Wij vieren feest ploegstoffen THANS GRATIS KOPEN BIJ TUINMAN BANKSTELLEN -EETHOEKEN WANDMEUBELEN - KLEINMEUBELEN etc, etc. verkrijgbaar bij: TUINMAN Woonkompas Een veilig baken voor jarenlang wooncomfort MOL 17-19 - ZIERIKZEE - TELEF. 2897 Westerschouwen zit nog met een zes jaar slepende propeszaak VOEDSELHULP AAN PERU ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 november 197» Nr. 20773 A.s. donderdag 12 november heropening van onze uitgebreide en gemoderni seerde zaak. Tweemaal zoveel toonzaalruimte en tweemaal zoveel etalage als voorheen. van 12 t/m 26 november U ontvangt bij elke aankoop gratis koopbonnen ter waarde van 10 van het bestede bedrag Wij exposeren met: Speciaal uw aandacht voor onze tapijtafdeling: naadloostapijt van Parade Heuga, Bonaparte, Hatéma, Desso Kiest uit onze afdeling gordijnstoffen en vitrages, welke groter is dan ooit tevoren Mol 17-19 - Zierikzee Komt en profiteert van onze toch al lage prijzen (Kompasgroep) terwijl u boven dien 10 gratis koopt De zaak waar u prettig koopt en met elk budget slaagt. TUINMAN a Gemeenteraad vergadert 16 november YVESTERSUhOUWEN, 9-11. Voor de op maandag 16 november vastge stelde raadsvergadering ten gemeen tehuize. is de volgende agenda aan de orde. De procedure mr. J. ten Horsl duurt nu al 6 jaar en opnieuw wordt deze zaak opgerakeld. de raad krijgt voorstellen om verweer te voeren tegen het beroep in cas satie tegen het arrest van het Ge rechtshof d.d. 2o mei 1970, ingesteld door mr. J. ter Horst en voorwaar delijk incidentieel beroep in cassatie in te stellen van het tussenvonnis van het Gerechtshof d.d. 15 juni 1966. De gehele zaak draait om - het duingebied rond de vuurtoren. Al daar had mr. Ter Horst een zomer verblijf in de vorm van een oude bunker. Toen er enige caravans en andere bouwsels verschenen meende mr .Ter Horst dat zijn uitzicht daar mee geschaad werd en in juni 1964 werd de gemeente gedagvaard: a: Om binnen één maand na de betekening alle zonder vergunning geplaatste gebouwen en/of keten, met inbegrip van de wagens met en zonder wielen welke door de Hoge Raad als zodanig worden aange merkt, in de duinpolder ten westen van de vuurtoren af te breken en deze daaruit te verwijderen. b. Eveneens binnen één maand na de betekening alle in die duinpoldcr in strijd met de kampeerverordening en met het Streekplan en uitbrei dingsplan aanwezige caravans hek werken, pompen en tenten te ver wijderen en tegen de gebruikers daarvan procesverbaal te doen op maken. c. Aan eiser te vergoeden alle schade te dezer zake reeds geleden en nog te lijden, op te maken bij staat en te vereffenen volgens de wet, tenzij de rechtbank deze schade ex aequo et bono stelt op f 1000 per jaar. met ingang van 1958 tot de einduitspraak in deze zaak te be rekenen. d. Alles met veroordeling van ge daagde in de kosten van het geding. Voor de gemeente treedt op als advocaat prof mr. D. Simons uit Den Haag. Arrondissementsrechtbank te Middelburg heeft op 30 juni 1965 vonnis gewezen waarbij de vorde ringen van mr Ter Horst werden af gewezen. De eiser ging hiertegen in beroep en in een tussenvon nis van het Gerechtshof te Den Haag (op 15 juni 1966) werd mr. Ter Horst ontvankelijk geacht in zijn cis, indien zou komen vast te staan dat de gemeente niet of onvoldoende is opgetreden tegen overtreders van de publiekrechterlijke voorschriften. Mr. Ter Horst moet dit door getui gen bewijzen. In de minne werd ge tracht middels een gesprek tussen beide partijen op 26 aug. 1966 de zaak rond te krijgen, doch het bleek niet mogelijk. Op 20 mei 1970 volgde het eind- arrest van het Gerechtshof te Den Haag waarbij het vonnis der Arron dissementsrechtbank van 30 juni 1965 werd bekrachtigd. En nu is bij exploit van 10 aug. 1970 de gemeente aangezegd dat mr. Ter Horst beroep in cassatie instelt tegen het arrest van 20 mei 1970 .En hiertegen zal de gemeente verweer voeren. Verlichting Oude Moolweg Het parkeerterrein Oude Moolweg krijgt openbare verlichting. 8 licht masten van verschillende groottes zullen daar worden opgesteld. Kos ten f 6988,16 te betalen uit het fonds dorpsuitbreiding. Voor de bestrijding van gladheid en sneeuwruiming op de gemeente wegen is een financiële regeling op gesteld voor het gemeentepersoneel dat daar aan zal werken. De raad wordt voorgesteld om aan de „Stichting Streek V.V.V. Schou- wen-Duiveland" een bijdrage te ver lenen van 25 cent per inwoner of in totaal f 1051,50. In verband met de z'ealisatie van bestemmingsplannen gaat de ge meente 12.43.15 ha grond kopen alle eigendom van de heer W. L. Blin- denbach en consorten (familie van wijlen de heer M. Bolle) voor een totaal prijs van f 515.500,Hier moet eerst nog overeenstemming bereikt worden met de pachters. De grond is gelegen aan de Dapperweg 1.46.35 ha; nabij de Scheepswerf straat 0.90.10 ha; idem 0.07.70 ha; in het plan zuid-west 2.11.50 ha; idem 0.41.60 ha; idem 2.12.30 ha; idem 1.75.70 ha; gelegen tussen Zandweg en Sluispad, gedeeltelijk in plan Zuid-west 2.31.30 ha en gelegen aan de Leliëndaleweg 1.26.60 ha. Mede door de uitbreiding van het bestemmingsplan Haamstede zuid west dient de gemeente te verwerven de percelen sectie E no 417 (0.58.10 ha grond met woning en schuur) ei gendom van dhr .A. Boutkan te Haamstede en sectie E no 453 eigen dom van de heer W. L. Blindenbach c.s. en in pacht bij de heer A. Bout kan. Aankoop grond, afkoop pacht Onderhandelingen met de heer Boutkan zijn gevoerd over aankoop grond en afkoop pacht op basis van een rapport opgemaakt door de Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken te Rotterdam. Overeenstem ming weid bereikt over een totaal bedrag van f 90.000,De heer Bout kan wenst zijn woning voorlopig te behouden en daarom is het totaal be drag verminderd tot f 65.000,doch dan krijgt de gemeente het recht de woning te kopen voor f 25.000,na ontruiming .In de akte van over dracht is een bepaling opgenomen dat de heer Boutkan zijn bedrijf kan voortzetten tot op het moment dat de gemeente de grond nodig heeft. De heer Boutkan is voorts bereid aan de gemeente een geldlening te verstrek ken ter grootte van de koopsom te gen een rente van 8 °/o, af te lossen in tien jaar waarbij vervroegde af lossing niet is toegestaan. De uitbreiding in het bestem mingsplan Zuid-west Haamstede vraagt tevens de aankoop van per ceel sectie E no 420 (groot 0.16.00 ha) eigendom van de heer P. Geluk te Zierikzee en secties E. no 454 eigen dom van de heer W. L. Blindenbach c.s., voor een deel (1.18.70 ha) in pacht bij de heer Geluk. Met de heer Geluk is overeenstemming bereikt voor een totaalbedrag van f 19.053, Aan de heer I. Ligthart Schenk te Haamstede zal ca 400 m- grond ver kocht worden gelegen aan de Julia- nastraat te Haamstede voor f 25, per m2. Op deze grond zal een wo ning gebouwd worden. Het gemeentepersoneel krijgt de f 400,uitkering in twee delen, n.l. f 200,in november 1970 en de rest in januari 1971. Twee jaar iniet nieuw hart MONTREAL, 8-11. De 54-ja rige Canadees John Parkinson de enige harttransplaniatiepa- tiënt die gelijk met een nieuw J hart een „pacemaker" (instru- T ment dat hartslag regelt) f kreeg, heeft woensdag de f tweede verjaardag van zijn f operatie gevierd. De artsen die f hem behandelden waren op f het feest aanwezig. Parkinson f bezoekt nog eens per week het f ziekenhuis voor controle. BRUSSEL, 7-11. In Brussel is een overeenkomst getekend tussen de EEG en Peru de gemeenschap zich verplicht heeft 1000 ton magere melkpoeder en 15.000 ton zachte tar we aan Peru te leveren. De goede ren worden aan Peru geschonken. De 15.000 ton zachte tarwe zullen geleverd worden in de vorm van 9934 ton meel van zachte tarwe. Ne derland levert daarvan 1190 ton, Belgic 1060 ton, Duitsland 4650 ton. Frankrijk 4650 ton en Italic levert 3450 ton. Flitsen uit het buitenland LONDEN. Twintig hippies hebben zaterdagavond David Frosts weke lijkse show voor de Britse onafhan kelijke televisie verstoord, en Frost genoodzaakt uit te wijken naar een andere studio. MULHOUSE. In een ziekenhuis in de Franse stad Hulhouse is een niet bij name genoemde Fransman opge nomen, die aan cholera zou lijden. De man was zaterdag via Basel uit Istanbul in Frankrijk aangekomen. Na aankomst werd hij onmiddellijk in een ziekenhuis onder quarantaine geplaatst. JERUZALEM. Mevrouw Meir, de Israëlische premier, heeft op een bij eenkomst van haar kabinet zich be reid verklaard, het overleg met Jor danië onder auspiciën van V.N.-be- middelaar Gunnar Jarring voort te zetten. MOSKOU. Op het Rode Plein in Moskou is de 53ste verjaardag van de oktober-revolutie van 1917 ge vierd met de traditionele militaire parade, gevolgd door een défilé van verscheidene uren waaraan delega ties van de bevolking deelnamen. HONGKONG. Noord-Vietnam heeft erin toegestemd, dat gevangen ge nomen Amerikaanse vliegers met Kerstmis en Nieuwjaar pakjes en post ontvangen van hun familiele den. Dit meldt het Noordvietnamese persbureau maandag. Boze mensen op Sint Pietersplein VATICAANSTAD, 9-11. Honder- den bewoners van krotten aan de rand van Rome hebben zondag op het Sint Pietersplein betoogd toen de paus zijn wekelijkse zegen uit sprak over de verzamelde gelovigen. Zij jouwden de pdus uit, toen deze geen acht sloeg op hun kreten om huizen. Korte tevoren waren de be trokkenen door de politie uit leeg staande gebouwen in het centrum van Rome verwijderd, die zij enige dagen geleden hadden „gekraakt". Hert doodt man BRUSSEL, 8-11. - Vogelvangers hebben zaterdag in het bos van Ro- chert, in de buurt van Verviers, het stoffelijk overschot gevonden van een 50-jarige Belg die in Weverce woonde. De man lag naast zijn mo torrijwiel. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de man tijdens een rit in het donker met zijn motor op een hert gebotst moet zijn. Bij die botsing is hij op slag gedood. Op de kleding van de onfortuinlijke motorrijder werden haren van het hert gevon den. PRINCETON. Aan de universiteit van Princeton in de Ver. Staten zijn twee biologen er in geslaagd met be hulp van een plantaardig eiwit, ont trokken aan een boon (de „Jack Beaji"), de ontwikkeling van kan kercellen een halt toe te roepen en deze cellen weer normaal te laten functioneren. HAIFA. „Ik ben voor hervatting van de onderhandelingen onder aus piciën van Jarring, omdat er geen bevredigender oplossing is om tot een eind van de strijd te komen". De Israëlische minister van defen sie, generaal Dajan, heeft dit op een bijeenkomst in Haifa verklaard. NEW YORK. De 33-jarige archeo loge professor Iris Love heeft 'in New York bekend gemaakt, dat het hoofd is ontdekt van een van de be roemdste beelden uit de Griekse oudheid, namelijk een beeld van Aphrodite dat in de vierde eeuw voor Chi'istus door Praxiteles is ver vaardigd. ANTWERPEN. In Antwerpen zijn di-ie mensen gestorven aan hersen vliesontsteking. Vermoed wordt dat de besmetting wordt overgebracht door het water van de zwembaden. De Antwerpse burgemeester heeft daarom besloten tot nader order alle zwembaden in zijn stad te sluiten. TOKIO. Een horlogemeisje in Tokio. Bij het derde toontje is het precies 12 uur40 minuien en 32 seconden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 9