OOK VOOR HOGE SPAARRENTE Huishoudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee hield open huis Noodtoestand in Eritrea afgekondigd De wet op de op echtscheiding ga met uw tijd mee-ga naar de nmt Premier De Jong over de loonmaatregel STRÈEKNIEUWS INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 december 1970 Nr. 20794 Contact met de ouders ZIERIKZEE, 13-12. In de afgelo pen weken zyn voor verschillende klassen ouderavonden, resp., -mid dagen gehouden, waarvoor een goede belangstelling bestond. De directrice heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de ouders en leerkrachten. Doel van deze bijeenkomst is om contact te leggen tussen ouders en personeel in het belang van de kin deren. Er was o.a. een ouderavond voor de eerste klassen waar de lerares kin derverzorging, mevrouw Smallegan- ge, iets vertelde over sexiiele voor lichting. Daarna kregen de ouders gelegen heid met de leerkrachten over hun kinderen te spreken, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De bijeenkomst voor de Inas-klas- sen stond vooral in het teken van de op handen zijn de stagetijd, waai de leerlingen op 1 april aan gaan be ginnen. De stage-leraressen vertel deniets over de stages en over de ziekenhuizen, bejaardeninrichtingen en gezinnen, waar de Inasleerlingen gedurende het stage-jaar in gaan werken. De bijeenkomst voor de PH/PN af deling hield vooral verband met het examenpakket dat de leerlingen vol gend jaar af te leggen zullen hebben Dit is een uitvloeisel van de inwer king getreden wet op het voortgezet onderwijs. Ook de ouders van de vormings klas zijn bijeen geweest. Deze leer lingen krijgen een jaar algemeen vormend vrouwelijk onderwijs, met een verzwaard programma en kun nen later eventueel verder voor de leraresopleiding, verpleegster of huishoudkundige. De ouders van de OVB opleiding (oriëntering verzorgende beroepen) kwamen op school om onder meer iets te horen over de 3 maandelijkse stagetijd van hun dochter, over het plaatsen hiervan in verpleeginrich tingen of in gezinnen, die resorteren onder maatschappelijke gezinsver zorging of e.v. kraamverzorjjing. Bijeenkomsten voor de andere klassen staan nog op het programma voor het volgende jaar. Verder dient nog te worden ver meld een initiatief van een paar leerlingen op 4 december om een inzameling te houden voor Pakistan. Deze spontane bliksemaktie had tot resultaat dat een bedrag van f 156, bijeengebracht werd. ADDIS ABEBA, 16-12. Keizer Hai- 1c Selassie van Ethiopië heeft woens dag voor het grootste deel van Eri trea de noodtoestand afgekondigd. De betrokken gebieden zyn recht streeks onder het gezag van de mi nister van defensie, generaal Kebbe- de Gabre, gesteld. Volgens het decreet hebben enige niet met name genoemde regeringen op hun grondgebied „bandieten" op geleid en van moderne wapens voor zien, waarmee deze mannen naar Eritrea zijn gekomen om de eenheid van het land en de Ethiopische soe vereiniteit te ondermijnen. Kenne lijk wordt hierbij gedoeld op leden van het militante „front voor de be vrijding van Eritrea", die verant- Demons tra tie leraren middelbaar technisch onderwijs DEN HAAG, 16-12. Leraren bij het middelbaar technisch onderwijs gaan vandaag (donderdag) ter gelegenheid van de behandeling van de onderwijs begroting in de Tweede Kamer te Den Haag massaal optreden. Om tien uui; wordt verzameld op het Malieveld en vandaar wordt gelopen naar het gebouw van het ministerie van onderwijs. Daar wordt een ver klaring ovehandigd aan secretaris generaal mr. M. D. van Wolferen. Vervolgens willen de leraren naar het Binnenhof trekken. In de verklaring zegt de unie van leraren bij het middelbaar technisch onderwijs dat bij de invoering van de mammoetwet het personeel bij dat onderwijs tussen wal en schip is gevallen. De school werd weliswaar gepromoveerd, maar voor de leraren werden niet de juiste consequenties getrokken. DEN HAAG, 17-12. Minister mr. C. H. F. Polak van justitie heeft enige veranderingen aangebracht in zyn ontwerp voor een nieuwe echtschëi- dinsrecht. Het gewijzigde ontwerp heeft hy tegeljjk met zyn memorie van antwoord en een nota van wij zigingen donderdag aan de Tweede Kamer aangeboden. Vooral de procedure van de schei ding is gewijzigd. Geen essentiële veranderingen on dergaat het systeem van het wets voorstel. De minister handhaaft als enige grond waarop echtscheiding en scheiding van tafel en bed kunnen worden uitgesproken, dat het huwe lijk duurzaam ontwricht moet zijn. In de voorgestelde echtscheidings procedure zijn enkele termijnen aan zienlijk bekort. Echtscheiding zal volgens het gewijzigde ontwerp in de regel kunnen worden uitgesproken na een procedure van een half jaar (dit was één jaar). Het huwelijk hoeft voor echtscheiding maar één jaar te hebben geduurd. Volgens het oude ontwerp was deze tei-mijn twee jaar. DEN HAAG. Zonder hoofdelyke stemming is de Tweede Kamer woensdag akkoord gegaan met de begroting van buitenlandse zaken. De fracties van PSP, CPN en Boe renpartij kregen aantekening tegen de begroting te hebben gestemd. Advertentie Het is goed speren bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8%% NMS-Rentespaarbrieven. nederlandsche middenstandsbank de bank waar ook zich thuis voelt! Ingediende moties werden verworpen DEN HAAG, 16-12. Direct na het aanvaarden door de Tweede Kamer van de door de regering genomen loonmaatregelen, hebben zowel mi nister-president P. J. S. de Jong als minister B. Roolvink (sociale zaken en volksgezondheid) het vertrouwen uitgesproken, dat het beoogde effect van deze maatregelen ook inderdaad zal worden bereikt. Zij hebben een beroep gedaan op alle betrokkenen en met name op de (georganiseerde) vakbeweging in ons land en de verwachting geuit, dat de vakorganisaties zich als goede de mocratische instellingen zullen hou den aan de beleidsmaatregelen van de regering. Tegenover het A.N.P. verklaarden beide bewindslieden, dat de nu ge troffen en als gevolg van de debatten in de Tweede Kamer in belangrijke mate gewijzigde maatregelen van grote betekenis zijn voor geheel het Nederlandse volk. Alle maatregelen, gericht op het tegengaan van de geldontwaarding, zijn van groot be lang voor elke Nederlander en zo ook deze, aldus de minister-presi dent. „Ik hoop en verwacht", zo zei hij, „dat iedereen er nu zijn schou ders onder zal zetten om het beoog de effect van deze maatregelen te bereiktn". Premier De Jong merkte op, dat de regering bijzonder ver heugd is over het feit, dat de kamer de regering steunt in haar streven om de verdere geldontwaarding te bestrijden. Premier De Jong zei, geen verdere moeilijkheden te verwachten als ge volg van deze maatregelen en zulks temeer niet, omdat deze zijn tot stand gekomen in een open, vrije discussie in democratisch overleg. woordelijk worden gesteld voor aan slagen op verscheidene officiële per sonen. Vorige maand kwam de com mandant van de Ethiopische divisie die in Eritrea is geleverd, generaal Tesjome Irgoetoe, om het leven toen hij in een hinderlaag viel. Beroering rondom „Hartzegelaktie" In de krant van dinsdag j.I. pu bliceerden wij een kort berichtje over het op 18 december a.s. van 'start gaan van een nationale spaar- zegelactie onder auspiciën van de Ned. HarV Patiënten Vereniging. In tussen vernemen wij dat deze aan gekondigde actie in den lande nogal beroering heeft gewekt en geleid heeft tot verontwaardiging bij de winkeliers over de wijze waarop de desbetreffende vereniging de mid denstanders ertoe wil aansporen z.g. „Hartzegels" te verstrekken. In dit verband zij er op gewezen dat de Federatie van het Ned. Kath. en Chr. Ondernemersbond in het midden- en kleinbedrijf haar leden heeft geadviseerd niet aan de actie mee te doen. Aan de textielzaken is door de organisatie eenzelfde advies gegeven. Verwarring schijnt er ook te zijn ontstaan in P.T.T.-kringen over deze actie, waarvan ook het overlegorgaan van het Kon. Verbond van Ondernemers en de Onderne mers-Federatie voor het Midden- en Kleinbedrijf zich heeft gedistanci- eerd. De hoogleraren in de cardiolo gie Nauta en Hugenholtz hebben, volgens publikaties in landelijke persorganen, medegedeeld sceptisch te staan tegenover de wijze waarop de actie wordt gevoerd. ZIERIKZEE P.v.d.A.-fractie wil opzegging vertrouwen in wethouder mr. K. A. Keuning Naar wy vernemen heeft de frac tie van de Partij v. d. Arbeid van de gemeenteraad van Zierikzee in een brief aan de loco-burgemeester ver zocht om binnen de in het artikel 47 van de gemeentewet gestelde ter mijn een raadsvergadering te beleg gen. De reden van dit verzoek is het voornemen van de P.v.d.A.-fractie een voorstel aan de raad te doen om te beslissen het vertrouwen in wet houder mr. K. A. Keuning op te zeg gen. Dit naar aanleiding van het feit dat mr. Keuning, zoals gemeld, is overgegaan van de P.v.d.A. naar DS '70. Lager tarief Zeelandbrug In de gehouden Statenvergadering is een pleidooi gehouden de toltarie ven voor de Zeelandbrug te verla gen, althans voor de bewoners van Schouwen-Duiveland. De suggestie zal door G.S. worden bestudeerd. G.S. willen eerst weten wat de fi nanciële gevolgen iijn van een der gelijke tariefsverlaging, om verant woord te kunnen reageren, als t.z.t. een voorstel over deze zaak aan de orde zou komen. Schip zat vast onder Zeelandbrug Een onder Panamese vlag varende kustvaarder heeft woensdagmiddag bij opkomend water enige tijd vast gezeten onder de Zeelandbrug. Het schip, de „Pereschaun" (324 dwt.) was onderweg van zee naar Yerseke beklemd geraakt tussen het water en de brug. Deskundigen ter plaatse verwacht ten reeds dat door het opkomend water, de kustvaarder steeds verder onder water.»zou verdwijnen. Het ge lukte echter twee sleepboten om de kustvaarder los te trekken. Postzegelbeurs „Philatelica" De plaatselijke afdeling van Phila telica, welke onlangs haar 3e lus trum vierde, organiseert op zater dag a.s. opnieuw een „postzegel- beurs". Gezien het sukses van de vo rige beurs in maart jl. worden ook nu weer veel postzegelverzamelaars verwacht. De beurS wordt gehouden in de kantine der Land- en Tuin bouwschool „De Kluut" aan de Cau- straat te Zierikzee. De toegang is ge heel vrij. Er is gelegenheid tot ruil en koop van zegels, insteekboeken, albums enz. 's Middags wordt een veiling gehouden. Wethouder mr. K. A. Keuning trekt zich terug Wij vernemen dat wethouder mr. k. A. Keuning woensdag zyn ont slagbrief heeft ingestuurd als wet houder der gemeente Zierikzee. Na z\jn uittreden uit de P.v.d.A. heeft mr. Keuning zich duidelijk bezonnen op dc continuïteit van het wethou derschap, waarvan hy dc mogelijk heid aanwezig veronderstelde. Dit zou impliciet by voorbaat in moeten houden dat hij o.m. steun zou krij gen van de rcohtsc frakties. Bij schrijven echter is betrokkene zo vernemen wy - medegedeeld dat hy op de steun van de rechtse fracties niet kan. rekenen. Mr. Keuning heeft daaruit de conclusie getrokken, dat een te verwachten motie van wan trouwen tegen zyn persoon als wet houder, een meerderheid zou krygen en hij besloot daarom onmiddellijk af te treden. Lezing voor Rotaryclub In het verslag van de voor de Ro taryclub Zierikzee gehouden le'zing over Zuid-Afrika, opgenomen in het dinsdagnummer, is - tot onze spijt - de naam van de spreker onjuist in de krant gekqmen. De causerie werd gebracht door ir. G. L. Nieuwendijk. De foute naam moet een „slip of the pen" zijn geweest door de december- drukte. Verkiezing wethouder Vrijdag 18 december wordt een openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad, zulks in verband met het terug treden van mr. K. A. Keuning als wethouder. De wethou dersverkiezing is dan ook het enige agendapunt. BURGH Bij een oude foto Kinderen en een blikken vlag Het is merkwaardig hoe de regel matige publikaties van een of ande re oude foto uit een dorpsgemeen schap inslaan. Vooral als er daarbij vragen gesteld worden, regent het alras telefoontjes, waarby de een nog meer weet dan de ander. Deze week was er een fraaie'oude kaart van Burgh, met daarop een vijftal kinderen op de voorgrond. Het is wel erg verwonderlijk dat jiie mand van de er op staande kinderen nu reeds al flinke vijftigers) nog weet dat zij er zelf op staan. Uit een of andere bewaardoos voor prent briefkaarten verscheen dezelfde kaart en daar achter stond precies op wie de kinderen waren. Een familielid zei ons dat het vijf tal bestaat uit (allen nog met hun meisjes- en jongensnamen): Nico Speelman, Piet Bakker (overleden), Mina Speelman, Marie Speelman en Adriaan Slager. Een der Achter staande dames is mevr. Boot-Blom, toen nog mevr. Beije-Blom en echt genote van de slager de heer Jb. Beije. Dan de vlag op de toren. Het was in de eerste wereldoorlog en het moest iedere oorlogvoerende natie duidelijk aangetoond worden dat Nederland neutraal was. Burgh deed dal door een grote blikken vlag met rood, wit en blauw er op geschilderd dag en nacht van de toren te hangen B.ij veel wind of storm rammelde het gevaarte daar hoog in de lucht spookachtig en het was ook niet te venuachten dat een vliegtuig eerst met een zaklichtje speurde of dat land wel neutraal was. Haamstede liet dag en nacht een echte vlag wapperen doch dat kostte de ge meente veel geld, want bij storm of veel wind woei de vlag er dikwijls af. Brouwershaven en Ouwerkerk (men zegt ook Nieuwerkerk) deden het anders en schilderden de top van de kerktoren rood, wit en blauw. De cross voor brommers De inschrijving voor de a.s. zater dagmiddag te houdon terreincross voor bromfietsers loopt uitstekend. Voor de eerste maal zullen ook deel nemers van buiten Schouwen-Duive land aan de start verschijnen. Een aantal crossers uit Vlissingen en Middelburg heeft ingeschreven op supersnelle brommers waarvoor een aparte categorie is ingesteld. Verder de zelfde inschrijvers van de cross die met Sinterklaas is gehouden en die toen een groot succes werd. Deze voor de Westhoek nieuwe sport is niet van gevaar ontbloot en daarom wordt het publiek verzocht zich op ruime afstand van het uit gezette parcours op te stellen. Indien het weer meewerkt en niet vriezend is kan weer op een grote toeloop naar Boeijes Bosch gerekend wor den. Er zijn opnieuw fraaie prijzen te winnen met daarbij twee wissel bekers. Kerstfeest Ver. van Huisvrouwen De afd. Wèsterschouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen hield dinsdagavond in de „Koebel" te Burgh het kerstfeest. Meer dan 100 leden hadden aan de uitnodiging ge hoor gegeven en namen plaats aan de sfeervol opgemaakte en versierde tafels. Talloze kaarsjes zorgen deze avond voor de verlichting en de ver dere kerstversieringen in de grote zaal, bijzonder stemmingsvol aange bracht verving de kerstboom. Het openingswoord werd gespro ken door de presidente mevr. C. S. Hack-Sloover. Het feest, begonnen met samenzang, ging gepaard met het nuttigen van een gezamenlijk di ner. Tussen de gangen door werd de eenvoudige liturgie afgewerkt. Voor een toepasselijke declamatie zorgden de dames Blom-Ver west, Duson-Tuinman, Hack-Engel en Schooneveldt-Noormans. Mevr. Beij- erman-Drost vertelde het kerstver haal. Voor de begeleidende piano muziek zorgde mevr. Koole-Alsbach. Aan het slot sprak mevr. Everwij n- v. d. Bout een algemeen dankwoord. Mevr. Hack deelde nog medé dat een gift was ontvangen van mevr. Röell- Cramer en een brief met de beste wensen van mevr. Hartog-Kolpa. pacht de percelen sectie C 993 groot 2.31.30 ha, sectie E no. 414 groot 2.11.50 ha en E no. 430 groot 0.77.90 ha. Deze erfpacht en pacht dient te worden afgekocht. De eigendoms overdracht van de percelen C 993 en E 414 (eigendom W. L. Blindenbach c.s.) is reeds geregeld. Met de eige naren van de andere percelen moet a nog overeenstemming bereikt wor den. Over de aankoop van de percelen, de afkoop van de erfpacht en pacht en de overname van de «op verschil lende percelen voorkomende opstal len is met de heer Malipaard onder handeld op basis van een rapport, opgemaakt door de Stichting Advies bureau Omoei ende Zaken te Rotter dam. Uiteindelijk is overeenstem ming bereikt over een totaalbedrag van f 145.000. Daarbij is overeenge komen dat de heer Malipaard de ge bouwen van de gemeente kan huren tegen een nader overeen te komen bedrag en hij voorlopig het gebruik mag voortzetten van de percelen C 995, C 998 (erf), C 994 ged. en C 993 ged. (weiland), een en ander met een opzegtermijn van 3 maanden en zon der recht op enigerlei schadeloosstel ling bij opzegging van huur en/of ge bruik. De heer Malipaard is voorts bereid aan de gemeente een geldlening te verstrekken ter grootte van f 100.000 tegen een rente van 8 pet. af te los sen in 20 jaar. Voorbereid wordt een nieuw be stemmingsplan voor het gebied Haamstede Zuid-west en hierin 'zal o.a. de bouw van de gecombineerde school voor basisonderwijs geregeld worden. ZONNEMAIRE Vergadering Groene Kruis Op 23 december wordt in het café- taria alhier een vergadering gehou den van de Groene Kruis-afdeling. KERKWERVE Afdeling Bejaardenbond Alhier is opgericht een afdeling van de Algemene Bond van Bejaar den. Het secretariaat is gevestigd aan de Vroonstraat (26). Met de ves tiging van een nieuwe afdeling, geeft de bond uiting aan. de wil tot uitbrei ding. De afdeling richt zich tot de bejaarden om toe te treden als lid. HAAMSTEDE De raadsagenda Aan de agenda voor de raadsver gadering van a.s. maandag is nog een aantal stukken toegevoegd. In verband met de realisatie van het bestemmingsplan Haamstede Zuid-west dient de gemeente de vol gende percelen te verwerven: sectie C 995 groot 0.03.15 ha, sectie C 994 groot 1.00.10 ha en sectie E 427 groot 1.11.90 ha, allen eigendom van de heer A. M. Malipaard te Haamstede. Deze heeft voorts in erfpacht het perceel C 998 groot 0.53.85 ha cn in OUWERKERK Serenade voor ere-lid Het erelid van de muziekvereni ging, de heer C. B. Boogerd, vierde op 9 dézer met de kinderen en klein kinderen zijn 80e verjaardag. Tij dens het feest in het Dorpshuis bracht „de muziek" ter gelegenheid hiervan een serenade. De voorzitter de heer Boot vertolkte aller harte lijke gelukwensen en sprak de hoop uit, dat de oude getrouwe jarige nog vele keren getuige zou mogen zijn van de aktiviteiten van het korps. Mét een douceurtje voor de kas wer den de muzikanten nog getracteerd op verversingen. Tunesië-avond voor Culturele Vereniging Voor de avond der Culturele Ver eniging was uitgenodigd de heer van den Berge uit Haamstede. Na inge leid te zijn door de voorzitter, de heer C. P. Kuijper, liet de heer van den Berge, die met zijn echtgenote vier keer het land heeft bezocht, vóór de pauze een serie fraaie dia's zien over Tunesië, een land, dat vier keer zo groot als Nederland is, maar uit eraard heel anders. De bevolking is arm, vriendelijk en gastvrij, maar het eist veel doorzettingsvermogen om het -land te doorkruisen. Verder dient men zich aan te passen en niet op tijd te letten. De Arabische taal geeft natuurlijk veel moeilijkheden; slechts in de grotere steden leert men op primitieve wijze wat Frans. Men kent geen prijzen en moet daar om steeds afdingen. Spr. had wat kruiken, kleedjes e.d. meegebracht, die zeer goedkoop zijn te verkrijgen. Het vreemdelingenbezoek gaat met grote sprongen vooruit; er zijn reeds prachtige hotels. De film na de pau ze toonde o.m. ook het bezoek van de sjah van Perzië aan president, Bourguiba. De voorzitter dankte hartelijk voor het gebodene, dat bijzonder in de smaak is gevallen. BRUINISSE Kerstvergadering N.C.V.B. Donderdagavond 17 dec. houdt de Ned. Ghr. Vrouwenbond afd. Brui- nisse, de kerstvergadering. Deze avond deklameert mevrouw Kom mer uit Sommelsdijk. Het bericht over de bouw van 9 woningwetwoningen voor rekening van de Chr. Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland door de firma Den Hartog (nummer van 15 decem ber) kan niet juist zijn. Door de Chr. Woningbouwvereniging is gèen op dracht daartoe aan genoemde aanne mer verleend. Een vooroorlogs plaatje van de zo genaamde Nieuwe School aan de Schelpweg te Ellemeet. De school en de woning (links) verdwenen in 1953 Subsidie voor dorpshuis De staatssecretaris van cultuur, repreatie en maatschappelijk werk heeft gunstig beschikt op het ver zoek van de gemeente Bruinisse een subsidie te mogen ontvangen uit 's ryks kas van f 78.700,tey be hoeve van het bouwen van een dorpshuis te Bruinisse, terwyl Ged. Staten van Zeeland goedkeuring ga ven aan een besluit van dc gemeen teraad om f 157.400,te lenen voor het stichten van genoemd dorpshuis, en het verlenen van een garantie in eventuele nadelige exploitatiesaldo. Het stichtingsbestuur komt vrydag 18 december bycen om de bouw van het dorpshuis verder te regelen. Zanguitvoering Zaterdagavond zal in de Hervorm de kerk te Bruinisse een zanguitvoe- ring woiden gegeven, waarvan twee Bruinisser koren meewerken, na melijk „Zingt met aandacht" onder leiding van de heer C. J. Groenleer uit Zierikzee en het Hervormd Kerk koor uit Bruinisse onder leiding van de heer J. van den Berge. Het is de bedoeling dat elk van de koren afzonderlijk zingt, maar er zal ook samenzang zijn, door de bei de koren en in dit laatste geval be tekent dit dat 70 personen zullen op treden. Botsing op Grevelingendam Op de Grevelingendam begon A. J. S. uit Den Helder aan een inhaal manoeuvre en hij haalde daarbij C. P. W. J. uit Voorburg, rijdend in zijn personenwagen, in. Toen de auto's op ongeveer gelijke hoogte naast elkaar reden week J. plotseling naar links uit en drukte daarbij de auto van S. in de linker wegberm. Beide auto's kwamen uit de richting Flakkee en reden in de richting Zierikzee. Een knipperlichtinstallatie van de Gre- velingenbrug werd daarbij bijna ge heel vernield, terwijl de auto van S. aan de vooi'zijde ernstig werd be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Sportvisser werd onwel en overleed JDe heer J. Suikerbuik, een onge veer 44-jarige sportvisser uit Bergen op Zoom, had dinsdag een dagje zijn geliefde sport op de Grevelingen uit geoefend. Hij had zijn eigen auto op Anna Jacoba-polder achtergelaten en reed met een vriend mee, om via de pont zijn eigen wagen te bereiken. Op de Dorpsweg te Bruinisse werd hij in de auto onwel en de vriend reed ijlings om geneeskundige hulp. Voor de woning van de dokter aan gekomen, bleek de man, die hartpa tiënt was, reeds te zijn overleden. Tentoonstelling „De Bruse Trekker" Vrijdag en zaterdag, 18 en 19 de cember, houdt de duivenhouders- vereniging „De Bruse Trekker" haar jaarlijkse tentoonstelling. In het „Centrum" worden ongeveer 200 duiven tentoongesteld, die vrijdag zullen worden gekeurd door de heer Zagers uit Bergen op Zoom, één dei- beste duivenkenners en -keurders van westelijk Nederland. Voor diii- venliefhebbers is dit weer een mooie tentoonstelling. Op 8 en 9 januari 1971 zullen even- eens in Bruinisse de beste duiven te zien zijn op de dan te houden ten toonstelling. Verkeerskursus Duivelend In de Zierikzeesche Nieuwsbode van dinsdag jl. las ik een'artikel, dat er in de gemeente Duiveland binnen kort een verkeerscursus van het Ver bond voor Veilig Verkeer van start gaat, wat ik van harte toejuich en waarvoor hoop ik, een goede belang stelling zal bestaan. In dit artikel heeft mij echter iets getroffen wat ik niet helemaal begrijpen kan. Ik kan mij nl. niet voorstellen, dat juist deze cursus cn nu citeer ik, „vooral aan te bevelen zou zijn voor degenen, die auto- of motorrijles ne men". Veel beter te zeggen: de cursus ware vooral aan te bevelen voor de genen, die reeds lang (of desnoods minder lang) in het bezit zijn van een rijbewijs en die er behoefte aan hebben hun theoriekennis weer eens op te frissen. Het ls immers genoeg zaam bekend, dat aan de praktische opleiding van de auto- of motorrij lessen, ook een theoretische oplei ding vastzit. Met dank voor dc plaatsing, J. M. SCHIETTEKATTE, Nieuwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3