(PFAFF) Na tien jaar: Geslaagde ploegwedstrijden Seliouwen-Duiveland STREEKNIEUWS ..Flitsen" uit het buitenland TELEURGESTELD RUIL ZE IN Burgemeester D. W. Kastelein kocht eerste kinderpostzegels 1970 ZIRRIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag lü november 1970 Nr. 20773 Inzetten: een goed begin is het halve werk. Het bespreken van de ploegresultaten. Een „mevrouw op de ploeg": er zijn er bij die ik het niet zoxl verbeteren ZONNEMAIRE, 7-11. Na een pau ze van ongeveer tien jaar heeft Sehouwen-Uuiveland laten zien dat de landbouw zich op bet punt van ploegwedstrijden kan presenteren op een manier die er zijn raag. De ge zamenlijke landbouw organiseerde n.l. een ploegwedstrjjd om het kam pioenschap van Schouwen-Duive- land. Negentien deelnemers leverden een sportieve strjjd om de hoogste eer op het gebied van ploegen. Daar naast behoorden nog zes leerlingen uit de hoogste klas van de lagere landbouwschool te Zierikzee tot de deelnemers. Er werd deelgenomen met zes éénscharige kantelploegen, twee éénscharige wentelploegen en 17 tweescharige wentelploegen. Na een korte technische toelichting weid om half twee een aanvang ge maakt met de wedstrijden. Vijf-en- twintig combinaties trokken de eer ste voor. Het wedstrijdterrein, be schikbaar gesteld door de heer L. J. A. Klompe te Dreischor, leverde met deze „aankleding" een imposante aanblik op, welke nog werd ver sterkt door een grote publieke be langstelling. Het werk werd door de deelnemers met grote ijver en nauw keurigheid verricht en ieder voor zich trachtte zo goed mogelijk te vol doen aan de gestelde eisen. De jury, bestaande uit de heren J. Bouman, C. Goense, L. de Jager, A. Padmos, J. P. W. C. Stols en J. J. v. d. Wek ken, stond voor een moeilijke taak. De punten werden op deskundige wijze toegekend. Over het algemeen werd door de ploegers goed werk geleverd. In onderdelen van de be oordelingspunten werden natuurlijk verschillen geconstateerd. Bij wed- strijdploegen spelen nu eenmaal veel factoren een rol. De heer J. Gaanderse, voorzitter van de regelingscommissie, sprak en kele woorden van dank tot degenen die het mogelijk gemaakt hadden dit in alle opzichten geslaagde evene ment te organiseren en uit te voeren. Met name werden genoemd de heer L. J. A. Klompe, de deelnemers voor de uitvoering, de organisaties voor de financiële bijdragen, handel en industrie voor de prijzen en de le den van de jury. Het werk van de jury resulteerde in de volgende uitslag: lste prijs en kampioen van Schou wen Duiveland: de heer B. Baartse uit Serooskerke, die een fraaie wis selbeker in ontvangst mocht nemen, beschikbaar gesteld door de rege lingscommissie; 2. de heer B. Goud zwaard, Haamstede; 3. de heer J. Stouten, Kerkwerve, de beste bij het éénscharig ploegen; 4. J. J. de Vrieze, Scharendijke; 5. J. D. Stoel, Zonne- maire; 6. L. Dalebout, Noordgouwe; 7. L. J. Klompe Czn., Dreischor; 8. L. v. d. Wekken, Brouwershaven; 9. C. Oosse, Noordwelle; 10. P. L. den Buit bij inbraak: 150 a 200.000 gulden ENSCHEDE, 8-11. Bij C. en A. Breninnkingmeijer in Enschede is het afgelopen weekeinde een brand kast gekraakt en daaruit een bedrag, dat geschat wordt op f 150.000 a f 200.000 ontvreemd. Maandagmor gen werd de inbraak ontdekt. De brandkast is volgens de politie op vakkundige wijze gekraakt. De deur kon worden verwijderd, waarna men via twee vierkante gaten bij de geldkistjes kon komen, waarin ge noemd bedrag aanwezig was. Koe veroorzaakt verkeersongeluk FREDERIKSOORD, 8-11. Een loslopende koe heeft in de nacht van zondag op maandag een ernstig ver keersongeluk veroorzaakt. De 56-ja- rige loodgieter H. Groen uit Noord- wolde zag, rijdend in zijn Volkswa genbusje, de koe te laat de weg over steken. Hij kon het dier niet meer ontwijken en bolste tegen een boom. De heer Groen en zijn 60-jarige echt genote, die naast hem zat, werden in zorgwekkende toestand naar het bracht. De vrouw is van daaruit overgeplaatst naar het Sophiazieken- huis te Zwolle. Brandweer en Wegenwacht heb ben meer dan een uur werk gehad om het echtpaar uit het wrak te be vrijden. Stuurman verdronken WIJK BIJ DUURSTEDE. In de nacht van zondag op maandag is de 33-jarige stuurman P. de Schipper uit 's Heer Arendskerke verdronken. Hij was in de haven van Wijk bij Duurstede aan boord van het mo torschip „Beijca". Hij moet over boord zijn gevallen. Zijn stoffelijk overschot is in de loop van de och tend geborgen. Het midden- en kleinbedrijf in 1970 DEN HAAG, 9-11. Voor het mid den- en kleinbedrijf zijn de sociaal- economische ontwikkelingen in 1970 niet geheel ongunstig geweest, zo meent het secretariaat van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf in een „summiere analyse" van de si tuatie. Vergeleken met 1969 valt op, aldus deze analyse, dat de stijging van de geldomzettcn in het midden- en kleinbedrijf - op een enkele uit zondering na - voor een groter deel te danken zijn aan volumestijgingen dan aan prijsstijgingen. Het gevolg is dat het zg. overige inkomen in het midden- en kleinbe drijf zich gunstiger ontwikkelt dan vorig jaar, al blijft het groeipercen tage over het algemeen beneden de toeneming van de loonsom per werk nemer in het midden- en kleinbe drijf. Boer, Schuddebeurs; 12. C. Zorge, Serooskerke; 12. Joh. Hoogeboom, Noordwelle; 13. L. de Kok, Kerk werve; 14. C. Stouten, Kerkwerve; 15. A. G. v. d. Weele, Eikerzee; 16. C. Steendijk. Nieuwerkerk; 17. A. L. Fierens, Kerkwerve; 18. H. Scheele, Kerkwerve; 19. A. v. d. Linde, Drei schor. ZIERIKZEE, 9-11. Vanaf heden (dinsdag) tot de aanstaande Kerst dagen kan men voor het kopen van kinderpostzegels weer elke dag, van 's morgens 9 tot 12 uur, terecht by het, ook dit jaar weer speciaal in gerichte kinderzegelstandje in de hal van het Zierikzeese postkantoor. Dit zegelhuisjc wordt volgens jaar lijkse traditie weer gerund door de daines van de plaatselijke U.V.V. Heden (dinsdag)morgen kocht bur gemeester D. W. Kastelein van de presidente van de U.V.V., mevrouw A. der Weduwen-Steendijk, in aan wezigheid van P.T.T.-directeur H. M. van der Post, de eerste kinderzegels. De „standwachtsters" zijn de dames H. S. Heuser-Kok en D. van Ves- sem-Dijkman van de U.V.V. De pre sidente bracht in een kort toe spraakje dank aan de P.T.T.-direc- RENESSE Centrale Plattelandsbibliotheek Vanaf vijrdag a.s. kan het lezend publiek weer gebruik maken van de wintercollectie van de Centrale Plat telandsbibliotheek voor Zeeland. Eeri zending van plm. 200 boeken is ge arriveerd. De bibliotheek is geves tigd in de openbare basisschool en op vrijdagen geopend. DREISCHOR Aanbesteding Door het gemeentebestuur van Brouwershaven zal op manadag 23 november a.s. in hotel-restaurant „De Drie Schorren" te Dreischor in het openbaar worden aanbesteed het maken van een houten steiger, het verdiepen van de binnenhaven, het havenkanaal en het vernieuwen van de oeververdediging langs het ha venkanaal te Brouwershayen. DJAKARTA. Het Indonesische persbureau Antara meldt, dat 42 mensen in het afgelopen weekeinde zijn verdronken toen een boot in de buurt van Ambon in Oost-Indonesië tijdens een storm omsloeg. PHNOM PENH. Door het ontplof fen van twee handgranaten zijn za terdagavond in een bioscoop in de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh 23 doden en 29 gewonden ge vallen. Onder de doden zijn zes kin deren. NEURENBERG. De voormalige SS gruppenführer Wilhelm Harster, die in de oorlog in Nederland bevelheb ber was van de „Sicherheitspolizei" en dê „Sicherheitsdienst", mag zijn doctorstitel niet meer voeren. Mijn leven, een uitdaging ARNHEM. 9-11. Op donderdag 12 november wordt in restaurant „De Sleutel" in het Dorp te Arnhem door Hans Bergman, een uit Sassenheim afkomstige bewoner van het Dorp, het eerste exemplaar van zijn boek „Mijn leven, een uitdaging" aange- Van de vierde-klassers van de landbouwschool te Zierikzee, was de uitslag als volgt: 1. L. J. van Gastel, Schuddebeurs; 2. J. de Vlieger, Nieuwerkerk; 3. H. Landegent, Haamstede; 4. R. van Klinken, Nieuwerkerk; 5. W. Roskam Kerkwerve; 6. K. J. v. d. Velde, Drei schor. teur voor de medewerking bij de totstandkoming van de postzegelver- koopmogelijkheid verleend. Burge meester Kastelein gaf uiting aan de waardering van het gemeentebe stuur voor de vele aktiviteiten van de U.V.V., onder andere het bejaar- denwerk. De verkoop van kinder postzegels te Zierikzee is een dank bare zaak. In 1968 bedroeg de op brengst f 11.189, in 1969: t 11.421. Dat wil zeggen op een bevolking van 7.775 in 1968 een gemiddelde op brengst per inwoner van f 1,44. De landelijke gemiddelde opbrengst was in dat jaar per inwoner: f 0,94. Ge middeld opbrengst per inwoner ie Zierikzee in 1969:. 1' 1,46, landelijk gemiddelde: f 0,96. Iedereen kan tot de Kerstdagen in de hal van het postkantoor terecht om zijn aandeel aan dit belangrijke werk te leveren. boden aan burgemeester drs. J. A. F. Roeien van Arnhem. Het boek is een autobiografie en geeft weer hoe de schrijver, zelf ernstig spasticus, zijn lichamelijke handicap heeft leren aanvaarden en ermee heeft leren le-« ven. Hans Bergman beoogt met zijn boek het publiek meer begrip bij te brengen voor datgene wat een licha melijk gehandicapte vaak te verdu ren heeft. Daarnaast hoopt hij het publiek ervan te overtuigen dat de bewoners van het Dorp geaccepteerd moeten worden als gewone mede burgers en niet als stakkerds. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 11 NOVEMBER. NED. I. In het middagprogramma In een hele grote Q maken we ken nis met de bewoners van groente en fruitland. Verder wat grappige flimpjes. Tegen half zeven de ge bruikelijke woensdag voetbal. Het Oranje-team moet tegen Oost-Duits land een goed resultaat behalen om in de volgende ronde te kunnen uit komen. In de pauze van de wedstrijd een verkorte versie van het journaal. Na de tweede helft het journaal en dan is de PSP aan de beurt. Ondanks al deze voetbal is er nog tijd voor een speelfilm. Het is een film uit de serie Charly Chan. Char- ly zit in de speelzaal van Monte Carlo waar een raadsel om ophelde ring vraagt. Heerlijk ouderwets met spanning en ontspanning tegelijker tijd, doortrokken met een speciaal soort humor. Na Openbaar Kunstbe zit een aflevering van de filmru briek Première en Zienswijze. DONDERDAG 12 NOVEMBER. NED. I. Ook op donderdag de Woefs en de Lamaars en hei jour naal. Maar daarna de TROS. Het eerste half uur is voor de poplief hebbers. In de eerste aflevering van de rubrieken Jam van dit seizoen een reportage van de Engelse pop groep the Moody Blues. In de fami lieserie Wat een familiewordt de vraag gesteld Verhuizen uw of niet? Vader Mike Brady (Robert Reed) wil hel huis verkopen omdat de kinde ren klagen over gebrek aan ruimte. De kopers worden evenwel afge schrikt, omdat er plotseling spoken huizen op alle kamers. Na het jour naal ran acht uur zet de TROS het programma voort met Mission Im possible. Het grote probleem is, dat een agente van een of ander Latijns Amerikaans land zich heel vreemd gedraagt. Mission Impossible ver- trouwt hei zaakje niet en stuurt Rol- lin Hand achter haar aan. Een half uur voor de autorubriek Wereld op wielen, waarin Fred ran der Vlugt de Toyota Corolla 1200 test en waar in allerlei andere interessante auto nieuwtjes aan de orde komen. Voor de te maal vervolgens lachten met Jerry l.euis Hij speelt o.m. vooreen kleptomaan, wiens vrouw bij de po litie is en die opdracht kreeg een kleptomaan op te sporen. Paul Boots maakte een filmpje van het Neder landse zangpaar Saskia en Serge, dat indertijd in de voorronden voor het Eurovisie-songfestival als een ko meet aan de lichte muziekhcmel ver scheen. Saskia en Serge zingen ia Veere. De HIRO zet het programma voort met twee korte documentaires, nl. 30.000 voet lager (f>en filmpje over de gevaren in hel verkeer, voorna melijk voor voetgangers met Mary Dresselhuis in de hoofdrol) en Dawa na jazi, een film van Piet Out over het werk van de Nederlandse Stich- tin gvoor Leprabestrijding. Na het laatste nieuws komt Teleac met de Hsie les in de cursus dammen voor beginners. NED. 11. Voorafgaande aan het programma van de VPRO komt de NOS met de Woefs, het journaal,,de parlementaire rubriek Den Haag vandaag. Van gewest tot gewest (beelden over hei landschapsherstel in de watersnoodgebieden van Zee land en Brabant) en de tips van het Nationaal Bureau voor Tourisme. Na het journaal van acht uur dus de VPRO, die 10 minuten voor de akiu- aliteit uittrekt onder de titel Was er nog wat? Vaste donderdagavondgas- ten zijn vooris Laurel en Hardy. Na deze lol de documentaire film Birma land ran socialistische militairen en berustende monniken. Het is een af levering i?a nde Duitse reeks Ge- schichter Asicns. Birma is een van de minst bekende landen van Zuid Oost Azië. Het gaat niet al te best mer Birma, dat is teel zeker. Hoofd schotel van de donderdagavond is overigens niet deze interessante do cumentaire. maar wel de film Adam 11 run Jon Lenica. Het is een teken film, die meer dan een uur duurt. Jan Lenica is een in Parens wonende Poolse graficus. Hij presenteert zijn versie van Adam als de moderne mens, die volkomen vastloopt in zijn eenzaamheid en die ondergaat in de sleur van alledag. Adam ziet men ontwaken en naar zijn werk gaan. Hij ontmoet eigenlijk niemand. Al leen in zijn droomwereld beleeft hij allerlei avonturen. Er is geen ge lukkig slot. De gezamenlijke kerken beginnen vanavond met een geheel nieuwe serie, die getiteld is Ik zal handhaven. Vijf programma's zullen gewijd worden aan de crisis van het gezag in Nederland. De titel van de eerste aflevering is de Grenzen van het. toelaatbare. De serie wordt op 5 achtereenvolgende do7iderdagavon- den uitgezonden. Na het laatste nieuws vanavond nag de derde les uit de Teleaccursus Onze landbouw nu en straks. WOENSDAG 11 NOVEMBER. NED. I: 17.00 Een Hele Grote Q; 18.25 Voetbal: DDR-Nederland: 19.20 Journaal: 19.25 Voetbal: DDR-Ne derland; 20.20 Journaal; 20.40 Zend tijd politieke partijen; 20.50 Charlei Chan in Monte Carlo; 22.00 Open haar kunstbezit; 22.05 Première; 22.25 Zienswijze; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Woefs en Lamaars; 18.55 Journaal; 19.04 Midweek; 20.00 Journaal; 20.20 Koos Postema op woensdag 2; 21.45 Achter het nieuws 22.05 Humanistisch Verbond; 22.45 Journaal. DONDERDAG 12 NOVEMBER. NED. 1: 1S.45 Woefs en Lamaars; 18.45 Journaal; 19,04 Jam; 19.30 Wat een familie; 20.00 Journaal; 20.20 Mission impossible; 21.10 Wereld op wielen; 21.40 Jerry Lewis show; 22.15 Saskia en Serge in Veere; 22.35 Zend tijd HIRO; 22.55 Journaal. NED. II: 18.45 Woefs en Lamaars; 18.55 Journaal; 19.04 Den Haag van daag; 19.09 Van gewest tot gewest; 19.49 Toeristische tips; 20.00 Jour naal; 20.20 Was er nog wat?; 20.30 Laurel en Harcly; 20.50 Birma; 21.25 Adam 2; 22.35 lk zal handhaven 1: 23.10 Journaal. NED. II. Na de Woefs en de La maars en het journaal in het kort Midweek voor de jeugd. Na het tweede journaal Koos Postema op woensdag met zijn aktualiteiten. In dit programma treedt de Engelse gi tarist Baden Powell op. Aktualitei ten met Achter het nieuws en de Zendtijd voor het Humanistisch Ver bond bespreekt het gehoorzamen dat kinderen aan moeten leren en later in praktijk moeten brengen. Om kioart voor elf hel laatste journaal. Advertentie OVER UW ZIG-ZAG NAAIMACHINE? voor de moderne PFAFF zlg-zag lichtgewicht Wij ruilen alle merken in, ook vreemde I NAAIMACHINEHUIS Kortemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM BON: voor gratis folders zen den aan Pfaff ant- woordno. 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: Dagelijkse verkoop bij U.V.V.-staml in postkantoor I B l B89 Burgemeester Kastelein koopt de eerste zegels. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3