Ook op Wereldspaardag is 't goed sparen bij de NMB een premie van f5,- Het midden- en kleinbedrijf en toerisme Schouiven-Duivelandse Sportspiegel ga met uw tijd mee - ga naar de nmb! Industrieterrein te Zierikzee ontsloten ARAM EN HET GEHEIM VAN DE GESLOTEN DEUR ZIERIK7.EESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 oktober 1970 Nr. 20766 Zierikzee A 1 klopte Vogelwaarde A 1 in eigen huis Bruse Boys junioren aan de leiding in groep A VI D.F.S. A I behaalde de winst op M.E.V.O. A I S.K.N.VV.K. B I wist leiding van niet- spelend VV.I.K. B I na overwinning op Duiveland B I over te nemen. wijl Terneuzense Boys A I te Vlis- singen iwrrassend met 4-0 van Zee land Sport A I wist te winnen. JUNIOREN. In groep A I blijft Zierikzee A I de aandacht op zich vestigen. Na de min of meer teleur stellende wedstrijd tegen Steen A I zagen ze zaterdag kans om Vogel waarde A l in eigen huis met 3-1 te kloppen. De rood-zwarten konden zelfs de leiding in handen nemen daar Middelburg A I zich voor eigen publiek met 1-0 door HVV '24 A I zag verslagen. Steen A 1 behaalde een regelmatige 4-1 overwinning op rode lantaarndrager Oostburg A 1. Goes A I haalde verrassend uit in het treffen met Axel A 1 (6-1), ter wijl Terneuzen A I het bezoekende Wissenkerke A I met een 2-0 neder laag naar huis stuurde. Vlissingen A I bleef in de zorgen door met 4-1 by Arnemuiden A I te verliezen, ter- Een waar spaarfestijn dat de NMB een week lang viert: een mooie gelegenheid om met sparen te beginnen. Vooral omdat bij uw eerste inleg van minimaal 10 gulden wordt bijgeschreven. Zo maar extra. Kom snel langs. Juist nu, met gunstige rentevergoedingen van 4'/2 tot 8%! Zelfs 8%% _behoort tot de mogelijkheden als u Rente- spaarbrieven van de Nederlandsche Middenstands Spaarbank koopt. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Openstelling Deltastraat ZIERIKZEE, 28-10. Eindelijk is het dan zover gekomen. De Deltastraat, welke de direkte verbinding vormt met het gemeentelijk industrieter rein by de Zuidhoek is nu geopend en het verkeer maakt er al sinds en kele dagen gebruik van. De Deltastraat vormt met het aan zienlijk verbrede Groeneweegje de belangrijke verbinding met het In dustrieterrein en het verkeer was de laatste maanden omgeleg via smalle Engelsekade. Op deze Engel sekade is het nu stil geworden want het zware verkeer maakt alleen maar gebruik van de verbrede en geasfalteerde Deltastraat. De werk zaamheden werden uitgevoerd door het plaatselijke aannemingsbedrijf M. C. van den Dries. Zierikzee A 1 10 6 3 1 36-17 15 Middelburg A 1 10 6 1 3 25-12 13 HVV '24 A 1 10 6 1 3 24-14 13 Terneuzen A 1 10 0 2 3 20-16 12 Axel A l 10 5 3 28-19 12 Arnemuiden A 1 10 4 4 9 17-12 12 Wissenkerke A 1 10 5 0 5 24-28 10 Zeel. Sport A I 10 4 9 4 13-18 10 Vogelwaarde A I 10 4 1 5 17-15 9 Goes A I 10 4 1 b 26-30 9 Steen A I 10 3 1 6 18-27 7 Tern. Boys A I 10 3 1 6 16-26 V Vlissingen A 1 10 3 0 7 22-30 6' Oostburg A 1 10 2 1 7 13-20 b In groep A VI maakte Bruse Boys A I in de thuiswedstrijd tegen Re- nesse A l haar plannen nog eens ex tra duidelijk (7-1). Duiveland A I bleef op overtuigende wijze te Kerk- werve aan de winnende hand tegen WIK A I (1-6), terwijl DFS A I te Zierikzee nog al een zware krachts inspanning moest leveren om MEVO A 1 de baas te worden (1-2). Bruse Boys Al 8 7 1 0 61-11 15 Duiveland AI 8 6 1 1 34- 8 13 DFS AI 8 6 1 1 18- 7 13 WIK AI 8 2 3 3 11-17 7 SKNWK AI 7 2 2 3 15-1G 6 SZC AI 8 2 2 4 14-25 6 Renesse AI 8 2 1 5 16-24 5 MEVO AI 9 2 16 10-14 5 Zierikzee A 11 8 1 0 7 10-64 2 In groep BX kon SKNWK B I de leiding van het niet spelende WIK B I overnemen door te Oosterland met 3-0 van Duiveland B I te win nen. MEVO B I kwam te Zierikzee maar net met de hakken over de sloot tegen Renesse B I (4-3), terwijl Dreischor B I kans zag baas in eigen huis te blijven in het treffen met Zierikzee B I (2-1). SKNWK B 1 WIK B I Br.haven B I MEVO B I DFS B I Zierikzee B I Dreischor B I Renesse B I Bruse Boys B 1 Duiveland B I 11 7 1 9 6 1 10 5 3 10 5 2 10 5 2 11 5 2 10 4 3 9 3 0 9 2 0 3 39-17 15 2 22- 8 13 2 40-12 13 3 40-19 12 3 17-17 12 4 30-17 12 3 21-20 11 6 26-37 6 7 17-43 4 11 1 0 10 6-68 2 In groep B had MEVO B II zater dagmiddag de wind in de zeilen. Zelf wisten de oranjehemden met 6-0 van Zierikzee B III te winnen, terwijl Zierikzee B II kans zag haar naaste concurrentDFS B II, met 1-0 te verslaan. MEVO B 11 S 7 0 1 41- 4 14 DFS B II 7 5 0 2 29- 2 10 Zierikzee B II 8 5 0 3 39-19 10 Bruse Boys B II 7 2 0 5 6-37 4 Zierikzee B III 8 0 0 8 4-57 0 Start van zaalhandbal- competitie 1970-1971 De nieuwe zaalhandbalcompetitie 1970-1971 gaat van start op 1 novem ber a.s. De Zierikzeese handbalvere niging Delta-Sport gaat hieraan deelnemen met niet minder dan 4 teams: twee dames- en twee heren seniorenteams. Ongetwijfeld is dit een mooi succes voor deze nog jonge Zierikzeese vereniging, al is het tot op heden nog niet gelukt om aspi ranten- of juniorenteams op de been te brengen. Wellicht zal dit mogelijk zijn wanneer de nieuwe sporthal ge reed komt. Tot dan speelt Delta- Sport de thuiswedstrijden in de sporthal te Goes. Het eerste damesteam is ingedeeld in de afdelings 2e klasse. De indeling is als volgt: Delta Sport, (Zierikzee); E.M.M. II, (Middelburg); D.H.C. I, (Domburg); Walcheren III, (Vlissin gen en G.S.C. II, (Goes). Het tweede damesteam komt uit in de afdelings derde klasse en ontmoet de volgende tegenstanders: Zeeland Sport II, (Vlissingen); Olympus III, (Vlissingen); D.H.C. II, (Domburg); en Schelde Sport, (Terneuzen). Zowel het eerste als het tweede herenteam zijn ingedeeld in de afde lings derde klasse met Walcheren III Olympus IV en V, Marthon II, (Vlis singen) enVolharding II (Goes). Zondag 1 november a.s. worden gespeeld de volgende wedstrijden: (dames) Delta-Sport I-D.H.S. I, (16. 15 uur); ((heren) Delta-Sport I- Olympus IV (17.15 uur) en Delta- Sport Il-Olympus V, (18.20 uur). De Delta-Sport dames binden de strijd aan met één der sterkste te genstanders van de tweede klasse. Niettemin mag een goed resultaat voor de Zierikzeese dames worden verwacht, gezien de voortreffelijke resultaten in de veldhandbalcompe- titie. Het eerste herenteam van Delta- Sport treedt aan tegen Olympus IV. Er mag een goed resultaat worden verwacht want een oefenwedstrijd van de Zierikzeeënaars tegen Olym pus III werd duidelijk door Delta- Sport gewonnen. Het tweede herenteam komt uit tegen Olympus V: een moeilijke wedstrijd voor de Zierikzeeënaars want dit Olympusteam is samenge steld uit weliswaar oudere maar zeer ervaren spelers. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WAGENBORGEN. De brand in Wagenborgen heeft zijn 15de slacht offer geëist. In het Delfzichtzieken- huis in Delfzijl overleed een 72-ja- rige vrouw uit Maarn. ROOSENDAAL. Het bestuur van de Belgische liberale partij, PW, heeft de besturen van de VVD-af- delingen in west-Babant laten we ten, dat het direct is ingegaan op het verzoek de kwestie van de voorge nomen vestiging van Progil bij Kallo aan de orde te stellen. ZEVENAAR. Brand brak uit in de uit 1886 daterende boerderij, be woond door de famlie Berendsen, in de Gelderse Waard te Oud-Zevenaar De brand nam zo'n omvang aan. dat binnen enkele uren een tweetal ka pitale schuren tot de grond toe af brandden. BEEK. De K.L.M. heeft, zo deelde de staatssecretaris van verkeer en waterstaat, de heer M. J. Keijzer, tijdens zijn bezoek aan Eurocontrol in Beek mede. toestemming gekre gen tot uitbreiding van haar dien sten op Argentinië en Afrika. SCHIJNDEL. De 55-jarige J. A. van Kasteren uit Gemande (gemeen te Sint Michielsgestel) is maandag avond in Tilburg overleden aan de gevolgen van een aanrijding in Box tel. Het slachtoffer verleende als bromfietser eerder op de dag geen voorrang aan een personenauto en kwam daarmee in botsing. ROTTERDAM. De 79-jarige mevr. S. Randolfi-Cohen uit Rotterdam is in het Dijkzigtziekenhuis overleden. Op donderdag 22 oktober was zij op de Noordsingel plotseling overgesto ken en door een vrachtauto aangere den, waarbij zij een ernstige hoofd wond opliep. DEN HAAG. Zes meisjes uit de Antillen, die onvoldoende of foutief voorgelicht naar Nederland kwamen zijn door het aktiecomité van Antil- lianen in Nederland „bevrijd" uit zeer ongunstige woon- en werkom standigheden. Dit zegt het komité in een rapport onder de titel „Een voor beeld van misleiding en misbruik van Antilliaanse meisjes in Neder land". DEN HAAG. Koningin Juliana en prinses Beatrix hebben het voorne men de lustrumbijeenkomst van de Christen Jongevrouwen Federatie bij te wonen. Deze bijeenkomst wordt op 3 november a.s. in het Jaarbeurs gebouw in Utrecht gehouden, in het kader van het 50-jarig bestaan van de federatie. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Braken D. v. d. Berg, Huizen (N.H.); te Ridderkerk J. C. Schuurman, Putten (Gld); te Slees- wijk Joh. Richter, Zoelen. Aangenomen naar Zwartebroek Terschuur A. Klein Kranenburg, Vinkeveen, die bedankte voor Zet- ten-Andelst. Gereformeerde Kerken Beroepen te Wormer kandidaat J. L. Drogendijk te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Aalsmeer drs. J. Végh, Amsterdam-W. Bedankt voor Arnemuiden Tj. Ausma, Lexmond-Ameiden, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Beroepbaar: kandidaat J. L. Dro gendijk, Staringstraat 9-1, Amster dam en kandidaat P. Hoekstra, Gro te Kerkstraat 35, Leeuwarden. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Nagele en Urk D. Nieuwenhuis te Harlingen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Lutten W. de Joode, Rotterdam-Oost. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te Unionville (Can.) W. Suyker, Lisse. OOSTERLAND. Vrijdag 30 okto ber: ds. G. Zijderveld te Middelburg (Hb. 2.45). 3 44. Aram had echter de reus bijtijds op gemerkt en beval hem zich afzijdig te houden. Hij had genoeg van de verschrik kelijke uitwerking van de enorme knots gezien om tew eten dat een gevecht met Rock fataal voor Tudor moest zijn. En daarvoor was zijn sympathie voor de jonge koning toch te groot. Er gleed een trek van teleurstelling over het gezicht van de reus, maar toch gehoorzaamde hij Aram, hoewel hij in een dreigende houding vlakbij de twee mannen bleef staan. Opnieuw wendde Aram zich tot Tudor. „Ik kan uw woorden niet geloven", zei hij. „Het wil mij voorkomen dat uw enige doel is Rela in mijn ogen zwart te maken, op dat gij haar weer met u kunt meenemen en opsluiten. Ik zal naar haar toegaan, met haar spreken en haar bewegen met mij de grens over te trekken". En Aram maakte zich gereed de daad bij het woord te vóe- gen. Maar Tudor stelde zich vóór hem op, trok zijn zwaard en riep „Dwaas die ge zijt! Denkt ge dat ik u zo de dood tegemoet zal laten gaan. Rela zal u doden, zo zeker als mijn naam Tudor is. Ge kent haar niet, geloof me!" Maar nu trok ook Aram zijn zwaard, doch juist toen zij op elkaar wilden afstor men klonk plotseling een schelle stem: „Halt, geen beweging, want bij de ridder eer van mijn voorvaderen, ik schiet u neer!" Het was Rafael die van achter een rots tevoorschijn trad. STUTTGART. Op 36.000 km. hooge zal door de AEG-Telefunken gebouwde Transponder vanaf eind volgend jaar rondom de aarde cirkelen. Dit commu- nicatiedeel van de Intelsat IV-satelliet bestaat uit stroomvoorziening, zen der en ontvanger en kan 6.000 telefoongesprekken en twaalf kleurenuilzen- dingen of iedere gewenste combinatie van communicatieioijzen tegelijk over zenden. Bij de montage van de gevoelige onderdelen moesten bijzondere voorzieningen tegen vuil en klimaatschommelingen getroffen worden. Dage lijks schoenen poetsen alsmede het dragen van wille jassen en van hand schoenen behoorden daarbij. Het voltooide communicatiedeel wordt in een speciale container naar Amerika overgevlogen, om als belangrijk onderdeel van het grootste communicatieasatellietprojekt te dienen. AEG-Telefunken heeft daarmee een belangrijke bijdrage voor de communicatietechnische ontsluiting van het heelal geleverd. IV. Voor sommige ambachtelijke bran ches zal het toerisme nieuwe moge lijkheden openen, doordat de uitge breide technische utrusting van de moderne toeristische bedrijven en van de toeristen onderhoud en repa ratie behoeven. De hieraan verbon den werkzaamheden zullen voor een deel gedurende de winter kunnen worden verricht, hetgeen ook deze bedrijven in staat stelt tot een meer gelijkmatige bedrijfsbezetting te komen en meer blijvende werkgele genheid schept. Niettegenstaande de horeca-onder- nemers - zoals hiervoor reeds ge schreven - direct bij het toerisme betrokken zijn, valt het wel eens op, dat zelfs deze ondernemers soms zo weinig moeite over hebben om voor dit doel activiteiten van enige bete- LAND- EN TUINBOUW Grote export van fruit DEN HAAG, 28-10. Het lage tol zeer lage prijspeil van appelen en peren op de Nederlandse en ook Eu ropese markt, heeft er toe geleid dat er de laatste weken een ruime ex port is van deze twee fruitprodukten. Dagelijks worden er grote hoeveel heden appelen en peren naar hel buitenland verladen en vooral West- Duitsland is een goede afnemer. Uit de exportcijfers van het Uit voer Controle Bureau voor Tuin bouw produkten over de week van 12-17 oktober blijkt dat er in die week vanuit ons land 1629 ton hand appelen en 114 ton industrie-appelen werden geexporteerd en verder 165 ton handperen en 133 ton industrie peren. Grote uitvoer van Nederlandse uien DEN HAAG, 28-10. Reeds vele we- ken achtereen is er een grote uitvoer van Nederlandse uien. Naar vele landen van Europa, maar ook wel daarbuiten, wordt dit Nederlandse tuinbouwprodukt verladen. Uit de cijfers van het uitvoer con trole bureau voor tuinbouwproduk- ten blijkt dat in de week van 12-17 oktober bijna 10 miljoen kg Neder landse uien werden geëxporteerd. Hiervan was West-Dui^sland met 3337 ton de belangrijkste afnemer, maar Frankrijk telde met 1895 ton ook mee en Engeland was met 1855 ton een goede derde terwijl België en Luxemburg 1278 ton Nederlandse uien voor hun rekening namen. De Afrikaanse landen namen in die week 755 ton uien uit ons land af en 202 ton ging er naar Wesl-In- dië. Kleinere zendingen werden naar vele andere landen verladen. Op de bedrijven waar de uien ex port klaar wordt gemaakt, werkt men onder hoogspanning om alles tijdig kaar te klrijgcn. Voorlopig zal het druk blijven, want er zijn nog veel uien beschikbaar. De Neder landse uienoogst was namelijk gro ter dan ooit te voren. Tegenover de grote vraag staat hierdoor ook een groot aanbod. De prijs kan zich re delijk handhaven maar is de laatste tijd wel iets teruggelopen. Goede kwaliteiten voor export geschikte geschikte uien middel kwaliteit wer den begin deze week verkocht voor 16-18 cent per kg. kenis te ontplooien. Hotel, café, res taurant en bungalowpark zullen aan moderne toeristische eisen moeten voldoen. Hiermede zijn soms betrek kelijk weinig middelen gemoeid, als men denkt aan het presenteren van een goede kop koffie, het inrichten van een gezellig terasje, de aanschaf van een behoorlijk biljard e.d. Steun aan V.V.V. Daar inmiddels de praktijk heeft geleerd, dat het toerisme - zoals eer der opgemerkt - een nieuwe bron van inkomsten en werkgelegenheid vormt, moet het niet meer aan twij fel onderhevig zijn-, dat het noodza kelijk en alleszins verantwoord is de V.V.V.-werkzaamheden krachtig te te steunen. De gemeentebesturen, de V.V.V.'s en de midden- en klein-bedrijven hebben hier dus een taak, waar zij zich niet met luteie bedragen van af mogen maken. De V.V.V.'s hebben een vertrouwde klank gekregen bij het grote publiek in binnen- en buitenland en het moet daarom als een verzuim wor den gekenschetst, indien daarvan niet een goed en ruim gebruik zou worden gemaakt. Door collectieve propaganda en objectieve voorlichting kunnen deze verenigingen veel goodwill kweken, fungeren als een overlegorgaan om de toeristische bedrijvigheid verder uit te bouwen. Er zijn voorbeelden, die aantonen, dat een eendrachtige samenwerking belangrijke resultaten kan opleveren. In het ene geval betrof het een nau we samenwerking met een vervoers bedrijf om de bereikbaarheid te ver beteren, elders een ondersteuning van folkloristische evenementen in voor- en naseizoen. Klopgeest droeg luier... UTRECHT26-10. De Utrecht se politie heeft maandagoch tend om vijf uur een „klop geest" ontmaskerd die bewo ners van een flat aan de Har- ieveldlaan al vele nachten in paniek had gebracht. Ze ver moedden dat hun in Indië be graven voorouders op deze manier contact met hen zoch ten, maar daarvan ivaren de mannen van de surveillance dienst die ze ten einde raad te hulp hadden geroepen, niet zo gemakkelijk te overtuigen. De politie hoorde het geklop zelf ook en toog op onderzoek uil in een flat die een verdieping lager lag. Ook daar bleken de - eveneens Indische - bewo ners al nachten lang geen oog te kunnen dichtdoen dank zij de activiteiten van de klop geest. De politic zocht het nog een verdieping lager en trof daar inderdaad de klopgeest aan.De „geest" ontpopte zich als een opgewekt knaapje van drie jaar, gehuld in een grote ivitte luier, dat zijn overtollige energie botvierde door met zijn ledikantje tegen de muur te rammelen. Het bedje werd midden in de slaapkamer ge zet en de bovenburen konden eindelijk weer rustig gaan sla pen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 9