Dit is de ploeg van Kees Buys. Zo zoeken wij er nog twaalf. Dit is de ploeg van Kees Buys. Acht man sterk. Acht man met verschil lende karakters, ideeën en hobbies. Maar ook acht man die het over een paar belangrijke punten samen eens zijn. Zij willen afwisselend werk. Zij willen niet tussen vier muren. En ze hebben de pest aan kapsones. Kees Buys en zijn ploeg kregen zo'n 8 jaar geleden wat ze wilden. Ze gingen werken in de Rotterdamse haven. Bij Quick Dispatch. Quick Dispatch. Wat is dat voor een bedrijf? Quick Dispatch (zeg maar gewoon 'kwik dispetsis een stuwadoors- bedrijf. Een van de grote in de Rotterdamse haven. Ons voornaamste Werk is het laden en lossen van schepen. Dat doen we op moderne ter- leinen aan de Prinses Beatrixhaven. We kunnen daar met de ruimte goed uit de voeten: het totale oppervlak is 30 hectare en als het moet pakken we 16 grote zeeschepen tegelijk. Quick Dispatch is aangeslo ten bij de Nederlandse Scheepvaart Unie. In totaal werken daar =!:15.000 mensen. En hoewel wij de conjunctuur ook niet in de hand hebben dachten wij toch, dat dit meer zekerheden bood dan een of ander haasje-over firm? We krijgen steeds meer werk. Ieder jaar wordt het drukker. Komen er meer schepen. Daarom vragen wij nu aan 100 man of ze bij ons willen komen. En ploegen vormen als die van Kees Buys. We zoeken daarvoor ervaren mensen en ongeschool den die bij ons in het bedrijf het havenvak tot in de finesses krijgen aangemeten. Want iedere ploeg hoort bij wijze van spreken in de I eredivisie. Havenwerk is vakwerk. Wie bij ons als ongeschoolde komt wordt opgeleid. Daar tillen we nogal zwaar aan. Het havenwerk is de laatste jaren sterk gemechaniseerd. Wie in deze omgeving mee wil komen moet gewoon een hoop leren. Net als voor ieder ander vak. Onze opleiding (de officiële van de Haven vakschool) duurt een jaar. Alle lessen praktijk en theorie worden in bedrijfstijd gegeven. Na dat jaar krijgt hijals zichtbaar bewijs van die vakbekwaamheid een certificaat. Nog één ding. Havenwerk zal nooit druk-ep-dc-knop-werk worden. De mechanisatie gaat steeds verder, maar kan lang niet alles. Wie in de haven komt mag dan ook niet bang zijn voor vuile handen of een natte rug. Hij mag niet bang zijn voor 30 gradenzon of 15 graden vorst, want ook het weer is niet te mechani seren. En hij moet er tegen kunnen als we met zijn allen eens mis kleunen. Havenwerk blijft mensenwerk. Al blijft htt ook altijd mannenwerk. Dat wel. Wat het betaak en wat erbij komt. De hieronder staande lonen zijn gebaseerd op de nomale wei kcyclus van twee weken dagdienst, 1 week avonddienst en 1 zaterdag per 3 weken en gelden voor 21 jaar en ouder. Per week gemiddeld, bruto Netto voor gehuwd met 2 kinderen Ongeschoold f299.97 f216.01 (indien op zaterdag niet te werk gesteld) (f290.37) (f210 Geschoold f312.38 f 223.66 (indien op zaterdag niet te werk gesteld) (f 302.77) (f 217.82) Verder: 18 werkdagen vakantie Vakantietoeslag plus 3 weken extra gratifikatie, samen voor beginners: f 1780.- per jaar bruto. Direktc opname in het pensioenfonds. QUICK DISPATCH 1. Jau vail Laarhoven 2. Jaap den Hollander 3. Kees Buys 4. Jaap van Dam 5. Frans van Emden 6. Joop van der Giesen 7.BastiaandeGast S. Daan van. Dam. Stuwer le Was Stuwer le Was Stuwer lc klas Kraanmachinist Yorktruckchauffcur Quick Dispatch: dichterbij dan u denkt. We zeiden al dat onze terreinen liggen aan de Prinses Beatnxhaven. Dat is in Rotterdam-Zuid. Vóór dc mensen van buiten Rotterdam zijn er pendelbussen. Vaste bussen met vaste chauffeurs. Dat zijn: J. van Egmond, Decstraat 20, Bruinisse J. Westerbruggc, Poststraat 10, Nieuwerkcrk L. Jonker, Nieuwstraat 19, Noordwclle o W. Quist, Zuidwellestraat 21, Zierikzec L. Jonker, Nicuwstad 19, Brouwershaven (rijtijd in dc regel binnen een uur) Dat lijkt onwaarschijnlijk snel. Daarom hebben wc de namen en adressen er maar even bijgezet. Voor wie het zelf wil navragen. Praten met Quick Dispatch. Waar en hoe? Wc hebben in deze advertentie iets verteld over werken in de haven. Wc hebben geen grote woorden gebruikt. Het niet mooier voorgesteld dan het is. Als u dat reëel vindt, kom dan met ons praten (en breng al uw vragen mee). Kies daarvoor dc manier die u het beste uitkomt: 1. Kom naar dc voorlichtingsavond in: Verenigingsgebouw, Vrije 2, Zierikzce, donderdag 19 november 1970 -19.00-20.00 uur. Café Centrum, Korte Ring 5, Bruinisse, donderdag 19 november 1970 -19.00-20.00 uur. 2. Wanneer u verhinderd bent dc voorlichtingsavond tc bezoeken kunt u konlakt opnemen met een van onze chauffeurs (zie bovenstaande adressen). 3. U kunt daarna naar Rotterdam konten, bij voorkeur met een van onze pcrsoneclsbussen en komen kijken en praten. Als. dit niet mogelijk is cu u komt op eigen gelegenheid, dan worden uw reiskosten natuurlijk vergoed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5