Nieuwe taak waterschap: Zuiverhouden van oppervlaktewater DE AKTIE „ONDERDAK" A.R. wil nog geen partnerkeuze maken NX att-rsrhap Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 3-11. „De afgelopen zcmer heett zich gekenmerkt door fraai somerweer en weinig neerslag. Viel er in lf)G8 en 1969 respectieve lijk 769 mm en 642,5 mm neerslag ever 1970 Weef dit tot 1 november j.l. beperkt tot 505,5 mm. Aan de zee weringen ontstond geen schade en ook na de recente storm van 19 en 20, oktober j.l. werd geen schade van betekenis aan de zeewering gecon stateerd." Aldus dijkgraaf A. M. Ge luk op de heden (dinsdag)-morgen gehouden algemene vergadering van het Waterschap Schouwen-Duive land. Zoals bekend is zal in het voorjaar* van 1971 het Brouwershavens^ Gat worden afgesloten en daarmede zal weer een belangrijke fase in de Del tawerken zijn voltooid. Het dagelijks bestuur ziet geen aanleiding voorstellen voor te leggen bijzondere voorzieningen te treffen langs de noordelijke zeewering van het gebied op de alsdan onstane vaste waterlijn (eb en vloed zijn dan verdwenen). Door de technische dienst van het waterschap zijn aan de werkgroep kustverdediging Schouwen-Duive- land gegevens verstrekt (profielen, samenstelling van glooiingen, e.d.) van de dijken, terwijl de Deltadienst van de Rijkswaterstaat de gehele noordelijke zeewering en de vooroe ver. door middel van luchtfoto's, fo tografisch zal vastleggen. De huidige situatie van de oever- verdediging is dan bekend en voorlo pig kan naar de mening van het D.B. hier een afwachtende houding wor den aangenomen. Het waterschap blijft doorgaan met de verdediging van de zuidelijke oever. Dit geschiedt onder meer door het inwassen met beton - zijnde een oud en beproefd middel - van steenglooi ingen. Nogmaals wil het bestuur beklem tonen. dat de veiligheid van het wa- tersehapsgebied in hoge mate af hangt van een spoedige afsluiting van de Gosterschelde. De waterke ringen van de calamiteuze water schappen in Zeeland zullen naar ver wacht mag worden per 1 januari 1972 worden opgeheven. Van belang is uiteraard de vervan gende regeling die hiervoor in de plaats zal komen. Nieuwe regelingen en overeenkomsten zullen financieel en technisch aanvaardbaar moeten zijn. Goede waterbeheersing Het onderhoud en verbeteren van het waterlopenstelsel eist de voort durende aandacht. De mechanisatie van het onder houd heeft zijn nut ongetwijfeld be wezen. „Wij doen vanaf deze plaats een dringend beroep op allen, mede werking te blijven verlenen aan een Voor 70 jaar ZIERIKZEE. Advertentie. Als de zon haar eerste stralen Over t aardrijk heen doet dwalen Vlucht het duister in verschiet Naar een plaats, die niemand ziet. Al wat leven heeft wordt wakker; Miljonair of arme stakker Elk begroet met vreugd haar schijn Die 't weer dag op aard doet zijn. Dan is 't heerlijk zich te wassen En in t water rond te plassen. Opdat men terdeeg verkwikt Weer tot werken wordt geschikt. Dan heeft menig 'ondervonden Hoe zijn aangezicht vol wonden Kwam, doordat de zeep zo beet Waar men ,,'k weet niet wat "in deed. Doch daarvoor kan men nu waken Als men slechts koopt goede zaken, Die thans, en voor weinig geld, In elk's bereik gesteld Stuiverzeep moet gij gebruiken! Zij is de puikste van de puiken. RENESSE. Maandagavond werd voor de leerlingen van de openbare school een vertoning gegeven met de Sciopticon, die legen een vergoeding was afgestaan door de vereniging der bestrijding van sterke drank. Velen kwamen bijeen. Mooie plaat jes en gezichten op aantrekkelijke plaatsjes en lieve plekjes in Neder land en daarbuiten werden vertoond. Men zag stoute bergbeklimmers en zelfs stoere poolreizigers, dit alles werd onder grote belangstelling op het doek getoverd. ZIERIKZEE. Gisterenavond werd alhier in de Nobel straat onder een grote belangstelling, het nieuwe Evangelisatiegebouw ingewijd. Het evangeliegebouw is eenvoudig maar doelmatig ingericht. Er zijn een tweetal woningen bij, een voor de evangelist en een voor een eventuele koster. BURGH. Er gaai hier het gerucht dat op de konijnenvanger W. Z. uit deze gemeente, die voor enige dagen Belgische jagers het recht betwistte, op een zeker deel van het duin ko nijnen te schieten, door een van de jagers een schot is gelost waardoor hij gewond raakte. De politie is met het geval in kennis gesteld. (Advertentie) Dit is het recept: Kaasfondue van Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr I fijngesneden jong belogen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat I en wat kirsch. igen. Binden me a kno goede waterbeheersing", aldus de heer Geluk. Het op diepte brengen .en houden van sloten en het nako men van de schouwplicht zijn daar bij van grote betekenis. De laatste jaren werd voor een be drag van meer dan f 254.000,be steed aan taludbescherming van de waterlopen. Dit jaar werd wederom voor 'n bedrag van f 158.317,— aan besteed voor hetzelfde doel. Dit be drag zal over 2 jaren van de kapi- taalsdienst worden verdeeld. In 1971 werd dus geen bedrag voor taludbe scherming op de kipitaalsdienst op genomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de wet verontreiniging oppevlaktewater per 1 januari 1971 in werking zijn getreden. Aangezien deze wet een zogenaam de Raamwet is, zal eerst na het vast stellen van de daartoe voorgeschre ven koninklijke besluiten praktisch met deze wet gewerkt kunnen wor den. Daar mag worden vernacht, dat de Staten van onze Provincie de ak- tieve zuiveringstaak zullen delegeren aan de waterschappen, zal hieruit een nieuwe waterschapstaak ont staan. Het waterschap vreest deze taak niet, hoewel men er zich van bewust is, dat daar bij vele bestuurlijke, technische, administratieve en finan ciële problemen zullen moeten wor den overwonnen. Gedacht wordt daarbij met name aan de bestuurssamenstelling (verte genwoordigers van de vervuilers die nen in het bestuur te worden opge nomen); de techniek zal voor de vraag komen te staan, „waar moet begonnen worden?" Met de overna me van de zuiveringinstallaties van de gemeenten of met het bouwen van eigen installaties of moeten bei de doeleinden worden nagestreefd? Vanzelfsprekend blijft de aanleg van riolering een taak voor de gemeen ten. Maar riolering, zuiveringsinstalla ties en lazing van afvalwater kunnen niet los van elkaar worden gezien. Daarom is tijdig overleg en goede samenwerking met de gemeenten eon waarborg voor de juiste aanpak in de toekomst. De administratie zal belast worden met de aanslagregeling van de ver vuilers en over de vraag „hoe hoog moet deze belasting zijn" zal ook het laatste woord nog wel niet gespro ken zijn. Het wegenonderhoud Van bestuurszijde is meermalen betoogd, dat het wegenonderhoud aanzienlijk grotere bedragen gaat vergen. Het intensieve en vaak zwa re verkeer stelt hoge eisen aan de constructie van het wegdek. Bovendien vergt het recreatiever- keer vooral in de Westhoek veel van de wegcapaciteit. Het verschil in de toestand van de wegen in Duive- land ten opzichte van Schouwen is dan ook goed waarneembaar. Ofschoon het bestuur erkentelijk is voor de bijdragen, die de water schappen krachtens de Verdelings verordening Uitkeringen Wegen Zeeland ontvangen blijven er deson danks enige wensen. De belangrijkste daarvan zijn wel: le uitbreiding van het quartaire we gennet en 2e het aanbrengen van een deklaag dient in het kader van deze'veroi'dening beschouwd te wor den als verbetering en als zodanig te worden gesubsidieerd. De ernstige en veel leed veroorza kende verkeersongevallen, die zich in de afgelopen maanden in het waterschapsgebied hebben voorge daan, vervullen ook het water schapsbestuur met grote zoi*g. Het dagelijks bestuur heeft ge meend naar aanleiding van deze ge beurtenissen andermaal de A.N.W.B. en de rijkspolitie te moeten raadple gen en terzake advies te verzoeken. Bereids werd een aanvang ge maakt met de uitvoering van de door deze deskundigen uitgebrachte ad- Waarschuwingstekens Het zal in de toekomst noodzake lijk blijken, dat nog meer 'aandacht wordt besteed aan het plaatsen van waarschuwingstekens (borden, stre pen. enz.), op plaatsen, waar deze de verkeersveiligheid kunnen dienen en vooral op die olaatsen waar bij her haling ernstige ongelukken gebeu ren. Niet uit het oog dient echter ver loren. dat nimmer afdoende maatre gelen genomen zullen kunnen wor den indien helaas menselijk falen de direkte aanleiding tot het betreffen de ongeval vormt. De administratieve dienst maakt gebruik van de moderne hulpmid delen op haar gebied. Zoals bekend, wordt zowel voor de loonadministratie als voor de ge- schotsheffing gebruik gemaakt van de computer van enkele service- bureau's. Daarbij worden onder meer de kiezerslijsten vervaardigd (vroeger was hier een ambtenaar enkele maanden mee bezig) en er is de be schikking over bijgewerkte kadas trale kaarten, die in de praktijk niet alleen voor de administratie, maar ook voor de technische dienst van groot nut blijken te zijn. In de rijksbegroting werd voor het dienstjaar 1969 f 12.000.000. voor 1970 f 10.000.000 en voor 1971 f 18.000.000 gevoteerd voor financiële hulp aan dc waterschappen. Dit. betekent voor het waterschap een bijdrage van ruim 25 pet. in de totale dekkingsmiddelen. Deze bijdragen worden gezien als ccn erkenning van de overheid voor het werk, dat door waterschappen in het algemeen belang verricht. Daarbij dient te worden vermeld, dat een belangrijke stimulans daar toe is geweest het georganiseerd op- lreden van de waterschappen; "in landelijk verband door de Unie van Waterschappen en in dc regio door de Zecuwsche Polder- cn Watcr- schapsbond. Ook voor het komende jaar doet het bestuur weer een beroep op de medewerking van allen, die - op welke plaats en in welke vorm ook - betrokken zijn bij de werkzaamhe den van het waterschap. In zijn algemeenheid heeft de spreuk „Wien water deert, die water keert", nog niets van zijn betekenis verloren, zo besloot de dijkgraaf. Voor enkele centen médr per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy. Flitsen uit het buitenland BONN. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Walter Scheel, is maandagavond uit Bonn naar Warschau vertrokken voor beslis sende onderhandelingen over een West-Duits-Pools verdrag ter nor malisering van de betrekkingen. ANKARA. Het semi-officiële Turk se persbureau „Anatolisch Persbu reau" heeft persberichten tegenge sproken, volgens welke kernlandmij nen langs de grens met de Sowjet- Unie zullen worden gelegd. BRUSSEL. In Watermaal-Bos voorde, een van de Brusselse agglo meratiegemeenten, is hondsdolheid vastgesteld bij een hond die over de weg uit Algerrië naar Brussel werd gebracht en die heeft kunnen ont snappen aan de wettelijk voorge schreven controlemaatregelen. ANAMEHIN. In de Califomische stad Anamehin is de politie slaags geraakt met ongeveer 400 beatlief- hebbers. De zaal waar een beatcon- cert zou worden gegeven werd door 16 agenten bewaakt. Toen de jonge lui stenen, flessen en hout naar de politie gooiden rukten 390 man ver sterkingen aan, die 81 jongelui ar resteerden. ACCRA. Uit de Afrikaanse repu bliek Ghana zijn maandag gevallen van cholera gemeld. Deze zoudf/i zich hebben voorgedaan in het ge bied van Brong Ahafo in het midden van Ghana bij de grens met Ivoor kust. Dit is meegedeeld door het Ghanese persbureau. WASHINGTON. De laatste twee van de Russische schepen, waarvan de aanwezigheid in Cubaanse havens leidde tot speculaties over de eventu ele vestiging van een Russische duik bootbasis op Cuba, hebben in het af gelopen weekeinde Mariel nabij Ha vanna, verlaten. BOSTON. Kardinaal Richard Cush- ing, voormalig R.K. aartsbisschop van Boston, is maandag na een lang durige ziekte in de leeftijd van 75 jaar te Boston overleden. De kardi naal was zeer bevriend met de fa milie van wijlen president Kennedy. MOSKOU. De Frans Russische sa menwerking op ruimtevaartgebied ontwikkeld zich gunstig. Dit wordt gezegd in een conferentie van Franse en Russische ruimtevaartdeskundi gen in Yerevan, de hoofdstad van de Armeense Sowjct-Republiek. QUITO. De Ecuadoriaanse lucht machtbevelhebber generaal Cesar Rohon Sandoval, die vorige week dinsdag werd ontvoerd, is zondag ochtend gezond cn wel gevonden. GRENOBLE. Het aantal slachtof fers van de brand in het danslokaal te St. Laurent-du-Pont is maandag tot 144 gestegen, door hot overlijden van één der gewonden. TJOELAI. Dc overstromingen van de afgelopen tijd in centraal Zuid- Vietnam hebben waarschijnlijk aan 500 mensen het leven gekost terwijl er 300.000 daklozen zijn. Men houdt er rekening mee dat liet dodental nog hoger zal zijn. Dc laatste tussenstand! Ja, u leest het goed: de laatste tussenstand: nog even en de aktie „Onderdak" is een stuk historie. Onvoorstelbaar. We komen dan duidelijk in de bouwfase en we hopen van harte dat u ook daar over regelmatig zult worden geïnformeerd door uw krant. Uiteraard willen wij deze aktie passend afsluiten. De Koninklijke Zeelandia te Zierikzee heeft op het industrieterrein te Zierikzee een immense ballonloods doen bouwen. Welnu, deze loods is door de directie ter beschikking gesteld om onze slotmanifestatie te kunnen houden. Dit zal gebeuren in de loop van november. Bij deze worden alle belangstellende burgers van Schouwen-Duive- land uitgenodigd om deze feestelijke afsluiting by te wonen. De definitieve datum wordt zo spoedig mogelijk bekendgemaakt. Ruimte is er voldoende! Lengte van de loods 86 meter, breedte 22 meter en hoogte 14 meter. Bovendien zal het na de ingebruikname van de loods als opslagruimte niet meer mogelijk zijn dit enorme gevaarte van binnen te zien. Ongetwijfeld zou u zonder het spec taculaire van deze ballonenloods toch wel gekomen zijn naar de afsluiting van UW aktie. Misschien kan dit unieke gezicht nog een extra aansporing zijn even langs te komen! Zoals de stand der aktie doet blijken, zijn we nog niet helemaal waar we zijn moeten. Toch moet die vijf ton vol! Wat zal de reden zijn dat het nog niet het geval is? Het bestuur van de Stichting veronderstelt, dat er iets of iemand is, die de spanning er tot het laatste moment in wil houden! Ofmisschien zijn er wel meer van die „ietsen of iemanden"; tenslotte het wordt langzamerhand weer Sinterklaastijd en dan weet je het maar nooit. Om concreet te zijn: misschien zijn er „ietsen of iemanden" die van de slotavond een soort „Open het dorp" of „Schip Ahoy"- toestand willen maken. Nu, het bestuur van de Stichting staat voor niets, enne.desnoods hebben we er een nachtje voor over om aanbiedingen, inschrijvingen of giften in ontvangst te nemen. Wie zal zeggen waar we dan met onze stand uitkomen? We zullen voor alle zekerheid onze penningmeester zijn kasboek mee laten nemen die avond! Mét'u vraagt het bestuur zich af: Wat zal uiteindelijk de laatste stand zijn? Halen we die magische vijf ton? Natuurlijk halen we die. De vraag is dan alleen nog maar: hoeveer komen we erover heen? Hier dan de voorlaatste stand: Vorige stand Brouwershaven Bruinisse Duiveland Middenschou wen W esterschou wen Zierikzee 343.700,— Overige inschrijvingen 23.450,- Bijgekomen 22.350,— 1.500,— 23.850,— 100,— 9.250,— 21.550— 1.100,— 4.300,— 348.000.— 100,— 23.550.— 451.250,— 19.962,77 1.775,— 14.300.— 487.262,77 500.000,— Wat er nog moet komen 12.737,23 Wat staat er reeds on onze rekening? Gestort tot heden op de burgerzinlening 155.700, Binnengekomen andere baten 34.262,77 Totaal 189.962,77 Rest ons nog de redaktie van uw blad bijzonder hartelijk te danken voor het trouw publiceren van onze weekberichten.-De belangstel ling die de lezers van deze berichten toonden, stemt ons eveneens tot dankbaarheid. Wat er verder nog te zeggen valt, kunt u horen op onze slotmanifestatie. Tot sïot nog dit. Regelmatig komt het voor dat er iemand bij de penningmeester komt met een inschrijfformulier, dat wél werd bezorgd doch helaas niet meer afgehaald. Deze mensen zitten vaak nog geduldig te wachten tot er een medewerker komt. Het is ons echter niet bekend welke adressen dit zijn. Dat is zo'n schoonheids foutje, dat onvermijdelijk is bij een zo snelle en grote aktie. Mochten er dus mensen zijn die alsnog zitten te wachten op de komst van een medewerker: doet dit dan niet langer, doch lever het inschrijfformulier spoedig in op een van de volgende adressen: Nutsspaarbank, postkantoor, bij de heer G. J. Dijkstra, De Witte straat 17, bij het secretariaat De Cranestraat 52, allen te Zierikzee óf op de slotavond bij het bestuur. Voor uw moeite onze dank en- voor de schoonheidsfout onze excuses! Totaal 22.350,- 1.500,- 23.950,- 9.250,- 22.650,- Totaal 446.850,- 4.400,— Binnengekomen giften etc. Toegezegde giften Opbrengst loterij (netto) Totaalstand van de aktie Streefbedrag BREDA, 2-11. Het tijdstip is nog niet aangebroken, dat de A.R.-partij een keuze maakt ten aanzien van zjjn partner, met wie de confessionle partijen volgend jaar een nieuwe re geringsploeg zouden moeten vormen, maar de A.R.-fractie-voorzitter in de Tweede Kamer, mr. B. W. Biesheu vel, wil de mogelijkheid bepaald open laten, dat vóór de verkiezingen een aanwijzing kan worden gegeven over de weg, die de confessionele partijen zullen volgen. Mr. Biesheuvel zei dit maandag avond tijdens een discussie op een bijeenkomst van de A.R.P.-Kamer- centrale Tilburg, gehouden in Breda. Het sluiten van een stembus ak koord achtte de heer Biesheuvel ove- Arbeidzaam college BRUSSEL, 2-11. In het Belgi sche plaatsje Calonne, een dorpje dicht bij Doornik, heb ben de burgemeester, de sche penen wethoudersen een aantal andere vrijwilligers het afgelopen lange weekend, be nut om, zelf de handen uit de mouwen steketid, de hoofd straat van hun dorp op te knappen. Ze hebben er de straat open gebroken en alle voorbereidende werkzaamhe den verricht, zodat een gespe cialiseerde firma nu in een mum van tijd een nieuw weg dek kan aanbrengen. De hoofd straat van Calonne was hard aan een nieuw wegdek toe, maar omdat de gemeentekas vrijwel leeg is zag men geen leans alle verbeteringswerk aan het wegennet (dat in een even deplorabele situatie ver keert als de gemeentefinauci- ë?i) te financieren. Burgemees ter en schepenen hebben hun afgelopen lange weekend (in België ivus deze maandag, Al lerzielen, een vrije dag) toen maar gebruikt om zelf het voorbereidende werk aan de hoofdstraat te doen. rigens helemaal niet logisch. Dat zou er op lijken, dat er in Nederland al leen maar een keuze mogelijk is tus sen een socialistische en een liberale politiek. „Er is echter" aldus de heer Biesheuvel, „een derde weg": die van de samenwerkende confessionele partijen, straks uitmondend in een gemeenschappelij k verkiezingspro gramma, dat onze inbreng zal zijn bij de kabinetsformatie. Die samen werking vind ik van meer belang dan het maken van een keuze nu, tussen Molly, Hans of Joop". De Indonesische wonder-baby DJAKARTA, 2-11. De vrouw, die in Indonesië opschudding heeft ver wekt met het verhaal dat zij al 19 maanden zwanger was van een ba by, die uit de koran citeerde, is op Zuid-Borneo aangehouden en voor ondervraging overgebracht naar Djakarta. De vrouw, de 23-jarige Tjoet Zahrafonna, verdween vorige week uit Djakarta nadat zij was op geroepen voor een röntgen-onder- zoek. Het onderzoek was gelast *om de conclusie van artsen, die zeiden dat ze helemaal niet zwanger was, te bevestigen. De artsen hebben nog geen verklaring gevonden voor haar opgezwollen buik en de babygelui den die eruit komen. QUEBEC. De regeringen van Ca nada en van de provincie Quebec hebben gezamenlijk een beloning van 75.000 dollar (ongeveer 260.000 gulden) uitgeloofd voor inlichtingen, welke leiden tot de aanhouding van degenen die de Qucbecse minister van arbeid Laporte hebben ontvoerd cn vermoord. OSLO. In het Noorse deel van het continentale plat heeft de Ameri kaans-Noorse groepering Amoco- Noco een bron aangeboord die 3600 barrel ruwe olie met een laag zwa- velgehaltc levert. Dit heeft het Noor se ministerie van industrie bekend gemaakt. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 4 NOVEMBER. NED. 1. Ajax speelt vanavond in Basel de tweede wedstrijd om de Europa cup en PSV speelt tegen het Roemeense Steauna. Of er iets van het geplande woensdagprogramma zal terechtkomen is de vraag. In het middagprogramma de avonturen van een vlitstift en een deel uit de serie ,De wonderen der natuur". Na het journaal en de Woefs plus Lam aars, Den Haag vandaag, Vrij-uit en tot het journaal van acht uur Kenmerk. Na liet journaal een praatje van de P.v.d.A. en een filmpje van Socutera over de reclassering. De hoofdfilm is Mogambo met in dc' hoofdrollen o.a. Grace Kelly. Het is een span nende film die zich afspeelt in de binnenlanden van Afrika waar de jager Vic op safari gaat met zijn jonge vrouw. Hij xvordt verliefd op een revuemeisje dat ook met hel ge zelschap meetrekt en moet dat met de dood bekopen. Wel wat zuur om in een gevaarlijke wereld vol enge dieren door een vrouw gedood le worden. Tot slot van de avond in de kunstrubriek „Eigentijds" een stukje eigentijds toneel. NED. II. Na de Woefs en de La maars de Geheimen van de zee, dit maal beelden vai- de omgeving van Madagaskar. Na het journaal „Bin dingen", een Nederlandse bewerking van een Engelse eenakter. Twee bra ve burgers krijgen bezoek van hun zoon die dominee is en enkele jaren geleden trouwde met een vrouw die verlamd is aan beide benen. Hij heeft moeilijkheden en wil die met zijn ouders bespreken. Hoe zou im mers hun zoondie brave jongen, moeilijkheden kunnen hebben, den ken de ouders. De Amerikaanse dichter Edgar Lee Masters schreef een gedichtenbundel over tien doden uit een kleine dorpsgemeenschap, die tot het leven terugkeren om een terugblik le werpen op het leven dat ze geleid hebben. Onder de titel Spoon River probeerde de Zweedse regiseuse Barbro Thuner tien van deze gedichten een televisie-vorm te geven. Tot slot van de avond Jazz- O-rama en Info, de informatieru briek. DONDERDAG 5 NOVEMBER. NED. I. Na de Woefs en de La maars wordt de tijd tot het journaal van acht uur gevuld met de beleve nissen van ons alles Betty Boop en een programma van kleine waarne mingen. Hierin worden simpele waarnemingen gedaan van mensen die andere mensen bekijken. Na het journaal „Was er nog wat?" en een filmpje van Laurel en Hardy. Wat die Indianen betreft, dat is een pro gramma van Hans Keller over Bel gië. We gaan eens bij onze zuider buren kijken die allerlei problemen hebben. Dan een amusementspro gramma gewijd aan de vermaarde Amerikaanse componist Jerome Kern. De liedjes worden uitsluitend gezongen door Belgische vocalisten. Na de damcursus van de Teleac het allerlaatste journaal. NED. II. Na de Woefs en de La- maars de aktualiieiten van het bin nenhof in „Den Haag vandaag" en die uit de regio in Van gewest tot gewest. Daarna nog tips ran het na tionaal bv.ro voor toerisme. Na het journaal van cht uur De dief van Washington in een dubbele afleve ring. A lea* moet de formule van een geheime brandstof voor raketten zien te stelen. Aangezien een zekere man die formule in zijn bezit heeft en niemand hem kan vinden, volgt Mundy een lieftallig meisje dat kon- takt met hem heeft. Hij stopt een zendertje in haar horloge maar ze geeft het horloge aan een vriendin zodat Alex op het verkeerde spoor komt. Later herhaalt hij de truc met een broertje van de mooie juf en dan vindt hij ivat hij zoekt. Het is een spannend verhaal dat onderbroken wordt door de rubriek „Wegwezen". Na het tweede deel van Alexander het programma van de 1KOR en CVK over een Zuid-Amerikaans jongensinstituut dat door de paus in de ban werd gedaan. Tot slot van de avond een aflevering van Teleac met de cursus „Onze landbouw, nu en straks". WOENSDAG 4 NOVEMBER. NED. I: 17.00 Viltstift17.05 Het wonder der natuur; 1S.45 Woefs en Lamaars; 18.55 Journaal: 19.04 Den Haag vandaag; 19.09 Vrij-uit; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.20 Zend tijd politieke partijen; 20.30 Socutera 20.35 Mogambo; 22.25 Studio Sport: 22.50 Eigentijds; 23.20 Journaal. NED. II: IS.45 Woefs en Lamaars; 18.55 Journaal; 19.04 Geheimen der zee; 20.00 Journaal; 20.20 Bindingen; 20.55 Spoon River: 21.15 The fabu lous Yusef; 21.35 Info; 22.00 Jour naal. DONDERDAG 5 NOVEMBER. NED. I: 18.45 Woefs en Lamaars 18.55 Journaal: 19.04 Betty Boop; 19.10 Zienderogen; 20.00 Journaal: 20.20 Was er nog wat?; 20.30 Laurel Hardy; 20.55 Overal zijn Indianen; 22.10 Jerome Kern22.40 Journaal. NED. 11: 1S:45 Woefs en Lamaars; 18.55 Journaal; 19.04 Den Haag van daag; 19.09 Van gewest tot gewest; 19.49 Toeristische tips; 20.00 Jour naal; 20.20 De dief van Washington; 21.10 Wegwezen; 21.40 De dief van Washington; 22.30 Glimlachen om de banvloek; 23.00 Journaal. In India overleden vijftig kinderen aan vergiftiging NIEUW DELHI. 3-11. In Moga cn twee andere dorpen in Pendsjaab zijn in dc afgelopen twee dagen vijf tig kinderen gestorven na gebruik van een verkeerd voorgeschreven medicijn. In verband hiermee is de zoon van dc plaatselijke arts gear resteerd. Hij zou de kinderen tablet- Ion hebben gegeven die strychnine bevatten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4