m Bescherming tapen voor anderhalf miljard Voor verbouwing te Zonnemaire achteraf toch een vergunning STREEKNÏEUWS BLIK DOOR HET WERELD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 december 197(1 Nr. 20789 Gemeenteraad Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 7-12. Bü de aanvang der vergadering van de ge meenteraad Brouwershaven maan dagavond j.I. deetde de voorzitter, rar. J. P. Boersma mede, dat de heer J. A. v. d. B\jl wegens een beenbreuk niet aanwezig kon zijn. Namens de raad wenste h\j hem een spoedig al geheel herstel toe. Dank bracht de voorzitter verder aan de heer A. C. Visser, die jarenlang als raadslid en wethouder te Noordgouwe en in de nieuwe constellatie Brouwershaven zijn werkzaamheden heeft verricht in het belang der gemeente. N.a.v. de ingekomen stukken drong de heer Ph. v. Ast aan bij het college om het initiatief van Zierik zee's burgemeester dhr. D. W. Kaste len om de Haringvlietbrug zo spoe dig mogelijk tolvrij te maken, te steunen. De voorzitter merkte op dat er een normaal contract bestaat met het rijk, maar het college is voor stander om de brug door het rijk zo spoedig mogelijk te doen overnemen. „Het spel moet echter nog gespeeld worden .temeer nu de bewindsman van verkeer en waterstaat er nog niet voor geporteerd is". Vuilnisstortplaats Inzake het voorstel van b, en w. om de verordening rechten vuilnis stortplaats te Brouwershaven in te trekken, daar de ontvangen rechten op gemiddeld f 1,per week komen en het toezicht het tienvoudige van dit bedrag bedraagt stelde de heer 'M. Matthijsse voor de belt definitief te sluiten. Het vuil wordt in de slo ten gedeponeerd en het is een grote ergernis voor de voorbijgangers. Er is z.i. thans een goede regeling voor het ophalen van grof huisvuil. De voorzitter zei ook sterk in die rich ting te denken. „We willen echter graag een onderzoek in stellen of er nog behoefte aan bestaat bij de in woners om de belt voorlopig dage lijks open houden. Blijkt dat men het vuil nog in de omliggende sloten de poneert, dan wordt ze definitief ge sloten en ligt de schuld bij de men sen zélf". De heer Van Ast zou de belt graag open zien voor het afval van de grote bedrijven. De heer Bra- ber merkte op, dat er helemaal geen probleem bestaat, daar men zijn vuil kwijt kan in „Borrenbrood" te Zon nemaire. Hier komen zelfs afgeladen wagens uit Zierikzee en men mikt het maar midden op de weg. „Het is een fraai gezicht, en dat in een tijd dat we de ratten bestrijding subsidi ëren enerzijds, en anderzijds ze op deze plaats kweken. Om dan maar niet te spreken over recreatieplan nen, milieuverontreiniging enz,", al dus de heer Braber. De voorzitter zei dat van gemeen te wege het toezicht misschien wel aan de slappe kant is geweest, maar hierin zal verandering komen. De raad ging z.h.s. akkoord met de vaststelling 5e wijziging Bouw verordening, wijziging seizoen woon- verblij venverordening; vaststelling Verordening rechten voor ontsmet ting van veewagens en wijziging Le gesverordening. Een tweetal grondverköpen te Brouwershaven en Zonnemaire gin gen eveneens onder de hamer door. Om bouwvergunning Anders pakte het voorstel van b. en w. uit betreffende het beroep op een bouwvergunning door de heer F. Mielard te Zonnemaire niet ontvan kelijk te verklaren. Het betreft hiel de bouw van een voorportaal aan de woning Blooisedijk 4 te Zonnemaire welk bouwsel in strijd is met artikel 34 van de bouwverordening n.l. het niet voldoen aan redelijke eisen van welstand toe te passen materialen op zichzelf en in verband met de be staande omgeving. Tot weigering werd door b. en w. besloten overeen komstig het advies van de wel standscommissie. De heer Mielard stelde in zijn beroepsschrift, dat hij juist deze materialen heeft genomen om een moderne oplossing te krijgen en bij gebruik van andere (door de welstandscommissie voorgeschreven) materialen het voorportaal te donker wordt. Hotel Bom te Haamstede is al jaren lang een vermaard en gerenommeerd huis in Schouwens onvolprezen Westhoek. De kaart is nog niet zo oud, want deze dateert uit 1929. De afgebeelde Fordjes doen het goed. De heer A. Dalebout vroeg of het niet mogelijk was de zaak'zoate in een ander geval ook al eens is ge schied, tot een oplossing te bréngen. „We hebben voorgesteld ander materiaal te nemen, dan had er ze ker een oplosing ingezeten. Be zwaarlijk wat tevens dat betrokkene al had gebouwd'aldus de voorzitter. De heer Van Ast merkte op dat de situatie ter plaatse keurig is opge knapt, het portaal staat niet „op zicht" en maakt een degelijke in druk. Bij gebruik van ander mate riaal komt betrokkene op hoge kos ten. Hij stelde voor de bouwvergun ning alsnog te verlenen, waar de P.v.d.A.-fractie (behalve weth. De Moor) volledig achter stond. De heer Matthijsse vond het onjuist dat het college van ,b. en w. dergelijke be sluiten neemt vanachter „het bu reau" en niet zich zelf ter plaatse op de hoogte heeft gesteld. „In deze kleine gemeenschap moet men deze problemen naar menselijke maatsta ven behandelen". De heer Matthijsse zei net veel vertrouwen te hebben in de leden van de welstandscommissie en bevreemdde het nog steeds, dat hier een „vreemde eend" in de bijt zit (arch. ir. Ruige - red.). „De heer L. Braber zei steeds meer de indruk te krijgen,dat de mensen denken dat wij er voor hen zijn en niet andersom. Deze zaken noem ik spijkers op laag water zoeken en on ze fraktie (P.v.d.A.) wordt het dan ook meer dan beu om steeds be roepszaken in de raad te krijgen". De voorzitter antwoordde vragen stellers, dat hel. college heus de op vattingen van de raad wel kent. „Het college moet echter de verantwoor ding dragen. Misschien zijn we te veel afgegaan op het advies van de welstandscommissie. Het is een goed recht, dat betrokkene in beroep gaat en wanneer de raad er anders over denkt, dan ligt daar de verantwoor ding. Wat de welstandscommissie be treft, is de heer Ruige zeer terzake kundig en het is dus juist dat naast het hoofd .Gemeentewerken een tweede deskundige in deze commis sie zitting heeft." De voorzitter con cludeerde, dat het portaal keurig is gebouwd; de materiaalkeuze was, echter niet aanvaardbaar. En tot de heer Braber: „Wat de overstroming van beroepszaken betreft in de raad, we hadden er slechts twee in de vier jaar". De heer Braber: „Heb niet van overstroming gesproken"! In stemming gebracht duikelde het b. en w. voorstel met zeven tegen en twee voor (de wethouders) zodat be trokkene alsnog een bouwvergun ning krijgt Onderzocht werden vervolgens de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid, de heer C. J. de Munnik te Zonnemaire (in de vakature A. C. Visser) door de commissie bestaande uit de heren A. Dalebout, Ph. v. Ast en M. Matthijsse. Bij monde van de heer Dalebout werd geadviseerd tot toelating. Als hamerstukken werden behan deld de vaststelling voorbereidings- besluit Dreischor „Hoge Hoeve"; ver pachting van bouwland aan de heer P. J. Geelhoed te Dreischor; aangaan van een vaste geldlening vad f 400.000,-; vaststelling vierde wij ziging begroting 1969; idem elfde wijziging en dertiende wijziging der gemeentebegroting 1970. Stichting Dorpshuis Het laatste agendapunt betrof het verzoek van het bestuur Stichting Dorpshuis Dreischor om tot ophef fing d^r 'Stichting over te gaan. B. en w. zijn van mening dat dit inder daad aanbeveling verdient aangezien de exploitatie in de vorm van een dorpshuis niet meer mogelijk is. De huidige huurder, de heer T. G. v. d. Pol is bereid om de gehele zaak met inventaris over te nemen. De heer Braber deelde namens de P.v.d.A.-fractie mede, dat ze dit voorstel van harte toejuicht, daar deze. affaire reeds lang een lijdens weg is. Ook de heer A. Dalebout was sterk gepointeerd, „we hebben er al jaren op aangedrongen'. De raad ging z.h.s. akkoord. Tenslotte informeerde de heer Van Ast naar het lang uitblijven dei- bouwvergunning van het pand Marat 1 te Brouwershaven. Reeds in februari is een verzoek ingediend, maar nu deze verbouwing onder monumentenzorg valt wordt het een langdurige geschiedenis. De burge meester deelde mede, dat het sub sidieverzoek bij Monumentenzorg ligt maar zeide toe dat er spoed zal worden betracht. Aandeelhoudersvergadering Watermij. „Zeeland" De jaarlijkse aandeelhoudersver gadering van de N.V. Waterleiding maatschappij Zeeland, zal gehouden worden op donderdagmiddag 17 de cember a.s., in het hoofdkantoor van de vennootschap te Goes. Wat betreft de financiering 1,970 wordt de aandeelhouders voorgesteld het maximumbedrag van de kasgeld schuld der maatschappij voor 1970 vast te stellen op f 25.000.000. De be nodigde financieringsmiddelen voor 1971 worden geraamd op f 10.900.000. ZIERIKZEE Auto's botsten Op de kruising van de provinciale weg en de Klerksweg verleende me vrouw M. C. K. uit Zierikzee, be stuurster van een personenwagen,, geen voorrang aan A. J. L. B. uit Zierikzee, die op de provinciale weg reed. Er volgde een botsing waarbij beide wagens zware materiële scha de opliepen en de echtgenote van de heer B. licht gewond werd. Ceen voorrang verleend C.H.K. uit Kerkwerve, bestuurder van een personenwagen, verleende zondag geen voorrang toen hij op het Slabberswerf reed aan de van rechts komende personenwagen be stuurd door J. P. v. d. S. uit Noord- gouwe, waarna* een botsing ontstond. Persoonlijke ongelukken deden 'zich niet voor, wel was de materiële schade groot. SCHUDDEBEURS Vergadering Groene Kruis De afdeling Noordgouwe-Schud- debeurs van het Groene Kruis houdt de ledenvergadering op dinsdag 15 december'a.s. in café v .d. Weijde te Noordgouwe. In deze bijeenkomst zullen o.a. mededelingen worden gedaan inzake samenwerking van de Schouwse verenigingen die per 1 januari a.s. van start gaan. Aftredende bestuurs led en- niet herkiesbaar - zijn de> heren Kloosterboer, D Geroot, Guist en De Moor. RENESSE Onderwijzer en leerling (bijna] in zak Vrijdagmiddag was het grote ogen blik voor vooral de lagere klassen van de openbare basisschool .,'t Stae- pel'of' te Renesse aangebroken. Met als gevolg twee zwarte Pieten be zocht Sint de school. De leerlingen van de hoogste klassen, die de goed heiligman reeds enkele jaren „ken nen" werden het eerst b,ezocht. Bij de allerjongsten bleef de Sirït het langst. Gelukkig liep ook dit jaar glles goed af, want hoewel bijna een leerling en een onderwijzer in de zak verdwenen, konden allen na het vertrek van de Sint aan het kadoo- tjes uitpakken slaan. De verdere middag bestond uit eën optreden van de heer Ben de Groot uit Bergen op Zoom in het dorpshuis. Het vrij ama teuristische goochelwerk en de pop penkast vielen jammer genoeg wat tegen, waardoor de medewerking van de zaal ook beneden peil bleef. Na afloop konden de kinderen bij de uitgang nog een traktatie in ont vangst nemen. SIRJANSLAND Rode Kruis-verloting De opbrengst van de verloting, ge houden in de pauze 'tijdens de ver toning van de Rode Kruis-film, be- drbeg alhier het mooie bedrag van f 77. Aanwezig waren 33 personen. Sint bij jong en oud op bezoek Tijdens zijn rondreis door Neder land heeft Sinterklaas ook een be zoek gebracht aan dc basisschool te Sirjansland. Leerlingen, kleuters en vele be langstellenden waren ïeeds geruime tijd aanwezig om de komst van de bisschop af te wachten. Toen de Sint gearriveerd was, sprak de heer Heu- le, hoofd der school, enige hartelijke woorden tot de bejaarde kinder vriend. Sinterklaas kon tot zijn vreugde mededelen, dat de Sirjans- Jandse kindertjes braaf waren. Hij was ook erg getroffen door de zang- hulde. Het speet hem, dat hij niet de gehele middag bij de jeugd kon blij ven; hem was echter verteld, dat ook de bejaarden in hun sociëteits lokaal op hem wachten. Alvorens hij vertrok, kregen alle kinderen een ca deautje van hem en een zak lekkers. In het verenigingsgebouw stonden de bejaarden reeds klaar om Sint een welkom toe te zingen. Bestuur, serveersters en mevrouw De Kam, echtgenote van de burgemeester wa ren eveneens aanwezig. Mevrouw De Ronde-Bolijn leidde Sinterklaas naar zijn stoel en sprak een woord van welkom tot de bejaarde bezoe ker. Deze vond het prettig weer in bekend gezelschap te vertoeven. Als vanoud?, had hij weer voor ieder een presentje meegebracht. Dat Sint ook goed op de hoogte bleek van de be levenissen van de bejaarden, kwam tot uiting in de bijgevoegde gedich ten. Vele voorvalletjes, die men zelf al bijna vergeten was, scheen Sin terklaas zich nog te herinneren. Het was al laat toen de man uit Spanje Sirjansland verliet. Nagewuifd door allen vertrók hij om zijn rondreis te vervolgen. BRUINISSE Sint op kleuterschool Een van de plaatsen die Sint Ni- colaas nooit overslaat is de kleuter school te Bruinisse, waar hij met on geduld werd verwacht. Dit keer wa ren de moeders, thuis gebleven, in tegenstelling met vorige jaren. Sint en twee zwarte Pieten deden precies wat van hem en zijn helpers kan worden verwacht. Ze vermaanden en prezen, naar gelang het boek dit aan gaf. De kinderen gingen met een zak lekkers naar huis en de leraressen kregen ook een spatje van de ca deautjesregen. Vervoer suikerbieten Elf schepen vervoerden in de week van 1 tot 5 december via de haven van Bruinisse 5.289.720 kg suiker bieten. Het totaal kwam daardoor gedurende de campagne tot nu toe op 60.903.198 kg. Ongelukkige val De 82-jarige heer D. Labeur te Bruinisse is vrijdagavond in zijn wo ning zodanig gevallen, dat hij een beenbreuk opliep. Hij werd zater dagmorgen naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis vervoerd. Geslaagde verkoopaktie De jaarlijkse aktie van de Bruinis- ser Middenstand om ten behoeve van de cliëntéle e enverkoopaktie te houden is ook in 1970 weer bijzon der goed geslaagd. De verschillende deelnemers kunnen daarop zeker weer genoegen terugzien. Zeer geanimeerd was weer de deelneming aan de drie attracties waarbij we zoals we reeds eerder vermeldden, het aantal deelnemers groter was naarmate de prijzen die gewonnen konden worden groter waren. Het grootste aantal deelnemers had de eerste attractie, het raden van de fotografisch vastgelegde win- kelinterieurs, namelijk 363, waarvan de meeste goed waren. Geen enkele geheel goede oplos sing werd ingeleverd bij de tweede attractie, namelijk wie woonde voor de thans deelnemende midden stander in het door hem bewoonde pand. Grote struikelblokken hierbij waren de voorgangers van Drogiste rij Van 't Leven, van slager Wiel- aart, van W. J. Hoek (Hotel Storm) en van de fa. Huibers. Ook de derde attractie het raden van het aantal etalage ruiten had niemand geheel goed, maar hierover kan natuurlijk wel verschil van in zicht met. de jury bestaan. Al met al waren het goed bedachte attrac ties en het spelelement bleef. De clou waar alles om draaide bleef intussen de gratis koopdag, die op 18 november werd gehouden. Brand op drijvende kraan Maandagmiddag werd te Bruinisse brandalarm gegeven. Er bleek brand te zijn uitgebroken op een grote drij vende kraan aan de Oostkop. De kraan is daar ingezet voor het leg gen van zinkstukken en eigendom van de N.V. Havitas, Gebr. Van Oord Werkendam. Waarschijnlijk als gevolg van een lekje in een olieleiding voor de c.v. was het logiesverblijf in brand ge raakt. Er was een „echte" brand ont staan met sterke rookontwikkeling^ en grote hitte. De brandweer be streed de brand - uitgerust met pers luchtmaskers - op kordate wijze en slaagde er in om in een minimum van tijd het vuur in de verblijfs- ruimte te blussen. Op het moment van de brand was er in het logies niemand aanwezig. DEN HAAG. In de loop van zon dagavond is in het ziekenhuis Zuid- wal in Den Haag de 79-jarige Gerrit Oudijk uit Den Haag overleden aan de gevolgen van een verkeersonge- 1 val. De bejaarde man kwam zondag middag op de kruising Hengelolaan- Maartensdijklaan in de residentie met zijn bromfiets in botsing met een personenauto, waaraan hij vol gens de politie geen voorrang had verleend. Anderhalf miljard gulden zal er besteed worden als een „extraatje" ter verbetering van allerlei militaire objecten in Europa - daarover zijn de ministers van defensie van de N.A.T.O.-landen het in Brussel zo'n beetje eens geworden. Zo'n beetje, want de Britten hebben geen zin om nog eens een extra-greep in hun kas te doen terwille nan de gemeen schappelijke verdediging. Niet hele maal ten onrechte, want nan allerlei plannen om het Britse leger in te krimpen en bijxworbeeld niet meer ten oosten van Suez te laten optre den is de regering in Londen terug gekomen. Dat betekent dat in Enge land een reeks verlichtingen van het militaire budget niet is doorgegaan, die andere landen zo geleidelijk aan wel hebben doorgevoerd. Inderdaad kan van de Britten niet gezegd worden dat ze de zwakke schakel in de westerse militaire kracht zijn. Eventueel willen de Brit ten wel wat doen, maar dan met het geld dat de Duitsers betalen voor de aanwezigheid van Engelse troepen in Duitsland - sinds jaar en dag een lek in de Britse deviezenvoorraad waarover men zich in Londen ergert. Dat zou dan wel betekenen dat west- Duitsland niet zoals e*erst afgespro ken veertig procent van die ander half miljard zou moeten betalen maar tegen de vijftig procent of misschien er nog wel iets overheen. Geen vooruitzicht waarover men in Bonn juicht. Amerikanen Trouwens in geen van de hoofd steden waaruit de in Brussel verga derende ininisters afkomstig zijn is de animo erg groot om juist nu nog eens extra-geld in de N.A.T.O. te ste ken. Allerwegen kampt men met de verschijnselen van economische te ruggang plus een hollende inflatie en men bezuinigt dan liever. Maar in de. eerste plaats betekent die in flatie. al dat nominaal dezelfde be dragen al een vermindering van de echte militaire bestedingen beteke nen - alleen al om die reden zou om de inspanning niet te verminde ren nominaal een groter bedrag be steed moeten worden. In dit licht bezien is de extra-uit gave al niet veel meer dan een soort „loonronde" waaraan de N.A.T.O. toe was. Maar het gaat om meer. De vergaderende ministers hebben voort durend gesproken met een schuinse blik naar Washington. De Amerika nen, dat blijkt duidelijker en duide lijker, krijgen er genoeg van zo on geveer voor tachtig procent de wes terse defensie te financieren. Dat was misschien nodig toen de V.S. zeer welvarend waren en Europa dit bepaald niet was. Maar nu het aan weerszijden van de oceaan ongeveer eender is ligt het voor de hand dat men aan weerszijden van de oceaan ook even hard voor de gezamenlijke defensie werkt. En betaalt. Zo niet - zeggen vooral enige senatoren in DODELIJKE ONGELUKKEN ROERMOND. Mevrouw Van Eind- hoven-van der Heyden uit Sint Odi- liënberg is verongelukt op de rijks weg te Linne nabij Roermond. Zij wilde met haar bromfiets de rijweg oversteken en werd toen gegrepen door een vrachtauto uit Beegden. Zij was op slag dood. Het slachtoffer had twee kinderen. STOLWIJK. De 78-jarige C. M. de Vries is in zijn woonplaats Stolwijk bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Hij werd met zijn fiets bij het oversteken van de provincia le weg door een personennauto aan gereden. Bij aankomst in een zieken huis in Gouda bleek hij te zijn over leden. SLOCHTEREN. De 75-jarige chauf feur W. Wachter uit Slochteren is op de hoofdweg in Siddeburen (gem. Slochteren) om het leven gekomen. Het slachtoffer was bezig een rode lantaarn aan zijn langs de kant .van de weg geparkeerde vrachtwagen met aanhanger te bevestigen, maar werd tijdens deze bezigheid aange reden door een achteropkomende personenauto. De man werd op slag gedood. NAARDEN. Bij'een gecompliceer de autobotsing op. de rijksweg onder de gemeente Naarden is een vrouw om het leven gekomen en raakten drie personen zwaar gev^ond. Het slachtoffer, de 63-jarige mevr. A. F. S. J. Harkamp-Thoma suit Amster dam, overleed kort na het ongeluk in het Diaconessenhuis®te Naarden. EDE. Ten gevolge van een ver keersongeluk in Ede is maandag avond een 62-jarige inwoner van die gemeente, de heer G. Boei", overle den. De man stak fietsend de Ben- nekomse weg over, zonder voldoende uit te kijken. Hij werd door een auto geschept en in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij enkele uren later overleed. AMSTERDAM. De 83-jarige me vrouw C. Bartels-Veerman uit Am sterdam is zaterdagnacht overleden aan verwondingen die zij vrijdag avond bij een aanrijding opliep. De vrouw werd in de Marnixstraat in haar woonplaats gegrepen door een auto toen zij plotseling tussen ge parkeerde auto's de staat overstak. DIRKSLAND. In het ziekenhuis van Dirksland is zondagochtend overleden de 45-jarige mejuffrouw A. Drooger uit Herkingen. Zaterdag avond omstreeks kwart over elf is zij met haar bromfiets op de Molen dijk in Dirksland komen te vallen. Zij heeft daarbij hersenletsel opge lopen en werd naar het ziekenhuis overgebracht. Washington - dan moeten de Ame rikaanse troepen maar terug koment dat spaart lekker. Symbool Dit nu is iets wat de anderen, vooral Duitsland tot elke prijs willen voorkomen. Juist die aanwezigheid van Amerikaanse soldaten hier sym boliseert zeer duidelijk dat er nog een gezamenlijk onder Amerikaanse kernparaplu opererend nerdedigiiigs- stelsèl is - hun aftocht zou van de N.A.T.O. weinig meer overlaten dan een papieren verbond. Om de Amerikanen hier te hou den willen daarom overigens niet zo erg kapitaalkrachtige regeringen huns ondanks nog roei extra uit de kas putten. Afgewacht moet alleen worden of anderhalf miljard gulden - hoeveel dit ook is - toch niet een te laag bod is om Amerikaanse be scherming te kopen. Burgerlijke stand en loop der bevolking GEMEENTE WESTERSCHOUtVEN Geboren: 13. Sebostiaan Mark, z. van W .Anders en D. M. de Feiter (Renesse); 24. Willem Cornells, z. van A. C. Landman en A. N. Boot (Haam stede); 15, Johan Willem, z. van W. N. de Geus en E. Korteweg Maris (Haamstede, geboren te Zierikzee); 23. Jean Philippe, z. van L. J. G. Paap en E. Wondergem (Haamstede). Overleden: 5. Jacoba Peute, 72 jr., wed. van J. Hoogenboom (Haamste de); 7. Cornells Fasol, 64 jr., geh. met J. L. van IJsseldijk (Renesse, overl. te Zierikzee);15. Adriana Stoutjes- dijk, 79 jr., wed. van W. de Feiter (Renesse); 21. Marinus den Boer, 73 jr. (Burgh); 26. Marina Koopman, 67 jr., wed. van D. Verseput (Renesse, overl. te Rozenburg). Gehuwd: 6. Dirk Leendert Duin houwer, 21 jr. en Johanna Adriana Stoel, 20 jr. (Brouwershaven-Renes- se); 7. Florus Hendrik Fonteijne, 24 jr. en Catharina Johanna Hendrica Kelder, 23 jr. (beiden Haamstede); 17. Willem Steui', 37 jr. en Catharina Francisca Stuijts, 36 jr. (Noordwelle- Hogerheide); 20. Willy Charles Pe trus Corijn, 26 jr. en Neeltje Elselina de Heer, 21 jr. (beiden Haamstede). Vertrokken: 1. J. van Rooij en ge zin (Haamstede) naar Dirksland; 2. J. P. Roetman (Haamstede) naar W. Duitsland; 10. F. Termaat en gezin (Serooskerke) naar Amstei"dam; 13. M. Behrend (Burgh) naar Voorscho ten; 17. mevr. J. A. Duinhouwer- Stoel (Renesse) naar Brouwershaven; 23. J. de Glopper (Burgh) naar Elle- meet; 23. W. L. Tonckens en echtg. (Renesse) naar Leiden; 24. C. A. Fennet (Renesse) naar Breda; 30. J. A. Sepers en gezin (Serooskerke) naar Deventer. Aantal inwoners per 1 december 1970: 4298. GEMEENTE DUIVELAND Geboren: 10. Peter, z .van P. Roks en J. Capelle," Oostêrland; 14. Helena Bernhardina Annigje, d. van H. F. Clerx en M. A. Hage, Oostêrland; 26. Adriaan Cornelis Theodoor, z. van W. A. Kuijper en M. N. Vijverberg Ouwerkerk; 29. Leendert Marinus, z. van J. v. d. Bos en J. C. Heijboer, Nieuwerkerk; 28. Edwin Marinus, z. van C. P. v. d. Berge cn A. J. v. d. Werf, Oostêrland. Overleden: 13. Leendert Pieter van der Weijde, 78 jr., echtg. van J. C. Nikerk, Nieuwerkerk; 17. Anna Ja coba Tempelman, 81 'jr., wed. van M. Offermans, Oostêrland. Vertrokken: 6. G. M. J. Berrevoets van Nieuwerkerk naar Westerschou- wen; 25. J. M. F. Belfroid en gezin van Nieuwerkerk naar Leidschen- dam; 30. C. Bal van Nieuwerkerk naar Zierikzee. (Advertentie) Blijven TOBBEN? NEE! Direkt INRUILEN JA! voor 'n moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht naaimachine. Direkt doen, 't wordt al leen maar duurder 1 NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. Korte Meestraal 17 BERGEN OP ZOOM Telefoon (01640)3 58 78 BON Voor gratis folders zenden aan: Pfaff, Antwoordnummer 102, Bergen op Zoom Naam Adres Plaats 77

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3