Regis Debr;i ray Fruittelers in de regio beraadden zich op de toekomst ko,nt mel Kerstmis vriJ Verf groothandel en -winkel te Zierikzce Ernstige inbraak in pakhuis Centrale Werkplaats (Engelse Kade) te Zierikzee Weer kind ontvoerd in Parijs KALORIK maakt u het leven lichter. Gesprek over schaduwkabinet INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 december 1970 Nr. 20786 Op vergadering te Zierikzei c1 ZIKKIK/EE, 3-12. In een goed ge vulde zaal van het „Huis van Nas sau" te Zierikzee heeft de afdeling „Schouwen en Duiveland" van de N.F.O. zich intensief bezig gehouden met de toekomstmogelijkheden voor de fruittelers en hun bedrijven. De voorzitter, de heer J. van den Berge, vertelde in zijn openings woord, dat er dit jaar een bijzonder grote oogst van uitstekende kwali teit was geplukt, die echter dit jaar opnieuw tegen verliesgevende prij zen van (ie hand moest worden ge daan. Verschillende telers overwe gen nu om met het bedrijf te stop pen, terwijl anderen het nog even af wachten. Onder de titel „Doorgaan of stop pen als fruitteler"? behandelde de heer A. van Oosten E.S.V. bij de Z.L.M. in een korte inleiding <}e hui dige impasse en de overheidsmaat regelen, die hoewel ontoereikend om de fruitteelt in stand te houden, de ergste nood in de gezinnen wat kun nen verzachten. Saillante uitspraak van de heer Van Oosten: „Ik heb nog steeds ver trouwen dat er fruitteelt in Zeeland zal blijven, en zelfs vrij veel, on danks alles". Maar naast het probleem van het prijsbederf op dit moment, veroor zaakt door de massale aanplant van één ras en dan nog in hoofdzaak in één land in West Europa, zullen we in de toekomst met de specifieke problemen van de kleine onderne ming geconfronteerd worden. Structuurproblcem Een stijgend loon- en kostenpeil, en een verstoorde verhouding tussen vraag en aanbod verlammen de greep op de afzetmarkt en zullen het zeer moeilijk maken om enige prijs verbetering tot stand te brengen. Een nog grotere produktie per manuur zal noodzakelijk worden, en in de meeste gevallen zal dit een vergro ting van de oppervlakte per bedrijf inhouden. Stel dat deze crisis over 3 4 jaar voorbij zal zijn, zal het bedrijf dan nog „mee" kunnen, in opbrengst en kwaliteit en met de soorten die de markt vraagt, kortom zal men de verliezen van deze jaren dan nog in kunnen lopen en kan nog een rede lijke beloning van de inspanning in verhouding tot het (gestegen?) welvaartspeil van straks verwacht worden. Mocht dit antwoord negatief uit vallen dan kan men via verschillen de mogelijkheden van het O en S- fonds het bedrijf likwideren. waarna zich meestal het probleem van be roepsovergang aandient. GAS-EXPORT: 10 miljard m3 DEN HAAG, 2-12. Voor het ?erst binnen een kalenderjaar werd een export van Neder lands aardgas van 10 miljard kubieke meter bereiktDit is dinsdag meegedeeld door NAM -Gas Export in Den Haag, die deze export voor rekening en risico van de N.V. Nederland se Gasunie in Groningen be hartigt. In 1965 begon de ex port van Nederlands aardgas met 37 miljoen kubieke meter. Een jaar later bedroeg hij 135 miljoen kubieke meter. De een miljard kubieke meter werd in 1967 bereikt. Het volgende jaar bedroeg hij rond 4.4 mil jard kubieke meter en in de twaalf maanden van het vorig jaar ruim 7,5 miljard kubieke meter. Dit toont de snelle groei in de export van Nederlands aardgas, naar België, Duits- land en Frankrijk, die naar verwachting tegen 1975 ruim 35 miljard kubieke meter zal kunnen bedragen. De mogelijkheden van beroeps overgang voor fruittelers werden door de directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau behandeld. In een vlotte speech besprak de heer Rijp- stra de verschillende opleidings-mo- gelijkheden aan het centrum voor vakopleiding en de scholing- of stu diekostenregeling. Met behulp van een forum met wij kers en blijvers de inleiders en een gespreksleider werd intensief van gedachten gewis seld over de toekomstmogelijkheden in en buiten het eigen bedrijf. Grote chaos werd achtergelaten ZIERIKZEE, 4-12. In de afgelopen nacht is een inbraak gepleegd in één der aan de Engelse kade gelegen, pakhuizen van de Centrale Werk plaats. Er werd een enorme chaos in dit pakhuis aangericht. De inbreker(s) is/zijn het pand door een raam binnengekomen. Het pakhuis staat vol met de meest ver schillende materialen, waarin de in sluipers ongekend hebben huis ge houden. Allerlei artikelen werden dooreen geworpen, dozen open ge scheurd en hoogst waarschijnlijk is er ook het nodige gestolen. De voor- raden hier echter zijn zo groot, dat eerst een nauwkeurige inventarisatie moet worden verricht, voor dat pre cies kan worden vastgesteld, wat en hoeveel er is verdwenen. PARUS, 2-12. Voor de tweede maal binnen enkele weken is in Pa rijs een kind ontvoerd. Dit werd woensdag in de Franse hoofdstad bekend, nadat enkele dagbladen melding van de ontvoering hadden gemaakt, hoewel de politie de jour nalisten had verzocht de zaak ge heim te houden met het oog op de veiligheid van de zevenjarige Alain Lebard. Deze was maandag meege nomen door een man, die hem met een taxi van school haalde. Evenals de op 8 april van dezelfde school en op dezelfde manier ontvoerde Sarole Benainous ging ook Alain Lebard dagelijks per taxi naar school. Maandagavond eiste de ontvoerder telefonisch een losgeld van vijftig duizend franc (ongeveer 33.000 gul den) van de ouders. Inmiddels is de ontvoering tot een gelukkige ontknoping gekomen. De 7-jarige Alain Lebard, die maandag avond werd ontvoerd, is woensdag middag te Meaux, 40 km ten oosten van Parijs, teruggèvonden. De ont voerders hadden een lossom van 50.000 frank geëist. Dit gehele bedrag is achterhaald en een Tunesiër, die van de bende deel uitmaakte, is gearresteerd. T.v. brengt EHBO-cursus UTRECHT, 2-12. De Stichting Te levisie Academie Teleac zal begin volgend jaar een cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken verzorgen. De uitzendingen zullen plaats vin den in samenwerking met de Konin klijke Nederlandse Vereniging E.H. B.O. en de Katholieke Bond. voor E.H.B.O., onder auspiciën van het „Oranje Kruis". v De Teleaccursus E.H.B.O. vormt een onderdeel van de opleiding voor het examen voor het verkrijgen van het eenheidsdiploma E.H.B.O. Voorwaarde om aan dat examen te kunnen deelnemen is dat men be halve de in totaal 15 televisielessen ten minste acht oefeningen van elk twee uur bij een E.H.B.O.-opleiding heeft gevolgd. Bovendien zal men op het moment van deelneming aan de oefenlessen de leeftijd van 16 jaar bereikt moeten hebben. Deze Kalorik Indola haar- droogkap is instel baar van 20 tot 80 graden. Uw haar dróóg waar U bij zitl Supersnel. Het uitgekiend anti-strui kel geweldig-stabiel vloer statief. Met echte thermo staat traploos regelbaar, in schuifbaar, met robuuste draagopbergdoos. En hele maal gratis een wandhouder. Niet vergeten:de beste haardroogkap heet Kalorik Indolai O ja, óók in hip oranje versie. De inbraak werd vanmorgen, rond 10 uur ontdekt. De politie sloot het pand af en begon met het onderzoek. UTRECHT, 2-12. Een aantal voor aanstaande leden van de Partij van de Arbeid, D '66 en de Politieke Partij Radikalen heeft elkaar na enige besprekingen gevonden op een aantal programmapunten, die naar hun mening een basis kunnen vor men voor een gesprek op het hoog ste niveau over een stembusakkoord bij de komende verkiezingen. De programmapunten (het zijn er 14) zijn maandag jl. schriftelijk voorge legd aan de voorzitters van de par tijbesturen en Tweede Kamerfrac ties van de drie partijen. Gevraagd is spoedig een gemeenschappelijke bijeenkomst van de drie partijbestu ren te beleggen en een schaduwkabi net te voimen. Twee (loden bij botsing OUD ALBLAS, 2-12. Doordat een trekker met oplegger woensdag avond op de onverlichte kruising van de provinciale weg met de oprit naar Rijksweg 15 in Oud Alblas geen voorrang verleende, is een personen auto met twee inzittenden met volle vaart tegen de oplegger gereden. Door deze botsing kwamen de be stuurder van de personenauto, de 26-jarige heer J. Harthoorn uit Bles- kensgraaf en de mede-inzittende 54- jarige heer J. van der Panne uit de zelfde plaats, om het leven. Het wrak van de personenauto moest eerst door een kraanwagen worden weggesleept, waarna het veel moeite heeft gekost de slacht offers eruit los te zagen. De bestuur der van de trekkerscombinatie bleef ongedeerd. LA PAZ, 2-12. De Franse auteur Regis Debray die in Bolivia gevan gen zit, zal van een algemene amnes tie voor politieke gevangenen profi teren en rond kerstmis worden vrij gelaten, zo is woensdag van hoge regeringszijde in La Paz meegedeeld. De schrijver die een vooraanstaand theoreticus op het gebied van het Marxisme is, werd drie jaar geleden tot 30 jaar gevangenisstraf veroord- deeld, onder meer op beschuldiging van moord. Debray was in april 1967 door Bo liviaanse troepen gevangen genomen toen hij terugkeerde van een bezoek aan het guerrillakamp van de Cu baanse revolutionair Ernesto „Ché" Guevara". Appelen en peren DEN HAAG, 2-12. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft in samenwerking met het ministerie van landbouw en visserij de tweede en laatste oogstraming van appelen en peren opgesteld voor het seizoen 1970/'71. Dit is gebeurd aan de hand van een steekproefonderzoek. Verwacht kan worden dat de to tale appeloogst slechts een fractie kleiner zal zijn dan die in 1969/'70. De perenoogst 1970/'71 daarentegen komt ongeveer 80 procent hoger uit dan die in 1969/'70. De totale brutoproductie van ap pelen in het seizoen 1970/'71 wordt geraamd op 520 miljoen kilogram. De handelsproduktie zal ongeveer 470 miljoen kilo bedragen, dat is een procent minder dan in 1969/'70. De bruto-productie van peren wordt dit seizoen geraamd op 180 miljoen kilo. De handelsproduktie steeg van 90 miljoen kilo in 1969/'70 tot 160 mil joen kilo in 1970/'71, dat is een toe name met ongeveer 80 procent. Toch ook bossen DEN HAAG, 2-12. Men moet niet denken dat verkeer en waterstaat er op uit is om klakkeloos elk plek je groen te doorkruisen met wegen. Dit moest minister drs. J. A. Bak ker van verkeer en waterstaat woensdagavond van het hart bij zijn beantwoording van de Kamer tijdens het begrotingsdebat van zijn depar tement. Niet zonder trots verklaarde de bewindsman dat binnenkort in Fle voland de dertig miljoenste boom zal worden geplant. De Rijksdienst voor de IJselmeerpolders bebost daar jaarlijks 400 a 500 ha, meer dan wel ke instantie ook. Dan wordt er een weidevogelge- bied van 100 ha, een ganzenreservaat en een zangvogelreservaat aange legd. Minister Bakker wilde deze cijfers eens stellen tegenover de soms nogal sombere geluiden over de groensitu- atie in ons land. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee krijgt, bezoek van Zeelantlia DFS krijgt het niet ge makkelijk tegen Schoondijke Zonnemaire ontvangt Zeelandia III Dreischor heeft goede papieren tegen Renesse II SVOWK is zeker niet kansloos tegen Volharding MEVO neemt het op tegen Wemel- dinge VOETBAL K.N.V.B. Nu de eerste helft van de competitie is afgewerkt gaat men in de 4e klas H zondag aan de return wedstrijden beginnen. Zie rikzee krijgt bezoek van Zeelandia waartegen het te Middelburg één puntje moest afstaan. Na een uit stekende start is Zeelandia wat terug gevallen. Toch zal Zierikzee er goed aan doen de groen-zwarten in ieder geval niet te onderschatten daar dit anders wel eens onnodig punten zou kunnen kosten. Noormannen gaat het thuis opnemen tegen Steen, waarvan het uit met ruim verschil wist te winnen. Steen is intussen veel verbeterd maar of de Zeeuws- Vlamingen erin zullen slagen Noor mannen één puntje te ontfutselen valt nog te bezien. Oostburg krijgt thuis .de handen vol aan Sluiskil Hansweertse Boys gaat het in eigen omgeving tegen Clinge, de laatste weken aardig op dreef, ook al niet gemakkelijk krijgen. Biervliet, waar schijnlijk haar inzinking te boven, moet voor eigen publiek Koewacht van 't lijf kunnen houden. Rode lan taarndrager Walcheren staat te Vlis- singen voor de moeilijke taak om Corn. Boys van de winst af te hou den. In de reserve 3e klas D gaat Zierikzee het te Oostburg bij RCS II bijzonder lastig krijgen. Breskens II zou Vlissingen III de voet wel eens kunnen dwars zetten. RKVVU II gaat het te Hulst met goede papieren opnemen tegen HVV '24 II, terwijl Zeeland Sport II en Zeelandia II el kaar te Vlissingen wel niet veel zul len ontlopen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM- PETIT1E. In de le klas gaat DFS zondag op bezoek bij hekkesluiter Schoondijke dat jl. zondag zo ver rassend met 3-1 van Domburg wist te winnen. Geen gemakkelijke op gaaf dus voor DFS dat evenwel te gen Aardenburg heeft bewezen dat het zeker niet bij voorbaat bij de pakken behoeft neer te zitten. Van de twee koplopers staat Hoofdplaat in de thuiswedstrijd tegen Lewe- dorpse Boys voor de gemakkelijkste taak, al zijn verrassingen nooit uit gesloten. RIA W krijgt bezoek van Domburg dat in deze wedstrijd haar laatste kans krijgt om nog een rol van enige betekenis te spelen. Toch houden wij het op een kleine zege voor de Westdorpers. IJzendijke, steeds tot gekke dingen in staat, kon het Aardenburg nog wel eens lastig maken. Luctor zal bij Hulsterloo winst moeten boeken, zal nog niet meevallen, om, zich in de kopgroep te kunnen handhaven. In de 2e klas B zal Zonnemaire in de thuiswed strijd tegen Zeelandia III danig op haar tellen moeten passen om geen puntenverlies op te lopen. In de ont moeting tussen Renesse II en Drei schor gaan de bezoekers met de bes te papieren van start. Cortgene moet thuis niet veel moeite hebben om Domburg II van het lijf te houden. Patrijzen gaat met uitstekendes winstkansen naar Luctor II, terwijl Robur te Goes baas in eigen huis kan blijven tegen Kwadendamme. Mid delburg IV, een van de zwakke broe ders, zal de puntjes wel aan het be zoekende Volharding '32 moeten af staan. In de 3e klas D is SVOWK, nu zij de goede weg terug hebben gevonden, zeker niet bij voorbaat te Ouwerkerk kansloos tegen Volhar ding '32 II. In de derby tussen de reserves van Dreischor en Zonne maire houden wij het op winst voor de thuisclub. Zierikzee III is te gast bij 's Heer Arendskerke III waar het voor de rood-zwarten nog niet mee zal vallen om er zonder kleerscheu ren af te komen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas komt MEVO zaterdagmiddag op het sportpark Bannink binnen de lijnen om het te gaan opnemen tegen Wemeldinge. Als MEVO de goede opstelling weet te vinden moet het mogelijk zijn de puntjes in Zierikzee te houden. Middelburg V kan haar positief belangrijk gaan verbeteren als het in de Zeeuwse hoofdstad van hekkesluiter Bevelanders weet te winnen. Een moeilijke opgaaf voor de groen-witten tegen het nog al hard spelende team van Bevelan ders. Zaamslag moet voor eigen pu bliek Heinkenszand van het lijf kun nen houden, terwijl Veere haar goe de positie kan behouden door bij Arnemuiden II geen misstap te be gaan. In de 2e klas A gaat WIK proberen bij Brouwershaven revan che te nemen voor de 3-2 nederlaag welke de groen-witten te Kerkwerve kregen te hikasseren. De Brouwena- ren, die tegen Rillandia II keurig voor de dag kwamen, zouden het ook nu WIK weer wel eens danig lastig kunnen maken. Bruse Boys komt thuis binnen de lijnen tegen het Nieuioerkerkse SKNWK, waarbij de thuisclub toch wel de beste troeven in handen heeft. Kruiningen moet in eigen omgeving aan de winnende hand kunnen blijven in het treffen met rode lantaarndrager Wemeldin ge II. Een kijkje in de nieuwe zaak. Van de personen op de foto: rechts de heer Everaers, tweede van links de heer Berrevoets. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 3-12. Zierikzee heeft er een nieuwe verfhandel bjjgekre- gen, dat wil zeggen in de vorm van een groothandel, maar dan annex winkelzaak, en dat op een voor wat betreft deze branche oude en ver trouwde plaats in de stad, n.l. in de Meelstraatpandcn waarin vroeger gevestigd was glas- en verfhandel gebrs. De Vos, de laatste jaren de firma Prins. Flitsen uit het buitenland TEL AVIV. Een Israëlische mari- nevaartuig heeft in de Golf van Suez ter hoogte van de Sinaiwoestijn een Egyptische motorboot tot zinken ge bracht. Vier Egyptenaren zijn daar bij om het leven gekomen. BERLIJN. In Oost-Berlijn zijn partij- en regeringsleiders, alsook ministers van buitenlandse zaken aangekomen van Oosteuropese lan den, die deelnemen aan de aange kondigde topconferentie van landen van het Verdrag van'Warschau. DUISBURG. De Nederlandse tan ker „Damco" uit Rotterdam is ge ëxplodeerd toen het schip uit de ha ven van Duisburg werd gesleept. Een 21-jarige matroos kwam hierbij om het leven. Volgens de waterpolitie bevond hij zich als enige aan boord. JERUZALEM. De Israëlische mi nister van buitenlandse zaken, Abba Eban, heeft de eis van de Egyptische president Anwar Sadat, van een de finitief tijdschema voor terugtrek king van Israël uit de bezette gebie den verworpen. MANILLA. De Boliviaanse schil der Benjamin Mendoza, die vorige week op het vliegveld van Manilla een aanslag pleegde op de paus, zal op beschuldiging van poging tot moord voor de rechtbank van Pasay verschijnen. BARI. Een 75-jarige inwoner van Bari meldde zich drie uur nadat het Italiaanse parlement de wet op de echtscheiding had aanvaard, bij de rechtbank om echtscheiding te ver krijgen. WASHINGTON. Het Witte Huis heeft inflatie-alarm gegeven. Het is de tweede maal dat dit gebeurt se dert de invoering van het systeem in de afgelopen zomer. PARIJS. „De V.S. zijn van plan, hun in Vietnam- gevangen gehouden mannen op een of andere manier te bevrijden". Dit heeft de eerste Ame rikaanse onderhandelaar bij de Pa- rijse vredesbesprekingen over Viet nam, David Bi-uce, in Pai'ijs ver- klaai-d. LONDEN. Een vei-zameling van 43 incunabelen en oude handschx-iften, waarvan de oudste uit de 9e eeuw dateex-de, heeft bij de ondense vei linghouder Sotheby een bedrag van ongeveer 1,7 miljoen gulden opge bracht. ORANJESTAD-WILLEMSTAD. - De staking van de arbeiders in over- heidsdienst op# Aruba duurt voort, ondanks een bevel van de rechter en een oproep van hun vakbond om - het werk te hei-vatten. NEW YORK. Na een beleg van ruim twee uur heeft de Newyox*kse politie in de negerwijk Hax-lem een gewapende man ovex-meesteid, die in een huis. drie mensen gegijzeld had en een vierde doodgeschoten. Een van de gegijzelden, een vx-ouw, is zeer ex-nstig gewond. BRUSSEL. Na de vergadering van de Navo-ministers van defensie, op dinsdg en woensdag in Brussel, ko men donderdag (vandaag) cn vrijdag de ministers van buitenlandse zaken b\jeen voor Itun gebruikelijk beraad over de betrekkingen tussen oost en west. TORONTO. Dinsdag zijn in Toron to negen personen gearresteerd bij dx*ie invallen van de politie, bij de ï'edactie van het clandestine blad „GueiTilla", in een Maoistische bi bliotheek en in het hoofdkwartier van een linkse organisatie. PARIJS. 30-11. Uit de woning van de 37-jax-ige mevrouw Marie Louise Oswald in Parijs zijn zondag op my sterieuze wijze juwelen ter waarde van ongeveer 300.000 gulden verdwe nen. Deze nieuwe vestiging, een depot van de Noorder' Glashandel, bete kent in feite de voortzetting van de verkoop van verfprodukten welke reeds omstreeks 1880 van start ging in dezelfde histox-ische panden in de Meelstraat door de gebrs. De Vos. Waarnemend depothouder te Zierik zee is de heer M. BeiTevoets. Het gaat hier verder om een nevenvesti ging van het filiaal te Sommelsdijk, filiaalhouder de heer M. Evei'aers. Een bijzondei-heid van de nieuwe zaak is in de eerste plaats wel het winkelgedeelte, waar niet alleen schildersmaterialen - Histor en K3 verven - maar ook spiegels, wandtoi- letjes, kapstellen en kleinmeubelen worden verkocht. De nieuwe zaak werd gisteren - woensdag - voor het eerst opengesteld. Het Zweedse Rode Kruisziekenhuis Mijnheer de redakteur. Naar aanleiding van het bericht in de Zierikzeesche Nieuwsbode over de gemeentebegi*oting en de subsi dieregeling t.a.v. het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, zou ik gi-aag het volgende willen opmerken. In de afgelopen maanden ben ik twee maal opgenomen geweest in het ziekenhuis. Dit is, naast een fy sieke aangelegenheid, ook een geest verruimende zaak want door ge sprekken met patiënten en pex-soneel, door zich te verdiepen in de ox-gani- satie van zo'n ziekenhuis, komt men in aanraking met een heel andere wex-eld dan waarin men gewoonlijk verkeert. Mijns inziens is het ziekenhuis, dat nu 15 jaar oud is, een vrij moderne instelling. De ligging is goed (bv. niet langs een drukke vei'keersweg o.i.d.). Voor de patiënten is er vol doende privacy door de kleine lig- eenheden (max. 4 personen op een kamex-). Voor het vex-plegend pex-so neel heb ik grote bewondering. Wel is mij opgevallen dat meerdere leden van het pex-soneel meer dan het nox*- male aantal wei-kuren per week ma ken en dat er veel personeel voor enkele ui-en per dag aangenomen is. Op mijn vraag waarom dit zo was werd geantwooi'd dat het ziekenhuis kampt met personeelsgebx-ek. Nu gaat het gemeentebestuux-, in- plaats van zich bezorgd te maken over deze nijpende pex-soneelssitu- atie, met gx-ote blijdschap mededelen dat het exploitatietekort van het zie kenhuis verminderd was. Dit omdat door het gi-ote aantal vakatures in het personeelsbestand de salarispo sitie zo gunstig was. Dit is m.i. een onjuist standpunt. Als men door een tekort aan perso- neel tot een sluitende exploitatiere-" kening komt, is dit in een ziekenhuis een onaanvaardbax-e situatie omdat dit ten koste kan gaan van de pa tiënten. Men moet zich x-ealiseren dat een optimale gezondheidszox-g geld kost. Wil men dus bij blijven met die optimale medische verzor ging (waar wij allen recht op menen te hebben, dan moeten hiervoor de middelen beschikbaar gesteld wor den. Het zou me spijten als het zieken huis op Schouwen-Duiveland door een gebrek aan financiële middelen op den duur een tweederangszieken huis zou worden. Het ziekenhuis vervult hier een duidelijke funktie. Hierbij denk ik bv. aan het ontstellend gx-ote aan tal verkeex-sslachtoffex*s gedurende de zomermaanden en aan andex-e di verse spoedgevallen. Het kan zijn dat de neiging tot centralisatie een x-ol gaat spelen bij het beleid t.a.v. ons ziekenhuis. Hier mee bedoel ik dat een ziekenhuis in Rotterdam of Goes een aantal funk- ties gaat overnemen. Nu bezoekt iedere avond een stroom van bezoe kers het ziekenhuis. Bij centralisatie zouden deze mensen zich naar Goes of Rotterdam moeten begeven. Dit kan dan wel in het belang zijn van bx-uggen-exploitanten, maar zeker niet in het belang van de familie leden van de patiënten. Als inwoner van Schouwen-Dui veland stel ik er prijs op dat we hier blijvend de beschikking hebben over een ziekenhuis met voldoende pexsoneel, voldoende specialisten en voldoende technische uitrusting. Iedei-e inwoner zou de zekex-heid moeten hebben dat hij of zij, indien nodig, verzekerd is van de beste ver zorging binnen de kortst mogelijke tijd. J. A. B. DEN BOER, Zierikzee. L

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 13