tlfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde STREEKNIEUWS De Sint per „speedboot" naar Renesse IMP' Advertentie !<3N teajm ->M jm iur ^Cxj:-■vKJ!/ Schoutven-Duivelandse Sportspiegel Zirikzee wist lastige klip Steen met goed gevolg te omzeilen Ontmoeting D.F.S. en IJzendijke vond een vroegtijdig inde Re- nesse slaagde erin een kostbaar puntje weg te kapen bij Lewe- dorpse Boys. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klus H uws het voor Zierikzee weer een beste dag. Zelf utist Zieriksee de ias- tifle klip Steen met goed gevolg te omseilen (0-3), terwijl de naaste con- currenten puntenverlies moesten in- kasseren. Noormannen, de naaste concurrent van Zierikzee, moest by het bezoek aan Clinge met een 2-2 gelijk spel genoegen nemen. Zeelan- dia, dat nu wel danig aan het afzak ken is. moest bij Sluiskil met een 2-0 nederlaag de grasmat verlaten. Koe wacht en Oostburg kwamen tot een 1-1 eindstand, terwijl Corn. Boys en Hansweertse Boys niet aan het sco ren van doelpunten toekwamen. Zierikzee 10 8 1 1 35- 9 17 Noormannen 9 6 1 2 27-19 13 Sluiskil ^32 14-14 13 Biervliet 9 6 0 3 14-11 12 Zeelandia 10 5 1 4 16-K 11 Hansw. Boys 10 4 1 5 13--3 9 Koewacht 9 3 2 4 12-15 8 Steen 10 2 3 5 21-20 7 Clinge 10 3 1 6 17-25 7 Oostburg 9 14 4 13-16 6 Com. Boys 9 2 1 6 14-23 6' Walcheren 9 2 2 5 9-18 6 hi de reserve 3e klas D vond al leen de ontmoeting tussen RKVVU II en Breskens II van de vier vast gestelde wedstrijden doorgang. De ze ontmoeting leverde een verras sende 2-1 overwinning voor Bres kens op. Vlissingen III RKVVU 11 RCS II Zeeland Sport 1 Breskens II Zeelandia II Zierikzee II Middelburg III Goes II HVV '24 II 7 5 1 1 22- 9 11 8 5 0 3 15-10 10 8 4 2 2 18-12 10 8 4 2 2 14-12 10 8 5 0 3 19-13 10 6 4 0 2 8- 7 8 S 1 3 4 10-13 5 7 2 0 5 10-12 4 7 1 2 4 7-18 4 7 1 0 6 5-22 2 VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas H: Steen-Zierikzee 0-3; Corn Boys-Hansw. Boys 0-0; Sluis- kil-Zeelandia 2-0; Koewacht-Oost burg 1-1; Clinge-Noormannen 2-2. Reserve 3e klas D: RKVVU II- Breskens II 1-2. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: DFS-IJzendijke 4-0 (ge staakt); Lewed. Boys-Renesse 4-4; PHilippine-Luctor 3-1; Hulsterloo- RIA W 2-3; Hoofdplaat-Schoondijke 0-0; Domburg-Aardenburg 2-2. 2e klas B; Dreischor-Middel- burg IV 5-1; Renesse II-Zonnemaire 1-5; Volharding '32-Patrijzen 0-6; Kwadendamme-Cortgene 2-2. 3e klas B: SVOWK-'s H. Arends- kerke III 3-4; Zonnemaire II-Zierik- zee III 1-10; Patrijzen II-Dreischor II 5-1; Robur II-DFS II 3-2. Zaterdagcompetitie le klas: MEVO-'s H. Arendskerke 4-1; Wolfaartsdijk-Wemeldinge 2-0. 2e klas A: SKNWK-Colpl. Boys 5-2; ZSC-Kruiningen 1-2; Rillandia II-Duiveland 6-1; Borssele-Yerse- ke II 1-0. 4e klas A: DFS IV-SKNWK II 1-3 WIK III-Br.haven II 2-3; Colpl. Boys II-Br.haven III 9-2. Junioren Groep A I: Zierikzee A I-HVV'24 A I 3-2; Axel A I-Vogel waarde A I 2-0; Terneezen A I-Tern. Boys A I 3-1. Groep A VI: WIK A I-Zierikzee A II 1-1; Duiveland A I-ZSC A I 3-0. Groep B X: MEVO B I-SKNWK B I 6-0; Duiveland B I-Dreischor B I 0-4. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas vond de ont moeting tussen DFS en IJzendijke een vroegtijdig einde. In de 44e min. van deze wedstrijd, toen DFS al een 4-0 voorsprong had genomen, achtte IJzendijke de tijd aangebroken om van het nog verder spelen af te zien. De reden hiertoe waren de scheids rechterlijke beslissingen waarmee de bezoekers zich niet konden vereni gen T.egen de verwachting in slaag de Renesse erin, na een doelpunt rijke wedstrijd, bij Lewedorpse Boys één kostbaar puntje weg te kapen. Hekkesluiter Schoondijke zorgde voor een verrassing door koploper Hoofdplaat in eigen huis niet meer toe te staan dan een 0-0 gelijk spel. RIA W zag haar kansen weer stijgen door een 3-2 zege bij Hulsterloo. Luctor kreeg bij Philippine met 3-1 de kous op de kop, terwijl het duel tussen Domburg en Aardenburg on beslist (2-2) eindigde. Hoofdplaat 12 6 5 1 20-15 17 RIA W 10 7 1 2 22-13 15 Aardenburg 11 6 3 2 23-17 15 Luctor 12 6 3 3 17-17 15 Domburg 10 5 4 1 29-13 14 Philippine 10 5 1 4 22-16 11 Lewed. Boys 12 4 2 6 23-21 10 Renesse 11 3 2 6 19-29 S Hulsterloo 10 2 2 6 20-24 6 DFS 9 2 16 13-18 5 Schoondijke 10 1 1 8 11-22 3 Personenauto grijpt uitstekend gedeelte van bietenrooier Vrijdagavond omstreeks kwart voor zeven heeft zich op de provin ciale weg. nabij „Pikgat", een bot sing voorgedaan tussen een door een landbouwtrekker getrokken bieten rooier. komende uit de richting Se- rooskerke naar Zierikzee, en een van de andere kant. uit Zierikzee. ko mende personenauto, een Mercedes uit Renesse. bestuurd door de heer L. J. H. aldaar. De verlichting van de bietenrooier en trekker was ge heel in orde. maar de bestuurder van de personenauto bemerkte te laat het uitstekende deel van de rooier, dat nog zo'n zestig cm. uitsteekbbui- ten de linkerzijde van de tractor. De auto kwam in botsing met dit uit stekende gedeelte. De auto werd aan één kant geheel opengescheurd en belandde vervolgens in de sloot. De bestuurder H. moest met hoofd- en schaafwonden in het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee worden op genomen. De bietenrooier was van de heer J. C. v. d. V. te Kerkwerve en werd bestuurd door M. J. K., die geen letsel opliep. ZIERIKZEE C.J.V.-vluchfelingenaktie Door omstandigheden kan de aan gekondigde aktie van het C.J.V. „Sa men Verder" te Zierikzee ten behoe ve van vluchtelingen in Boeroendi geen doox-gang vinden op dinsdag avond 24 november a.s. Nadere aan kondigingen volgen. „De Vrije Worp" In het artikel over het cluborgaan van de Zierikzeese korfbalvereni ging is een storende fout geslopen. Vermeld was, dat het ontwerp van de omslag was getekend door het lid M. L. v. d. Schelde. Dit blijkt echter niet het geval te zijn. De om slag van het bland blijkt te zijn ont worpen door Hans Kanters te Zie rikzee. Cursus regionaal vormingswerk De cursus regionaal vormingswerk die werd geleid door de heer R. J. Wasterval, direkteur van het oeku- menisch vormingscentrum ..Hede- nesse" te Cadzand. werd door 6 da mes en 3 heren gevolgd. Men be sprak het leiding geven aan groepen, hoe men een bijeenkomst van een groep in een goede sfeer kan laten verlopen en dat men, als de goede sfeer dreigt te worden doorbroken, de oorzaak hiervan moet nagaan. Op verzoek van de deelnemers ging men dieper in op het leiding geven aan gespreksgroepen en werd het grote belang hiervan besproken. De laat ste avond werd gewijd aan een dis cussie over een krantenartikel dat alle deelnemers van te voren hadden gelezen en waarbij enkele dames om beurten optraden als leidster. Daar de cursisten ook nog de techniek van het vergaderen hadden willen be handelen werd besloten om in maart 1971 een vervolgcursus te houden. Hiervoor kunnen nog enkele nieuwe deelnemers zich opgeven. D'66 wil aparte afdeling Noord-Zeeland Donderdag 26 november a.i wordt in het „Huis van Nassau" te Zierik zee een cortactavond gehouden van D'66. Op deze avond zal onder meer aanwezig zijn de heer H. Kapenga, lid van de Provinciale Staten van Zeeland uit Goes. Cp de in novem ber j.l. gehouden ledenvergadering werd besloten een aparte afdeling Noord-Zeeland welke behalve Schouwen-Duiveland ook Tholen en Sint-Philipsland omvat. In dit ge bied heeft D'66 zes leden en een aan tal belangstellenden. Het huishoude lijk reglement schrijft echter voor, dat voor het oprichten van een eigen afdeling 9 leden noodzakelijk zijn. Het voorbereidende werk wordt mo menteel verricht door de heer P. B. Verschuur te Scharendijke. Op grond van een scriptie aan de Technische Hogeschool te Delft, over het onderwerp: „Bodembescher ming bij zinkstukken" ontving onze stadgenoot de heer J. M. van Westen de titel „ing.". Betrokkene is tech nisch hoofdambtenaar bij de Delfa- dienst. KERKWERVE Filmavond Rode Kruis Dinsdag 1 december a.s. zal de filmdienst van het Nederlandse Ro de Kruis weer te Kerkwerve present zijn. 's Middags om vier uur is er een voorstelling voor de jeugd en 's avonds om acht uur volgt verto ning van een documentaire over het werk van het Rode Kruis- en de hoofdfilm „The Family Way". De Fakkels bijeen De collecte ten behoeve van de Stichting Christelijk Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" heeft te Kerk werve opgebracht f 115,31. Sint in aantocht Het Sint-Nicolaasfeest van de openbare basisschool „Prinses Irene" te Kerkwerve zal dit jaar worden gehouden op vrijdag 4 december in het verenigingsgebouw. Door de leerlingen zal een toneelstukje wor den opgevoerd. Vergadering Groene Kruis Donderdag 26 november a.6. zal in het café van de heer Kenters te Kerkwerve een algemene ledenver gadering worden gehouden van de vereniging „Het Groene Kruis" te Kerkwerve. Naast de gebruikelijke punten op de agenda komt op deze vergadering een contributieverho ging ter sprake. BURGH Hengelwedstrijd „De Krabbe" Zondagmorgen trokken leden van de H.S.V. „De Krabbe" naar het strand te Westenschouwen, om ook eens van de grote kabeljauwvang sten (van de laatste weken) te px-o- fiteren. Helaas werd het een grote „sof", want er was geen kabeljauw te bekennen laat staan andere vissen. In totaal konden zes bovenmaatse en zes ondermaatse vissen gevangen worden. De uilslag van deze laatste wed strijd was: 1. D. de Rijke 195 pnt.; 2. M. A. v. d. Wielen, 165 pnt.; 3. A. J. Deurloo 155 pnt.; 4. P. de Rijke 115 pnt.; 5. J. Geluk 112 pnt. Bij de ju nioren de volgende rangschikking: 1. Simon Blom 535 pnt.; 2. Hans v. d. nVielen 133 pnt.; 3. Daan Blom 133 pnt.; 4. Bert Visser 100 pnt. De kabeljauw-vangsten De laatste weken schijnen zich zeer veel scholen .kabeljauw voor onze kust op te houden en vooral vlak bij de stranden. Dit trok veel hengelaars, niet alleen te Westenschouwen, doch ook langs de Oosterscheldedijken en in de buurt van het strand bij „Het Klokje" te Noordwelle telde men een dezer dagen 600 hengelaars. Onge kend HAAMSTEDE-BURG H Prijzen-,,droppings" Volgens het middenstandspro gramma-boekje zal zaterdag 28 no vember des middags te 14 uur een vliegtuig boven Haamstede en Burgh cirkelen, waaruit dan prijzenfolders gewoxpen zullen wox-den. Het be stuur van de middenstandsvereni ging verzoekt ons mede te delen dat deze „dropping" een kwartier vroe ger zal plaats hebben, dus om kwart voor twee. Er wordt verder alleen „gedropt" in de kernen Bux-gh en Haamstede. Loterij D.F.S. Het nieuwe kleedlokaal van D.F.S. door de leden en donateux-s zelf ge bouwd heeft nu al bewezen in een gi-ote behoefte te vooiv.ien. Vooral de kantine krijgt bij elke wedstxdjd steeds meer bezoek, waax*bij de be zoekers een dankbaar gebruik ma ken van de prachtige nieuwe stoelen en tafels. D.F.S. kampt echter nog met een tekort aan geldmiddelen om dit meubilair te kunnen betalen. Het bestuur heeft hiertoe een grote lo terij op poten gezet waarbij de eerste px'ijs een cassette-recoi'der is. Vex-der een boox'-tol, auto-stofzuiger enz. RENESSE Financiële hulp voor Sint Om de twee jaar doen leden van de oudex'commissie van de open bare basisschool ,,'t Staepelof" te Renesse een poging de financiële po sitie van de Goedheiligman te ver stevigen. Men ging daartoe met een lijst rond. De Renessese bevolking schonk op de.ze wijze liefst f 1294,30. Een enorm bedx-ag, waai-mee de Sint wat betreft de openbare basisschool weer voox-uit kari. BROUWERSHAVEN Gunning Namens de N.V. Kavero- te Re.nes^ se werd het maken van rioleringen, een rioolgemaal met pex'sleiding en wegen op het zomei'woningenteri-ein te „Den Osse" gegund aan Aanne mingsbedrijf Schouwen-Duiveland N.V. te Zierikzee. Maken loswal gegund Het Technisch Adviesbux-eau van de Vereniging van NedexTandse Ge meenten te Amersfoort heeft na mens het gemeentebestuur van Brou wershaven het maken van een los wal te Brouwex-shaven opgedragen aan de Aannemings Maatschappij „Schouwen-Duiveland" N.V. te Zie- x'ikzee voor f 745.000. DREISCHOR Vergadering Coöp. Lanobouwvereniging Op dinsdag 8 december a.s. woi'dt in „De Drie Schorren" een algemene ledenvex-gadering gehouden van de Coöp. Landbouwvereniging „Drei- schor". Aan de orde komt de beken de zaak van het individuele lid maatschap van de C.A.V. SCHUDDEBEURS Ledenvergadering IJsvereniging Op vxTjdag 27 november a.s. wordt in café Romijn de algemene leden vex-gadering gehouden van de ijs- vereniging „Schuddebeux-s". OOSTERLAND „Martha" naar Bruinisse De chr. vx-ouwenvex-eniging „Mar tha" kreeg een uitnodiging om op ARAM EN HET GEHEIM VAN DE GESLOTEN DEUR 58. En toen Tudor zich vragend naar hem toewendde, ging hij opgewonden verder: „Tamahia! Ge vergeet Tamahia! Ge hebt mij zelf verteld, dat Rela zich van u beiden wil ontdoen, om zich van de ti-oon meester te maken Zij verkeert thans in de veron derstelling dat gij dood zijt. Zij weet ook, dat Tamahia zich alleen in het paleis be vindt! Wat is dus waarschijnlijker dan dat zij zich daarheen zal spoeden, om ook haar uit dc weg te ruimen. Neen, wij moeten onze krachten verdelen. Gij zijt dc aan gewezen man om de grenslegioenen te waarschuwen, daar ge precies weet waar ge die kunt vinden. Ik zal mij met de grootste spoed naar het paleis begeven om Tamahia te beschermen". Een seconde Tang keken de twee man nen elkaar recht in de ogen. Geen van beide lokte hel vooruitzicht, nu reeds van elkaar le moeten scheiden, juist nu zij hun vriendschap opnieuw bezegeld hadden. Doch ook Wisten zij heiden, op de ander te- kunnen vertrouwen als op zichzelf en met een stevige handdi'uk, die hen meer zei dan vele woorden, namen zij afscheid van elkaar, Tudor om naar de grenslegioe nen te gaan en Aram om zich met Rock en de simpele ridder naar het paleis le be geven. En onderwijl jaagde Rela haar paard in een wilde galop door de bergen. Met haar zweep zette zij het vermoeide dier tot steeds grotere snelheid aan. xdiep!edaéh,bziuueno-cqdd egen RENESSE, 21-11. Zaterdagmiddag om 2 uur arriveexde Sint Nikolaas per „speedboot" in Renesse. Op de Kabbelaersweg werd de Sint ver welkomd door een grote schare kin deren met hun ouders. Hierna werd, met het fanfarekorps „Luctor et Emergo" voorop, de tocht naar het dorp voortgezet. De Sint, gezeten in de door een pex-sorenwagen getrokken speedboot maakte een rondje over het dox-p, waarna hij zich naar het Dorpshuis begaf. Hier wei'dcn door de kinde ren en onder leiding van „Luctor et Emergo" vex-schillende Sintex-klaas- liederen gezongen. Sint en Piel deelden kwistig x-epen chocolade en pepex-noten uit. Het strooien liep echter even uil de hand toen enkele jongeren dit van de zwax-te knecht mochten overnemen. De harde noten zwiepten de zaal in en voox-al die genen die vooxaanstonden maakten op hardhandige wijze kennis met het strooigoed. Snel ingrijpen voorkwam echter ex-ger. Sinterklaas begaf zich tenslotte lussen dc kindex-en, die al len wel even in de gelegenheid wer den gesteld de Goedheiligman de hand te drukken. Sinterklaas bedankte tenslotte al len, die er aan hadden meegewei-kt om het feest zo vlot en goed moge lijk te doen vexTopen. Aan de uitgang bleek de midden stand van Renesse voer ieder nog een vexsnapex-ing in petto te hebben. LOS ANGELES. Na 13 jaar praktisch opgesloten leven in haar kamer, is Susan Wiley in een kinderziekenhuis opgenomen. Zij is mismaakt, niet in staat te spreken, draagt luiers, heeft een achtergebleven spierontwikkeling en het geestelijk vermogen van een 12 tot 18 maanden oude kleuter, zo ver telde een verontwaardigde politiewoordvoerder. Haar vader van 70, en moe der van 50 jaar zijn gearresteerd. Volgens het ziekenhuis heeft hel meisje een kans in twee jaar een gewoon kind te worden. dinsdagavond 24 november bij de zustervex-eniging te Bruinisse op be zoek te gaan, een uitnodiging die gaarne wex-d geaccepteex-d. Per auto bus zal de trip wox-den gemaakt. De bus vertrekt 's avonds om kwart over zeven vanaf het Groene Kruisge- bouw aan de Bux-gemeester van der Havestx-aat. Schooljeugd werkte voor „De Opbouw" De leexTingen van de vijfde en zes de klasse van de openbax-e basis school alhiei-, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, hebben zich zeer ver- dienstelijk gemaakt met het vex-ko- pen van mapjes prentbriefkaarten bij de burgerij, ten bate van de stichting „De Opbouw". De stichting die een aantal tehuizen exploiteert, o.m. voor ongehuwde moedeis en hun kinderen enz. is gevestigd te Uti-echt. De kinderen verkochten niet minder dan 270 mapjes a f 1,50 per stuk, zodat de opbx-engsl f 405,- bedi-oeg. Een dankwoord aan allen die meewerkten om dit mooie bc- di-ug bij elkaar te brengen, en niet minder aan hen die dit werk gelde lijk wilden steunen is niet mis plaatst. Ook het onderwijzend per- soneel van genoemde school ver dient een dankwoord. Inbraak in villa De familie Van Cs uit Rotterdam kwam bij zijn komst zaterdagmorgen j.l. naar hier tot dc onaangename ontdekking dat ongewenste gasten een bezoek hadden gcbx-acht, ver- moedelijk op een nacht in de loop van dc weck, aan hun, hier ter plaatse staande woning Rijksweg 7, dc lot zomerwoning ingerichte villa „CcxTic". waar de familie dc week enden dooi brengt. Eij nader onder zoek bleek men het televisietoestel te hebben meegenomen, een radio toestel en oen stex-eo-installatic met een aantal langspeelplaten. De plaatselijke i-ijkspolitie wei"d dade lijk ingeschakeld die onmiddelijk een onderzoek begon. Van de da- dei-(s) die hier in dit door de week onbewoond huis, enigzins buiten het dorp gelegen, vrij spel hadden uiter aard, is geen spoor gevonden. DUIVELAND Gemeentegids Verschenen is de nieuwe Gemeen tegids Duiveland 1970-'71, samen steller de heer J. M. Holm. Het boek je, dat nu voor de 2e keer verschijnt, bevat een waax*derend voorwoord van bux-gemeester De Kam en zeer vele handige informaties, zoals uit de inhoudsopgave blijkt. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 23-11. Aungcvoei-d 1821 diex*en, t.w. 1507 runderen en 314 vai-kens. Pi-ijzen per kg: slachti*undei-cn: ex tra f 4,80-5.25, Ie f 4,15-4,50, 2e f3,60- 3,90, 3e f 3,50-3,60: stieren f 4,55-5,30; wox-stkoeicn f 3,30-3,45; slachtvar- kens le f 2.23-2,28, 2e f 2,18-2.23, 3e f 2,13-2.18; slachtzeugen f 1.65-1,75; zwax-e varkens f 2.08-2,13. Rundex-en: aanvoer groot; handel redelijk; px-ijshoudend. Varkens: aan voer ruimer; handel willig; prijzen hogei-, enkele px-ima's boven note ring. AMSTERDAM. Op de Plantage Middcnlaan in Amsterdam is zon dagochtend vroeg een atuo met vijf jongeluit door onbekende oorzaak geslipt en tegen een zuil gereden. Dc 22-jarige telefoniste Marion Gx-avc- slo'n uit de hoofdstad kwam danx-bij om Ixet leven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 6