geef iets van verjaardag? „De ridders van de Groene Ten te" Hulp aan Pakistan hij maakt er een fijn cadeau van! ZIERIKZEESOIIE NIEUWSBODE Dinsdag 17 november 1970 Nr. 20T77 Schouiven-Diiivelandse Sportspiegel Zicrikzee 111 bleef tegen de ROBUR-reserves met ruim verschil aan de winnende hand D.F.S. II heeft kans op de titel vrijwel ver speeld Drelsehor II kon het tegen Volharding niet klaren Zon- nemaire moest de winst achterlaten by 's Heer Arendskerke MEVO schoot tegen Wolfaartsdyk net iets tekort WIK behaalde vlotte overwinning op Yerseke II Bruse Boys won verdienstelijk van Rillandia II. 111 (le 3e klas D bleef Zierikzee III op hel sportpark Bannink met ruim verschil aan de winnende hand (6-1) tegen de reserves van Robur. DFS II verspeelde haar kansen op de ti tel praktisch geheel, door thuis met I-O van Patrijzen II te verliezen. Dreischor II kon hel thuis tegen Vol harding '32 II niet klaren (2-5). SV- OWK zag kans om Kwadendamme II één puntje af te snoepen (3-3), ter wijl Zonnemaire II de winst bij 's Heer Arendskerke III moest achter laten (6-2). Patrijzen II 10 8 2 0 48- 8 18 's H. Arendsk. Ill II 8 1 2 40- ■26 17 DFS 11 9 5 I 3 37- ■19 11 Volharding '32 II 9 5 0 4 17- ■26 '10 Zierikzee lil 9 3 3 3 32- •27 9 Robur II 8 2 3 3 13- ■16 7 Dreischor II .9 3 1 5 29- ■31 7 Kw.damme II 9 2 3 4 21- ■36 7 Zonnemaire II 9 2 0 7 12- ■35 4 SVOWK 9 0 2 7 20- ■43 2 In de 4e klas A kwam MEVO II weer alleen aan de leiding door zelf met 4-0 bij Colijnsplaatse Boys II te winnen en de puntenverdeling (1-1) van haar naaste concurrent Seroos- kerke II bij Brouwershaven II. Te Oosterland toonde Duiveland II zich met 8-0 de meerdere over Brouwers haven III De reserves van SKNWK moesten beide puntjes by Bevelan ders II achterlaten (5-1). MEVO II 9 8 0 1 54- 4 16 Serooskerke II 9 6 3 0 34- 7 15 Br.haven II 9 6 2 1 35-13 14 Duiveland 11 9 4 1 *4 24-19 9 Bevelanders II 9 4 0 5 28-34 8 SKNWK II 8 3 1 4 18-24 7 DFS IV 8 3 1 4 15-25 7 Colpl. Boys II 9 2 3 4 16-26 7 Br.haven III 9 117 13-45 3 WIK III 9 1 0 8 15-65 2 Oude vrouw neergeslagen en beroofd AMSTERDAM, 16-11. De 78-jarige mevrouw AL Geytenbeek-Wezel is zondagavond omstreeks elf uur in de Haarlemmerstraat in Amsterdam door een tot maandagmiddag onbe kend gebleven man neergeslagen en van haar handtasje beroofd. De man had de vrouw eerst een stuk gevolgd, waarna hij toesloeg. In het tasje bevonden zich een legi- tiematiebewijs, sleutels en een be drag van 24 gulden. Bij de beroving liep de vrouw een hoofdwond op van drie centimeter. Zij moest voor be handeling in het Andreasziekenhuis worden opgenomen. AMSTERDAM. Tijdens het „offen sief" dat de Amsterdamse verkeers politie op 2 november j.l. startte te gen het parkeren van auto's op het trottoir in de hoofdstad, zijn circa 9400 bonnen uitgeschreven tegen hardleerse automobilisten. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas schoot MEVO ook in de thuiswedstrijd tegen Wolfaartsdijk weer net iets tekort (1-2). Koploper Zaamslag maakte bij Heinkenszaiul geen fout (0-3), terwijl Veere, zy het niet zonder enige moeite, de puntjes bij Waarde bemachtigde (1-2). Arne- rnuiden II en 's Heer Arendskerke kwamen niet aan scoren van doel punten toe (0-0), terwijl Middelburg V zich in eigen omgeving met 2-1 Tjoba II produktiever dan All-Ready I (5—4) door Wemelclinge zag geklopt. Zaamslag 10 8 0 2 25- 9 16 Veere 10 6 3 1 20-10 15 Wolfaartsdijk 10 6 2 2 24-10 14 W emeldinge 10 5 3 2 20-15 13 's H. Arendsk. 10 4 4 2 12-11 12 Arnemuiden 11 10 3 3 4 12-12 9 Waarde 10 2 5 3 14-15 9 MEVO 9 3 2 4 10-12 S Heinkenszand 10 3 2 5 15-16 8 Middelburg V 9 1 1 7 8-22 3 Bevelanders 10 0 1 9 7-35 1 In de 2e klas A behaalde koploper WIK te Kerkwerre een vlotte 4-1 overwinning op Yerseke II. Bruse Boys, dat de groen-witten op de voet blijft volgen, behaalde thuis een ver dienstelijke 3-1 zege op Rillandia II. Te Nieuwerkerk bleef SKNWK met 4-2 aan de winnende hand in de be langrijke ontmoeting tegen Brou wershaven. Duiveland kwam weer wat in de lift door te Scharendijke met 5-2 van ZSC te winnen. Krui- ningen moest een belangrijk winst puntje aan het bezoekende Colijns- plahtse Boys afstaan, terwijl rode lantaarndrager Wemelclinge II zich voor eigen publiek met 4-2 door Borssele zag geklopt. WIK 11 8 2 1 31-14 18 Bruse Boys 10 7 2 1 28-11 16 Borssele 11 6 2 3 32-19 14 Rillandia II 11 6 2 3 29-23 14 Kruiningen 10 5 3 2 19-10 13 Duiveland 10 6 0 4 34-31 12 Colpl. Boys 11 5 1 5 10-24 11 ZSC 11 3 2 6 16-28 S SKNWK 10 3 1 6 23-29 7 Br.haven 11 2 2 7 20-30 6 Yerseke 11 11 2 1 8 16-34 5 Wemeldinge 11 11 1 2 7 12-31 4 In de 3e klas A heeft DFS III nog heel wat moeite gehad, pas in de laatste minuten slaagden de oranje hemden er in de gelijkmaker te sco ren, om tegen Bruse Boys II althans nog één puntje te bemachtigen (1-1). WIK II leverde zeer verdienstelijk werk door le Noordgouwe met 4-2 van Kloetinge III te winnen. Hek- kesluiter SSV II zag zich met 3-0 bij Wolfaartsdijk II geklopt, terwijl 's Heer Arendskerke II de puntjes aan het bezoekende Wissenkerke II moest afstaan (1-2). DFS III 9 5 3 1 24-18 13 Schore S 5 2 1 22- 8 12 Wolfaartsdijk II 9 4 3 2 26-14 11 Bruse Boys II 8 2 5 1 18-17 9 Wissenkerke. II 8 4 0 4 20-27 8 's HC Arendsk. 11 9 3 15 15-15 7 Kloetinge III 8 3 0 5 17-21 6 WIK II 8 2 2 4 14-24 6 SSV II 9 2 0 7 12-24 4 All-Ready I is er in haar laatste wedstryd van de eerste competitie helft niet in geslaagd om in 's Heer Hendrikskinderen by Tjoba II de wints mee te nemen. In een gelijk- opgaande wedstryd moesten de rood zwarte Zierikzeeënaren in Tjoba II met 5-4 zyn meerdere erkennen. All-Ready trof het niet bepaald, dat de KNKB-ploeg van Tjoba I een vrije dag had want nu kreeg men te maken met enkele zeer geroutineerde figuren als een M. Steenhard, Chris Boogaart, Ko de Schipper en enkele anderen, die een groot aandeel in de uiteindelijke overwinning. Vooral in het begin kwam de thuisclub overrompelend opzetten en ofschoon All-Ready reeds na vijf minuten spelen bijna door Ada van Tiggelhoven-Hage de leiding kon ne men, waren de Tjobanezen bijzonder gevaarlijk. Reeds na 10 minuten spe len slaagde Jaap Nijsse er na enke- vergeefse pogingen in om de groen- witten de leiding te geven (1-0). En kele minuten later bracht M. Steen hard een strafworp om zeep maar nauwelijks vijf minuten later schoot hij op fraaie wijze in. (2-0). Aan de andere kant kwam Jaap van IGin- ken geheel vrij onder de korf, doch zijn schot ging over. Na 25 minuten spelen kende scheidsrechter Van der Wekken uit Souburg de Zierikzeese ploeg een strafworp toe, welke ech ter door mevrouw Carrie Kloet- van Nieuwenhuize werd gemist. Vrijwel direct daarop bracht de uitstekend spelende Chris Boogaart met een ver schot de stand op 3-0 voor Tjoba. Weer kreeg Jaap van Klinken van dichtbij een goede scoringskans, doch ook nu werd het geen doelpunt. Na 35 minuten spelen kwam All-Ready aan haar eerste tegenpunt. Met een goede doorloopbal van mevrouw Kloet kon de achterstand tot 3-1 worden teruggebracht. Een straf worp werd door aanvoerder M. Kloet gemist en vijf minuten voor het ver- trijken van de eerste speelhelft bracht de snelle Ko de Schipper de stand op 4-1. Nog juist voor de rust maakte Leo Fonteine er van vlak on der de korf 4-2 van. Tweede helft In de tweede helft gaf All-Ready aanvankelijk de toon aan en reeds na 4 minuten spelen scoorde Tonny Hage van onder de mand (4-3). Het liep nu goed bij de gasten en nadat Piet de Ronde een strafworp had ge mist, raakte Ada van Tiggelhoven- Hage even geblesseerd. Nauwelijks was ze echter weer op de been ge bracht of ze deponeerde de gelijk maker in de Bevelandse korf. (4-4). Wat verwacht werd - namelijk dat All-Ready nu wel toe zou slaan - gebeurde niet. In de 21e minuut mis te Jaap Geleijnse weer een strafworp en vrijwel direct daarna kreeg Chris Boogaart een goede schietkans en MUNCHEN. Voor de 15e maal vond in Miinchen de Duitse Kunst- en Anti quiteit enbeurs plaats, die zich in de loop van de jaren tot de belangrijkste verkoopmanifestatie voor internationale verzamelaars en handelaren i?i de Bondsrepubliek heeft ontwikkeld. Pronkstuk van de jubileumbeurs, tvaar men de 500.000ste bezoeker sinds het bestaan kon begroeten, was de 26 cm. hoge beschilderde stenen plastiek van de Egyptische koning Amenophis IV- Echnaton met de blauwe kroon uit de achttiende dynastie, 1365 voor Christus Met 500.000 Dmark het duurste kleinood, dat ooit in Miinchen ten verkoop werd aangeboden. Voor liefhebbers daarom te duur zoals vele an dere kostbaarheden. het was raak. (5-4). Wat AU-Ready daarna ook nog probeerde, het lukte niet meer en de laatste minuten was Tjoba voortdurend in de aanval. Twee minuten voor tijd draaide een goed door Corrie Hilleman ingescho ten bal nog uit de mand en zodoende bleef het 5-4 voor Tjoba H Zaamslag I—NOAD I 3—5 NOAD II heeft de verre reis naar Zaamslag weer tot een goed einde gebracht, maar de blauw-witten uit Dreischor hebben ditmaal hard voor de winst moeten werken. Zaamslag bood goed tegenstand, hetgeen in de uitslag goed tot uitdrukking komt. De eerste helft leverde weinig doel punten op. Na een half uur spelen namen de Zeeuws-Vlamingen de lei ding (1-0) en 5 minuten later werd het door een doelpunt van Hans Geelhoed gelijk. (1-1). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft liep NOAD door een doelpunt van Kees Kommer uit tot 1-2, waarna mevrouw Ciska Kommer-Maijs de stand op 1-3 bracht. Zaamslag kwam opnieuw aan een tegenpunt (2-3) maar Wijna van Nieuwenhuijzen liet NOAD weer wat ruimer ademen door raak te schieten. (2-4). Toen Riet Smits daarna opnieuw voor de blauw-witten wist te doelpunten was het pleit in het voordeel van de gas ten beslecht. (2-5). Vlak voor tijd kwam Zaamslag nog even terug, het geen resulteerde in een 3-5 uitslag. VOETBAL DFS IIPartijzen II 04 De DFS-reserves hebben moeten ervaren dat ze, ondanks een hoge plaats in de rangschikking, nog wel wat moeten leren om de koplopers Patrijzen II het moeilijk te kunnen maken .Daartoe kwamen ze zowel in taktiek, als in conditie en snelheid nog al wat te kort. Voor de rust kwam de thuisclub nog tot een vrij gelijk opgaande strijd met een accep tabele 0-1 achterstand, doch daarna was het gebeurd. Met de regelmaat van de klok voerden de bezoekers hun voorsprong toen op tot 0-4 waarna ze het wel geloofden. De doelpunten werden gemaakt door Raas 0-1; L. de Jonge 0-2 en J. Boon man 0-3 en 0-4. De wedstrijd werd reeds om half één begonnen. Zeelandia IIIDreischor I 21 Dreischor I heeft op een slecht be speelbaar terrein in Middelburg met 2-1 van Zeelandia III verloren. Het heeft praktisch gedurende de gehele wedstrijd geregend, zodat van goed voetbal nauwelijks sprake kon zijn. Het duurde ruim 25 minuten eer het eerste doelpunt tot stand kwam. Eerst schoot J. van der Ven voor de Middelburgers in (1-0), waarna A. Marijs de Zeelandia-voorsprong op voerde tot 2-0.* Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft had den de blauw-witte bezoekers wind- voordeel, doch men wist dat niet vol doende uit te buiten. Het aantal slippartijen vanwege het gladde ter- rei werd steeds groter en een doel punt van Simon de Vlieger werd we gens buitenspel geannuleerd. Uit een benutte strafschop van Thomas Nuij- ens kon Dreischor de eer nog red den, doch dat was dan ook alles, zo dat met een 2-1 nederlaag de terug reis na^r Dreischor moest worden aanvaaz'd. DFS IIIBruse Boys II 1—1 De thuisclub is er niet ingeslaagd ondanks een groot veldoverwicht om beide puntjes thuis te houden. Gezien het spel was de gelijke stand nog maar hel beste want meer ver dienden beide ploegen niet. De voor- hoede's bij deze tweo elftallen misten stootkracht en raffinement om tot doelpunten te komen, terwijl het egoisme bij de thuisclub een nadelig invloed op het spel had. De eerste lo minuten waren voor de bezoekers doch de gebroeders Van Nieuwenhuize met Jan v. d. Zande en niet te vergeten Jan v. d. Maas in het doel hadden weinig moeite mol het povere aanvalsspel. Bij een vrije trap vanaf de lijn kogelde Kees Oostdijk de bal in het net doch scheidsrechter Zandee keurde dit doelpunt af omdat hands-overtreding door hem bestraft was met een in directe vrije schop. In de 38e minuut miste Jan v. d. Maas een hoge voor- zeten kopte Maarten Duinhouwer in. 0-1. Na de rust profiteerde de thuis club van de opgestoken wind en dreef de groenwitten in de verdedi ging. Doch gevaar zat er niet in om dat elk verband ontbrak in de DFS- voorhoede en ook het schot zoek was. Pas in de 86 minuut kon bij een doorbraak Kees v. Es de bal ïn het net schieten. 1-1. Met deze stand kwam ook het einde. (Ingezonden) Onlangs heeft de bekende Vlaam- sche jongensboeken-schrijver, Johan Ballegeer, „de, Zuidnederlandse Jo han BEEN" bijgenaamd, ons en het jeugdige lezers-publiek wederom verblijd met een pracht van een jon- kensboek: „De ridders van de Groene Tente", verschenen bij de Uitgeverij „De Nederlandsche Boekhandel" te Antwerpen, 1970. Het is een histo rische jeugd-,.roman", gebaseerd op ware, historische, feiten, en het ver haal speelt ten tijde van Karei de Stoute, Maria van Bourgondië, Jan van Dadizeele (Groot-baljuw van Vlaanderen), en Maximiliaan van Oostenrijk; allemaal figuren uit onze vaderlandsehe geschiedenis. - Johan LAND- EN TUINBOUW Perenexport naar Zweden DEN HAAG, 16-11. Met ingang van 6 december mogen uit ons land peren naar Zweden worden verla den. Aangenomen wordt dat er op de Zweedse markt belangstelling zal zijn voor de Nederlandse peren, waarvan de voorraden nog iuimzyn. De laatste weken gaan er echter veel weg. Op de binnenlandse markt kunnen de peren goed worden ver kocht en ook is er een levendige vraag voor export. Volgens de cijfers van het uitvoer- controle bureau voor tuinbouwpro- dukten werden er in de eerste week van november 152 ton handperen geëxporteerd. Hiervan ging 989 ton naar West-Duitsland en 106 ton naar Engeland. Bij de export nemen legipont en conference de belangrijkste plaats in. Op de binnenlandse markt kan vooral de doyennne du cornice vlot worden verkocht. De prijzen zijn wat aangetrokken. Ze liggen nog op een voor de telers te laag peil maar in vergelijking met de prijzen die tijdens de oogsttijd werden betaald is er thans toch sprake van een merkbare verbete ring. Grote en middelmaat conference legipont doen tussen 40 en 45 cent per kg en voor de kleine maat van deze rassen wordt rond 30 cent per kg betaald, alles uiteraard voor de export kwaliteit, klasse 1. Voor 70 jaar.... ZIERIKZEE. Hel vliegend blaadje „De Nederlandse Pensioenpartij" is nu ook in Zierikzee te krijgen. Er wordt het publiek een oordeel ge vraagd over het denkbeeld om elke Nederlander van zestig jaar recht te geven op een staatspensioen van f 1 per dag zonder voorafgaande pen sioenbetaling. Er rijzen twee vra gen: l. Is het denkbeeld goed waar op wel algemeen positief geant woord zal worden en is het uitvoer baar? Bij deze tweede vraag zullen eerst de middelen waarop bekend moeten worden gemaakt. YERSEKE. Te Yerseke is een pa reloester met 66 pareltjes in de baar den opgevist in de Zandkreek. Deze oester is daar nog nimmer aange troffen. Jammer dat men het diertje heeft gedood. ZIERIKZEE. 1-5 regels adverten tie en reclames 75 et. Elke regel meer 15 cent. Dat waren de prijzen van 70 jaar geleden voor de Zierikzeesche Nieuwsbode. NOORDGOUWE. Alhier in het Nuts-departement trad de heer W. J. van W. uit Amsterdam op. Hij be sprak de bloei en het ontstaan van de gilden en het verval. De positieve kanten van de ambachtgilden toer den uiteengezet maar ook de nega tieve. De lezing werd door lichtbeel den van de sciopticon verduidelijkt. Alle hadden betrekking op het gilde- wezen. KORTGENE. Een adres omtrent de wenselijkheid dat hier een in woner van het dorp burgemeester wordt heeft gecirculeerd met het beste succes. De meeste invloedrij ke ingezetenen tekenden het, o.a. alle gemeenteraadsleden. GOES. De kwekelingen van de beide klassen der R.N.L. gaven een uitstekend geslaagde soiree ten voor dele van het Rode Kruis in Zuicl- Afrika. Het muzikale gedeelte en het toneelstuk, maar zeker het tableau, voorstellend een slagveld in Trans vaal, had veel succes. De opbrengst van de avond was enorm. Ballegeer is een buitengewoon vruchtbaar auteur van jongensboe ken, gemeenlijk bestemd voor jeug digen in de leeftijdsperiode van 12- 15 of 16 jaar. Wij mogen slechts her inneren aan zijn in 1968 bij de uit geverij Van In, te Lier, verschenen boek „Allen die het zwaard grijpen", dat speelt ten tijde van Jan van Re- nesse, den strateeg van de Gulden sporenslag bij Kortrijk (1302), welk werk ook in het Noorden een groo- ten omzet heeft beleefd. In 1969 verscheen van zijn hand (bij de „Standaard-Boekhandel" te Antwerpen) o.m. „De scheepsjongens van „De Keyserinne"", dat ook veel succes had bij de jeugdigen. Het is, zooals de pers destijds te recht schreef: alsof men den indruk krijgt, dat de schrijver de bedoeling heeft gehad om de ouders over de schouders van hun kroost te laten meelezen, - En zoo is het. Als „toegift" geeft de auteur van „De ridders van de Groene Tente" „een rijtje jaartallendie je voor geen enkel pi-oefwerk hoeft te le ren"; en voorts een in prettigen stijl gehouden lesje met verklarende noo ien: hoe zoo'n jongensboek tot stand komt. Kortom: een prachtig geschenk voor Sinterklaas en/of Kerstmis. Te bestellen, of te koopen, bij alle plaat selijke boekhandels. Zeer warm aanbevolen! ZIERIKS-EE. Dr. mr. H. P. SCHAAP (auteur, op 12-jarigen leef tijd, van „Ridder Solibrant"). Meisje verongelukt onder vrachtauto HELDEN, 16-11. Maandag om- streeks het middaguur is het vierja rig dochtertje van de familie N. uit Helden-Beringa verongelukt. Het meisje stond op het trottoir voor de ouderlijke woning aan de Kanaal straat en liep plotseling de straat op, juist op het moment dat een trai ler met oplegger passeerde. Het meisje dat onder de achterwielen te rechtkwam, was op slag dood. ROME. De F.A.O., de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N., heeft maandag in Rome haar 25-ja- rig bestaan gevierd in aanwezigheid van de paus, die de jubilerende or ganisatie een afbeelding in ceramiek van de wonderbare vermenigvuldi ging van het brood ten geschenke gaf. AMSTERDAM. De cardioloog prof. dr. D. Durrer, xwrbonden aan het Amsterdamse Wilhelmina Gasthuis is het lidmaatschap van het Ameri kaanse Genootschap van Cardiolo gen aangeboden. Prof. dr. D. Durrer (l.) ontving het certificaat uit han den van de Amerikaansea consul- generaal Harold Howland. DEN BOSCH. 16-11. De stichting „Mensen in Nood", Caritas Neerlan dica, te 's-Hertogenbosch heeft tien duizend gulden ter beschikking ge steld voor hulp aan slachtoffers van de natuuiramp in Pakistan. Het gi ronummer 1111222 is opengesteld voor giften onder vermelding „Pa kistan". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hasselt: C. den Boer, Zeist; te Mavssum-Engelum-Beet- gum: drs. J. de Roo, kandidaat te Middelbert. Aangenomen naar Ureterp en Sie gers woude: M. van de Werfhorst predikant van de Vrije Evangelische Gemeente met de bijzondere op dracht voor het jeugdwerk te Utrecht. Bedankt voor Brakel en voor Kat wijk aan ZeeD. van de Berg, Hui zen; voor Barneveld: J. Chr. Schuur man, Putten; voor Dedemsvaart: F. I. Verbaas, Ugchelen. GereformeerdeKerken Beroepen te Franeker: H. Kuyk te Abcoude, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen té Harderwijk: D. van Houdt, Uithuizermeeden. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Beroepen te Wormer: A. Koers, Gorkum. Chr. Gereformeerde Kerken Beroepen te Noordsche Schut:. W. C. Moerdijk; kandidaat te Apeldoorn Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Herkingen en te Clif ton (U.S.A.): D. Hakkenberg, Dor- .drecht; te Gorkum: Chr. van der Poel, Yerseke. Aangenomen naar Zeist: G. J. van de Noort, Capelle aan de IJssel. Vrije Hervormde Gemeente Beroepen te IJsselmuiden: de heer A. Kot, Tholen. (gratis fraaie geschenkverpakking)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 11