caballero.de sigaret. R.K. basisschool aan Hoge Molenstraat wordt „vijfklassig" P.T.T.-er (wethouder) M. L. Hoogenboom kwart eeuw bij Staatsbedrijf Gemeenteraad Zierikzee Arrestatie in wereld- ZIERIKZEE. 3-11. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burge meester D. W. Kastelein, zijn nog verschillende zaken aan de orde ge komen, w.o. een nieuwe uitkerings- en pensioensverordening wethouders die onder de hamer doorging, even als een wijziging van de rechtsposi tieregelingen. Daarbij voegde zich een nieuw model-verordening ver plaatsingskostenverordening. De raad besloot een eerder raads besluit in te trekken (5 november 1968), waarbij medewerking werd verleend tot de bouw van een 4-lo- kalig schoolgebouw voor basisonder wijs aan de Hoge Molenstraat (R.K.- basisschool). Door stijging van het leerlingental is een „vijfklassige school" nodig, waarmee de raad ak koord ging. Voorlopige vaststelling vond plaats van de bedragèn openbaar kleuter onderwijs 1969. Idem vaststelling vergoedingen bijzonder kleuteron derwijs over 1969. rdem voorlopige vaststelling van bedrag der uitgaven openbaar lager onderwijs 1969. De Woninbouwvereniging „Beter Wonen" krijgt een garantie voor een geldlening ad 1' 1.210.000 bij de N.V. Westlandsche Hypotheekbank te Breda. De rondvraag Bij de rondvraag bleek de heer Linders niet overtuigd van een ta riefsvermindering voor de Haring- vlietbrug per l juli 1971. Hij wilde veel verder gaan en pleitte voor vrij dom per l januari 1971. De voorzit ter ontried dit sterk. Als er een half jaar geen tol zou worden geheven, wordt de opbrengst niet gehaald, op grond waarvan tariefsvermindering mogelijk is. De heer Den Boer wilde de zaak verstandig aangepakt zien, daar anders het jongste initiatief voor tariefsvermindering - genomen door burgemeester Kaste lein - in gevaar zou kunnen komen. Dc voorzitter maakte nog gewag van een brief ontvangen door de president-commissaris van de N.V. Brugverbinding Haringvliet, waarin hem openbaarmaking van de ta- rievenkwestie werd verweten. De voorzitter kon echter deze kri tiek niet accepteren, daar hij, als commlsaris in volle rechten staat en bovendien hebben de inwoners van beide regio's er recht op te weten hoe de zaken er voor staan. De heer Linders vestigde verder de aandacht op de toekomstige veiligheid van het Concertzaal-balkon. Hiervoor be staat geen gevaar. Nieuwe school in plan-West Wethouder mr. Keuning deed me dedeling over bouwplannen voor een nieuwe openbare basisschool in plan-West. Deze plannen zijn rond en inmiddels goedgekeurd door de inspectie. Als de gelden van het pro- vineiaal bestuur vrijkomen, kan heel snel met de bouw worden begonnen. Gehoopt wordt dat, zulks nog dit jaar zal zijn, maar dat blijkt door de financiële perikelen niet mogelijk. Voor de B.L.O.-school is een defi nitief plan opgemaakt en de voorlo pige schets is goedgekeurd. Verder is overleg gaande inzake de bouw van één kleuterschool in West, waarin beide richtingen ruimtelijk kunnen participeren. De heer Simmers informeerde naar „De Val" als mogelijke haven voor sportvissers. Wethouder Bij de Vaate deelde mede, dat het hiermede niet gunstig staat. Als jachthaven en a fortiori als vissershaven is „De Val" ongeschikt. Een uitbouwdam zou no dig zijn, óf naar binnen, of naar bui ten of een andere ingang, maar dit wordt een heel kostbare zaak. De heer Simmers wilde ingaan op het verzoek van kapitein Knot van het Leger des Heils, twee zalen ter beschikking te krijgen op de boven verdieping van de openbare basis- Zilveren jubileum SCHAREN DIJKE, 6-11. Heden (vrijdag)morgen heeft ten huize van dc besteller P.T.T. Ie klas, de heer M. L. Hoogenboom, een kleine plech tigheid plaats gehad, die betrokkene in een zilveren zonnetje zette. Op de kop af vandaag is het vijf en twintig jaar geleden, dat de heer Hoogen boom in het toenmalige Duivendijke bij de P.T.T. van start ging. De directeur van het district, de heer H. M. van der Post uitte in een toespraak zijn waardering voor de wijze, waarop de heer Hoogenboom zijn werk heeft verricht en nog ver richt. Hij herinnerde - het kon niet anders - aan de politieke aktiviteiten van de jubilaris, die sinds 1954 wet houder is, eerst van het toen nog zelfstandige Duivendijke en latei- van de gemeente Westerschouwen. Is het al eens moeilijk de P.T.T.- werkzaamheden te combineren met een dergelijke andere funktie, daar Staatsprijs voor jeugdliteratuur RIJSWIJK. 5-11. Minister Klompé van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk heeft woensdag op haar mini9terie in Rijswijk de schrijfster Miep Diekman de driejaarlijkse staatsprijs voor kinder- en jeugdli teratuur (f 3.000) en, in plaats van een oorkonde, een litho van Con stant uitgereikt. Dit laatste moest de laureate volgens de minister aan spreken, want ook Constant gaat door beeld en geschrift in tegen „de geestelijke armoede, nivellering en onverschilligheid", zoals ook de jury over het werk van Miep Diekman oordeelde. school aan de Nieuwe Boogerdstraat. Dit stuit echter op bezwaren, daar de school t.z.t. toch leeg komt en in de bouwperiode moet de Kath. basis school er tijdelijk in. Het zou onjuist zijn thans extra kosten te maken. Wethouder Bij de Vaate deelde mede dat nog naar een andere op lossing wordt gezocht. De voorzitter had veel lof voor de Leger-aktivi- teiten, maar op een gegeven moment moet iets financieel ook mogelijk zijn. Mej. Beije attendeerde op poelvor ming onder de speelapparatuur in het Slingerbos, nu de tegels zijn ver wijderd. Zij adviseerde gebruik van rubbertegels. De voorzitter deelde nog mede dat op Wereldstedebouw dag aan de orde komen: woonmilieu, Concertzaal, bejaardencentrum, sporthal/zwembad, komplan en ha venkwartier. kan dit toch altijd worden geregeld. De heer Van der Post had voor het optreden van de heer Hoogenboom alle waardering en noemde ook nog het secretariaat van de Chr. Nat. School-vereniging. Behalve de gebruikelijke envelop pe met inhoud, bood hij het zilveren P.T.T.-speldje aan, dat hij de jubi laris op de borst spelde. Woordvoerder van het personeel was de heer J. Stoel, lid van de Dienstcommissie, die enkele geschen ken aanbood, onder dankzegging voor de collegialiteit van de heer Hoogenboom, die vanmiddag nog be zoek krijgt van de burgemeester. Aanhoudingen op verdenking van zware mishandeling EERGEN OP ZOOM. 5-11. Ver- dacht van zware mishandeling van een barhouder, zijn donderdag in Bergen op Zoom twee jonge mannen door de recherche aangehouden. Het zijn P. H. en J. K., beiden on geveer 20 jaar, die op 25 oktober een barhouder met barkruk op het hoofd zouden hebben geslagen. Het delict gebeurde nadat de exploitant één van de twee verdachten wegens wangedrag uit zijn lokaliteit wilde verwijderen. De slag met de barkruk kwam zo hevig aan, dal het slacht offer zich onder behandeling van een arts moest stellen. Donderdag gelukte het de recher che de identiteit van het tweetal te achterhalen. Ze zijn op last van de officier van justitie voorlopig op vrije voeten gesteld. Advertentie anders dan andere. vertakte heroïnezaak BRUSSEL. 5-11. De gerechtelijke politie in Antwerpen heeft, na nu eerst bekend gewoiden is. eind vori ge week in het diepste geheim een al een kleine vijftien jaar in Ant werpen wonende diamantair gear resteerd. Dat is gebeurd op verzoek van de afdeling „Narcotics and Drugs" van de Amerikaanse F.B.I. De Amerikanen hebben ook om de uitlevering van de man gevraagd. De diamantair, 54 jaar oud, staten- loos en van Poolse afkomst, die ja renlang voor een eerzaam zakenman doorging, wordt ervan verdacht een zeer voorname rol te hebben ge speeld in wat genoemd wordt een van de grootste verdovendemidde- lenzaken van de laatste jaren. De man bewoonde een groot he renhuis aan de Millisstraat in Ant werpen waar hij echter nooit lang verbleef vanwege de vele en lange reizen die hij maakte. Terwijl ieder een dacht dat deze reizen in verband stonden met zijn beroep van diaman tair, schijnt de man op gigantische schaal heroine gesmokkeld te hebben ol' althans een van de belangrijkste contactmannen in een internationale heroïnesmokkel- en handel te zijn geweest. De Antwerpse gerechtelij ke politie is zeer zwijgzaam over de ze zaak. Burgerlijke stand en loop der bevolking GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Vertrokken: 1. mej. M. J. Bakker (Haamstede) naar Rotterdam; mej. J. A. Steur (Burgh) naar Rotterdam; mevr. J. H. Boot-Fokker (Burgh) naar Goes; 5. mej. M. W. Schoonaard (Burgh) naar Hilversum; 6. S. A. Bil en gezin (Haamstede) naar Kortgene; 8. P. Roelofsen en echtg. (Haamste de) naar Rotterdam; 15. A. L. Faas (Renesse) naar Tilburg; 16. P. Hille- brand en gezin (Renesse) naar Rei- merswaal; J. A. van Garderen en ge zin (Haamstede) naar Waalwijk; 19. M. P. de Kam en gezin (Noordwelle) naar Goes; 22. mej. H. F. Brouwer (Haamstede) naar Genemuiden; 30. mej. L. C. A. Hummel (Burgh) naar Klimmen; mevr. A. J. E. Kosten- Hartog (Burgh) naar Goes; mevr. C. W. P. van der Weel-de Geus en zoon (Haamstede) naar Klundert. Aantal inwoners per 1 november 1970 4297. Geboren: 3. Peggy, d. van P. M. Evertse en L. Fischer (Haamstede; 5. Jannetje Bastiana, d. van B. van der Linde en C. Post (Haamstede, ge- box-en te Zierikzee); 9. Kornelis, z. van F. J. van Dijke en C. Hart (Haamstede); 10. Willem Johannes Gerardus, z. van P. van der Gijp en A. L. Nieuwland (Renesse, geboren te Zierikzee); 28. Johanna Neeltje, d. van S. L. de Feiter en A. W. van dei- Wekken (Haamstede); 31. Johannes Jan, z. van L. D. Kik en G. M. Hen- drikse (Haamstede). Gehuwd: 2. Hendrikus Hermanus Josef Broekhuis, 25 j. en Martina Pieternella Kloet, 25 j. (Burgh- Burgh); 23. Cornelis Looijaard, 21 j. en Janna Jobina van Dongen, 18 j. (Nieuwpoort-Burgh); 30. Joost Ma- rinus Hogenstein, 23 j. en Johanna Cornelia Maria Braam, 22 j. (Burgh- Burgh); 30. Hendrik Adriaan van Fe- lius, 23 j. en Adriana Janna Krijger, 22 j. (Haamstede-Burgh); 30. Johan nes van den Berg, 29 j. en Adriana Maria Quist, 24 j. (Kerkwerve-Haam- stede). Overleden: 2. Simon Geleijnse, 87 j„ wedn. van E. C. Blom (Haam stede); 13. Annigje Cornelia Uitten- bogerd, 61 j., gehuwd met H. Hage (Haamstede); 20. Evert Jan Bolink, 78 j. gehuwd met A. Natte (Haam stede); 21. Pieter Gast, 89 j. wed.n. van A. J. van dér Linde (Haam stede); 22. Jacobus Jozua Hanse, 66 j., gehuwd met S. Dijkgraaf (Noord welle),- 24. Hendrikus Diependaal, 73 j. (Haamstede); 30. Adriaan van der Pol, 66 j., gehuwd met P. J. Schoon aard (Haamstede). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De 19-jarige En gelse licht-matroos David M. Far- lane uit Southfield is dinsdagnacht verdronken in de Westhaven in Am sterdam, nadat hij van boord van het Britse vrachtschip Stonepool was gevallen. DEN HAAG. De Tweede-Kamer fractie van de Partij van de Arbeid heeft in een korte nota aangegeven hoe een bedrag van f 7 fmiljoen be steed zou moeten worden om een ex tra stimulans te geven "aan dc ont wikkeling van het noorden des lands STADSKANAAL. In het Refaja- ziekenhuis te Stadskanaal is de 73- jarige mej. Avina Koetse uit die plaats, overleden aan zware verwon dingen, die zij woensdagavond op liep toen zij op een oversteekplaats door een personenauto werd gegre pen. ALKMAAR. Dc 40-jarige V. J. M. uit Hciloo is op heterdaad betrapt bij een poging tot. inbraak in het ge meentemuseum Het Nieuwe Doelen, tc Alkmaar. De man is een verwoed antiekverznmelaar, en dit was de tweede maal dat hij in het museum inbrak. AMSTERDAM. Dc Nederlands- Antilliaanse eilanden Curagao, Aru ba en Bonaire, alsmede de gezamen lijke Curagaose hotels, zijn verte genwoordigd op de vakbeurs voor toerisme, die is ondergebracht in een tent voor hel Amsterdamse RAl-ge- bouw, waar het 40ste Asta-congres wordt gehouden. HEIKANT. De 35-jarige G. van Beek uit Heikant is donderdagavond in zijn woonplaats geschept door een auto. Hij was op slag dood. Ned. 1, maandag 9 november, 20.20: Liza Minnelli in het Olympia. Een show rond de dochter van Judy Garland: Liza Minnelli. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 7 NOVEMBER. NED. I. Het middagprogramma be gint met Rodeo in een nieiave vorm Voor de kinderen de kijkkast met o. m. het olifantje Barber. Na de Woefs en de Lamaars een nieuwe afleve ring van Swiebertje waarin Saartje ziek is-en de trouwe koffiedrinkers hun kopje moeten missen. Er komt een plaatsvervangster en Saartje wordt op haar beurt eens lekker verwend. Na het journaal Zeskamp in de Frieslandhal te Leeuwarden. In de Kleine Zielen, deel vijf, nieu we verwikkelingen fond de Van der Welckes. Contance vertrekt naar het biutenland. Addy treedt op als be middelaar in alle konflikten, hetgeen hem best afgaat en de liefdesperike len laten zich gelden zowel voor Constance als voor Henri. De ro buuste meneer Brauws komt op be zoek en maakt veel indruk op Con stance. De aktualiteitenrubriek Hier en Nu gaat vooraf aan de zaterdag- avondzang die uit de Grote Kerk te Hoogeveen komt. NED. II. Na de Woefs en de La maars zet de Evangelische Omroep de uitzending van de kwis over bij belkennis, Daad bij het Woord, voort. Voor de tweede maal gaat drs. P. H. G. C. Kok, glazenier en predikant de gebrandschilderde ramen van, de St. Janskerk in Gouda bekijken. Ten slotte van de E.O., Nader bekeken. Na het tweede journaal gaan we feestvieren, daar de VARA haar 45- jarig jubileum viert. Dorus trekt met zijn hoestbui op wielen naar de slip- school in Zandvoort, naar Hetty Blok en naar de modelvliegbouw club in Twente. Daarna feest in de Meerpaal in Dronteh waar zoals al- lijd een jubileuw is om naar terug ie kijken. Verschillende artihsten gaan deze avond vullen. Na al dit feestgedruis de uitzending Ik zoek X, waarin twee detectives de dader moeten opzoeken van de moord op een hoofdredakteur die dood achter z\}n buro werd gevonden. Tot slot van de avond een satirisch program ma van de BBC, getiteld Monthy Pythons vliegend circus. Wil men alles kunnen begrijpen, dan moet men wel iets van de gewoonten in Engeland afweten. ZONDAG 8 NOVEMBER. NED. I. Uit de kapel van Huize Bosbeek in Heemstede komt van morgen de eucharistieviering. Het middagprogramma vermeldt de vol gende onderdelen. Nieuws, week- journaal, verkeersinformatie en een aflvering uit de serie de Borderers. Gravin krijgt te maken met een ze kere David die beweert zijn half broer te zijn maar later iemand blijkt te zijn om mee op te passen. Openbaar Kunstbezit brengt een nieuwe serie, namelijk de funktie, de vorm en het effekt van letters. Na de Woefs en de Lamaars en Woord voor woord, een kerkelijke uitzen ding. Daktari, waarin dr. Tracy met een beroepsjager op jacht gaat ach ter een luipaard aan, wat de nodige spanningen met zich meebrengt. Na het journaal advocaat Judd. Priester onder verdenking handelt over een merkwaardige geschiedenis. De priester in kwestie is betrokken bij een driehoeksverhouding. Een leer linge van zijn school is verliefd op hem en tracht hem over te halen met haar te trouwen. Er is echter nog een andere man die op de juf frouw verliefd is. Als zij de pater met een smoesje naar haar toegelokt heeft komt de andere jonge man ook en de gevolgen zijn verpletterend. De pater wordt beschuldigd van moord en er is werk aan de winkel voor advocaat Judd. Na het oplossen van dit probleem dc tweede afleve ring van een %erie miniaturen, nl. literaire cabaretprogramma's. Deze maal rond de Duitse schrijver Frank Wedekind. Tenslotte is het populair wetenschappelijk programma Gam ma gewijd aan Rituelen der recht zitting. Hierin wordt gepleit voor vermenselijking in dc rechtspraak met als doel dc verdachte zo veel mogelijk op zijn gemak te stellen. NED. II. Na de Woe.fs en de La maars en het journaal een nieuwe aflevering van Fabian, getiteld Gro te Kaper, Kleine Casper. Studio Sport icordt gescheiden door Pano- ramiek en de Dubbeldekkers. Voor het Indisch personeel van dc bussen wordt een feestje gegeven. Daarbij zal een slang optreden. Stan en Jack besluiten een geintje uit te halen maar achteraf bleek dat ze toch niet zoveel van slangen afwisten. Na de tweede sportuitzending het program ma de Onvergetelijken, waarin van- uvond een gesprek met Paul Schui- tema, een Gronings kunstenaar. ZATERDAG 7 NOVEMBER. NED. 115.30 Evangelische Otn- roep; 16.00 Journaal; 16.02 Rodeo; 16.50 Kijkkast; 18.45 Woefs en La maars; 18.55 Journaal; 19.04 Swie bertje; 20.00 Journaal; 20.20 Zes- kampsport; 21.35 De kleine zielen; 22.50 Hier 'en nu; 23.15 Zaterdag avondzang; 23.25 Journaal. NED. II: 18.45 Woefs en Lamaars; 18.55 Journaal; 19.04 Daad bij het woord; 19.27 Gespiegeld in kerke- glas; 19.44 Nader bekeken; 20.00 Journaal; 20.20 Dorus: geef me de ruimte! 21.00 Mijlpaal in de Meer paal; 22.30 Ik zoek X; 23.20 Monty Pythons vliegende circus; 23.50 Jour naal. ZONDAG 8 NOVEMBER. NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 15.00 Journaal; 15.02 Weekjournaal; 15.22 Verkeersinformatie; 15.25 The Borderers; 16.15 Openbaar kunstbe zit; 16.30 Rugby; 16.55 Voetbaluitsla gen; 17.00 Jeugddienst; 18.20 Dam men voor beginners; 18.55 Woefs en Lamaars; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Project 2; 19.30 Daktari; 20.20 Journaal; 20.25 Advocaat Judd; 21.15 Miniatuur van Wedekind; 21.40 Gamma; 22.20 Journaal. NED. II: IS.55 Woefs en Lamaars; 19.00 Journaal19.05 Fabian van Fal- lada; 19.30 Studio Sport; 20.20 Pano- ramiek; 20.45 Dubbeldekkers; 21.10 Studio Sport; 21.35 De onr> er getelij ken; 22.2 Journaal. Steekpartij aan boord van sebip ROTTERDAM, 5-11. Bij een steek partij aan boord van het Noorse schip „Folieas" is de 23-jarige voor man A. Baks uit Den Haag ernstig gewond geraakt. Hij moest met steekwonden in hoofd en zijde naar een Rotterdams ziekenhuis worden overgebracht. De politie .arresteerde een 24-jarige classificeerder (zonder vaste woon plaats), die het mes hanteerde. Aanleiding voor de steekpartij was een ruzie aan boord van het in de Merwehaven liggende Noorse schip tussen twee classificeerders. De voorman maakte een eind aan de ruzie, maar toen hij wegliep ging G. hem achterna. Bij de raling stak G. de voorman in hoofd en zij. Geen „wintel-uitkering" aan AOW-trekkers DEN HAAG, 5-11. Staatssecreta ris mr. H. J. van de Poel (C.R.M.) heeft donderdagmorgen in de Twee de Kamer ontkend, zich moreel ver plicht le voelen om de gemeenten de aanbeveling te doen alsnog de zogenoemde winter-utikering aan AOW-trekkers te verstrekken. Een verzoek daartoe van de P.v.d.A.-af- gevaardigde C. Egas, die een spoed- interpellatie hield over de inhouding aan bejaarden van deze winter-uit- kering op de bijstandsuitkering werd dooi' de staatssecretaris afgewezen. De heer Egas nóemde deze korting „in sociale zin onverantwoord". Koning van Lesotho terug naar zijn land? WASSENAAR, 5-11. De premier van Lesotho, Chief Leabua Jonathan, heeft op een donderdag gehouden persconferentie in hotel „Kasteel Oud Wassenaar" verklaard dat ko ning Mosjoesjoe de Tweede welis waar naar zijn land zal terugkeren, doch dat het nog wel enige tijd kan duren voor hij Nederland zal verla ten. In ons land zijn enkele bespre kingen geweest tussen de koning, enige stamhoofden en regeringsfunc tionarissen over de voorwaarden waaronder de vorst zou terugkeren. Premier Jonathan zei, dat thans „al les is geregeld",

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4