AGENDA Groene Kruis Kerkwerve opgenomen in grotere eenheid STREEKNIEUfS Goederen en geld voor Oost-Pakistan KERKWERVE, 4-12. Onder voor zitterschap van de heer K. A. van Langeraad vergaderde vorige week te Kerkwerve de Vereniging Het Groene Kruis. Een zesentwintigtal leden had de moeite genomen deze vergadering te bezoeken, hetgeen een niet gering aantal is. In een openingswoord ging de voorzitter uitvoerig in op de fusie tussen de verschillende verenigingen in Schouwen en deelde mede, dat de statuten van de nieuwe vereniging reeds de Koninklijke goedkeuring hebben verkregen en dat zo' spoedig mogelijk na 1 januari 1971 de fi nanciële bescheiden opgemaakt moe ten worden, zodat dan de nieuwe vereniging ook administratief kan gaan draaien. Als gevolg hiervan was dit de laatste jaarvergadering. Nog eenmaal zal een vergadering uitgeschreven moeten worden voor a/sluiting van de boeken van de ver eniging. Het jaarverslag van de secretaris, de heer M. Post, gaf geen aanleiding tot opmerkingen. Het ledenaantal was het afgelopen jaar nog met 14 geste gen. De rekening over 1969 werd vast gesteld op een totaal aan uitgaven en inkomsten van f 10.524,10. Het ba tig saldo bedroeg f 2.486,12, doch 1969 gaf in feite een nadelig saldo te zien van f 935,64. Hoewel wel laat, werd toch de begroting voor 1970 nog vastgesteld. Deze begroting geeft een nadelig saldo van f 1.170,aan. welk eventueel tekort bestreden zal worden uit het nog resterende batig saldo van vorige dienstjaren. Dc contributieverhoging De kontributieverhoging tot f 17, ontmoette bij de vergadering geen bezwaar, omdat werd ingezien dat in de huidige tijd niet met de oude con tributies kan worden volstaan. Omdat als plaatselijke commissie de bestuursleden van de oude vere niging een funktie krijgen in de nieuwe vereniging werden de aftre dende bestuursleden, mevrouw Root-Gorter, de heren P. Boot en C. v. d. Wekken herkozen. De kascom- missie, bij monde van de heer St. Bij de Vaate kon niets dan goeds rapporteren. In de rondvraag werd nog ge-in- formeerd naar eventuele voorwaar den welke door de nieuwe vereni ging gesteld zullen worden bij toe- tredfng van verenigingen die nu neen hebben gezegd. Ook kwam ter sprake het voor een ieder ter be schikking staan van een draagbaar, welke bij eventuele ongevallen ge makkelijk gepakt kan worden. Hier over zal contact met het gemeente bestuur worden opgenomen. Nadat de voorzitter nog een woord van dank had uitgesproken tot het gemeentebestuur van Middenschou- wen, zuster Werkmans, mejuffrouw J. Fondse en de heer J. de Bil, werd de vergadering door hem gesloten, waarna er gelegenheid was de nog resterende obligaties te gelde te ma ken. Begin 1971 zal nog een verga dering worden gehouden ter afslui ting van de vereniging, die heeft be staan van 1917 tot 1971. ZIERIKZEE Afd. Zeeland Ver. tol Bevordering Homoeopathie Op vrijdag 11 december a.s. wordt in het Huis van Nassau een bijeen komst gehouden, georganiseerd dooi de afdeling Zeeland van de Vereni ging tot Bevordering der Homoeo pathie in Nederland. Dr. C. Een hoorn, arts te Bloemendaal, behan delt het onderwerp: „Homoeopathie en wetenschap". Voor de te Rotterdam gehouden examens ter verkrijging van het di ploma voet- en schoenkundig pedi cure slaagden o.a. mej. A. Booster en de heer C. Bom te Zierikzee. Sint Nicolaasviering R.K. Scholen Vorige week vierden klas 4, 5 en 6 het Sint Nicolaasfeest. Onder luid gezang betrad St. Nicolaas het ver sierde lokaal, terwijl Zwarte Piet handen vol lekkers strooide. Alle kinderen kwamen aan de beurt om bij St. Nicolaas een lovend of bestraffend woord in ontvangst te nemen. De kinderen kregen allen leuke presentjes. Na het afscheid van St. Nicolaas werden er twee dol dwaze films vertoond, die erg in de smaak vielen, daar er iedere keer ware lachsalvo's te horen waren. In de pauze tussen deze films, kregen de kinderen een flesje limonade. Om 9.15 uur was voor hen de pret afge lopen. Vrijdagmorgen om 9 uur waren klas i, 2 en 3 aan de beurt. Ook hier hetzelfde beeld van de strooiende Piet en zingende kinderen, Sinter klaas had voor ieder kind een per soonlijk woord, terwijl ook hier de cadeaux erg iri de smaak vielen. Om 10 uur vertrok de Sint naar de kleu terschool. Alle kleintjes hadden een Geslaagd Sinterklaasfeest basisschool te Noordwelle NOORDWELLE, 5-12. Ook dit jaar vond Sint Nicolaas weer tyd voor z\jn jaarlijks bezoek aan de openbare basisschool alhier. De bejaarde kindervriend werd in een tot de laatste plaats bezet lokaal een welkom toegeroepen door de voorzitter van de oudercommissié, de heer J. C. Hendrikse. Sint Nicolaas en zijn zwarte knecht werden ver volgens toegezongen door de jeugd. De Goed Heiligman was verheugd om ook dit jaar weer in Noordwelle te kunnen zijn. „De kinderen hier speiën altijd heel aardige schetsjes voor mij en de ouders", aldus Sint Nicolaas, die vond. dat de jeugd goed met de tijd meegaat want dat was duidelijk te merken aan enige sin terklaasversjes in „beat-stijl". (En dit laatste zette Piet uiteraard aan het dansen.) Alle kinderen deden weer mee aan een aantal zeer vlot gespeelde schet- jes en dit viel niet alleen bij de hoge gasten, maar ook bij de ouders zeer in de smaak: Hierna brak het mo ment aan van het „grote boek van de Sint" en dat betekende dat elk kind bij Sinterklaas verscheen om soms een prijzend woord, soms een vermanend woord, maar in elk ge val steeds een pakje in ontvangst mocht nemen. Sint Nicolaas dankte hierna het onderwijzend personeel voor de vele voorbereidingen aan deze fijne avond besteed. Dank bracht de Sint ook aan de ouder commissie. Na het vertrek van Sint en Piet dankte de heer Hendrikse onderwij zend personeel en allen die hadden meegewerkt aan dit sfeervolle Sint- feest. Vermeld zij nog dat ook de kleuters dit jaar niet werden verge ten. Vermomde middenstanders REN ESSE, 4-12. In het kader van de door de Renessese middenstand geor ganiseerde St. -Nicolaas-actie, stond zaterdagmiddag een bijzondere stunt op het programma. Voorafgegaan door het fanfarekorps Luctor et Emergo" maakte een groep verklede middenstanders enkele rondgangen over het dorp, daarbij gadegeslagen door een groot aantal mensen, dat trachtte de middenstanders ondanks hun vermomming te herkennen. Er waren er een paar bij bij wie dat ongetwijfeld zal zijn gelukt, maar anderen hadden een dermate metamorphose ondergaan dat zij in het geheel niet meer le her kennen waren. Er waren met het ontmaskeren van de middenstanders 'natuurlijk weer vele prijzen te verdienen. Deze week zullen de prijsivln- naars worden bekend gemaakt, waarbij meteen zal worden prijsgegeven, welke vermomming iedere middenstander zich had aangemeten. (Foto; Zicrikzeesche Nieuwsbode). feestmuts op en de gezichtjes waren angstig gespannen. Een voor een werden ze bij de Sint geroepen en kregen ze hun cadeautjes. Hartver warmend waren de liedjes en voor dracht jes die de kleintjes voor Sint Nicolaas opvoerden. Leuk vooral, omdat ook de moeders deze Sint-Ni- colaas viering konden bijwonen. Verhalen- en liederenprogramma De akteur John Leddy brengt op vrijdag 11 december, samen met de zangeres Gerry Kley met „Speak Easy Sing Song" een verhalen- en liedjesprogramma. Gebracht worden: „De Jodevogel" van Bernard Mala- mud; „De Driesprong" door Belcam- po en „De bekering der Joden" door Philip Roth. De voorstelling vindt plaats in het hervormd verenigings gebouw en staat onder auspiciën van de Z.V.U. Kabeljauw van elf pond ZIERIKZEE, 4-12. De sportvissers van Schouwen - Duiveland komen nogal eens voor verrassingen te staan. Dat is ook deze dagen weer gebleken, toen de Zierikzeese henge laar de heer A. Deurloo, Kraanplein, een kanjer van een kabeljauw Wist te verschalken. Hij ving deze knaap van elf pond en een lengte van acht- en-tachtig centimeter, met wat ge noemd wordt een „gewoon tuigje". Dat wil in dit geval zeggen: een „pa linghaakje". De elfponder werd door de heer Deurloo gevangen nabij het strand te Haamstede, om precies te zijn aan de Westbout. Kerstfeest afd. Schouwen Plattelandsvrouwenhond Op dinsdag 15 december wordt in het verenigingsgebouw in 't Vrije de jaarlijkse kerstbijeenkomst gehou den van de afdeling Schouwen van de Bond van Plattelandsvrouwen Een Adventslezing wordt gehouden door het bekende echtpaar Hinlo- pen-Nanninga. Gebracht wórdt een serie kleurendia's: „Van Nazareth naar Betlehem". Het koor van de af deling, o.l.v. mevr. M. Coumou-Groe- nendijk, zal een kerstliederenpro- gramma ten gehore brengen. KERKWERVE St. Nicolaasfeest aan openbare basisschool Het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest van de openbare basisschool „Prin ses Irene" te Kerkwerve werd weer gehouden in het verenigingsgebouw. Er waren veel ouders en belangstel lenden aanwezig. De heer H. A. Schipper, hoofd van de school, heet te allen hartelijk welkom en wenste ieder een prettige avond toe. Het eerste ondei'deel van de avond was een toneelstukje, opgevoerd door de leerlingen van de school. Het stuk, getiteld,, De kleine kadi", werd voor treffelijk op de planken gebracht en de decors en kleding van de kleine toneelspelers en -speelsters waren werkelijk fantastisch. Door assisten tie van de moeders waren alle mede werkers gestoken in oosterse kledij, hetgeen het erg goed deed. In de pauze werd de gelegenheid geboden loten te kopen, waardoor men in het bezit van een of meer van de vele prijzen kon komen. Nadat na de pauze het laatste be drijf van het toneelstuk was opge voerd werd in afwachting van de komst van Sintei'klaas de tijd gevuld met het zingen van de voor deze avond zo toepasselijke liederen. Na dat de hogè gast, vergezeld van Zwarte Piet was geairiveerd werden verschillende kindei'en bij Sinter klaas op het matje geroepen om een vermaning in ontvangst te nemen eri beterschap te beloven hetgeen grif werd gedaan. Hierna werd aan ieder een pakje uitgereikt en al strooiend werd het gebouw weer verlaten door de Sint en Piet. Nadat de trekking van de loten had plaats gevonden was er een eind gekomen aan dit ge slaagde feest. De opbrengst V&n de verloting bedroeg f 217,25. Sint Nicolaas bij de kleuters Vrijdagmiddag bezocht Sinterklaas vergezeld van één zijner knechten, de openbare kleutei-school te Kerk werve. De kleuters en een groot aan tal moedei's hadden zich hiervoor verzameld in het schoolgebouw. De kleuters hadden het lokaal op pas sende wijze vei'sierd en waren zelf getooid met mijter of muts van Zwarte Piet, die ze zelf vervaardigd hadden. De presidente van de ou dercommissie, mevrouw Van Lange- x-aad-Wijsman, heette alle aanwezi gen welkom en door de kleuters en moeders werden in afwachting van de komst van Sint Nicolaas enige liedjes gezongen. Mevi'ouw A. Kristelijn-Hagesteijn, hoofdleidster van de school, verwel komde Sinl-Nicolaas en Zwarte Piet. In het ruim een uur durende bezoek werd aan alle kleuters een pakje uit- gereikt, veelal vergezeld van een persoonlijk woordje tot de kleutei'. Toen het tijd was om te vertrekken werd onder begeleiding van toch wel enigszins opgeluchte stemmetjes het gebouw door Sint en Piet'verlaten. Filmvoorstelling Rode Kruis Vorige week vond te Kerkwerve de jaarlijkse filmvoorstelling plaats van het Rode Kruis. In verband met familieomstandigheden van de film operator werd dc dokumentaire over het werk van het Rode Kruis dit jaar rtlet vertoond, maar dirckl be gonnen met de hoofdfilm „The Fa mily Way". Tijdens de pauze weid weer een groot aantal loten verkocht met een totale opbrengst van f 225. De totale opbrengst van deze dag bedroeg f 460. Aan de uitgang werd nog een collecte gehouden voor Oost- Pakistan. Al met al een geslaagde dag. Jammer is dat er altijd een aan talpersonen is dat denkt dat alle aan wezigen met hetzelfde doel als hen, nl. hetgeen men in een café pleegt te doen een dergelijke avond bezoeken, hetgeen de sfeer van de avond nu niet bepaald bevordert. SEROOSKERKE Sint Nicolaasfeest bejaarden Op de dezer dagen gehouden so- eiëteits-bijeenkomst vierden de be jaarden het Sint-Nicolaasfeest. De presidente, mevr. W. Linders-Tan- geman heette de bejaarden en het dames-comité hartelijk welkom en kondigde geheel in stijl (in dicht- vorrp) het programma aan. Er werd gezongen en om prijzen gespeeld en de traditionele traktaties ontbraken niet. Aan het eind van de middag wachtte de bejaarden een brood maaltijd die bijzonder gezellig ver liep. Voor de bejaarden een lange middag die echter toch veel te vlug om was. Kollekte Pakistan De kollekte in de Ned. Herv. Kerk alhier bracht f 164,50 op, terwijl de Zendingskollekte f 86,05 heeft opge bracht. HAAMSTEDE Aktiviteiten „Big S" De jeugdsociëteit „Big S", geves tigd in de oude Tuinbouwschool te Haamstede is weer al enige maan den, na de zomervakantie te hebben stil gelegen, volop aan het werk. Zo werd een filmavond georganiseerd die zeer veel kijkers trok, er werd gevoetbald tegen de soos van Renes- se (uitslag 7-4) in het voordeel van Renesse) en nu staan weer diverse attracties op het programma. Allereerst is er zatei-dag dansen in hotel „Het Wapen van Burgh" te Burgh met „The Heads". In de kerst vakantie zal er wat meer gelegen heid zijn om de soos te bezoeken, terwijl oud- en nieuwviering een speciaal karakter zal krijgen. Boven dien volgt zëei' binnenkort nog een evenement dat nog even geheim moet blijven. „Big S" bruist van ak- tiviteit en de 83 leden hebben bewe zen dat ze samen een goede sociëteit vormen. BURGH* Uitvoering „Witte van Haemstede" Traditie-getrouw geeft de Kon. Harmonie „Witte' van Haemstede" ook dit jaar weer twee uitvoeringen, nl. op de vx-ijdagen 11 en 18 decem ber, in hotel „Het wapen van Burgh". Op het programma een aantal mu zieknummers, aangevuld door de drunxband en een optreden van het jeugdkorps o.l.v. mej. J. Bliek. De harmonie staat o.l.v. de heer L. Hor- seling en de drumband wordt gedi rigeerd door de heer M. Post. Het toneel wordt dit jaar weer verzorgd door .,De Zeeuwse Comedie" die on langs haar directeur, de heer P. de Leeuw, door overlijden verloor. Dit gezelschap was zaterdagavond nog op de t.v. te zien. Opgevoerd wordt het toneelspel „De parel van het huis". Naast een gezellig bal wordt een grote loterij' op touw gezet. RENESSE Kabeljauw niet aktief tijdens hengelwedstrijd Vrijdagavond waren vijftien leden van de H".S.V. „Oosterschelde" pre sent voor de gulwedstrijd. De wed strijdvissers voegden zich aan het strand by het Klokje, bij dé vele hengelaars, in afwachting van de eventuele vangst. Het weer was uitstekend, de vele lichten gaven het sti-and een feeste lijk aanzicht, maar de kabeljauw, was niet aktief. Slechts één van de wedstrijdvissei's wist, tjjdens de wedstrijd, een gul op het droge te brengen. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: P. v. Mourik, eerste prijs met beker en G. Bakker, twee de^ prijs. De rest van de deelnemers krèeg een surprise, in de vorm van een banketstaaf. Meer sukses had de voorzitter van de HalsterSe hengelsportvereniging „De Zeester" de heer J. van Doi'st. Deze spói'tvisser, die een pionier is in het kabeljauwvissen, ving vrij- dagavond aan het strand bij het Klokje vier kabeljauwen w.o. één van zestien pond, en bi-acht hieimee zijn seizoen totaal op tachtig kabel jauwen. Voor de leden van de H.S.V. Oos terschelde zal op 19 december de laatste en beslissende competitie wedstrijd plaats vinden. NOORDGOUWE Kerkelijke kollektes De oogslkollekte in de Herv. kerk alhier gehouden had de volgende re sultaten: diaconie f 479,75, kerkvoog dij f 759,55. Gedurende de maand november werd in de Herv. gemeen te als volgt gekollekteei'd: kerkvoog dij f 320,97, diaconie f 89,15, Avond maal f 39,30, giften f 55,Voor de najaai'szending werd f 71,15 bijeen gebracht. Verder werd tijdens een kerkkollekte voor Pakistan f 159,05 ingezameld. Sint Nicolaas bezocht de schooljeugd Sint Nicolaas bracht in gezelschap van twee zwarte Pielen een bezoek aan de openbare basisschool. De kin deren zongen een welkomstlied waarna hel hoofd der school, de heer G. Gerritsen dc goed heiligman van harte welkom heette. Ondanks de afgelopen zeer vermoeiende dag had Sint Nicolaas de jeugd van Noord- gouwe toch op „z'n lijstje" en de kinderen waardeerden dit bijzondei'. Dat bleek wel uit de toneelstukjes die werden opgevoerd door leerlin gen van alle klassen: o.a. Swieber- tje, Jan Klaassen en de Wonderdok- ter. Vier meisjes deden gymnasti sche toeren. De kinderen vonden het prachtig toen ook een drietal ouders een liedjes moest zingen. Met assis tentie van de Pieten deelde Sinter klaas na een korte pauze de pakjes uit aan de kinderen en toen was het weer de hoogste tijd voor de Sint om te vertrekken, maar dat gebeurde pas toen de Pieten met gulle hand hadden gestrooid. Sint op bezoek bij de kleuters Voordat de Sint de „grote" kinde ren bezocht, was de grote kindei'- vriend in eigen persoon vei'schenen bii de kinderen van de kleuterschool, waar hij werd ontvangen met een welkomstlied door de jeugd en een begroeting door de leidster mej. Provoost. De kleintjes vei'schenen hierna één voor één bij de Sint om een pakje in ontvangst te nemen. Verder werden met zwarte Piet wat spelletjes gedaan, uiteraard tot groot vermaak van de kinderen. Al met al een zeer geslaagd uurtje voor de kleuters. NIEUWERKERK De winkelweek Zaterdag 5 december was het de laatste „Winkelweek"-dag in Nieu- werkerk. Deze winkelweek kende ook, evenals vorige jaren, veel aan trekkelijke dagattrakties, waarvan gretig door jong en oud gebruik is gemaakt, en waaruit men de conclu sie mag trekken dat ook 1970 weer een zeer geslaagde winkelweek ge had heeft. Vrijdag vond de laatste dagattrak- tie plaats, nl. het onwerpen van een auto, zoals die in het jaar 2000 er uit zal kunnen gaan zien door de jon gens, en door de meisjes een mode- ontwerp voor het jaar 2000. Er wa ren 28 auto-ontwerpen ingezonden en 13- mode-ontwerpen. De uitsla gen waren als volgt: auto's: 1. Leo Wandel, .2. Peter van der Zande, 3. Jan Bom, 4. Jaap ten Brinke. Mode: 1. Ineke Wandel, 2. Marlies Rentier, 3. Irma Lievense, 4. Gré Flikweert. Zoals gebruikelijk heeft ook deze winkelweek weer een staartje, ril. de bekendmaking van de nummers van de winkelweekbonnen, waarop prijzen zijn af te halen. Iedereen kreeg gedurende de winkelweek voor- elke bestede gulden één winkel weekbon bij de deelnemende mid denstanders. Deze bekendmaking vindt plaats a.s. dinsdag 8 december om 7.30 uur in „Ons Dorpshuis" al hier. Sint en Piet op kleuterschool Ook dit jaar hebben Sint Nicolaas en Zwarte Piet de Algemene Kleu terschool te Nieuwerkerk aangedaan. Zijn bezoek vond donderdagmiddag plaats. Behalve de kleuters waren ook de moeders en broertjes en zus jes in gx-otc getale opgekomen orp, het heugelijke feit van het bezoek van Sinterklaas mee te maken. In verband met de plotselinge ziekte van de hoofdleidster, mej.: Gaanderse, nam juffrouw Van der Velde de leiding op zich. Onder luid gejubel en gezang betrad de grijze' bisschop *het schoolgebouw en ver- met de peperbollen, en vermaakte; kinderen om zich. Piet strooide gul met de peperbollen, en verma kte iédereen met z'n dolle grappen. Stuk voör stuk mochten de kleuters bij de Sint komen en een pakje in ont vangst nemen. Opmerkelijk was het dat er dit jaar helemaal geen stoute kindertjes waren mee te nemen, een feit, waarover de Sint zich zeer ver heugde. Na veel zingen en na een spelletje, was het moment van af scheid aangebroken. Onder een en thousiast „Dag Sinterklaasje" ver- trokken beide Spaanse gasten weef OOSTERLAND Sinterklaasfeest in de Chr. Kleuterschool Vrijdagmiddag had in het herv. verenigingsgebouw alhier de Sin- tei'klaasfeestviering plaats van de chr. kleutex-school „Radda Barnen". Er was grote belangstelling van de zijde der ouders, tei'wijl ook enige bestuui'sleden aanwezig waren. Bij de binnenkomst van Sint Nicolaas en zijn zwai'te knecht zongen de kleuters hem een welkomstlied toe, en het schoolhoofd mej. Beije, heette het hoge gezelschap welkom. Sint sprak zijn voldoening uit over de grote belangstelling van vooi'al ook de aanwezige moedei's. Hierna moes ten de kindei'en één voor één voor de goedheiligman verschijnen om een cadeautje in ontvangst te nemen, vergezeld van een vermaning of een lofuiting. Intussen kweet Zwarte Piet zich van zijn taak óm peper bollen en taai-taaipopjes uit te de len. Vervolgens werden nog enige Sinlerklaasvei'sjes gezongen en Mien- tje van Trierum zong er één alleen.4 Ook het schoolhoofd en de leidstei', Maandag 7 december Ouwerkerk Café Vijverberg, vergadering Coöp. Landbouwvereniging „Aller Belang". Dreischor Plaatsenhuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Brouwershaven. Burgh Hotèl Bakker, 7.30 uur, vergadering IJsvereniging. Goes Pi-ins van Oranje, 14.00 uur, alge mene vergadering Z.L.M. Dinsdag 8 december Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, vergadering IJsvereniging. Huis van Nassau, 8 uur, Ver. van Oudleei'lingen. Burgh-Haamstede Hotel Bom, 8 uur, vergadering V.V.V. Sirjansland Schoolgebouw, 7.30 uur, oudei'avond. Woensdag 9 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Herv. Vei-enigingsgebouw, 8 uur, ver. van Rechtz. Hervormden. Vrijdag 11 december Zierikzee Mondi'agon, clubavond Delta-Foto. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, so lo-toneelavond John Leddy, m.m.v. Gerry Kley, zang, (Speak easy sing song, Z.V.U.). Huis van Nassau, 19.15 uur, openb. bijeenkomst (lezing), afd. Zeeland, Vei', tot Bevordering der Homoeopa thie in Nederland. Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 7.30 uur, uitvoering „Witte van Haemste de" (Tweede uitvoei'ing op 18 decem ber a.s.). Zaterdag 12 december Zierikzee Stadhuis, 14.30 uur bijzondere raads- vergadei'ing, afscheid bui'gemeester D. D. W. J. Kastelein. Graanbeui's, 7.45 uui', bijeenkomst tennisclub. De Geki'oonde Suikex'biet, 19.00-24.00 uur, duivententoonstelling „Gevleu gelde Vrienden". Zondag 13 december Zierikzee De Geki'oonde Suikerbiet, 10.00-16.00 uui', duivententoonstelling „Gevleu gelde Vrienden". Maandag 14 december Zierikzee Mondi-agon, 8 uur, Philatelica, (Fa milie-avond). Advertentie. Via het ideale Spaarplan 'De Zilvervloot' 10 Vo premie én 5 °/o spaarbankrente voor 15 t/m 20-jarigen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE mevr. Dalebout-van Dijke, mochten een geschenk in ontvangst nemen, echter niet dan nadat zij een toepas selijk gedicht hadden voox-gelezen. Hierna nam men afscheid van Sint en z'n knecht en gingen de voorzit ter met Sint en Piet nog enige zieke kinderen ven-assen die niet op school aanwezig konden zijn. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het Gi'oepsbureau der Rijkspo litie zijn inlichtingen te bekomen over een gevonden bankbiljet van f 10,—. MADRID/BURGOS. De Spaanse regering heeft besloten voor drie maanden dc noodtoestand af te kon digen in de Baskische provincie Gui- puzcoa, aldus welingelichte ki'ingen in Madrid. Spontaan nieisjcsinitiatief te Zierikzee ZIERIKZEE, 5-12t Dat dc ontstel lende watersnoodramp in Oost-Pa kistan ook veel jongeren heeft aan gegrepen komt tot uiting in spontane aktics tot hulpverlening. .Vorige weck was het de Chr. Mavoschool waar alle leerlingen via allerlei ak tiviteiten en een grote bazar tot een groots financieel rcslutaat kwamen. Er waren cr echter nog nicer die aktief bezig waren. Lianne Sluljs (ll jaar) en Anja Wai-iens (12 jaar) bei den leeiiingen klas 5 van dc R.K. basisschool „H. Willibrordus" heb ben vorige week hard gewerkt om via alle leerlingen van hun school en de kinderen van dc R.K. kleuter school goederen cn geld in te zame len voor het rampgebied in Pakis tan. Gezien hun leeftijd was hel ver standig om eerst het plaatselijke Jeugd Rode Kruis om advies te vra gen. Hierdoor kwamen ze tot een ge weldig resultaat. In een tijd van vijf dagen zagen de *beide meisjes kans om goederen voor samensjtelling van kindei'-rampenzakjes bijeen te bren gen. Het Jeugd Rode Kruis van Zie rikzee is nu in het gelukkige bezit van enkele honderden stukken zeep, aangevuld met een flinke partij washandjes cn baddoeken. En Lian ne en Anja brachten ook nog f 30,70 mee. Het bedrag werd gestort op gi ro 777 van het Ned. Rode Kiuis. Dc goederen zullen nog deze week ver zonden worden naar het hoofdbe stuur van het Ncd. Rode Kruis in 's Gravcnhage. Aan het (gelukkig kleine) restant van dc bazar van dc Chr. Mavoschool zal door het Zie- rikzeese Jeugd Rode Kruis een goede bestemming worden gegeven. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2