C. Linders (P.v.d.A.) volgt mr. K. Keuning op als wethouder STREEKNIEUWS INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 december 1970 Nr. 20796 Op bewogen raadsvergadering ZIERIKZEE. 18-12. Op de vrijdag gehouden vergadering van de gemeente raad. onder voorzitterschap van loco-burgemeester C. Bij de Vaate, is de heer C. Linders (P.v.d.A.) gekozen tot wethouder als opvolger van mr. K. A. Keuning. die - gelijk bekend - vorige week zijn zetel ter beschikking stelde. Op de heer Linders werden negen van de twaalf geldige stemmen uitge bracht; twee op de heer üoeleman en één op mejuffrouw Beije. Voorts werd duidelijk dat mr. Keuning - in persoon aanwezig - lid blijft van de gemeen teraad. Wil men een karakteristiek van deze vergadering, dan kan men er moeilijk onderuit dat er nogal wat „vuile was" aan de publieke lijn is gehan gen. En er waren niet veel politieke witmakers, om dat te voorkomen. Nogal spijtig voor een stad. die de grandeur van het verleden zo duidelijk draagt. onderstreepte de faire aanval van de heer De Moor volledig te willen en te kunnen accepteren, maar hij vond het van de kandidaat, die zich „zulke" opmerkingen permitteert en geen kennis van zaken heeft, een griezelige zaak hem te benoemen tot wethouder. Bij „22 funkties", die aan het wethoudersschap vastzitten, komt er nog één, aldus de afgetre den wethouder, nl. de buitenlandse betrekkingen. „Maar ik weet dat de ze thans in goede handen is", zo zei hij niet zonder ironie. De voorzitter sloot hierna de dis- kussies, waarna tot stemming werd overgegaan met de reeds vermelde uitslag. Toespraken „loco" Tot de nieuw benoemde wethou der, de heer Linders, zei de loco burgemeester hem wijsheid en sterkte toe te wensen in de hoop dat gewerkt kan worden ir\ een pret tige sfeer in het belang van de ge meente. De heer Linders dankte de raad voor het genoten vertrouwen. Hij re aliseerde zich een zware tijd tege moet te gaan, maar te trachten te komen tot een verantwoorde inbreng „Veel zal ik bij U terecht moeten ko men" zo zei hij, „want het ziet er niet naar uit dat ik onder de gegeven omstandigheden bij mijn voorganger kan aankloppen". Hij hoopte ook op de steun van het gemeentepersoncel. „Ik zal mijn best doen"., zo besloot hij. De loco-burgemeester richtte zich hierna tot de scheidende wethouder, die zijn taak als wethouder en sinds 1966 als loco-burgemeester niet licht, maar concientieus heeft opgevat. „In het algemeen wordt de taak van wethouder onderschat", aldus de voorzitter. Hij dacht aan de prettige onderlinge verstandhouding en hoopte deze ook te hebben met zijn opvolger. Namens raad en gemeente Zierikzee bracht hij mr. Keuning dank. De vergadering werd bijgewoond door zeer veel publiek. Zelfs de deu ren naar de trouwzaal moesten open, om alle belangstellenden te bergen. Men rook kennelijk „politiek vlees". ZIERIKZEE Rondrit ScHouwen-Duiveland Op 2e kerstdag (zaterdag 26 de cember) verzorgt de R.T.M. - bij re delijk weer - een grote rondrit over Schouwen-Duiveland. De roete loopt van Haamslede, Burgh, Burghsluis, aver de 'Oosterscheldedijk via de in-- lagen (vogels) naar Zierikzee en van Ouwerkerk, via Dreischor, Brou wershaven, Scharendijke (Deltawer ken) via de Rampweg naar Renesse, Haamstede, Burgh. Bromcross-club Dinsdagavond zal in de schoenen zaak van de heer L. Verton te Burgh getracht worden een vereniging van cross-brommers op te richten. Niet alleen de jeugd is op deze vergade ring welkom, doch ook ouderen die iets in deze sport zien, worden ver wacht. NOORDGOUWE Verkeersmiddag voor de bejaarden Dezer dagen organiseerde de afde ling Dreischor van de Bond Veilig Verkeer Nederland een voorlich tingsmiddag voor de bejaarden van Noordgouwe. Deze middag vertelde de districtsconsulent van het ver bond uit Middelburg, de heer Th. Pfann in woord en dia's over de voor de bejaarden in het verkeer gewens te gedragsregels. Het was een bijzon der leerzame en nuttige middag voor de bejaarden van Noordgouwe. NIEUWERKERK Interkerkelijk Adventszangdienst In een overvolle Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk, werd zondag avond de jaarlijkse Adventszang dienst gehouden. In deze interkerke lijke dienst gingen ds. H. v. d. Heu vel (Ned. Herv. predikant) en ds. A. S. Rienstra (Geref. predikant) voor. Voorts werd er medewerking ver leend door de Christelijke Gemengde Zangvereniging „Eén Naam in onze Hope" en het kinderdoor „Van knop tot bloem", beide koren stonden on der leiding van de heer Eduard Nie- land uit Zierikzee. Het orgel werd bespeeld door de heer Kees Steketee. Vóór het uitspreken van het votum zongen beide koren het „Nu syt wel- lecome". Hierna nam ds. Rienstra de openingsliturgie op zich en las di verse schriftlezingen: Psalm 80; Je- saja 8 22-9 1; Jesaja 60 1-3 en Lu- kas 2:8-16. Tussen deze schriftlezin gen was er koor- en samenzang. „Zingt, christ'nen, God ter ere!"; „Nu daagt het in het oosten" (wisselzang) en „Stille nacht". Ds. van den Heuvel hield voorts een meditatie naar aanleiding van Jesaja 60 1„Sta op, wordt verlicht, want uw licht komt en de heerlijk heid des Heren gaat over u op". In zijn meditatie gebruikte ds. van den Heuvel het bijzonder ontroerende gedicht over de „Kleine kerstreiziger naar Bethlehem". Hierna zongen de koren: „Herders, ik boodschap blij van stem", en „Er is naar 't woord der vromen". Na het gebed zong men tot slot de Lofzang van Simeon: Bij het uitgaan van de kerk werd het „Ere zij God" gezongen, terwijl er gekollekteerd werd ten bate van het Nederlands Bijbelgenootschap, Wat f 220,52 opbracht. OOSTERLAND Straatherstelwerk BAYREUTIi. Uniek in de wereld is zeer beslist dit monument, dat zich in het stadje Kronach, ten noorden van Bayreuth bevindt. De beeldhouwer, die de originele plastiek ter herinnering aan een onlangs overleden volksdichter schiep, voorzag deze met alle typische attributen van de populaire poëet. Hij gaf de in steen gehouwen dichter een tabaksdoos in de hand, zoals deze die ook tijdens zijn leven altijd bij zich droeg. En een ieder, die voorbij wandelt, kan een snuifje nemen, het metalen kastje wordt steeds bijgevuld. In Kro nach wonen nog vele mannen, die boven alles de voorkeur geven aan snuif tabak. De voorzitter gaf een opsomming van de markatiepunten in de jong ste, stedelijke politieke ontwikke ling: het opzeggen van het lidmaat schap van de P.v.d.A. door mr. Keu ning, die toetrad tot D.S. '70, het schrijven van de P.v.d.A. waarin een motie van wantrouwen tegen mr. Keuning werd aangekondigd en de funktieneerlegging als wethouder door mr. Keuning, waardoor het punt: opzegging van vertrouwen, au tomatisch kwam te vervallen. Woordvoerder van de P.v.d.A. was de heer De Moor, die het logisch en politiek fatsoenlijk zou hebben ge vonden als mr. Keuning zijn raads- zetel ter beschikking had gesteld en vrijgemaakt voor een ander lid van de P.v.d.A. Temeer vond de heer De Moor dat, daar er een oude afspraak bestaat terug te treden als cén der fraktielcden breekt met dc partij. Hij meende dan ook dat betrokkene thans ten onrechte een raadszetel bezet houdt. V.V.D.-standpunt De heer Docleman (V.V.D.) had in een eerste emotionele opwelling ge dacht dat de positie van de wethou der moeilijk houdbaar was. Hij on derkende de lastige zaak, juist door het tijdstip van de vakature. „Het is moeilijk daar een leek mee te belas ten, want Zierikzee is een stad met veel problematiek. Weliswaar is nie mand onmisbaar, maar het komt al lemaal zeer ongelegen". De V.V.D. wilde dan ook het stads belang laten prevaleren, temeer gelet op het feit van een nog niet geheel ingewerkte raad en de fraktie besloot derhalve de kandidatuur van een P.v.d.A.-wethouder niet te steunen. De heer Doeleman hoopte dat het be noemingsbesluit van een nieuwe burgemeester niet lang op zich zal laten wachten. Oude afspraak De heer Den Boer (P.C.-fraktie) herinnerde aan de al jarenlang be- staande afspraak met de P.v.d.A. t.a.v. de wethoudersverkiezingen. „Over en weer zijn altijd de kandi daten ge-accepteerd en de fraktie vindt het een zaak van politiek fat soen ook nu weer de kandidaat van dusdoende aan de afspraak te hou den. Het ongelukkige moment van de P.v.d.A. te accepteren en zich de vakature erkennend, stelt de fraktie zich dus ook ditmaal achter de P.v.d.A. en wil in het algemeen medewerken aan een goede oplos sing. Gewijzigde spelregels De heer Simmers had een compli ment aan het adres van de afgetre den wethouder, die hij als kundig en bekwaam kenmerkte. Hij onderlijn de dat hij goed en in het belang van Zierikzee heeft gewerkt. De loco burgemeester wenste hij kracht en sterkte toe. Mr. Keuning kenmerk te de politiek als een merkwaardig bedrijf. Er zijn een heleboel dingen, die men van tevoren moet incalcule ren, eer men er aan begint. Hij be greep dat zijn uittreden uit de P.v.d.A. een aantal mensen heeft te leurgesteld, temeer daar de ver standhouding in de fraktie altijd goed is geweest. Hij begreep ook dat er weerstanden zijn tegen zijn „blij ven zitten" als raadslid, maar wat dit laatste betreft zijn de spelregels gewijzigd en er zijn talrijke voor beelden in raden, staten en Kamer dat uitgetredenen hun plaats bezet houden, zelfs wel met toejuichingen van de P.v.d.A., aldus de wethouder, die wat zijn politieke keus betreft, opmerkte dat de loyaliteit ten op zichte van een partij tenslotte zijn grenzen heeft. In het onderhavige geval constateerde hij een duidelijke MAPLEVILLE (V.S.). Een bijzonder originele bloembak staat in de tuin van een huis in het Amerikaanse Mapleville. afwijking van het beginselprogram ma, hetgeen hem tot zijn uittreden bewoog. Hij vroeg zich af of het hanteren van een motie als middel wel in het belang van de gemeente is en deed hierna mededeling over een door hem gevoerd gesprek met wethou der Bij de Vaate, die had opgemerkt dat „zijn fraktie hem (mr. Keuning) zeker niet zou laten vallen als wet houder". Toen later bleek dat K.V.P. en P.C. de P.v.d.A.-fraktie gingen steunen, kwam hij tot besluit van zijn ontslag, daar ook de V.V.D. zich inspande* voor het wethoudersschap en hij dus kon narekenen de steun uit de raad te missen. Fel hekelde hij een in de pers ver schenen uitspraak van de heer C. Linders, waarin werd gesuggereerd dat mr. Keuning geen andere keus zou hebben, wel verplicht was af te treden en dat hij ook enkele sollici taties naar het burgemeesterschap had lopende. Mr. Keuning vond dc uitlating van laag allooi, maar - zo zei hij - „ook modder werpers hebben hun rech ten". „Ik wil zeggen het onverant woord te vinden een man, die zo iets zegt ontbloot van alle waarheid, zon der verder duidelijk kennis van za ken op een belangrijke post te zet ten". In tweede instantie zei de heer De Moor er niet van te willen afstap pen, dat mr. Keuning ten onrechte een raadzetel bezet houdt. Hij mist in ieder geval het vertrouwen van de kiezers. In eerste instantie was er tegen het P.v.d.A.-voornemen tot het indienen van een motie tegenkanting van de V.V.D., want - zo werd ge zegd - „daar zit wel een kans in voor een V.V.D.-wethouderszetel". De heer Doeleman zei dat de vertrouwe- lijkheid ver te zoeken is en hij her innerde aan een V.V.D.-vergadering waarin werd besloten een P.v.d.A.- motie te steunen. „Wij hebben zelf niet overwogen een motie in te die nen", aldus de V.V.D.-vertegenwoor diger. De V.V.D. zou het alleen doen, als de P.v.d.A. in zijn fraktie niet compleet was en zich bij aanvulling terug trekken. De heer Doeleman vond het een onjuiste zaak „mensen" onder aan de lijst - als het zo uit komt - onmiddelijk als wethouder te benoemen. „Noemt men dat het die nen van het gemeentebelang", zo' vroeg hij. Afspraak De heer Den Boer onderstreepte andermaal dat de destijds met de P.v.d.A. gemaakte afspraak het zwaarst had gewogen. Hij vond het wachten tot de nieuwe burgemeester (zoals door de Z.N. gesuggereerd. Red.) „absurd". (Een fraai woord voor een best bruikbare suggestie, als men ziet wélk politiek gekonkel er rond deze zaak heeft gespeeld. Red.) Maar „absurd" dus, waarna de heer Sprengelmeijer nog informeer de naar de opmerking van de wet houder Bij de Vaate tot steun aan de thans afgetreden wethouder. De wethouder: „ik heb getracht de wet houder te steunen als wethouder". De heer Linders merkte op dat de P.v.d.A.-fraktie wist dat de moge lijkheid er in stak dat mr Keuning zou aftreden. „Dat hij zijn zetel niet beschikbaar zou stellen; daar heb ik geen woorden voor". Klare wijn De heer Simmers wilde klare wijn schenken en hij herinnerde aan woorden van de V.V.D.-vertegen- diger: „dienen jullie een motie in; anders doen wij het". In het alge meen is het zo geweest dat de groot ste frakties de wethouder „leverden" en daar is nooit misbruik van ge maakt. De K.V.P. wilde tenslotte de kandidatuur van de P.v.d.A. steunen. Mr. Keuning zei in zijn repliek: „zo hoor je nog eens wat". Hij had van de heer Linders wel verwacht dat hij zou zeggen n.a.v. het citaat: „dat heb ik niet gezegd". Maar mr. Keuning had dat niet gehoord. Hij Kerstavond afdeling N.CV.B. Woensdagavond 16 december 1970 hield de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. haar traditionele kerst avond. Voor deze avond waren de dames in grote getale opgekomen waarover de presidente, mevr. Ver- heule-Hartemink, dan ook haar vreugde uitsprak en allen hartelijk welkom heette. Na het zingen van Gez. 10 1 en 5 \ging zij voor in. gebed en las toen enkele verzen uit Jes. 53, met hierop aansluitend een korte meditatie. Van de kerstliturgie „Stoppen voor Beth lehem'' werd de proza gelezen door mevr. Lokker, terwijl de zanggedeel- len gezamenlijk werden gezongen. Hierop was er een pauze tijdens welke koffie mét traktatie werd aan geboden. De vice-presidente, mej. Viergever, las vervolgens een kerst verhaal, genaamd ,De fakkeldragers'. Hierop werd gezamenlijk gezongen Ps. 87 :j4, waarna een tweede pauze werd gehouden. Hierna volgde het zingen door een koortje onder lei ding van mevr. B. v. d. Linde-Flo- russe met pianobegeleiding door me vrouw Opijnen. Tussen verschillende zangnummers door trad mevr. v. d. Wekken-Verbeek op met declama ties. Alles werd met bijzonder veel aandacht beluisterd wat voldoende bewijs was van waardering. Tot slot bracht de presidente veel dank tot ieder die aan het welslagen van deze avond had meegewerkt. Staande werd nog gezongen „Ere zij God", waarna mej. Viergever sloot met gebed. BURGH Oprichtingsvergadering Door het straatmakersbedrijf L. C. van der Cingel te Nieuwerkerk wordt momenteel straatherstelwerk uitge voerd in de Van den Abeelestraat al hier. De vele verzakkingen en hin derlijke putten in het wegdek van deze vrij druk bereden straat maken niet alleen dat het regenwater blijft staan, met alle narigheden van dien, doch ookv oor het verkeer ontstaan moeilijkheden, nog te meer omdat ook de autobusdiensten dagelijks de ze straat passeren. Verder wonen in vdeze straat veel bejaarden, doordat hier de bejaardenwoningen staan, en ook deze ondervinden last van een ongelijk wegdek. De fa. Van der Cin gel breekt de weggezakte straatge deelten uit en de uitkomende klin kersteen, die weer wordt gebruikt, wordt machinaal schoongepoetst en van zand en vuil ontdaan. Ook komt in deze straat nog een tweede trot toir. Tot op heden was er maar één aan de westzijde. Ook dit zal een goede verbetering geven. Kerstfeest bejaarden Gewoontegetrouw zal ook de be jaardensociëteit dit jaar weer het Kerstfeest vieren en wel op dinsdag middag 22 december a.s. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Er bestaat veelal grote belangstelling van de zijde der 65-plussers voor dit evene ment, en het damescomité hoopt ook dit jaar weer op een volle zaal. Van hun kant zal alles in het werk wor den gesteld om dit Kerstfeest weer zo gezellig mogelijk te maken voor de bejaarden. Wijdingsdienst op eerste kerstdag Het is langzamerhand uitgegroeid tot een traditie dat er op de avond van eerste Kerstdag hier ter plaatse een kerslwijdingsdienst wordt ge houden in de Ned. Herv. Kerk Ook ditmaal is het weer niet anders. Ds. Ommering, de plaatselijke predikant, zal de kerstmeditatie houden en een koortje, bestaande ,uit leden van dc voormalige zangvereniging V.Z.O.S. die enige jaren geleden ter ziele ging zal muzikale medewerking verlenen. Alle dorpsgenoten van welke rich ting zij ook zijn, worden op deze avond verwacht in het kerkgebouw aan het Torenplein. Aanvang 7 uur. Kerstfeest Chr. kleuterschool In een sfeervol versierd schoollo kaal had op intieme wijze dc kcrst- feeslvicring van de christ. kleuter school „Radda Barnen" alhier plaats. Het fecstcachet werd verhoogd door een tweetal fraai versierde kerstbo men, terwijl ccn 80-tal kaarsen licht maakten op deze sombere cn donke re decemberdag. Het schoolhoofd vertelde op de haar eigen wijze het aloude kerstverha&l, waarnaar dooi de kleuters met aandacht werd ge luisterd. Niet minder mooi vonden ze dc vrije vertelling door „juffrouw Swzo" (mevr. S. Dalchnut-van Dljko) leidster van de school. Getrakteerd werd op spritskoeken en limonade, terwijl de kinderen tal van kerstlie deren zongen. Al met al voor de kleuters een fijne Kerstfeestviering,, die tenslotte nog werd bekroond doordat ze allemaal een zelfgemaakt kerstbakje mee naar huis mochten nemen. BRUINISSE „Ons Genoegen" De'bejaardenbond „Ons Genoegen" komt op woensdag 23 december a.s. weer bijeen in het Herv. Vereni gingsgebouw. Deze middag zal geza menlijk kerstfeest worden gevierd. Mijnheer de redakleur. Naar aanleiding van uw redaktio- neel artikel in uw krant van 17 de cember jl„ waarin u commentaar geeft op de verwikkelingen ontstaan door het aftreden van de heer K. A. Keuning als wethouder van Zierik zee, zou ik gaarne een enkele opmer king willen plaatsen. De strekking van uw artikel is zeer duidelijk. U zegt niet te kunnen begrijpen waarom een wethouder - met uitstekende kwaliteiten -' die van partij verandert plotseling niet méér geschikt zou zijn voor deze funktie. Hier dient een kritische kanttekening te worden geplaatst. Er is namelijk nooit iemand geweest, die in deze hele kwestie een veroorde ling heeft uitgesproken over de wijze waarop de heer Keuing zijn taak als Flitsen uit het buitenland BEIROET. Onbekenden hebben een officier van de Libanese inlich tingendienst, kapitein Antoine Azou- ri, doodgeschoten toen hij in zijn au to wilde stappen. BERLIJN. Een vroegere medewer ker van Adolf Eichmann, Richardt Hartmann, is in Berlijn tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens medeplichtigheid aan moord in twee gevallen. Hij heeft tijdens de Tweede Wereldoorlog meegewerkt aan trans porten van joden naar vernietigings kampen. LISSABON. De autoriteiten van de universiteit van Lissabon hebben met strenge maatregelen gedreigd als de studenten geen eind maken aan de reeks demonstraties en zit- stakingen, die zij sinds begin deze maand houden. LAGOS. Negen mensen, onder wie drie soldaten, zijn in de zuidoostelij ke staat van Nigeria (het vroegere Biafra) ter dood veroordeeld wegens gewapende roofovervallen. Zij zullen in het openbaar terechtgesteld wor den, zo meldt de Nigeriaanse pers. TOKIO. De Verenigde Staten cn Japan hebben overeenstemming be reikt over een program voor dc te rugtrekking van meer dan 10.000 man Amerikaanse gevechtstroepen vóór a.s. juni. Dit meldt het Japanse Nationale Persbureau Kyodo. Offi ciële bevestiging van het bericht kon niet worden verkregen. HELSINKI. Dc Verenigde Staten en Rusland hebben overeenstemming bereikt over dc datum waarop dc Salt-besprekingen volgend jaar in Wenen zullen worden voortgezet. De juiste datum zal vrijdag in een ge zamenlijk communique worden be kendgemaakt. Verwacht wordt dat hot rond maart zal rijn. wethouder vervulde. De bezwaren tegen de persoon Keuning zijn van een duidelijk andere aard en het is jammer dat u daar zeer weinig aan dacht aan besteedt. U zou daardoor wel eens een eenzijdig licht kunnen werpen op deze zaak tegenover uw lezers en dat is een gevaarlijke zaak. Als u zegt dat politiek niet in het geding zou moeien zijn, dan kan ik u deels volgen. Maar het zal u ook duidelijk zijn, dat de kritiek t.a.v. de heer Keuning uit louter politieke ar gumenten bestaat. Zijn beslissing was ook een politieke beslissing, want hij verandert van partij en daarmee is onlosmakelijk verbonden dat dan ook de politieke inzichten veranderd zijn. Maar dat is niet het belangrijkste. Van veel groter ge wicht is het feit dat de heer Keuning als raadslid is gekozen door kiezers uit deze gemeente, die hun stem ge geven hebben aan de Partij van de Arbeid. Vervolgens is hij door de raad als wethouder gekozen, verte genwoordigende dezelfde Partij van de Arbeid. Als hij dan ook meent te moeten overgaan naar een andere partij, dan is dat zijn goed democra tisch recht. Het is echter weinig democratisch om te menen dat men dan op dezelf de plaats kan blijven zitten, zonder op enige wijze te weten hoeveel kie zers zich zouden kunnen verenigen met de doelstellingen van de partij waar de heer Keuning nu lid van is en die hij dus als wethouder en raadslid vertegenwoordigt. De afspraak die binnen de raad bestaat, dat de grootste fracties dc wethouders leveren is zeer terecht destijds gemaakt. De grootte van de fractie wordt bepaald door de kie zers en het is in een democratisch bestel nog steeds zo, dat een partij die een meerderheid heeft ook de belangrijkste plaatsen bezet. Het strookt geenszins met een democrati sche overtuiging om een dictatuur van een minderheid te tolereren. Op grond daarvan is naar mijn mening terecht geprotesteerd tegen deze zaak en hebben de rechtse groepe ringen zich ook volkomen terecht gehouden aan de genoemde afspraak Als u meent dat de opponenten van de heer Keuning het moment bijzonder ongelukkig hebben geko zen, dan is dat bepaald niet juist. Beter zou geweest zijn als u gezegd had, dat de heer Keuning het mo ment van zijn overstap naar D.S. '70 ongelukkig heeft gekozen. Hij heeft zich blijkbaar niet al te veel zorgen gemaakt over de gevolgen die daar aan verbonden zijn. En dat had toch zeker de heer Keuning kunnen voor zien. Democratisch gezien heeft hij zichzelf onmogelijk gemaakt en dc gevolgen daarvan zijn niet gering, maar nogmaals wie op democrati sche wijze gekozen is kan zijn partij vertegenwoordigen. Wie voor dc Pai*tij van de Arbeid gekozen is kan nooit een andere partij vertegen woordigen zelfs niet in de gemeente raad. Mijn bedoeling met dit stukje is om de zaak, die door u in een be paald licht werd getrokken, ook even van dc andere kant te belichten. Ik hoop dan ook van ganser harte dat u een klein beetje van uw plaats ruimte zou willen afslaan hiervoor. Ik dank u daar zeer hartelijk Voor. Zierikzee, D. v. d. Wekken (Hier dan inderdaad hel formele standpunt, dat we wilden bestrijden in het geciteerde artikel. Het on derstreept de roep om een duidelij ker pragmatische politiek cn legt dc zenuw bloot van het kwaad, dat on derlinge afspraken „voor alle tijden" inhoudt t.a.v. wothoudersverkiczin- gcn. Gemakshalve gaat onze geachte opponent ook voorbij aan hel loco burgemeesterschap. Na het „absurd", waarmede op de vrijdagavond-ver gadering de hierop afgestemde sug gestie onzerzijds werd weggesneerd. staan we daar niet verbaasd meer over. RED

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3