B. en W. in begrotingsnota over het Rode Kruis ziekenhuis ONZE PUZZELRUBRIEK BLIK DOOR HET WERELD De huurlingen zijn weer in aktie „Marktberichten agrarische produkten weinig bemoedigend" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 november 1970 Nr. 20783 Gemeentebegroting Zierikzee voor 1971 „Waarschijnlijk, wat betreft de exploitatie, op eigen benen" .Advertentie Een platenbon is altijd raak 15,- 7.50 lO.- IS.- SO,- 25.- ZIEEIKZKE. 26-11. Hoewel het nog niet helemaal zeker, is het waar- schynlyk dat het Zweedse Rode Kruisziekenhuis, wat betreft de ex ploitatie. op eigen benen kan staan. Verhoging van de tarieven en het' niet volledig vervuld kunnen wor den van vakatures onder het verple gend personeel zijn hierop van in vloed. Voor het eerst is in de begro ting geen bedrag meer uitgetrokken wegens bijdrage in een nadelig saldo van het ziekenhuis. „Wij hopen, dat dergelijke bijdragen in de toekomst voorkomen zullen kunnen worden", aldus merken b. en w. op in hun no ta van aanbieding bij de gemeente begroting van Zierikzee voor 1971. Van de in 1969 in aanbouw geno men 116 woningen (74 woningwet woningen en 42 premiewoningen) zullen in 1970 waarschijnlijk 74 wo ningwetwoningen gereedkomen. On langs is daarnaast een begin gemaakt met de bouw van 32 woningwet- en 28 premiewoningen, zodat thans te Zierikzee in totaal 176 woningen in aanbouw zijn, waarvan de eerste thans bewoond zijn. Hiervan wor den/zijn er 6 gebouwd aan het Rode dorp en 170 in het plan West. In afwachting van de toewijzing van het bouwcontingent voor 1971 Meteen plaat vindt iedereen z'n draai voor Zierikzee zijn inmiddels reeds aan het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening de plan nen tot goedkeuring van 28 woning wetwoningen en 42 premiewoningen ingezonden. Gepoogd wordt verder op de nog braak liggende grond aan de Calandweg een supermarkt met daarboven 18 wooneenheden te doen verrijzen, speciaal bestemd voor de huisvesting van alleenstaanden. Het college merkt verder op grote waar dering te hebben voor de activiteiten van de woningbouwvereniging „Be ter Wonen" op het gebied van de huisvesting. Geconstateerd wordt verder dat in de particuliere bouwsector te Zie rikzee momenteel weinig aktiviteit te bespeuren is. Pogingen om enkele beleggingsmaatschappijen een aan tal middenstandswoningen te doen bouwen hebben tot nu toe geen re sultaat opgeleverd. Onderhandelin gen met een bouwonderneming zijn nog gaande, aldus wordt meegedeeld. Recentelijk in deze gemeente ge houden enqêtes hebben aangetoond, dat de behoefte aan duurdere en be tere woningen niet groot is. Door de bouw van 70 premiewoningen door de woningbouwvereniging „Beter Wonen" zal ruimschoots in de thans bestaande behoefte aan deze wonin gen worden voorzien. Temeer zal dit het geval zijn, indien ook de kort geleden ingediende plannen tot de bouw van 42 premiewoningen in 1971 kunnen worden gerealiseerd. Bejaardencentrum De bouw van het bejaardencen trum in plan West vordert gestadig en vermoedelijk zullen nog dit jaar In de talrijke oplossingen van de puzzel van vorige week kwamen nog al ecn^ enkel stereotype foutjes voor. Wie erg graag weten wil, hoe hij of zij het deed, hetzij goed of fout, raadplege de oplossing. De eerste prijs gaat ditmaal naar: Mevr. VV. Anker-Verheul Moggestraat 27 Zierikzee De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. J. Brand Touwbaan 15 Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. hanekam; 7. lans; 8. blad: 10. rank; 12. laat; 14. ka; 15. dertien; 18. Ir.; 20. zaal; 22. rijles; 23. geit; 25. India; 27. per; 28. tango; 29. Lt.; 30. das; 32. vol; 33. ar; 35. spie gel; 39. elan; 42. e.a.; 43. Ne; 44. Eire 46. rumoer; 47. Nimrod; 48. mier; 49. we; 51. d.d.; 52. silo; 53. verdrag; 56. e.k.; 58. bar; 59. mol; 60. do; p2. uniek; 64. ben; 66. metro; 68. werk; 69. gezet; 71. krat; 72. ui; 73. rede lijk; 75. of; 76. sluw; 78. Goes; 80.' Kiel; 82. neon; 83. Tilburg. Verticaal: 1. hand; 2. anker; 3. N. S.; 4. K.B.; 5. alles; 6. maan; 7. Ia; 9. da; 10. raad; 11. atlete; 13. tien; 14. kant; 16. rijp; 17. Ier; 19. Riga; 20. zilvermeeuw; 21. lid; 23. gal; 24. torpedoboot; 26. aas; 28. tol; 31. sper wer; 32. Veendam; 34. kamer; 36. ia; 37. G.N.; 38. sirih; 40. lui; 41. nor; 44. Ems; 45. rol; 50. er; 51. Dr.; 53. vak; 54. doezel; 55. gom; 57. kneu; 58. bek; 60. lek; 61. draf; 63. iris; 64. bed; 65. nel; 67. tros; 69. gewei; 70. tijger; 73. ruit; 74. koog; 77. L.K.; 79. en; 81. 11.; 82. nu. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. persoon met sterke verbeeldingskracht; 6. verkeerde daad; 12. eenheid van arbeidssnel- heid; 13. zonder hapering (figuur lijk); 14. rivier in West-Siberië; 16. krachtig, stevig; 18. toornig; 19. titel (afk.); 20. pluis op wollen stoffen; 22. spotnaam die de zeeman aan de landbewoners geeft; 24. rekenkundig vraagstuk; 25. soort mijt; 27. soort rechterlijk ambtenaar in vroegere dagen; 28. staatsiekleding; 29. even nachtslijn. evenaar; 31. rivier in Utrecht; 32. schermwapen; 33. plaat- kieuwig weekdier; 35. vermetel; 36. gram (afk.); 37. zonderling mens; 40. chemisch symbool; 42. scheepsvloer; 43. rivier in Rusland; 45. zichtbare damp; 46. wijfje v.h. hert; 48. wa terblaasje; 50. uitroep van afkeer; 52. uitroep van verbazing; 54. vogel; 57. rivier in Italië; 58. daarna; 60. mannelijk beroep; 62. lijn aan een hengel; 63. zangstem; 65. schertsen de benaming voor groene erwten soep; 66. adellijk; 67. bloedgever (pseudo-Latijn); 69. aanspreektitel; 70. onderricht; 71. ontplofbaar pro jectiel; 73. gekuipt houten vat; 74. hoewel, ofschoon; 75. smal, hand vormig weefsel; 76. de gezamenlijke edelen; 78. Ned. Spoorwegen (afk.); 79. grens tussen land en zee; 80. stad in Pennsylvanië (V.S.); 82. raam werk van evenwijdig lopende sta ven; 83. slaplant welke een krop vormt. Verticaal: 1. rang in een theater; 2. noordwest (afk.); 3. lichte stof; 4. ringvormig koraaleiland; 5. stijf, on buigzaam; 7. kostbare stof; 8. rid- d er verblijf; 9. radiografisch nood sein (afk.); 10. geheel de uwe (afk. Latijn); II. zelfbewust, statig, fier; 15. plezierjacht; 17. afgesneden schijf 18. vlinderbloemige plant; 19. schade aan schepen op zee door moedwil toegebracht; 21. eerste afdeling der maag van de herkauwers; 23. Ne derlands (verheven en archaïstisch); 24. dichterlijke bewerking van een gebeurtenis waarvan men de juiste historische toedracht niet meer weet 26. grinthoop op de wegberm; 28. plezier; 30. schertsende benaming voor water; 32. insektenetend vogel tje; 34. Europeaan; 35. schertsende benaming voor kat; 39. voermans- roep; 41. modegek; 44. lyrisch lof dicht; 47. werver van arbeiders enz. (met ongunstige bijgedachte); 49. laatstleden (afk.); 50. burgerlijk wet boek (afk.); 51. sierheester; 53. het doen van koopmanszaken; 54. kolk na een dijkbreuk ontstaan; 55. groot soort hert; 56. eertijds vooral door de ruiterij gebruikt stootwapen; 57. stoep langs de spoorbaan bij een station; 59. poedelhond; 61. herkau wer; 63. veelkleurig; 64. bedwelmen de drank bij offerfeesten voor Indra 67. grootste dichter van Italië (1265- 1321); 68. voormalig muntstuk met een ruiter als beeldenaar; 71. be- diüeglijke slimheid; 72. wreed Ro meins keizer, vermoordde o.a. zijn gemalin Octavia; 75. deel v.e. touw enz. tot een oog gedraaid; 77. elk der vlezige randen van de mondopening; 79. boksterm (afk.); 81. loofboom. 20 bejaarden woningen kunnen wor den betrokken. Verwacht wordt, dat in de loop van het najaar van 1971 het gehele bejaardencentrum met 68 bejaardenwoningen gereed zal ko men. De bouwaktiviteiten in de an dere sectoren lagen tot nu toe ook lager dan in 1969. Op 1 november jl. waren dit jaar in totaal 70 bouwver gunningen verleend met een geza menlijke bouwsom van f 2.589.096,78. In 1969 werden in totaal 100 bouw vergunningen verleend met een bouwsom van f 10.027.046,69. Dit verschil, aldus wordt toegelicht vindt hoofdzakelijk zijn reden in de in 1969 verleende bouwvergunningen aan woningbouwvereniging „Beter Wonen" en het bejaardencentrum. Van de regeling tot het verkrijgen van overheidsbijdragen voor het verbeteren van woningen wordt dit jaar meer gebruik gemaakt dan in het voorafgaande jaar. Tot novem ber jl. werden 14 aanvragen ontvan gen, terwijl het totaalbedrag derbe- grotingskosten f 206.191,10 bedroeg. Verwacht wordt dat de gesignaleer de stijgende lijn zich zal voortzetten. De in de vorige begrotingsnota aangekondigde verdere detaillering van het structuurplan West heeft in tussen haar beslag gekregen door het ter vaststelling aanbieden van het bestemmingsplan West V. Dit plan biedt ruimte voor de bouw van 169' woningwet- en 78 premiewoningen, alsmede 19 woningen in de vrye sec tor. Het reeds geheel voor behande ling gereed liggende bestemmings plan „Industrieterrein Groeneweeg- je" moet geheel worden herzien in verband met de voorgenomen plan nen tot de bouw van een sporthal- zwembadcombinatie. Archeologische O vondsten in Griekenland ATHENE, 25-11. Op het Griekse vulkanische eiland Santorin zijn een fresco van veertien vierkante meter, voorstellende de komst van de lente, en bronzen vazen met opschriften in het nog niet ontcijferde „Lineair A"- schrift ontdekt. Dit is woensdag be kend gemaakt door de Griekse ar cheologische dienst. Sommige vond sten stammen uit dezelfde tijd als die welke eerder zijn gedaan in het paleis van Cnossos ojj Kreta en die uit de pre-Hellenistische tijd dateer den. Advertentie. Wilt U eens vertrouwelijk over centrale verwarming praten? Wilt U het hoe, wat en waarom weten? Wilt U het verschil weten in het stoken van kolen, olie of aardgas? Wilt U weten of het hele huis ver warmen veel meer kost aan brandstof? Wilt U zelf uw centrale verwarming aanleggen?. Wilt U hem compleet aangelegd hebben? Praat eens met iemand die U hier over juist kan inlichten. Bel of schrijf naar: Technisch Bureau Teeuw Laöne 2 - Renesse - Tel. (01116) 690 Grieven op buitenlandse zaken DEN' HAAG, 26-11. De secretaris- generaal van het ministerie van bui tenlandse zaken, mr. E. C. L. Schiff, heeft een delegatie van de ambtena ren van zijn departement een voor lopig antwoord gegeven op grieven overpersoneelsbeleid en carrière, zo als die waren geformuleerd in een venbrief van 2 november. Deze brief was ondertekend door enige tientallen referendarissen- academici bij het ministerie van bui tenlandse zaken. Mr. Schiff heeft geantwoord het niet eens te zijn met de grief van de referendarissen, dat het merendeel van hen, werkzaam in beleidsfuncties ten departemente, het niet verder zal brengen dan deze rang. Pyromaan aan het werk? VOLLENHOVE, 26-11. Door nog onbekende oorzaak is voor de ne gende keer binnen enkele maanden brand uitgebroken in Vollenhove (Overijssel). Dit keer was het een oud boerderijtje waar van buitenaf het rieten dak in brand was geraakt. Doordat een buurvrouw de brand ontdekte, kon deze spoedig worden bedwongen. De politie heeft onmid dellijk een onderzoek ingesteld, doch nog zonder resultaat. Bij de bevolking heerst onrust over de vele branden van de laatste tijd. Men vermoedt dat die het werk van een brandstichter zijn. Overval op bank te Amsterdam AMSTERDAM, 25-11. Twee zeer jeugdige knapen hebben donderdag middag tegen kwart voor drie een gewapende roofoverval gepleegd op het bijkantoor van de Nederlandse Middenstands Financieringsbank N. V. in de Beethovenstraat in Amster dam Zuid. Volgens een woordvoer der van de bank bedraagt de buit enige duizenden gulden, het juiste bedrag moet nog vastgesteld worden maar ligt ver beneden de 10.000 gld. De politie deelde echter mede dat het bedrag tussen de 20 en 30.000 gld. zou liggen. Kleiue oorzaken COEVORDEN, 26-11. Een stek ker die verkeerd in een stop contact was geplaatst, was er de oorzaak van dat in schouw burg Holman te Coevorden een opvoering van „U spreekt met uw moordenaar" door het toneelgezelschap de Noorder compagnie, moest worden af gebroken. De opvoering was tien minuten bezig, toen de spotlichten uitvielen. Het pu bliek verliet de zaal. Na een uur werd meegedeeld dat op een andere datum opnieuw een voorstelling zou volgen. Pas toen iedereen weg was, werd de oorzaak van het man kement ontdekt. OTTERSUM. De 36-jarige heer A. Koks uit Milsbeek is met zijn brom fiets op een voorrangsweg in Otter- sum tegen een vrachtauto gebotst. Hij was op slag dood. De invasie van Guinee lijkt een beetje kinderachtig: het gaat om vierhonderd aanvallers, niet bepaald een imposante strijdmacht. Maar dan vergeten we dat het om Afrika gaat, waar een handjevol goede soldaten heel veel kan uitrichten. We denken slechts aan Katanga, waar indertijd de Belg Schram ine met minder man nen opereerde en heer was over een geweldig gebied. Trouwers ook in dit geval wordt diens naam weer ge noemd - de man heeft ervaring in dit soort zaken. President Sekou Touré van Guinee heeft voor de radio verklaard dat een gevangen genomen huurling had bekend dat een Portugese „generaal" hem instructies had gegeven. Een mededeling waaraan men niet te waarde nog kan hechten, want on der de huurlingen van allerlei na tionaliteit zijn ook wat Portugezen die met hun eigen leger in de Por tugese kolonies een vak hebben ge leerd dat ze tegen betere betaling ook voor anderen willen beoefenen. Maar zeker is dat Lissabon, dat uit eraard ontkent iets met de inval van doen te hebben, niet met welgeval len naar de republiek Guinee kijkt. Onafhankelijkheid Dit land omsluit de Portugese mi niatuurkolonie Guinee, waar al ge ruime tijd pittig gevochten wordt te gen de Portugezen. Die opstandelin gen krijgen hulp vanuit Guinee - het zou vreemd zijn als het anders was. Echter wanneer de Portugezen op deze manier denken Sekou Touré een waarschuwing te kunnen geven niet langer zijn stamverwanten on der Portugees juk te steunen, dan hebben ze de man niet goed leren kennen. Touré is niet bang om vij anden te maken. Toen de Franse president de Gaul le bij de liquidatie van de koloniën aan Guinee aanbood zelfstandig lid te worden van de Franse unie, be dankte Touré voor de eer. Hij be sefte dat hij daarmee ook financiële steun uit Parijs verspeelde, dat Gui nee daardoor ook niet door de Fran sen in een bijzondere en voordelige relatie met de E.E.G. zou worden APELDOORN. Op het kruispunt Garderenesweg-Aardhuisweg in Ud- del (gem. Apeldoorn) is de 58-jarige K. de Boer uit Harderwijk om het leven gekomen. Hij verleende met zijn auto geen voorrang aan een bus van de Veluwse Autodienst. Minister houdt vast aan 500 voor politie UTRECHT, 26-11. Mr. E. H. de Vrieze, secretaris van de Nederland se Politiebond, heeft donderdagmid dag, na afloop der vergadering van de onder voorzitterschap van staats secretaris mr. C. van Veen van bin nenlandse zaken staande Centrale Commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken, verklaard dat staatssecretaris blijkbaar geen onderhandelingsmarge had. „Hoewel het overleg ruim twee uur duurde, had het bij een zo mi nimale bewegingsvrijheid nauwelijks zin. Het kwam er in feite op neer dat de staatssecretaris vasthield aan het bedrag van f 500,aldus de heer De Vrieze. Zoals bekend is heb ben de bonden een extra-uitkering van f 1200,gevraagd die zij in overeenstemming achten met de taakverzwaring die het politiekorps heeft ondergaan. Coöp. Landbouwer. „D.E.S.' OOSTERLAND, 25-11. De Coöp Landbouwvereniging „Door Een dracht Sterk" hield woensdag de al gemene ledenvergadering in het ca fé-restaurant: „De Blauwe Keet", onder voorzitterschap van de heer H. J. van de Zande. Deze opende de vergadering met een weikomst- woord tot de aanwezigen. Inzonder heid sprak hy een welkomstwoord tot burgemeester De Kam van Dui- veland, tot de heren J. van de Stolpe en R. de Groot, resp. voorzitter en directeur van de C.A.V. te Zierikzee, tot d eheer Zwart avn de R.L.V.D. en tot de afgevaardigden van de zustervereniging Bruinisse. Traditiegetrouw gaf de voorzitter in zijn openingswoord een overzicht van de huidige stand van zaken op landbouwgebied. De marktberichten avn agrarische produkten zijn mo menteel weinig bemoedigend. Van de vrije produkten zijn het de aard appelen, die onder de kostprijs wor den verhandeld en voor enige ver betering zijn de verwachtingen niet hoog gespannen. „Ook de gladiolen- teelt is weinig beter en dan zullen we het over de fruitteelt maar niet hebben", aldus de voorzitter, die van mening is dat deze, als er niet snel een oplossing komt, binnen eni ge jaren tot het verleden zal beho ren. Wat de gegarandeerde produk ten betreft, deze blijven, ondanks de sterk gestegen produktiekosten, op hetzelfde peil. Voegt men hierbij nog de steeds doorganade geldont waarding dan geven de prijzen een dalende tendens te zien. Het leek ernaar, dat, gezien dc uitlatingen van de minister van Landbouw, dc pryzen van enkeJc produkten in 1971 iets zouden wor den opgetrokken. De uitlatingen van dr Mansholt echter deze week heeft ook dit sprankej hoop de bodem in geslagen. Niet te ontkennen valt dat land en tuinbouw zich op het ogenblik in een structurele ontwikkelingsfase bevinden en dat in landbouwgezin- nen steeds meer vragen en onzeker heden opdoemen, vooral wat de op volging in het bedrijf betreft. Het lijkt er op dat vele bedrijven in de toekomst (en reeds nu al) geen vol doende inkomen meer zullen opleve ren. Dit ligt beslist niet alleen aan de bedrijfsoppervlakte. Het onder nemerschap was en blijft nog steeds een factor van grote betekenis. Er zijn hier, en in de gehele provincie Zeeland, nog tal van bedrijven van geringe omvang waar men een goe de boterham verdient. Toch is de voorzitter er zich van bewust dat velen nog zullen moeten afvloeien. We zien dit reeds in onze eigen con treien. Dit houdt in een vergroting van de overblijvende bedrijven, of schoon deze vergroting in vele ge vallen geen eenvoudige zaak ge noemd kan worden. Kan er grond bij gepacht worden dan zijn de ri sico's geringer dan waneer men komt te staan voor aankoop van bouwgrond en soms nog van be drijfsgebouwen, gezien de grote en forse grondprijzen en de hoge rente- Advertentie Een platenbon is altijd raak f5.- 7.50 lO,-15,- 20,- 25,- standaard, de sterke stijging van lo nen en levensonderhoud". Dit drukt de rentabiliteit enorm en zou vol gens de voorzitter nog wel eens in sommige gevallen tot catastrofale gevolgen kunnen leiden. Prioriteiten Deze beide groepen: afvloeiende bedrijfshoofden en ondernemers die gaan vergroten, zullen toch wel een hogere prioriteit moeten hebben met eventueel overheidshulp, willen ern stige gevolgen uitblijven. Dat er van overheidszij de wel plannen in deze richting bestaan is bekend, maar of de uitvoering hiervan aller instem ming heeft, moet de voorzitter, be twijfelen. In de laatste eeuw is meer gewijzigd dat in vele eeuwen voor dien. Oude gebruiken raken in on bruik, en zijn niet meer uitvoerbaar. „We zien dat in onze gezinnen, be drijven en waar al niet. Het gaat steeds meer „veramerikaansen" al dus de conclusie van de voorzitter. Maar een weg terug is er niet, het wordt aanpassen aan de sterk ge wijzigde structuren, een aanpassing die niet alleen geldt voor de gezin nen en bedrijven maar ook voor de organisaties en de coöperaties. Kan men dit alles niet opvangen dan is men in korte tijd uitgeschakeld, waarvan voorbeelden te over zijn. Er werd op dit gebied al wel veel bereikt dat tot steun dienen kon. De voorzitter dacht b.v. aan de melk unie, uitgegroeid tot een machtig concern, de aardappelmeelindustrie, de suikerunie, de Raiffeisenbanken etc. doch er zal nog veel meer moe ten worden gedaan. Bundeling van kracht blijft steeds noodzaak, mede gezien in het licht van onze mede partners in dc E.E.G. binnengeloodst. Hij verkoos de on afhankelijkheid, maar dan volledig - Parijs heeft hem sindsdien volkomen genegeerd op enkele boze uitvallen na die vooral betrekking hadden op Touré's ijver voor een fel links Afri kaans socialisme. Hulp nodig Een mogelijkheid die we niet mo gen uitsluiten is dat de expeditie - al dan niet met medeweten van Pa rijs dat terecht redeneert dat Portu gal toch automatisch de schuld krijgt - ondernomen is door een grote on derneming die graag in Conakry Touré ziet afgelost door een beter te manipuleren marionet die bereid is een gunstig contract te gunnen aan een onderneming die Guinees bauxiet wil gaan exploiteren. Maar hoe dan ook - wat nu van belang is dat Guinee alle mogelijke hulp krijgt om zijn zuur verdiende onafhankelijkheid te bewaren. Niet zozeer uit sympathie met Touré, dan wel omdat bij het slagen van deze invasie het hek van de dam is voor andere louche machten die er de gen voor over hebben om een of an- prijs van een paar honderd huurlin- der klein Afrikaans land naar hun hand te zetten. Advertentie Een platenbon is altijd raak 15,-7,50 10,-15,-20,-25,- OVERDENKING Christus heeft ons vrijgekocht (Gal. 3 10a). In onze tekst mogen we ontdek ken het wonder van de vrije genade. God koopt ter dood veroordeelden vrij. Het is Hem er om te doen, dat de mensen, die tegen Hem in op stand zijn gekomen, niet de gerechte straf zullen ondergaan, maar dat zij zullen worden vrijgesproken. En dat is mogelijk geworden door het vrije offer dat de Here Jezus heeft ge bracht, vanaf het moment van zijn komst op aarde tot en met Zijn dood aan het kruis op Golgotha. Maar het is nu juist deze bood schap der vrije genade, die verzet uitlokt bij de mensen. Wij willen niet alles uit Gods hand ontvangen, maar we willen de Here God zo graag iets aanbieden, op grond waar van dan die vrijspraak mede tot stand zou zijn gekomen. Maar wij kunnen de Here God niets aanbie den, omdat alle goede werken, die wij doen, niet van onszelf zijn, maar al de vrucht zijn van het werk van de Here Jezus in ons. Als er daarom van verdienste gesproken moet wor den, dan zijn die alleen maar van de Here Jezus. De fouten zijn van ons. En toch moeten we als vrijgekoch- ten goede werken doen. Werken dus, die we niet eens zelf verrichten, maar die door God in ons worden gewerkt. Want wij staan bij God in de schuld en niet Hij bij ons. Wij moeten Hem dankbaar zijn voor zo veel onverdiende liefde en niet het omgekeerde. Het zal zelfs zo zijn, dat een ieder, die zich heeft laten vrijkopen, die de vrije genade van harte aanvaard heeft, in het geheel niet anders meer kan dan goede werken doen. Wanneer er nu nog in ons hart een sterke neiging tot de wereldse be geerten is, dan wordt het hoog tijd, dat we dat-hart eens grondig gaan onderzoeken. Want het is een ver keerd teken, dat het ons nog zoveel moeite kost onszelf te verloochenen en de Here van harte te dienen. We zullen goed in de gaten moeten heb ben, dat het onmogelijk is, dat wie werkelijk leeft uit de vrijspraak, geen vruchten der dankbaarheid zou voortbrengen. p. p. (Advertentie) Blijven TOBBEN? NEE! Direkt INRUILEN JA! voor 'n moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht naaimachine. Direkt doen, 't wordt al leen maar duurder NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. Korte Mccstraat 17 BERGEN OP ZOOM Telefoon (01640)3 58 78 BON Voor gratis folders zenden aan: Pfaff, Antwoordnummer 102, Bergen op Zoom Naam Adres Plaats t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3