Vuilnisbakken langs alle havens van Nederland? INGEZONDEN STUKKEN STREEKNÏEUWS „Flitsen" uit het buitenland Dubbele „zilveren" jubilaris te Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 december 197# Nr. 20800 ZIERIKZEE, 28 december. Gisteren (muandag)avond werd Zierik.ee be dekt met een enkele centimeters dikke laag sneeuw nadat hel in hel alge- lopen weekeinde al had gesneeuwd - zij het spaarzaam - in o.a. de West hoek, roaar velen genoten van de fraaie winterse aanblik van wit-bepoederde bossen en duinen. Ook in eigen omgeving valt nu veel te genieten van de winterse pracht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Teil strijde legen „kleine vervuilers" (Van een medewerker) Mr. J. den Hollander, advocaat en procureur te Middelharnis en tevens voorzitter van de afdeling Oost- Flakkee van de schippersvereniging „Schuttevaer" heeft in de jaarverga dering betreffende de milieuvervui ling enkele behartenswaardige op merkingen gemaakt, die iedere schipper en iedere visser zeker uit het hart gegrepen zijn. Mr. Den Hollander merkte op, dat de milieuvervuiling onder de aan dacht komt, nu de landbewoner er mee tb maken heeft en er last van krijgt. Dc grote industrieën krijgen de schuld (en niet ten onrechte) maar er zijn ook talloze kleine vervuilers, die de hand in eigen boezem zouden moeten steken. Als voorbeeld noemde spreker de havens van Sommelsdijk en Middel harnis. De haven van Sommelsdijk werd en wordt al jaren gebruikt Prijzen maaltijden mol 6 procent omlaag AMSTERDAM, 28-12. Het hoofd- bestuur van Horecaf heeft besloten zijn leden te adviseren de prijzen van maaltijden en andei-e eetwaren met ingang van 1 januari 1971 met 0 pet, te verlagen, in verband met het voornemen van de regering deze prijzen met ingang van die datum in het lage B.T.W.-tarief onder te bren- gen' l u Het ministerie van economische zaken heeft zijn instemming met dit advies betuigd, aldus het hoofdbe stuur van Horecaf. Bovenhuis Ie Middelburg uitgebrand MIDDELBURG, 25-12. Vrijdag- morgen, eerste kerstdag, is er op het Molenwater te Middelburg een dub bel woonhuis totaal uitgebrand. Twee honden zijn daarbij om het leven ge komen. De bewoners van zowel het boven- als benedenhuis verloren na genoeg alle bezittingen maar kwa men er verder, op het verlies van de twee genoemde huisdieren na, met de schrik vanaf. Door de sterke noordooster liepen de belendende percelen brand- en waterschade op. Volgens dc commandant van dc Mid delburgse brandweer is de brand vermoedelijk ontstaan door een te hete kachel die de vloer aan het branden heeft gemaakt. Dc wetliouilerswisseliiig te Zierikzee Nil alles wal er over het aftreden van wethouder Keuning gezegd en geschreven is, lijkt het niet makke lijk er nog iets nieuws aan toe te voegen. Wel vraag je je af waarom de accenten in deze zaak steeds van de hoofdzaak naar de bijzaken ver schoven worden en waarom men een rookgordijn tracht op te trekken in een in feite eenvoucjige zaak. Daar om nog enkele opmerkingen ter sim plificering. 1. Wie heeft de crisis in de be stuurbaarheid van Zierikzee veroor zaakt? Zijn dat de partijen met hun „botte belangen?" Als het dan al on gewenst was dat de heer Keuning heenging, draagt hijzelf door zijn be kering tot DS'70 daarvoor in eerste instantie de verantwoordelijkheid. 2. Niet het bezet houden van een .raadszetel op zichzelf is een kwalijke zaak genoemd - (vreemd is overigens dat de motivering dat zulks gebrui kelijk is geworden, zonder meer als zoete koek geslikt is; alsof een onfat soenlijke zaak daardoor fatsoenlijk zou worden; zo zou men misdaden kunnen billijken) - men is veront waardigd omdat de zetel bezet blijft, ondankt afspraak gemaakt in een op demokratische wijze gehouden ver gadering, dat de P.v.d.A.-leden bij eventuele partij wisseling hun raad zetel ter beschikking van de partij zouden stellen. Hieronderuit probe ren te komen, is toch gelijk te stel len met woordbreuk? 3. Stelt de heer Keuning stadsbe lang' boven persoonlijk belang? a) Waarom dan de partijwisseling op dit ogenblik? Men kan evengoed stellen dat dit uitgesteld had kunnen worden totdat er een nieuwe burge meester zou zijn, als dat de raads leden hun motie van wantrouwen tot zo lang hadden moeten opzouten. b) Waarom zijn opvolger in zo kwaad daglicht gesteld wanneer het al vrijwel zeker is dat hij gekozen zal worden? En met welk argument dan nog? Heeft de heer Keuning niet gesolliciteerd naar een burgemees tersfunctie, dan rest de vraag of dit beweerd is. Heeft dc heer Keuning dat wél gedaan, dan is de sollicitatie vertrouwelijk en het zal niet bekend worden, tenzij iemand geheimhou ding schendt. Dit zal men zeker niet van dc nieuwe wethouder kunnen verwachten. c) Waarom heeft de heer Keuning niet alle mogelijke steun toegezegd aan de nieuwe wethouder? Kende de heer Linders zijn pappenheimer toen hij in zijn toespraak na zijn benoe ming tot de gemeenteraad veronder stelde dat er onder deze omstandig heden weinig hulp tijdens zijn in- werkperiode van zijn voorganger te verwachten zou zijn? Het stadsbe lang had op dat ogenblik geëist dat - bij interruptie zelfs - deze veron derstelling als zeer onjuist van dc hand was gewezen. P. J. EMCK. Brouwershaven, 29-12-1970. door ieder die iets heeft op te rui men, om het daarin te deponeren. Deze haven nu zal binnenkort defi nitief worden gesloten, maar tegen de vervuiling is door de schipperij al jaren geprotesteerd, zonder dat iemand er zich iets van aantrok en dat is met talloze havens in ons land zo, maar de schipper moet op het water leven. Niemand hoorde de laatste tientallen jaren zijn klachten. In de haven van Middelharnis komt de riolering van deze plaats uit, maar als mr. Den Hollander te gen deze middeleeuwse toestand pro testeerde kreeg hij ten antwoord: „we hebben geen geld om dat te ver- Cursussen Prov. Commissie Huish. Voorlichting ten Plattenlande Door do Prov. Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande in Zeeland worden in een aantal gemeenten op Schouwen- Duiveland enige verschillende cur sussen georganiseerd. Op maandag middag 4 januari wordt in het Dorps huis te Henesse begonnen met een naaicursus bestaande uit 12 lessen, onder leiding van mej. N. van Elde- ren. Te Dreischor, in de o.l. school, begint maandagavond 4 januari de cursus „Kneepjes van het vak", be staande uit 6 lessen, mei daarop aansluitend de cursus „Pasklaar ma ken van (gekochte) patronen", be staande uit 3 lessen. Deze cursus wordt eveneens gegeven door mej. N. van Elderen. Te Nieuwerkerk, in het Dorpshuis, gaat op dinsdagmiddag 5 januari de cursus „Cadeautjes maken met naald en draad" van start, totaal 7 lessen, onder leiding van mej. Van Elderen. Op donderdagavond 7 januari wordt te Scharendijke begonnen met de cursus „Variaties met brood", o.l.v. mej, C. G. Rezelman, in het Groene Kruisgebouw. ZIERIKZEE Vechtpartij in bar Zondagnacht, omstreeks half één werd in een bar te Zierikzee R. K. uit Zierikzee mishandeld. H. C. K„ D. J. K. en L. K., allen afkomstig uit Oude Tonge, zijn terzake van mishandeling ingesloten. Een onder zoek wordt ingesteld. Vechtpartij in cafetaria Vrijdag werden in een cafetaria te Zierikzee S. en F. mishandeld door F. (allen afkomstig uit Zierikzee). Een onderzoek is door dö politie in gesteld. Waterleiding gesprongen Vrijdagmorgen omstreeks 8.50 uur werd gemeld, dat een waterleiding buis op het kruispunt Hoge Molen- straat-'s Heer Arendsstraat was ge sprongen. Daardoor kwam de straat en het daarbij gelegen parkeerter rein onder water te staan. De water leidingmaatschappij werd gewaar schuwd en het verkeer omgeleid. Om 17 uur was de schade hersteld en kon het verkeer weer normaal door gang vinden. Bromfietser gevallen Vrijdagmiddag om 18.45 reed A. A. v. d. L. uit Brouwershaven, met zijn bromfiets, onder invloed van alko- hol over het fietspad Lange Blok- weg te Zierikzee. Op het kruispunt Lange Blokweg-Heuvelsweg viel hij met zijn brommer en liep een neus- fractuur en ontvellingen aan het ge zicht op. Op advies van de heer W. Bontkes, arts, werd de man naar het Rode Kruis ziekenhuis overge bracht voor verdere behandeling. KERKWERVE Kerstviering bejaarden De bejaardensociëteit heeft op 24 december een sfeervolle kerstviering gehouden, waarbij ook de bejaarden van Zonnemaire onder leiding van ds. Feunekes waren uitgenodigd. Deze middag werd geopend door ds. Westerink met gebed. Hij riep alle bejaarden een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de bejaarden van Zonnemaire. Daarna werd gezongen Gez. 10, en werd door de hervormde vrouwenvereniging een declamatie uitgevoerd, waarna de pauze werd gehouden met thee. Mevr. Kesteloo OOSTERLAND, 28-12. Een zeer bekende persoonlijkheid, dc heer C. J. de Later herdenkt op 1 januari a.s. het feit dat hü voor 25 jaar werd be noemd door het toenmalige gemeen tebestuur van Oosterland, als ge meentewerkman. Tevens is hjj dan ook precies 25 jaar koster van dc Ncd. Hcrv. Kerk. De heer De Later, voor de dorps bewoners „Kees", is eerst 15 jaar ge meentewerkman geweest van de ge meente Oosterland, naar hij vertelde, onder twee burgemeesters, de heren A. C. van der Have en S. W. A. Lau- rense en ook de tien jaar dat hij al weer de gemeente Duiveland dient, eveneens onder twee, de heren A. A. van Eeten en de huidige bur gemeester, de heer J. D. de Kam. Op maandag 4 januari a.s. dc dag waar op dc heer Dc Later tevens zijn 60ste verjaardag viert hoopt hij te rccepi- eren in het hervormd verenigingsge bouw. De heer De Later is echt een „manusje van alles" in de goede zin van het woord, want hij is ook nd?? lid van de vrijwillige brandweer van Duiveland, bestuurslid van de plaat selijke Oranjevereniging en congiër- ge van de „Conferentiekamer" en anderen". Op zijn voorstel om dan in het vervolg de riolering maar door de straten te laten lopen kreeg hij geen antwoord, maar de schipper moet er in leven. Iedere middenstander die zijn oud papier in de haven gooit werkt mee aan de milieuverontreiniging. Naar aanleiding van het gesproke ne werd later een voorstel aangeno men, dat op de ledenvergadering van Schuttevaer, op 22 en 23 april te Leeuwarden te houden, zal worden gelanceerd, het aanbrengen van vuil nisbakken langs alle havens in Ne derland. las het kerstverhaal, genaamd Hegge Hannes, wat bijzonder in de smaak viel. Er werd gezamenlijk gezongen en koffie aangeboden. Ds. Feunekes eindigde met dankgebed en bracht het comité hartelijk dank voor al het genotene, waarna allen opgeto gen huiswaarts keerden. HAAMSTEDE Kerstfeest Rusthuis „Duinoord" In een smaakvol versierde recrea tiezaal van het Rusthuis „Duinoord" werd het kerstfeest gevierd, ook dit maal in samenwerking met bewo ners en bejaardensociëteit Haamste de. Een groot aantal ouderen was aanwezig terwijl tevens verschillen de bestuursleden van de Stichting „Rusthuizen" van hun belangstelling blijk gaven. Daarbij voegde zich nog het personeel van het rusthuis. Me vrouw Everwij n-v. d. Bout verte genwoordigde de burgemeester die helaas verhinderd was. De directri ce, zuster Du Croo opende het kerst feest en een meisjeskoor van de Prot. Chr. Huishoudschool „Dc Schutse" o.l.v. de heer Hack zong een aantal kerstliederen. Voor samenzang met orgelbegelei ding zorgde de heer P. Boot uit Haamstede, terwijl mevrouw Röcll- Cramer het kerstevangelie las. Eeq kerstverhaal, getiteld: „De kerst boom met één kaars" werd voorge dragen door mevrouw A. Leeuwe- Rabauw. Tot slot las mevrouw Kik- Verton een tweetal gedichten. Natuurlijk ontbrak in de pauze de chocolade melk met kerstkrans niet. Nadat de heer L. Leeuwe een dank woord had gesproken tot al dege nen die deze avond hadden verzorgd sloot da. Van Leeuwen uit Burgh de geslaagde avond met een zeer ge voelvolle toespraak. Bij het verlaten van dc feestzaal kregen alle bezoekers een mooi fruitbakje, aangeboden door ver schillende fruittelers mee naar huis of kamer ter herinnering aan deze kerstviering. Kerstdiner „Big S" De jeugdsoos „Big S" heeft haar talrijke leden een sfeervol kerstdi ner aangeboden. Natuurlijk was dit niet mogelijk via de kas, maar de „bijbetalers" hebben een onverge telijk eavond gehad. Het diner, be staande uit een fondue-gang, aange vuld met wat kleinere gangen was samengesteld door soos-leden die al meer met dat bijltje hadden gehakt. De ingrediënten waren voor een po pulair prijsje en soms nog daaronder, ter beschikking gesteld door de sla gerijen Simmers uit Haamstede en Plaating uit Zierikzee, en door bak kerij Everaers uit Renesse. Na het diner bleef men nog 'geruime tijd dansen. „Big S" opent ook in de nacht van oud op nieuw haar deuren, zodat heilwensen in soosverband weder zijds uitgewisseld kunnen worden. DREISCHOR Gezeligheidsrit M.A.C. >,Sparta" Op 2ï december jl. hield de motor en autoclub Sparta", een zgn. kerst- gezelligheidsrit. De rit welke op subliemp wijze was uitgezet door de heer J. Slager te Dreischor voerde door de gemeen te Brouwershaven, met als start en finish plaats restaurant „De Drie Schorren" te Dreischor. Uit de stem ming tijdens en na de rit bleek dat het idee van deze rit in de smaak was gevallen. Iedere deelnemer kreeg na afloop een kerstkrans en een fles wijn aangeboden, terwijl de poedelprijs deze keer zelfs uit twee flessen wijn bestond. De uitslag van deze gezellige rit was: 1. P. Hooftman, Kloetinge, 2. C. A. Lievense, Nieuwerkerk, 3. L. Dorst, Sirjansland, 4. J. Wirtz, Ou- delande, 5. J. Tuinman, Burgh, 6. J. L. Stoel, Zonnemaire, 7. W. P. Stou- van dc Sporthal. Hel zal de zilveren jubilaris wel niet aan belangstelling ontbreken op zijn feestdag. ten, Oosterland, 8. D. v. d. Wielen, Nieuwerkerk, 9. A. Holiestelle, Goes, 10. A. Vijfwinkel, Blaaksedijk, 11. B. Schuilingh, Nieuwerkerk, 12. A. Westveer, Kruiningen, 13. M. C. Renshof, Zierikzee, 14. P. Verhulst, Zonnemaire, 15. C. I. Davidse, Co- lijnsplaat, 16. J. Doeleman, Drei schor. 17. C. v. d. Velde, Dreischor, 18. J. Hoogenboom, Noordwelle, 19. F. J. Tilroe, Goes, 20. W. J. Verjaal, Scharendijke. OUWERKEKK Collecte voor .Solidaridad" De collecte voor „Solidaridad", in de Herv. kerk gehouden heeft opge bracht f 147,-. Kerstfeest zondagsschool Het Kerstfeest met de kinderen van de zondagsschool stond onder leiding van mevrouw Stoutjesdijk. Terwijl de kinderen binnenkwamen zongen zij „Kinderen van Eén Va der". Na het welkom en gebed zon gen ouderen en kinderen Gez. 14 1 en 2. Daarna las mevrouw Stoutjes- dijk het kerstevangelie en zongen ouderen en kinderen. Leidster me vrouw De Jonge las hierna het kerstverhaal en de kleintjes zongen: „Stil nu". Na de pauze volgde het kerstspel: „Wat vlammetjes vertellen". Ds. Fa- ber ging voor in dankgebed en ten besluite zong de gemeente Gez. 10 1 en 5. Zeven kinderen hebben de zondagsschool verlaten en er is weer gestart met 26. De intekenlijst ten behoeve van dit kerstfeest heeft op gebracht f 321,50. De helft van de collecte na afloop zal worden gege ven aan de kerk voor de gemaakte onkosten. OOSTERLAND Kerstwijdingsdienst in Hervormde Kerk Het eeuwenoude kerkgebouw van dc Herv. Gemeente alhier was vrij dagavond, eerste kerstdag, tjokvol toen er een kerstwijdingsdienst werd gehouden onder leiding van de plaat selijke predikant ds. H. Ommering, en waarbij het kerkkoor van Brui- nisse-Oosterland medewerking ver leende, onder leiding van de direc teur de heer J. van den Berge. Het koor zong eerst: „Glorie, glo rie. halleluja", waarna de predikant de kerstproclamatiea voorlas met enige Schriftgedeelten, o.a. uit 1 Joh. 1 en het votum uitsprak. Gezamen lijk werd hierna gezongen Gez. 26 vs. 2 en 3, waarna ds. Ommering voorging in gebed. De eerste bijbel lezing was uit Jeiemia 33 1-3, waar op gezamelijk werd gezongen Ps. 33 vs. 8 in een nieuwe berijming. De volgende Schriftlezing was uit Lucas 2 1-7, het kerstevangelie, waarop het koor op plechtige wijze ant woordde met het „Stille nacht, heili ge nacht". De derde bijbellezing was uit 1 Joh. 1 5-1, gevolgd door het gezamenlijk zingen van Ps. 89 6, 7 en 8, eveneens in een nieuwere be rijming. De overdenking volgde hier op door ds. Ommering, met als hoofd thema: God is Licht en in Hem is gans geen duisternis. Spr. wees op de geboren Koning die de duisternis doorbrak en een licht liet schijnen in deze wereld voor allen die op Hem vertrouwen. Het oud-Hollandse kerstlied „Nu sijt wellecome" was het laatste dat het koor zong. Ds. Ommering sloot deze gewijde kerst avond met een dankwoord tot het koor, de directeur, organist en tot allen die hebben meegewerkt om deze avond te doen slagen. Hierna volgde dankgebed en staande werd nog gezongen het bekende „Ere zij God". Het kerkorgel werd bespeeld door de heer J. Stoutjesdijk Jac.z. Ijsbaan tijdig gereed Vermoedelijk juist op tijd werd de ijsbaan achter de bejaardenwonin gen aan de Sint-Joostdijk alhier on der water gezet door de gemeente werklieden. Ditmaal mocht het, met toestemming van de Waterleiding maatschappij, gebeuren met leiding water dat uit een in de nabijheid ge legen brandkraan kon worden afge tapt. Dit werkte er toe mee dat het ijs veel vlugger bruikbaar was. Sierplanten Het plantsoen aan het Torenplein voor het gebouw van de Coöp. Raif- - feisenbank, dat tot op heden steeds met een grasmat was bedekt/is vo rige week door het gemeenteperso- neel omgespit om het in te planten met verschillende soorten sierplan ten. Deze hoek, gelegen op qen kruis punt van wegen, zal hierdoor onge twijfeld een mooier aanzien krijgen. Kerstviering hervormde zondagsschool De laatste kerstviering van dit jaar was van de hervormde zondags school in 't kerkgebouw van de Ne derlands hervormde gemeente op de middag van de tweede Kerstdag. Leider was de heer Jac. van dei- Maas Pz, die een welkomstwoord sprak tot de aanwezigen, waarna door jongens en meisjes om beurten kerstliedjes werden gezongen, ge volgd door zang van allen. De lei der, de heer Van der Maas ging voor in gebed, waarna een kaarsenspel volgde door de kleinste leerMngen. Bertha van den Berg en Rian Rotte traden op *als leidsters, waarbij „stemmen" het Kerstgebeuren ver tolkten. De vrije kerstvertelling werd gebracht door Marja van der Maas en een „klein gebed" werd gezongen door de kleinste leerlingen. Het dankgebed werd gedaan door de heer Van der Maas, waarna Psalm 150; 1 en 2 werd gezongen, gevolgd door do zegengroet. Een tiental kin deren verliet de zondagsschool: Aberdien Beije, Adrie van den Ber ge. Jannie Boogcrt, Wim van Dijkc, Laura van der Have, Marjan van 'l Hoff, Jacquelien Lems, Jan Stou ten cn Marlies van der Werf. Zc ont vingen allen uit handen van de heer Van der Maas een mooie kinderbij bel. Hel was een geslaagd feest, waarvoor goede belangstelling be stond. Er wordt druk geschaatst Ofschoon het bord, waarop aange geven stond dat de ijsbaan nog niet was goedgekeurd, nog niet was weg gehaald, is er maandag toch al druk gebruik gemaakt van de ijsbaan aan de Sint Joostdijk achter de bejaar denwoningen. De kwaliteit van het ijs was vrij goed, en bij aanhouden van de vorst zullen vermoedelijk hier wel spoedig ijswedstrijden kun nen plaatsvinden door de ijsclub. De ijsbaan heeft een goede verlichting gekregen, zodat ook bij avond gere den kan worden. SIRJANSLAND Kerstfeest vrouwenvereniging Ook de vrouwenvereniging „De harten omhoog" vierde het kerst feest in het verenigingsgebouw. De leiding berustte bij mevrouw De Ronde-Hoogerhuis. De kerstliturgie werd verzorgd door de dames De Ronde-Hoogerhuis, de Ronde-Bolle en Padmos. Kerstverhalen, traktatie, afgewisseld met zang, verhoogden de kerstsfeer. Tot besluit werden ook hier de jaarteksten uitgereikt, evenals de kerstcadeautjes. Stijlvol kerstfeest zondagsschool Onder leiding van de heer en me vrouw Hanse hebben de kinderen van de zondagsschool rondom een stralend verlichte kerstboom het kerstfeest gevierd. Een groot aantal kinderen, ouders en belangstellen den waren hïerby aanwezig. Het kerstfeest werd geopend met het zingen van ps. 89 vers 2, waarna de heer Hanse voorging in het ge bed. In zijn openingswoord memo-\ reerde hij een en ander over het af gelopen jaar. Vervolgens zongen de leerlingen verschillende kerstliede ren. Petra van Ast zong „Engelkens door 't luchtruim zwevend" en Ever- dina Hoogerhuis droeg een kerstge dicht, voor waarin het kerstgebeu ren werd toegelicht. In de pauze werd de traditionele chocol demelk met de kerstkransjes aan alle aan wezigen geserveerd. Na de pauze zong men gezamenlijk nog een lied, waarna de kinderen het programma weer voortzetten. Eerst droeg Ellie Padmos een kerstgedicht voor, daar na zong Arnold Fluijt een kerstlied je. Mevrouw Hanse las een kerst verhaal voor. Met aandacht werd hiernaar geluisterd. Na de tweede kop chocolademelk, zongen de kinde- r enhet bekende „Stille nacht, heili ge nacht", waarvan het laatste cou plet door Rianne van der Maas en Petra van Ast werd gezongen. Ver volgens sprak de heer Hanse enkele woorden ten afscheid tot Ineke Boot, Carla van der Maas en Heieen op 't Hof, die de zondagsschool verlie ten. Zij kregen een bijbeltje, waarin een toepasselijke tekst was geschre ven. Aansluitend hierop vermeldde de heer Hanse het aantal punten dat de leerlingen door de verzen en tek sten te leren, behaald hadden. De kindeken ontvingen hierna een boek je en een sinaasappel. In zijn slot woord dankte de heer Hanse allen die hun medewerking aan het kerst feest verleend hadden en vroeg de steun en medewerking van de ouders om het werk aan de zondagsschool te kunnen voortzetten. De heer Poot sprak een woord van dank tot de leiding v.an de zondagsschool, die steeds weer gereed staal om elke zondag opnieuw, de kinderen Gods Woord te brengen. Hij sprak de hoop uit dat de heer en mevrouw Hanse dit mooie werk nog jaren lang mo gen voortzetten. Tot slot zongen de aanwezigen „De lofzang van Si meon", waarbij het orgel als van ouds bespeeld werd door de heer Heijboer. De lijstcollecte voor het kerstfeest heeft f 243,75 opgebracht. BRUINISSE Fruitbakjcs Dc diakonic der Hervormde Kerk geeft jaarlijks met kerstmis aan be jaarden een fruitbakje. Dit jaar wer den 09k de weduwen bedacht, ter wijl een vijftiental mandjes persoon lijk werd bezorgd bij elders in in richtingen verpleegden. Ongeveer 180 fruitbakjes werden uitgedeeld. Toewijzing plaatsen in het bejaardenhuis Momenteel zijn in hel bejaarden tehuis „Aan 't Opper" le Bruinisse 65 plaatsen toegewezen. Hiervan zijn 37 personen afkomstig uit Bruinisse zelf, 20.uit Oosterland, 3 uit Sirjans land, 3 uit Ouwerkerk en 2 uit Nieu werkerk, Er zijn nog een aantal aan vragen in behandeling, met name ook uit Nieuwerkerk. Kerstviering Nijverheidsschool Traditiegetrouw werd voor de kerstwijding, uitgevoerd door de leerlingen van de Chr. Nijverheids school voor meisjes te Bruinisse een eigen liturgie opgesteld en de heren Ouweneel (hoofd der school) en Hendrikse (leraar A.V.O.) hebben ook dit jaar \yeer geen slechte keus gedaan. Een en ander werd een mooi geheel, dat sfeervol door de leerlingen werd gelezen of gedecla meerd, met daartussen de onmisbare zang, hetzij door alle aanwezigen, of door enkele stemmen. Inzamelingen chr. basisschool De leerlingen van de chr. basis school te Bruinisse brachten voor de stichting Sonnevanck f 259 bijeen; voor de zending (in de laatste vier maanden) f260; aan kinderpostzegels werd verkocht voor f 1054; terwijl f 1200 bijeen werd gespaard op de eigen schoolspaarregeling bij de Coöp. Raiffeisenbank. Het zg. verjaardagfonds in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse bracht in de maand november f 166,45 op. Verplaatsing speeltuin-toestellen Tussen het bestuur van de speel tuinvereniging „Plan West" en het gemeentebestuur is overeenstemming bereikt over verplaatsing van speel tuintoestellen van de Van Hertsbe- kestraat naar andere terreinen. In het voorjaar van 1971 zal een speel- tuintje in oi'de worden gemaakt ach ter de Meidoornstraat, terwijl ook in Plan West III nu een speelterrein zal worden gemaakt, maar waar schijnlijk niet meer in 1971. De in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse opgehangen zendingsbus sen brachten in het 2e halfjaar 1970 voor de zending f 800 op. TEL AVIV. In Israël is dinsdag ochtend twee minuten stilte in acht genomen uit solidariteit met dc Jo den in dc Sowjet-Unic cn als protest tegen de uitspraak in het proces in Leningrad. ATHENE. Hel ministerie van open bare veiligheid in Athene heeft een lijst gepubliceerd van 290 gevange nen van uiterst linkse organisaties die in een kamp op het eiland Leros worden vastgehouden en van 15 per sonen die onder huisarrest staan. Al deze gevangenen zullen ter gelegen heid van de feestelijkheden rond nieuwjaar worden vrijgelaten. KERKNIEUWS Collecte Ncd. Hcrv. Kerk Bruinisse De in Bruinisse in dc Ncd. Herv. Kerk gehouden kollcktc voor de In wendige Zending bracht f 374.35 op. OOSTERLAND In dc Ncd. Hcrv. Kerk werd in de maand november gekollckteerd voor de kerkvoogdij f 1539.35. voor de diakonie f 350. 1 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3