Naar samenwerking K.V.P., A.R. en C.H.U. James Cross vrij Polder bij Dinteloord ondergelopen BIETENTIJD OP SCHOLWEN-DUIVELAND WEER VOORBIJ AGENDA Onbekende stuurt briefkaart aan krant V.N. over Rhodesië 6 DEN HAAG, 3-12. De partijraad van de K.V.P., het partijconvent van de A.R.P. en de Unieraad van de C.H.U. hebben op zaterdag 12 de cember, als zij het donderdag gepu bliceerde ontwerp- urgentieprogram Jongeman bekent verkrachting van 60-jarige vrouw AMSTERDAM, 3-12. Op verden- king van'verkrachting van een 60- jarige vrouw in haar woning in Am sterdam-Noord is door de zedenpoli tie aangehouden de 19-jarige classi ficeerder B. O. uit de hoofdstad. De jongeman heeft bekend. Verdachte drong in de nacht van 21 op 22 no- vemer via de dakgoot de slaapkamer van het slachtoffer binnen. Onder bedreiging met een schaar ver krachtte hij de' vrouw, die weduwe is. Tegenover de politie verklaarde O. dat hij de woning was binnenge gaan om te stelen, maar op andere gedachten was gekomen toen hij de vrouw in bed zag. Woningbouw in oktober DEN HAAG, 3-12. In de maand oktober 1970 werd volgens definitie ve gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek met de bouw van 10.931 woningen begonnen en zijn 10.932 woningen voltooid. In ok tober 1969 waren deze aantallen resp. 11.172 en 12.206. Moeders met kinderen verstoren raadszitting te Rotterdam ROTTERDAM, 3-12. De gcmecnto- raad in Rotterdam is donderdagmid dag verstoord geweest door een twintigtal moeders met kinderen, dat van de gemeente een subsidie van f 10.000 eisen voor een creche op het Noordereiland. Gewapend met grote leuzen dron gen zij de raadszaal binnen en ver spreidden zij onder de gemeente raadsleden pamfletten, waarin zij hun nood klaagden. Het verzoek van de bodes de zaal te verlaten werd genegeerd. Men wilde onmiddellijk antwoord van de gemeenteraad. Ten slotte verschenen twee politieagen ten, die de moeders sommeerden de zaal te verlaten. Pas toen de wethou der voor sociale zaken, H. van der Pols, zich bereid verklaarde met de actiegroep overleg te plegen, verliet men de zaal. Meer dan steen voelen'''' DEN HAAG, 3-12. Minister B. Róolvink van sociale zaken en volksgezondheid hcefl op zijn depar tement in Den Haag een typogra fisch feestelijk gebonden exemplaar ontvangen van de bundel gedichten over blinden en blindheid, die onder de titel „Meer dan een steen voelen" is uitgegeven ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Nederlandse Blindenbond. van K.V.P., A.R.P. en C.H.U. bespre ken, een betrekkelijk kleine moge lijkheid van amendering. Aldus is meegedeeld op een donderdagmiddag gehouden persconferentie, waar de drie partijvoorzitters, mr. A. P. J. J. M. van der Stee (K.V.P.), dr. mr. A. Veerman (A.R.P.) en dr. J. W. van Hulst (C.H.U.) een toelichting gaven. Na de vergadering van de 12de de cember zullen de wensen van de drie partijen nog bekeken worden door de stuurgroep, die het ontwerp opstel de, alvorens de definitieve tekst wordt vastgesteld. Dr. Van Hulst zei dat het opstellen van een gezamenlijk urgentiepro gram 'door drie partijen een uniek feit in de parlementaire historie is. Hü vond het onbillijk om nu te ver wachten, dat de drie partijen het op alle punten met elkaar eens zouden worden. Moeder en driejarig zoontje verongelukt MAASBREE, 3-12. Donderdag avond tegen zes uur zijn de 25-jari ge mevrouw H. M. van de Laar- Gubbels uit Venlo en haar driejarige zoontje Arnoldus, toen zij de pro vinciale weg in Maasree overstaken door een personenauto geschept. Moeder en kind werden zwaar ge wond naar het ziekenhuis in Venlo overgebracht waar zij kort na aan komst overleden. Scbeepvaartberichten Abida, 10-12 te Honolulu verw. Atys, 4-12 te Bombay verwacht. Ampenan, 2-12 90 m Z.W. Buena ventura. Calamares, 3-12 200 m N.W. San Juan. Diloma, 20-12 te Mal Ahmadi verw. Ganymedes, 2-12 985 m O.N.O. Cape Hatteras. Korenia, 3-12 te Suva verwacht. Zafra, 4-12 te Spezia vei'wacht. LAATSTE NIEUWS MONTREAL, 4-12. De Brites di plomaat James Cross is vrijdagoch tend door de Cubaanse ambassade vrijgelaten, nadat zijn ontvoerders aan boord van een Canadaas mili tair vliegtuig in Havanna waren ge land. Deze ontvoerders, Jacques Lanctot met vrouw en kind, Mare Carbonneau, Jacques Cossette-Tru- del met echtgenote en een niet ge- identificeerde man werden op het vliegveld ontvangen door vertegen woordigers van het Cubaanse mini sterie van buitenlandse zaken en de Canadese ambassadeur, Kenneth Brown. Cross is 59 dagen in handen van zyn ontvoerders geweest. Overeen gekomen was dat de Cubaanse am bassade hem zou vrijlaten zodra de mannen op Cuba waren geland. DINTELOORD. «1-12. Het hoge wa ter heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een duiker van de Caroli- ncpoldcr in de gemeente Dinteloord kapot geslagen, waardoor de 150 ha grote polder gedeeltelijk is onderge lopen. Dc polder is niet bewoond. De boe ren wonen op de dijk rondom de polder. De bevolking is in dc vroege och tenduren van vandaag (vrijdag) op geroepen de dijken met zandzakken te versterken. In verband met de hoge waterstand wordt gevreesd dat nog moer polders in dc omgeving onder water zullen komen te stuan. ZWOLLE. De 33-jarige grondwer ker J. Prins uit Kuinre is in Blan kenham met zjjn auto in een sloot geraakt en verdronken. Voor 65 jaar.... "ZIERIKZEE. Van Hervormde zij de in Zeeland- worden pogingen in het werk gesteld om met het oog op de in half december in werking tre dende kinderwetten, voor deze pro vincie te Middelburg een kinderhuis op te richten en alzo een gelegen heid te openen voor de diakoniën om verwaarloosde kinderen te kunnen verzorgen. Voor dit doel is aan de hervormde diakoniën een steun voor het stichtings kapitaal gevraagd waarvoor deze winter nog een huis wordt gekocht. VLISS1NGEN. Aan het station' te Vlissingen dat een 10-tal jaren oud is zijn reeds verzakkingen gekon- stateerd. Men is bezig de nodige ver anderingen aan te bréngen. ZIJPE. Voorbij de haven kwam een nieuwe onderzeesche boot va ren. Het was of er een walvis door het water zwóm op wiens rug zich enige manschappen bevonden. Het vaartuig bewoog zich tamelijk snél. OOSTERLAND. Alhier is vermoe delijk door een hond een ware moordpartij op twee plaatsen onder kippen gehouden. De gedode kippen lagen hier en daar over de akkers verspreid. Men mist ongeveer 30 kippen. Z1ER1KZEE. Advertentie: Alma nakken en scheurkalenders, humo ristische en christelijke nieuwjaars* r- kaarten. Wederverkopers flink ra- bat. ZIER1KZEE. Advertentie: Ter overname aangeboden: Een zeer goed eenvoudig kiektoestel. Ideaal voor beginners. Minister Kennedy (V. S.) in Nederland SCHIPHOL, 3-12. Uit Brussel is donderdagmiddag de minister van financiën van de V.S., David Ken nedy, op Schiphol aangekomen voor besprekingen met minister Wi,tteveen. Hij maakt een rondreis langs vijf Europese hoofdsteden voor gesprekken met overheidsfunk- tionarissen over de Amerikaanse po litiek en de vooruitzichten van dc economie in zijn land en die in an dere staten. Zaterdag 12 december Zierikzcc Stadhuis, 14.30 uur bijzondere raads vergadering, afscheid burgemeester D. D. W. J. Kastelein. Graanbeurs, 7.45 uur, bijeenkomst tennisclub. Maandag 14 december Zierikzee Mondragon, 8' uur, Philatelica, (Fa milie-avond). Advertentie SPAARBUSJES de degelijke manier van thuissparen. Busjes gratis in bruikleen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT.^ Uit het voorlopig rap port van de' commissie In 't Veld over het kiesstelsel voor de univer- titeitsraad, blijkt dat de Universiteit van Utrecht het grootst aantal kies gerechtigden heeft, n.l. 20.936, enkele tientallen meer dan Amsterdam. NEDERHORST TEN BERG. Don derdagmorgen is op de provinciale vweg T 33 de 19-jarige H. Hendriks bij een verkeersongeval om het le ven gekomen. Juffrouw Hendriks reed met haar auto tegen een boom en werd daarbij op slag gedood. De auto werd totaal vernield. LITH. De 27-jarige monteur G. H. Baars uit Lith is donderdagmor gen na een verkeersongeluk in He- del overleden. Hij reed in een per sonenauto een voorrangsweg op kort voor een autoblus en werd aange reden. PAPIER WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 5 en zondag fi december Dokter W. Bontkes, Zierikzcc, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter v. d. Waarden en dok ter Van Hoorn. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119)280, neemt waar voor dokter Simons en. dokter Stengel*. Dokter H. Speelman, Oostcrland> lel. (01114)-1280, neemt waai voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zandc, Nieuwcr- kerk, tel. (01114)-1388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster A. K. Werkman. Kcrkwcrvc, lel. (01U0)-2309, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bcrgsma, Zierikzcc, tcL (01110)2180 heeft dienst. De weekeinddiensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. 't Benarde vak in deze dagen, hoeft men toch werk'lijk niet te vragen. 't Is stukjesschrijver voor een krant, een trieste „biznis" in hel land. Het helpt nu immers toch geen zier, men wordt gebruikt voor pakpapier. De Sint komt aller aandacht vragen en vult met zoet der kind'ren magen. Het Sint-papier is snel verdwenen daar is iveldra de krant verschenen. Snoep, marsepein, de hele keet, gewikkeld in het schrijversziveet. Misschien moest men maar blank verschijnen en zo in bussegleuf verdwijnen. Wie leest nu nog van t Verre Oosten en hoe de hogen heren toasten? Van 't parlement en van de prijzen, men gaat er toch maar van vergrijzen. Hel suikergoed,, de peperbol, zorgen nu voor 's mensen lol. En komen straks de dure stukken, het kan gewoonweg niet mislukken, dan vliegen kranten door het huis en Pieter bromt: ,,'t is hier niet pluis". De Sint zo wijs, zo goed, zo oud krijgt het zelfs al wat benauwd. D'emoties vliegen op hem af, straks staat hij op dc stoep: bekaf. Maar binnen kneuterend van pret, „Ik heb hel toch weer maar gered I SINTEILANDMAN De moord te Delft Ouwerkerk Café Vijverberg, vergadering Coöp. Landbouwvereniging „Aller Belang". Dreischor Plaatsenhuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Brouwershaven. Goes Prins van Oranje, 14.00 uur, alge mene vergadering Z.L.M. Dinsdag 8 december Zierikzee Sirjansland Schoolgebouw, 7.30 uur, ouderavond. Woensdag 9 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Vrijdag 11 december Voor de Delftse politie is het ove rigens nog de vraag of de brief schrijvende onbekende dezelfde is als de anonieme telefoneerder of als de onbekende die eerder tweemaal telefonisch contact zocht met het Delftse dagblad. Blijft dan ook nog de vraag of de briefschrijver inder daad ook de wurger is. In principe heeft de politie, aldus hoofdinspec teur J. M. M. van der Ven, belang stelling voor drie figuren: de werke lijke wurger, de telefoneerder en de briefschrijver. Paus droeg mis op in stadion van Djakarta DJAKARTA, 3-12. Tachtigduizend mensen hebben donderdag in het stadion van Djakarta paus Paulus een enthousiast welkom bereid toen deze daar arriveerde om een mis op te dragen. Een gescandeerd „Viva il papa" klonk op toen de paus staande in een auto langzaam langs de tri bunes reed, de menigte zegenend. De plechtigheid werd opgeluisterd door een tamboerkorps met gelaarsde ma jorettes in minirok. Indianen krijgen gebied uit 1906 terug WASHINGTON, 3-12. De Ameri kaanse Senaat heeft een wetsont werp goedgekeurd waarbij een ge bied van 19.500 hectaren in de ber gen bjj Albuquerque wordt terugge geven dat in 1906 door de regering in beslag was genomen. Het is de 1800 leden tellende Pue blo de Taos-stam die het gebied, dat onder meer een voor hen heilig meer omvat, zal terugkrijgen. De Senaat aanvaarde het wetsont werp met 70 tegen 12 stemmen. Eer der was het Huis van Afgevaardig den al akkoord gegaan met de te ruggave. Naar verwachting zal pre sident Nixon de wet snel bekrachti gen. NEW YORK, 3-12. De Algemene Vergadering van de V.N. heeft don derdag het Britse streven veroor deeld om de onderhandelingen met Rhodesië te heropenen. Met 79 tegen tien stemmen, bij veertien onthou dingen aanvaardde de Assemblee een resolutie, waarin wordt gezegd dat „elke poging óm met het onwet tige racistische reginme over de toe komst van Zimbabwe (Rhodesië) te onderhandelen, in strijd is met de besluiten van de V.N." Kader bouwbedrijven wil de 400 gulden niet EINDHOVEN, 3-12. Het kader van „Heras Hekwerk" en haar zuster organisatie „Zeus Beton" N.V. in Oirschot ziet op sociale en econo- mischeh gronden af van de vierhon derd gulden. Het besluit daartoe is genomen op een speciaal belegde kadei'vergadering. Men is van oor deel, dat de vierhonderd gulden 'uit sluitend betaald dienen te wox*den aan de werknemers in de lagere in komensgroepen, de handarbeiders en de -beambten die binnen de C.A.O. vallen. UTRECHT. - De Utrechtse politic heeft e.en groepje woedende woonwa genbewoonster uil het stadhuis moeten verwijderen. Zij protesteerden tegen de af wijzing van b. en w. op hun verzoek om 'n extra-uilkering op grond van de bijstandwet. Bij de bezetting van het stadhuis was de nervositeit tot zo'n hoogtepunt gestegen dat een van de dames een zénuioinzinking kreeg. Óp dc vloer van dc stadhuishal werd zij bijgebracht. 4 SCHOU WEN-DUIVEL AND, 4-12. De bietentijd (de „peetied") op Schou- wen-Duiveland is voorbij. Een de- cemberritje langs de nu kale akkers leert dat ook het laatste landbouw- produkt in het agrarisch jaar weer verleden tijd is. Hier en daar liggen nog grote bie- tenhopen bij de dammen te wachten op de zware gele vrachtauto's, die ze opladen en o.m. naar Brouwers haven brengen, waar ze - via de hoge loswal - met donderend lawaai in het scheepsruim worden gestort. Nog enkele dagen en de laatste her inneringen aan de bietenoogst 1970 worden weggeploegd. De landerijen liggen dan weer op „wintervoor", wachtend op de vox*st, die de mas saal omgedraaide ploegsnede kapot moet vriezen. De voorjaarsbewer- Hier en daar nog grote bietenhopen king kan dan gemakkelijker worden uitgevoerd en de gx-ondslruktuur vaaid er tevens wel bij. Hoe minder er met de zware tractoren en de daarbij behorende werktuigen over het land wordt gereden, hoe beter. Overigens zijn de akkers van Schouwen-Duiveland door de in breng van gips (destijds) en de hel pende hand van moeder natuur, vol ledig hersteld van de schade, die in 1953 werd toegebracht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Vrijdag 4 december Nieuwerkerk Filmvoorstellingen Rode Kruis. Noordgouwe Zaal v. d. Weijde, 4 uur en 8 uur, filmvoorstellingen Rode Kruis. Zondag 6 december Zierikzee Gróte Kerk, 7 uur, jeugddienst. Maandag 7 december Huis van Nassau, 8 uur, Ver. van Oudleerlingen. Zierikzee Mondi'agon, clubavond Delta-Foto. DELFT, 3-12. De redaktie van de Delftsche Courant heeft donderdag een prentbriefkaart gekregen van een onbekende, die mogelijk de moordenaar is van de 21-jarige Adri Lansbergen-Holscher uit Delft. Ver der deze week kreeg de redaktie ook een anoniem briefje toegezonden. Beide zjjn mogelijk van dezelfde fi guur afkomstig. Op de prentbriefkaart staat een kleurenafbeelding uit de Fabeltjes krant. Bor de Wolf staat op de kaart in de woning van Truus de Mier te gluren. Op de achterkant van de kaart is door de onbekende in een wat onbeholpen schrift en slecht ge speld een aantal straatnamen ge schreven, waar enkele Delftse poli tiemensen .wonen: „Papsouselaan Floresstraat, Cappeine van Coppele- straat", met daarvoor wat haken kruisachtige krabbeltjes. Op de prentbriefkaart staat verder een te lefoonnummer uit het district De Lier, wat aan een vrouw bleek toe te behoren. Dit telefoonnummer is in verband met het onderzoek door de politie niet voor publikatie vrijgege ven. Strawinsky wil (lokuinenten verkopen NEW YORK, 3-12. De 88-jarige componist Igor Strawinsky wil een belangrijk aantal documenten en manuscripten, waaronder* de parti tuur*. van „Le sacre du printemps", verkopen om, naar hij zegt zijn hoge ziektekosten en belastingen te kun nen betalen. Hij vx*aagt voor de col lectie 3,5 miljoen dollar (ruim 12,5 miljoen gulden). Een bibliotheek van het Ameri kaanse Congres en de Sowjet-autori- teiten zouden belangstelling hebben voor de verzameling, die ongeveer 7.600 pagina's handschrift en cii*ca 17.000 diverse documenten omvat. De Congi'esbibliotheek heeft niet vol doende geld, maar zij hoopt op een schenking die haar in staat zou stel len de belangrijke collectie manus cripten, welke zij rechtstreeks van Strawinsky heeft gekregen, uit te breiden. Advertentie Huis van Nassau, 8 uur, vergadering IJsvex-eniging. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur*, so lo-toneelavond John Leddy, m.m.v. Gerry Kley, zang, (Speak easy sing song, Z.V.U.). gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. KOUWENBERG

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2