AGENDA Druk bezochte ouderavond Rijksscholengemeenschap Zierikzee STREEKNIEUWS Vloten op zoek naar mosselzaad op de Zeeuwse stromen Enquête over „Lezen door ouders en jeugd" ZIERIKZEE, 28-11). De aula van het schoolgebouw in de Manhuis straat was dinsdagavond vrtfwel tot de laatste plaats bezet. Deze grote belangstelling gold de door de ou dercommissie van de Rijksscholen gemeenschap ,,Prof. Zeeman" te Zie rikzee georganiseerde ouderavond. De voorzitter van de commissie, de heer F. J. van Hoofstadt Ing., gaf in zijn openingswoord een overzicht van het commissiewerk gedurende de afgelopen anderhalf jaar. Vastge steld werd daarbij dat de oudercom missie thans - volgens de voorschrif ten - een „deel van de school" is ge worden. De werkzaamheden van de „samengesmolten" commissies gin gen van start op 25 april van het vo rig jaar. Er werd acht maal verga derd. Punten van bespreking waren de afgelopen periode onder andere: herdenking van het schooljubileum, de ruimtelijke moeilijkheden, dienst regeling R.T.M., bouw noodlokalen, schoolfonds, werkweken en reisje van de leerlingen, wijzigingen in het lerarenkorps en nog vele andere za ken. Gewezen werd op de sterke toe name van het aantal leerlingen. De 500-grens - verwacht in 1975 - is dit schooljaar reeds gepasseerd. Mede naar aanleiding van deze belangrijke en onverwachte uitbreiding van het aantal leerlingen heeft de oudercom missie intussen het verzoek dat aan de minister is gericht voor de bouw van een nieuwe school, met „kracht van argumenten" ondersteund, aldus deelde de voorzitter mee. Enquête Onder de leerlingen van de klas sen 4 ULO A en 4 ULO B, 3 Ath., 3 HAVO A, 3 HAVO B, A 4, B 4, A 5 en BV 5 werd op initiatief van de leraar Nederlands, conrector E. Leeflang, een enquête gehouden over de stand van zaken wat betreft het „lezen thuis", door leerlingen en ouders. Alle aanwezigen kregen een gestencild overzicht van de resulta ten van dit onderzoek; dit overzicht werd door de heer Leeflang gehan teerd in een korte causerie over het onderwerp „Kan de school het al leen?" Bij de enquête waren in totaal 172 leerlingen betrokken. Gebleken is o.a. dat er weinig verband bestaat tussen levensovertuiging en het le zen van een bepaalde krant. Over het algemeen werd een sterke be langstelling voor het nieuws uit ei gen streek geconstateerd. De „Zie- rikzeesche Nieuwsbode", zo is ge bleken, is op Schouwen-Duiveland veruit het meest gelezen blad, ge volgd door Algemeen Dagblad en P.Z.C. De grootste belangstelling van de ouders is, althans volgens de leerlin gen, gericht op het binnenlands nieuws, gevolgd door buitenlands nieuws, sport en niet te vergeten: fa milieberichten. Voor deze laatste ca tegorie „nieuws" bestaat bij de jeugd zelf weinig belangstelling. Al weer volgens de door de leerlingen verstrekte gegevens hebben de ou ders weinig belangstelling voor de kunstpagina. De weekbladen Weekbladen: de belangstelling voor het damesbladenkwartet - vier bekende namen - spant de kroon. „Vrij groot" kan het aantal „gebrui kers" van de grootste „kijk' bladen worden genoemd. Opmerkelijk lijkt de geringe interesse voor de opi niebladen, hoewel deze bladen toch wel de meeste informatie verstrek ken. Speciale sportbladen worden weinig gelezen. De belangstelling van jongeren voor jeugdbladen neemt af. Voor 65 jaar.... RILLAND BATH. In de Engelse polder werd, wegens gebrek aan wa ter, een waterput uitgebaggerd en dieper gemaakt. Op vrij aanzienlij ke diepte kwam men terecht op een boomstam die dagtekent uit de tijd voor de overstromingen van 1530 en 1532, waarbij een aantal dorpen door het water werd verzwolgen en de eenmaal bloeiende stad Reimerswaal haar langzame ondergang tegemoet ging. HAAMSTEDE. Als een bijzon derheid kan worden vermeld dat bij een ingezetene alhier, voor de twee de maal in dit jaar dagelijks nog volkomen ontwikkelde, rijpe fram bozen geplukt worden. ST. PHILIPSLAND. Hedenavond raakte een kar met biggen met paard en eigenaar van de dijk in een diepe sloot. Spoedig kon men de biggen uit hun benarde positie bevrijden. Minder gemakkelijk ging het met het paard, maar na enige pogingen lukte het toch. Het ongeval, dat zich in het begin ernstig liet aanzien, viel toch nog mee. WAALWIJK. Aan een firma te Waalwijk is'een levering opgedra gen van 7000 paar schoenen ten be hoeve van het Russische leger. Tegenwoordig verschijnen er re gelmatig berichten over reuze sui kerbieten. 65 jaar geleden kende men dit verschijnsel ook al: DREISCHOR. Als een bijzonder heid kan worden gemeld dat in deze gemeente een suikerbiet werd gedol ven die een lengte had van ruim een meter. ZONNEMAIRE. Te Zonnemaire kon men deze dagen het nieuwe postkantoor in gebruik nemen. Voor al is het te prijzen dat het telefoon kantoor gescheiden is van het post kantoor zodat men nu ongehinderd kan telefoneren en telegrammen kan opgeven. Een net en praktisch ge bouwtje is Zonnemaire rijker ge worden. Vraagpunten De heer Leeflang wees naar aan leiding van deze enquête op enige vragen die men in dit verband zou kunnen stellen. Bijvoorbeeld: op welke bladen zou een gezin met stu derende kinderen nu eigenlijk ge abonneerd moeten zijn. Is het in dit verband begrijpelijk dat kinderen soms weinig algemene ontwikkeling meebrengen, en: „kan er een corre latie zijn als gevolg van de belang stellingssfeer van de ouders en het gaan van de kinderen bijv. naar het Atheneum". Het onderzoek had verder betrek king op lid zijn van een bibliotheek, het bezoeken van musea, toneel- en filmvoorstellingen. Opnieuw is ge bleken dat men kennelijk voor het bezoeken van een toneelvoorstelling kampt met een wel zeer hoge „drem pel". Deze „drempel" is vooral een obstakel voor ouderen. De jeugd stapt er wat gemakkelijk overheen. Van de 172 leerlingen wisten er 135 wel op welke politieke partij de ou ders stemmen. Slechts 17 konden daarbij aangeven waarom bij die ouders die bepaalde politieke voor keur bestaat. De resultaten van de enquête we zen intussen duidelijk in de richting dat „de school het niet alleen kan". De heer Leeflang stelde in dit ver band o.a. „leraren zijn ook maar ZIERIZEÊ/BRUINISSE, 28-10. Wie maandagmorgen op de haven te Bruinisse vertoefde, zag daar het zelfde mooie beeld, dat zich altijd vertoont, wanneer de traditionele mosselfeesten worden gehouden. Een „skyline" van uit de haven vertrekkende en in formatie varende mcsselschepen meer dan 50 in totaal vooral uit Yerseke en Zierikzee, maar ook uit Bruinisse, omdat door Onbemand liehtplatform vervangt het lichtschip Goeree DEN HAAG, 28-10. Het lichtschip „Goeree" zal in de tweede helft van 1971 worden vervangen door een stalen liehtplatform, dat onbemand zal zijn en waarvan de werking ge heel automatisch zal geschieden. De bouiv en het plaatsen van dit lieht platform hebben ruim 5 miljoen gulden gekost. De exploitatie-kosten van dit platform zullen, onder meer door het niet meer benodigd zijn van bedie nend personeel, belangrijk minder bedragen dan de exploitatie van een lichtschip. Alleen reeds door het ontbreken van personeelskosten be draagt de jaarlijkse bezuiniging op de defensiebegroting om en nabij de 400.000 gulden. Moeilijkheden in Tibet NEW DELHI, 28-10. Het Tibetaan se radiostation Lhasa heeft melding gemaakt van een „groep vijanden", die in het westelijk deel van Tibet actief zou zijn geweest, maar reeds is onderdrukt. Al eerder meldde het radiostation anti-Chir.ese activiteiten in Tibet, maar het is voor de eerste keer dat deze voorkomen in het gebied van Ngari, dat grenst aan India en Nepal. „De revolutionaire activiteiten zijn resoluut onderdrukt en het bestuur door het proletariaat is onaangetast gebleven", aldus Radio Lhasa. N.A.M. stak f 65 milj. in continentaal plat DEN HAAG, 28-10. Sedert maart 1968, in welke maand het ministerie van economische zaken de eerste op sporingsvergunningen voor het con tinentaal plat verstrekte, heeft de Nederlandse Aardolie Maatschappij aan exploitatieboringen en seismisch onderzoek met inbegrip van de indi recte kosten ongeveer 65 miljoen gulden uitgegeven. Daar met de boorwerkzaamheden nog wordt doorgegaan, zal dit bedrag nog met miljoenen guldens stijgen, zo deelt de N.A.M. in een overzicht van haar werkzaamheden op het plat mede. Sedert april 1968 heeft de N.A.M. elf zeeboringen op het continentaal plat verricht. Ontwerp-resolutie tegen rassendiscriminatie NEW YORK, 29-10. Nederland, Engeland, Frankrijk, Luxemburg, Canada, Brazilië eh Uruguay heb ben woensdag in de sociale com missie der Verenigde Naties een ont werp-resolutie ingediend waarin alle vorm envan rassendiscriminatie, in het bijzonder de apartheid in Zuid- Afrika, worden veroordeeld. Op de regeringen wordt een beroep gedaan onverwijld een eind aan deze discri minaties te maken. Scheepvaartberichten Acmaea, 24-10 te Bodo. Ameland, 26-10 190 m. n. Benghasi. Camitia, 26-10 85 m. w. Tanger. Diloma, 26-10 530 m. o.n.o. Singapore Gulf Swede, 26-10 van Duinkerken naar Bantrybay. Geeststar, 27-10 verw. Preston van St. Lucia. mensen. Ondanks 'n samenspel met de ouders weet je soms niet wat dat samenspel nu eigenlijk is". Vast staat wel: hoe minder de ouders bij de vorming stimuleren, des te meer moeten anderen doen. En natuur lijk: lechten van de ouders scheppen ook verplichtingen. Nadat een pauze was gehouden werden nog wat vragen van ouders naar aanleiding van het praatje van de heer Leeflang verder in diskussie gebracht. Ter sprake kwam hierbij o.a. vormingswerk - met een toelich ting door de heer Ranft van de Out ward Bound School. Wat betreft dit vormingswerk: het gaat vooral om de bewustwording in het „achter land": in milieu en school Verder werd naar voren gebracht - de heer J. Lustig - de wenselijkheid van een schoolmededelingenblad voor de ou ders. Bij de bestuursverkiezing werden als lid van de oudercommissie ge kozen: mevrouw E. A. de Kup-Bos te Haamstede, mevr. H. van Sluijtcrs -Jonker te Noordwelle en de heer J. Pomper te Zierikzee. Deze leden ko men in de plaats van mevr. J. C. v. d. Giaaf-van Westen en de heren Van Hoofstadt en Lustig, die aftre dend en niet herkiesbaar waren. De heer Leeflang mocht een boekebon in entvangst nemen voor zijn bijdra ge aan deze druk bezochte ouder avond. de opziener der Visserijen de ver gunningen waren uitgereikt om ge durende een week van 26-30 oktober te vissen naar mosselzaad op de Zeeuwse Stromen. De schepen vormden, al waren ze dan niet gèpavoiseerd, een prachtig gezicht en gaven een indruk uit wel ke kapitale schepen deze Zeeuwse mcsselvloot bestaat, varend uit de haven van Bruinisse tot ver op het Krammer en op het Volkerak, want de meeste schepen zochten het voor de mosselzaadvisserij toch maar weer op het Volkerak, waar de vori ge malen, met succes werd gevist. Het succes voor de vissers was echter niet groot meer. Vorige keer is wel zoveel weggevist, dat men echt kon merken, dat de banken niet onuitputtelijk zijn. De een had daar bij meer succes dan de ander. Staking bij Franse posterijen PARIJS, 28-10. De ongeveer 328 duizend werknemers bij de Franse posterijen zijn de eerste van een reeks stakingen van vierentwintig uur begonnen ter ondersteuning van eisen voor hogere lonen, kortere werktijden en betere arbeidsomstan digheden. In Marseille gaf bijna 100 procent van de havenarbeiders gehoor aan een oproep voor een staking voor wijziging in het pensioenstelsel en aanpassing van het minimum garan tieloon. Zuidslaaf sprong uit rijdende trein VENLO, 28-10. Teneinde zich aan een mogelijke arrestatie te onttrek ken, is de 33-jarige Zuidslaaf Milan S. op het baanvak Kalden-Kirchen- Venlo, op Venlo's grondgebied, uit de rijdende internationale trein Keulen- Rotterdam gesprongen. S„ die van een vakantie in zijn land op weg was naar Vlaardingen waar hij werkzaam is, werd vrij ern stig gewond. Naast een beenbreuk kreeg hij een diepe hoofdwond. Hij is per ambulanceauto naar het zieken huis te Venlo overgebracht. De Zuidslaaf kwam tot deze daad toen de Duitse beambten in de trein zijn papieren controleerden kreeg hij argwaan, omdat de Duitsers tegelijk het Duitse opsporingsregister raad pleegden. Hierin stond S. namelijk; gesignaleerd. Grote olievlek nabij Engelse stranden LONDEN, 28-10. Op 8 km van het strand van Brighton en Hove, aan de Engelse zuidkust, is woensdagmor gen een grote olievlek gesignaleerd. Men weet niet zeker of de olie af komstig is van de gestrande „Pacific Glory", de tanker waarop in het weekeinde, na een aanvaring bij het eiland Wight, een brand woedde. Aangezien de vlek uit westelijke richting komt en plaatselijk met rei nigingsmiddelen bewerkt schijnt te zijn, is het zeer aannemelijk dat de olie uit de reservoirs van de „Pacific Glory" komt. Kleuter door leeuwen verscheurd BELGRADO, 28-10. En kind van 18 maanden is maandag in de die rentuin van de Zuidslavische plaats Osjjek door leeuwen verscheurd. Een M-jarig meisje werd ernstig gewond. Het kind was bij de leeuwenkooi onder het hekwerk doorgekropen en de leeuwen trokken het in de kooi. Het meisje, dat met het kind de die rentuin bezocht, probeerde het kind te redden. Voor haar leven wordt ge vreesd. Het ongeluk gebeurde vlak voor dat de leeuwen gevoerd zouden wor den. Drama le Dortlrin-ht DORDRECHT. 28-10. Op de trap van haar ouderlijke woning in de Eduard Douwes Dekkerstraat te Dordrecht is woensdag tegen de avond de 18-jarige gezinsverzorgster Marie Tholenaars met drie pistool schoten om het leven gebracht door een jongeman op wiens avances zij niet wilde ingaan. De dader, R. Z. uit Dordrecht, liep na zijn daad hard weg en schoot zich in een brandgang in de buurt een kogel door het hoofd Dodelijk ongeval op baggermolen VLAARDINGEN, 28-10. Bij het verhalen van een baggermolen in de Nieuwe Maas bij de Eerste Neder landse Coöperatieve Kunstmestfa- briek (E.N.C.K.) in Vlaardingen is woensdagmiddag de 58-jarige schip per Ph. Schram uit Werkendam ver wond. Een kabel brak, en het slacht offer kreeg deze enige malen om het lichaam. Hij overleed in het Holy- ziekenhuis. Oudheidkundige bodem vondst in Califoinië LOS ANGELES, 27-10. In de woes tijn van Mojave in Zuid-Californië heeft men een prehistorische oven met stenen gebruiksvoorwerpen ge vonden, waaruit de oudheidkundige Louis Leaky afleidt, dat er meer dan 120.000 jaar geleden al mensen in Noord-Amerika hebben gewoond. De oven werd onder zeven meter aarde en zand aangetroffen. Maatregelen tegen luchtpiraterij LONDEN, 28-10. Engeland heeft veiligheidsmaatregelen tegen vlieg tuigkapers opgevoerd en veiligheids deskundigen gestuurd naar een aan tal buitenlandse vliegvelden waar Britse maatschappijen op vliegen. Dit verklaarde minister van handel Michael Noble woensdag in ant woord op vragen uit het parlement over de veiligheidsmaatregelen die zijn genomen na een reeks succes volle kapingen door Palestijnen. Joost van den Vondel-prijs voor Duitse hoogleraar HAMBURG, 28-10. De Joost van den Vondel-prijs is voor het jaar 1970 toegekend aan de Duitse oud hoogleraar profesor Franz Petri, die zich vooral door zijn onderzoekingen op het gebied van de Nederlandse geschiedenis bekendheid heeft ver worven. Deze prijs van 10.000 mark wordt ieder jaar door de universiteit van Münster toegekend aan personen, die zich onderscheiden hebben in het Nederduitse-Nederlandse-Vlaamse cultuurgebied. ZIERIKZEE Delta-Sport richt gymnastiek-herenafdeling op Bij de onlangs door Delta-Sport georganiseerde conditietest, kwam van de kant van enkele mannelijke deelnemers de vraag hoe zij hun conditie konden verbeteren. Er is wel de zogenaamde „huisvrouwen gymnastiek", maar voor heren heeft Delta-Sport niet iets dergelijks. Del ta-Sport wil, nu er kennelijk be hoefte aan is, een herenafdeling op richten. Een aantal mannen heeft zich reeds opgegeven en er zal ook spoedig gestart kunnen worden. De ze afdeling zal zich vooral op con ditie-verbetering toeleggen, zodat iedereen welko mis. Mochten er nog meer liefhebbers zijn; voor inlich tingen: J. J. Hoogstrate, Calandweg 35, Zierikzee. Tel. 2886. Deelnemers topkadercursus Aan de door de L.C.C. georgani seerde vierde topkadercursus, de cursus om agrariërs de nodige ken nis bij te brengen om straks hun be- stuursplaatsen in het bedrijfsleven op coöperatief en agrarisch gebied succesvol te kunnen innemen, ne men voor Schouwen-Duiveland deel de heren C. J. den Boer te Zonne maire en J. K. Goemans te Zonne maire en J. J. Vasseur te Zierikzee. Van St. Philipsland neemt de heer P. L. Timmers deel. Zeeuwse Groentetelers Organisatie Op dinsdag 3 november wordt een vergadering gehoudën van de Ver eniging van oudleerlingen der Tuin- bouwcursus, in het Huis van Nassau. Als spreker treedt op de heer P. Meeuwse van het Consulentschap voor de Tuinbouw te Goes over het onderwerp: „Bemesting via de re genleiding en toediening van kunst mest via nieuwe wegen". De C.A.V. Op de wegen van Schouwen-Dui veland ziet men dit jaar dagelijks tankwagens van de SOL uit Utrecht. De C.A.V. Schouwen-Duiveland be trekt van deze maatschappij haar veevoeders, die het produkt op de veehoudersbedrijven in bulk afleve ren. De veevoederomzet van het Zie- rikzeese bedrijf is het laatste jaar verdubbeld. Naast aardappelen en granen gaat de C.A.V. ook uien afzetten. Plm. 100 ha. op Schouwen-Duiveland ge teelde uien zullen coöperatief hun weg naar de consument vinden. KERKVVERVE Gezamenlijke vergadering N.C.V.B. afdelingen Op woensdag 21 oktober vergader de de N.C.V.B. afdeling Kerkwerve in het verenigingsgebouw. De afde ling Haamstede was dit keer de gast van Kerkwerve en gezamenlijk werd een lezing beluisterd over „Nes Amin - een'christelijke nederzetting in Israël". De presidente, mevr. Viergever, opende de avond met het laten zin gen van Psalm 95 1, 4 en gebed. 'Ze las hierna een gedeelte uit Excodus en hield n.a.v. het gele/ene een me ditatie met als hoofdgedachte „Gods plan op Gods tijd". Ze bracht dit in verband met de problemen van de staat Israël en de huidige moeilijk heden. In aansluiting hierop werd Gez. 186 1 gezongen. Hierna heette de presidente alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de dames uit Haamstede die naar Kerkwerve gekomen waren en de spreker de heer Lam. Spreker hield een inleiding over de ontmoetingen tussen Joden en christenen in de loop der eeuwen. Dat het antisemitisme niet iets is van de laatste eeuw werd aan de hand van voorbeelden verduidelijkt. Vervolgens vertoonde hij drie series dia's. De eerste serie gaf een alge meen overzicht over Israël. De twee de behandelde de geschiedenis van Israël en de derde serie ging over „Nes Amim". De naam betekent „Wonder der volkeren". Het doel van deze christelijke nederzetting in Is raël is de kloof te overbruggen die er is tussen Joden en christenen. Na de pauze besprak de heer Lam nog enkele vragen en ging hij dieper in o de ideële achtergronden van „Nes Amim". Na het bedanken van de spreker door mevr. Viergever, sloot mevr. Hack, de presidente van de afdeling Haamstede, zich geheel bij de woor den van mevr. Viergever aan. Te vens bedankte ze voor de genoten gastvrijheid en sprak de hoop uit, dat de afdelingen nog wel eens va ker eikaars gast zouden zijn. Nadat het Bondslied gezongen was, eindig de de heer Lam met dankgebed. HAAMSTEDE Bazar vluchtelingenjaar 1970 De Chr. Jongeren Vereniging ,,'s Konings Jeugd", gaat zich bezig houden met de A.M.C.J.-actie: Vluchtelingenjaar 1970. Daartoe hebben de leden uit de Westhoek een bazar op stapel gezet, die zaterdag in de grote veilinghal aan de Hogezoom gaat beginnen. Van de gemeente worden een tiental marktkraampjes gebruikt die in de veiling, zijn opgesteld. In de kraampjes zijn een aantal aantrek kelijke stands opgebouwd met een voor „elk wat wils". Natuurlijk is er een schiettent en kunnen er ballen geworpen worden. Het rad van avontuur ontbreekt eveneens niet en daar zijn prachtige prijzen te win nen, o.a. een vouwfiets. Op zijn Amerikaans zullen zeer mooie arti kelen verkocht worden. Kortom een zeer goed opgezette bazar die 's middags om 14.00 uur begint en na een korte onderbreking voor het nuttigen van de avond maaltijd doorgaat tot des avonds 23.00 uur. Er is volop parkeerruimte en een gezellige bar. OOSTERLAND Zegelactie van het CJ.V. De leden van de meisjesclub „De Zonnestraaltjes", alhier zullen de komende tqd weer meewerken aan de jaarlijkse zegelactie van het Christelijk Jongeren Verbond (het C.J.V.). Voor 25 cent per stuk wor den plak- en sluitzegels verkocht, waarvan de opbrengst gedeeltelijk bestemd is voor de plaatselijke CJV- club. Een ander deel wordt afgedragen aan het landelijk CJV, dat het geld gebruikt voor het stimuleren van al lerlei vormen van jeugdwerk, zie- kendienst, ontwikkelingssamenwer king, vredeswerk, bootreizen voor gehandicapten etc. Nieuw is dit jaar de grote zegel de z.g. „sticker", kost prijs één gulden, waarvan de op brengst wordt gebruikt in het kader van het YMCA-vluctelingenjaar. Het CJV is aangesloten bij de we reldbond van YMCA's (Young Men's Christian Association), die het jaar 1970 tot vluchtelingenjaar heeft uit geroepen. Het CJV heeft op zich ge nomen een ton bijéén te brengen voor de Watoetsi-vluchtelingen in Boeroendi. De zegels zijn in vier kleuren uitgevoerd. Ze zijn ontwor pen door de Amsterdamse graficus Frits Gramberg. Tenslotte zij nog meegedeeld dat de CJV-leden, die de zegelboekjes zullen aanbieden, van een legimatiebewijs voorzien zijn. Overigens behoeft deze actie geen aanbeveling, omdat zij voor zichzelf spreekt. BRUINISSE „Trim door Gym" Men maakt ons er op attent dat de gymnastiekvereniging „Kwiek" op 31 oktober gelegenheid biedt de trimtest af te leggen. Komende evenementen Op Bruinisse zullen de volgende maanden weer enkele bijzondere evenementen plaats hebben. Zo komt er begin november weer een bazar van de voetbalvereniging „Bruse Boys"; eind november is er een vo geltentoonstelling van de vereniging „Oost-Duiveland" en op 18 en 19 de cember zal „De Bruse Trekker" weer haar jaarlijkse tentoonstelling van duiven houden, die het in hel afge lopen seizoen goed hebben gedaan, of waarvan men verwacht dat zij in het komende seizoen hun eigenaars niet zullen teleurstellen. Op 9 januari 1971 zal dan ook de regionale ten toonstelling weer in Bruinisse wor den gehouden. Jöngerencomité organiseert jeugddienst Op zondag 1 november ('s avonds 7 uur) organiseert het Jongeren co mité te Bruinisse weer een jonge- rendienst onder leiding van ds. Om- mering uit Oosterland. Het thema van deze dienst is: Gebeurt alles met medeweten van God. Donderdag 29 oktober Zierikzee R.K.-centrum, 7.30 uur, contactavond U.V.V. Kerkwerve Openbare basisschool „Prinses Ire- ie", ouderavond. Vtljdag 30 oktober Zierikzee Mondragon, (foyer), 7.30 uur, „Stad en Lande". Herv. Verenigingsgebouw, 8.15 uur, filmkring „Ziejook", (film „Blow- Up"). Zaterdag 31 oktober Bruinisse Gymzaal, 14.00-16.30 uur, „trim-test". Maandag 2 november Zierikzee Mondragon, 8 uur, alg. ledenverga dering Woningbouwvereniging „Be ter Wonen". Landbouwschool „De Kluut", cursus „Pech Onderweg" (A.N.W.B.). Dinsdag 3 november Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, vergadering Ver. van Oud-leerlingen van de Tuinbouwwintercursussen. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, cursusavond regionaal vormings werk. 's Landskamer, 10 uur v.m„ openb. algemene vergadering Waterschaps bestuur. Stadhuis, 8 uur, vergadering gemeen teraad Zierikzee. Brouwershaven Jeugdgebouw, 2.15 uur, afd. Brou wershaven Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Donderdag 5 november Goes Prins van Oranje, 13.00 uur, studie bijeenkomst Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Vrijdag 6 november Zierikzee Mondragon, clubavond „Delta-Foto". Concordia, 7.30 uur, openbare voor lichtingsbijeenkomst Wereldstede bouwdag. Kerkwerve Verenigingsgebouw, vergadering Co mité rijtoer bejaarden, tevens vrije dia-avond. Zaterdag 7 november Goes Prins van Oranje, 11.00 uur, Kring vergadering Rode Kruis. Advertentie Dagelijks geopend van 9-4 uur. Donderdagavond van 7-8 uur. NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Havenpark 16 HOUTEN. De 28-jarige J. G. Klijn uit Utrecht is met zijn personen auto op de Utrechtseweg in Houten op onbekende wijze in botsing ge komen met een tegemoetkomende vrachtauto. De man is ter plaatse overleden. Van de boekenplank „Wie zijn toch ilie mensen" Onder deze .titel gaat bij Het We reldvenster een rijk geïllustreerde geschiedenis verschqncn van de westerse mens, tegen de achtergrond van zjjn verleden. De basis voor dit boek werd gelegd in de zes televisie- uitzendingen van die naam, onder regie van Marga Kerklaan - in sa menwerking met dr. S. Donders en dr. A. G. Weiier. Bij dezelfde uitgeverij zullen dit najaar nog verschenen „Mens kon tra milieu", de inleidingen en diskus- sies van het Nederlands Studenten Kongres, dat georganiseerd werd door de Stichting K.S.D. Wagenin- gen 1970. Het is de eerste multidisci plinaire benadering van het vraag stuk der milieuverslechtering, waar aan ook de overheid haar medewer king heeft verleend. Drs. R. Hueting, medewerker op het C.B.S. verrast met een publicatie over hetzelfde thema, „Wat is de natuur ons waard?" maar doet dat louter als econoom met keiharde cijfers. Ver der op het spoor van Bonhoeffer is het onderwerp, dat professor J. Sperna Weiland inspireerde lot een nieuw boek „Het einde van de reli gie". De eerste oorspronkelijk-Neder- landse inleiding op „Lenin, - filosoof van de revolutie" - komt van Ger Harmsen, terwijl dr. G. van der Wal een introduktie publiceert op Karl Jaspers als filosoof van de vrijheid. „Dieren bewegen zich. op het land, in het water, in de lucht" is de titel van een populaire studie door F. Martin Engel over de betekenis der bewegingskrachten van het dier. In samenwerking met het Wereld Natuur Fonds gaat een vertaling verschijnen van het boek Jacques Verschuren „Sterven voor de olifan ten". f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2