Sabotage met kaas uit het vuistje? Komt helaas voor. Jaarvergadering sportvereniging „Renesse" was slecht bezocht SPORT VOETBAL Drriscliur I won vuii Kwadendamme (6—2) Dreischor heeft met hekkesluiter Kwadendamme I betrekkelijk wei nig moeite gehad en de blauw-wit- ten behaalden dan ook een ruime 6-2 overwinning. Toch zag het er in het begin helemaal niet naar uit, dat Kwadendamme zo'n grote nederlaag zou gaan oplopen want zij namen gedurende enige tijd zelfs het heft in handen. Na 10 minuten spelen na men zijn dan ook via een doelpunt van M. de Nijs de leiding (0-1) en daar stond men bij Dreischor toch wel even van op te kijken. Dreischor wist echter het intiatief spoedig over te nemen en werd veel sterker. Si mon de Vlieger maakte al spoedig gelijk (1-1) en een kopbal van A. Nuijens betekende prompt 2-1 voor de thuisclub. Met deze stand werd gerust. Een kwartier na de hervat ting leverde een ferme kopstoot van A. Nuijens wederom een doelpunt voor Dreischor op (3-1). Toen Simon de Vlieger alleen doorbrak had de doelman van Kwadendamme geen schijn van kans en de Vlieger scoor de dan ook gemakkelijk het vierde doelpunt (4-1). Na een half uur was het wederom De Vlieger, die de Be- velandse doelman wist te passeren (5-1) en kort voor tijd kon M. de Nijs de eindstand op 6-2 bepalen. Dreischor II wint met 7—3 van 's-H Arendskerke III Dreischor II slaagde er tegen het sterkere Arendskerke niet in om het de gasten erg lastig te maken want de blauw-wi.tten gingen kansloos ten onder. Door Jo van Nieuwenhuize namen de gasten na tien minuten spelen de leiding en dezefde speler maakte er ook 0-2 van. Na een half uur was Hans Geelhoed zo ongeluk kig in eigen doel te schieten, zodat de gasten goedkoop aan hun derde doelpunt kwamen (0-3). Pas kort voor tijd was het Wim Kommer, die de eerste treffer voor Dreischor kon laten aantekenen door goed in te schieten. (1-3). In de tweede helft was een kwartier gespeeld toen Jo van Nieuwenhuize kans zag om zijn derde doelpunt in deze wedstrijd te scoren. Dat betekende 1-4 voor de Zuid-Bevelanders. Dreischor kwam weer even terug en Rinus Kloet maakte er 2-4 van. Toch waren de gasten veel productiever en dat werd tot uiting gebracht in nog drie tref fers. Eerst schoot A. Smits weer raak (2-5) en Dreischor bofte, dat de gas ten ook nog eens een keer in hun ei gen doel plaatsten. (3-5). Jo van Nieuwenhuize maakte er 3-6 van en vlak voor tijd was het weer J. van Nieuwenhuize, die aan alle onzeker heid een einde maakte door de stand op 3-7 voor Arendskerke te brengen. Honderdvijftig keer „onder de lat" Het was voor de keeper van Drei schor I zondag een bijzondere dag want doelman Johan Doeleman had serieus bijgehouden, dat hij in de thuiswedstrijd tegen Kwadendamme 1 precies voor de 150e maal het doel van de blauw-witten verdedigde. Voor deze jeugdige doelman een vrij groot aantal. Hij is overigens nog ze ker niet van plan om het hierbij te laten zitten, want straks gaat hij in Zonnemaire het „Dreisterse" doel opnieuw verdedigen. VELDHANDBAL Dames van Delta-Sport nog steeds ongeslagen Nu de eerste helft van de veld- handbalcompetitie afgesloten is voe ren de dames van Delta-Sport de ranglijst ongeslagen aan. Een prach tig succes, vooral als men weet dat zij tegen de sterkste tegenstanders in de 2e klasse B reeds zijn uitgekomen. In het voorjaar 1971 wordt de veld- handbalcorr.petitie voortgezet. De Zierikzeese dames moeten dan uit komen tegen DHS IT uit Domburg 2 x, Scheldesport uit Terneuzen 2 x, Zeeland Sport en Glympus uit Vlis- singen. De stand in de afdelings 2e klasse B ziet er als vlogt uit: Delta-Sport 6 6 0 0 56-27 12 Marathon II 7 4 0 3 47-30 8 Zeeland-Sport II 4 2 0 2 28-27 4 GSC II 5 2 0 3 35-25 4 Olympus III 3 111 18-19 3 Schelde Sport 4 0 1 3 19-37 1 DHC II 3 0 0 3 4-42 0 Het eerste Zierikzeese herenteam staat nog op een bescheiden plaats in de ranglijst. Delta-Sport is echter in deze eerste helft van de competitie reeds 2 keer uitgekomen tegen de lijstaanvoerders Haringman en Wal cheren, zodat in de 2e helft van de veldhandbalcompetitie een hogere plaats in de ranglijst verwacht mag worden. De stand in de afdelings 2e klasse heren is: Haringman 6 6 0 0 141-42 12 Walcheren II 4 4 0 0 38-31 8 Fortuna II 6 3 0 3 66-69 6 GSC III 3 1 0 2 17-62 2 Delta-Sport I 6 1 0 5 63-87 2 Olympus II 5 0 0 5 28-63 0 Het tweede Delta-Sport team is in de afdelings 3e klasse heren in het bezit van de rode lantaarn. Ook voor het tweede team wordt een betere 2e helft verwacht. De stand luidt: Fortuna III 6 6 0 0 93-48 12 SIOS 7 4 0 3 107-89 8 GSC IV 5 3 0 2 67-55 6 Volharding II 5 2 0 3 60-59 4 Marathon II 4 1 0 3 37-47 2 Delta-Sport II 5 0 0 5 33-66 DAMMEN Damclub Zierikzee won van St. Laurens II (11—9) Zierikzee, van wie J. L. Smalheer, C. Verton. K. B. Hogerland en W. Stoutjesdijk verhinderd waren, be haalde in de le competitiewedstrijd vrijdagavond jl. een overwinning door: J. Huigens-J. Geldof 2-0; M. de Wild-P. van Keulen 2-0; J. Folmer- P. Sinke 1-1; F. Roggeband-K. Ver- maassen 1-1; W. C. Boot-W. de Kroo 0-2; J. A. Verton-P. Lampert 2-0; C. L. Boot-J. Janse 1-1; J. de Jonge- J. Verstraate 2-0; J. Flikweerfcp. Harthoorn 0-2; J. L. Straayer-W. Jobse 0-1. Totaal 11-9. Persoonlijk kampioenschap Z.D.B. le klasse: J. Huigens-W. Koppejan 1-1; J. Folmer-M. de Wild 1-1. ZAALHANDBAL Delta-Sport oefende legen Olympus III 13—7 Op uitnodiging van de Vlissingse handbalvereniging Olympus oefende vooi de komende zaalhandbalcompe titie - start 1 nov. a.s. - het eerste herenteam van Delta-Sport tegen Olympus III. De wedstrijd werd ge speeld in de fraaie Vlissingse sporthal en eindigde in een mooie 13-7 over winning voor de Zierikzeeënaren. Beide partijen speelden fel en attrac tief. Delta-Sport won volkomen ver diend. Olympus kon direct al de score openen met een break-out door een foutieve afspeelbal in de Zierikzeese aanval. Ook de volgende Olympus- aanval leverde een doelpunt op maar Delta-Sport zag het gevaar in en voerde het tempo danig op. Door Jan de Kok (2 x), Huib v. Dalen (2 x) en Bert Swenne werd de stand 2-5 in het voordeel van de Zierikzeese he ren. Nadat Olympus een tegenpunt had gemaakt zorgden opnieuw Bert Swenne (2 x) en Theo de Looze voor een ruststand van 3-8 voor Delta- Sport. In de volgende tien minuten wist Olympus in te lopen tot 7-8. Toen echter Huib van Dalen gezorgd had voor 7-9 ging het weer beter met Delta-Sport. De verdediging stopte elke Olympus-aanval terwijl eerst Joop Goedhart (3 x) en Theo de Loo ze eindstand brachten op 13-17 in het voordeel van Delta-Sport. VOLLEYBAL Delta Sport II-Wcsbaak 2-2 Het tweede damesteam van Delta- Sport speelde maandagavond een thuiswedstrijd tegen Westbaak uit Oude Tonge. In de eerste set leek het er op dat de dames uit Oude Tonge met ruim verschil in setstanden zou den gaan winnen, maar in de tweede set al kwamen de Delta-Sport-dames goed terug en zij wisten deze set na spannende strijd zelfs te winnen. Ook de derde set wist D.S. in winst om te zetten maar de vierde set werd weer een overwinning voor de dames van Wesbaak, zodat de wedstrijd eindig de in een 2-2 gelijk spel. Delta Sport-MEVO 3-0 Maandagavond bond het heren team van Delta-Sport in een thuis wedstrijd de strijd aan tegen Mevo. Dit was dus een bijzonder „Zierik zeese aangelegenheid". Mevo kwam aardig voor de dag ondanks het feit dat deze vereniging dit jaar voor het eerst met een heren-volleybalteam in de competitie uitkomt. Delta- Sport behaalde echter de volle winst door drie sets achter elkaar te Win nen. Uitslag dus 3-0 in het voordeel van Delta-Sport. Het eerste dames en herenteam van D.S. zijn nu beiden nog ongesla gen. Delta Sport I (dames) bezoekt Intermezzo (Middelharnis) Delta-Sport I (dames) bezoekt za terdagmiddag a.s. Intermezzo in Middelharnis. De verwachting is dat de Zierikzeese dames ook nu weer de puntjes mee naar huis zullen ne men. All-Ready I ontvangt Swift III (Middelburg) Zaterdagmiddag a.s. speelt All Ready I op het sportpark Bannink haar derde achtereenvolgende thuis wedstrijd en voor deze gelegenheid komt het Middelburgse Swift III op bezoek. De oranje-zwarte bezoekers staan nog puntloos onderaan de ranglijst en dat zou voor All Ready een goede gelegenheid moeten kun nen betekenen om dit uit te buiten. Wanneer de Zierikzeeënaren er na melijk in zpuden slagen om Swift met een nederlaag naar huis te stu ren, zou dat twee kostbare punten betekenen. Zou daarentegen Swift III tot haar eerste winst komen, dan komen de rood-zwarten erg wankel te staan, want dan wordt de onder linge afstand tussen de thuisclub en Swift III wel erg klein. Wanneer de Zierikzeeënaren zaterdag weer spe len voor wat ze waard zijn, moet het mogelijk zijn om een kleine zege te bewerkstelligen. Als dat het geval zou zijn ligt de weg naar de midden moot verder open. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 1 november luidt: 4e klasse H: Zierikzee-Sluiskil (half 3); Walcheren-Oostburg; Corn. Boys-NoormannenBiervliet-Hans- weertse Boys; Koewacht-Zeelandia. Res. 3e klasse D: Zeelandia II- RCS II; Zeeland Sport II-Breskens II; RKVVU II-Middelburg III; HVV "24 II-Goes II. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie, Het programma voor a.s. zondag I november luidt: le klasse: Hoofdplaat I-DFS I (14 u., M. M. de Schepper); Philippine i- Renesse I (14 u., W. E. B. Tax); Luc tor I-RIA I; Lewedorpse Boys I- Schoondijke I; IJzendijke I-Dom burg I; Hulsterloo I-Aardenburg I. 2e klasse B: Zonnemaire I-Drei- schor I (14.30 u., L. Baaijens); Kwa dendamme I-Renesse II (14.30 u., E. M. Huisse); Luctor II-Middelburg IV Patrijzen I-Robui' I; Zeelandia III- Cortgene I; Volharding I-Domburg II. 3e klasse D: SVOWK I-Dreischor II (14.30 u., M. E. Tuinman); Patrij zen II-Zierikzee III (12 u., G. Kor- suize); Volharding II-DFS II (14.30 u., W. Bras); 's Heer Arendskerke III -Kwadendamme II. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 31 oktober luidt: le klasse: Middelburg V-MEVO I (15 u., M. A. Lindhout); Wemeldinge I-Bevelanders I; Wolfaartsdijk I- Arnemuiden II; Veere I-Heinkens- zand I. 2e klasse A: Brouwershaven I-We meldinge II (15 u., R. v. d. Wateren); ZSC I-Yerseke II (15 u., L. Juffer mans); Duiveland I-Kruinitigen I (15 u.. M. N. Krijger); Bruse Boys I- SKNWK I (15 u., J. de Winter); Borssele I-WIK I (15 u., J. Louwer- se); Rillandia II-Colijnspl. Boys I. 3e klasse A: WIK II-Wolfaartsdijk II (15 u., D. Schipper); SSV II-Bruse Boys II (15 u., F. J. v. d. Hart); Kloe- tinge III-Wissenkerke II. We hebben het natuurlijk niet over militaire sabotage. Er is nog nooit een kanon gevonden met kaas in de loop. Kaas uit het vuistje is gelukkig onbesmet en a-politiek en gewoon een lekker brok gebleven.We doelen hier op de huiselijke sabotage: vrouwen die te weinig kaas kopen zodat vader tevergeefs met zijn mes naar de koelkast sluipt. Gun 't die man noul Neem een extra stukje speciaal voor hem. Voorv z'n vuistje. Hij zal dankbaar zijn. 4e klasse A: MEVO II-DFS IV (15 u., J. M. Geelhoed). J unorencompetitie Groep A I: Steen A I-Zierikzee A I (15 u., A. E. M. Goossens); Arne- muiden A I-Vogelwaarde, A I; Vlis- singen A I-Middelburg A I; Zeeland Sport A I-Terneuzen A I; Terneu- zense Boys A I-Goes A I; Oostburg A I-Wissenkerke A I; HVV A I- Axel A I. Groep A VI: Zierikzee A II-MEVO A I (13.30 u.); SKNWK A I-Duive- land A I (15.30 u., J. Hagesteijn); Re- nesse A I-WIK A I (15.30 u.); DFS A I-Bruse Boys A I (15.30 u., M. Knot). Groep B X: Zierikzee B I-Duive- land B I (14.45 u.); WIK B I-Bruse Boys B I (13.45 u.); Brouwershaven B I-Dreischor B I (13.45 u.); SKNWK B T-MEVO B I (14.25 u., K. Bau- mann); Renesse B I-DFS B I (14.25 uur). Groep B XI: Britse Boys B II- MEVO B II (13.55 u.); DFS B II-Zie- rikzee B III (14.25 u.). Zonnemaire I-Dreischor I Zondagmiddag 1 november a.s. is het weer zover. Dan gaan de oude rivalen, Zonnemaire I en Dreischor I elkaar in Zonnemaire bekampen en elkaar de eer betwisten, wie toch eigenlijk wel de sterkste is. Dat is door de jaren heen al zo geweest, doch de rivaliteit is lang niet meer zo goed merkbaar dan bijvoorbeeld 10 jaar geleden. Dan waren de ont- hoetingen tussen de blauw-witten en de rood-gelen ware krachtmetingen en ging het nog er eens hard aan toe. Daar komt nog bij, dat de kracht van beide ploegen sterk is afgeno men en zowel Dreischor als Zonne maire spelen in de tweede klasse van het afdelingsvoetbal maar een zeer bescheiden rolletje. Op de ranglijst staan beide elftallen bijna gelijk en eigenlijk staat er'ook zondag niet veel op het spel. Dreischor zowel als Zonnemaire worden geen kampioen en zullen zeker ook niet degraderen. Vandaar: er staat weinig op het spel, maar toch moet het treffen tussen deze beide rivalen als een eilande- lijke derby worden aangemerkt. Dat het er in ieder geval 'sportief naar toe moge gaan. De belangstelling zal in 'ieder geval wel grootzijn want dat is ook in het Verleden nóg nooit anders geweest. SCHAKEN Onderlinge competitie T.O.G. In de vorige week gespeelde wed strijden werden de volgende resul taten geboekt: A. van den Berge-Th. Muller; M. Houkamp-E. Vetter 1-0; L. Houkamp-A. P. C. Verton 1-0; w! Kootstra-R. Haeck 1-0; P. M. van de Velde-ds. D. Bremmer, afgbr. Vrijdag 30 oktober speelt een acht tal van T.O.G. haar eerste competi tiewedstrijd in de Zeeuwse Schaak competitie tegen Zierikzee. Voor Bruinisse zullen uitkomen: B. de Ruiter, Th. Muller, A. P. C. Verton; M. Houkamp; A. van Wezel; A. J. Deurloo; A. van den Berge en H. van den Berge. Een beeld van de Verlengde Molen straat te Bruinisse in 1916. Schaakver. „Zierikzee" De uilslagen van de wedstrijden voor de competitie luiden: Groep A: Scheele-Tromperl 1-0; Schieltekalte-Sleketee 0-1; van der Westen-Krijger 0-1Hoogslratè-No- let 0-1. Groep B: Vleeshouwer-Blom 1-0; Hogerheijde-Vis 1-0; Vasseur-v. d. Ende 0-1; Tak-Izeboud 1-0. Jeugdgroep: Jan Koster-Freddie Donker 1-0; Oscar Korstanje- André Koster 0-1. A.s. zaterdagmiddag speelt Zierik zee I tegen Axel I te Axel. De sa menstelling van het tiental luidt: J. v. d. Ende; C. J. M. Nolet; J. M. Bevelander; O. E. Vleeshouwer; P. C. Tak; A. M. v. d. Westen Jr.; R. P. Hogerheijde; H. Uil; M. Krijger. A.s. vrijdagavond speelt Zierikzee II tegen Bruinisse I te Bruinisse. Het achttal is als volgt samenge steld: A. v. d. Westen; P. F. Trompert; W. Vis; A. J. L. Blom; J. Steketee; J. Vasseur; P. Izeboud. Zowel Zierikzee I als Zierikzee II komen waarschijnlijk met één man te weinig uit. zodat in beide wed strijden Zierikzee met een 1-0 ach terstand de strijd zal moeten aan binden. Kleedlokaal krijgt een opknapbeurt RENESSE, 18-10. Maandagavond hield de s.v. Renesse in „Het Wapen van Zeeland" te Renesse de jaar vergadering. Voorzitter de heer H. J. Simons en secretaris de heer J. Da- ïebout ontbraken wegens werkzaam heden elders, zodat vice-voorzitter, de heer J. Verboom, deze avond de leiding had, en de heer R. Boerma de taak van de heer Dalebout waarnam Be opkomst van de leden was matig. Zestien belangstellenden waren aanwezig toen de heer J. Verboom de vergadering opende. Na allen welkom geheten te hebben overzag hij de resultaten van de verschillen de elftallen. Wat betreft de junioren: de start is slecht geweest. Er waren te weinig spelers en het is voorge komen dat men met 10 man heeft moeten spelen. De laatste tijd gaat het echter veel beter. Een moeilijk heid rond de junioren noemde de heer Verboom de clubscheidsrech- ters. Het is volgens hem voorgeko men dat hierdoor de eigen club was bevoordeeld. „We moeten er in be rusten" meende hij. Met het tweede elftal is het nog lang niet zoals het wezen moet. Daar zondag niet alle spelers zich te gen de scheidsrechter hadden kun nen beheersen, waarschuwde de vi ce-voorzitter hier tegen. „Het kost ons boetes en bovendien schiet je er toch niets mee op" merkte hij ver manend op. Het eerste elftal draaide verleden week tegen de koploper RIA W bij zonder goed maar zondag werd weer een teleurstelling te zien gegeven. De heer Verboom deelde mee dat de nieuwe elftalcommissie, bestaan de uit de heren M. Kooman, A. v. d. Roest en J. Verboom goed draait. Kleedlokaal Na deze mededeling volgde een discussie over de toestand van het kleedlokaal. De heer J. v. d. Hoek stelde voor een nieuwe brilmanteling aan te brengen of de zaak geheel te vernieuwen. Hij vond het kleedlo kaal een blamage voor de vereniging Hij wilde eigen initiatief van de le den. De heer Verboom antwoordde dat hiervoor veel geld nodig is, waarop de heer V. d. Hoek zich af vroeg waar dan toch dc opbrengst van het in de zomer gehouden cam pingvoetbaltoernooi blijft. Penning- meesteresse mevr. Vlaander-Kap pers wees op de stijgende uitgaven voor de vereniging. De heer V. d. Roest wilde het, als het toch moest dan ook meteen groots aanpakken. De heer W. Hoogerhuis zag een mogelijkheid in Totogeld, waarop de heer Verboom antwoordde dat men dan toch nog duur uitkomt omdat de Totocommissie dan eisen gaat stellen De heer Hoogerhuis sprak wat be treft de toiletten van een noodtoe stand. „Er wordt ook veel vernield" stelde de heer W. Krijger, waarop de heer Verboom, inhaakte met de me dedeling dat hier echt niet altijd de zomergasten schuldig aan zijn. De heer D. Bezuyen wilde ernaar stre ven het bestaande lokaal op te knap pen en zou al erg blij zijn met dou ches. De heer Boerma wilde een commissie in het leven roepen om de mogelijkheden na te gaan. Uiteinde lijk werd besloten tot het geven van een opknapbeurt. De heer J. v. d. Hoek wilde zich er voor inzetten en kreeg hierbij de steun van 2 leden. Uit het verslag van de kascommis- sie bleek, dat deze in prima staat verkeert. De heer D. Bezuyen com plimenteerde de penningmeesteresse hier mee. Be jaarlijkse feestavond Er waren vrijwel geen ingekomen stukken en bij de voorkomende za ken was de jaarlijkse feestavond punt van diskussie. Van de feest avond, die in het najaar gepland was moest voorlopig worden afgezien. Reden was het te laat aanvragen van een gezelschap. „We weten ook niet wat we ermee aan moeten", stelde de heer Verboom. Hij hoopte dat ook de leden zullen inzien dat dit een groot probleem was. Misschien kan de avond in januari of februari georganiseerd worden. De heer R. Boerma gaf hierna een verslag van het werkelijk zeer suc cesvol verlopen campingvoetbal toernooi. Hij prees de voorberei dingscommissie, de eigen leden, die hadden meegewerkt en de heer Hou- ting, die voor de uitvoering had zorg gedragen. Volgend jaar zal zeker weer een toernooi worden gehouden, vermoedelijk in de week van 12 tot 17 juli. De beker is men echter definitief kwijt aan camping „Schouwen". Rondvraag Bij de rondvraag kwam de kwestie van het afzeggen van spelers bij af keuringen ter sprake. De nieuwe elf- talcommisie stelde bij monde van de heer A. v. d. Roest voor een centraal punt te nemen, waar men kennis kan nemen van afkeuringen. Beslo ten werd inderdaad een centraal punt in te stellen, terwijl telefonisch kan worden geïnformeerd op nr. 473 tussen 9.30 en 12 uur. De heer Bezuyen was verontwaar digd over de toestand van de ballen- vangers en het veld. Hij uitte kritiek op de gemeente Westerschouwen. Terwijl de subsidie gelijk blijft, wordt de huur wel met f 75 verhoogd De heer Bezuyen stelde voor de f 75 niet te betalen voor er wat aan veld en ballenvangers is gedaan, maar van bestuurszijde vond men dit niet de juiste weg. Ook het gras blijkt niet altijd in de juiste staat. Dan is het te lang, dan te kort. De heer W. Krijger gaf hierop een uiteenzetting van de moeilijkheden voor de ge meente al haar grasperken goed bij te houden. Nadat de heer Verweel nog hulp had gekregen voor de juniorentrai ning sloot de heer J. Verboom de vergadering, na nogmaals te hebben gewezen op de schadelijke gevolgen die voortvloeien uit onheus gedrag t.o.v. een scheidsrechter, die toch on der alle omstandigheden baas op het veld blijft. LANDBOUW EN VEETEELT Aangifteplicht rtinderleukose DEN HAAG, 28-10. Het ministerie van landbouw en de daaronder res sorterende veeartsennij kundige dienst gaan na welke veterinaire en juridische mogelijkheden er zijn om leukose bij runderen on der dc wer king van de veewet te brengen, zo dat aangifte van deze ziekte ver plicht zou worden. Van de kant van de veeartsennij kundige dienst is dit onderwerp al enige malen aangesne den in de raad voor veterinaire aan- gelegendheden. Minister Lardinois heeft zijn fiat gegeven aan het on derzoek naar de mogelijkheden, nu op drie veehouderijbedrijven in ons land sterke verdenking van leukose- besmetting bestaat bij geïmporteer de gebruikskoeien, met name Jerseys Grote brand verwoest meubel toonzalen 's HEERENBERG, 28-1. Omstreeks kwart over twaalf woensdag is alarm geslagen voor een grote brand in de mcubcltoonzalen van de firma Nuy in 's Hecrenbcrg. Toen dc brandweer arriveerde, stond het complex, dat enkele hon derden vierkante meter groot is, reeds in lichterlaaie. Toonzalen en inventaris gingen geheel verloren. Het vuur is ontstaan in de afdeling spuiterij, een afdeling die enkele maanden geleden in gebruik werd genomen. Daar dc eigenaar van het bedrijf tijdens de brand niet aanwezig was, valt omtrent de omvang van de schade niets te zeggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4