Een jaar sportleven op Schouwen-Duiveland onder de loep S.V. Delta-Sport te Zierikzee in 1970 Minister Luns naar het Midden-Oosten SCHOUWEN - DUIVELAND. de cember - Wanneer \vy het wel en wee in het achter ons liggende si^rt- jaar onder de loep nemen dan zien wtf dat een van de meest in het oog lopende prestaties nu niet bepaald door een piepjonge sportman is ge leverd. Het was n.l. de Zierikzeese biljarter It. F. Hoogerheide die na kampioen van het district en het ge west te zyn geworden er te Deven ter in slaagde in het driebandspel kampioen van Nederland te worden. Nederlands driebanden-kampioen ft. P. Hogerheijde. Voor deze bijzonder fraaie presta tie mocht hij van zijn clubgenoten van de vereniging „Concordia", waarbij ook het gemeentebestuur was vertegenwoordigd, een wel ver diende hulde in ontvangst nemen. Hoogtepunten uit het Schouwen- Duivelandse sportleven waren zon dermeer de uitstekend geslaagde le wieier Omloop van Schouwen-Dui- veland voor amateurs en de Zierik zeese avondvierdaagse, waarvoor een bijzonder grote belangstelling be stond. De bijna al traditioneel ge worden langeafstand zwemwedstrijd in het havenkanaal te Zierikzee moest helaas, door opheffing van de zwemvereniging ,De Zeepaardjes", van het programma worden ge schrapt. De nog jonge handbalafde ling van de sportvereniging „Delta- Sport" nam voor de eerste maal deel aan de veldcompetitie. Naast de be moedigende resultaten welke wer den geboekt, leverde dit hen -een aantal nieuwe beoefenaars(ters) van de handbalsport op waardoor zij zo wel bij de dames als bij de heren met twee teams kunnen uitkomen. Gebrek aan zaai Een bijzonder grote handicap voor de beoefenaars(sters) van deze tak van sport is ongetwijfeld het feit dat zij in het winterseizoen, door het ge brek aan een geschikte zaal, hun sport op Schouwen-Duiveland (nog) niet kunnen beoefenen. Daar zij mo menteel met vier teams aan de com petitie deelnemen, met hun thuis wedstrijden in de sporthal te Goes, vergt dit van de vereniging en haar leden zware financiële offers. Ook voor het verbeteren van hun spelpeil en het propaganderen van hun sport bij de jeugd betekent het ontbreken van een geschikte zaal in de onmid- delijke omgeving een factor die op een langere termijn nadelig gaat werken. Ditzelfde geldt evenzo voor de korfballers die in het wintersei zoen de microkorfbalsport beoefe-- nen. Verenigingen als All-Readv en D.F.S.. welke in de competities van de K.N.K.B. uitkomen, zijn nu voor hun thuiswedstrijden op de sporthal te Oude Tonge aangewezen, terwiil de overige verenigingen uitkOTnende in de afdeling Zuid West zowel hun thuis als uitwedstrijd te Oude Tonge spelen. In dit licht bezien is het bijzonder verheugend dat de burgerij van Schouwen-Duiveland de in ons land unieke prestatie heeft geleverd om in het nu achter ons liggende jaar maar eventjes ruim f 500.000 bijeen te brengen voor de combinatie sport hal/overdekt zwembad. Uit bovenstaande moet door de leek niet worden afgeleid dat wij op Schouwen-Duiveland de sporthal nu alleen maar zo broodnodig hebben voor bovengenoemde twee takken van sport. Een sporthal biedt tal van mogelijkheden zowel voor training als de wedstrijdsport. Mogelijk kan in de sporthal ook nog een plaatsje worden gereserveerd voor de biljartsport, dit in het bij zonder ten gerieve van de jeugdige beoefenaars die dan niet meer op een café zijn aangewezen. Dat hier aan bij de verenigingen ook een be hoefte bestaat moge blijke uit het feit dat een van de drie Zierikzeese verenigingen, welke aangesloten zijn bij de KNBB, geen beschikking heeft over een zaal en zijn clubwedstrij den elders moet spelen. Verder bleek op de laatst gehouden jaarvergade ring van het district dat het bijzon der moeilijk was de te organiseren districtskampioenschappen onder te brengen. Dat dit geen specifiek S.- D. probleem is kwam ons ter ore bij een recent gesprek dat wij met de beheerder van de sporthal te Oude Tonge, de heer Buijs, hadden .Daar er daar ter plaatse e.en grote be hoefte bestaat aan een geschikte biljartzaal had het stichtingsbestuur besloten dit bij de sporthal te gaan bouwen. Tot hun grote teleurstelling moesten zij evenwel ervaren dat G.S. van Zuid-Holland dit plan voorlopig afwees. Had men dit di rect bij de bouw van de sporthal ge daan dan had men deze moeilijkhe den niet gehad en waren de kosten hiervoor veel lager gebleven. Sportminnencl Schouwen-Duive land heeft nu voor het komende jaar nog maar één hartevvens nl. dat het mogelyk zal zjjn het volgende winterseizoen gebruik te kunnen maken van de spoithal en mogelijk ock van het zwembad. Voor de voetballers en hun sup porters was het seizoen 1969/1970 nu riet bepaald gunstig. Degradatie Ir. de 4e klas H zag Zierikzee de kampioenstitel door RCS versperd, terwijl Renesse weer naar de afde ling Zeeland degradeerde. In de re serve 3e klas kon Zierikzee II zich behoorlijk handhaven. In de. West hoek vielen er verder nog enige ra ke klappen. In de 2e klas van het zondagvoetbal degradeerde DFS II, terwijl Renesse II maar net het vege lijf kon redden. DFS III degradeerde uit de 2e klas van het zaterdagvoet bal, wat ook al geen winstpunt was. In de le klas van het zondag voet bal eindigde DFS, met 6 punten ach terstand op Zeenlandia, op de 2e plaats. In de 2e klas werd Patrijzen kampioen met 4 punten voorsprong op Dreischor met Zonnemare op de 3e plaats. In de 3e klas C werd Zie rikzee kampioen maar de promotie wedstrijd tegen Zeelandia III werd met 1-0 verloren. Di~eischor II ein digde hier als 5e, SVGWK 6e en Zonnemaire II als 9e. In de le klas van het zaterdagvoetbal eindigde MEVO op een plaats in de midden moot met 20 punten uit 22 gespeelde wedstrijden. Bruse Boys, een bij zonder slechte eindspurt, eindigde met 2 punten achterstand op Waar de in de 2e klas A op de-2e plaats. Duiveland, steeds wisselvallig, werd hier 3e, WIK 5e, SKNWK 6e en Brouwershaven voorlaatste met 2 punten voorsprong op DFS III. Geslaagde Omloop van Schouwen- Daiveland. SPORT SCHAKEN Te Vlissingen werd gestreden om Zeeuwse jeugdtitel VLISSINGEN, 24-12. De strijd om de titel „Zeeuws Jeugdkampioen op de 64 velden" werd dit jaar gehou den van 21 t/m 24 december en wel in ,,'t Anker" gelegen bij de Johan- neskerk te Vlissingen. Aanvankelijk waren er 14 inschrij vers, waarvan er zich twee tijdig af meldden. In de morgen van de eer ste toernooidag echter kwam er door een telefoontje, dat nog een deelne mer verhinderd was, een lelijke kink in de kabel. Hierdoor was het aantal schakers geslonken tot elf, wat later vele moeilijkheden ten gevolg zou heb ben. Na zes ronden was de stand aan de kop als volgt: 1. Jaap Dekker (We- meldinge) 4V2 punt uit 6 wedstrijden; 2. Bert Leeuwe (Zierikzee) AVz uit 6; 3. Anton van der Weij (Goes) 4 uit 5; 4. Cees de Wolff (Middelburg) 4 uit 5; 5. Jim van de Vreede (Sluiskil) 3V2 uit 5. Schaakvereniging T.O.G., Bruinisse De uitslagen van de onderlinge schaakcompetitie van de schaakver eniging T.O.G. te Bruinisse zijn: Ds. D. Bremmer-E. Vetter 1-0; H. van den Berge-M. Houkamp 0-1; Th. Muller-A. P. C. VertonA. van Wezel-J. Jumelet 0-1; A.P.C. Verton -J. Jumelet 1-0; A. van Wezel-W. Vlam 1-0; ds. D. Bremmer-M. Haeck afgebroken. VOETBAL Jeugdsoos „Big S Leger des Heils 3—0 De voetballende leden van de Jeugdsoos „Big S." organiseerde een dezer dagen een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen een voetbal ploeg van het Leger des Heils uit Zierikzee. Voor de rust waren beide partijen aan elkaar gewaagd en de stand bleef dubbelklank. Na de rust nam „Big S." het ini- De finale Voor de finale (donderdag) besloot de wedstrijdcommissie naar eigen goeddunken een nieuw sch.ema op te stellen. De zevende ronde bleef zonder problemen, maai-, toen 's middags de laatste ronde verspeeld zou worden, verklaarden sommige deelnemers zich niet akkoord met het te volgen systeem. De goede sfeer van de vo rige dagen verslechterde aanzienlijk en het resultaat was dat de belang rijkste partijen door de betreffende spelers remise werden gegeven zon der dat er één stuk was aangeraakt. Eindstand: 1. A. v. d. Weij, 5 uit 7; 2. C. de Wolff, 5 uit 7; 3. J. v. d. Vreede, 5 uit 7; 4. J. Dekker, 5 uit 7; 5. B. Leeuwe. \Vz uit 7; 6. D. Red- dingius ZV2 uit 7; 7. Th. van Iwaar- den, ZVz uit 7. Verder namen deel: Paul Benski, Jan Ramondt, Wiebren Vis en Joop Minnaar. tiatief geheel in handen en drukte de tegenstander in de verdediging. In dit evenwicht kwam de thuisclub aan drie doelpunten één in de 17e minuut door Herman Padmos; in de 26e door Hans Goedbloed en in de 41ste door Harry Boot. Dank zij heldhaftig verweer van doelman Roskam bleven andere doelpunten uit, zodat „Big S." met 3-0 overwon. ZAALHANDBAL Heren: Delta Sport T— Delta Sport II 29—9 In de Goese sporthal hebben de teams van Delta-Sport een aantrek kelijke wedstrijd gespeeld. Hel was verrassend dat de reserves van Del ta-Sport zo goed voor dc dag kwa men, door niet minder dan negen doelpunten te maken. Dat het uit eindelijk een ruime overwinning voor het eerste team werd is niet zo verwonderlijk. De ruststand ging in met een slnnd van 15-5. De wed strijd eindigde in een 29-9. overwin ning voor het eerste team. De doel puntenmakers zijn voor Delta-Sport I: Jaap Consemulder 6 maal, Huib van Dalen 5 maal, Joop Goedhart 4 maal, Jan de Kok 4 maal, Henk Ver- heij 4 maal, Bert Swenne 3 maal en Theo de Looze 3 maal. Voor Delta-Sport II: Jan Harring 5 maal, Anton Nuyens 3 maal en Freddi Schaalje 1 maal. De stand bij de heren is thans: Delta-Sport I 6 6 0 0 12 161-59 Walcheren III 5 4 0 1 8 84-46 Olypmus IV 6 4 0 2 8 59-64 Volharding II 6 3 0 3 6 78-94 Marathon II 5 1 0 4 2 53-87 Olympus V 4 0 1 3 1 37-75 Delta-Sport II 6 0 1 5 1 51-98 Dames: TSC I—Delta Sport I 14—11 In deze door beide partijen goed gespeelde wedstrijd werd aantrekke lijk handbal gespeeld. Het was ver heugend dat de Delta-Sport dames tegen deze sterke tegenstandster zo goed voor de dag kwamen. Het is duidelijk gebleken dat de Zierikzee se formatie 'voor een team uit een hogere klasse niet uit de weg be hoeft te gaan. Voor de rust was Del ta-Sport nog enigszins geïmponeerd door de naam van de tegenstander. In de loop van de wedstrijd werd het echter duidelijk dat in de Zie rikzeese ploeg voldoende kwaliteit aanwezig is om goed tegenstand te bieden. Delta-Sport ging vrijer spe len, en dat resulteerde in vele schit terende doelpunten. Delta-Sport had nog met pech te kampen ook. Een aantal schoten belandden op het houtwerk, terwijl bovendien een strafworp werd gemist. De rust ging in met een 9-5 stand in het voordeel van G.S.C. Na de rust ging het ge smeerd bij Delta-Sport. Via 11-7 werd het 11-10. G.S.C. moest zich duidelijk forceren om Delta-Sport op de knieën te krijgen. De wedstrijd eindgide uiteindelijk in een 14-11 overwinning voor G.S.C. Voor Delta- Sport werden de doelpunten ge maakt door Ria Schaalje 5 x, Wiet- skc Vos 3 x, Nel Verheij 2 x en Mia Mijnsbérgen 1 x. Heren: GSC I—Delta Sport I 25—10 Het drie klassen hoger spelende G.S.C. I was duidelijk te sterk voor hel niet op volle sterkte uitkomende Delta-Sport I. Jaap Consemulder. Joop Goedhart, Daan v. d. Wekken en Henk Verheij konden niet uitko men. Vooral in tempo schoten de Zierikzeeënaren tekort. Doelkansen konden dan ook niet geschapen wor den. Bovendien werd er door de Goesenaren bijzonder hard verde digd. Het werd een regelmatige over winning voor de Goesenaren (25-10). De Zierikzeese schutters waren Al- bert de Leeuw met 4, Huib van Da len met 3, Theo de Looze met 1 en Jan Hassing met 1 doelpunt. Heren: GSC II-Delta Sport II 22—11 Het tweede Delta-Sport team kwam verrassend goed voor de dag tegen het twee klassen hoger spe lende G.S.C. II. Vooral voor de rust was Delta-Sport gelijkwaardig aan zijn tegenstander. De stand was toen 10-8 in hel voordeel van G.S.C. Na de rust kon Delta-Sport het tempo echter niet meer volgen. De eind stand werd bepaald op 22-11 voor G. S.C. II. Voor Delta-Sport scoorden Jan Hassing 4 x, Anton Nuyens 3. x, Chiel van Luyck 2 x, Han de Jonge 1 x en Freddie Shaalje 1 x. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen le Raai te: kandidaat J. de Roo, Middelbert. Beroepbaar met ingang van 5 ja nuari 1971: kandidaat H. Vreekamp, Prinses! Margrietweg 4, Houten. Bedankt voor Randwijk: J. van der Haar, Achterberg; voor Ridder kerk: A. Gooijer, Delft; voor Zeist: (nieuwe kerk-wijk): A. J. den Ton- kelaar, Bussum. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Den Helder: J. Bom- hof, Bergentheim; te Burlington, On tario (Canada) voor de per 1 januari zelfstandig te worden Canadian Re formed Church te Burlington-West; S. S. Cnossen, te Alkmaar en Broek op Langedijk. Bedankt voor Zuidbroek-Veen- dam: A. Geelhoed, Hasselt. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Beroepen te Katwijk: G. Roukema, Ede. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Zoetermeer en Nieuw- dorp: D. Hakkenberg, Dordrecht; te Nieuwerkerk: C. Wisse, Elspeet. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen te Rotterdam: prop. J. C. Kraima, Den Haag. Unie van Baptisten Gemeenten Beroepen te Leeuwarden: H. J. Stukker, Arnhem. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oldebroek: C. Bos, Ameide en Tienhoven; te Giessen- Oudekerk (toez.): W. de Greef, Kam perveen; te Terheijde: G. C. Vijze laar, Veenendaal (buitengewone wijk- gemeen.te in wording). Aangenomen naar Herwijnen (toe zegging): D. Heikoop, Stavenisse; naar Rossum: N. W. v. d. Bent. pred. voor buitengewone werkzaamheden te Apeldoorn (assistent-secretaris N. B.G.). Bedankt voor Oosterwolde: G. van Estrik. Genemuiden; voor Papen- drecht: A. Gooijer, Delft; voor Utrecht: J. Smit. Putten. Ger. Kerken Beroepen te Oldehove: kand. C. M. Verspuij, Groningen. Geslaagd voor de kandidaatsexa mens theologie aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam: M. Mellema, En schedé; H. G. Rang, Amsterdam; B. J. W. Schelhaas, Turrimarrum:; C. M. Verspuij, Groningen; mevr. M. M. Vroom-Jobse, Amsterdam en W. de Wolf, Gramsbergen. Voor het doc toraal examen slaagden: J. van An- del, Oostdongeradeel; D. ,J. Cooper (cum laude), Amsterdam; J. Deth- mers, Sneek en H. W. Nusselder, Dinxperlo. Chr. Ger. Kerken Geëxamineerd naar .artikel 8 en beroepbaar gesteld: kand. D. J. van Vuuren. Zuiderzeestraatweg 35. te Doornspijk. Ger. Gemeenten Bedankt, voor Haarlem: P. Hon- koop, Kampen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MAASEREE. Gp de Provinciale weg in Maasbree is de 23-jarige G. J. J. Chers uit Helden om het leven gekomen toen de auto waar in hij reed door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en tegen een boom reed. De twee inzittende wer den zwaar gewond naar een zieken huis in Venlo overgebracht waar de heer Chers later is overleden. HOEK VAN HOLLAND. In Hoek van Holland is brand uitgebroken in een leegstaanden trein. Een res tauratierijtuig van Wagon-Lits en drie compartimenten van een perso nenrijtuig zijn uitgebrand. Twee Duitse wagens hebben zware brand en waterschade opgelopen. UTRECHT. In Abcoude is in de nacht van zondag op maandag een woning aan de Voordijk uitgebrand. De enige bewoner, de 80-jarige C. Roest, werd door buren uit de vuur zee gered. Met ernstige brandwon den werd hij opgenomen in het On ze Lieve Vrouwegasthuis te Amster dam. DEN HAAG. Op de noord-zuid verbinding Amsterdam-Utrecht-Dcn Bosch-Eindhoven wordt, ingaande heden (dinsdag) op het wegvak Vught-Hedel, hel laatste gedeelte van de Rondweg om Den Bosch, tussen Hedel en de aansluiting aan de Rijksweg Den Bosch-Nijmcgen, voor het verkeer opgengestcld. Dit is het eerste damesteam van'Delta-Sport (handbal), gestoken in het zo bekend geworden „Onderdak"-shirt. Dit team werd poule-winnaar van het te Vlissingen gehouden s.v. Walcheren-tournooi. Zittend van links naar rechts: Mia Mijnsbergen, Els van Zwielen en Wietske Vos. Staande nan links naar rechtsNel Verheij, Laura v. d. Wekken. Jannie de Jonge, Ria Schaalje en Diana Bouwman. Binnen de Zierikzeese sportver- eniging Delta-Sport worden vier verschillende takken van sport be oefend nl. atletiek,-gymnastiek, vol leybal en handbal. Delta-Sport is hiermede een van de grootste, zo niet de grootste sportvereniging op Schouwen-Duiveland. De afdelingen zijn onafhankelijk, doch worden overkoepeld door eeh hobfdbestuur, die de zaken behartigd welke de ge hele sportvereniging aangaan. Dooi de verschillende afdelingen zijn in 1970 een aantal verheugende en voor de toekomst hoopgevende prestaties geleverd. De afdeling atletiek is in 1970 bij zonder succesvol geweest. Op vele onderdelen van deze veelzijdige sport konden Zeeuwse kampioenen worden genoteerd. Het zou te ver voeren deze allen aan te halen. De Zeeuwse prestatie lijst van de beste tien bij de verschillende onderdelen geeft een duidelijk beeld van de re sultaten welke door de atleten van Delta-Sport zijn behaald. Bij de jongste catogorie, meisjes D. voert Mar ja Kouijzer de ranglijst op alle nummers van deze catogorie aan. De prestaties van Marja zijn: verspringen 4,44 m-, hoogspringen 1,35 m(evenaring Zeeuwsrecord), ko gelstoten 7,78 m en driekamp 2027 punten. Lange tijd heeft Anita Horst de ranglijst bij het kogelsto ten aangevoerd. Tijdens /le laatste wedstrijd van het seizoen wist Mar ja Kouijzer Anita Horst echter voerbij te streven. Dat Delta-Sport sterk is in deze catogorie blijkt wel uit het feit dat sléchts één nummer naar een andere vereniging in Zee land ging. Ook bij de catogorie meisjes C voert Delta-Sport de boventoon aan in Zeeland. Isolien Hage prijkt bij het verspringen 4,70 m, discuswer pen 24,48 m (nieuw Zeeuws record), 60 m horden in 10.6 sec. en de meerkamp 2806 punten bovenaan de ranglijst. Bovendien wist Isolien Hage beslag te leggen op een ge deelde eerste plaats bij het hoog springen 1.35 m, en een 2e plaats bij het kogestoten 10.03 m, terwijl voorts het Cresskampioensch p over 1000 m door Isolien Hage werd be haald. Alleen de eerste plaatsen op de nummers 600 m en 80 m werden door atleten van andere Zeeuwse verenigingen behaald. Thea Kaay- steker was echter slechts 0,2 sec. van de eerste plaats bij de 80 m verwij derd. Bij de catogorie meisjes B. heeft Ria Kloet goede resultaten behaald, le bij het verspringen 4,92 m, le bij het speerwerpen 22,49 m, 2e op de 80 m horden 14,5 sec. en 2e bij de vierkamp met 2468' punten. Bij de dames wist Jannie de Jon ge op twee eerste plaatsen beslag te leggen; discuswerpen 34,26 m en ko gelstoten 12,60 m. Tijdens wedstrijden voor het dis trict Zuid-West II wist Delta-Sport beslag te leggen op een zeer eervolle derde plaats. De ploeg bestond uit Isolien Hage - Thea Kaaysteker, An- jelien Koevoets, Joke Geluk, Henny van Hekken en Simone Coppoolse. Bij de jongens werden twee eerste plaatsen behaald. Piet Coppoolse bij Het verspringen met een sprong van 6,39 m en Eart Mouthaan bij het hoogspringen 1,65 m. AALTEN. Een enkele eeuwen oude boerderij in de buurtschap IJzerlo (gemeente Aalten) is in de nacht van zondag op maandag voor een groot deel afgebrand. AMSTERDAM. In Amsterdam is een zwijgende protestoptocht gehou den tegen de woningnood door Ma ria, Jozef, zeven herders en een po ny, die de ezel vgrving daar die te nukkig was. UTRECHT. Inbrekers hebben bij juwelier Huisman aan het Vreden- burg in Utrecht na veel klim- en breekwerk ongeveer 500 horloges, een onbekend aantal gouden ringen en enkele colliers (elk met een waar de van ongeveer f 1200,) buitge maakt. DEN HAAG. Nederland neemt, met Frankrijk en West-Duitsland, deel aan hot zgn. luchtbusproject, de ontwikkeling en bouw van een tweemetorig sti-aalvliegtuig voor korte en middellange afstanden. VELDEN. De 18-jarige "banket bakkersleerling A. J. A. M. Walter uit Venlo werd ernstig gewond, toen de Duitse personenauto waar in hij meereed, bij een inhaalpo- ging op de Rijksweg in de gemeente Venlo op een tegenligger botste. Tij dens het vervoer naar een zieken huis is hij overleden. HEERLEN. In de Heerlense woonwijk Treebeek vond een gas ontploffing plaats, waarbij mevrouw J. T. ernstig werd gewond. Toen de vrouw de geiser wilde aansteken deed zich een ontploffing voor. VROOMSHOOP. De ï'ijkspolitie in Vroomshoop, gemeente Den Ham, heeft vier mannen aangehouden in verband met een schietpartij waar bij één persoon een schot in de borst heeft opgelopen. DEN HAAG. Twee gemaskerde mannen hebben maandagochtend een mislukte poging gedaan om het restaurant „Alberts Cornei'" aan het Haagse Buitenhof te overvallen. Kerst lammeren te Kerkwerve Op eerste kerstdag werden twee lammeren geboren ophet bedrijf van de heer R. Biene- fclt. Voor zover bekend zijn dit de eerstgeborenen van het seizoen. SCHIPHOL, 28-12. Maandagmid dag is minister Luns van Schiphol naar het midden-oosten vertrokken voor officiële bezoeken aan achter eenvolgens Iran, Saoedi-Arabië en Koeweit. Met .de staatshoofden en regeringsleiders van deze drie lan den zal hij besprekingen voeren over de politieke situatie rond de Perzi sche Golf in verband met de toene mende Russische activiteit in dit ge bied en over de betrekkingen van deze landen met Nederland, terwijl hei cpnfiict tussen Israël en de Ara bische wereld eveneens ter sprake zal komen. Amerika wil verbetering van de eonventionele strijdkrachten WASHINGTON, 28-12. De Ame- rikaanse minister van defensie Mei vin Laird, heeft maandag op een persconfei-entie in Washington ver klaard dat de conventionele strijd krachten van de Verenigde Staten in de komende vijf jaar in belang rijke mate verbeterd en versterkt moeten worden. Hij zei dat de strategische en tac tische kernmacht van de V.S, aan de eisen des tijds voldoen en dat nu de nadruk moet worden gelegd op de verbetei'ing van de conventionele strijdkrachten. Hogere prijzen in Grool-Briltannië PARIJS, 29-12. De verbruikers- prijzen in Engeland zullen volgend jaar met ongeveer zes procent stij gen en als de lonen en prijzen zich ontwikkelen zoals wordt verwacht zal de prijsstijging na 1971 voortdu ren. Dit staat in het jaarlijks over zicht van de Britse economie dat de organisatie voor economische samen werking en ontwikkeling (OESO) dinsdag heeft gepubliceerd. Er is volgens de organisatie weinig reden om aan te nemen dat zich in Enge land iets beters zal voordoen dan een bescheiden vertraging van de loons verhogingen. De verbetering van de weeklonen zal in de tweede helft van het jaar vermoedelijk tien procent op jaarbasis bedragen tegen in de eerste-helft 11 lè procent.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5