i Raad Westerschouwen over de N.V. Brugverbinding Haringvliet Wal de BEELDBUIS? 600ste Staatsloterij ARAM ElV HET GEHEIM VAN DE GESLOTEN DEVR 7.IF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 november 1970 Nr. 20777 Discussie over brief van eoimuissaris Kastelein llrug-ovcrziclit aanvaardt met 8 tegen 3 stemmen WESTERSCHOUWEN, 16-11. Ue raad van Westerschouwen heeft maandagavond weer eens echt ou derwets tang gepraat over een aan tal belangrijke zaken, waarin de in gekomen stukken alleen al een tyds- duur vergden van meer dan een uur. Daarin kwam een overzicht van N.V. Brugverbinding „Haringvliet" voor in de periode juli-september 1970. De heer Lutig (P.v.d.A.) ging hier nader op in en zeide dat zijn fractie achter de gepubliceerde brief van burgemeester Kastelein van Zietkzee staat. Teven was de heer Lustig van mening dat de burge meester hem nog een nota over deze brug-kwestie schuldig is n.a.v. een vraag uit de vorige raad. Burgemeester Everwijn besprak nog eens de gang van zaken rond de brug. Vooral de Flakkeese gemeenschap heeft zich zeer beijverd voor de brug Het Rijk gaf toestemming om de brug vervroegd te bouwen, mits er dan tol geheven zou worden en dan zou het Rijk de brug, 4 jaar na vol tooiing van de Haringvlietdam, tegen boekwaarde overnemen, uiterlijk op 1 juli 1975. Het Rijk heeft toch al een grote vinger in de pap omdat het de begroting goed moet keuren. De tol moet dus weg, doch eep commissaris der N.V. Brug- WOENSDAG IS NOVEMBER. NED. I. Oebele is het populairste Nederlandse kinderprogramma ge worden en vanmiddag zien we de opening van een kleuterschool in Oss die de naam Oebele kreeg. Verder ..Kijk maar zelf". De Woefs en de Lamaars luiden het avondprogram ma in en het journaal wordt gevolgd door Den Hang vandaag en Vrij-uit. Kenmerk vult de tijd tot het tweede journaal dat gevolgd wordt door een uitzending van de CDU en een film pje van Socuiern. De rolprent van vanavond dateert uit 1963 en heet Bilhj de Bluffer. Tom is Billy de Bluffer. Het is een wat wereld vreemde knaap die zijn brood ver dient oIs kantoorbediende bij een begrafenisondernemer. Inderdaad, een vreemde knaap die niet zo ge lukkig is met zijn leven en daarom tussen wilde fantastieën leeft. Het vervelende is dat hij op den duur niet meer weet wat fantasie is en wat werkelijkheid. Dut brengt hem in grote moeilijkheden met de we reld om hem heen. Eigenlijk is er maar een mens dat hem goedgezind is en dat is zijn meisje. Ze steekt hem de reddende hand toe maar hij weigert op het beslissende ogenblik. Dan blijft er van de held uit zijn fantasieën niet veel meer over. Na deze film een aflevering van Studio Sport en een jubileumconcert van het Radio Kamerorkest en het Om roepkoor. NED. II. Na de Woefs en de La maars op de vrolijke toer met Mik. Ook deze avond weer verschillende gasten. Na hei tweede journaal een aflevering van The Outsider of wel David Ross. Hij krijgt opdracht een man te zoeken die dood zou zijn, maar die goede sier gemaakt zou hebben in het buitenland met belas tingpenningen, die zijn nabestaanden hebben ontvangen. Overigens lijkt zijn minnares helemaal niets van de zaak af te weten. Ross krijgt het moeilijk ivant het slachtoffer blijft liever dood. Dan de rubriek voor de doe-het-zelvers en de rubriek Ver slag op woensdag. Daarna alleen nog tijd voor de Bond zonder naam met als mottoMinder protesteren, meer presteren. Wel een aktief avondje dus. WOENSDAG 18 NOVÈMBER. NED. I: 17.00 Oebele; 17.15 Kijk zelf maar; 18.43 De Woefs en de La maars; 18.55 Journaal; 19.01 Den Haag vandaag; 19.09 Vrijuit; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.20 CHU 20.30 Slichting Socutera; 20.35 Billy the Bluffer; 22.10 Studio Sport; 22.35 Jubileumconcert; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Woefs en Lamaars; 18.55 Journaal; 19.04 Mik; 20.00 Jour naal; 20.20 The Outsider; 21.10 Zelf doen; 21.50 Verslag op woensdag; 22.30 Minder demonstreren meer presteren; 22.50 Journaal. verbinding, (zoals u de heer Kaste lein) die buiten de N.V. om deze brief publiceert is te vroeg geweest en had de vergadering van aandeelhouders af moeten wachten. „Ik stel dan ook voor de stukken voor kennisgeving aan te nemen". De heer Lustig zeide hierop: „U schroomt zich niet om mij verkeerd in te lichten". De voorzitter: „Dat deed ik niet". De heer Lustig: „Deed u wel want de stukken waar ik om vroeg, lagen er in de vorige raad al. 't Is een geheimzinnnig zaakje". De voorzitter: „Ik neem het niet dat u mij van foutief voorlichten beticht. U moet bovendien niet vergeten dat bij vervroegde tol-opheffing de ge meente als aandeelhoudster voor te korten mee opdraait". De heer Lus tig: „Ik neem het niet en ben het beu dat, wanneer je het eiland betreedt, «je entree moet betalen". Daar was burgemeester Ever wijn het ook mee eens: liever vandaag de tol weg dan morgen. De heer Tieleman (P.C.) vroeg de heer Lustig wat meer be grip te hebben voor het vele werk van „uw voorzitter". „Ik ben het er niet mee eens, en hij heeft me totaal verkeerd voorgelicht", zeide de heer Lustig. In stemming gebracht op verzoek der P.v.d.A.-fractie werd het b. en w.-voorstel om het Brug-overzicht voor kennisgeving aan te nemen met 8-3 stemmen aangenomen. Tegen: mevrouw Peters-Lok, de heren J. Hcndriksc en J. Lustig. De P.v.d.A.-fractie was het ook niet eens met een brief van de Ver eniging Milieuhygiëne Zeeland waar in aandacht werd gevraagd voor een pijpleiding voor olietransport die van Rotterdam naar Terneuzen lo pende door de Oosterschelde komt. De heer Hendrikse zei zeer ingeno men te zijn met deze brief. De heer Lustig vroeg om snel tam tam te maken tegen deze pijpleiding. De voorzitter antwoordde dat er offici eel nog niets van bekend is en alleen de kranten er iets over schreven. „Het ligt voorlopig buiten onze com petentie om er iets aan te doen. Ik stel voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen", zei de voorzitter. De P.v.d.A.-fractie was het hier niet mee eens en wenste een soort adhae- sie betuiging en vroeg stemming. Met 8-3 (tegen de P.v.d.A.-fractie) werd het stuk voor kennisgeving' aan vaard. Ook het verzoek van de Ver. Mi lieuhygiëne Zeeland dat om een subsidie vroeg onderging het zelfde lot. De heer Hendrikse stelde voor om voor f 25,per jaar buitenge woon lid te worden, doch het voor stel werd met 8-3 stemmen verwor pen. Voor: de P.v.d.A.-fractie. Een verzoek van de Ned. Hart stichting om een bijdrage voor 1971 onderging bijna een zelfde lot. Aan hangig gemaakt door mevrouw Pe ters-Lok (P.v.d.A.), die de Stichting net zo belangrijk vond als het Ko ningin Wilhelmina-fonds en waarbij ze ook de steun kreeg van de heer Krijnse Lokker (V.V.D.), achtte de voorzitter het wenselijk dit verzoek terug te nemen en nog eens te be kijken. Toename waterwinning De voorzitter maakte zich ernstig bezorgd, n.a.v. een brief der N.V. Water mij Zeeland over de toename waterwining Pompstation „De Blin- kert" te Haamstede. Bij het door gaan van deze watertoename, zal de limiet in 1976 bereikt zijn en dan dure maatregelen getroffen moeten worden om water van elders hier te brengen. Door bewoners uit de West hoek zijn al schadeclaims ingediend door verdrogingsverschijnselen en deze zullen door een onpartijdige commissie bekeken worden. Dhr. Da lebout (P.C.) zei dat ondanks de vele regens het water bij hem (Groen- oord) in de meetbuis nog niet geste gen was. Qok de heer V. d. Berge, (P.C.) adviseerde om toch vooral de praktijk in de gaten te houden in verband met de verdroging. Streek-V.V.V. Na de ingekomen stukken vroeg een verzoek van de Streek V.V.V. Schouwen-Duiveland de aandacht. De voorzitter lichtte toe dat de fol der, in een oplaag van 100.000, wel licht "niet toereikend zal zijn om aan de vraag te voldoen en stelde voor de Streek V.V.V. te steunen met 25 cent per inwoner of in totaal f 1051,50. Do heer V. d. Berge was er tegen en meende dat de V.V.V.-leden hier voor warm gemaakt moesten wor den, waarmee mevrouw Peters-Lok het eens was. Zij meende dat het be ter was geweest om eerst te kijken hoeveel folders er geplaatst zouden kunnen worden en dan pas drukken doch niet omgekeerd. „In een recrea tie-gemeente zou de V.V.V. geheel op eigen benen moeten kunnen staan en ondanks de verhoogde contributies kan dat nog niet. Ik betreur dat ten zeerste". De heer Krijnse Lokker was voorstander omdat de industrie ook gesubsidieerd wordt. Met 7-4 stemmen (tegen de P.v.d.A.-fractie en de heer V. d. Berge) werd het voorstel aanvaard. DODELIJKE ONGELUKKEN HEERLEN. Als gevolg van een be drijfsongeval in de zeverij van de Oranje Nassaumijn 1 te Heerlen, is maandag de#36-jarige Spanjaard Jo sé Gonzales Elias overleden. De Spanjaard, die reeds sinds 1963 in dienst van de Oranje Nassaumijnen was, laat in Spanje een vrouw en twee kinderen achter. ACHTKARSPELEN. - Maandag avond om kwart over vijf is de twee en een half-jarige Anna Catharina van der Laan uit Surhuisterveen (gem. Achtkarspelen) door een auto bus overreden en op slag gedood. BERGEN OP ZOOM. In het zie kenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom is maandag de 21-jarige L. Akkermans uit Standaarbuiten over leden aan de verwondingen die hij vorige week opliep bij een verkeers ongeval in Steenbergen. Weghalen tegels onder toestellen gevaarlijk AMSTERDAM. 16-11. Het weghalen van tegels onder speeltoe stellen is gevaarlgk. zo verklaren b. en w. van Amsterdam in ant woord op schriftelijke vragen van het kabouterraadslid Kilian. De betonnen voetblokken waarin de poten van de speeltoestellen zijn verankerd, komen vrij te liggen zodat kinderen zieh aan de scherpe kanten kunnen verwonden. Voorts wordt de verankering van de toestellen zodanig verzwakt dat het gevaar aanwezig is dat aan de toestellen zwaaiende of schommelende kinderen met die toestellen omvallen met alle gevaren van dien. Er zyn 25 speelplaatsen waar de gemeente bij wijze van proef de steenverharding heeft vervangen door andere materialen, (rubber tegels direct op zand, rubberbetontgels, zand, rubberseraptegels op zand). Aangetoond is dat deze materialen bruikbaar zijn maar er zal overwegend moeten worden overggaan tot het gebruik van rub bertegels, rubber-betontegels en rubberseraptegels. Zand zal ook gebruikt blijven worden maar is minder hygiënisch. B. en w. achten toepassing op grotere schaal van bedoelde vormen van rubbertegels wenselijk. Verwacht mag worden dat de raad spoedig een voorstel zal worden gedaan om voor dit doel een kre diet beschikbaar te stellen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee won in goede wedstrijd te Biervliet (4—1) De met enige vrees tegemoet ge ziene wedstrijd tegen Biervliet, 2e op de ranglijst met één puntje achter stand op de rood-zwarten, bleek uit eindelijk geheel ongegrond te zijn. Met dezelfde cijfers waarmee Bier vliet in het vorige seizoen te Zierik zee wisten te winnen moesten zy nu hun meerdere in de bezoekers erken nen. De wat ongelukkige nederlaag van Eerste klasse 17 november 1970 Prijzen van 10,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van 400,- Prijzen van 1.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 2 20 33 217 121 148 776 0487 De prijs van 5.000,- De prijs van 25.000,- en de troostprijs van 1.000,- van elk van de andere series. op nummer nummer: 013008 nummer: 083932*) nummer: 053544 nummer: 074916 nummer: 036811 nummer: 013142*) nummer: 045359 serie P op nummer 065787 065787 Let wel: Op nummer 083932 is tevens de prijs van 10,- gevallen; op nummer 013142 is bovendien de prijs van 10,— gevallen. Onderhandse transacties in huizen te Bruinisse BRUINISSE, 16-11. Naast de open bare verkoop van een woonhuis zo als zaterdag j.l. te Bruinisse plaats vond komen er de laatste maanden vele onderhandse transacties in hui zen te Bruinisse tot stand. De heer W. Verwijs verkocht zijn woning aan de Verlengde Molen straat aan de heer M. C. Lems, te Bruinisse; de heer Ph. Kik verkocht het woonhuis aan de Dorpsweg 31 aan de heer Abr. Mol, Sirjansland; mevrouw R. Aarnoudse-Scboenma- ker, die zelf naar Barneveld vertrok kreeg de heer B. de Ronde uit Sir- 55. Verblind door haar verraderlijke slag met Rela's zweep, stortte Rock achterover en Rela gaf hem geen tijd zich te herstel len. Haastig joeg zij de paarden uiteen en wende dan de teugel. „Zie nu maar dat ge me vangt, dwazen!" mompelde ze, haar rij dier voortzwepend. „Niets kan mij meer tegenhouden. Aram heeft Tudor gedood en is zelf ten prooi gevallen aan Rafael's pijl. De weg ligt voor mij open Indien zij echter geweten had dat Aram's behendigheid Tudor en hemzelf voor de verwoede schotvaardigheid van de simpele ridder behoed had, zou zij allicht iets min der zeker van zichzelf zijn geweest. De jonge krijger hield Rafael met ijzeren vuist terug, terwijl hij hem de boog ont nam. „Niet slaan! Niet slaan!" piepte de dwerg kermend. „Het is oneerlijk! Jonk- vrouwe Rela zei dat slechts één van u bei den de grot levend zou verlaten! Hoe kon ik weten dat ge zo dom zoudt zijn om vrede te sluiten! Daar kan zelfs een dap per man als ik geen rekening mee houden! Spaar mij, edele heren, en geef mij mijn boog terug, dan zal ik mij bij een vol gende gelegenheid beter van mijn plicht kwijten!" Ondanks de ernst van het ogenblik plooide zich een glimlach om Tudor's lip pen. „Spaar hem, Aram", zei hij kalm. „Hij is slechts een dwaas, een onnozel werk tuig in de handen van mijn duivelse zus ter. Toen zweeg hij plotseling en beide mannen spanden instinctief hun spieren, terwijl zij zich met een ruk omwenden. Vanachter de rotsen naderden slepende voetstappen jansland als koper; de heer A. Jume- let, die zelf naar Zierikzee verhuisde verkocht zijn woonhuis Noorddijk 10 aan de heer A. Nouwen, Rotterdam. De heer D. M. Bal uit de Nieuwstraat deed zijn huis over aan de heer Geense; de heer A. Verspoor, die een huis liet bouwen aan de Deltastraat verkocht zijn woning Steinstraat 5 aan de heer J. D. de Korte Senior, terwijl, de heer H. J. Smit zijn zaak in uurwerken, goud, zilver enz. straks gaat vestigen in het pand Korte Ring 9, waarin tot 1969 de zaak van de heer A. S. Flikweert was gevestigd. vorige week tegen Goes bleek geen enkele invloed op het spel van Zie rikzee te hebben achter gelaten. Vooral in de 2e helft speelde Zierik zee een van haar beste wedstrijden uit de afgelopen twee seizoenen. De thuisclub werd toen geheel over speeld door de uitstekend combine rende Zieiikzeeënaars. In de le helft slaagde Biervliet er nog in Zierikzee uitstekend partij te geven. Door Buysse slaagden zij er zelfs in de leiding te nemen 1-0, In de 35e min. bracht Kees Lodewijk de stand weer in evenwicht. Na de hervatting nam Zierikzee het initiatief* volledig in handen. De defenie van Biervliet kreeg het hierbij zwaar te verduren. Tweemaal slaagde Toon Tiggelho- ven erin een bres te slaan in de de fensie van de thuisclub 1-3. In de laatste minuut van ,de wedstrijd wist Henk Vermeulen hieraan nog een vierde treffer toe te voegen 1-4. Patrijzen IZonnemaire I 11 Een fel vechtend Zonnemaire, dat J. Fonteine miste, maar weer met A. Geelhoed binnen de lijnen kwam, is er in geslaagd in de moeilijke uti- wedstrijd tegen Patrijzen als morele winnaar het veld te verlaten. Hoewel na een kwartier 'J. van Vossen wegens een knieblessure ver vangen moest worden door J. Stoel, die door hard werken zich zeer ver dienstelijk maakte, wisten de bezoe kers zich al in het begin enige rëeele kansen te scheppen. Het was echter Patrijzen, dat op een fortuinlijke manier de eerste helft met een 1-0 voorsprong afsloot, doordat de scheidsrechter een bui- tenspeldoelpunt ten onrechte toeken de. Zonnemaire, dat deze wedstrijd in zichzelf geloofde en na de rust geenszins gedemoraliseerd het zware glibberige veld betrad, begon als één man te wei-ken om de ongelukkig opgelopen achtertand weg te werken. Hoewel de combinaties niet vlekke loos verliepen en vele ballen slecht geplaatst werden, zagen de bezoe kers hun inspanning beloond worden toen N. van Nieuwenhuize een hard schot losliet, wat via de handen van de keeper van Patrijzen in het net verdween. Na dit doelpunt leek Pa trijzen een beetje aangeslagen en in deze fase van de wedstrijd had Zon nemaire de overwinning kunnen grijpen. Maar helaas ging een drietal afstandsschoten van Van Nieuwen huize net naast en kopte A. Geelhoed keihard over. Met een laatste krachtsinspanning wist Patrijzen nog even terug te komen, maar uit de goed opgezette aanval werd de bal net naast de verkeerde kant van de paal geschoten. Het laatste fluitsig naal van de scheidsrechter, dat het einde van deze bizarre wedstrijd be tekende klonk Zonnemaire als mu ziek in de oren. Bruse Boys IRillandia II 31 Bruse Boys, dat in deze wedstrijd duidelijk loonde de opgaande lijn weer beet te hebben, behaalde op het zich uitstekend verwerend Ril landia een verdiende overwinning. In de le helft liep het bij de groen- witten nog wat stroef en het duurde dan ook bijna een half uur voor zij er in slaagden de al vrij vlug opge lopen achterstand weg te werken. Met een kopbal bracht Fran» de Ou de beide partijen weer naast elkaar 1-1. Na de rust streden beide elftal len met volle inzet voor de zege. De thuisclub die over het geheel geno men gevaarlijker was kreeg loon naar werken na een half uur spelen door Leo Kostense 2-1. Met een hard schot van 20 m besliste Wim Geluk in de 40e min. .de strijd definitief in het voordeel van de Boys 3-1. Renesse kreeg in deze wedstrijd zeker net zoveel doelrijpe kansen dan de thuisclub. Het ontbreken van een af werker was er de oorzaak van dat de duinbewoners met lege han den de thuisreis moesten aanvaarden Door een doelpunt van Jack Traas nam Luctor in de Ie helft een 1-0 voorsprong. Na een half uur spelen in dc 2e hélft besliste Ad Courtin het pleit definitief in het voordeel van de thuisclub 2-0. Middelburg A I-Zicrikzce A I 3-4 Door deze belangrijke wedstrijd in winst om te zetten hebben de A-ju nioren van Zierikzee weer hun lei derspositie op de ranglijst weten te verstevigen. Hoewel Zierikzee er in de eerste helft in slaagde een ruime 3-0 voorsprong te nemen, hebben zij uiteindelijk nog alles moeten geven om de zo fel begeerde zege binnen ie halen. Na 10 minuten spelen wisi Joop Krips de Middelburg-doelman het nakijken te geven 0-1. Hans van Urk profiteerde hierna van een ver keerde terugspeelbal van oen dei- Middelburgse verdedigers (1-2. Uit een doehvorsteling wist van Urk hierna de ruststand op 0-3 te bren gen. Na de rust begon de thuisclub met een fel offensief waarbij het er niet best voor de bezoekers begon uit le zien. Reeds binnen 5 minuten slaagde aanvoerder Peter Vergouwe er met twee treffers in de achter stand terug te brenegen tot 2-3. Zie rikzee slaagde erin zich hierna wat te herstellen maar in de 35e minuut was het weer Peter Vergouwe die doelman Roskam voor de derde maal het nakijken wist te geven 3-3. Toen een ieder reeds op een puntenverde ling rekende kwam Pieteree binnen de beruchte' lijnen ten val wat Zie rikzee een strafschop opleverde. Joop Krips maakte van deze kans een dankbaar gebruik door het leder van de elfmeterstip onhoudbaar in te schieten wat de eindstand op 3-4 bracht. KORFBAL All Ready Il-Ondo 11 5-1 In een bijzonder spannende partij korfbal is All-Ready II er in de thuiswedstrijd legen Ondo II uit Sint Laurens op overtuigende wijze in geslaagd om de volle winst in Zierikzee te houden. De beslising viel eigenlijk pas in de tweede plaats toen de rood-zwarten zich een 2-0 voorsprong verworven hadden. Aanvankelijk vlotte het allemaal nog niet zo best en beide verdedi gingsvakken hadden handen vol werk, maar toch wisten de Zierikzee- enaren zich de beste kansen te scheppen. Ook viel All-Ready meer aan dan de gasten. Pas na 25 minuten spelen slaagde Jon Nellestijn er in om de rood-zwarten de leiding te geven, toen hij een afstandsschot af vuurde, dat feilloos in de Walcherse korf verdween. Enkele minuten latei- was het Boys Simmers, die de Zie- rikzeese aanhang opnieuw kon laten juichen door de bal voor de tweede maal in de mand te deponeren. (2-0). Dit werd tevens de ruststand. Na de hervatting was het al spoe dig duidelijk, dat All-Ready nu wel door zou drukken en aanvoerder Joop de Regt gaf al meteen het goe de voorbeeld door een doorloopbal keurig te benutten. (3-0). Door een vergising in het Zierikzeese verdedi gingsvak kon Ondo TI tegenscoren (3-1). Door fraai aanvalswerk van Ko van Rijn maakte deze speler er prompt 4-1 van en All-Ready rook reeds het zoet van de overwinning. Toen de gasten een overtreding maakten kwam hun dat op een straf - worp te staan en Rinus v. d. Schelde voltrok het vonnis op de juiste wijze (5-1). Rest nog te vermelden, dal cheidsrechter M. Schipper de touw tjes goed in handen had en in totaal 7 strafworpen toekende, waarvan er slechts één werd benut. SCHAKEN Schaakvereniging T.O.G. Bruinisse Uitslag onderlinge competitie, vrij dag 13 november 1970. W. Kootstra-A. van den Berge 0-1; A. P. C. Verton-H. van den Berge 0-1; ds. D. Bremmer-M. Houkamp afgebr.; J. Jumelet-B. de Ruiter A. J. Deurloo-A. van Wezel 1-0; Th. Muller-R. Haeck afgebr. De stand in de ondez-linge compe titie is momenteel als volgt: M. Houkamp 4 uit 5 plus 1 afgebr. A. P. C. Verton 4 uit 5; A. van Wezel 3V2 uit 6; A. J. Deurloo 3 uit 4; Th. Muller 3 uit 4 plus I afgebr.; J. Jumelet 2Vz uit 4; R. Haeck 2 uit 5 plus 2 afgebr.; H. van den Berge 2 uit 5 plus 1 afgebr.; W. Kootstra 2 uit 6; A. van den Berge IV2 uit 5; ds. D. Bremmer 1 uit 1 plus 3 afgebr.; P. van de Velde 1 uit 2 plus 2 afgebr.; B. de Ruiter uit 2 plus 2 afgebr.; W. Vlam 0 uit 2; E. de Vetter 0 uit 3; L. Houkamp 0 uit 3. KERKNIEUWS Predikanten accepteren 400,— uitkering niet ARNHEM, 16-11. Het ministerie Hervormde predikanten in Arnhem heeft besloten dat, zo de f 400,- ex tra ook aan de predikanten zal wor den toegekend, zy de toelage zullen terugstorten in de kerkvoogdykas. In een schrijven, aan de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk, hebben de betrokken 12 pre- ditkanten dit laten weten. Zij zeggen in het adres bezwaar te maken te gen de vanzelfsprekendheid, waar- meer de f 400,- extra, afgedwongen door de Rotterdamse stakers, thans dreigen te worden toegedeeld aan alle werknemers. „Indien deze aktie had geleid tot het uitkeren van een toelage aan allerlaagst gesalariëer- den in onze samenleving om hen meer soelaas te bieden in de stijgen de kosten voor levensonderhoud, dan zouden de betrokken predikanten dit hebben toegejuicht. Nu echter prak tisch elke Nederlander gaat delen in deze toelage, wordt de laagst gesa larieerde wederom gecultiveerd". Hervormde synode achter tweede actie „Kom over de brug" DRIEBERGEN, 16-11. Me! 40 legen 8 stemmen is de hervormde synode er maandag in Driebergen mee ak koord gegaan dat. voor de tweede in 1972 te houden interkerkelijke hulp actie „Kom over de brug" ook de Roomskatholieke Kerk als deelneem ster zal worden uitgenodigd. De Ge reformeerde Zendingsbond (G.Z.B.) in de Hervormde Kerk had nadruk kelijk laten weten niet mee te doen wanneer de Roomskatholieke Kerk zou worden uitgenodigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3