DE ZIERIKZEESCHE COURANT BRITSE DIPLOMAAT JAMES R. CROSS IN VRIJHEID Groot gasalarm in Amsterdam Ontvoerder van Franse jongen bekent een tweede ontvoeringsgeval Zeven mannen aangehouden in verband met enorme horlogediefstal in Utrecht Ontwapening in de Verenigde Naties Actie van P.T.T.-bestellers hangt af van resultaat kabinetsberaad Curasao getroffen door zware regenval ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 december 1970 127ste jaargang Nr. 2(1787 WAARIN OPGENOMEN 1797-188» REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken II, Zierikzee, Postbus I, tel. (OtHG) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 1376 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochlman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 6,95; per maand f 3,per jaar 34,65. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (rhax. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen'itijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: School-„Blitz"- Pakistan-aktie: f 8.000,- Ontvoerders naar Cuba MONTREAL, 3-12. Premier Ro bert Bourassa van de Canadese pro vincie Quebec heeft donderdag be kendgemaakt, dat James Richard Cross, de Britse diplomaat die 5 ok tober door het „Front voor de be vrijding van Quebec" werd ont voerd, bevrijd is en in een politie auto naar het eiland St. Helena in Montreal is gebracht. De vrijlating van Cross zou ge schied zijn na onderhandelingen in een huis in Montreal-Noord, waar het bevrijdingsfront, de F.L.Q., de Britse diplomaat gevangen hield. De wijk waarin het huis gelegen is, waar Cross gevangen werd ge houden, was door politie en militai ren afgegrendeld. Op de binnen plaats van een school, grenzend aan het huis waarin Cross zich bevond, waren twee Canadese militaire hef- schi'oefvliegtuigen gestationeerd. Cross is op het eiland St. Helena ontvangen door de waarnemende Cubaanse consul-generaal te Mon treal. Premier Bourassa van Quebec heeft in het parlement bekendge maakt, dat Cross lichamelijk in goe de conditie verkeert. Hij gaf te ken nen dat Cross spoedig het Cubaanse consultaat zal verlaten, terwijl zijn ontvoerders onder de hoede komen van de Cubaanse autoriteiten. In Montreal verluidt, dat een vliegtuig van de Canadese strijd krachten op de internationale lucht- Koningin Juliana bezocht het noorden ZUIDHORN, 3-12. Koningin Ju- liana heeft donderdag de tweede en laatste dag van haar bezoek aan het noorden van het land, een aantal plaatsen ten zuidwesten van Gro ningen bezocht. Na in Zuidhorn een verpleegtehuis voor zieken en ern stig invaliden te hebben bezichtigd, hoorde de koningin in de Christe- lagere landbouwschool van direk- teur J. van Dijk een uiteen over de agrarische problemen van het zuide lijk westerkwartier. AMSTERDAM, 4-12. Omdat don derdagavond butadigeengas uit een schoorsteen bij Marbon Europe aan de Cyprusweg in de grote Eipolder in Amsterdam ontsnapte, gaf de brandweer groot alarm, dat 24 mi nuten heeft geduurd. De brandweer, die met groot materieel uitrukte, be hoefde niet in actie te komen. De oorzaak van het ontsnappen van dit gas, dat gebruikt wordt bij de be reiding van synthetische rubbers, was het knappen van een breekplaat in een reactieketel op de latex pro ductie-afdeling. haven Dorval, bij Montreal, gereed staat om de ontvoerders van Cross naar Cuba te brengen. Men neemt aan, dat het ongeveer zes uur zal duren voor zijn in Cuba zijn aange komen. Gedurende deze tijd zal Cross onder de hoede blijven van de consul van Cuba te Montreal. Bourassa heeft donderdag in het parlement ook nog meegedeeld ,dat hy een telefoongesprek heeft gehad met Cross. Cros vertelde hem, dat hy in goede gezondheid verkeerde en dat hy donderdag voor het eerst sinds zyn ontvoering, de zon had gezien. Premier Bourassa gaf nog te ken nen, dat Cross ook met zijn vrouw in Bern een telefoongesprek heeft gehad. In Ottawa verklaarde de Canadese premier, Pierre Trudeau, voor het parlement, dat de onderhandelingen met de F.L.Q. donderdagochtend waren begonnen. Het eiland St. Helena is enige tijd geleden reeds door de Canadese re gering tot plaats van uitwisseling aangewezen en tot exterritoriaal ge bied verklaard. Vijf dagen rta de ontvoering van Cross, dus op 10 oktober werd de Quebecse minister van arbeid, Pierre Laporte, door de F.L.Q, ont voerd. Zijn lijk werd op 18 oktober gevonden in de kofferruimte van een auto. PARIJS, 3-12. De Paryse taxi chauffeur die woensdag werd aan gehouden wegens ontvoering van een zevenjarige jongen, heeft tegen over de politie toegegeven, dat hij zich in april j.l. aan een zelfde mis drijf heeft schuldig gemaakt. De 27-jarige Tunesische verdachte Mohammed Liefrenni werd woens dag gearresteerd, toen hij de ge vraagde losprijs van 50.000 fr. (33.500 gld.) kwam ophalen voor Alain Le- bard, die twee dagen tevoren door een onbekende man van school was Amerikaanse Senaat tegen bouw supersoon vliegtuig WASHINGTON, 3-12. De Ameri- kaanse Senaat heeft donderdag ge weigerd nog geld beschikbaar te stellen voor de bouw van het Ameri kaanse supersone passagiersvliegtuig S.S.T., wat mogelijk de genadeslag betekent voor de plannen om een ri vaal te ontwikkelen voor de Brits- Franse Concorde en de Russische TU-144. opgehaald. De jongen werd onge deerd teruggevonden in de woning van de taxichauffeur. Het tweede ontvoeringsgeval dat Liefrenni bekende, betrof de zesjari ge Carole Benainous, die onder pre cies dezelfde omstandigheden ver dween en werd teruggevonden, na dat haar ouders een losprijs van 30.000 frank (20.000 gulden) hadden betaald. President Nixon boos WASHINGTON, 3-12. Een 19-ja- rige studente heeft donderdag op het Witte Huis president Nixon boos ge maakt door hem, nadat zij van hem een onderscheiding had ontvangen, te zeggen: „Ik kan moeilijk in de oprechtheid van deze onderscheiding geloven zolang u ons niet uit de oorlog in Vietnam haalt". De presi- dent fronste de wenkbrauwen en antwoordde: „Wij doen ons best". Vrijwel direct daarna verliet hij het vertrek, een verzoek van de offici ële fotograaf van het Witte Huis ne gerend om met het meisje en drie andere jongelui die eveneens waren onderscheiden, voor een foto te po seren. UTRECHT, 3-12. De Amsterdamse recehreche heeft na wekenlang in tensief speurwerk donderdagmiddag op de Stadhouderskade in Amster dam zeven mannen aangehouden, die ervan worden verdacht een be- Iangryk aandeel te hebben gehad in een grootscheepse horlogediefstal in Utrecht. In de nacht van 3 op 4 oktober j.l. werd in de Utrechtse horlogegros- sierderij Porta N.V. ingebroken en werden ongeveer 10.000 horloges ge stolen - op 100 na de hele voorraad - met een winkelwaarde van ander half miljoen gulden. Verreweg het grootste deel van deze buit werd donderdag bij de aanhouding in Am sterdam in de auto van de mannen door de politie teruggevonden. Daar de verhoren nog grotendeels moeten beginnen, staat nog niet vast wie nu precies wat heeft gedaan, zo deelde de politie mee. Wel is het na genoeg zeker dat de verdachten, bij de politie bekend staande als „zware jongens", bij de horlogediefstal allen een grote rol hebben gespeeld. NEW YORK, 3-12. De politieke commissie van de algemene vergade ring der Verenigde Naties heeft don derdag met 91 tegen nul stemmen by elf onthoudingen een resolutie aan genomen, waarin er bij de ontwa peningscommissie in Genève op wordt aangedrongen voortgang te maken met de pogingen tot vermin dering van de bewapening. De door de twaalf niet-gebonden leden van de ontwapeningscommis sie in Genève ingediende resolutie, werd onder meer gesteund door de Verenigde Staten en Groot-Brittan- nië. De Sowjet-Unie en Frankrijk onthielden zich van stemming. In de resolutie wordt nota geno men van de door Nederland en Ita lië ingediende discussiegrondslagen en het ontwapeningsprogramma van Ierland, Mexico, Marokko, Pakistan, Zweden en Zuid-Slavië. Ongerustheid over het georganiseerd overleg DEN HAAG, 4-12. In afwachting van de vergadering van de ministerraad van heden-vrydag, zullen de drie vakbonden het bestellend personeel van de P.T.T. nog niet opdragen eenzelfde houding aan te nemen als het be stellend personeel in Amsterdam en Rotterdam. Mochten er vandaag na afloop van de ministerraad geen resultaten uit de bus komen, die voor de vakbonden bevredigend zyn, dan zullen zy duidelijke richtlijnen geven aan het bestellend personeel, opdat het weet waaraan het zich heeft te houden. De bedrijfsleiding van de P.T.T. is van de inhoud van deze richtlijnen op de hoogte gebracht. VEENDAM. - Koningin Juliana bracht woensdag een bezoek aan de ge meente Veendam, waar zij o.m. de werkplaats van de houtsnijkunstenaar H. ter Reegen bezichtigde, die haar een uit hout gesneden hertje aanbood. In een donderdag gehouden ver gadering van vertegenwoordigers van het personeel met de bedrijfsleiding van de P.T.T., is gesproken over de positie van het bestellend personeel, waarbij de vakorganisaties voorstel len hebben gedaan om de positie van genoemd personeel en daarmee ge lijk te stellen groepen duidelijk te verbeteren, zo blijkt uit een na af loop verstrekt communiqué. Dit zegt verder, dat de bedrijfslei ding in beginsel begrip heeft getoond voor de voorstellen, maar tevens na drukkelijk heeft gesteld, dat het ne men van maatregelen uitsluitend tot de bevoedheid van de regering be hoort. De bedrijfsleiding heeft er daarbij op gewezen, dat de regering reeds eerder te kennen heeft gegeven de lonen van het overheidspersoneel - en dus ook van de bestellers - op zo kort mogelijke termijn opnieuw te bezien binnen het kader van de stru- turele herziening van de bezoldi gingsregeling. van het rijkspersoneel. Niettemin heeft zij zich bereid ver klaard de voorstellen van de vak organisaties terstond ter kennis van de regering te brengen. Het communiqué, dat de voorstel len bevatte: a) een verhoging van de salarissen; b) een optrekking van de jeugdlo nen en c), een verdere versnelling van de doorloop in de salarisschalen van de bestellers (met aan de voor stellen cortsequenties voor het personeel in andere functies), is dan ook meteen na afloop van de Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Leeg van zichzelf zijn en vol van de ander, zo vinden mensen de weg .tót elkander. Verwachting tot zaterdagavond: Morgen opklaringen Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk regen, morgen verspreide opklaringen maar ook hier en daar een bui; minder koude nacht, mor gen overdag ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag; matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 5 dec. Zon op 8.30, onder 16.30. Maan op 13.03, onder 6 dec. Zon op 8.32, onder 16.30. Maan op 13.15, onder 0.22. 7 dec. Zon op 8.33, onder 16.29. Maan op 13.28, onder 1.46. Eerste kwartier: 5 dec. (21.36). HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 5 dec. 7.24 v.m. 6 dec. 8.24 v.m. 7 dec. 9.30 v.m. BROUWERSHAVEN 5 dec. 7.25 v.m. 6 dec. 7 dec. 8.27 v.m. 9.34 v.m. Doodtij: 7 dec. 20.06 n.m. 21.11 n.m. 22.21 n.m. 19.54 n.m. 21.01 n.m. 22.13 n.m. X besprekingen ter kennis van minis ter drs. J. A. Bakker van verkeer en waterstaat gebracht. Directeur-generaal Reinoud, die dit laatste meedeelde, verwachtte dat de bewindsman na afloop van de ver gadering van de Tweede Kamer, di rect contact met hem zou opnemen. Hij kon niet zeggen of de onderha vige kwestie vrydag punt van be spreking van de ministerraad zou uitmaken. Ongerustheid DEN HAAG, 3-12. Naar aanleiding van de gang van zaken bij het over leg voor de politie en bij dat voor de P.T.T., hebben de 3 samenwerkende centrales van overheidspersoneel donderdag in de vergadering van de centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken de aandacht gevestigd op het h.i. toenemende gevaar dat men het nu eenmaal onmisbare vertrouwen in het georganiseerd overleg zal verlie zen. Dat gevaar ontstaat als dit ge organiseerde overleg er bij herhaling niet in slaagt tijdig overeenstemming te verkrijgen over bij een bepaalde situatie passende maatregelen. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie, die gisteren over Duitsland wegtrok, is nu boven Westrusland aangekomen en brengt daar regen en sneeuw .In de lucht, die achter de depressie West-Europa binnstroomde daalde vannacht tij dens de passage van een rug van hoge luchtdruk de temperatuur plaatselijk tot om het vriespunt. Op de fronten van een diepe depressie, die ten zuiden van IJsland oost waarts opdringt, begon het vanmor gen in onze omgeving opnieuw te regenen. Na de frontpassage komt een nieuwe hoeveelheid polaire lucht het vasteland binnenstromen. Hierin komen verspreide opklarin gen voor maar ook enkele buien. De temperaturen zullen normaal zijn voor de tijd van het jaar. WILLEMSTAD, 3-12. Het weste- lyk deel van Curacao is het zwaarst getroffen door de zware regenval die ook de afgelopen nacht en donder dagochtend voortduurde. In het gehucht Lagoen weden licht- en watervoorziening onderbro ken. Op verschillende plaatsen wer den door het water vernielingen aan wegen aangericht en konden tele foonverbindingen niet meer funktio- neren. Er zijn enkele woningen in gestort, maar tot nu toe heeft nie mand verwondingen opgelopen. Veel vissersbootjes die door het water naar zee werden meegeslerud, zijn verloren gegaan. BERLIJN. Het Westduitse Kartel bureau heeft de prijsbinding voor kleurentelevisietoestellen met in gang van december j.l. opgeheven. De fabrikanten hebben onder pro test en teleurgesteld van het besluit kennis genomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1