VAKANTIE 1971 TUINMAN E 2 1-MIOR f95- I frites-saus nu ook in een flus DE ZIERIKZEESCHE COURANT Regering gaat niet in op verlangen Kamer kortere diensttijd Eerste Kamer akkoord met regeringspakket Leven in Polen herstelt zich bij de vaate reizen k' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 december 1970 127ste jaargang Nr. 20798 Tol de ontroerendste gebeurtenissen in de kersttijd behoren de kerstspelen, waarin soms de eenvoud, vroomheid en simpelheid van het echte kerstgebeuren dicht benaderd wordt. Foto: Maria met het Kind en de herders. Ifritessaus! O 8 /erhemden voor 1 kleuren ëlegcmf 1 DEURIiO< 1 ZIERIKZEE, HAVEHPLÏIM 11. TEL 01110-21 1 In mij zit lekker 1 Maar met mij kan 2 x zo veel frites-saus1 1 je garneren met als in jou J J lekkere frites-saus De nieuwe elegante flus (geen fles, geen bus) met 500 gram tijdelijk van 1,95 voor 1.65 met 5U0 gram tijaeiijh Reirim WAARIN OPGENOMEN 1797 -1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Voate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,95; per maand f 3,per jaar 34,65. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (ma*. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 o/o B.T.W. In dit nummer: Zierihzeese raad achter begroting 1971 Mol 17-19 Zierikzee - Telefoon 2887 vaat* u aak uaant elks woning kunnen wij comfortabel inntcMren Geen vermindering van I)EN HAAG, 23-12. De regering kan niet ingaan op de aandrang uit de Tweede Kamer om tot verkorting van de diensttijd over te gaan en het aantal parate brigades te ver minderen. Staatssecretaris Haex (landmacht) gaf' hiervoor dinsdagavond, tijdens de begrotingsbehandeling in de Ka mer, drie redenen: Krachtens Navo-afspraak moet Nederland zes parate brigades op de been houden en de diensttijd op 16 maanden houden; Vermindereing van de paraatheid heeft nadelige invloed op de crisis beheersing; Badhotel afgebrand LUBECK, 23-12. Een groot hotel in dc Westduitse Oostzeebadplaats Timmenforterstrand is in de nacht van maandag op dinsdag uitgebrand. De hotelgasten, merendeels in nachtgewaad, konden allen gered worden. Slechts een man, die een sprong uit een raam maakte werd gewond. De schade woidt geraamd op 4 miljoen mark. aantal parate brigades Het niveau van de geoefendheid gaat omlaag, terwijl de offers, zowel in mensen als in geld, groter zouden worden. Doorlichten De onder-minister moest dan ook de cfesbetreffende suggesties van P.v.d.A.- en A.R.-zijde met klem van de hand wijzen. Twee Turkse arbeiders dood bij verkeersongeval WOUDENBERG, 23-12, Onder de gemeente Woudenberg, op rijksweg 12 (Veenendaal-Duitse grens) zijn bij een ernstig verkeersongeval twee Turkse gastarbeiders, die in West- Duitsland woonden, om het leven ge komen. De slachtoffers zijn de 36- jarige Mehmet Samur, afkomstig uit Tokat(Turkije) en gewoond heb bende in Duisburg (West-Duitsland) en de 26-jarige Drukoglu Mahmut, afkomstig uit Ankara. Het ongeluk gebeurde toen de per sonenwagen, waarin de slachtoffers gezeten waren, door onbekende oor zaak onder een op de vluchtstrook geparkeerd staande trekker met op legger reed. Hij deelde nog mee dat een parti kulier adviesbureau begonnen is alle landmachtonderdelen buiten het le gerkorps op taken door te lichten, daarbij uitgaande van functionele verantwoordelijkheden op perso neels-, materieel en financieel-admi- nistratief en operationeel terrein. Medio volgend jaar zal dit bureau. (Bakkenist en Spits) een interim rapport uitbrengen om rond de jaar wisseling 1971-1972 eindrapport te leveren. DEN HAAG, 23-12. Ondanks felle kritiek is de Eerste Kamer woens dagmorgen akkoord gegaan met het pakket van belastingmaatregelen en met het voorstel tot wijziging van de loon- en inkomstenbelasting. Een dringend beroep van minister Witteveen (financiën) om steun voor deze wetsontwerpen bleek niet te vergeefs. Vóór aanvaarding van het ontwerp tot wijziging van de loon- en inkomstenbelasting stemden 37 le den; er tegen spraken 27 kamerleden zich uit. Brand in Amsterdam eist drie mensenlevens AMSTERDAM, 22-12. Een uitslaande brand, die dinsdag uitbrak in een wo ning in de Binnen Oranjestraat-hoek Brouwersgracht, in de Amsterdamse binnenstad, heeft aan drie mensen het leven gekost. De eerste en tweede etage van de woning en ook de zolderverdieping brandden geheel uit. De brandweer was met groot materieel aanwezig. Eén der slachtoffers was de nage noeg blinde 69-jarige mevrouw G. Gies-Hulsebos, die op de tweede etage woonde en wier zuster ternau wernood kon worden gered. De andere slachtoffers zijn een op de derde etage wonende 39-jarige nicht en een bij deze inwonend meisje. De hitte die door de brand werd veroorzaakt was zó groot, dat een in de smalle straat tegenoverliggend pand begon te roken. Gewapende overval op hulppostkantoor BABBERICH, 23-12.'Dinsdagavond omstreeks kwart over zes heeft een naar schatting 20-jarige jonge man, gewapend met een pistool, een over val gepleegd op een hulppostkantoor in Babberich, gemeente Zevenaar. De dadeiy volgens het eerste be richt vermoedelijk een Zwitser, ging er vandoor in een rode auto. Bij de politie kwam een melding binnen van een bankoverval, hetgeen voor de politiemannen aanleiding was het onderzoek te beginnen bij de tegenover het hulppostkantoor ge vestigde Raiffeisenbank. Al gauw was het misverstand opgehelderd, zodat slecht sweinig tijd verloren ging met het openen van de jacht op de overvaller. Enige duizenden guldens werden geroofd. WARSCHAU, 23-12. De Poolse re gering heeft de beschikking inge trokken waarbij het met het oog op de onrust in de steden aan de Oost zee aan politie en leger was toege staan onmiddellijk gebruik van de vuurwapens te maken. Deze beschik king stond nagenoeg gelijk met het afkondigen van de staat van beleg. Zij was vorige week donderdag uit gevaardigd. De Poolse televisie zond dinsdag voor het eerst beelden uit over de verwoestingen en het inmiddels weer normaal geworden openbare leven in de stad Szczecin. Tot dusver was van officiële Poolse zijde weinig over de onrust in deze aan de grens met Oost-Duitsland gelegen stad gespro ken. Advertentie bijna alle reisgidsen zijn thans bij ons verkrijgbaar, o.a. fit - centouri - zuid europa stichting - eurolours - railtour - silverjet - renta home en voor de rijnreizen: van rederij ketel ons advies is: boek zo spoedig mogelijk om zeker te zijn van uw keuze nieuwe haven 105 - zierikzee - telef. 2577 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Vrouw zijn is erg moeilijk want het bestaat voornamelijk uit het omgaan met mannen. ól- Advertentie DEN BOSCH. In het ziekenhuis in zijn woonplaats Den Bosch is de 10- jarige Robbie de Jong overleden aan de gevolgen van een verkeersonge val. Nederlands echtpaar vermist na hotelbrand REDCAR (Engeland), 23-12. De 45- jarige fabrieksdirecteur J. A. Dijs uit Haarlem en zijn 46-jarige uit En geland afkomstige vrouw worden vermist na een brand die dinsdag een twee jaar oud hotel in Redcar, n.o. Engeland, totaal heeft verwoest. Men vreest dat zij in de vlammen zijn omgekomen. Vermist worden eveneens de di recteur van George Bell Container Services and George Bell (Charte ring) Ltd., Lawrence Smith (41) en zijn vrouw. Voorts hebben bij de brand 16 mensen, onder wie twee Zwitsers en twee Belgen, verwondingen opgelo pen. Advertentie AMSTERDAM, De hoofdstad ervoer dinsdag in teder geval Iwe hel is mei een vróeg-winlers effekl 1070-1971. Een matt zoekt :,Jn men onrler de vlok ken. een door de natuur geschapen kerstplaatje. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1