Het verloop van de fusie bij Groene Kruis-verenigingen in 1970 DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Wat biedt de BEELDBUIS KERKDIENSTEN OUDEJAARSDAG KERKDIENSTEN NIEUWJAARSDAG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Domurd.» 31 december 1910 Nr. 20901 laatste toch ook volwassen wordt. De eertse avond in het nieuwe jaar be sluiten we met een aflevering van Duys met zijn vuist. NED. II. Allereerst een jaarover zicht van het binnenlands nieuws door de journaaldienst. Om half acht het programma Kopduel en na het journaal bekendmaking van de ivin- naars van de algemene loterij Ne derland. De hoofdschotel van deze nieuwjaarsdag is de Kleine Parade, naar hel gelijknamige boek van Hen- riette van Eyk. Wim Sonneveld zorg de voor de regie en diverse bekende gasten zorgen voor de gekke en merkwaardige dingen uit de dertiger jaren. ZATERDAG 2 JANUARI. NED. I. Het middagprogramma be gint met een aflevering van Rodeo, waarin Louis Neefs de presentator is. De rest van hel kinderprogramma bestaat uit de musical „D'r uit jij". Het wordt opgevoerd door de kin deren van de Bosbergse school uit Rading. Hel is een echt kinderver haal over een jongen die de klas uil gestuurd wordt. Hij blijft niet op de gang maar beleeft allerlei avontu ren, daarbij geholpen door een to verbal. Er zit natuurlijk een bood schap in dit kinderverhaal. Na de Woefs ende Lamaars en het jour naal in het kort een nieuwe afleve ring van Swiebertje. „Wat een dag, wat een dag" heet het verhaal, waar in Swieber behulpzaam bij Saar. Dit alles verloopt ^niet geheel zonder tegenslagen. Bij Bromsnor zit het ook tegen, want hij slaat behoorlijk op zijn 'eigen duim. Dan kan Swieb toch beter overweg met spijker en hamer. Na hel journaal komt de vierde ron de van Zeskamp. Deelnemende ploe gen zijn Doelinchem, Drachten, Lin- ne, Rolde, Winschoten en Zoetermeer. Ze komen bijeen in de B'rdbanthal- len in Den Bosch. Het wordt vast en zeker weer een groots lachfestijn. Hierna een aflevering van de serie „De regels van het spel". Vermist meisje is de titel. Het is een merk waardig verhaal over een vermist meisje dat in de buurt van de villa van een zeer rijk persoon is verdwe nen. De bewoner heeft buitengewone interesse naar degene die hem in lichtingen over de vermiste kan ver strekken. Maar Jeff ontdekt spoedig dat de man meer van de vermissing afweet dan hij wil loslaten. Tot be sluit van deze zaterdagavond de zang uit de Grote Kerk van Alkmaar. NED. II. Na de Woefs en de La maars de E.O. met muziek. In het tweede deel een film van de E.O. over een meisje dal zang studeerde maar haar carrière opgaf voor het onderwijs. Ze vond een goede kom- binatie, nl. het zingen van geeste lijke liederen, die bij de jeugd aan slaan en die spoedig populair wer den. Na het tweede journaal een op treden van de Spaanse danseres en zangeres Carmen Sevilla. In Laren had zij een optreden voor Spaanse gastarbeiders die op deze manier het kerstfeest met een Spaans tintje in Holland beleefden. Vijfentwintig mi nuten voor Achter het nieuws, ge volgd door „Ik zoek", waarin ditmaal een diefstal wordt behandeld. Uit de kast van een direktrice van een huis houdschool is ruim 2000 gulden ge stolen. Verdachten zijn de direktrice en enkele leerkrachten. Puzzelen maar. Tot slot van de avond een af levering van Marthy Pythons vlie gend circus. ZONDAG 3 JANUARI. NED. I. Vanmorgen de eucharis tieviering uit de kerk van St. Lam- bertus te Helmond. Het middagpro gramma bestaat uit de volgende on derdelen: het journaal, weekjournaal, verkeersinformatie en een avontuur van de Borderers. Als laatste in het Advertentie Op oudejaarsdag brengt de V.P. R.O. een programma op de beeld schermen onder de naam: „Hoe laai is het nou?", onder regie van Huib de Vries. We zien hier een scène mei v.l.n.r. Elsje Scherjon, Joost Prinsen en Jules Hamel. middagprogramma een reportage van de in Haarlem gehouden Basket bal wedstrijden. Na de Woefs en La maars, Woord voor woord, tol half acht een kritisch programma: 't Is de schuld van het kapitaal. In Dak- tari komen de dieren in konflikt met een boef die de buit van een vroeger gepleegde misdaad opgraaft. Na het journaal Advocaat Judd. Hij bemoeit zich met een aantal jongelui die moeilijkheden ondervinden van ge bruik van marihuana, waarin de jeugd aan het randje van de misdaad komt te staan. In het wetenschappe lijk programma Gamma wordt de funktie van de pacemaker behandeld of wel een apparaatje dat hel hart aan het kloppen maakt bij een sto ring. Tenslotte de rubriek Miniatu ren, gewijd deze maal aan de Engel se schrijver Kipling. NED. II. Na de Woefs en de La maars kómen nu de Vrijbuiters weer terug. In de dertien afleveringen du rende serie worden we gekonfron- teerd met een paar gevaarlijke jon gens, die in hun verbeelding de lei ding over een denkbeeldig straatje willen krijgen. Buchman gaat hel ge heime wapen onschadelijk maken om het landje te redden. Na het eerste deel van Studio Sport gaan we met Stan en Jack op de versiertoer. Ze versieren een paar leuke conduklri- ces en willen nu wel eens wat. Er komt een- ongekende mogelijkheid maar een oude stoomfiets gooit roet in het eten. Na de tweede Studio Sport de rubriek „De onvergetelij- ken". Vanavond een portret van de acteur Albert van Dalsum. Nieuwe rayotiiudeliug per 1 januari SCHARENDIJKE, 30-12. Na de op richtingsvergadering op 30 januari 1970 te Brouwershaven van de vere niging het Groene Kruis Schouwen- Duiveland, waarin opgenomen zijn de plaatselijke verenigingen: Burgh- llaamstedc, Iienesse-Noordwelle-Se- rooskerke, Elkerzee-Ellemeet-Dui- vendijke, Brouwershaven, Zonnc- maire, Noordgouwe-Sehuddebeurs, Kerkwcrve en Dreischor, volgde bij na een jaar van voorbereiding. Een goede weekeindregeling kwam voor de vijf wijkverpleegsters per 1 april tot stand. Per 1 januari 1971 start de vereni ging met een nieuwe rayon-indeling. Ook is per 1 januari voorzien in de vacature, ontstaan door het overlij den van zuster Van Kaam te Zon- nemairc, door benoeming van me vrouw M. C. Adriaanse-de Stigter, Gaanderseweg te Dreischor. De indeling is als volgt: Zonne- maire-Dreischor Zr. Adriaanse-de Stigter; Noordgouwe-Schuddebeurs- Kerkwerve-Serooskerke Zr. Werk man Scharcndijke-Elkerzee-Brou- wershaven Zr. Kunst-Visser; Renes- se-Noordwelle-Ellemeet Zr. Kurtz; Haamsted-Burgh Zr. Steutel. Voor de consultatiebureaus blijft de inde ling als voorheen. Kontaktcommissie De besturen van de plaatselijke verenigingen vormen nu ter plaatse dc kontaktcommissie van het Groe ne Kruis, zodat de goede verhouding tussen leden en plaatselijk bestuur gehandhaafd blijft. De uitleenmagazijnen laten voor taan hun artikelen vergezeld gaan van bonnen. Controle wordt dus ge makkelijker (Er is zelfs een boete bepaling ingesteld. Zou het nu niet het juiste moment zijn om „verge ten" Groene Kruis artikelen in het magazijn terug te brengen? (Red.) Zo hoopt het Groene Kruis „Schou- wen-Duiveland" dat nu nog maar op de helft van Schouwen-Duiveland werkt, maar openstaat voor aan sluiting van andere Groene Kruis verenigingen, nog beter dan voor heen haar devies: „door allen - voor allen", ook in de komende jaren waar te maken. Sacharow doet beroep op Podgorny MOSKOU, 30-12. De „vader" van de Russische H-bom en lid van de Russische academie van wetenschap pen, Andrei Sacharow, heeft dinsdag een beroep gedaan op president Podgorny van de Sowjet-Unie, gra tie tc verlenen aan de twee Russi sche Joden, die in Leningrad we gens deelneming aan een komplot tot het kapen van een vliegtuig ter dood veroordeeld zijn. Dit pleidooi van Sacharow is ver vat in een open brief, waarin hij verklaart dat de terechtstelling van de twee Joden „ongerechtvaardigde wreedheid" zou zijn. Een afschrift van deze brief is aan buitenlandse journalisten verstrekt. SAIGON. Elf burgers en een Zuid- vietnamese militair zijn om het le ven gekomen toen een bus 100 kilo meter ten noordwesten van Saigon op een door de Vietcong geplaatste mijn reed, zo heeft een militaire woordvoerder in dc Zuidvietnamese hoofdstad meegedeeld. Vijf mensen raakten gewond, Vrouw gewond door messteken DEN HAAG. 30-12. De 42-jarii'e mejuffrouw M. Kemp is dinsdag avond voor haar woning in de Bur- gerdijkstraat in Den Haag door haar halfbroer, dc 41-jarige loswerkman L. D. de K. met een lang mes in dc rug gestoken. Zij is in ernstige toe stand opgenomen in een ziekenhuis. De K. was op haar toegekomen met de mededeling dat hij zijn vrouw wilde verlaten en bij zijn halfzus wilde intrekken. Zij weiger de en toen haar halfbroer geen aan stalten maakte om te vertrekker, en ruzie ontstond, liep zij naar buiten om bij de buren de politie te waar schuwen. Haar halfbroer kwam haar echter achterna met een uit huis meegenomen mes. Hij stak haar en kele malen in de rug. Ook in dc wo ning van de buren, waar zij haar toevlucht zocht, liep zij nog enkele messteken van haar belager op. VRIJDAG 1 JANUARI. Ncd. Hcrv. Kerk Zicrikzec: Grote kerk: 9.30 uur ds. Van der Schee; Lutherse kerk: 11.00 uur ds. Assendorp: Herv. vereni gingsgebouw: 7.00 uur ds. Van den Berg. Kcrkwervc: 9.30 uur ds. Jan sen, Schoonhoven: Scrooskerke: 11 uur ds. Jansen, Schoonhoven; Burgh: 9.30 uur da. Van Leeuwen. Haamste de: 10 uur ds. Huizing, (bev. kerke- raadsleden), 7 uur ds. Huizing. Rc- ncsse: 11.00 uur da. Van Leeuwen. Noordwelle: 10.00 uur ds. Westerhof. Scharendijke: 10.00 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 11 uur ds. Fcunekes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Fcunckes. Noordgouwc: 9.30 uur ds. De Wit. Dreischor: 9.30 uur ds. Dc Wit. Ouwcrkerk: 9.30 uur ds. Assen dorp. Nieuwerkcrk: 10 uur ds. Post. Oostcrland: 10 en 6 uur ds. Omme- ring. Sirjansland: 11 uur ds. Van dei- Schee, 6.30 uur ds. Van Rennes, Oud- Beijerland. Bruinissc: 10.00 uur ds. J. M. de Meij, Woerden, 5.00 uur de heer A. van Zetten, Vlaardingen. Gereformeerde Kerken Zicrikzec: 9 uur ds. Kramer, Nieuw - dorp, 6.30 uur ds. Rienstra. Haam stede: 10 en 5 uur ds. H. J. van Dui nen, Utrecht. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Poelman, Kamperland. Brouwershaven: 10.30 uur leesdienst, 5 uur de heer Lodder, Rotterdam. Nieuwerkerk: 10.30 uur ds. K. Kra mer, Nieuwdorp, 5 uur ds. Rienstra. Bruinissc: 10 uur ds. Rienstra, 5 uur ds. Kramer, Nieuwdorp. Gercf. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 uur. leesdienst, 7 uur ds. Geelhoed, Hasselt. Chr. Gercf Kerken Zicrikzec: 10 cn 6 uur ds. Op den Velde. Kcrkwerve: 10 uur gods dienstoefening, 6 uur ds. J. van Dij ken. Haamstede: 10 uur ds. J. van Dijken, 3 uur ds. P. Roos, Middel- harnis. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. Op den Veide. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oostcrland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gcmcentért in Nederland Zicrikzec: 10 en 6 uur leesdienst. Kcncsse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinissc: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oostcrland: 9.30, 2 en 6 uur de heer Van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Leger des Hcils Zierikzee: Poststraat 37 - 10 uur heiligingsdienst; 12 uur jeugdsamen- komst; 19.00 uur verlossingssamen komst. Rooms-Katholieke Kerk Zicrikzec: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Pinkstergemeente Zicrikzec: 10 uur dienst. Ned. llcrv. Kerk Zeirikzee: Grote kerk: 7.30 uur ge meenschappelijke Oudejaarsavond- dienst, ds. Assendorp en ds. Van der Schee. Kcrkwerve: 8 uur ds. Van den Berg. Scrooskerke: 7 uur ds. Jansen Schoonhoven. Burgh: 7 uur da. Van Leeuwen. Haamstede: 7 uur ds. Huizing. Rencsse: 7.30 uur ds. De Wit. Noordwelle: 6.00 uur ds. Dc Wit. Scharendijke: 6.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 6.00 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 7.30 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 7.00 uur mevr. De Boon-Tol. Dreischor: 6.30 uur de heer Allewijn, Middelburg. Ouwerkerk: 7.00 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 7.00 uur ds. Van den Heuvel. Oosterland: 7.00 uur ds. Ommcr.ing. Bruinissc: 7.30 uur ds. Post. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 7.30 uur ds. Favier. Haamstede: 7.30 uur ds. v. d. Kooij. Scharendijke: 7.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 6.00 uur ds. Van der Kooij. Zonnemaire: 7.00 uur de heer Lodder, Rotterdam. Nieuwer kerk: 8.15 uur ds. Rienstra. Bruinis sc: 7 uur ds. Rienstra. Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 7.0Ö uur leesdienst. Chr. Gercf. Kerken Zierikzee: 7.30 uur ds. Op den Velde. Kerkwcrve: 7.30 uur ds. Westerink. Haamstede: 6.00 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 6 uur ds. Op den Vel de. Gereformeerde Gemeenten Oosterland: 3.00 uur student D. Rietdijk, Rotterdam. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk: 7.00 uur leesdienst. Bruinissc: 7.00 uur s~tudent Van den Berg. Oud-Gercformeerdc Kerken Oosterland: 7.00 uur de heer Van der Meer. Bruinissc: 7.00 uur ds. Ge braad. Rooms-Katholickc Kerk Zierikzee; 19.00 uur Oudejaarsvie- ririg. Haamstede: dienst te Zierikzee. Ncd. Ilerv. Kerk Zierikzee: Herv. verenigingsgebouw: 10.30 uur ds. Van der Schee, (korte nieuwjaarsdienst). Burgh: 10.30 uur, nieuwjaarsbegroeting, (Koc-bel). Haamstede: 10 uur ds. Huizing. Scharendijke: 10.30 uur nieuwjaars bijeenkomst in het jeugdgebouw. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Van den Heuvel. Sirjansland: 10 uur lees dienst. Bruinisse: 10 uur ds. Post. Gereformeerde Kerken Zicrikzec: 10.00 uur ds. Favier. Haamstede: 10.30 uur, nieuwjaars- ontmoetingssamenkomst in de re creatiezaal. Scharendijke: 9.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 11 uur ds. Put. Zonnemaire: 10 uur de heer Lodder. Rotterdam. Nieuwerkerk: 9.30 ur ds. Rienstra. Bruinisse: 10.45 uur ds. Rienstra. Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt Brouwershaven: 9.00 uur leesdienst. Chr. Gercf. Kerken Zierikzee: 10 uur d£. Op den Velde. Kcrkwervc: 10 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur (in Kerkwerve), ds. Westerink. Nieuwerkerk; 10 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst. Oosterland: 10 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk: 9.45 uur leesdienst. Bruinisse: 10 uur student Van den Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oostcrland: 9.30 uur de heer Van der Meer. Bruinisse: 10 uur leesdienst. Rooms-Katholickc Kerk Zierikzee: 10.00 uur, Nicuwjaars-vie- ring. Haamstede: dienst te Zierikzee. NED. I. Het nieuwe jaar begint met zoals gewoonlijk het nieuwjaars concert door het Weens Philharmo- nisch Orkest. Zoals altijd dansen le den van de Weense volksopera bal let. In de middaguren een jaarover zicht, verzorgd door Studio Sport en een dokumentaire over de Rocky Mountains, een gebergte in Amerika dat vooral als natuurreservaat veel bekendheid heeft gekregen. Zoals altijd ook dit jaar weer een repor tage van skispringen. Na het jour naal gaat het avondprogramma van start meat een show rond Seth Gaai- kema en Ferry Hoogendijk. Het is show met ernst en humor. Aanslui tend op hel journaal Avro's week eind film, Het is een gezellige rol prent. getiteld Didget wordt volwas sen. Didget is een rijkeluisdochter die naar Europa is geweest om te studeren en die bij haar terugkomst in Amerika een bevlieging krijgt om zich nuttig te maken bij de volkeren- organisatie. Haar belangrijkste ont dekkingen en avonturen vindt zij op het pad der liefde, waarin zij op hel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3