De Zuid-Afrikaanse apartheidspolitiek Kritische uitspraken voorzitter „Landbouwbelang", Bruinisse BLIK DOOR HET WERELD STREEKNIEUWS r ONZE SINT NICOLAASPUZZEL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE mns(UE 22 „ecember mo N, Matige opbrengsten en prijzen in 1970 i BRUINISSE, 21-12. Onder leiding van de heer L. A. Jonker vergaderde vorige week te bruinisse de land- bouwvereniging „Landbouwbelang", lier hy overging tot een terugblik over het afgelopen jaar herdacht de voorzitter twee door de dood ont vallen leden, namelijk het bestuurs lid de heer A. C. Hanse, een veel be lovende, hard werkende jonge kracht, die na een slepende ziekte aan zijn gezin werd ontrukt en het 6'5-jarige lid de heer L. ifage, die plotseling aan zijn gezin ontviel. Beide families wenste hij sterkte toe in het dragen van dit grote verlies. Komend tot een jaaroverzicht moest hij constateren, dat in tegen stelling met vorig jaar, de weersom standigheden niet mee hebben ge zeten voor het landbouwbedrijf. Een laat begin door teveel vocht, dus late uitzaai en kort daarop een droogteperiode, waardoor de jonge plantjes te lijden kregen, het on kruid zijn kans kreeg en de moderne bestrijdingsmiddelen niet ten volle konden worden benut. Voor de boer betekende dat werk aan de winkel. Gunstig weer had men wel bij de oogstwerkzaamheden. De graanoogst ging voorspoedig, maar suikerbieten en gladiolen moesten het later weer ontgelden. Uien en aardappelen ont sprongen nog juist de dans. Een late novemberopklaring gaf toch weer soelaas om de winter- werkzaamheden tot een goed einde te brengen. Opbrengsten en prijzen Opbrengsten en prijzen waren ma tig. Een uitzondering vormden hier- op de aardappels van het seizoen 1969 die in 1970 voor ongekend goede prijzen konden worden verkocht. Momenteel zijn de aardappelprijzen zeer slecht. Spreker meende dat te grote publiciteit in een en ander een rol speelt. Denkt men dat er te wei nig aardappelen zullen zijn, dan gaat de pers zich daarin mengen en de prijzen lopen uit de hand, denkt men dat er teveel aardappelen zullen zijn, dan gaan de kranten daarover schrijven en de prijs ligt ai plat, voordat één commissionair zijn neus binnen de deur heeft gestoken. Vorig jaar werd gesproken over een tekort, dat liep zwaar los, nu schrijft men over een overvloed van aardappelen. Spreker moet dat ech ter nog zien, want in de oogst 1970 "zitten diverse uitvallers. Dc boer wordt gemangeld, of door een te lage prijs, of door een te hoge prijs, waarvan hij weet, dat het gro te publick er de dupe van wordt. Spreker zag liever ook in de aard- appelhandcl een jaarlijks min of meer stabiele prijs, meer op de wer kelijkheid gegrond dan op kranten publicaties, door „ondeskundigen". Kritiek op Mansholt Ernstige kritiek had spreker ook op onze E.E.G.-vertegenwoordiger in Brussel, dr. S. L. Mansholt, die op zijn hoge post voor radio en televisie steeds maar weer verkondigt dat de landbouw teveel produceert binnen de E.E.G. „Deze man heeft niet in de gaten, dat hij met een air van gelijk te hebben en het wel te weten, het In 1.948 kwam de huidige regering van Zuid-Afrika aan de macht. Sinds dien zijn diverse wetten uitgevaardigd met het doel om zoveel mogelijk effekt te geven aan de apartheidspolitiek. Honderden wetten en duizenden regelingen en verordeningen bepalen sindsdien het leven van meer dan vier vijfde van dc Zui.d-Afrikaanse bevolking, zijnde 15 miljoen niet-blanken. De apartheidswetgeving is zeer ingewikkeld. Vandaar dat wij hieronder en kele verklaringen laten volgen, bepalingen welke aangeven wat de inhoud van deze politiek in de praktijk is. Een Afrikaan mag niet langer dan 72 uur zijn getrouwde dochter, zijn zoon, indien ouder dan 18 jaar, zijn neef, nicht of kleinkind bij zich in huis hebben. Indien een vrouw zonder speciale vergunning langer dan 72 uur bij haar Afrikaanse echtgenoot blijft, begaat zij een misdaad. Het is een Afrikaan niet toegestaan geschoold werk te verrichten in de bouwnjj- verheaid in blank-Zuid-Afrika. Wél mag een blanke in een Bantoe-streek geschoold werk doen als opzichter over Afrikanen die werken aan een gebouw. Het is absoluut' verboden dat een blanke zijn Afrikaanse be dienden leert schrijven. Doet hij het tóch, dan is hij strafbaar. Of een blanke met een niet-blan- ke in een café iets mag drinken? Alleen met een speciale vergunning mag de niet-blanke met een blanke een kop thee drinkenEn laat een Afrikaanse professor het niet wagen in een club van blanken een lezing te houdenook al is hij daartoe uitgenodigd Een Afrikaan mag geen land bezit ten in Zuid-Afrika. De huidige rege ring is niet voornemens dit recht ooit te verschaffen Of een Afrikaan een kerkdienst mag bijwonen? In principe wel. Maar indien hun aanwezigheaid op straat onderweg naar de dienst „last bezorgt" aan de omwonenden, kan hun worden verboden dé kerkdienst bij te wonen. Idcntiteits kaarl Ook de blanken moeten uitkijken. Laat een blanke een Afrikaan vooral nieat vertellen dat de apartheid een onjuiste zaak is. Hij kan dan name lijk gestrft worden met een (hoge) boete of een jaar gevangenisstraf. Is de blanke wel inwoner van Zuid- Afrika, maar daar niet geboren, dan kan hij na zijn straf het land uitge zet worden. Alleen met een vergunning mag een Afrikaan met een beurs in het bui tenland studeren. De vergunning kan geweigerd worden, tenzij de aanvrager Zuid-Afrika voor goed wil verlaten. Mocht hij daarna tóch terugkeren naar Zuid-Afrika, dan wordt hij een „verboden persoon", hetgeen betekent dat hij bestraft kan worden met twee jaar gevangenis straf. Een ieder, die de leeftijd vn 16 jaar heeft bereikt, moet een inden- titeitskaart bij zich hebben, waarin staat of hij blank, Afrikaan of kleur ling is. Bij een Afrikaan moet boven dien de stam vermeld staan. Bij het besluit of een persoon „klaarblijkelijk blankis of niet, moet de beambte rekening houden met „het gedrag, de opvoeding, spraak, houding en algemeen voor komenvan die persoon. Onmenselijk Wie de hier vermelde bepalingen - in wezen praktisch alle verboden - goed leest, zal ongetwijfeld evenals wij een rare smaak in de mond krij gen. Ook hij zal zeker denken aan de tijd dat Hitier, geïnspireerd door een verfoeilijke rassentheoriete velde trok tegen allen die niet onder de noemer „edelgermaan" i.e. „ariër" gebracht kon luorden Vooral de Joden, volgens hem de etterbuilin de samenleving, moes ten het ontgelden. De etterbuil moest (zonder verdoving) verwijderd worden Wie naar Zuid-Afrika ■kijt en het woord „Jood" vervangt door „Afrikaan", al moeten erkennen dat er niets nieuws onder de zon is. Is daar dan sprake van nazismeof zo u wilt „fascisme"? Men wil het in Zuid-Afrika niet horen, maar de wereld daarbuiten weet wel beter Wellicht zult u zich afvragen waarom een korte opsomming van de bestaande apartheidsregelen ge geven werd. Eenvoudig hierom om dat de Verenigde Naties het jaar 1971 hebben uitgeroepen tot het jaar gewijd aan uitbanning van de ras sendiscriminatie. Iets dat in Zuid- Afrika zeker niet zal gelukken zolang de huidige regering aan de macht blijftHetgeen betekent dat de Zuid-Afrikaanse apartheidspolitiek een botte zinloze instandhouding blijft van hetgeen we langzaam maar zeker Is onmenselijk en ana chronistisch zijn gaan noemen. ene jaar verkondigt dat de boterberg nog groter zal worden, om dan het andere jaar te moeten zien, dat de boterberg, waarover zoveel is gepu bliceerd verdwenen is, maar daar hoort men dan niet meer zoveel van", aldus de voorzitter. Ook over grote voorraden granen en suiker wordt veel ophef gemaakt. Wat is er nu nog van over? De grote landbouwsubsidies waar minister Mansholt het steeds over heeft, gaan er bij de gewone man in als koek. De boer krijgt een image van alleen maar subsidies te leven. Van de hoge subsidies die direct of indirect aan de industrie toevallen worden niet genoemd. „Wanneer gaat minister Mansholt eens vertel len, dat er een groep is, die 8 procent van de beroepsbevolking uitmaakt, die zorgt voor 25 procent van de de viezen van Nederland, want dat doet de landbouw', Spreker hoopte vurig, dat de heer Mansholt, steeds negatief sprekend over een bevolkingsgroep waaruit hij zelf is voortgekomen, zijn hou ding nog eens zal herzien. Spreker zag ook wel de landbouw als een probleemgebied. Problemen die niet met een handomdraai zijn op te lossen, iedere landbouwer zal moeten medewerken aan de aanpas sing die een snelle mechanisatie nu eenmaal vereist. Hij hoopte later daarop nog wel eens terug te komen maar wilde niet eindigen zonder zijn dank te hebben betuigd aan het gemeentebestuur van Bruinisse voor het aanbrengen van twee lichtpunten aan de kruising Langeweg-Rijksweg. Tuinbouw op het akkerbouwbedrijf HAAMSTEDE Nieuwjaarsrede Commissaris der Koningin De Commissaris der Koningin in Zeeland, mr. J. van Aart sen, en me vrouw C. van Aartsen-Stap hopen hun nieuwsjaarsreceptie te houden op zaterdag 9 januari a.s\, des mid dags van 4 tot 6 uur. De ontvangst zal plaatsvinden in de Statenzaal te Middelburg, ingang Abdijplein. ZIERIKZEE Promotie bij de Amro-bank Met ingang van 1 januari 1971, is de heer W. C. Dekker alhier, be noemd tot bijzonder procuratiehou der van de Amro Bank, kantoor Zierikzee. De heer Dekker trad op 2 augustus 1948 in dienst bij de toen malige Rotterdamsche Bank.' We gens het aanvaarden van een andere werkkring, verliet hij de bank op 1 juli 1964. Ruim 5 jaar later, nl. op 1 oktober 1969, kwam hij weer bij de Amro Bank terug, waar hij werd aangesteld als kassier. In zijn nieu we functie zal hij speciaal belast worden met acquisitie-werkzaamhe den. De P.T.T. tijdens de feestdagen Zowel op donderdag 24 als op don derdag 31 december, zal het P.T.T.- hool'dkantoor te Zierikzee 's mid dags sluiten om 5 uur. De andere kantoren op Schouwen-Duiveland sluiten op die dagen om 3 uur 's middags. Na de voorzitter sprak de heer L. van Oosten van de Z.L.M. over hel onderwerp „Tuinbouw op hel akker bouwbedrijf". Alvorens de verschillende moge lijkheden te bespreken wijdde spre ker aandacht aan de stijging van de lonen en hij gaf het volgende inte ressante overzicht 1940-1970. 1940 uurloon 39 cent; 1950 uurloon 1,10; 1955 uurloon 1,97; 1960 uurloon 2,18; 1965 uurloon 2,59; 1970 uurloon 5,15. (Natuurlijk gaat het hier om uurlonen in de landbouw). Een ongeschoold arbeider bij de Hoogovens, met twee kinderen komt aan een jaarlijks inkomen bruto van f 10.816,20 of plm. f 9000,schoon. Een zelfstandige in de landbouw moet f 15.000,aan inkomsten heb ben (zonder rente over het geïnves teerde kapitaal) om tot hetzelfde re sultaat te komen. Verder zag spreker voor de land bouwer die in de grove tuinbouw be gint maar weinig perspectief. Gla diolen, bomen, erwten, sla, spinazie er is van alles teveel, maar als men begint, dan liever contractteelt via een goede vereniging en veiling. Dc IJsselmeei-polders zag de h^ei; Van Oosten als ernstige concurrenten voor het zuid-westelijk kleigebied. Uien en gladiolen waren specifiek produkten voor deze eilanden, nu zijn deze polders daarbij gekomen en raakt men in het zuid-westen zijn unieke positie kwijt. Men zal in het vervolg moeten delen. Laat de kinderen niet meer alleen naar de lagere landbouwschool gaan, maar geef hun een basis, waarmee zij verder kunnen komen: Mavo of Havo, of nog breder, aldus ried de heer Van Oosten zijn gehoor. De Cööp. Aankoopvereniging vroeg garantie voor het afsluiten van een geldlening, voor het aan kopen van grond en een landbouw- loods te Zierikzee. Met 10-7 stemmen wilde de afdeling hierin niet tre den. Een afgevaardigde in het bestuur van het Dorpshuis is niet op zijn plaats. De landbouwvereniging is niet voornemens in de toekomst van het Dorpshuis gebruik te maken. Een „braam" gevangen HAAMSTEDE, 21-12. „Bramen" worden meestal geplukt, maar men kan ze ook vangen. De heer Jac. Polderman, die op het tweede eiland „in wording" in het Oosterscheldegat werkt, ving dezer dagen een vreemd uitziende vis op „het stort". Viskenners wisten er geen raad mee, slechts Leidse inge wijden konden uitsluitsel geven. Hel was een „braam", die thuishoort on der de Zilvervissen (Bramidae). De vis komt- hier maar zelden voor. Ze heeft een bruinachtige kleur is zij delings sterk afgeplat, heeft een dik ke rug en een bolle koplijn. De klei ne schubben hebben een zilverglans. De braam wordt soms een halve me ier lang (deze was 40 cm.) en is een diepzeevis. Ze geeft de voorkeur aan warmere zeeën. Kennelijk is dit ex emplaar de koers daarheen kwijtge raakt. Jaaroverzicht „De Krabbe" De hengelsportvereniging „De Krabbe" te Westerschouwgn heeft het visseizoen achter de rug en gaat de winterslaap in. Terugblikkend op( 1970 kan de vereniging bogen op eeri uitstekend jaar met het internatio naal concours als uitschieter. In het bestuur stelde de heer J. Tuinman zich niet meer als penningmeester herkiesbaar. Zijn plaats wordt nu ingenomen door de heer J. Vreden- bregt. Andere wijzigingen kwamen in het bestuur niet voor. De contributie voor 1971 gaat f 15 bedragen voor seniorleden, terwijl de junioren (t.m. 15 jaar) f 5 moeten betalen. De beker, uitgeloofd voor de spe ciale bekerwedstrijd, ging dit jaar naar de heer J. Hart te Burghsluis en bij de junioren naar Hans v. d. Wie len te Serooskerke. De beker voor de minst gevangen vis (poedelvisser) was voor de heer A. P. Deurloo. Officieel clubkampioen 1970 werd de voorzitter, de heer M. Wessels, terwijl in de jongeren-afdeling Si mon Blom deze titel verwierf. De wèdstrijdsceretaris, de heer A. v. d. Bos, die alle wedstrijden van nabij volgde en uitwerkte, verdient een -grote pluim voor zijn toewijding. Met de St. Nicolaaspuzzel is het ook voor dit jaar weer „gepiept". Het was eerlijk gezegd niet zo n overwel digend succes als op andere jaren. De puzzel bleek vrij moeilijk; boven dien was er - spijtig genoeg - een onjuistheid ingeslopen, maar, na rektifikatie begon het met de inzen dingen toch weer hard te lopen. In meer dan de helft van de puzzels echter staken fouten. Hieronder vol gen de prijswinnaars: Een waardebon van f 25 won: De heer C. M. Leidekker Weststraat 4 Zierikzee Een bon van f 10: Mevr. C. de Jonge-Slotbooni Ingridstraat 6 Scharendyke Een bon van f 5: De heer L. Schout Züpe 8 Bruinisse Bonnen van f 2,50 zijn voor: Mevr. Van Ocveren-Slager Oostweg 5 Ouwerkerk Mevr. II. J. de Feiter-Eerland Wilhelniinawcg 20 Renesse Mevr. J. Looy-van Oosten Raveslootstraat 48 Zierikzee De heer A. J. van Dixhoorn Steiltjesstraat 31 Zierikzee De bonnen kunnen worden besleed bij de winkeliers, die adverteren in het St. Nicolaasnummer. De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. pa 3. li; 5. barstjes, 11. pint; 15. ida; 17. l.k.; 19. lel; 20. el; 22. iele: 23. se; 25. las; 27. koot; 29. meel; 31. te; 33. na; 34. mem; 36. op; 37. loer; 38. ad; 39. el; 41 fa; 43. tulp; 46. dd; 47. pre; 48. arak; 50. ss; 52. ue; 53. made; 55. es; 56. ara; 57. to- ren; 60. telen; 62. otto; 64. mal; 65. set; 66. os; 67. bul; 68. ets; 69. tree; 71. 11; 73. te; 75. Ie; 76. tra 78. auto; 80. leest; 82. mede; 84. enter; 86. al; 87. nok; 88. da; 89. na; 90. iet; 92. st; 93. pen; 94 raster; 97. ee'; 98. ut 100. sta; 102. mee; 103. aar; 106. la; 108. lid; 109. est; UI. met; 113 on; 114. zak; 115 ar; 116 ap; 118. Rome; 120. lt; 121. wekker; 123. flat; 125. rel; 126. rei; 127. re; 128. er; 129. hu; 130. lip 133. in; 134. best; 136. nis; 139. adem; 141. tol; 142. letter; 143 neven; 144. ra. Vertikaal: J. Piet; 2. ad; 4. ill; 6. al; 7. rek; 8. sloop; 9. jet; 10. el; 11. pier; 12. iel; 13. nl; 14. telder; 16. as; 18. kam; 24. en; 26. set; 28. op; 29. model; 30. eed; 32. eer; 35. muur; 38. ar 40. laatste; 42. as; 44. leest; 45. vat 47. ps; 48 ado; 49. kro; 51. stal; 54. deur; 55. en; 58. ol; 59. nest; 61. Ede; 63. to; 64. mud; 68. eed; 69: tante; 70. eren; 71 lt; 71a. lont; 72. ala; 74. aap; 75. lek; 77. re; 79. unie; 81. eist 82. monter; 83. Edam; 85. raar; 87. nes; 88. asem; 91. eel; 95. teer; 96. ra; 98. ut; 99. tikken; 101. as; 104. adel; 105. zot; 107. anti; 108. lak; 110. tal; 112. tor; 114. zee; 115. ar; 117. pal; 119. mep; 120. lever; 121 wrat; 122. er; 123. fust; 124. tin; 129. het; 131. pin; 132. pa; 133. il; 134. bc; 135. te; 137. se; 138. we; 140. ma. Tweede muziekuitvoering De tweede uitvoering van de Konr Harmonie „Witte van Haemstede", vrijdagavond in hotel Het wapen van Burgh gehouden, trok weer een zo goed als volle zaal. Het gebodene zowel van de ouderen als van de jeugd en niet te vergeten het toneel spel werd zeer gewaardeerd, hetgeen afgeleid kon worden uit het hartelijk applaus. Na afloop sprak de voorzit ter, de heer H. P. Verton een alge meen dankwoord en zette, behalve de dames en heren van „De Zeeuwse Comcdie" ook de leidster van het jeugdkorps mej. J. Bliek in de bloe metjes. De dirigent de heer L. Hor- seling en drumbandleider de heer M. Post ontvingen een meer mannelijk geschenkje. Opnieuw zorgen „De Medleys" voor een dansend slot van deze zeer geslaagde avond. Opening wandeling De heer N. H. Lysen, opziener der Domeinen verzoekt ons mede te de len dat het befaamde wandelpad dat de verbinding vormt tussen het pompstation en de vuurtoren voor het publiek is opengesteld vanaf he den tot en met 3 januari. Liefheb bers van een fikse wandeling kun nen op dit fraaie pad dat prachtige uitzichten biedt, hun hart ophalen. ASSEN. Provinciale Staten van Drente hebben besloten tot de bouw van een nieuw provinciehuis. Het ge bouw zal verrijzen in een nieuw te creëren wijk, Westerpark drie, aan de westkant van Assen. DEN HAAG. Zonder hoofdelijke stemming heeft de Tweede Kamer, bij uitzondering bijeen op een maan dag, de begroting 1971 van het de partement van onderwijs en weten schappen goedgekeurd. Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nededandsekaas. Caquelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden me Gasten Bejaardciisociëteit te Brouwershaven genoten van zeer sfeervolle kerstviering BROUWERSHAVEN. 21-12. Dc bejaardensociëteit te Brouwershaven heeft weer een sfeervolle kerstvie ring achter de rug in het Vereni gingsgebouw. De vele bejaarden werden hartelijk verwelkomd door dc presidente mevr. E. Boersma- Hofman, waarna het dameskoor o.l.v. de heer C. J. bij de Vaate Gezang 17 zong. De verdere leiding op de2e middag De omgeving van hel nog beslaande „Wcsten- schouwcns Welvaren" is nog niet zo erg veel ver anderd. Overigens was het wat kaaltjes in 1922, uit welk jaar de foto dateert. was in handen van de predikant ds. J. Feunekes. Samenzang en koor zang volgden elkaar op. Mej. G. bij de Vaate las een prach tig kerstverhaal, waar aandachtig naar werd geluisterd. Een kerstge dicht werd voorgedragen door mevr. A. Bos-de Vos, waarna mevr. Kwaak -Ringelberg haar eerste kerstviering als kind op levendige wijze wist te vertellen. Bijzonder leuk was het toen dc kleuters van de Blokkendoos o.l.v. mej. E. Quant zingend binnenkwa men en iedere bejaarde een kaarsen standaard overhandigde, gemaakt van een flesje. Hierna zongen de kleuters met de ouderen samen het „Stille Nacht", wat bijzonder impo neerde. Elk kind kreeg een sinaasappel, welke compleet met hoed was uit gesneden tot poppekop, een secuur en frappant werkstukje, geleverd door mevr. Boersma. Na het gebrui ken van enkele consumpties kregen allen een aardige attentie van dc Centrawinkelier de heer P. v. 't Hof, wat bijzonder werd gewaardeerd. De leidster der kleuterschool sprak nog een dankwoord voor de ontvan gen sjoelbak van de bejaardenso ciëteit voor haar school, waar de kinderen erg mee in hun schik zijn. De heer W. Janse sprak namens de bejaarden een dankwoord voor de bijzonder gezellige en sfeervolle middag en overhandigde een enve loppe met. inhoud aan 4e sociëteit, de zondagsschool en de kleuterschool. De kinderen der zondagsschool brachten tenslotte een prachtig kerstspel voor het voetlicht o.l.v. mevr. C. Clarissc-Bal, waarvan in tens werd genoten. Dc presidente besloot deze bijeenkomst met dc beste wensen voor 1971 en dankte dc medewerkenden recht hartelijk. KERKNIEUWS Communie en H.A. in Den Briel DEN BRIEL. 21-12. In Den Briel mogen voortaan de leden van de hervormde gemeente de communie ontvangen in de Rooms-katholieke kerk van de Heilige Martelaren van Gorkum. Ook de katholieken in het geuzenstadje mogen deelnemen aan het avondmaal in de hervormde kerk in deze plaats. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Kloosterhaar: kand. C. P. Kassenaar, Soest. Bedankt voor Weesp: J. Brouw- sma, Hoogeveen; voor Zwolle: J. C. Schuurman, Putten; voor Spijker- smilde: W. de Greef, Kamperveen. Ger. Kerken Beroepen te Capelle-Biezelingc: kand. H. R. Plomp, Amsterdam-Zuid die dit beroep heeft aangenomen. Ger. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Urk en Nagele: B. de Vos, Ten Boer. Ger. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Bedankt voor Eindhoven: W. G. Rietkerk, Barendrecht. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Soestdijk: J. Kamp man, Ede, die voor dit beroep be dankte. Ger. Gemeenten Beroepen te Oostkapelle: D. Hak kenberg, Dordrecht. Bedankt voor Benthuizen; C. Wis se, Elspeet. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Kampen: J. van Wiet, Nieuwerkerk a. d. IJssel. Bedankt voor Jaarsveld: C. van Bart, Putten. Gereformeerde Kerken Nog niet beroepbaar, maar wel be reid 's zondags de kerken te dienen: kand. E. Noort, Karl Marxstrasse, Göttingen (Did.). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Urk en Nagele: B. de Vos, Ten Boer. (Advertentie) Blijven TOBBEN? NEE! Direkt INRUILEN JA! voor 'n moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht naaimachine. Direkt doen, 't wordt al leen maar duurder '.NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. Korte Meestraat 17 BERGEN OP ZOOM Telefoon (01640)3 58 78 BON Voor gratis folders zenden aan: Pfaff, Antwoordnummer 102, Bergen op Zoom Naam Adres Plaats

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3