocht. In kas bevindt zich nog f 1.431,De vergadering ging ak koord met het voorstel de bestuurs verkiezing voorlopig uit te stellen en het huidige actieve bestuur tot no vember zitting te doen houden. De heer C. Wandel achtte het fout dat de laatste tijd geen contributie was opgehaald. De voorzitter zei hierop dat er geen kaarten beschikbaar wa ren en men had het zo gelaten om dat de vereniging toch niets te bie den had. Dat is nu een andere zaak, meende hij. Besloten werd tot de volgende fi nanciële regeling: men kan voor f 8,per gezin lid worden. Kinderen van dat gezin beneden de zestien jaar kunnen op een kaart a f 2, rijden, kinderen boven de zestien en DEN HAAG. Minister Roolvinlc vreest dat het advies van de Sociaal- Economische Raad over "het inko mensbeleid niet voor de verkiezingen of zeer kort daarvoor zal worden gepubliceerd. Er is namelijk vertra ging opgetreden, waardoor het ad vies nog wel even op zicli zal laten wachten. VATICAANSTAD. Paus Paulus heeft woensdag verklaard, dat een zekere stroming in de Rooms-Katho- Iieke Kerk er toe neigt het christen dom te verwateren tot „iets vaags dat openstaat voor ieders persoon lijke en toevallige interpretatie". Water is er nu voldoende op de ijsbaan te Renesse. Het wachten is op een nieuwe vorstperiode. Intussen wordt de baan nog ontsierd door aardkluiten die zijn gaan drijven. ouder moeten de volledige lidprijs betalen. Voor gasten komen er dag kaarten f 3, De baan De voorzitter belichtte nog eens de aanleg van de baan. In december kreeg men toestemming en begon de afgraving. Na vijf dagen was een vlakte van 17.000 m2 afgegraven en dat kostte de vereniging f 2.200, Voor Kerst zaten de buizen in de grond, maar het werk kwam stil te liggen toen de vorst inviel. Pogingen water op de baan te krijgen misluk-' ten. Veel leden warerï teleurgesteld maar niet het bestuur, dat consta teerde dat het. opgebrachte water niet wegzakte. Deze week bleek er zelfs te veel water te staan en daar door brak zondagmiddag de ringwal op het laagste punt door en werd een deel van het terrein van de Outward Boudschool overstroomd. Er Is vooral geld nodig voor af werking van de baan: afpaling, be planting en verlichting. Dringend nodig is ook een technische commis sie met aan het hoofd de baanbe- heerder, bijgestaan door een baanve ger en een commissaris van materi aal. De heer v. d. Iloek prees de dienst gemeentewerken voor de prettige samenwerking. Voor beplanting kan gerekend worden op de medewerking van de plaatselijke boomkweker, de heer J. C. Braber, die aldus deelde de heer Braber mee op vragen van de heer J. Lustig - geheel belangeloos een verantwoord beplantingsplan wil ontwerpen en de mogelijkheden van subsidie van Staatsbosbeheer wil on derzoeken. De voorzitter zei verder, in ant woord op een en andere desbetref fende vraag van de heer Lustig, dat de kosten rond de f 10.000,zijn begroot en in de toekomst een grote toeloop van leden te verwachten. „Hebben we niet genoeg geld dan zullen bepaalde voorzieningen voor lopig moeten worden uitgesteld". Wat betreft de „dijkdoorbraak": de voorzitter weet dit aan een slappe grondlaag en een te hoge water stand. Iets dergelijks zal in de toe komst niet meer mogelijk zijn. Enkele medewerkers gaven 2ich hierna op. Onderzocht zal worden of een risicoverzekering op z'n plaats is. Aan het eind van de vergadering dankte voorzitter voor de vele vra gen en suggesties in deze bijeen komst. HAAMSTEDE, 12-1. Een groot aantal leden van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Westerschouwen was dinsdagmiddag bijeen in hotel R.T.M. Vliegveld om te genieten van een mooie diaserie van de heer J. P. C. Boot, de natuurvriend te Haam stede. Zijn eerste dia's waren vergezich ten, gemaakt in 't Zeepe en in de in lagen, maar daar hij van elke bloem, vogel en insect geniet, wil hij ze graag van dichtbij bekijken. De da mes kregen een paar interessante dia's te zien o.a. van een boomkrui pertje, van duindoombessen (wel 30 x vergroot) en van wilgenkatjes met stuifmeel, zeer bijzonder door de kleuren. De grote interesse van de heer Boot echter gaat uit naar de vlinders De dames hebben vlinderleven van heel dichtbij mee kunnen maken, van eitje, rups, cocon tot vlinder toe. Terwijl de aanwezigen genoten van de fraaie kleuren, vertelde de heer Boot over het leven en de trek van de vlinders. Sommigen trekken naar het zuiden, anderen komen naar het noorden om eitjes te leggen, weer anderen trekken zelfs naar Finland toe. Door internationale contacten en eigen studie, door hetzelf vangen en voortplanten van vlinders heeft de heer Boot een zeer zeldzame collec tie dia's, en de dames waren hem heel dankbaar om ervan te mogen genieten. Spreker deelde nog mede dat er op Schouwen 30 soorten dag vlinders en 500 soorten nachtvlin ders voorkomen. Er zijn nuttige (be stuiving van bloemen) en schadelij ke vlinders. De rups van de satijn vlinder is bijzonder schadelijk en kan hele singels windschermen van blad ontdoen (indertijd in Ooster- land). De koekoek eet voornamelijk deze rupsen. De rupsjes van de win- tervlinder (ook schadelijk in fruit- teeltbedrijven) zijn een speciaal hap je voor de koolmees en de fitis. Hier uit blijkt dat er een zekere samen hang bestaat tussen de vlinders en de vogels. Wordt een van beiden ge stoord dan volgt automatisch een afname van een van hen. De presidente, mevr. C. S. Hack- Sloover dankte na afloop de heer Boot voor de leerzamemiddag en overhandigde hem een boekenbon. DEN HAAG. Enkele P.v.d.A.-afdc- lingen hebben het congres van de P.v.d.A., dat aan het einde van de eerste week van februari in Amster dam wordt gehouden, voorgesteld de anti-K.V.P.-resolutie van 1969 in te trekken. Andere afdelingen daaren tegen, zo blijkt uit de thans gepubli ceerde voorstellen, willen de resolu tie. handhaven. Vereniging voor Ziekenhuisverpleging te Noordgomve Nationalisme in Chili houdt ledenvergadering NOORDGOUWE, 13-1. Het bestuur van de Vereniging voor Ziekenhuis verpleging heeft uitvoerig beraad slaagd met de kascommissie inzake voorstellen die in februari a.s. zullen worden voorgelegd aan de dan te houden ledenvergadering. Een en ander houdt verband met de verdere gang van zaken van o.a. de premie en de uitkering in 1971. Dit zal de leden per circulaire wor den voorgesteld. In 1970 heeft er geen premiever hoging plaatsgevonden. Uit dè re servekas zijn de uitkeringen per lig dag als suppletie betaald. Het over grote deel kwam echter uit de her verzekering van de vereniging bij „De Eerste Rotterdamse". Het be stuur denkt deze herverzekering" niet alleen te verlengen, maar ook uit te breiden, waarvoor de offerte reeds in bezit is. Een hogere uitkering per ligdag - gelijke tred houdend met de ziekenhuistarieven - kost vanzelf meer premie, terwijl de algemene trend ook verhogend werkt. Deson danks zal, behoudens goedkeuring van de ledenvergadering, een verder t„samen verzekerd zijn" worden na gestreefd. Typisch is wel dat het ledenbe stand gelijk blijft en daaruit blijkt wel dat de leden deze eens grote, thans kleine, vereniging' trouw blij ven. Blijkbaar wordt het doel, hulp bij ziekenhuisverpleging, nog altijd gewaardeerd. Verdere gegevens zul len bekend worden na de februari- ledenvergadering. Bushalte Nieuwerkerk Aandrang op snelle burgemeestersbenoeming ZIERIKZEE. 12-1. Op de gehouden raadsvergadering heeft loco-burge meester C. Bü de Vaate een jaarrede uitgesproken, waarin hij de voor naamste feiten uit het afgelopen ge meentejaar memoreerde. De nieuwe raad trad - na de ver kiezingen - met vijf veranderingen in de persoonlijke sfeer - voor het voetlicht. Later vond bovendien een wethouderswisseling plaats. De loco hoopte op een goede samenwerking in het college van b. en w. Hij betreurde het samenvallen van de wethouderswisseling met het vertrek van de burgemeester. Het college heeft Zeeland's commissaris sen verzocht zijn invloed te willen aanwenden om in de kortst mogelij ke tijd te voorzien in de burgemees- tersvakature. Belangrijk in 1970 was de ontwikkeling van de woningbouw, waarvoor burgemeester Kastelein zich zeer heeft ingespannen. Te ver wachten valt dat de verdere ontwik keling van plan-West een gunstige ontplooiing van het bevolkingstal met zich brengt. In 1970 groeide de stedelijke bevolking slechts met drie personen. Met kracht wordt gewerkt aan het bestemmingsplan voor de binnen stad. De bedrijfsontwikkeling was niet ongunstig. De N.V. Bema vestig de zich in het pand, voorheen firma Hagen. „Onderdak" De voorzitter noemde verder de aktie „Onderdak", de uitbreiding van de jachtakkomodatie en de monu mentenrestauratie. Hij bracht dank aan de afgetreden wethouder mr. K. A. Keuning voor het vele door hem in dienst der gemeente verrichte werk en stond stil bij de begroting- 1971, die met pijn sluitend is ge maakt. Een uitnodiging kwam bin nen uit. Hatfield voor een bezoek in het voorjaar. De voorzitter herinnerde aan het verscheiden van de voormalige oud raadsleden en de heren P. Verstrate en J. Steutel en de heren P. van Be- veren en dr. J. J. Westendorp Boer- ma, die veel voor Zierikzee hebben betekend. Zij worden met eerbied herdacht, evenals het overleden oud personeelslid de heer I. Douw. Miskenning De heer Bij de Vaate waarschuwde tegen een miskenning van Zierikzee als centrumgemeente, zoals elders wel voorkomt in een foute verhou ding van wel betalen, maar geen invloed erkennen m.b.t. allerlei re gionale objecten. Fout is verder de gemeente te laat te informeren over allerlei op zichzelf nuttige zaken en dan - dus ook te laat - subsidie aan te vragen, waardoor de indruk wordt gewekt dat de gemeente op zichzelf afwijzend zou staan tegenover die zaken. Tot slot deed de loco-burge meester beroep op de loyale steun van de raadsleden hen allen een ge zegend nieuwjaar toewensend. De rede werd be-antwoord dooi de nestor van de raad, de heer Sim mers, die inhaakte op verschillende gemaakte opmerkingen en het colle ge en alle werkers in gemeentedienst sterkte toewenste en wijsheid bij het werk tot welzijn van de burgerij. De nieuwe R.T.M. bushalte te Nieuwerkerk. omgeving Stationsstraat, die onlangs in gebruik is genomen, nadat de beide andere halten, langs rijksweg IS, opgeheven zijn. Links de oude bushalte, die inmiddels al veriuenen is. Uit veiligheidsoogpunt heeft men een draaiplaals aangelegd voor de bussen, zodat het oversteken van een fmeestal gevaarlijk drukke) rijksweg 18 tot het verleden behoort. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbdoe). Aantal inwoners 310.275 MIDDELBURG, 14-1. De bevol king van de provincie Zeeland is in het jaar 1.970 met 4.521 zielen toege nomen. Dit blijkt uit de voorlopige cfófers, die door de 36 Zeeuwse ge meentebesturen zijn verstrekt. De gegevens zuilen nog door het Cen traal Bureau voor de Statistiek wor den verwerkt en gecontroleerd. De toename bedroeg 2.397 mannen cn 2.124 vrouwen. Op 31 december 1969 woonden er in Zeeland 305.754 mensen, nl. 153.173 mannen en 152.581 vrouwen. Eind december 1970 waren deze cijfers respectievelijk 310.275, 155.570 en 154.705. De toename met 4.521 zielen is tot heden verreweg de grootste geweest in de geschiedenis van Zee land. Zij was het resultaat van een geboorteoverschot van 2.526 en een vestigingsoverschot van 1.995 perso nen. In 1969 was de bevolkingstoe name 3.921 inwoners; voor 1968 en 1967 waren deze cijfers resp. 3.376 en 3.083. Geboorteoverschot Vorig jaar was het geboorteover schot langer dan in 1969 (toen er sprake was van een „uitschieter"), maar ongeveer gelijk aan dat in de aan 1969 voorafgaande, jaren. De ge boorteoverschotten waren als volgt: 2.538 in 1965, 2.464 in 1966, 2.536 in 1967, 2.577 in 1968 en 2.957 in 1969. Het totale geboorteoverschot in de afgelopen elf jaren (1960 tot en met 1970) bedroeg 29.380. In dezelfde pe riode is de Zeeuwse bevolking van 283.721 met 26.554 gegroeid. Procen tueel bedroeg in de afgelopen elf jaar deze groei 9.36 procent. De groei over het afgelopen jaar alleen was 1,48 procent. Het landelijk groeiper centage in 1969 bedroeg 1,24. In de periode 1930 tot en met 1959 nam de Zeeuwse bevolking toe met 13,8 pro cent. Vestigingsoverschot Het vestigingsoverschot is vorig jaar aanmerkelijk hoger geweest dan in de voorafgaande jaren. In 1966 - toen voor het eerst sinds 1880 van een vestigingsoverschot sprake was - bedroeg dit 643. In 1967 was hot 547, in 1968 bedroeg het 799 en in 1969 vestigden zich in Zeeland 964 meer mensen dan er vertrokken. Mét het resultaat van vorig jaar komt het totale vestigingsoverschot vanaf 1966 op 4.948 personen. Nog is dit niet ge heel voldoende geweest om hel tijd vak 1960 tot en met 1970 met een vestigingssaldo te kunnen afsluiten. De jaren 1960 tot en met 1965 gaven namelijk een vertrekoverschot te zien van 7.774 zielen. In feite heeft Zeeland in de laatste elf jaren dus nog een vertrekoverschot van 2.826 moeten incasseren. SANTIAGO, 14-1. De Chileense re gering heeft woensdag de nationali satie aangekondigd van de ijzerwin- ningsmaatschappij „Bethlehem-Chi- Ii", een dochteronderneming van „.Bethlehem Steel" uit'de Verenigde Staten. De minister van mijnbouw, Orlando Cantuarias, deelde mee dat de onderhandelingen óver compen satie gaande zijn. Panter verdwenen BRUSSEL, 13-1. Uit de dierentuin van de voormalige Sint-Adriaans- abdij te Geraardsbergen, waar nu een toeristisch centrum is, is een gestreepte panter verdwenen. Men vermoedt dat het dier is ontsnapt maar houdt ook rekening met de mogelijkheid dat de panter is gesto len. De rijkswacht in de streek is ge alarmeerd en is op zoek naar de panter. Wandelaar kreeg kogel in de rug ARNHEM, 13-1. De 52-jarige Arn hemmer W. E. is woensdagmiddag toen hij door de Valckenierstraat in Arnhem liep door een kogel in de rug getroffen. Met spoed werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig. De kogel blijkt afkomstig uit het geweer dat de 17- jarige verwarmingsmonteur G. S. op zijn kamer in de nabijgelegen Stad houdersstraat aan het schoonmaken was. Plotseling zou hierbij naar zijn zeggen althans, het schot zijn afge gaan. De kogel ging door de ruit van de kamer en trof E. De verwarmingsmonteur is voor verhoor ingesloten. Advertentie OVER UW ZIG-ZAG NAAIMACHINE? voor de moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht Wij ruilen alle merken in, ook vreemde I NAAIMACHINEHUIS Kortemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM BON: voor gratis folders zen den aan Pfaff ant- woordno. 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3