Ik ben je opa niet. SUCCESJES Zierikzee verloor door burgemeestersvakature l)estuurszetel STKEEKNIEUWS Geef me Kever wat om handen! ff Kerstviering afdeling Brouwershaven Plattelandsvrouwen Bond 2 pakhuizen kerstkalkoenen De Delftse wurgmoord Landelijke alcohol-controle van politie Wuterleiudiiig Mij Zeeland Met grote dankbaarheid en Voor de veie belangstelling I blijdschap geven wij u kennis I die wij voor en met ons hu- van de geboorte van ons j welijk van u mochten ont- GOES, 17-12. Donderdagmiddag werd in het nieuwe gebouw van de YVatermU Zeeland aan de Anthonie Fckkeiweg te Goes een algemene vergadering van aandeelhouders ge houden, onder leiding van gedepu teerde A. J. Kaland. Bij de ingekomen stukken en me dedelingen kwamen ook de tariefs verhogingen aan de orde, dje per 1 januari 1971 zullen worden ingevoerd De heer Kaland wees er op, dat het gaat om de uniformering van de ta riefstructuur, die voortvloeit uit de reeds vorig jaar daartoe ingeslagen weg. Op 1 januari 1980 zullen de ta rieven voor geheel Zeeland gelijk moeten zijn en er is nog een ver schil tussen de tarieven van Zeeuws- Vlaanderen en overig Zeeland. Voor grootverbruikers was het reeds mo gelijk per 1 januari 1971 met gelij ke tarieven uit de bus te komen. Voor kleinere verbruikers worden de tarieven met 5,opgetrokken wat het vast bedrag betreft, terwijl de kub. meter prijs voor Noord-Zee land 47 cent wordt. Alle onbemeterde aansluitingen worden f 6,per jaar hoger, terwijl de grootverbruikers een verhoging van 2 cent per ma krijgen. Gevraagd werd uit de vergadering of tariefsverhogingen niet het gevolg waren van het verlies op het indu strie water in Zeeuws-Vlaanderen. De heer Kaland wees er op, dat hier voor, belangrijke bijdragen van het rijk worden verkregen. Voor de financiering van de uit gaven is het bedrijf veelal op kas geldleningen aangewezen. De kas geldbehoefte (maximum bedrag) werd voor 1970 vastgesteld op 25 miljoen gulden, voor 1971 op 20 mil joen. De heer Wagenvoort, chef fi nanciën Provinciale Griffie, drong er op aan zoveel dit mogelijk was, vaste leningen af te sluiten, iets waarmee de heer Kaland 100 eens was. Het krediet in rekening cou rant werd voor 1971 bepaald op f 1.250.000,- rente iVz °/o boven het promessedisconto. Een lening door het pensioenfonds van de Hoogovens verstrekt (5 miljoen) zal tegen een hoger rente percentage moeten worden afgeslft- ten dan thans omdat het pensioen fonds gebruikt maakt van daartoe in de overeenkomst gemaakte bepa lingen. Bij de rondvraag verzocht burge meester Peyl-Hoogeweg (Reimers- waal) de nodige soepelheid te be trachten bij concessie aanvragen. De vertegenwoordiging van Schouwen-Duiveland Een omvangrijk punt was êe ver kiezing van leden voor de raad van commissarissen. De telling van de uitgebrachte stemming duurde bij zonder lang. Ten dele was dit het gevolg van een niet eenstemmig ad vies van de afgevaardigden van Schouwen-Duiveland. RECHTSZAKEN Twintig jaar geëist wegens doodslag en beroving AMSTERDAM, 17-12. Twintig jaar gevangenisstraf en terbeschikking-4 stelling van de regering heeft de pro* cureur-generaal bij het gerechtshof in Amsterdam, mr. J. H. Kemper, donderdagavond geëist tegen de 34- jarige Surinaamse scheepsmouw*- werktuigkundige Ronald M. O. S., wegens doorslag op en beroving van de 78-jarige .melkhandelaar Reijer Royé op 21 oktober 1968 in de Eerste Jan Steenstraat in Amsterdam. De 28-jarige Erica U., die bij het mis drijf betrokken was, kreeg vorig jaar vier jaar met aftrek. De verdachte, die indertijd een volledige bekentenis aflegde, trok deze later in en ontkende ook voor het hof. De buit van de roofoverval bedroeg vijftig gulden. NEW YORK. Inde staat New York zijn na het van kracht worden van een wet op de abortus - op 1 juli van dit jaar - in de eerste vier maan den 34.175 abortusoperaties verricht. Daarbij zijn dertien vrouwen over leden. SAIGON. Het Zuidvietnamese mi nisterie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld, dat met Kerstmis en nieuwjaar in Vietnam een bestand van 24 uur in acht zal worden ge nomen. De gevechtspauzen beginnen op 24 en 31 december om 11 uru Ned. tijd. Ingekomen was een brief van de gemeente Zierikzee, waarin werd medegedeeld, dat burgemeester Kas telein als commissaris zou worden voorgedragen, indien hij .niet onver wacht als burgemeester van Loos- drecht zou zijn benoemd. Het gemeentebestuur van Zierik zee wilde de benoeming reserveren, voor de nieuw te benoemen burge meester, tei*wijl tijdelijk de heer C. Bij de Vaate als wethouder van Zie rikzee in zijn plaats zou treden. De Zierikzeese afgevaardigde de heer W. F. Sprengelmeijer legde dit „tij delijk" zo uit dat hedoeld was, twee jaar, omdat ook burgemeester Kas telein de zetel nog twee jaar zou be zetten. Hij hield een pleidooi om de zetel voor Zierikzee te behouden. Mr. J. P. Boersma burgemeester van Brouwershaven, constateerde dat de zes gemeenten op Schouwen- Duiveland het weer eens niet eens waren, omdat bij de totstandkoming van de fusie met Midden-Zeeland rfeeds was besloten, dat de zetel niet permanent maar slechts bij toer beurt door Zierikzee zou worden be zet. Het vertrek van burgemeester Kastelein, die, ware hij aangebleven, zeker zou zijn voorgedragen, voor herbenoeming, gaf hem nu aanlei ding burgemeester H. P. Everwijn kandidaat voor Schouwen-Duive land te verklaren. Zierikzee verloor Burgemeester S. Franke van Mid den-Schouwen kende eveneens de afspraken, die indertijd waren ge maakt, maar vond dat Zierikzee recht had op een volledige zittings periode, (de periode was nog maar voor de helft verlopen). De heer Sprengelmeijer onderlijnde deze stelling en pleitte nogmaals voor Zierikzee, maar het mocht niet ba ten. De uitslag van de stemming voor deze zetel was: H. P. Everwijn, burgemeester van Westerschouwen 2921 stemmen C. Bij de Vaate, loco burgemeester van Zierikzee 651 stemmen. ZIERIKZEE Volkskerstzang Op de vooravond van Kerstmis - donderdag 24 december - vindt 's avonds in de Beurs weer Volkskerst zang plaats. Medewerking wordt hierbij verleend door de kopersektie van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer". Het kerstevangelie zal worden gelezen door de loco-burgemeester. Schoolkranten Dezer dagen verschenen de school kranten van de R.K. basisschool Ho ge Molenstraat te Zierikzee en van de christelijke basisscholen de Johan Louis de Jongeschool en Jan Wouter van den Doelschool. De schoolkran ten zijn versierd met vele tekenin gen en stukjes door de kinderen en onderwijzers geschreven. Verder ko men algemene zaken aan de órde en in beide krantjes staan kerstver haaltjes door de kinderen zelf ge schreven. Het krantje van de R.K. basisschool heeft een gezellig oranje kaft met een aardige kersttekening, terwijl de omslag van het krantje van de christelijke basisscholen rood HAAMSTEDE Vergadering Rijver. „Westelijk Schouwen" In de woensdagavond in hotel Bom gehouden vergadering van de lande lijke Rijvereniging Westelijk Schou wen, kreeg de vereniging een defi nitief bestuur. Voorzitter is de heer M. C. Geleijnse, secretaresse mej. Rian Groenendijk, penningmeester de heer C. Prince, vice-voorzitter de heer N. Beije en de heer J. Hanse, lid. Het ledental néémt ge stadig toe. De aanwezige instructeur, de heer Deurloo uit Middelharnis (oud-caval- lerist), was mede ter vergadering aanwezig en vulde de rest van de avond met de eerste theoretische lessen Advertentie. Veel bejaarden willen werken. Kunnen werken. Vraag ze per annonce. En gebruik dit vignet: Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SiBVI Winkel verkocht De Vivi-winkel, staande aan de Ring te Haamstede en eigendom van de heer D. v. d. Wekken is verkocht aan het winkelbedrijf Krijnse Locker te Renesse. Kerstviering N.C.V.B. Op 22 december vindt in de Ger. Kerk de gezamenlijke "kerstviering plaats van de N.C.V.B.-afdeling, de Ger. vrouwenvereniging te Haam stede en de Hervormde vrouwenver eniging te Burgh. NIEUWERKERK Kerkdiensten Gereformeerde Kerk In tegenstelling met eerder gedane mededelingen en met de opgave in de predikbeurtenlijst inzake de kerk diensten voor zondag 20 december a.s. in de Geref. Kerk te Nieuwer- kerk, zjjn de diensten als volgt vast gesteld: 9.00 uur en 3.00 uur ds. A. S. Rienstra. Zoals gemeld vindt zondagavond, aanvang 7.00 uur, in de Geref. kerk een interkerkelijke Adventsdienst plaats. Voorgangers zijn ds. H. v. d. Heuvel en ds. A. S. Rienstra. Aan deze avonddienst /zal medewerking worden verleend door het Chr. Ge mengd Zangkoor „Een Naam is onze Hope". „FZifsen" uit het buitenland CALCUTTA. Op bevel van de Chinese militaire autoriteiten, zijn onlangs in Lhasa negen mensen die behoorden tot een Tibetaanse ver zetsgroep „Strijdorganisatie voor de onafhankelijkheid van Tibet" gehe ten, in het openbaar terechtgesteld. WASHINGTON. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft in de woestijn van Nevada een on dergrondse kernlading tot ontplof fing gebracht. De lading had een sterkte die overeen kwam met 200.000 tot 1 miljoen T.N.T. LONDEN. De vakbond van brand weerlieden heeft de 27.000 Britse spuitgasten opgeroepen alleen te re ageren op noodoproepen. Dit in ver band met het afbreken van de loon onderhandelingen met de werkge vers. ALSDORF. Heden (vrijdag) zal be slist worden of het zg. Softenonpro- ces, dat sinds 27 mei 1968 in de Westduitse plaats Alsdorf, bij Aken, wordt gehouden al dan niet zal wor- MUNCHEN. Twee piloten van de Marokkaanse luchtmacht zijn don derdag door brandstofgebrek met hun straaljager boven Beieren neer gestort en dodelijk «verongelukt. Scheepvaartbericbten Abida, 25-:12 in het Panamakanaal verwacht. Acmaea, 16-12 te Aalborg. Atys, 18-12 te Bandar Mahshar verw. Gulf Swéde, 16-12 130 m. z.o. Monrovia. Koratia, 20-12 te Mombassa verw. Kara, 16-12 te Milfordhaven. Vlieland, 16-12 530 m. z.z.o. Diego. BROUWERSHAVEN, 17-12. In een fraai versierd en met kaarsen verlichte zaal kwamen de leden van de Ned. Bond voor Plattelandsvrou wen büccn om hun kerstfeest te vieren. Na de koffie verwelkomde de presidente aJlcn hartelijk, in het bijzonder twee nieuwe leden en toonde zich verheugd zoveel dames te kunnen begroeten. In haar openingswoord sprak de presidente over het licht in deze duistere wereld. Licht is het sym bool van God zelf. Dit symbool kwam duidelijk tot uiting in het kerstspel „Licht", gespeeld door le den van de vereniging. Het licht is gegeven voor alle werelddelen on geacht welke huidskleur de bewo ners ervan hebben, pe stem van A sprak over het feit dat God zelf het licht is en in ieders hart leeft. Hoe deze stem in het hart van de tegen woordige mens leeft kunnen wij na gaan door het kerstevangelie te le zen. Nadat de presidente het kerst evangelie voorgelezen had stak stem A 5 kaarsen aan, die elk werelddeel symboliseerden. Allen kwamen te samen bij een grote kaars die in het midden van de zaal geplaatst was en spraken: wij allen komen uit de wereld onze kleur is van geen belang wij zijn geboren ergens op aarde we waren klein en onbevangen onze moeders koesterden ons aan hun hart we woonden in een kasteel, huis of hut maar we speelden en we groeiden en we werden de mens van nu. De deklamatie over „De ster" werd afgewisseld met liederen door alle dames gezongen met begeleiding van orgelmuziek, waarna een deklamatie over de „Morgen in Bethlehem" werd voorgedragen. Stem A zei verder dat ieder op zijn eigen manier en op zijn eigen tijd zijn licht moet laten schijnen waar ook ter wereld. In de pauze werd warme wijn ge serveerd waarna dia's werden ver toond met een toelichting die uit lie deren, gedichten of een verhaal be stond. Het kerstverhaal hierbij ver teld, begon bij de geboorte van Jo- hannis de Dooper tot de kinder moord van Herodes. Na afloop dankte de presidente een ieder die mee geholpen had deze avond tot een succes te maken. Een bijzonder woord van dank ging naar de dames Everwijn-van der Velde en Van Schelven-Wisse die de leiding van het kerstspel op zich genomen hadden. De jaarvergadering wordt op 26 januari a.s. gehouden. dochtertje ENGELINA ADRIANA Wij noemen haar Evelien. J. STOUTEN C. C. STOUTEN-v.d. GOOT Kerkwerve, 17 december 1970 Kerk weg 20 Tijdelijk: Zweeds Rode Kruis ziekenhuis, kamer 13.' Langs deze weg willen wij allen hartelijk dank zeggen voor de vele belangstelling en cadeaux die wij bij de ge boorte van onze zoon EDWIN mochten ontvangen. C. P. v. d. BERGE A. J. v d. BERGE- v. d. WERF Oosterland, december 1970 S. M. Loncquestraat 4 vangen, zeggen wij, ook na mens onze ouders, iedereen hartelijk dank. ANDRE en SYLVIA SCHELL-VANOEVEREN Zierikzee, Verrenieuwstraat 12 LEO M. HUIBERS PAULINA DE JONGE geven kennis van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op woensdag 30 de cember a.s. 's middags om 15.00 uur in het gemeente huis van Bruinisse. Bruinisse, 15 december 1970 Korte Ring 6 Lange Weg 1 Gelegenheid tot feliciteren van 16.30-18.00 uur in het Herv. Ver. Gebouw te Brui nisse. Toekomstig adres: Korte Ring 6, Bruinisse De vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het plotseling overlijden van on ze lieve zoon, broeder, zwa ger en oom GERR1T SCHOULS hebben ons ten zeerste ge- gesterkt. Het medeleven en de steun hebben ons veel goed gedaan. Wij betuigen 'daarvoor onze oprechte dank. Zierikzee, december 1970 Balie 2 Te koop gevraagd Kerstbomen enz. bij bloemis- terij Van Felius, naast de Nog steeds uw olie- of kolen- Concertzaal, Zierikzee. Telef. kachels tegen hoge prijs. Wij (01110) 2131. hebben ook regelmatig een i goede kachel voor u. K. Sa- man, St. Domusstraat 88, Zie rikzee. Tel. (01110)-2004. Mooie salontafels, massief marmer en brokken marmer op nikkelen voet, voor zeer speciale prijs; alleen bij Deurloo voor f 89,-. Uit aller naam, M. J. SCHOULS Voor de vele blijken van me deleven, die ik mocht ont vangen tijdens haar ziekte en bij het overlijden van mijn lieve zuster SAARTJE VAN 't HOF zeg ik u op deze wijze mijn hartelijke dank. Matth. 25 40. J. C. VAN 't HOF Brouwershaven, dec. 1970 DINGEMAN PRIEMIS RIA VAN DER WELLE geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden. De voltrekking hiervan- zal D.V. plaats vinden op woens- j 30 december a.s. om 14.30 uur in het stadhuis te Zierik zee. Kerkelijke bevestiging om 15.15 uur in de Geref. kerk te Zierikzee door de Weleer waarde Heer Ds. H. Favier. Gelegenheid tot feliciteren van 20.00-21.30 uur in de bo venzaal van de Geref. kerk, St. Domusstraat 35 te Zierik zee. 10 december 1970 Haamstede, Jtilianastraat 6 Zierikzee, Mulockstraat 74 Toekomstig adres: Moggestraat 41, Zierikzee Heden werd zacht en kalm van onze zijde weg genomen onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader FRANS HOUKAMP weduwnaar van Fieternella van den Berge op de leeftijd van ruim 89 jaar. Ps. 90 10. Bruinisse: L. J. HOUKAMP S. HOUKAMP- KOOTSTRA Middelburg P. W. DE RUITER- HOUKAMP P. DE RUITER Maassluis: J. W. HOUKAMP T. HOUKAMP-VADER Bruinisse: W. v. d. LINDE- HOUKAMP P. v. d. LINDE M. HOUKAMP P. J. HOUKAMP-HOEK klein en achterkleinkinderen Bruinisse, 17 dec. 1970 Pr. Wilhelminalaan.18 De begrafenis zal plaats vinden maandag 21 de cember a.s. des namiddags 2 uur vanuit de consisto rie der Ned. Herv. Kerk. Aanvang van de rouw dienst 1.30 uur precies. Te koop Z.g.a.n.- kinderwagen, Lam mermarkt 20, Zierikzee, tele foon (01110) 3512. Kaptein-Mobylette, met kop peling, i.z.g.st. Te bevragen: Zuiddijkstraat 11, Brouwers haven. Dubbelwandige houten ba rak, geschikt voor zomerver blijf of magazijn (50 m:{). Tel. (01116) 390. Donkergroene Koelstra kin derwagen en leuke houten wieg. Mulockstraat 72,. Zie rikzee. Mooie Duitse herder (teef), elf maanden oud, met stam boom. T. C. v. Damme, Dap- perweg 17, Haamstede. Twee 7 mnd. oude parkieten, blauw en groen, met z.g.a.n. kooi, Luxaflex zonwering, 125 bij 97 en twee armstoe len (niet gebruikt). Te bevr.: J. Hoekstra, Fokkerstr. 24, Zierikzee, telefoon 3160. Prima slachtkonijnen. Kees de Glopper, Hogeweg 3, El- lemeet, telefoon (01117) 326. Ramen, deuren en kozijnen, als nieuw. T. C. van Damme, Dapperweg 17, Haamstede. Prima vogelvolière. Moet weg. Te bevr.: bij J. Gebraad, Kamp, Oosterland. Liefst na 18.30 uur. I.g.st.z. Butagasstel. Te be vragen: Ring 8, Ouwerkerk. Vierwielige ponywagen, klein model en een oude kantploeg met houten boom. Telefoon (01119)435. Sierkaarsen in geschenkver pakking. Speciaal voor de komende feestdagen van f 8,90 voor f 5,95. Deurloo, Kadooboetiek, Appelmarkt 10-12, Zierikzee. Personeel gevraagd Bijverdiensten: Thuiswerk, o.a. vouwen, plakken, schrij ven, sorteren, enz. Werk wordt ook zelf door ons ge leverd! Inlichtingen (postze gel insluiten)Firma Meta- lon, Postbus 511, 's-Herto- genbosch. Hoge bijverdienste (o.a. thuis werk voor iedereen) aange boden. Postzegel insluiten. - W. Vrijhof, Bloklandweg 19, Noordsche Schut (Dr.). Personeel aangeboden Gaat u bouwen of verbou wen? Laat uw tekenwerk verzorgen door J. C. van der Wielen, De Cranestraat 28, Zierikzee. Telef. (01110) 2612.nesse, telef. "(01116) 692. Oud ijzer, lood, zink, koper, aluminium, accu's, oude en goede zakken. K. Saman, St. Domusstraat 88, Zierikzee. Tel. (01110)-2004. Iedere dag mooie kerstbomen Keuze uit grote partij. Zéér laag in prijs! K. Saman, St. Domusstraat 88, Zierikzee. Diversen Uw speciaalzaak voor drink- serviezen in glas of kristal is: Leerdam K.U.-dealer: J. F. v. d. Ven, Schuithaven 6, Zie rikzee. De complete collectie Gouda- kaarsen vindt u bij: Drogis terij „De Honingkorf", Post- straat (t o Postkantoor), Zie rikzee. Vanaf de kleinste kerstboomkaarsjes en de ranke bloemenkaarsen tot en met de statige yard- en me terkaarsen. Recht en gotisch model. Spaden, schoppen, rieken, vlechtwerk, Siergaas, gecreo- soteerde palen, puntdraad, zagen en vele soorten gereed schappen, enz. Tuinbouwhuis Sluijs en zn., Haamstede, Joh. den Boer, Renesse. In onze bloemenkassen een enorme sortering kerstster ren, Cyclamen, Azalea's, win- terbloeiende Begonia's, Hya cinten, Beshulst, Larixtak- ken, Dadels, Eucalyptus, Pe pers, Paddestoelen enz. Kerst stukjes in elke prijs. Wij zijn 's avonds tot 9 uur open en bezorgen in de gehele West hoek. Bloemen- en Tuincen trum C. W. Jonker, Hoge- zoom 20, Haamstede, telefoon (01115)1383. Kerst- en nieuwjaarskaarten in vier talen, 'n Enorme sor tering bij: Ochtman, Lange Nobelstraat 14, Zierikzee. Grote keuze kaarsen en kan delaars. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee. Voor de feestdagen een voet behandeling? Maak dan nu een afspraak bij: Mevr. van Opijnen, gedipl. ped., Mu lockstraat 78, Zierikzee, tel. (01110) 2220. Desgewenst aan huis. kii;. „Helanca" trainingspakken, aan groothandelsprijzen. Nieuwe trainingspakken. W. Evertse, Plevierstraat 76, Zierikzee. fterst- én nieuwjaarskaar ten bij: Sigarenmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee én West straat, Haamstede. „Helanca" trainingspakken, aan groothandelsprijzen. Nieuwe trainingspakken. W. Evertse, Plevierstraat 76, Zierikzee Kunstgebittenreparaties Gouden tanden. Zitdag: don derdags van 9.00-14.00 uur, Korte St. Janstraat 2, Zierik zee. Telef. (01110) 3573. En daar kunt u op wachten! Kunstnijverheid, o.a. bloem- stukjes, beeldjes, houtsnij werk, enz. - Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierik zee. Telef. (01110) 2174. Voor het vegen van uw schoorsteen naar P. Geluk, Nieuwe Haven 119, Zierikzee. Tel. (01110)-3129. Over ge heel Schouwen-Duiveland. Een prima panty, 1,75 per paar, 2 paar voor 3,25. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en West- straat, Haamstede. Alleen een Vamor-rij school biedt U een opleiding tot een veilige en goede weggebrui ker. Maandag 8.00 uur theo rie. U wordt gehaald en ge bracht. Vamor gediplomeerd Ford 12 M - Daf rijschool Keijzer, Hogezoom 144, Re- U kunt nu nog Bolknak no. 17 voor oude prijs: 50 stuks 11,50 kopen, bij sigarenma gazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Te koop gevraagd in, of aan rand van Zierikzee, net burgerwoonhuis met tuin. Aanb. A. VERMAAT, make laar o.g., Schuithaven, Zie rikzee, tel. 2173, b.g.g. 2257. H.H. Fruittelers Wij hebben voor U weer een nieuwe Snoeihout- versnipperaar beschikbaar. Beleefdaanbevelend GEBRS. DORST Oosterland Voor 'n uitgebreide sortering Kerst- en nieuwjaars kaarten in Nederlands, Frans, Duits en Engels, enz. Sinds 1847 Gevraagd te Ouwerkerk: NETTE WONING voor gepens. echtpaar z.k. Aanb.: A. VERMAAT, make laar o.g.. Schuithaven, Zie rikzee. Tel. 2173, b.g.g. 2257. Te koop: in de Meelstraat te Zierikzee. Te bevr.: E. W. CASHOEK, Lange Nobelstraat 42, Zierik zee. Telefoon (01110) 3222. Wij bieden ook nog aan: Partij kerstbomen 3 tot 5 meter K. SAMAN St. Domusstraat 88, Zierikzee Telefoon (01110) 2004 Heerlijke Bestel nu -bij Hotel De Scliouwse Boer" Haamstede - Tel. (01115) 1283 Prijs 6,50 per kg (panklaar) Plaatst uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode PARIJS. De minister van verkeer van 18 Europese landen hebben don derdag in Parijs voor een sterkere harmonisering op verkeersgebied gepleit tussen de zes E.E.G.-landen en de overige Europese staten. DELFT, 18-12. Het aantal tips, dat de Delftse politie heeft binnengekre gen nadat dondërdagavond op de te levisie via Nederland 1 en 2 het bandje met de stem van meneer X, de vermoedelijke dader van de „Delftse wurgmoord" in de ether was gebracht, is in de loop van de nacht van donderdag op vrijdag en vrijdagochtend opgelopen tot meer dan vierhonderd. De telefoon staat bij de Delftse politie nog niet stil. Volgens hoofdinspecteur J. M. N. van der Ven werd slechts een klein ge deelte van de tips bij politie in ande re plaatsen doorgegeven. Tachtig tips lenen zich volgens hem voor een nader onderzoek. De overige zijn over het algemeen te vaag. - UTRECHT, 17-12. Donderdag avond om elf uur is de centrale po litie Verkeerscommissie in samen werking met Veilig Verkeer Neder land en de Verkeerscommissie van het openbaar ministerie een grote landelijke alcohol contioleaktie ge start waaraan door de hele Neder landse politie wordt deelgenomen. De aktie, gekoppeld aan de aktie „Glaasje op laat je rijden" van Vei lig Verkeer, heeft ten doel met het oog op de komende feestdagen het publiek nogmaals te doordringen van de gevaren van het gebruik van alcohol in het verkeer. Bij de aktie worden, evenals in voorgaande jaren, op circa 600 con troleposten verspreid over geheel Nederland, weggebruikers door on geveer 2000 politiemannen gecontro leerd op alcoholgebruik. Daarnaast VENLO. Na een woordentwist heeft donderdag de 43-jarige P. T. te Venlo zijn echtgenote met een plank en tafelpoot geslagen. zijn ook andere punten in de con trole betrokken, zoals de autopapie ren, de verlichting en de banden. Minder lucifers in een doosje LONDEN. 17-12. Men kan als de kosten van de grondstoffen zijn gestegen de prijs van de lucifers verhogen om dit op te vangen, maar men kan ook mitider lucifers in een doosje doen. Deze laatste oplossing is gekozen door de Britse lucifer- fabrikant Bryant and May, die heeft bekend gemaakt+dat er voortaan geen 44 maar nog slechts 41 lucifers i>i een doos je van drie pennies zullen zit ten. Dit is de tweede keer dit jaar dal Bryant and May min der lucifers in hun doosjes doen. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 6