AGENDA Plotseling opkomende storm - Drie sportvissers verdronken Ziekenfondsen gaan poliklinische hulp academische ziekenhuizen betalen De roofoverval bij Wateringen Uitlaatgassen funest voor bomen De „Wiebel-tax" Herdenking in Eerste en Tweede Kamer Artis verwacht miljoenste bezoeker (in '70) Vietcong wil Zwarte Panters DEN 1IAAG, 15-11. De plotseling opkomende storm heelt zondagmid dag vermoedelijk drie sportvissers het leven gekost. Omstreeks half twee is voor Gost- voorne, nabij de Maasvlakte, een vijf meter lang bootje met drie sportvis sers omgeslagen. Een van hen, de 30- jarige vertegenwoordiger J. Beukel- man uit Oostvoorne, slaagde erin zwemmend de Maasvlakte te berei ken. Hier sloeg hij alarm, waarna een reddingsboot en een helicopter van de Koninklijke Marine ter assis tentie werden ingezet. De beide op varenden, de 25 jarige C. van Buuren en de evenoude J. W. Vermeulen, beiden uit Oostvoorne werden niet gevonden. De politie achtte het zon dagavond vrijwel uitgesloten dat zij nog gered kunnen worden. Aanvankelijk heerste er enige ver warring rond de twee bemanningsle den. De helicopter van de Koninklij ke Marine meldde namelijk, dat twee op de strekdam van de Maasvlakte in noodverkerende vissers opgepikt waren. Men dacht dat dit de beman ning van het omgeslagen bootje zou zijn. Later bleek dat op de strekdam van de Maasvl kte drie inwoners van Rotterdam aan het vissen waren Toen zij door het hoge water en de KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WEESP. Vrijdagmorgen is de 23- jarige mevrouw J. E. Gravin van Limburg Stierum uit Noordwijk bij een verkeersongeluk op de provin ciale weg Schiphol-Weesp-Het Gooi bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Met haar sportauto wilde zij even voorbij de afslag naar Weesp een vrachtauto inhalen. Zij botste frontaal tegen een tegemoet komende vrachtauto. De bestuurster was op slag dood. AMSTERDAM. De Stichting „Op de vrouw af" is tevreden over het resultaat van de landelijke actie, die op 9 en 10 november is gevoerd. DEN HAAG. In de Schoolstraat in Den Haag is een café door brand verwoest. Het boven de zaak gelegen woonhuis brandde aan de achterzijde uit. DEN HAAG. Een tiental buiten dijkse gemeenten langs het Haring vliet en het Hollandsch Diep is voor lopig aangewezen als beschermd na tuurmonument. De betreffende be schikkingen worden dezer dagen ter visie gelegd. De voorlopige aanwij zing is onmiddellijk ingegaan. DEN HAAG. Op een in Brussel gehouden internationale conferentie over de olievervuiling van de zee, heeft de Britse gedelegeerde, An thony Grant, de Nederlandse autori teiten bedankt voor hun hulp na het ongeluk met de Liberiaanse tanker „Pacific Glory". DEN HAAG. De totale bouwpro- duktie beliep in 1969 naar schatting ongeveer f 16.500 miljoen. Dit cijfer betreft de nieuwbouw, onderhoud, herstel en verbouw van gebouwen en weg- en waterbouwkundige wer ken. AMSTERDAM. De Amsterdamse historicus prof. dr. I. Schöffer heeft zijn verontwaardiging erover uitge sproken, dat slechts tien van de 26 Tsjechoslowaakse geleerden die wa ren uitgenodigd voor een symposium- „Comenius in Amsterdam", toestem ming hebben gekregen naar ons land te reizen. HILVERSUM. De gemeenteraad van Hilversum heeft na urenlange discussies besloten geen fluor meer aan het drinkwater toe te voegen. Een daartoe ingediende motie van de VVD-fractie werd met 19 tegen 13 stemmen aangenomen. De motie kreeg de steun van een aantal leden van progressief Hilversum. ROTTERDAM. De organisatoren van het „Holland popfestival", dat in juli van dit jaar in het Kralingse bos in Rotterdam werd gehouden, komen f 700.000,tekort. De recht bank in de Maasstad heeft het fail lissement uitgesproken. AMSTERDAM. Het Tropenmu seum in Amsterdam heeft voor het eerst in zijn zestigjarig bestaan hon derdduizend bezoekers in één jaar gehad. UTRECHT. De aangekondigde fu sie tussen de Bond van rooms-katho- lieke ziekenfondsen en de Centrale Bond van onderling beheerde zie kenfondsen, zal op 22 december tij dens een besloten vergadering in Utrecht formeel haar beslag krijgen. AMSTERDAM. Met een frisse wind in de rug heeft zaterdagmid dag St. Nicolaas in Amsterdam offi cieel voet op Nederlandse bodem ge zet. opstekende storm werden verrast, besloot een van hen, de 36-jarige H. Hoogendijk uit Rotterdam, te water te gaan om zwemmend te proberen de kust te bereiken. Dc man wordt tot op heden vermist. Men vermoedt dt hij door verdrinking om het leven is gekomen. De beide andere Rotterdammers, de 33-jarige A. van Buren en de 30-ja- rige P. J. Broos, konden door de ma rine helicopter gered worden. Veel automobilisten aan de wal hebben hierbij hulp verleend door met de koplampen van hun auto op de pier te schijnen en zo de helicopterbe- manning „bij te lichten". „Natuurlijke smaak van Nederlandse agrarische produkten verloren gegaan"' DEN HAAG, 14-11. De Nederlanders zijn grote chemici: de na tuurlijke smaak van hun agrarische produkten hebben zij ver loren laten gaan. Dit is één van de opvattingen die men in Oosten rijk heeft blijkens het zojuist verschenen rapport over een markt onderzoek naar de positie van het Nederlandse agrarische produkt in Oostenrijk. Het onderzoek is verricht door de Nederlandse Stich ting voor Statistiek in samenwerking met een soortgelijk Oosten rijks instituut. Opdrachtgever was het ministerie van landbouw en visserij. Men heeft verder o.a. een hoge mate van onbekendheid met van de Nederlandse merken in Oostenrijk moeten vaststellen. Behalve tegen de smaak van de Nederlandse verse produkten, heeft men in Oostenrijk bezwaren tegen de prijs. Ongunstig is ook de beoordeling van de prijs van de Nederlandse kruidenierswaren. UTRECHT, 14-11. Dc ziekenfonds organisaties en de academische zie kenhuizen hebben overeenstemming bereikt over de honorering van po- Zestien doden bij botsing in Turkije NEVSJEHIR, 14-11. Bij een bot sing tussen een bus en een vracht auto tijdens mist zijn in de' omge ving van Nevsjehir in midden-Tur- kije zeker 16 mensen omgekomen en tien gewond. De bus was op weg van Istanbul naar Diyarbakir in het zuid oosten van het land. Emmeloorcl 14 dagen in Noorse sfeer EMMELOORD, 14-11. De Noorse gemeente Ringerike (ohgeveer 6 km van Oslo) zal de gemeente Noord oostpolder op zaterdag 12 december a.s. een 15 meter hoge kerstboom aanbieden. De overdracht geschiedt door burgemeester Ole Nilsedalen, uit het plaatsje Honefoss, centrum plaats van de Noorse gemeente Rin gerike. De overdracht betekent het start sein van een veertien dagen durende Noorse sfeer in Emmeloord. Er zul len tal van Noorse activiteiten wor den georganiseerd, terwijl tevens een aantal Noorse gasten naar de Noord oostpolder zal komen. DEN HAAG, 14-11. Onder leiding van de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag, mr. C. van Steenderen, is dezer dagen 's morg- gens vroeg een volledige reconstruc tie gehouden van de overval, die vrijdagmorgen 2 november in Wate ringen plaatsvond op een postauto en waarbij vermoedelijk voor een waarde van tegen de twee miljoen gulden werd buitgemaakt. Het onderzoek van de politie is nu precies twee weken aan de gang, doch - naar mr. Van Steenderen des gevraagd meedeelde - er zijn nog geen definitieve resultaten verkre gen. Toch acht de officier het niet onwaarschijnlijk dat op korte ter mijn het onderzoek successen zal op leveren. Reeds enige tijd worden diverse aanwijzingen, die zijn verkregen, nauwkeurig gevolgd. Vooral de uit geloofde beloning van f 50.000,dooi de Amro Bank te Rotterdam, die rond een half miljoen gulden bij dc overval verloor, heeft veel tips op geleverd. Evenwel maakt het feit dat een groot gebied moet worden afge speurd en een groot aantal personen bij de postbehandeling is betrokken, het onderzoek niet eenvoudig. In het belang van het onderzoek kon de officier dan ook geen nadere mededelingen op dit moment ver schaffen. We zien hier een motortram van de Rotterdcmsche Tramweg Maatschappij (R.T.M.) O]de halte Ellemeet, heter bekend als station Oudendijke in Schou wen. Rechts de woning van de vroegere burgemeester De Bruin. liklinischc specialistische hulp aan ziekenfondsverzekerden. Deze overeenkomst is het gevolg van de beslissing van minister Ve- ringa van onderwijs en wetenschap pen, dat na 1 april 1970 voor het ver lenen van medische specialistische hulp in poliklinieken van academi sche ziekenhuizen (waar de specia listen zelf een vast salaris verdienen) een vergoeding zou moeten worden gevraagd. De minister bepaalde daar bij, dat de vergoeding ten behoeve van de ziekenfondsen en particuliere patiënten in principe gelijk zou moe ten zijn. Het akkoord met de ziekenfondsen betreft een proef regeling die geldt voor de periode 1 april 1970 tot 1 juli 1971. Nederlandse jongeren in Boven-Volta DEN HAAG, 14-11. De minister van buitenlandse zaken van Boven- Volta, Malick Zodrome, en de Ne derlandse ambassadeur in Ouaga dougou, drs. A. J. M. van der Maade hebben donderdagmiddag een over eenkomst getekend waarbij de voor waarden voor tewerkstelling van Nederlandse jongeren vrijwilligers worden geregeld. Sinds ongeveer twee jaar werken zeven Nederlandse jongeren aan een project voor medisch-sociaal dorps- werk (overigens met landbouwkun dige aspecten) in Toma en To, een plaatsje ten noordwesten van Oua gadougou. Premies voor de bejaardenverzekering UTRECHT, 14-11. De Ziekenfonds- raad heeft minister Roolvink gead viseerd de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering - nu 7,5 pro cent - voor 1971 vast te stellen op 7,7 procent. De premie voor de be jaardenziekenfondsverzekering zou eigenlijk met 19 procent omhoog moeten, maar de Ziekenfondsraad heeft maatregelen geadviseerd om de verhoging te kunnen beperken tot 10 procent. De premies voor de vrijwil lige ziekenfondsverzekering - die per ziekenfonds worden vastgesteld - zullen, naar wordt verwacht (afge zien van eventuele premiereducties), stijgen met percentages die tussen de 14 en 20 liggen. Scheepsbediende stak (op zee) kok neer ROTTERDAM, 13-11. Op de lucht- haven Zestienhoven heeft de Rotter damse recherche de twintigjarige scheepsbediende A. T. S. uit Den Haag aangehouden. De jongeman wordt ervan verdacht op 2 november jl. aan boord van het Nederlandse m.s. „Dallia", dat toen ter hoogte van de Afrikaanse haven plaats Dakar voer, de 24-jarige kok P. Bellwinkel (zonder vaste woon plaats) met een koksmes in de rug te hebben gestoken. De kok moest met zware verwondingen in een zie kenhuis in Dakar worden opgeno men. Hoessein zou overwogen hebben af te treden NEW YORK, 16-11. Koning Hoes sein heeft tijdens de recente strijd in zjjn land overwogen af te treden, zo meldt het weekblad „Life" maandag. In een vraaggesprek met de Jor daanse correspondent van „Life" zei Hoessein: „Als ik gemeend had dat het de zaak van Palestina, of de Pa- lestijnen of de Arabieren zou hebben gediend, dan zou ik werkelijk niet geaarzeld hebben." ARNHEM, 13-11. Een onderzoek door de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij heeft uitgewe zen, dat de boomrijen langs parken en singels bedreigd worden door aardgas en verkeer, alsmede door het strooien van pekel in de winter, waardoor de grond te zout is gewor den. Op plaatsen waar intensief ver keeris, wordt een groot zuurstofte- kort funest voor de bomen. Het zwa re verkeer heeft de bodem ontwricht woordoor de grond zuurstofarm is geworden. Rechtstreekse invloed van uitlaatgassen op Arnhems „groene longen" kon niet worden aangetoond maar zeel meent men dat op plaat sen, waar het verkeer veel gassen produceert, zoals bijvoorbeeld bij verkeerslichten, dit de nekslag kan zijn voor reeds aangetaste bomen. Gepoogd zal worden de schadelijke invloeden zoveel mogelijk op te hef fen. Dodelijk ongeval DEN HAAG, 16-11. In de Noord brabantse gemeente Vessem is zon dagavond laat een bromfietser in de berm terechtgekomen en op het wegdek gevallen, waarna hij door een personenauto werd overreden. Het slachtoffer, de 17-jarige J. W. M. van Haaren uit Middelbeers, over leed ter plaatse. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 14-11. Minister Wit- teveen en staatssecretaris Grapper- haus (financiën) stean afwijzend te genover de suggestie vanuit de Tweede Kamer gedaan, om de wer kingsduur van het voorstel tot invoe ring van een „wiebel-tax" te beper ken tot het jaar 1971. Dit blijkt uit de verschenen memo rie van antwoord op het ontwerp van wet tot tijdelijke verhoging of ver laging van belasting op grond van conjuncturele overwegingen. De be windslieden achten de tijd rijp voor deze regeling en zij noemen het van groot belang, dat het in het ontwerp gevraagde instrument nu tot stand komt. Daardoor wordt, naar hun me ning, tevens voorkomen dat het nieuwe parlement en de nieuwe re gering wederom met deze problema tiek worden belast. Bij explosie 35 woningen beschadigd BRUSSEL, 13-11. - Een explosie, waarschijnlijk veroorzaakt door een lek in een aardgasleiding, heeft in het plaatsje Montignies-Sur-Sambre, nabij Charleroi, ernstige schade toe gebracht aan 35 woningen. Drie er van zijn zo ernstig ontzet, dat ze ge sloopt zullen moeten worden. Een auto die geparkeerd stond voor de woning waar de ontploffing zich voordeed, werd volkomen weggebla zen. Tot ieders verbazing is er bij dit ongeval slechts één persoon ge wond. Aankoop van Brabantse landgoederen 's-HERTOGENBOSCH, 14-11. Ge deputeerde Staten van Noord-Bra bant hebben voorgesteld an de stichting „Het Noordbrabants land schap" in verband met de aankoop van drie landgoederen even veel subsidie te verlenen als het rijk en wel f 3.012.500,-. Het betreft hier de landgoederen „Het Brestbosch" van 1200 ha onder de gemeenten Box meer, Waroy en Oploo, het landgoed „De Pannenhoef", 476 ha onder Rijs- bergen en Zundert, Rucphen en Et- ten-Leur alsmede het landgoed „De Mattenburgh", 350 ha onder de ge meenten Woensdrecht en Bergen op Zoom. KERKNIEUWS Naar kerkvereuiging te Kampen KAMPEN, 14-11. Na 78 jaar ge- scheiden te zijn opgetrokken hebben vorige week de Christelijk Gerefor meerde Kerk te Kampen en de Ge reformeerde Kerk Vrijgemaakt (bui ten het verband) voortgekomen uit de Gereformeerde Kerken (synodaal) elkaar gevonden. De laatste groepering is alleen ko men te staan na de recente kerk scheuringen bij de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt en vormt in Kam pen een grote groepering. Men heeft besloten over te gaan tot kanselruil. Er waren reeds eerder contacten tus sen de Christelijk Gereformeerde Kerk en de Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt, maar die hadden tot nu toe geen resultaat. Pas na de recente kerkschenningen kwamen er weer pogingen tot toenadering. Tijdens le denvergadering van elke groepering kwam met name bij de vrijgemaakte groepering unaniem de wens naar voren, over te gaan tot vormen van samenwerking Het was met name ook de jeugd, die zich hier weerde. Tijdens de ledenvergadering van de Christelijk Gereformeerde Kerk te Kampen ging het niet minder vlot Men treft hier diverse richtingen, die vrij scherp tegenover elkaar staan, onder andere ove de invoering van de nieuwe vertaling, het ritmisch zingen en het synodale voorstel om te komen tot kerkuitzendingen voor de tv. Deze groeperingen zullen zich waarschijnlijk niet kunnen vereni gen met het samengaan met de Vrij- gemaakten buiten verband. Het principebesluit van de Christelijk Gereformeerde kerkeraad om kan selruil toe te passen, werd door de meerderheid van de leden aanvaard. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lunteren A. Gooijer, Delft; te Nieuw-Weerdinge G. J. Martens, Kerkdriel; te Leusden W. Sirag, Roterdam-Zuid; te Urk J. L. Ravesloot, Veen; door de Generale Synode tot predikant voor buitenge wone werkzaamheden (als docent voor de Morgenlandzending aan de Near East School of Theology te Bei rus): drs. C. G. Baart, Heteren; tot ziekenpastor voor het protestantse ziekenhuis in Drachten A. Vroegop, Grootegast-Doezum. Aangenomen naar Uithoorn (toez.): H. J. Smalbrugge, Herveld; naar Kinderdijk kandidaat P. F. Luitjes, Schiedam. Bedankt voor Jaarsveld en Rotter- dam-Delfshaven A. van Brummelen, Hierden; voor het beroep van de classis Heusden voor Jeugdwerk (toez.) P. v. d. Heuvel, Hagestein. Gereformeerde Kerken Examen: geslaagd voor het kan didaatsexamen theologie K. H. Wig- boldus, pastorale medewerker van de Stichting Jeugdwerk in wijk VI te 's-Gravenhage-oost. Beroepen te Schoonebeek H. Veen- stra, Urk; te Gouda H. Peper, Rot- terdam-Pendrecht. Aangenomen naar Ferntree Gully (Australië) W. F. van Brussel, Ade laide (voorheen te Minnertsga). Rectificatie: Het bericht, dat de heer Tj. van Loo te Kampen be noemd is tot lerend ouderling te Boornbergum, is onjuist. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt: voor Zwijdrecht-Groote Lindt C. Bijl te Hilversum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen: te Zeist G. J. v .d. Noort te Capelle a. d. IJssel, die bedankte voor Hilversum. BEIROET. In de Syrische hoofd stad was zaterdag alles rustig. Radio Damascus heeft met geen woor 1 ge sproken over de staatsgreep door het leger onder leiding van generaal Ha- fez Assad. Omgekomen bij ongeluk met jachtgeweer EINDHOVEN, 14-11. Vrijdagavond is in de buurtschap Eckart aan de rand van Eindhoven de 24-jarige J. van de Nieuwenhof uit die stad ge troffen door een kogel uit het Flo bertgeweer van zijn eveneens 24-ja rige en ook in Eindhoven wonende vriend J. T. In de nacht van vrijdag op zaterdag is hij in het Diacones- senhuis te Eindhoven overleden. DEN HAAG, 14-11. Volgende week zal, zowel in de Eerste Kamer alsook in de Tweede Kamer, officieel wor den herdacht dat het 25 jaar zal zijn geleden, dat de voorlopige Staten- Generaal voor de eerste maal na de Tweede Wereldoorlog bijeenkwamen. Deze voorlopige Staten-Generaal (het „noodparlement") ontstond nadat een tijdelijke Staten-Generaal was op getreden, welke zich ondermeer heeft beziggehouden met de (wettelijke) totstandkoming van de voorlopige Staten-Generaal. In de Eerste Kamer zal senaats voorzitter mr. M. de Niet Gzn een korte toespraak houden en in dc Tweede Kamer zullen Kamer-voor zitter mr F. J. F. M. van Thiel en minister dr M. A. M. Klompé (C.R.M.) herdenkingstoespraken uitspreken. AMSTERDAM, 13-11. Voor Artis wordt 1.970 wat het bezoek betreft een historisch jaar. Zaterdag ver wacht de dierentuin dc miljoenste bezoeker, die met enig feestelijk ver toon zal worden begroet. Deze mijlpaal zal worden bereikt dankzij de enorme toeloop die in september en oktober vooral door de actie „Artis moet blijven" ontstond. Het vorige record werd behaald in 1968 toon 938.925 mensen een bezoek aan dc tuin brachten. Het oprich tingsjaar (1838) is houder van het „laagterecord" met acht bezoekers. In de loop van 132 jaar zijn ruim 32 miljoen mensen binnen de hekken van Artis geweest. Een betrekkelijk laag aantal, maar dat komt omdat gedurende vele jaren behalve leden alleen introducé s werden toegelaten. In dc afgelopen 20 jaar kreeg de tuin in steeds stijgende lijn, ongeveer 14,5 miljoen bezoekers. Maandag 16 november Zierikzee Mondragon, 8 uur, Philatelica. Landbouwschool, cursus „Pech On derweg", (A.N.W.B.). „Zeclandia-ballonloods. industrie terrein, 8 uur, slotavond aktie „On derdak". Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Westerschouwen. Dinsdag 17 november Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 7.30 uur, cursusavond regionaal vor mingswerk. Renesse Dorpshuis, 7.30 uur, discussiefilm „In de ban van het gebeuren". Woensdag 18 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, vergadering N.C.V.B. R.K. basisschool, 2.30-5.30 en 6.45- 9.30 uur, schriftenmiddag en -avond eerste trimester. De Lichtboei, vanaf 9 uur v.m., kle- dingbeurs van het Leger des Heils. Verenigingsgebouw, 7.45 uur, verga dering afd. N.C.V.B. Ger. Kerk, 7.45 uur, N.C.V.B.-verga dering. De Drie Schorren, 7.30 uur. afdeling Noordgouwe e.o. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Vrijdag 20 november Zierikzee Mondragon, Delta-Foto-avond. Huis van Nassau. 7.30 uur, alg. le denvergadering C.B.T.B. Chr. Geref. Kerk. 8 uur, zangavond m.m.v. zangkoor van de Ger. Gem. Huis van Nassau, 7.30 uur, vergade ring/prijsuitreiking Fok veedag. Graanbeurs, 19.00-22.00 uur, vogel- tentoonstelling. Het Veerhuis, vergadering h.s.v. „Het Zijpe". Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 7.45" uur, Vogelwachtavond. Prins van Oranje, alg. vergadering Prov. Zeeuwse V.V.V. Sint Philipsland 19.30 uur, avondrit M.A.C. St. Phi lipsland, start bij „De Druiventros". Zaterdag 21 november Zierikzee Graanbeurs, 13.00-22.00 uur, vogel tentoonstelling. Noordgouwe Mr. de Rooshuis, 2 uur, filmmiddag Jeugdvogelwacht. Oók bij de aan- en verkoop van EFFECTEN verleent de Nutsspaarbank haar bemiddeling NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Voor ALLE bankzaken HONGKONG, 16-11. De Vietcong heeft de Amerikaanse Zwarte Pan- tersbeweging laten weten het aan bod van vrijwilligers die tegen de V. S. willen vechten te aanvaarden, zo heeft het Noordvietnamcse persbu reau maandag meegedeeld. Ngoeyen Thi Binh. onderbevel hebber van de strijdkrachten van het Zuidvietnamese Volksbevrij dingsfront, heeft aan „minister van defensie" van de Zwarte Panters Hoey Newton geschreven: „Met die pe dankbaarheid hebben wij kennis genomen van uw geestdriftige voor stel. Indien nodig zullen wij uw vrij willigers verzoeken ons bij te staan". België start met boinv van sluis te Kallo BRUSSEL, 14-11. De nieuwe sluis bij Kallo, op de linkcr-Schcldeocver bij Antwerpen, die het Antwerpse havengebied via hel te graven Baal- hoekkaraal met de Wcsterschclde moet gaan verbinden gaat bijna 89.000.000 gulden kosten, zo heeft de Belgische minister voor openbare werken, De Saeger, meegedeeld. De Belgische bewindsman heeft «vrijdag verklaard, dat met de bouw van de sluis op korte termijn begonnen zal worden, hetgeen bewijst, dat België niet wil wachten met de uitvoering van die wérken, die al op Belgisch grondgebicw kunnen worden gerea liseerd, totdat de besprekingen met Nederland over het Baalhoekproject volledig zijn afgesloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2