Jaarvergadering/feestavond H.S.V. „Grevelingen' - Bruinisse Nog twee eilanden in het Veerse meer STREEKNIEUWS Vijfvoudige moord in de V.S. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 november 1970 N'r. 20776 BRUINISSE, 14-11. De jaarverga dering van de hengelsportvereniging „De Grevelingen" is het beste te ver gelijken met een grote familiebijeen komst van meest Noord-Brabantse hengelsportliefhebbers, maar ook Rotterdam, Schiedam en Dordrecht leveren hun contingent. In de ver sierde zaal van bet recreatieoord Stoofpolder kon mevrouw Van Hooft' haar gasten, een kleine honderd hen gelaars, de meesten vergezeld van vrouw of verloofde welkom heetten op de jaarvergadering, tevens be doeld als feestavond. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde een flinke groei van de vereniging. Het aantal senior-leden bedroeg 1 november 1970 234, het aantal junior-leden 24, vorig jaar waren deze cijfers 192 en 18. Er werden in 1970 vijf concoursen gehouden, die gemiddeld door ruim zestig senioren, plm. tien junioren en zeven adspiranten werden bezocht. Aan het vrij vissen (vier keer) na men gemiddeld ruim veertig perso nen deel, maar op 13 juni was dit aantal wel zevenentachtig en zes ad- spiranten. Aan het grote internationale con cours namen 1637 vissers deel. De penningmeester, de heer L. A. van Hooff legde een rekening over met in ontvangst en uitgaaf f 17.472,15, ma^r uit deze rekening bleek tevens de grote liefde van de familie Van Hooff voor de vereniging (De heer Van Hooff is er altijd voor bezig, terwijl ook mevrouw Van Hooff altijd wel een taak heeft, maar bovendien had men er financieel nog f 1608,65 aan toegelegd). Onder de inkomsten stonden ver meld inleg vissen f 7657,—, contri buties f 2328,en verkoop loten f 4150,75, de voornaamste uitgaven waren huur boten f 2400,prijzeQ f 10.190,58, en feestavond f 2413,52. De bestuursverkiezing bracht me vrouw Van Hooff op de voorzitters- stoel. De heer F. Kil uit Wouw werd in het bestuur gekozen als nieuwe commissaris. De gevolgde puntentelling was niet voor iedereen duidelijk, terwijl wat plooien gladgestreken moesten wor den over een kwestie van een niet opgekomen controleur. Damesconcours Volgend jaar zal een concours worden gehouden met enkele dames als deelneemsters. Mevrouw Van Hooff vond dat de wedstrijden van de Delta-federatie beter bezocht moesten worden door leden van de Grevelingen. Spontaan kreeg ze ook medewerking van de dames, toen het er om ging medewerksters te krij gen als controleurs, vooral bij de grote internationale viswedstrijd, die men 10 juli 1971 wil houden. Men mikt dan op 3000 deelnemers, met een Ford auto als hoofdprijs. Wethouder Jumelet zegde zijn me dewerking toe, toen uit de vergade ring de wens naar voren kwam, dat naast de bekers en medailles die worden uitgeloofd, ook een gemeen telijke wisselbeker beschikbaar te stellen. Voor 1971 werden de volgende competitiewedstrijden gepland: 20 februari boot, 20 maart wal, 17 april boot, 15 mei wal, 12 juni boot, 10 juli internationaal concours wal, 7 augustus boot, 4 september wal, 2 oktober boot. Geprobeerd zal worden ook in 1970 nog een viswedstrijd te houden. Na een opwekking om ook in 1971 de sportiviteit hoog te houden werd de vergadering gesloten en overge gaan tot het uitreiken van de prij zen. Eerst de bekers en medailles, daarna een groot aantal zeer fraaie prijzen, op hengelsport of huishou delijk gebied. Sportvrouw van het jaar werd me vrouw Van Hooff te Rotterdam. Ko ning visser was de heer Matthijssen uit Roosendaal, gevolgd door de he ren W. Donks, Schiedam; C. Gooi den; L. van Mansfeld, Roosendaal; J. Rijsdijk; P. van de Kasteel; F. Dee- len, Roosendaal; B. Bergman, Rotter dam; L. Christiaans, Prinsenbeek; Th. Poulus. Wouw; A. Marien, Wouw; W. Heijnen, Roosendaal; G. van der Berg, Roosendaal; F. Ga briels, Wouw enz. Na dit intermezzo verenigde meri zich aan een uitstekende koffiemaal-i tijd, terwijl van 20 tot 24 uur het ka- baret van Sjakie Schram de aanwe zigen boeide. En nog was het feest niet ten ein de, want het programma vermeldde: „na afloop bal". Primeur voor Haamstede: Melkboer lanceert rijdende zelfbedieningswagen HAAMSTEDE, 16-11. De inwoners van Haamstede beleven dinsdag een primeur. De melkboer die elke mor-' gen zorgt dat de melk op de stoep staat of aangereikt wordt, komt dan niet meer op de oude manier zyn klanten bedienen, doch verschijnt met een grote zclfbedieningswagen, waarin naast de melk een waar arse naal van zuivclartikelen, kruide nierswaren, frisdranken, wijnen en alle andere dingen die de huisvrouw dagelijks wel eens nodig heeft, be vindt. De melkboer, de heer J. Boot komt door de straten en stopt hier en daar om de huisvrouw in staat te stellen in zelfbedienings-systeem behalve melk ook nog andere zaken te kopen. De heer Boot die de wagen zelf rijdt, draait zijn stoel een kwartslag van achter het stuur en zit dan achter de kassa. Een grote brede deur verge makkelijkt het in- en uitstappen. Er kunnen ongeveer 3000 kg goederen meegenomen worden. De acht meter lange wagen, is keurig blauw van de S.R.V. geschil derd, is gebouwd door Spijkstaal. De voortdrijving geschiedt door een Betoging tegen vogelvangst in België BRUSSEL, 15-11. In het afgelopen weekeinde hebben jongeren in Antwerpen een grootscheepse betoging tegen de vogelvangst in Bel gië op touw gezet. Op het Antwerpse Groenplein werd een massale demonstratie gehouden, waar spandoeken vertoond werden met onder meer het opschrift „Europa beschermt - België vernietigt", een verwijzing naar het Europees natuurbcschermingsjaar, waartoe de raad van Europa de stoot heeft gegeven. In deze betoging toonde men ook grote houten kruisen, waarop aan touwtjes een vijftigtal dode spreeuwen en Vlaamse gaai werden meegedragen. Aan de ge vel van een groot warenhuis werd een enorm spandoek opgehangen met het opschrift „stop de vogelvangst". In een pamflet dat zc onder het publick verspreidden, wezen de jongeren erop dat in België, niettegenstaande dat dit land in 1902 al het internationaal verdrag tot afschaffing van de vogelvangst bekrachtigde, jaarlijks toch nog 20.000 vogelvangers 15 miljoen vogels vangen, doden en verhandelen. VEERE, 14-11. Nadat begin dit jaar reeds het eiland Arneplaat ge reed kwam in het Veerse meer, is men op dit moment bezig met de aanleg van nog twee eilanden, Schutteplaat en Mosselplaat, onge veer 5 hectare groot. Dit heeft het ministerie van Ver keer en Waterstaat meegedeeld. Over ongeveer acht maanden zullen de eilanden gereed moeten zijn. De aanleg van deze recreatie-eilanden gaat ongeveer 1,2 miljoen gulden kosten. Op de eilanden komen toiletvoor zieningen en een afwisselende be planting. Op het basisplan van het recreatieschap „Het Veerse Meer" komen in het oostelijk deel van dit meer nog enkele van deze kunstma tige eilanden voor. Maar voordat men hier deze ei landen gaat opwerpen, wil men eerst de ontwikkeling van de binnen scheepvaart afwachten. Het ministerie van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk be taalt de aanleg van deze eilanden, die door de Deltadienst worden ge realiseerd. Opel 1900 motor. De heer Boot ver wacht er veel van en rijdt dinsdag morgen voor het eerst zijn klanten af. Het is de eerste wagen, voor dit doel gebouwd, op Schouwen-Duive- land. „Posters" over Oosterschelde Op muren en schuttingen verschij nen de laatste weken op Schouwen- Duiveland diverse „posters", voor zien van het Zeeuwse wapen en een slagzin om de Oosterschelde niet af te sluiten. Er schijnen drie variaties te zijn. ZIERIKZEE Centrale fokveedag Op vrijdag 20 november wordt in het Huis van Nassau een vergadering gehouden, als afsluiting van de in de zomer gehouden Centrale Fokveedag Schouwen-Duiveland. De prijzen zullen op deze avond worden uitge reikt. De heer J. H. Lantinga spreekt - bij een diaserie - over: „De melk- koeltank op de boerderij". Succes op konijnen- en pluimveetentoonstelling Op de te Wolfaartsdijk gehouden konijnen- en pluimveetentoonstel ling waren ruim 200 konijnen en 150 stuks pluimvee aanwezig. De Zie- rikzeese fokker de heer J. H. Bakker behaalde met 22 inzendingen enige mooie resultaten. Aan deze Zierik- zeese inzending werden de volgende prijzen toegekend: twee Vlaamse reuzen, haasklëur, ram jong I, z.z.g. en voedster jong I z.z.g.; met 15 Wit te Weners, drie rammen oud 1 z.z.g. en II z.g.; met drie voedsters oud I z.g., II z.g.. Ill z.g.; met zes rammen jong III z.z.g., twee maal z.z.g. en twee maal z.g., éénmaal g.g.; met drie voedsters jong I z.z.g., II z.z.g. en III z.z.g.; met 5 Black and Tams, drie rammen jong I z.g., II z.g.; een Witte Wener voedster jong was de beste van de Weners. Afdeling N.C.V.B. De afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. komt woensdagavond a.s.-, 18 november bijeen in het Herv. Ver enigingsgebouw. Op het programma staan: pakjesavond, dia-vertoning van reisje, van de vlooienmarkt te Parijs. Verder wordt een verloting gehouden. Kledingbeurs Leger des Heils Het Leger des Heils organiseert - gelijk reeds gemeld - woensdag a.s. een „kledingbeurs" in de Leger-zaal aan de Poststraat. Het gaat hier om tweedehandskleding, die tegen een kleine vergoeding kan worden af gehaald. Aansluitend hierop doet de Vrou wenbond van het Leger des Heils een verzoek aan het publiek om res ten wol of knotten, waarvan dekens kunnen worden gebreid voor de zen- dingsgebieden (Hongkong). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Naar wij vernemen zal de A.N.W. B. per 23 november a.s. met tien grote mobiele kantoren een tournee maken door Nederland om verschil lende plaatsen aan te doen waar geen A.N.W.B.-kantoor is gevestigd. Eén der mobiele kantoren zal weer elke week Zierikzee bezoeken. Dit mobiele kantoor wordt inge schakeld omdat de naderende win ter- en zomervakanties een uitge breide voorbereiding en tijdige re servering vragen. Men kan er terecht voor alle facetten van de A.N.W.B.- dienstverlening, als hulpverlenings- dokumenten, reisroutes en verzeke ringen en - beperkt - voor reserve ringen en boekingen. Het kantoor staat te Zierikzee elke maandagmorgen op het Kraanplein. Groene Kruis organiseert bejaardenonderzoek Alle inwoners van Zierikzee gebo ren in het jaar 1905 worden in de gelegenheid gesteld om zich te laten onderzoeken door de eigen huisarts in het wijkgebouw. Men kan zich opgeven voor het onderzoek of inlichtingen vragen bij de wijkzusters van 't Groene Kruis. Er wordt dan later contact met de betrokkene gezocht die aan de beurt is waarbij een vragenlijst wordt in gevuld en een afspraak wordt ge maakt voor doktersonderzoek. Doel is om bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig en gezond te houden door tekorten en afwijkingen vroegtijdig op te sporen e neventueel te behan delen, te laten behandelen of te be spreken. RENESSE Discussiefilm in „Het Dorpshuis" Dinsdagavond zal in het Dorps huis te Renesse de discussiefilm „In de ban van het gebeuren" worden gedraaid. Dit op een voor iedereen toegankelijke bijeenkomst van de Hervormde Gemeente. Dezelfde film werd enkele weken geleden in Zie rikzee door minister Klompé per soonlijk ingeleid. Men hoopt op veel belangstelling voor en een goede dis cussie naar aanleiding van deze film, die op boeiende wijze het leven in de moderne tijd in beeld brengt. Dorp zat zonder stroom Zaterdagavond van 6.45-7.15 uur heeft een deel van Renesse het zon der stroom moeten stellen. Evenals in juli - het dorp zat toen een uur zonder stroom - behielp men zich weer met kaarsen en andere be schikbare lichtbronnen. Na een half uur had de P.Z.E.M. de zaak weer geklaard. BURGH Vogelwachtavond De laatste vogelwachtavond in het Europees Natuurbeschermingsjaar 1970 wordt op 20 november a.s. ge houden in hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh. De heer S. Algra uit Bennekom, vex-bonden aan het Instituut voor Bi ologisch en Scheikundig Onderzoek van Landbouwgewassen te Wagenin- gen, zal dan, toegelicht met kleuren dia's spreken over „Landbouw en Natuurbescherming". Een onderwerp dat zeer zeker op Schouwen-Duive land, waar land- en tuinbouw hier en daar grenzen aan soms kwetsbare natuurgebieden, in de belangstelling staat. Behalve voor leden is deze avond voor andere geïnteresseerden (Land- en tuinbouwers) toegankelijk. ZONNEMAIRE Vissers nipt gered ZONNEMAIRE, 16-11. Drie sport- vissers uit Breda zijn zondagavond om zeven uur door de reddingsboot „Prinses Marijke" uit Ouddorp ge red van een pijpleiding van een zandzuiger in de Grevelingen bij Zonnemaire. Zij waren 's middags op de Pijp leiding gekropen en bemerkten om streeks vier uur, dat ze niet terug konden. Twee uur lang waren zij in een noodsituatie. Op het laatst kon den zü nog net het hoofd boven wa ter houden. Ook een sleepboot uit Bruinisse is enderweg geweest om hulp te verle- NIEUWERKERK Opbrengst lijstenaktie De onlangs gehouden lijsten-acfie t.b.v. de aanstaande uitbreiding van het Kindertehuis „Bos en Duin" te Bilthoven van de Nederlandse Vere niging van Suikerzieken, die vorige maand haar vijfentwintigjarig be staan vierde, bracht in Nieuwerkerk f 535,50 op. Collectant was de heer A. J. Rotte. Opbrengst „De fakkels bijeen" De collecte t.b.v. „De Fakkels bij een", (werk onder de blinden), bracht f 127,25 op. De colleectanten waren: Saar; Lia en Marjan Folmer; Janne- ke Hoogerland; Marja de Valk en Janty de Valk. Ongeluk op de Stolpweg Vrijdagmorgen jl. vond op de Stolpweg, ter hoogte van de Vier- bannenstraat een auto-ongeluk plaats waarbij een personenauto onherstel baar werd beschadigd. De heer L. I. H. M. uit Hoorn (een sedert jaar in ons land wonende inwoner van Irak), kwam op de Stolpweg met zijn auto in een slip op de plaats waar in de Stolpweg een bocht te bespeuren valt. Tijdens deze slip raakte de auto eerst op het linker weggedeelte, waarna hij plotseling weer naar rechts schoot, de berm in ,en daar twee bomen ramde. De sloot aan de re.chterrijstrook was goed genoeg om bestuurder mét auto op te van gen. Lichtgewond verliet de heer M. zijn voertuig, dat echter onherstel baar beschadigd was. De plaatsver vangend arts te Nieuwerkerk ver leende eerste hulp. De heer M. werd enige tijd later door een collega naar huis gebracht. Vermeld zij nog dat de auto uil de richting Dreischor kwam en dat op het moment van het ongeluk zich verder geen ver keer op de weg bevond. BRUINISSE Zwemdame wacht tot het ijs Mevrouw J. Jumelet-van den Bos te Bruinisse vindt het spijtig, dat het vlot voor de zwemmers, dat daar 's zomers altijd dienst doet, is weg gehaald. Want evenals vorig jaar duikt deze sportieve dame die toch de 50 al gepasseerd is, iedere dag (behalve 's zondags) nog in het zilte nat om haar rondje te zwemmen. We geloven niet dat op Schouwen- Duiveland iemand haar dat na doet. Maar weer of geen weer, mevrouw Jumelet wil weer tot het ijs wachten, om tijdelijk haar geliefde sport op te geven. Benoeming aan kleuterschool Mevrouw Vetter-Verton te Brui nisse is tijdelijk benoemd tot kleu terleidster aan de kleuterschool te Bruinisse Gouden huwelijksfeest Het echtpaar C. Stoutjesdijk-Pad mos te Bruinisse herdacht donderdag zijn gouden huwelijksfeest. Schip vast en weer los in vluchthaven Zijpe Door de hevige storm van vorige week braken de achtermeerdraden van het 913 ton grote motortank schip „Lydo II" van de Calpam Rot terdam. Het schip was geladen met 713 ton zware stookolie en op weg naar Sas van Gent. Door het breken van de draden zwaaide het schip en kwam met de kop op de havendam te zitten. Het is bij hoog water om streeks half één op eigen kracht vlot gekomen. Verkoop woonhuis Door notaris D. Karsten uit Zie rikzee werd zaterdagmorgen in hotel Storm te Bruinisse publiek verkocht het woonhuis en erf aan de Molen straat no. 61 te Bruinisse, eigendom van de erven van mevr. wed. B. de Rijke-Bossers te Bruinisse. Koper werd de heer P. van den Ouden uit Rotterdam voor f 16.100. Bazar „Bruse Boys" De bazar van de voetbalvereniging „Bruse Boys", gehouden op vrijdag en zaterdag jl. is een succes gewor den. Reeds vrijdagavond was het ge zellig druk, maar de zaterdagavond is altijd de drukste avond. Het rad van avontuur snorde lustig, er kon worden geschoten op de bekende „roos", terwijl met allerlei behen digheidsspelen prijsjes konden wor den verdiend. Voor de kinderen wa ren er de grabbelton en de lolly's met prijzen; alles bij elkaar een com binatie om het iedereen naar de zin te maken en de kas van de voetbal vereniging te spekken. Velen herinneren zich nog de aankomst van de Pro vinciale boot in Zierikzee. Hier komt „de boot" juist de haven binnen om af te meren aan het Luitje. De plaat valt te dateren eind twintiger, begin dertiger jaren. SUNBURG, 16-11. In de omgeving van Sunburg (Minnesota) is zondag een boerengezin vermoord aange troffen. Het waren de 40-jarige Ja mes .Fremberg, zijn 29-jarige vrouw Gloria, en hun kinderen David (7), Douglas (4) en Patricia (8), allen ge dood door een schot door het hoofd. De lijken werden gevonden dooreen buurman die melk kwam halen. Niets duidt er op dat er is gevoch ten. Voor het onderzoek heeft de po litie praktisch geen aanknopingspun ten gevonden. DODELIJKE ONGELUKKEN NIJVERDAL. In de nacht van UI- terdag op zondag is de 23-jarige J. H. W. Roelofs uit Nijverdal met zijn personenauto op de rijksweg Zwolle- Almelo op onverklaarbare wijze te gen een boom gereden. De bestuur der werd op slag gedood. EINDHOVEN. In Eindhoven is vrijdagavond het vijfde slachtoffer overleden van het verkeersongeluk dat vorige week op de E-9 in Maar- heeze is gebeurd. Het is de zeven tienjarige zoon Hans van mevrouw Kunnen-Clerckx. De toestand van het vierjarige doch tertje van de familie Teunissen-Kun- nen is nog steeds zorgwekkend. De familie was afkomstig uit Stamproy. VRIES. Op rijksweg 34 (Emmen- Groningen) heeft zich zaterdagavond ter hoogte van de Punt in de ge meente Vries een ernstig verkeers ongeval voorgedaan, waarbij de 55- jarige papierfabrikant J. B. Stronk horst uit Zuid-Laren om het leven is gekomen. HOOFDDORP. De 8-jarige Kees van Zwol uit Heemslede is zondag middag om het leven gekomen bij een verkeersongeval op het kruis punt Hoofdweg-Schipholweg. Hier kwamen twee personenauto's met el kaar in botsing, omdat een van de twee geen voorrang verleende. Drie personen werden erbij gewond. MAASNIEL. In het ziekenhuis te Heerlen is dit weekeinde de 58-jari- ge mevrouw Jansen-Lalesse uit Maasnel-Roermond overleden. Zij werd vorige week ernstig gewond, toen zijn op de Julianastraat te Maasniel bij het oversteken door een personenauto werd aangereden. VENRAY. De 19-jarige W. Schol- tens uit Venray is zaterdagavond op slag gedood, toen de door hem be stuurde personenauto op een over weg nabij zijn woonplaats in botsing kwam met een personentrein. APELDOORN. Op de Soerenseweg in de gemeente Apeldoorn is zater dagavond de 23-jarige J. T. Wagen voord uit Brummen dodelijk veron gelukt toen hij werd aangereden door een personenauto bestuurd door de 53-jarige K. W. W. uit Apeldoorn. OSSENDRECHT. Een Duitse per sonenauto heeft zaterdagavond op de Putseweg in Ossendrecht twee aan de rechterkant van de weg lopende jeugdige wandelaars van 15 jaar aan gereden. Eén van hen, H. A. Gee- rings uit Eindhoven, overleed ter plaatse. De andere jongen liep geen verwondingen op. WEZEP. Zondagochtend is de 3- jarige Peter Vogel uit Wezep in een ziekenhuis in Zwolle aan de verwon dingen van een verkeersongeluk overleden. Het kind kwam zaterdag middag in zijn woonplaats onder een rijdende melkauto terecht en liep daarbij ernstige inwendige kneuzin gen op HELLEVOETSLUIS. Doordat geen voorrang werd verleend, zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee personenauto's op het kruispunt Oostdijk-Oostdijkbrug in Hellevoet- sluis met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de auto, die de voorrangsregel niet toepaste, de 22- jarige monteur C. Breen uit Helle- voetsluis, kwam bij het ongeluk om het leven. BAARLE-NASSAU. Op de provin ciale weg van Baarle-Nassau naar Ulicoten zijn zaterdagavond twee Belgische personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeluk ge beurde, toen één van de auto's van een erf achteruit de weg op reed. De bestuurder van deze auto, de 20-jari- ge student T. de Bont uit Baarle- Hertog, overleed kort na het ongeluk aan zijn opgelopen verwondingen. Een 19-jarig Belgisch meisje uit Meerle (B), dat in de andere auto zat moest met ernstige verwondingen in een ziekenhuis te Breda worden op genomen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 16-11. Aangevoerd 1551 dieren, t.w. 1271 runderen en 281 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 4,80-5,25, le f 4,15-4,50, 2e f 3,60-3,95, 3e f 3,50-3,60; stieren f 4,55-5,30; worstkoeien f 3,30-3,45; slachtvarkens le f 2,20-2,25, 2e f 2,15- 2,20, 3e f 2,10-2,15; slachtzeugen f 1,60-1,65; zware varkens f 2,05-2,10. Runderen: aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen stabiel. Runderen: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen fijne varkens onveran derd, slachtzeugen lager, enkeile pri ma's boven notering. SPORT HENGELEN Hengel wedstrijd HS .V. „Oosterschelde" Zaterdagmorgen hield de H.S.V. „Oosterschelde" een hengelwed- strijd voor haar leden. De wedstrijd die plaats vond aan het strand bij Renesse, leverde een zeer slechte vangst op. Van 25 deelnemers slaag de slechts de heer G. Reyniers om twee vissen op het droge te brengen. Door dit resultaat kwam er nagenoeg geen vèrandering in de stahd om het kampioenschap, zodat C. P. v. d. Werve aan de leiding blijft De vol gende en laatste competitiewedstrijd zal plaats vinden op 19 december, terwijl op vrijdagavond 4 december een gul wedstrijd op het strand zal plaatsvinden. De stand om dc zwaar ste vis buiten <^e competitie is: 1. G. T. Bakker met een zeebaars van 2320 gram en 2. A. Coppoolsc met een ka beljauw van 2000 gram.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3