1 BLIK DOOR HET WERELD Kans op concessies in het Nabije Oosten ONZE PUZZELREBRIEK c „Flitsen" uit het buitenland INGEZONDEN STUKKEN De situatie in het nabije oosten heeft zich de laatste inut\nden, na eerst lange tijd de voorpagina's te hebben beheerst, nu bijna voorgoed op de binnenpayina's genesteld. Maar ook al is het nieuws uit dit conflict gebied op het ogenblik niet meer zo opzienbarend, het is daaromniet minder belangwekketid, misschien zelfs wel hoopgevend. De vooruit zichten bijvoorbeeld op hervatting van het vredesoverleg tussen Israël, Egypte en Jordanië lijken steeds gunstiger te worden. Als dat zou ge beuren, en in Amerikaanse politieke kringen wordt erop gerekend dat dat in januari zal zijn, zodat direkt ge sproken kan worden over verleng ing van het bestand bij het Suez- kanaal dat begin februari afloopt, dan bieden de omstandigheden van dal ogenblik meer uitzicht op succes dan toen ze eerder dit jaar werden geopend. Het meest kenmerkende van de' verandering van de sfeer rondom het conflict was wel het feit dat bijna gelijktijdig twee vertegenwoordigers van de tegenover elkaar staandepar- tijen bezoeken aan de Verenigde Sta ten hebben gebracht. Het waren wel iswaar officieuze bezoeken, dus niet op uitnodiging van de Amerikaanse regering, die koning Hoessein van Jordanië en de Israëlsiche minister van defensie, Mosje Dayan, vorige week aan de V.S. brachten, maar het is toch veelbetekenend dat geen van beiden het nodig heeft gevonden de coïncidentie te vermijden. Beide „policy-makers" van het na bije oosten hebben overigens on danks het onofficiële karakter van hun bezoek van de gelegenheid ge bruik gemaakt bij officieel Wushing'- ton hun verlanglijstjes toe te lichten op politiek of militair terrein. Toenadering Het gedeeltelijk samenvallen van de twee bezoeken is ook interessant in het licht van geruchten over toe nadering tussen Israël en Jordanië met name over contacten tussen we derzijdse vertegenwoordigers aan de grens tussen de twee landen. De Jordaanse koning, die na de overwinning op de opstandige Pales- tijnx in zijn land in september zijn zelfvertrouwen heeft herwonnen, maakte op waarnemers in Washing ton de indruk steeds meer geneigd te zijn tot concessies aan Israël en ver klaarde tegenover een Amerikaanse krant „kleine gebiedsveranderingen op wederzijdse basis" in ovenveging te zullen nemen. Hoesseins positie is dan ook heel wat rooskleuriger ge worden dan voor de burgeroorlog in Jordanië. De guerilla-organisaties zijn aanzienlijk verzwakt en hope loos verdeeld uit de strijd gekomen en de meest extreme elementen, zo als het Volksfront voor de bevrijding van Palestina uan dr. Habasj, heb ben belangrijk aan invloed ingeboet. In de tweede plaats zijn cle aan spraken die vanuit andere Arabische landen op Hoesseins leiderschap ge daan worden voorlopig wat ver stomd. Nasser, door wiens geweldige prestige Hoessein vaak werd over schaduwd, is dood, en zijn opvolger, Sadat, heeft z'n handen vol aan het regelen van nationale en intern- Arabsiche kwesties. In Syrië tenslotte, waar het linkse regime vervangen is door een gema tigder leiding is men opgehouden Hoessein met de gebruikelijke scheld woorden te bejegenen. Luchtbases De ommezwaai in Syrië is ook van invloed geweest op de positie van Egypte. Kairo is een, vooral propa gandistisch belangrijke, federatie aangegaan met Syrië, Libië en Soe dan, die zoals dezer dagen door de Syrische premier Assad werd mee gedeeld de vorming van een militai re unie tussen de vier landen heeft bewerkstelligd. Het Egyptische standpunt bij het eventueel te her openen vredesoverleg met Israël zal daardoor in de Arabische wereld met minder wantrouiven worden bezien dan tot nu toe het geval was. Alleen moet nog afgewacht worden wat de Israëlische reactie zal zijn wanneer inderdaad zoals sommige Arabische kranten hebben gemeld Egypte de beschikking zal krijgen over lucht bases op Syrisch grondgebied. Egypte zou daardoor de beschik king krijgen over het voor Kairo zo zeer gewenste en door Tel Aviv ge vreesde oostelijk front van waaruit het via een veel kortere afstand dan vanuit Egypte mogelijk is aanvallen op Israëlische doelen zou kunnen uitvoeren. Maar niet uitgesloten is dat de be richten over Syrië's toesteming om dergelijke bases in te richten in de eerste plaats bedoeld zijn om Israël onder druk te zetten snel tot onder handelingen over te gaan en het niet tot een hervatting van de geregelde vijandelijkheden te laten komen. Wat Israël zelf betreft: Dayan was tij dens zijn bezoek aan de V.S. niet ge machtigd door de Israëlische rege ring om over de voorwaarden voor terugkeer naar de conferentietafel te onderhandelen. Maar wel legde hij er bij herhaling de nadruk op dat zyn land in principe bereid is het overleg te hervatten. Verder her haalde de generaal dat Israël blijft staan op het verkrijgen van „veilige grenzen" als onderdeel van een vre desregeling en op het behoud van het grondgebied dat daarvoor nodig is. Maar die formulering sluit „kleine gebiedsveranderingen op wederzijd se basis" niet uit. Ondanks do drukte met de sinter klaaspuzzel zijn er 32 inzendingen binnengekomen van de puzzel van vorige week. Door loting zijn de volgende prijswinnaressen uit de bus gekomen. De eerste prijs gaat naar: Mevrouw Lodewyk-Groencwegc Esdoornstraat 17 Nieuwerkerk De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. M. H. van Burg-v. d. Clingel Breestraat 5 Zierikzee En hier volgt de oplossing: Horizontaal: 1. duizend; 7. doelman 13. koper; 14. order; 15. I.M.; 17. top; 19. gek; 20. ml; 21. kap; 23. spiegel; 26. tor; 27. elan; 29. engel; 30. mare; 31. later; 33. nat; 34. Miami; 35. are; 36. Em.; 38. Ra; 39. rog; 40. air; 41. fesoten; 44. toe; 45. Ra; 46. bles; 47. snor; 49. nr.; 50. roek; 51. emoe; 52. eb; 54. acre; 56. Isel; 57. br; 59. dan; 61. tapkast; 63. koe; 64. Eva; 65. op; 66. Ee; 67. ren; 68. liter; 70. mes; 72. riant; 74. saai; 75. sepia; 77. kade; 78. tal; 79. stiekem; &1, men; 82. en; 83. mee; 84 Gap; 86. R. I.; 87. rijles; 89. cider; 91. nijptang; 92. trekker. Verticaal: 1. duikelaar; 2. ik; 3. zot; 4. epos; 5. neppe; 6. Dr.; 7. do; 8. orgel; 9. edel; 10. lek; 11. Mr. 12. nijlreiger; 16. malaria; 18. legaat; 20. Mormoon; 22. pater; 24. Inn; 25. get.; 26. taart; 28. Ne; 30. mi; 32. reflector; 34. manometer; 37. meekrap; 38. Re- nesse; 42. s.s.; 43. os; 46. boa; 48. rol; 52. edelsteen; 53. baviaan; 55. e.p.; 56. ia; 57. boender; 58. rentenier; 60. Na tal; 62. koepel; 63. kraam; 69. ei; 70. mei71. sik; 73. ik; 75. steen; 76. Ae- gir; 79. sela; 80. made; 83. mijt; 85. pek 87. RP; 88 s.g.; 89ct.; 90. R.-K. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. knaagdier; 6. tien- potig schaaldier; 12. vloeibare spijs; 13. schrede, pas; 14. tot herinnering (afk. Latijn); 16. gewricht tussen dij en scheenbeen; 18. levenslucht; 19. lidwoord; 20. gehoororgaan; 22. plaats in Limburg; 24. gewend aan de om gang met de mens (van dieren); 25. openbaar vervoermiddel; 27. wal kant langs een vaarwater; 28. op de ze dag, vandaag; 29. grootmoeder (kindertaal); 30. uithangteken bij drogisterijen; 31. bezieldheid, vuur; 34. violetkleur; 35. boterbloemige tuinbloem; 40. vogel; 41. stad in Bel gië; 42. deel van de dag (afk.); 43. de onbekende (afk. Latijn); 45. munt van 10 dollarcent; 47. stad in Duits land; 50. kledingstuk; 53. licht werp anker; 55. stad in Thüringen (Duits land); 57. schermwapen; 58. lichaams deel; 59. specerij met scherpe, hete smaak; 60. stekelhuidig dier; 63. schuin door de scheepstekening aan gebracht snijvlak, waardoor men een rij snijpunten met de spanten ver krijgt; 64. loopplaats voor kippen; 65. orkestinstrument met.klokjesach- tige toon; 69. bijbelse persoonsnaam; 70. laatstleden (afk.); 71. loofboom; 72. drank uit rijst; 74. chemisch sym bool; 75. zijstuk of slip v.e. jas of een herenrok; 76. smal toelopende baan in een rok;, 78. royaal; 79, strek king (bv. van een roman). Verticaal: 1. onroerend goed als onderpand; 2. motorschip (afk.); 3. korte kous; 4. luchtig zomerverblijf; 5. leer v.h. heldendicht; 7. stad in Duitsland; 8. voedsel, spijs; 9. over eind staand stukje hout waarop de snaren v.e. strijkinstrument rusten; 10. antwoord betaald (afk.) (op tele grammen); 11. sikkelvoi-mig werp- hout; 15. grote, zure kers; 17. land bouwwerktuig; 18. hoewel, ofschoon; 19. boom; 21. technisch hulpmiddel ten dienste van de scheepvaart; 23. vaatwerk met hengsel; 24. dier met korte slurf; 26. onbepaald voornaam- wpord; 27. priestermutsje; 32. inwo ner van een zekere Noordhollandse plaats; 33. het voor het eerst open stellen van een gebouw, winkel enz.; 36. in hoge mategeducht; 37. vogel- produkt; 38. soortelijk gewicht (afk.); 39. niet net; 44. wellevend, hoffelijk; 45. rechthoekige metalen plaat v.e. handpers; 46. voegwoord; 47. volks naam van de kauw; 48. schrijf kosten (Latijn); 49. hard, streng (figuurlijk); 50. atmosferische neerslag; 51. wel riekende gomhars met bittere smaak 52. oor v.e. haas (jagerstaal); 54. lijn waarop geschreven wordt; 56. appel soort; 61. componist van Aïda, Ri- goletto enz.; 62. oefenproeftijd v.e. kandaat-notaris; 65. Ned. munt; 66. schijngestalte van de maan (afk.); 67. stoomschip (afk.); 68. stad in Duitsland; 71. zangstem; 73. plechti ge verklaring; 75. letter v.h. Griekse alfabet; 77. muzieknoot. De puzzel van deze week moet wel woensdag a.s. in ons bezit zijn in verband met kerstmis. -r fj 'Vflu Ouderavond Chr. Nijverheidsschool te Bruinisse MARKTBERICHTEN Coöp Veluwse Eierveiling Barneveld BARNEVELD, 17-12. - Aanvoer I.181.890 stuks; stemming rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-51 gram f 9,15-9,35; van 55-56 gram f 9,65-9,70.; van 60-61 gram f 9,75-10,20; van 65-66 gram f 10,00- 10,40. Eierveiling Barneveld Aanvoer 554.810 stuks; stemming rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gram f 9,80-10,01; van 56-57 gram f 10,00-10,17; van 61-62 gram f 10,26-10,61; van 66-67 gram f 10,55 -10,99. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 1.650.000 stuks; handel vlot. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f 10,00-10,70, kg.prijs f 2,00-1,84; van 59-64 gram f 10,85- II,15, kg.prijs f 1,84-1,74; van 65-69 gram f 11,30-11,70, kg.prijs f 1,74- 1,70. Witte eieren van 25 tot 50 cent per 100 stuks lager. BRUSSEL. De Europse minister raad is het in Brussel eens geworden over een herstructurering van het gemeenschappelijk onderzoekcen trum van Euratom. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft de regering gemachtigd een extra bedrag van 1,035 miljard dollar te besteden voor hulp aan Azië en het Midden-Oosten. De stemverhouding was 72 tegen 22 stemmen. PARIJS. De Franse regering heeft een „humanitaire actie" ondernomen met betrekking tot de ontwikkelin gen in Spanje, zo heeft de Franse re geringswoordvoerder Leo Hamon na het kabinetsberaad meegedeeld. Hij wilde geen bijzonderheden ge ven. PARAMARIBO. In het Surinaam se Lelydorp is nog een kind - het vierde - overleden als gevolg van het bij vergissing toedienen van een te grote dosis chenapodium bij het bestrijden van wormen. WASHINGTON. James Keogh, de voornaamste schrijver van de rede voeringen en toespraken van presi dent Nixon, heeft woensdag zijn ont slag ingediend. De 54-jarige Keogh wil weer in de journalistiek terug. WASHINGTON. President Nixon heeft de 49-jarige kolonel Jeanne Holm benoemd tot eerste vrouwelij ke brigade-generaal bij de Ameri kaanse luchtmacht. De benoeming moet nog bekrachtigd worden door het congres. BEIROET. Een Libanese miliaire woordvoerder heeft verklaard dat een Israëlische patrouille tot het dorp Blida op Libanees gebied is doorgedrongen en daar vier onbe woonde huizen heeft opgeblazen. FOIX. Het Spaanse vice-consulaat in Foix aan de Spaans-Franse grens is bij een bomaanslag ernstig be schadigd. Ruiten van omliggende huizen sneuvelden en een auto liep schade op. MADRID. De Spaanse vice-presi dent admiraal Luis Carrero-Blanco zal maandag in de Cortes (het Spaanse parlement) een verklaring afleggen over de politieke situatie in Spanje, zo heeft het Spaanse pers- burêtu „Efe" uit goedingelichle poli tieke kringen in Madrid vernomen. WASHINGTON. President Nixon heeft Amerikaanse indianen 20.000 ha land teruggegeven,, dat hun in 1906 door dc federale regering was ontnomen. BRUINISSE. 17-12. Onder leiding van het hoofd der school de heer A. P. Ouweneel werd deze week een ouderavond gehouden, van dc Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Bruinisse, die werd geopend met ge bed en bijbellezing, Psalm 96. Aan alle ouders van leerlingen van het derde leerjaar, was tevoren een advies toegezonden over de vorde ringen van de leerlingen. De inhoud van dit advies was, het inzicht van de schoolleiding of een bepaalde leerling geschikt was voor het af leggen van een praktisch of voor een theoretisch examen. Over deze beide examenmogelijkheden en de consequenties daarvan werd door de heer Ouweneel een toelichting gege ven. De heer Ouweneel begon met erop te wijzen, dat grote verande ringen waren gekomen in het LHNO (Lager Huishoud en Nijverheidson derwijs) sinds 1968 (de invoering van de wet op het voortgezet onderwijs). In hoofdzaak bestonden deze uit: 1. Het huishoudonderfvijs werd van 2- jarig, 3-jarig. 2. Er kwam een ver mindering van de praktijkvakken, die plaats moesten maken voor een KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Assen: J. A. Rietberg, Vaassen; te Bodegraven: dr. B. W. Steenbeek, Nunspeet. Aangenomen naar Ambon (voor de opleiding van predikanten aan het Instituut Theólogica B.P.M. te Am- bon) drs. G. Boer, Oegstgeest. Bedankt voor Hillegersberg: J. Kooien, Werkendam. Togelateh tot de evangeliebedie ning: E. R. Jonker, Mauritsstraat-19A te Groningen; J. J, Ruitenberg, Lin- gestraat 64 te Groningen; mejj. M. Spijker, Floralaah 61 te Oegstgeest. Ger. Kerken Beroepen te .Winterswijk: D. Krij ger, Baarn. Beroepbaar: kand. H. van Tilburg, Kubbeweg 17. te Biddinghuizen en kand. J. Pruim, Dr. Schutlaan 8 te Nunspeet. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Drachten: A. Jager- sma, Groningen-Oost. Unie van Baptistengemeenten Beroepen te Haarlem: J. Bouritius te Emmen. Ger. Kerken eii de buitenlandse werknemers UTRECHT, 1712. „Voor thuis in Marokko" heet een boekje van de Egyptenaar drs.. Monir Aziz Saad dat is uitgegeven door het algeineen diakonaal bureau van de Gerefor meerde Kerken. Drs. Saad die vijf jaar economie heeft gestudeerd aan de Vrije Universiteit iri Amsterdam, geeft in dit boekje de indrukken weer uit interviews met 400 in Ne derland werkzame Marokkanen. Hij verbindt daaraan ook een aantal aanbevelingen. Notabel Hervormde Kerk In de vergadering van gemeente leden der Ned. Herv. Kerk werd ge kozen tot notabel der gemeente de heer J. L. Bodbijl. Advertentie KOUWENBERG gasverwarming Posfsfraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. verzwaring en theoreti|che vakken. 3. Het instellen van een verplicht examen. Het praktisch en theoretisch exa men: Er kwamen twee mogelijkhe den, het afleggen van een praktisch en een theoretisch examen. Hèt theoretisch examen bestaat uit 5 vakken waarvan drie verplicht, hiervoor komen schriftelijke exa menopgaven uit Den Haag. Het di ploma geeft toelating 'tot het Mid delbaar beroeps onderwijs (M.N.O.) onder andere opleiding tot Inrich tingsassistente (INAS), Oriëntering Verzorgende Beroepen (O.V.B.), kin- der verzorgster, kostuumnaaien enz. Het praktisch examen in vier vak ken, hiervan is één vak verplicht, (nederlands) waarvoor schriftelijke examenopgaven uit Den Haag, an dere vakken ter keuze uit de theo retische en/of praktische vakken, het diploma geeft toelating tot leerlingenstelsels die nog verder uit gebroed dienen te worden. Deze leerlingenstelsels zijn namelijk nog niet van de grond. Van de gelegenheid om vragen le stellen, of verder te spreken over de examenkeiize werd een bescheiden gebruik gemaakt. Het onderwerp was zeer duidelijk uiteen gezet. De opkomst was behoorlijk. Voor 40 jaar.... ZIERIKZEE. Niemand weet wat de klok van het stadhuis zondag en maandag -flankeerde, maar ze was m ieder geval weer aardig van streek. Vele kerkgangers hadden er last van en ook maandag bracht dit manke- ment velen in verwarring. Vermoed wórdt dat de klok misschien versle ten is of niet opgewonden. Het is'te hopen dat.er spoedig een einde aan deze mankementen komen zal. ZIERIKZEE. Advertentie. Verlo ren een grote roeiboot, tegen zeer hoge beloning terug te bezorgen bij J.V. ZIERIKZEE.. Deze week zal in de Ambachtsschool te Zierikzeeeen tentoonstelling van schilderijen wor den gehouden van de kunstenaars D. en M. Meeles, afkomstig uit Gronin gen. Daar deze twee artiesten al eer der hun werk hier tentoongesteld hebben verwachten wij een grote opkomst van kunstlievend publiek. SEROOSKERKE. Donderdag werd er in een van de schoollokalen van de O.L. school een ouderavond ge houden. Vele vaders van schoolgaan de - kinderen waren aanwezig maar de moeders ontbraken natuurlijk. Er werden met een toverlantaarn plaat jes uit Nederlands-Indiê vertoond die een grote belangstelling bleken te hebben. BRUINISSE. Toen zondagavond de koster naar zijn kerk wilde gaan om streeks vijf uur, zag hy enige per sonen die uit de kerk renden over een schutting klommen en de duis ternis invluchtten. Vermoedelijk wa ren zjj gekomen om de inhoud van de kóllektezakjes mee te nemen. ZIERIKZEE. Dat ook veertig jtihr geleden het Zierikzeesche voetbal elftal successen boekte blijkt wel uit het onderstaande. De wedstrijd Zierikzee I-Zeelan- dia II eindigde na een kwartier spe len al.in een 2-0 overwinning voor Zierikzee. Na de rust probeerde Zee- landia aanval een doelpunt te sco ren wal ook lukte. Maar aangemoe digd door deze aanval maakten de Zierikzeeënaren er tot het eindsig naal 5-0 van. Een mooie overwinning bij slechte weersomstandigheden. ZIERIKZEE. De opbrengst van de alhier gehouden kollekte voor het huldeblijk aan H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hendrik bij de herden king Van hun- 25-jarig huwelijks feest bedraagt het mooie bedrag van f 231,11. DU1VENDIJRE. De oudercommis- sie der O.L. schoot alhier heeft een cursus voor leerlingen boven de leer plichtige leeftijd georganiseerd. Reeds zestien personen toonden hun belangstelling. NOORDWELLE. Alhier ipprd een druk' bezochte vergadering gehou den van Üe. vereniging der Land- bouwwintercursus. Diverse actuele problemen kwamen aan de orde ter wijl de gezelligheid niet ontbrak. ZIERIKZEE. Advertentie. - Con certzaal-Bioscoop: Tom Mix, de on overwinnelijke. Laat oud en jong weer genieten van zijn sympathieke gezicht, sympathiek spel, sympathiek vechten en winnen. WUPPERTAL. Sinds kort rijdt hel verkeer door de eerste twee-verdie- pingen-lunnel van Europa. De 1.043 meter lange Kiezelbergiunncl in Wuppertal verkort de rijtijd voor auot's van hier naar Dusseldorf - een belangrijk traject in het indus triecentrum tussen Rijn en Ruhr - van tot nu toe 45 op 15 minuten. Om dit bouwwerk tot stand te brengen moesten in zes jaar 135.000 kubieke meter rots met 90.000 kilo spring- stof uilgebroken worden. In de bouw kosten, die 45 miljoen mark bedra gen, zijn de modernste technische veiligheidsinstallaties begrepen: 64 detectoren meten voortdurend de snelheid van het verkeer. Wordt hel minimumtempo overschreden, dan schakelen 20 televisiecamera's in de tunnel in en brengen in hei hoofd bureau van politie in Wuppertal een beeld van het verkeer op het scherm. Om bescherming van het dier Mijnheer de redakteur. Wie helpt het dierenleed verzach ten? Dierenbescherming is hard no dig, omdat dierenmishandeling nog steeds voorkomt. Ook wil ik u weel een geval noemen. Door C. B. v. d. Schelde werd er donderdag 10 de cember 's morgens een jong hondje gevonden op de algemene begraaf plaats; kleur zwart dek, pootjes wit, eind van de staart iets wit, reu. Wil de eigenaar zich zo spoedig mogelijk melden bij onderstaan adres te Zie rikzee? Is het niet zo, dat men een huisdier liefdevol aanschaft? Het zijn toch schepselen Gods. Mag ik de mensen nog eens waarschuwen die een huisdier wensen aan te schaffen. Evenals een kind vraagt uw huis dier om liefde, begrip en eerbied, zodat zij weten waaraan zij zich heb ben te houden. Wanneer men het er toch niet voor over heeft een deel vap zijn eigen vrije tijd aan het dier op te offeren, is het beter geen dier te nemen. Zo iemand kan zich beter een speelgoeddier aanschaffen, die zijn leuk om naar te kijken en zitten muisstil, waar men ze ook neerzet. Wat leeft en groeit vraagt onder houd, al is het nog zo hoogbejaard. Ook de overheid kon zich het lot van de verwaarloosde dieren wat meer aantrekken, door een groter dieren huis te helpen opbouwen op Schou- wen-Duiveland en wat subsidies aan dierenbeschermingsorganisaties te geven. Daarom doen wij met vrij moedigheid een dringend beroep op u, ons te helpen in ons moeilijk en prachtig werk voor het weerloze dier. Daarom vrienden.... geeft u bij ons op als lid van onze vereni ging. Ook giften worden gaarne door ons aangenomen aan onderstaande adressen: H. J. Dorreman, hulpinspeclèur- Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, afd. Zeeland Noord, Zie rikzee. Tel. 3433. W. Haeck, Zierikzee, Slabberswerf 14 J. Goossens, Capelweg 19, Renesse. Tel. 421. Verhoging opcenlen motorrijtuigenbelasting maand uitgesteld DEN HAAG, 18-12. De voorge stelde verhoging met 30 procent van de opcenten op de motor ry tuigen - belasting zal een maand later moe ien ingaan dan aanvankelijk dc be doeling was. Donderdag hebben dc ministers drs. J. A. Bakker van Verkeer en Waterstaat en dr. H. J. Witteveen Financiën de kamer voorgesteld de verhoging niet le laten ingaan op 1 januari a.s., doch op 1 februari 1971. Het is namelijk niet mogelijk ge bleken het desbetreffende verho- gingsvoorstel nog dit jaar zowel door de Tweede als door de Eerste Kamer te laten behandelen. De opbrengst van de opcenten van de motorrijtuigenbelasting wordt gestort in het Rijkswegenfonds. De verhoging tot 174 opcenten met een maximum van f 224 per jaar is noodzakelijk om de inkomsten van het Rijks wegenfonds te kunnen aan passen aan de gestegen kosten van de wegenbouw. Thans bedragen de- opcenten nog 134 met een maximum van f 172 per jaar. SEOEL. Bij het vergaan van de Zuidkoreaanse veerboot „Namyang- Ho" zijn,, volgens nadere gegevens van de politie, 308 mensen omgeko men. Er zijn twaalf personen gored.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4