AGENDA „Zeelandia"-jubilaris chauffeur M. Goudzwaard gehuldigd STREEKNIEUWS LAATSTE NIEUWS Fraai resultaat voor Kon. harmonie „Kunst en Eer" op concours te Middelburg Chauffeur AI. Goudswaard, 25 jaar bij „Zeelandia" ZIERIKZEE. 12-12. Zaterdagmid dag vond in de foyer van restaurant Mondragon in een druk bezochte bij eenkomst de huldiging plaats van de laatste „Zeelandia"-medewerker in de flinke rij van zilveren jubilaris sen die dit Zierikzeese bedrijf dit jaar heeft opgeleverd. Ditmaal wer den de schijnwerpers gericht op de heer M. Goudzwaard, stadschauffeur van „Zeelandia", die 26 oktober j.l. de dag herdacht waarop hij vijf-en- twintig Jaar geleden bij „Zeelandia" in dienst kwam en naar aanleiding van dit feit met echtgenote en kin deren door directie en collega's bij zonder hartelijk werd gehuldigd. „Zeelandia'-directeur, de heer M. Doeleman H.Jzn., constateerde in een hartelijk speechje tot de jubilaris en de vele aanwezigen, dat de heer Goudzwaard - veertig jaar - reeds als jongen van amper vijftien jaar bij het bedrijf in dienst kwam. Dat gebeurde dus kort na de bevrijding, in een tijd van beroering. „Een tijd toen de mensen met lege handen stonden in een nog geplunderd land". In die Jaren zou een bijeenkomst als deze niet mogelijk geweest zijn, al dus de heer Doeleman, die de jubi laris typeerde als een stille, beschei den, maar toegewijde en gewaar deerde medewerker. De directeur hoopte dat de jubilaris een nieuwe kwart eeuw bij „Zeelandia" zal mo gen volmaken en dat zijn gezond heid, zoals dat in de afgelopen perio de helaas nog wel eens het geval is geweest, niets te wensen zal over laten. De gezondheidstoestand van de heer Goudzwaard heeft er in 't ver leden o.a. toegeleid dat hij van het „grote" werk moest overgaan naar het „kleine", dat wil zeggen de tank wagen - waarmee hij een aantal ja ren o.a. naar België heeft gereden - verwisselde voor het stadswerk hetgeen o.a. personeelsvervoer bete kent. De heer Doeleman schetste verder de liefde van de jubilaris voor het materiaal waarmee hij dagelijks om gaat en bedankte hem voor al dat gene dat hij in een opklimmende reeks van jaren - via reclame- en emballage-afdeling naar het rijbe wijs - voor „Zeelandia" heeft gedaan. ZIERIKZEE, 14-12. Op het zater dagavond gehouden muziekconcours in de Stads en Gehoorzaal te Mid delburg, uitgaande van de Bond van Harmonie en Fanfare gezelschappen Zeeland heeft de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee o.l.v. de heer E. A. de Looff een fraai re sultaat geboekt. Het corps speelde met veel verve het stuk uit de Ere afdeling „Huite Bohemien" van Ord Hume en wist hiermede een eerste prijs te behalen met 98 punten. Do norm voor een eerste prijs is 96 punten. In haar beoordelingsrap port was de jury, bestaande uit de heren J. Pala en M. Ogier, vol lof over de fraaie harmonieklank, waar bij ze vooral het klarinettenregister prees. Gok dirigent De Looff werd een pluim op de hoed gestoken voor zijn muzikale opvatting en voor dracht. Aan dit concours namen 12 corpsen deel uit Zeeland. Het hoog ste aantal punten behaalde Domburg nl. 114, een eerste prijs met lof ter wijl de bekende brassband Excel sior uit Kloetinge een eerste prijs met lof behaalde met 108 punten. V akbondsopt reden gevraagd tegen huurwet ROTTERDAM. 12-12. Het voorlo- pig landelijk actiecomité tegen de huurvoox-stellen van minister Schut zal zich door middel van een oproep richten tot de drie grote vakcentra les met het verzoek tijdens de lande lijke staking tegen de loonwet van dinsdag a.s. ook op te treden tegen de huurwet die de minister wil in dienen. De heer Goudzwaard kreeg hierna het gouden insigne opgespeld, waar na hij uit handen van de heer Doele man een geschenk dnder couvert in ontvangst mocht nemen. Mevrouw Goudzwaard kreeg bloemen en een fraaie doos bonbons aangeboden. Goede collega Voordat allen de jubilaris en zijn familie persoonlijk gelukwensten sprak de heer J. Willemse als tolk van alle „Zeelandia"-medewerkers tot de heer Goudzwaard als een goed collega waarvoor allen stuk voor stuk waardering hebben en respect. In zijn dankvvoord sprak de voor zitter van de Bond de wens uit, dat in de toekomst ook andere corpsen uit Schouwen-Duiveland eens naar Middelburg zullen komen en dat het niet alleen bij Zierikzee zal blijven. Hengelwedstrijd H.S.V. Oosterschelde Aanstaande zaterdagmiddag zal voor de leden van de H.S.V. Ooster schelde de laatste hengelwedstrijd plaatsvinden. Om 13.00 uur vertrekt men vanaf het Havenplein naar het nog nader te bepalen wedstrijdter rein. Deze wedstrijd zal tevens de beslissing bxengen of de heer C. v. d. Weiwe inderdaad clubkampioen van de „Oostex-schelde" woi'dt. Ge zien de slechte vangsten van de laatste week maakt hij hiei'op een goede kans. De prijzen voor deze wedstrijd bestaan uit gevogelte. ZIERIKZEE Reconstructie Calandweg- Schuurbeque Boeijeweg Het Aannemingsbedrijf Leenhouts uit Sluis is dezer dagen begonnen met het omvangi'ijke karwei van de reconstructie van de Calandweg en de Schuurbeque Boeijesti-aat in de nieuwbouwwijk Malta I. Het verkeer ondervindt veel hinder van deze wex'kzaamheden en het zal genxime tijd dux-en eer genoemde straten weer verkeer kunnen verwerken. (Foto: Co Berrevoets). Van die waardering werd nog kort geleden bij de veertigste verjaai'dag van de heer Goudzwaai'd door het pei'sbneel blijk gegeven. Dat gebeur de ook deze middag nog eens in alle duidelijkheid met de aanbieding door de heer Willemse als geschenk van alle collega's aan de jubilax-is van een electrische booi-machine met toebe horen. Aan het slot van deze bijzonder druk bezochte en welgemeende mid dag spx-ak de heer Goudzwaard nog een pex-soonlijk wooi-d van dank voor de tot hem en zijn familie ge richte goede woox'den en aangebo den geschenken. Smit Bolnes boekt order voor drie motoren voor drógedading schepen Voor de drie droge lading schepen welke medio november door de re derij Smits Kopenhagen by de N.V. Scheepsbouwwerf v/h De Groot Van Vliet in opdracht werden gege ven, werden de voortstuwingsmoto ren thans besteld bij de motorenfa- briek Smit Bo'nes N.V. te Zierik zee, een werkmaatschappij van het I.H.C.-Holland I concern. Geleverd zullen worden motoren van liet type 308 HDK 2500 pk bij 300 r.p.m. Rektilikatie fofo-bijschrift In het ondex-schrift bij de vorige week geplaatste oude foto van de bouw van de Zuidhoekwoningen - thans vrijwel alle verdwenen - is helaas een onjuistheid vooi'gekomen. Nader vex-nemen wij nl. dat niet - zoals gezegd - de heer Bax de hoofdaannemer was, maar de heer H. Stouten. Het was het eerste wex-k van aannemer Stouten - in 1920 - aangenomen voor f 134.000, Gunning Door de Grontmij te Drachten werd namens de Plaatselijke Com missie voor de Ruilyèrkaveling te Warns (Friesland) het leveren en aanbrengen van stuwen en inlaat- duikex's met afsluiters en bijhoren de werken gegund aan Aannemings bedrijf Schouwen-Duiveland N.V. te Zierikzee. Kerstboom in Havenpark Traditiegetrouw is van gemeente wege ook nu weer een kolossale kex'stboom geplant in het Haven- pax-k. De ditmaal grote boom staat tegenover de zetel van het Water schap Schouwen-Duiveland en zal dezer dagen worden opgetuigd. Ook op de hoek van de Calandweg en de Caustraat (bij het benzinestation, werd weer een flinke kerstboom neergezet, zodat alle tekenen er op wijzen, dat het kerstfeest aanstaan de is. HAAMSTEDE Ds G. E. Huizing blijft in de Westhoek Ds. G. E. Huizing, Hervorrpd pre dikant te Haamstede en eerder te Waarde en D rei schor, heeft voor het ixem uitgebrachte beroep naar Co- lijrxsplaat bedankt. BROUWERSHAVEN Tractor in brand Zaterdagmorgen plm. half vijf werd te Brouwershaven de brand weer gealaimeerd voor een bx-and in Den Osse op de boerderij van de heer J. A. v. d. Bijl. Het bleek ge lukkig nog al mee te vallen, daar het niet de bedx-ijfsgebouwen betrof maar een tractor, die wegens kort sluiting in brand was gevlogen. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Midden- schouwen komt in openbare verga dering bijeen op dondex-dagavond 17 december a.s., in het gemeentehuis te Scharendijke. DREISCHOR Kollektes november Gedux-ende de maand november werd in de Hervormde Kerk van Dreischor als volgt gecollecteerd: voor de diaconie f 83,62; de kerk voogdij f 181,56; extra voor de kerk voogdij f 26,67; fonds derde kollekte f 60,41; zitplaatsen f 29,11 en na- jaarszendingskollekte f 71,07. De zendingsbussen in de kerk leverden nog eens f 124,12 op. NIEUWERKERK Bouwaktiviteiten In Nieuwerkerk heex-st er nog steeds een grote drukte in de bouw- sektor. Zowel aan de Deltastraat als aan Stationsstx-aat schieten de nieuw te bouwen woningen hard op. Wan neer de „winter" nog even op zich laat wachten, zullen deze projecten spoedig onder de kap gaan. Het ge bouwen complex aan de Ooststraat van het architectenbureau P. C. Tie- leman kwam zojuist onder de kap. De drie woningen, alsmede de nieu we Hervormde pastorie aan de Muijeweg nadex-en hun voltooiing. Aan de U.N.A.stx*aat kwam een gro te bungalow klaar en is x'eeds be woond. Tenslotte vermelden wij de bouw van een enox-me loods in op dracht van de Vereniging van land bouwgereedschappen en machines, welke staat aan de Middenweg. Winkelweek zeer geslaagd Nu de winkelweek weer achter de rug is, kon het bestuur van de mid denstandsvereniging een blik terug werpen. Met enkele woorden gezegd kan men spreken van een gx-oot succes. Zowel voor het bestuur der midden- standsvex'eniging als voor de deel nemende winkeliers was het resul taat boven verwachting. De omzet was ook dit jaar weer heel wat meer dan vorige jaren. Aan de dagattrac ties wex"d veel en druk meegedaan. Ook de verloting der uitgegeven bonnen trok veel belangstelling. Vooral de jeugd was px-esent in „Ons Dorpshuis", om de uitslagen te ho- x'en. Tenslotte deelt het bestuur nog mede dat de prijzen voox-zover nog aanwezig, kunnen worden afgehaald aan de winkel van Electra Lievense, Unastraat. Interkerkelijke Kerstzangdiensf Aanstaande zondag 20 december zal er, evenals andex-e jaren te Nieuwerkerk weer een interkerkelij ke Kex-stzangdienst worden gehou den. Dit jaar zal deze wox-den ge houden in het Gei-eformeerde kerk gebouw aan de Ooststraat. De plaat selijke predikanten ds. H. v. d. Heu vel (hex-v.) en ds. A. S. Rienstx-a (ge- ref) zullen deze dienst leiden. Aan- We zien hier de Dorps straat met Hervormde pastorie en kerk te Burgh. Het is 1916 en er is blijkbaar iels te doen in het dorp want de kerktoren is getooid met een vlag. Alen lette op het Gelderse wagentje links met de dames er naast, de vijf kinderen in het gras. Wie zouden het kunnen zijn? vang 7.Ü0 uur n.m. Medewerking zal verder worden gegeven door het Christelijk gemengd zangkoor „Eén Naam is onze Hope" o.l.v. Eduai'd Nieland te Zierikzee. OOSTERLAND Kerkcollecfe „Kinderzorg" De vroegere ..aardappelcollecte" ten bate van de Stichting „Kinder- zorg" te Middelburg, waarbij dooi de diakonie van de Ned. Herv. Kerk vex-schillende giften in nuturu, ge schonken door landbouwers en tuin ders in onze gemeente, werden ver zameld voor genoemde stichting is afgeschaft. Hiervoor in de plaats is gekomen een jaarlijkse kerkcollecte in de kerk, die dit jaar heeft opge bracht de som van f 234.01. Bouwrijp maken grond Door het aannemingsbedrijf Wan del uit Nieuwerkerk wordt momen teel in de nieuwbouw weer een ge deelte bouwgrond bouwrijp gemaakt door het aanleggen van een gedeelte straat ten zuiden van het sportge bouw aan de van den Abeeiestraat. Een aantal 30 cm wijde rioolbuizen zijn reeds gelegd met betonnen put ten, en men is op dit punt al bezig de bronbemaling te verwijderen die voor het maken van de diepe sleuven werd gebx'uikt. Door middel van .een traptor worden de sleuven dichtge schoven met zand, waarna een be gin kan worden gemaakt met het aanbi'engen van de bestrating. Wan neer deze straat gex-eed is zal er weer heel wat bouwgrond disponibel, komen. Namen voor deze nieuwe straten zijn nog niet bekend. Koliekten Herv. gemeente De kerkollektes in de Ned. Herv. Kerk alhier over de maand novem ber bedroegen: voor de kerkvoogdij f 749,05; voor de najaarszending f 386,21 (met inbegrip van f 29,37 van de zondagsschool); diakonie f 249,68; Centi'ale Verwai-ming f 172,77 en voor het Fonds Noodlijdende perso nen en kerken f 166,35. Ophalen grof vuil Op dinsdag 15 december a.s. zal de Reinigingsdienst Schouwen-Duive land hier ter plaatse weer gi-of vuil ophalen, dat gebundeld dient te wor den neex*gezet aan de weg. Het mag niet langer zijn dan twee meter en 1 m:i inhoud per eenheid. Bewoners van panden niet gelegen aan de weg, die de wekelijke ophaaldienst volgt, kunnen ook gx*of vuil meegeven met. deze wagen, doch zij dienen dit min stens één werkdag van te vox-en te. laten weten op het gemeentesecreta rie van de gemeente Duiveland te Nieuwerkerk. NIJMEGEN. In een ziekenhuis in Nijmegen is de zevenjarige Theo Theunissen uit Ottersum overleden aan de vexyvondingen die hij don derdagmiddag jl. bij een verkeers ongeluk had opgelopen. Het kind, dat met zijn rijwiel uit school kwam, werd ernstig gewond toen hij werd aangeraden door een personenauto. Verdachte wurgnioord te Groningen bekent GRONINGEN, 13-12. De zaterdag- middag in het Duitse Oldenbux-g ge arresteerde verdacht van de wui'g- mooxd op de 52-jarige invalide Gro ninger J. J. Koning, de 49-jax-ige chauffeur H. R. uit Groningen, heeft een voorlopige bekentenis afgelegd. Zoals eerder gemeld waren de offi cier van justitie mr. J. Muntendam en enkele Groninger i'echercheurs naar het huis van bewaring in Ol- denbux-g getx-okken waar R. ingeslo ten is, om de verdachte te horen. Berechting van de vier Zuidmolukkers DEN HAAG, 14-12. Om kwart over negen zijn vier van de 35 Zuid- Molukkers, die zich vandaag (maan dag) voor de Haagse rechtbank moe ten verantwoorden voor hun aandeel in de bezetting van de ambtswoning van de Indonesische ambassadeur in Wassenaax-, onder strenge politiebe waking van het huis van bewaring in Scheveningen naar het arrondis sementsgebouw overgebracht. De vier Zuid-Molukkers werden in een overvalwagen, begeleid door zes motoragenten, aan de achteringang van het gerechtsgebouw aan de Nas sau Ouwerkerkstraat afgeleverd. Om het gebouw pati-ouilleei't 'een flink aantal gehelmde en bewapende politiemensen en er staan drie over valwagens klaar. Stookolie op oever van de Westerschelde HANSWEERT. 14-12. Op de oever van de Westei-schelde tussen Hans- weert en Hoedekenskerke is maan dagmorgen een laag zwax-e stookolie aangcti-offen. Vermoedelijk is deze afkomstig van de Engelse tanker „Oswego Freedom", die zondagavond nabij Walsooi'den in aanvaring was geko men met het Zweedse schip „Otalla" De tanker zou een groot gat onder de waterlijn hebben opgelopen en daardoor olie verloren hebben. Maandag 14 december Zierikzee Mondx'agon, 8 uur, Philatelica, (Fa milie-avond). Tot en met donderdag 17 december a.s.: toneelinstructiemiddagen op di verse l.o.-scholen op Schouwen-Dui veland. Ouwerkerk Dorpshuis, Cultui'ele Vexeniging. Nieuwerkerk Dorpshuis, 8 uur, filmavond A.N.- W.B. Dinsdag 15 december Zierikzee 1-Ierv. Verenigingsgebouw, 8 uur, Kerstavond Plattelandsvrouwcnbond Noord gouw'e Café v. d. Weijde, 7.30 uur, ledenver gadering Groene Kruis Noordgouwc- Schuddebeurs. Nieuwerkerk Dorpshuis. 7.30 uur, Coöp. Land- bouwver. „Eendracht Bindt". Woensdag 16 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaax'denmiddag N.C.V.B. (Kerst- viering). Huis van Nassau, 8 uur alg. leden vergadering, afdeling Zierikzee, Vei lig Verkeer. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, Kerstavond N.C.V.B. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 19.45 uur, geza menlijke Kerstviering Vrouwenvere nigingen. Donderdag 17 december Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur, vergade- ring gemeenteraad Middenschouwen. Vrijdag 18 december Burgh Het Wapen van Burgh, 7.30 uui", tweede uitvoering „Witte van Haem- stede". Zonncmaire Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Kerst feestviering afdeling Nooi'dgouwe e.o. Ned. Bond van Plattelandsvx-ou- wen. Zaterdag 19 december Zierikzee Land- en Tuinbouwschool, Postze- gelbeurs Philatelica. Eerste hypothecaire geldleningen op courante woon- en winkelhuizen, alsmede landerijen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Z.V.U. Speak Easy Sing Song Voor een helaas slechts klein aan tal belangstellenden ox-ganiseerde de Z.V.U. vx-ijdag jl. een boeiende avond. Een bijzonder „apax'te" avond: een verhalen- en liedjesprogramma on der de titel Speak Easy Sing Song, en gebi'acht door de acteur John Leddy en de zangeres Gerry Kley. John Leddy leverde een zeer ge- inspireerde bijdrage aan deze avond met een drietal boeiende vertellin- gen, waarvan één van eigen bodem, „De Driespi-ong" van Belcampo, het wonderlijke vex-haal van koning Wurm II, die geplaagd wordt door vreselijke di-omen en na de „opstand der dromers" wordt onthoofd. Bepaald niet alleen komisch was het door de heer Leddy zeer indrin gend voorgedragen „De Jodevogel" door Bern. Malamud, de geschiede nis van een „jodevogel", die op de vlucht is voor anti-semieten en een tragisch einde ondergaat. Het derde vex-haal was „De beke ring der Joden", van Philip Roth, dat handelt over een intelligent jongetje dal door bepaalde eigenschappen steeds in conflict komt met de rabbi, een ongetwijfeld indrukwekkend ver haal, door Johnn Leddy op boeiende wijze vooi'gedragen. Gerry Kley vertolkte vóór en na deze vertellingen op gevoelvolle wijze een aantal songs van deze tijd, o.a. liedjes van de Beatles Lennon- McCai*tney, van Dylan en Donovan. De vele thuisblijvers vrijdag jl. misten een boeiende avond. BAKEL. Bij een verkeersongeluk in de Noord-Brabantse plaats Bakel zijn twee mensen om het levengeko- men. Een personenauto vloog op de Stippelbergweg uit de bocht, en bot ste vervolgens legen een betonnen paal en tegen een boom. De bestuur der. de 61-jarige C. H. J. C. de Groot uil Helmond, en een tweede inzit tende. de 58-jarige H. J. van den Baar, ook uit Helmond, werden do delijk gewond. BRUINISSE Bruinisse Ned. Herv. kerk, 8 uur, uitvoering Bouw politiebureau opgedragen Herv. kerkkoor en Chr. Gem. Koor Zinet met Aandacht" en samen- Rijksgebouwendienst te s-Gra- v,.. venhage heeft de bouw van een pcr^" -zan6- litiebureau met twee dienstwonin gen te Bruinisse opgedragen aan Aannemingsbedx-ijf F. den Hartog N.V. te 's-Gravendeel-Zieiikzee voor de som van f 235.000,- Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2