SUCCESSES STREEKNIEUWS ANDRE SCIIELL en SYLVIA VAN OEVEKEN geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op dinsdag 17 novem ber a.s., om 15.30 uur, in het stadhuis te Zierikzee. Gelegenheid tot feliciteren van 17.00 tot 18.30 uur in hotel Van Oppen te Zierik zee. November 1970 Zierikzee. Verrenieuwstr. 12 Brouwershaven, Krabbendijke 3 Toekomstig adres: Verrénieuwstraat 12, Zierikzee. Met grote droefheid ge ven wij kennis van het overlijden, door een nood lottig ongeval, van onze geliefde neef en achter neef WILLEM VAN DER WEELE op de leeftijd van 23 jaai en 10 maanden. Zwaar valt ons dit verlies. Uit aller naam: TH. A. v. d. WEELE Noordgouwe, 9 nov. 1970 Donkere weg 12 Diversen Kistjes mei miskleur siga ren, 50 stuks vanaf f 11,50; ook kleine sigaartjes per kistje. Sigarenmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee; Weststraat, Haam stede. Heden overleed, zacht en kalm, geheel onverwacht, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader CORNELIS KL1PPEL weduwnaar van Wilhcfiniua Margarctha van 't Veer in de ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam: M. KLIPPEL Zierikzee, 10 nov. 1970 Corneliastichting Correspondentie-adres: Slabberswerf 23 De teraardebestelling zal plaats hebben vrijdag 13 nov. a.s., op dc algemene begraafplaats te Zierikzee, om 14,30 uur, voorafge gaan door een rouwdienst in het Herv. verenigings gebouw. Het Vrije 2. Aan vang 13.30 uur. HmveUjks- kaarten en circulaires Wij drukken ze graag voor U Drukkerij L 0 §Janncwckken 11 Plaatst uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode De shag waarbij een man zich man voelt. Eerlijke tabak, puuren pittig. Shag die je werkelijk proeft, elke keer als je opsteekt. Een lange draad, dus prettig draaien. En meer dan veertig sigaretten uit één pakje. Dat is Samson halfzwaar. Gewoon de lekkerste shag I 1,45 KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Neerlangbroek: kand. F. Luitjes. Schiedam; te Ederveen: J. Kooien, Werkendam; te Eist Gld.): G. H. Duijvendak, Voorburg; te Ga rijp (totz.): H. Engelsma, Twello. Aangenomen naar Emmercompas- cuum: H. E. Vermeulen, Gemert; naar Ruurlo (toez.): mej. G. A. van den Hout, vicaris te Utrecht. Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger van de psychi atrische inrichting Groot Brons wijk" te Wagenborgen (Gr.): J. A. den Bruijn, Oldebroek. Bedankt voor Hillegersberg: J. Smit te Soest; voor Leusden: W. Dorre- steyn, Maarssen; voor N.O. Polder (wijkgemeente Nagele-Tollebeek): J. Mansvelt, Woudsend. Beroepbaar: kand. C. P. ICasse- naar, Albert Kuiplaan 53, Soest. Ger. Kerken Beroepen te Rotterdam-Pernis: H. Kuyk, Abcoude; te Nieuwendijk: N. J. Goris, Zutphen; te Twijzel: kand. P. Hekstra, Leeuwarden, die dit be roep heeft aangenomen; te Amers foort: J. Vlaardingerbroek, Ermelo; te Berlicum: A. J. L. Hoogkamer, Bolnes. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Wildervank-Veendam: kand. W. C. Moerdijk, Apeldoorn; te Sneek: J. Dol, Drachten; te Slie- drecht: C. den Hertog, Harderwijk. Ger. Gemeenten Beroepen te Mijdrecht en te Slik kerveer: Chr. v. d. Poel, Yerseke. Bedankt voor Klaaswaal: H. Lig- tenberg, Genemuiden. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Winschoten: L. Oost, Groningen. Ned. Herv. Kerk OUWERKERK. De oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk heeft tot nu toe opgebracht f 1.117,20. De collecten in de Ned. Herv. Kerk in de maand oktober hebben bedragen: voor de diaconie f 71,60, voor de kerkvoogdij f 107,40 en in de busjes f 38,20. Totaal f 217,20. Dia's voor aid. Schouwen ZIERIKZEE, 9-11. Maandagmiddag toonde mevrouw Esselink-Kok voor de Bond van Plattelandsvrouwen af deling Schouwen in „Mondragon" dia's over een reis, die zij naar Ame rika maakte en over het koninklijk huis. Prov. Zeeuwse Vereniging tot bestrijding van de T.B.C. Evenals het jaar 1968 was het jaar 1969 voor de Prov. Zeeuwse Vereni ging tot Bestrijding der Tuberculose een periode waarin het werk van de tuberculosebestrijding ongestoord voortgang kon vinden. Aldus deelt de secretaris, dr. F. G. Vaandrager, mee in het deze week verschenen jaarboekje 1969. Gedurende het ver slagjaar is eenzelfde, vrij gering aantal patiënten geregistreerd als in 1967, nl. 18. Speciale auto voor Schooltandartsendienst De schooltandartsendienst op Schouwen-Duiveland gaat een zg. „Dentai-car" aanschaffen, een rij dende auto die van binnen geheel is ingericht voor het behandelen en on derzoeken van de gebitten van de schoolkinderen. Vergeleken bij de thans gevolgde werkwijze, waarbij steeds met een tandartsenstoel en met de nodige instrumenten moet worden gesjouwd, zal dit zeker een grote vooruitgang zijn. De heer L. F. van Wijek, secr. van de gemeente Mlddenschouwen werd gekozen als secretaris van de gemeenschappelij ke regeling in de vakature C. H. van de Linde. Afdeling „Philatelica" Op maandag 16 november houdt de afdeling ..Philatelica" in „Mon dragon" de jubileumbijeenkomst, waarop het woord zal worden ge voerd door de heer J. J. M. Kiggen, hoofd van de filatelistische dienst der P.T.T. te 's-Gravenhage. ZIERIKZEE Verkoop en tentoonstelling handwerken Op donderdag, vrijdag en zaterdag 12, 13 en 14 november is er in de voormalige r.k. kleuterschool in de Mosselstraat een verkoop en een ten toonstelling van door de bejaarden van de Corneliastichting en van de bejaardensociëteit van de Zonne bloem zelf vervaardigde handwer ken. De openingstijden zijn gesteld van half drie tot half vijf. Beatrixschoof Plattelandsvrouwenbond De presidente mevrouw D. Gast- van Dijk heette de aanwezige dames welkom, in het bijzonder mevrouw Esselink die de middag verzorgde. De dia's uit Amerika bevatten veel fraaie natuuropnamen en werden op een bijzonder humoristische wijze toegelicht. Na de pauze was de koninklijke familie te zien. De bruiloft van prin ses Beatrix en prinses Margriet en vooral de prinsjes hadden veel suc ces, mede door de erg mooie kleuren van de dia's. Aan het eind van de middag, die overigens niet voor tech nische storingen gespaard bleef en waarbij er op de vreemdste momen ten iets stuk ging tot algemeen ver maak, dankte de presidente me vrouw Esselink voor de fijne middag die zij de dames bezorgd had en de lange reis die zij voor deze gelegen heid had gemaakt. van het Instituut voor Natuurbe- schermingsedukatie.' met het dia- kijk-hoorspel „De Zwerver". Na een welkomstwoord van de presidente, werden o.m. verschillende cursussen besproken. Mevrouw Jansen-Glas besprak de cursus: „Samen denken, samen leven". Een wedstrijd is ver der uitgeschreven waaraan alle le den kunnen meedoen. De wedstrijd slaat op het 40-jarig jubileum van de afdeling Zeeland op 6 mei 1971. De heer Kortenoever hield een korte inleiding over milieubehoud - zelfbe houd. Hij noemde het angstige feit van natuurbedreiging door vuil wa ter en de lucht- en bosverontreini- ging. Het beste is zelf de natuur in te gaan om zelf te ontdekken, wat er groeit en bloeit in eigen land. Fraaie natuur-dia's werden vertoond en de spreker wist hierbij boeiend te ver tellen. Nodig is in dit land, met steeds meer industrieën en grote flats, te werken aan natuurbescher ming door zelf mee te werken en te ontdekken wat er leeft en groeit. HAAMSTEDE Nachtspreeuwen in aktie De vogeltrek is in volle gang en de wat hardere vogels die meer weer stand tegen de koude hebben, komen nu echter ook uit het al wat koudere noorden en zoeken de milde tempe raturen verder op naar het zuiden. Dagelijks trekken nu zeer veel kie viten over de Westhoek om bij hel der weer in de buurt van de Punt over te steken naar Noord-Beve land en Walcheren en zo verder richting België en Frankrijk. In de nacht van zaterdag op zondag stre ken op de vuurtoren enkele duizen den spreeuwen neer en gebruikten de top van de toren voor een tijde lijke rustplaats en tevens voor w.c. want de andere morgen hebben de dienstdoende vuurtorenmensen han den vol werk gehad om met water, dweil en bezem de boel weer keurig netjes schoon t.e maken.. Dokter de Kockstraat en de Prins Bernhardstraat. B. en w. stellen voor f 25 subsidie te verlenen aan de Ver. voor Milieuhygiëne. Als dë Rijkswaterstaat daarvoor vergun ning verleent, zal opnieuw een ge deelte van het steiger in de Rijks werkhaven worden gehuurd en weer verhuurd als ligplaats voor sport- vissersboten. De heer Joh. van den Bos, manufacturer in de Molen straat, wil zijn zaak uitbreiden door aankoop van de grond naast ge noemde woning, als het nu nog daar op staande onbewoonbaar verklaar de pand wordt gesloopt. Voorgesteld wordt hem deze grond te verkopen. Ingesteld zal worden een commissie voor de beroepschriften. Verder ko men in behandeling de straatnaam- geving in het ontwerp bestemmings plan West III, de aanvraag van een krediet voor uitbreiding van de kleuterschool aan de reef met één leslokaal en de nota gemeentelijke herindeling Brouwershaven. De verscheping van suikerbieten In de week van 2 tot en met 7 no vember was de hoeveelheid suiker bieten, die via de weegbrug over de haven te Bruinisse werd verscheept 6.974.020 kg. Het totaal werd daar mee gebracht op 35.454.600 kg. Nu de aanvoer niet meer door de nattigheid stagneert is opnieuw de levering per periode ingevoerd, d.w.z. dat wekelijks slechts een bepaald ge deelte mag worden geleverd. Bazar „Bruse Boys" De voetbalvereniging Bruse Boys, organiseert vrijdag en zaterdag 13 en 14 november een bazar ter verster king van de verenigingskas. Dit be tekent natuurlijk weer dat men zich beide avonden kan vermaken met het schieten op diverse schijven en dat men zijn behendigheid kan oe fenen in het werpen van ballen en op verschillende andere manieren. Kleding brandweer De brandweer te Bruinisse krijgt een nieuwe uitmonstering. Aan de N.V. Groenveld te Dordrecht is op dracht verstrekt voor levering van de diverse kleding. QUEBEC. De regering van de Ca nadese provincie Quebec heeft de fe derale regering iri Ottawa gevraagd het verblijf van een troepenmacht in Quebec mét 30 dagen te verlengen. Mevrouw H. C. Rosink-Swart, on derwijzeres aan de B.L.O.-school, is met ingang van 1 november jl. eer vol ontslag verleend. Intocht Sinterklaas zaterdag 21 november Sinterklaas is weer in aantocht. Om precies te zijn op zaterdag 21 november aanstaande hoopt de Goed Heiligmna weer voet aan wal te Zie rikzee te zetten. Dat gaat dan gebeuren op het Luitje, 's middags om half twee. De intocht van de bejaarde kindervriend zal plaatsvinden onder auspiciën van de Zierikzeese Ondernemers Cen trale. Sinterklaas zal na zijn aankomst in een open met paarden bespannen rijtuig vertrekken naar het Haven-, plein, waar de hoge gast een welkom zal worden toegeroepen door burge meester D. W. Kóstelein. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Sint om alle aanwezige jeugd op het Havenplein te tracteren. Na het buitengebeuren op het Ha venplein is Sinterklaas voornemens een tocht door de stad te maken, en wel als volgt: via Mol, Schuithaven, Lange Nobelstraat, Watermolen, Hof- ferplein, d'Aillytraat, Slabberswerf, Lammermarkt, Varremarkt, Balie, Poststraat, Korte Sint Janstraat, St. Domusstraat. Korte Groendal, Kraan plein naar de Corneliastichting, waar Sinterklaas een bezoek aan de be woners hoopt te brengen. Solistenconcours Bij het zaterdag jl. gehouden so listenconcours te Dirksland, wist onze stadgenoot de heer H. Koper een eerste prijs met 102 punten te behalen. De heer Koper is lid van de Kon. Harm. „Kunst en Eer". ZONNEMAIRE Solistenconcours Bij het zaterdag jl. gehouden so listenconcours te Dirksland, v/isten de heren J. Stoel, W. J. Hanse en A. A. Hagens allen een eerste prijs te behalen, met resp. 100, 100 en 104 punten. Allen zijn lid van de muziek vereniging „Nut en Uitspanning". DREISCIIOR Kerkcollecles In de maand oktober j.l. werd in de Hervormde Kerk te Dreischor als volgt gecollecteerd: voor de diaconie f 49,67; de kerkvoogdij f 103,77; fonds derde collecte f 49,92; extra collecte kerkvoogdij f 48,06 en zit plaatsenbus f 23,30. WESTERSCHOUWEN Collecte Geestelijk Gehandicapte kind Westersohouwen heeft de collecte ten bate van het geestelijk gehandi capte kind rond en de totaal-op brengst bedroeg f 1059,75. Dit be drag kwam tot stand door de vol gende kern-resultaten: Burgh f 141,20 Haamstede f 491.63, Renesse f 317,15, Noordwelle f 69,77,en Serooskerke f 40. Het comité is iedereen die dit bedrag tot stand bracht, zeei4 erken telijk. Volksonderwijs-avonden Het bestuur van dc afd. Wester- schouwen van de Ver. voor Volks onderwijs verzoekt ons mede te de len dat op 27 november in hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh een propaganda-feestavond zal worden gehouden. Naast toneel en zang (waarbij ook de schoolkinderen mee werken) zal de heer P. C. Boone, wethouder van onderwijs van Leid- schendam een woordje spreken. Een dag l^ter, zaterdag 28 novem ber, dezelfde propaganda-avond, maar dan in het Dorpshuis te Re- nesse. Daar spreekt de heer M. Hage, diretceur van de Rijks Paedagogi- sche Academie uit Middelburg. NIEUWERKERK Kollekte Zwakzinnigenzorg De dezer dagen gehouden kollekte t.b.v. de Zwakzinnigenzorg, bracht te Nieuwerkerk f 197,45 op. Dankdagkollekfe De Dankdagkollekte die op dank dag j.l. in de Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk werd gehouden bracht voor de kerk f 2803,75 en voor de diakonie f 296,03 op. Novib-kollekte De in Nieuwerkerk gehouden No vib-kollekte bracht dezer dagen f 161,22 op. SIRJANSLAND Grote bedrijvigheid Vrijwel elke avond heerst er tót 's avonds laat bij de loodsen van de N.V. Van Dijk-Delft aan de Lage- weg alhier grote bedrijvigheid. Gro te hoeveelheden landbouwprodukten worden daar dagelijks aan- en afge voerd, zodat men de grote vracht wagens met opleggers soms met tien tallen tegelijk kan tellen. Voor het anders zo stille Sirjansland is deze drukte dubbel opvallend. BRUINISSE BROUWERSHAVEN Afd. Ned Plattelandsvrouwenbond De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week de maandelijkse vergadering; ditmaal een middagver gadering, hetgeen uniek is voor dc afdeling. Goede belangstelling be stond er voor de heren N. Korten oever en H. Hendrikse. medewerkers Vergadering gemeenteraad Dc gemeenteraad van Bruinisse zal op vrijdag 20 november in open bare vergadering bijeenkomen. De volgende agenda zal worden afgewerkt: het aanvragen van een krediet van f 45.353,60 voor het uit voeren van openbare werken roncf het bejaardentehuis, hoofdzakelijk, bestaande uit het leggen van trot toirs en het herbestraten van gedeel ten van de O. F. Weisestraat. de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5